Rekonstrukcija stadiona u BiH

Convicts
Postovi: 3213
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Convicts » 08 jun 2023, 11:39

Ima li iko Cat 4 ?
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1242
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AvantiBL » 08 jun 2023, 13:18

Convicts je napisao/la:
08 jun 2023, 11:39
Ima li iko Cat 4 ?
:nene:
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Convicts
Postovi: 3213
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Convicts » 08 jun 2023, 13:21

AvantiBL je napisao/la:
08 jun 2023, 13:18
Convicts je napisao/la:
08 jun 2023, 11:39
Ima li iko Cat 4 ?
:nene:
:sick:
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Avatar
skoJaa
Postovi: 570
Pridružen/a: 28 okt 2012, 01:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la skoJaa » 14 jun 2023, 12:15

Šta planiraju raditi pod Bijelim brijegom umjesto ove atletske staze?

Cesc44
Postovi: 1051
Pridružen/a: 19 sep 2020, 19:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cesc44 » 14 jun 2023, 12:47

skoJaa je napisao/la:
14 jun 2023, 12:15
Šta planiraju raditi pod Bijelim brijegom umjesto ove atletske staze?
Mjenja se samo podloga, ide sad poliuretanska atletska staza, odnosno sinteticka podloga.

miki651
Postovi: 1681
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la miki651 » 14 jun 2023, 13:00

Cesc44 je napisao/la:
14 jun 2023, 12:47
skoJaa je napisao/la:
14 jun 2023, 12:15
Šta planiraju raditi pod Bijelim brijegom umjesto ove atletske staze?
Mjenja se samo podloga, ide sad poliuretanska atletska staza, odnosno sinteticka podloga.
Možda si bolje upućen ali koliko ja znam uopće se atletska staza ne spominje u obnovi.

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 14 jun 2023, 13:57

Ma pod BB su realno propustili strašnu priliku da teren pomaknu prema zapadu i naprave preduslove da grade stadiončinu ondje. Ok, super ako mijenjaju atletsku, jer je ona ruglo bila, ali svejedno ne treba im to. Ovako je ostavljena sklepana Cat 3 i baš ne priliči ekipi njihovog renomea.

Inače, sljedeće godine i u 1. ligi FBiH će biti finih stadiona. Još kad bi se neki potrudili da ih dotjeraju, bilo bi bolje. Ali, Tušanj, Bilino Polje, pa onda Olovo i Gornji Rahić koji se prilično trude i kod kojih to baš lijepo izgleda, slično kao Tomislavgrad i Doboj Kakanj. Gradačac, Gračanica i Tešanj su isto skroz ok, samo kad ih ne zapuste. Najgori su mi Banovići, Srebrenik i Bihać, ništa se ne trude oko stadiona :D Inače, šta je fazon pa je stadion u Srebreniku onakav kakav jeste? Nikad mi to nije bilo jasno, što je ona jedina normalna tribina onakva. Jedino što ima prostora da se spusti prema terenuz, ali ni kad su bili PLBIH nisu se pretjerano trudili oko toga.

Cesc44
Postovi: 1051
Pridružen/a: 19 sep 2020, 19:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cesc44 » 14 jun 2023, 14:03

zaostrog je napisao/la:
14 jun 2023, 13:57
Ma pod BB su realno propustili strašnu priliku da teren pomaknu prema zapadu i naprave preduslove da grade stadiončinu ondje. Ok, super ako mijenjaju atletsku, jer je ona ruglo bila, ali svejedno ne treba im to. Ovako je ostavljena sklepana Cat 3 i baš ne priliči ekipi njihovog renomea.

Inače, sljedeće godine i u 1. ligi FBiH će biti finih stadiona. Još kad bi se neki potrudili da ih dotjeraju, bilo bi bolje. Ali, Tušanj, Bilino Polje, pa onda Olovo i Gornji Rahić koji se prilično trude i kod kojih to baš lijepo izgleda, slično kao Tomislavgrad i Doboj Kakanj. Gradačac, Gračanica i Tešanj su isto skroz ok, samo kad ih ne zapuste. Najgori su mi Banovići, Srebrenik i Bihać, ništa se ne trude oko stadiona :D Inače, šta je fazon pa je stadion u Srebreniku onakav kakav jeste? Nikad mi to nije bilo jasno, što je ona jedina normalna tribina onakva. Jedino što ima prostora da se spusti prema terenuz, ali ni kad su bili PLBIH nisu se pretjerano trudili oko toga.
Ljepse bi bilo da se priblizilo, al ima prostora za istocnu tribinu, koja bi se trebala pocet gradit vec krajem ove godine...

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 14 jun 2023, 14:48

Cesc44 je napisao/la:
14 jun 2023, 14:03
zaostrog je napisao/la:
14 jun 2023, 13:57
Ma pod BB su realno propustili strašnu priliku da teren pomaknu prema zapadu i naprave preduslove da grade stadiončinu ondje. Ok, super ako mijenjaju atletsku, jer je ona ruglo bila, ali svejedno ne treba im to. Ovako je ostavljena sklepana Cat 3 i baš ne priliči ekipi njihovog renomea.

Inače, sljedeće godine i u 1. ligi FBiH će biti finih stadiona. Još kad bi se neki potrudili da ih dotjeraju, bilo bi bolje. Ali, Tušanj, Bilino Polje, pa onda Olovo i Gornji Rahić koji se prilično trude i kod kojih to baš lijepo izgleda, slično kao Tomislavgrad i Doboj Kakanj. Gradačac, Gračanica i Tešanj su isto skroz ok, samo kad ih ne zapuste. Najgori su mi Banovići, Srebrenik i Bihać, ništa se ne trude oko stadiona :D Inače, šta je fazon pa je stadion u Srebreniku onakav kakav jeste? Nikad mi to nije bilo jasno, što je ona jedina normalna tribina onakva. Jedino što ima prostora da se spusti prema terenuz, ali ni kad su bili PLBIH nisu se pretjerano trudili oko toga.
Ljepse bi bilo da se priblizilo, al ima prostora za istocnu tribinu, koja bi se trebala pocet gradit vec krajem ove godine...
Ma ima, ali bi bilo puno komotnije, ljepše, i sa zapada bi bilo ljepše gledati. Ovako od zapada do terena imaš baš ogroman prostor. Nije to samo atletska, nego i od atletske do tribine (a to je bilo taman dovoljno za klupe.

Adnan34
Postovi: 64
Pridružen/a: 27 mar 2022, 16:19
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Adnan34 » 14 jun 2023, 21:06

U Tuzli počelo natkrivanje zapadne tribine

esprit24
Postovi: 5373
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la esprit24 » 15 jun 2023, 17:11

Pitanje za Tuzlake??
Neki dan sam prolazio pored tusnja i vidio da je na sredini zapada skinut odredjen broj stolica?? Znal ko nesto vise??
Pitanje za mostarce(velezovce)
Jel ovo poziv za izradu projekta tribine ili za izgradnju ??
Hvala i jednim i drugim
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Edin1982
Postovi: 458
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Edin1982 » 15 jun 2023, 17:21

esprit24 je napisao/la:
15 jun 2023, 17:11
Pitanje za Tuzlake??
Neki dan sam prolazio pored tusnja i vidio da je na sredini zapada skinut odredjen broj stolica?? Znal ko nesto vise??
Pitanje za mostarce(velezovce)
Jel ovo poziv za izradu projekta tribine ili za izgradnju ??
Hvala i jednim i drugim
Na Tušnju je odrađeno šminkanje tribine,oronuli beton i rupe su obnovljeni i ide natkrivanje te tribine

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 15 jun 2023, 17:32

Je li na Tušnju natkrivaju cijeli zapad ili samo onaj centralni dio tribine? Super za oronuli beton i šminkanje, mada se mora održavati.
Realno, valjalo bi da malo srede i prilaz. Iza zapada je baš zapušteno bilo. Iza sjevera ne znam, nisam bio.

Jesu li oni objekti između stadiona i pomoćnih terena (uz pomoćne terene) isto od stadiona? Pretpostavljam svlačionice i ostalo? Plaho mnogo bi se na Tušnju dobilo da se sve to skloni, sruši, i da se samo na jednom dijelu napravi adekvatan objekat. Onako, izgleda ko da čergari žive tu.

Edin1982
Postovi: 458
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Edin1982 » 15 jun 2023, 17:44

zaostrog je napisao/la:
15 jun 2023, 17:32
Je li na Tušnju natkrivaju cijeli zapad ili samo onaj centralni dio tribine? Super za oronuli beton i šminkanje, mada se mora održavati.
Realno, valjalo bi da malo srede i prilaz. Iza zapada je baš zapušteno bilo. Iza sjevera ne znam, nisam bio.

Jesu li oni objekti između stadiona i pomoćnih terena (uz pomoćne terene) isto od stadiona? Pretpostavljam svlačionice i ostalo? Plaho mnogo bi se na Tušnju dobilo da se sve to skloni, sruši, i da se samo na jednom dijelu napravi adekvatan objekat. Onako, izgleda ko da čergari žive tu.
Ide cijela tribina natkrivanje,i novi projekat za istok su u planu praviti jer je onaj plan ipak previše za nas realno...Ali još je tu onog rugla za koji se ne mogu dogovoriti ko će uzeti pa to propada ima tu i veliki restoran i kafić ALI ...

GradKamena2
Postovi: 1604
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GradKamena2 » 15 jun 2023, 22:21

Po meni nebi bilo loše da spoje i u kutu one dvi tribine pa onda da natkriju sve u tuzli u cijelini.

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 16 jun 2023, 14:06

GradKamena2 je napisao/la:
15 jun 2023, 22:21
Po meni nebi bilo loše da spoje i u kutu one dvi tribine pa onda da natkriju sve u tuzli u cijelini.
Haman je to malo teže izvesti zbog različitog nagiba tribina. Naravno, nije nemoguće. Generalno je zapadna tribina malo kratka i ta ideja uopšte nije loša i čak nije ni skupa. Nestalo bi onog smetljišta između tribina i bilo bi prilično lijepo, pogotovo ako sve natkriveno.

Mada, opet kažem, Tušnju treba strašno uređenje u smislu sitnica i stvari koje niko ne stavlja ko prioritet kad je u pitanju stadion ko stadion. Znači, urediti okolinu, srediti prilaz tribinama da je dostojno 21. stoljeća. U idealnim okolnostima, očistili bi prostor iza juga, sve do pomoćnih terena, tu napravili širu ulicu, praktično trg prema zapadu. Ključno, srušili postojeće svlačionice i objekte i, ako se već nema namjera praviti istok, a nema, onda tu napraviti modernu zgradicu, ustakljenu prema terenu, koja će sadržavati nove svlačionice sve neophodne prostorije, TV studio i sve potrebno za kategorizaciju.

Mada, u konačnici, istočnom tribinom bi riješili sve. Ali, sumnjam da ćemo dočekati to još decenijama.

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 17 jun 2023, 16:27

Edin1982 je napisao/la:
15 jun 2023, 17:44
zaostrog je napisao/la:
15 jun 2023, 17:32
Je li na Tušnju natkrivaju cijeli zapad ili samo onaj centralni dio tribine? Super za oronuli beton i šminkanje, mada se mora održavati.
Realno, valjalo bi da malo srede i prilaz. Iza zapada je baš zapušteno bilo. Iza sjevera ne znam, nisam bio.

Jesu li oni objekti između stadiona i pomoćnih terena (uz pomoćne terene) isto od stadiona? Pretpostavljam svlačionice i ostalo? Plaho mnogo bi se na Tušnju dobilo da se sve to skloni, sruši, i da se samo na jednom dijelu napravi adekvatan objekat. Onako, izgleda ko da čergari žive tu.
Ide cijela tribina natkrivanje,i novi projekat za istok su u planu praviti jer je onaj plan ipak previše za nas realno...Ali još je tu onog rugla za koji se ne mogu dogovoriti ko će uzeti pa to propada ima tu i veliki restoran i kafić ALI ...
Ako je projekat kojeg je jasmin imamović predlagao neka onda ne diraju ništa, neka stoji onako kako jeste...
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

Espiritosanto
Postovi: 2838
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Espiritosanto » 17 jun 2023, 16:36

esprit24 je napisao/la:
15 jun 2023, 17:11
Pitanje za Tuzlake??
Neki dan sam prolazio pored tusnja i vidio da je na sredini zapada skinut odredjen broj stolica?? Znal ko nesto vise??
Pitanje za mostarce(velezovce)
Jel ovo poziv za izradu projekta tribine ili za izgradnju ??
Hvala i jednim i drugim
Za izgradnju tribine, trebalo bi krenuti za mjesec dana najdalje.
Projekat je završen
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 18 jun 2023, 16:47

Na Tušnju je navodno i novi semafor spreman za postavljanje na onu konstrukciju previđenu za to na sjevernoj tribini, ali se čeka priključak struje, tu su kao nastale komplikacije jer tribina nema upotrebnu dozvolu, nije prošla tehnički prijem i administrativno postoje prepreke za uvođenje struje... Tako mi čovjek reče sad koliko je tačno...
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Robust » 21 jun 2023, 10:01

Bilino polje na sta ono izgleda bruka i sramota od terena, zahrdjanih ograda, reflektora, farbe koja se raspada po stepenicama, prljavštine na stadionu, uzas boziji gdje repka igra

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.