Saša Papac

Avatar
Elmar
Postovi: 581
Pridružen/a: 04 avg 2009, 14:40
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la Elmar » 02 sep 2010, 11:39

Sta sad legenda? Po cemo to...?

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la dino-92 » 02 sep 2010, 13:24

neko je spomenuo da papac nemoze sam promjeniti savez sa svojim bojkotom. to je tacno, ali se covjek drzi onoga sto kaze. svi ostali su pogazili svoju rijec i igraju i dalje. a kad bi se svi drzali kako papac, sad bi vjerovatno imali drugi savez. ali dosao je ciro, opsovao par puta mater, svi smo bili zadovoljni, i svi smo zaboravili na savez. i to je jedini razlog sto je ciro dosao, znali su gamad u savezu da on moze skrenuti paznju od njih, i u tome je uspjeo - nazalost.

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la steve-o » 02 sep 2010, 15:28

uvijek ce nam falit sasa, steta stvarno. al' na kraju ipak treba razumjeti covjeka(i njegove ciljeve) i respektovati njegovu odluku.

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la teferič » 02 sep 2010, 15:34

steve-o je napisao/la:uvijek ce nam falit sasa, steta stvarno. al' na kraju ipak treba razumjeti covjeka(i njegove ciljeve) i respektovati njegovu odluku.
jesu li fašistički simboli u avataru fakat dozvoljeni na ovom forumu?

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la steve-o » 02 sep 2010, 15:45

teferič je napisao/la:
steve-o je napisao/la:uvijek ce nam falit sasa, steta stvarno. al' na kraju ipak treba razumjeti covjeka(i njegove ciljeve) i respektovati njegovu odluku.
jesu li fašistički simboli u avataru fakat dozvoljeni na ovom forumu?
o cemu ti?

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la teferič » 02 sep 2010, 15:51

steve-o je napisao/la:
teferič je napisao/la:
steve-o je napisao/la:uvijek ce nam falit sasa, steta stvarno. al' na kraju ipak treba razumjeti covjeka(i njegove ciljeve) i respektovati njegovu odluku.
jesu li fašistički simboli u avataru fakat dozvoljeni na ovom forumu?
o cemu ti?
o BPNP

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la steve-o » 02 sep 2010, 15:53

teferič je napisao/la: o BPNP
to nije avatar vec potpis, a ako te jos nesto interesuje uvijek imas PP..

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la teferič » 02 sep 2010, 15:55

steve-o je napisao/la:
teferič je napisao/la: o BPNP
to nije avatar vec potpis, a ako te jos nesto interesuje uvijek imas PP..
ma svejedno, zanima me generalno, je li dozvoljena fašistička ikonografija i promocija takvih organizacija na forumu.

alemao
Postovi: 149
Pridružen/a: 04 dec 2008, 18:02
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la alemao » 02 sep 2010, 16:04

on da voli ovu drzavu i narod igrao bi sve ostalo je suplja,igrao je kad mu je trebalo dok nije potpisao ugovor sa glazgovom, nesto kao postize sa ovim fol bojkotom :ti igraj za reprezentaciju pusti savez **** njih ,savez je takav i bice, jer je i drzava takva dejtonska , nego mu je ovo dobar alibi a bosnjaci te fore gutaju

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la brazzo » 02 sep 2010, 16:58

alemao je napisao/la:on da voli ovu drzavu i narod igrao bi sve ostalo je suplja,igrao je kad mu je trebalo dok nije potpisao ugovor sa glazgovom, nesto kao postize sa ovim fol bojkotom :ti igraj za reprezentaciju pusti savez **** njih ,savez je takav i bice, jer je i drzava takva dejtonska , nego mu je ovo dobar alibi a bosnjaci te fore gutaju
koliko znam ni Barbarez nije igrao poslije famoznog pisma a Papac i on su jedni od rijetkih koji su se držali svojih riječi a to što nam je država dejtonska nije problem već je problem u tome što se uvijek na ta 3 mjesta odaberu oni koji najmanje znaju obavljati svoj posao i u pravu si kad kažeš da neće ništa postići s tim bojkotom jer njih ne može ništa otjerati ali ..
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la dino-92 » 02 sep 2010, 17:00

e u pravo zbog takvog misljenja i jesmo tu gjde jesmo. nemozemo nista promjeniti i tacka :roll: . kad bi svi bili kao papac, problema bi se ubrzo rijesili

Avatar
velez_mostar
Postovi: 2124
Pridružen/a: 26 mar 2009, 00:50
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la velez_mostar » 02 sep 2010, 17:24

Sale se ponasa onako kako mi razmisljamo, svak' ziv jeb.aje savezu mater, zeljan je promjena, a kad jedna osoba u pravom smislu rijeci to i radi, onda nekima ne valja.
2 su opcije, ili si za Sasu, i njegov nacin razmisljanja, ili si sa Savez i njihov nacin rada, nema treceg.
Sasi malo fali da se vrati u repku, ali su nuzne promjene, neka bude i dalje sve kao sto je do sada, ali neka se promjenu ljudi, i neka dodju oni koji razmisljaju o boljitku naseg fudbala, a ne oni koji prave destrukcije, siguran sam da se se Sale vratiti.
Nadam se da nece biti prekasno!

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la brazzo » 02 sep 2010, 17:35

dino-92 je napisao/la:e u pravo zbog takvog misljenja i jesmo tu gjde jesmo. nemozemo nista promjeniti i tacka :roll: . kad bi svi bili kao papac, problema bi se ubrzo rijesili
pa jbg tako jeste nije do mene ja sam prvi protiv njih ali šta sad postići kad su se svi vratili u repku i pogazili ono što su napisali u pismu :?: Tu jedino i razumijem ljude koji su za njegov povratak on sam sad ništa ne može u toj borbi a pomogao bi repki u kvalifikacijama ;)
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la calcio » 02 sep 2010, 17:38

Ja shvatam Papca samo mislim da bojkot nema smisla, od njega je vise stete nego koristi. Savez bi napravio "novu" reprezentaciju bez ovih igraca. Sve bi bilo isto samo bi umjesto da se borimo za odlazak na prvenstvo pred punim stadionima imali spektakle kao sto je ona famozna utakmica BiH-Azerbejdzan na Bilinom polju. Vise rezervnih igraca na klupama nego gledalaca na tribinama..
Ali promjene se ipak desavaju u savezu, evo dosao je ovaj Bakovic i koliko mi se cini dobro radi, vrijedan je. Nema nekih afera vezanih za njega.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la harishp » 02 sep 2010, 17:43

dino-92 je napisao/la:neko je spomenuo da papac nemoze sam promjeniti savez sa svojim bojkotom. to je tacno, ali se covjek drzi onoga sto kaze. svi ostali su pogazili svoju rijec i igraju i dalje. a kad bi se svi drzali kako papac, sad bi vjerovatno imali drugi savez. ali dosao je ciro, opsovao par puta mater, svi smo bili zadovoljni, i svi smo zaboravili na savez. i to je jedini razlog sto je ciro dosao, znali su gamad u savezu da on moze skrenuti paznju od njih, i u tome je uspjeo - nazalost.
Do cega drzi???????? i ko nije pogazio svoju rijec.Jesmo li to nesto preskocili.
U problemima smo sa lijevim bekom vec hronicno.Pogotovo ovih dana.
Savezu ni FIFA izgleda pera odbiti nece a Papac nasao krivu Drinu ispravljati.
Pogotovo jos ga S.S intervjuisao pa dodaj i odbij minimalno jos pola sta ovaj rece.
Ja mu vala vise ne vjerujem ni kad spava.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Linus Torvalds
Postovi: 90
Pridružen/a: 20 avg 2010, 20:17

Re: Saša Papac

Post Postao/la Linus Torvalds » 02 sep 2010, 18:13

''Svi znaju kakav nam je Savez; Želim igrati za BiH, ali...''

U ovakvom statusu ne bih se pojavljivao u hotelu naše reprezentacije, jer bi se to moglo pogrešno protumačiti.

Ne dolazim niti na naše utakmice, da neko ne misli da je to provokacija: kao, evo ga tu, a neće da igra. Inače, gledao sam sve utakmice naše reprezentacije'', izjavio je Saša Papac za «San Sport».

Kakav je osjećaj gledati reprezentaciju, čiji si imidž svojim igrama i sam gradio? ''Nije jednostavno. Prođu me trnci, pogotovo kada igramo dobro, kada se pobjeđuje. Naravno da mi laska kad navijači skandiraju moje ime. Nisu me zaboravili, iako me nema već četiri godine. Hvala im na podršci, jer mi puno znači kao čovjeku, makar ne zamjeram i onima koji imaju drugačije mišljenje o meni''.

Do kada ćeš biti u statusu navijača bh. reprezentacije?

''Ti dobro znaš da to ne ovisi od mene. Svi vi; novinari, javnost, navijači, sportski radnici.., znaju kakav nam je Savez. Pa, zar misliš da je prijetnja suspenzijom došla tek tako. Nažalost, ništa se ne mijenja nabolje. Bojim se da stvari idu nagore''.

Ima li u tebi želje da ponovo zaigraš za reprezentaciju?

''Naravno da ima. Želim makar još jednom odigrati utakmicu na prepunom Bilinom polju, na Koševu. Istinski to želim, ali ja imam svoj stav, karakter i ne mijenjam mišljenje tek tako. Nikom ne zamjeram što se vratio. Ja sam potpisao ono pismo iz solidarnosti, jer smo svi bili klapa, kao jedna porodica. Željeli smo promjene, zato smo izašli sa onim pismom iako se nisam slagao sa nekim dijelovima pisma. Međutim, bio sam dio kolektiva i stavio sam svoj potpis. Sada vidim da ništa nismo dobili nakon toga pisma. Eto, reci šta smo dobili. Ništa. Stanje je isto. O tome ti pričam''.

Ipak, vratio si se kada je selektor bio Meho Kodro?

''Jesam, jer smo imali obećanje da će biti sve u redu. Pa, i zbog Kodre sam se vratio. Meho je legenda, bio je član jedne Barselone, a šta znači biti njihov igrač shvatio sam kada sam igrao protiv Barselone. Kada su potrošili Kodru, shvatio sam da sa onim ljudima u Savezu nema napretka i odlučio se povući''.

Privremeno ili stalno?

''Ja bih želio da je privremeno, a to traje evo četiri godine. Rekao sam ti, želja mi je ponovo zaigrati za BiH, ali u drugim okolnostima''.

Karijera ti je, bez obzira na neigranje u reprezentaciji u usponu, osvajaš trofeje. Da li žališ što nisi igrao na Evropskom ili Svjetskom prvenstvu?

''Svaki igrač živi za to da igra na velikom takmičenju. Ja nisam rob svog posla, ja sam profesionalac uživam u poslu koji volim, ali preko nekih stvari ne može se prijeći. Ne mislim da sam samo ja nedostajao u Ćirinoj reprezentaciji. Mislim da nam je trebalo još dosta stvari da se poklope da bi otišli na neko takmičenje. Eto, gubimo generaciju po generaciju. Po meni ova sadašnja je najbolja koju smo imali, a daj Bože da nešto napravimo. Grupa je teška, ali i «prolazna», ali za uspjeh nije dovoljno imati klasne igrače, već i jak Savez''.

Vratimo se malo eri Miroslava Blaževića. Kako su tekli razgovori sa Ćirom?

''U početku normalno, a kada je shvatio da ja nisam mulac i da imam svoj karakter, on je u javnosti na ružan način pričao o meni. To me uvrijedilo i udaljilo od reprezentacije. Ako je šta trebao reći, mogao je sve to meni, a ne preko medija''.

Da li je bilo pritisaka, prijetnji ili nekih drugih metoda, koji bi imali za cilj da te vrate u reprezentaciju?

''Nije bilo prijetnji, a pritisaka je bilo. Najviše me smetalo što se navijačima, koje ja cijenim, davala lažna nada. Nikad nisam rekao: Vraćam se u reprezentaciju! Ni tebi, iako to možda želiš za naslov, neću to reći. Volio bih se vratiti, ali u drugim okolnostima. Nemam lično ništa protiv nekih ljudi, već želim dobar ambijent, ne za sebe, već za neke nove generacije''.

Neki te smatraju izdajnikom, mnogi svojevrsnim herojem. Kako se ti osjećaš?

''Nisam ni izdajnik ni heroj. Nikoga nisam izdao, nikome ništa zamjerio. Ne zaslužujem da me tretiraju herojem. Ja sam samo neko ko ima svoj stav. Ja sam sa većinom sadašnjih igrača u korektnim odnosima, navijam za svoju reprezentaciju i čekam bolje dane. Kažem ti, ne zbog Saše, već zbog budućnosti naše reprezentacije''.

Koje utakmice smatraš nezaboravnim, najboljim, a koje pamtiš po lošem?

''Najbolje su naše pobjede nad Belgijom i Norveškom u Zenici. Protiv Norveške je možda moja najbolja utakmica, jer sam se «tukao» sa Solskjerom i Kerjuom. Najgora je ona u Briselu. Kriv sam najmanje za jedan gol, iako sam strog prema sebi, imam osjećaj da sam kriv za sve golove. Nezaboravna je i ona sa Dancima. Čini se da smo izgorjeli od velike želje za pobjedom. Po dobru ne pamtim moju «oproštajnu» utakmicu sa Grčkom u Zenici. To je bila čudna utakmica. Dobijem crveni karton, kasnije suspenziju, a da nisam ni pogledao protivnika. I protiv Mađarske je bilo očajno i nastojim te utakmice što prije zaboraviti''.

Nadajmo se da protiv Grčke, ipak nije bila oproštajna? Kakav si stvorio utisak o Safetu Sušiću. I sa njim si razgovarao?

''Sušić je veliko ime, najbolji igrač sa ovih prostora. Pričali smo korektno, rekao sam što mislim i on to poštuje. Sušiću, kojeg poštujem, želim da uspije''.

Ko je po tebi najuspješniji selektor i koji je «jači» rezultat; Ćirin baraž ili Bakina «majstorica» sa Dancima?

''Baka Slišković je naš najuspješniji selektor! On je bio na korak do Evropskog. Bili smo u igri do posljednje sekunde meča. U dva navrata smo kod Bake igrali «majstoricu». On me oduševio načinom kako kao trener razmišlja. Baka je kao trener pokazivao zašto je bio veliki igrač. Poštujem rezultat koji je Blažević napravio, jer nikad prije nismo bili u «baražu», ali Bakin rezultat ima veću težinu''.

Šta misliš o Edinu Džeki, koji je očito prerastao Bundesligu?

''Džeko je izrastao u rasnog i klasnog napadača. Ja ga vidim u Engleskoj. Napravio bi veliku karijeru u engleskoj ligi''.

Vratimo se još malo selektorima, trenerima, koji su te vodili... Koga bi još izdvojio?

''Debitirao sam kod Miše Smajlovića, koji je bio veliki gospodin. Admir Smajić me vodio u mladoj reprezentaciji. Shvatio sam da je on daleko ispred ostalih po načinu rada, idejama, razmišljanju. Jako ga poštujem, međutim, ne mogu a ne spomenuti Šenera Bajramovića. Evo, dosta igrača iz sadašnje postave je prošlo kroz Bajramovićeve ruke. On je bio neumorni radnik, pravi pedagog, sve nas je persirao, pratio je sve utakmice. Zamalo smo iznenadili moćnu Francusku kad su nas vodili Bajramović i Smajić. Govorim o mladoj reprezentaciji. Naravno i Husnija Arapović zaslužuje pohvale.

Za kraj reci mi nešto o novinarima, mislim o bh. novinarima ili ih uporedi sa škotskim, austrijskim...?

''Imam pozitivna iskustva, izuzev jednog slučaja, kada je jedan tvoj kolega za svoje potrebe za efektnijim naslovom napisao što nije moj vokabular. Sa svima sam želio imati korektan odnos. Kad govorim o periodu kada sam bio u reprezentaciji, odnosi na relaciji novinari, igrači navijači su bili korektni. Ja shvatam da vi radite svoj posao, da pravite atmosferu, da javnosti prenosite raspoloženje igrača i pozivate ih na tribine. Bilo mi je drago kada sam vidio kakvu ste atmosferu pravili i u proteklom ciklusu. Iz svog iskustva teško je uspoređivati naše i, recimo, škotske novinare. «Ajme majko» kad se ovi Škoti uhvate deranja. Ne biraju sredstva i to zna biti bolno i stresno, ali se naviknem na sve. Pretpostavljam da su i danas odnosi na relaciji novinari - reprezentacija dobri''.

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la Cartman » 02 sep 2010, 21:05

teferič je napisao/la:
steve-o je napisao/la:
teferič je napisao/la: o BPNP
to nije avatar vec potpis, a ako te jos nesto interesuje uvijek imas PP..
ma svejedno, zanima me generalno, je li dozvoljena fašistička ikonografija i promocija takvih organizacija na forumu.
Fakat ne mogu vjerovat da je steve-o postavio potpis takve grupe. :roll: Ta grupa treba da bude sramota za svakog bosanca i hercegovca. Ko god stavi svete ljiljane rame uz rame sa kukastim krizem, treba ga izbacit iz drzave.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la steve-o » 02 sep 2010, 21:10

Cartman je napisao/la: Fakat ne mogu vjerovat da je steve-o postavio potpis takve grupe. :roll: Ta grupa treba da bude sramota za svakog bosanca i hercegovca. Ko god stavi svete ljiljane rame uz rame sa kukastim krizem, treba ga izbacit iz drzave.
po forumu raznorazni avatari s zastavom HB, trobojke etc i takva anti-bh ikonografija nesmeta , a smeta moj potpis.. :roll:

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la Cartman » 02 sep 2010, 21:11

steve-o je napisao/la:
Cartman je napisao/la: Fakat ne mogu vjerovat da je steve-o postavio potpis takve grupe. :roll: Ta grupa treba da bude sramota za svakog bosanca i hercegovca. Ko god stavi svete ljiljane rame uz rame sa kukastim krizem, treba ga izbacit iz drzave.
po forumu raznorazni avatari s zastavom HB, trobojke etc i takva anti-bh ikonografija nesmeta , a smeta moj potpis.. :roll:
Smetaju svi fasisticki znakovi, pa i tvoj.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Saša Papac

Post Postao/la steve-o » 02 sep 2010, 21:14

Cartman je napisao/la: Smetaju svi fasisticki znakovi, pa i tvoj.
nisam nigdje vidio da se moralna policija foruma buni na takve avatare a ti likovi ih kace po profilu odavno..

ps: sjecam kako si sam pljuvao po zidovima u nekim svojim postovima, sto se nisi bunio onda?

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.