Sport i TV

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Sport i TV

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2010, 15:04

Dakle, tema je Sport na TV-u. Direktni prenosi, snimci i kompletan sportski program na domaćim i ino tv stanicama. Ja bih želio pohvaliti Sportklub koji polako izrasta u najdominantniju (što rek'o kolega Paja) TV kuću na našim prostorima. Školovani i pismeni komentatori, koji se prije svega razumiju u sport. Najnovije iznenađenje su nam spremili u vidu direktnih prenosa Engleske Premier lige, sigurno najkvalitetnije u ovom trenutku.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Monolog » 25 maj 2010, 15:10

Pa ljudi prenose sve. No, oni i jesu isključivo sportski program(za razliku od BHT, HRT i PTC-a, tako da...)
Golf, Curling, Pikado, Poker, NHL, NBA, Euroliga, Prijateljske tekme, Kvalifikacijske tekme(fudbal), od sljedeće sezone i Premiership, Copa Del Rey, kup Italije, Calcio, Moto GP, Masters turniri...Samo ne znam koji sport nisu prenosili
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la GunnerS » 25 maj 2010, 15:23

Stvarno ljudi vidi se da rade kako treba i da su zato tu gdje jesu, najbolja sportska TV kuća u regionu. Nadam se samo da će malo više fudbala prenosit nego ostalih sportova al et, vidjet ćemo. Iako i ovako, uvjek nešto gledaš live :)
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Devil » 25 maj 2010, 16:02

Slazem se upotpunosti da su najbolja tv kuca ovde,ali sada im se opasno priblizava Arena sa svoja 4 kanala,i odlicnom postavom komentatora i verujem da ce za najvise godinu dana biti No.1 sportska kuca na ovim prostorima.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la -Paja » 28 maj 2010, 13:01

Da sve ne bude savrseno moram istaci i neke primjedbe kao sto su recimo prenosi slabo gledanog spanskog kupa kralja ali eto moze se oprostiti evo sam se stavljam u tu situaciju da kad se kladim na nesto volim pogledati tu utakmicu iako se radi o malim klubovima i takmicenjima.
Naravno volio bi kad bi se stalno prenosio NBA pogotovo ove playoff utakmice znaci od pocetka do kraja a ne samo subota i nedelja. Lijepo je da su izbacili golf i da sada ima posebna televizija golf klub pa ko hoce neka gleda. Za Premiership nemam rijeci ocekujem svake sedmice utakmicu Arsenala.

Sportklub dominira!
Dio Arsenala

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la NoName » 28 maj 2010, 16:05

-Paja je napisao/la:Da sve ne bude savrseno moram istaci i neke primjedbe kao sto su recimo prenosi slabo gledanog spanskog kupa kralja ali eto moze se oprostiti evo sam se stavljam u tu situaciju da kad se kladim na nesto volim pogledati tu utakmicu iako se radi o malim klubovima i takmicenjima.
Naravno volio bi kad bi se stalno prenosio NBA pogotovo ove playoff utakmice znaci od pocetka do kraja a ne samo subota i nedelja. Lijepo je da su izbacili golf i da sada ima posebna televizija golf klub pa ko hoce neka gleda. Za Premiership nemam rijeci ocekujem svake sedmice utakmicu Arsenala.

Sportklub dominira!
-Paju za englesku kraljicu nominirati. :mrgreen:
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Hairlija » 28 maj 2010, 16:09

e da pitam dali zna neko mozda dali neki kablovski operate planira da uvede u svoj program arenu sport?

meni elob pa me zanima
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la -Paja » 28 maj 2010, 16:11

Sta je pisac htio reci? Javi nam kad zelis da ispadnes smijesan da se nasmijemo, steta bi bilo da prodjes nezapazeno!

Mislim da ce se ti kanali arenesport uskoro pojaviti na logosoftovoj supertv inace najbolji izbor u drzavi tv programa u svim segmentima!
Dio Arsenala

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la alan_kardec » 28 maj 2010, 20:07

Hairlija je napisao/la:e da pitam dali zna neko mozda dali neki kablovski operate planira da uvede u svoj program arenu sport?

meni elob pa me zanima

Pa na TOTAL-u imaš Arena sport. Ja sam nedavno priključio total i prvih mjesec dana imam sve četiri Arene besplatnom, a kad istekne prvi mjesec, ugase se 2,3, i 4 ako ne uplatiš cenera.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la AulleTa » 28 maj 2010, 20:29

Svaka im čast i od mene, stvarno su nas sve iznenadili sa ovako dobrom organizacijom, nemam riječi, samo neka tako nastave.
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Virtu4l » 29 maj 2010, 09:50

Subota, 29.05.2010.

SPORTKLUB
17:30 League 1 Finals: Millwall – Swindon DIREKTNO
02:30 NBA Conference Finals Game 6: Phoenix – LA Lakers DIREKTNO

SPORTKLUB+
20:00 ACB Liga 1/2 Finale Game 2: Barcelona – Unicaja DIREKTNO
02:00 NHL Stanley Cup Final: Chicago – Philadelphia DIREKTNO
Evribadi sej Željo
Željoooo

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la atko » 29 maj 2010, 11:59

Može li neko pojasniti ovo oko Engleske Premijer lige?
Jesu li otkupili pravo prenosa za više zemalja?
Hoće li BHT prenositi istu i naredne godine?

Avatar
sikirica
Postovi: 1872
Pridružen/a: 27 mar 2010, 19:15
Lokacija: Teatar snova!!!
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la sikirica » 29 maj 2010, 12:01

Koji kanali ce prenositi citavo SP?
<3 Bosna i Hercegovina <3 Manchester United <3 NK Celik <3

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la atko » 29 maj 2010, 12:02

sikirica je napisao/la:Koji kanali ce prenositi citavo SP?
BHT, FTV, PTPC

Avatar
LFC_LAVOV
Postovi: 724
Pridružen/a: 30 jun 2009, 19:53
Lokacija: teska vremena
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la LFC_LAVOV » 29 maj 2010, 12:07

atko je napisao/la:Može li neko pojasniti ovo oko Engleske Premijer lige?
Jesu li otkupili pravo prenosa za više zemalja?
Hoće li BHT prenositi istu i naredne godine?
Na Bhtu nece biti Engleske premier lige
TM '87
Zeljeznicar za zivot cijeli

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la newton_heath_lyr » 29 maj 2010, 14:38

Hairlija je napisao/la:e da pitam dali zna neko mozda dali neki kablovski operate planira da uvede u svoj program arenu sport?

meni elob pa me zanima
Ne znam za kablovske ali TotalTV sigurno ima najbolju ponudu sportskih kanala.Placam 20KM mjesecnu pretplatu a dostupni su mi:
SOS Kanal(Gledam ga rijetko)
SportklubSRB,BiH,CG
SportKlub+
SportKlubSLO
SportKlubHR
GolfKlub
ESPNSportChannel
ArenaSport1
ArenaSport2,3 i 4(Potrebno doplatiti 10KM mjesecno)
Eurosport
Eurosport2
Mislim da nijedna kablovska televizija nije u stanu obezbijediti ovoliko sportskih kanala za nas "ovisnike" o Sportu na TVu.
Uzgred,Arenasport je vise regionalna TV i trude se da prenose sto vise meceva klubova i reprezentacija sa prostora bivse YU.Primjer je i samo otkupljivanje prava prenosa za utakmice nase reprezentacije protiv Svedske i Njemacke.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la newton_heath_lyr » 29 maj 2010, 14:43

Subota 29.maj2010.
ArenaSport1 17:00 Srbija -Novi Zeland
ArenaSport1 19:00 Svedska-Bosna I Hercegovina
ArenaSport4 16:00 Norveska-Crna Gora
ArenaSport4 20:00 USA-Turska
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2010, 09:23

Svjetsko nogometno prvenstvo 2010
Marjan Mijajlović nije dovoljno dobar za RTRS
Komentar komentatora BHT-a Marjana Mijajlovića na prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u JAR-u nije se svidio gledateljima RTRS-a, te je ova televizija odlučila da drugo poluvrijeme te utakmice prenosi njihov komentator.

"Komentari novinara Federalne televizije tokom prvog dijela utakmice koja je otvorila Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Јohannesburgu, u Јužnoafričkoj Republici, izazvali su negativno reagovanje gledalaca u Republici Srpskoj, zbog čega je komentator Radio-televizije RS-a prenosio drugi dio utakmice.", saopćeno je iz RTRS-a.

Radio-televizija Republike Srpske je zajedno sa BHRT-om i Federalnom TV otkupila prava prenosa utakmica Svjetskog fudbalskog šampionata i dogovoreno je da se radi u pulu sa zajedničkim komentatorima sva tri emitera, od kojih se, kako ističu iz ove televizije, očekivao profesionalan i odgovoran rad.

Nakon primljenih negativnih reagovanja na komentarisanje utakmice na Federalnoj televiziji, direktor RTRS-a Dragan Davidović prihvatio je prijedlog sportske redakcije da drugo poluvrijeme radi komentator RTRS-a, stoji u saopćenju RTRS-a.

Iz RTRS-a ističu da će tokom prenosa sa Mundijala njihova kuća nastaviti rad u pulu prema prethodno postignutom dogovoru, uz "instistiranje na poštovanju svih profesionalnih kodeksa."
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2010, 09:27

Ok, desilo se šta se desilo, mene zanima nešto drugo. Šta će se desiti kada bude prenos utakmica Srbije i kada bude komentarisao komentator sa RTRS? Da li to znači da ćemo morati slušati komentare tipa naša reprezentacija i veličanje orlova? Mislim da je to neprihvatljivo i da će se neko morati pozabaviti sa tim.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2010, 11:27

HTV ostaje bez prijenosa SP-a u nogometu?

S Državne dalekovidnice je isplivao podatak da HTV nije u potpunosti podmirio financijske obaveze prema FIFA-i za prava prijenosa utakmica SP-a u Južnoafričkoj Republici. Na Prisavlju su ostali dužni još desetak milijuna kuna i zasad nije poznato hoće li Hrvati SP odgledati do kraja.
Naime, prava za televizijske prijenose se plaćaju u ratama, a HTV je od ukupnog iznosa (oko 35 milijuna kuna) FIFA-i za utakmice iz Južnoafričke Republike ostao dužan trećinu.

Taj podatak čak i nije sporan, no obzirom da je Vlada 'javnom servisu' odlučila smanjiti godišnji budžet za 300 milijuna, a na HTV-u još ne znaju i još ne mogu reći koje će projekte morati 'skresati', javnost opravdano strahuje da će u svojim domovima do kraja SP-a 11. srpnja ostati bez slike.

Božo Sušec, čovjek koji je postavio projekt SP 2010. i otišao u mirovinu, još je ranije upozorio čelnike HTV-a da na krivi način smanjuju troškove projekta te konstatirao da će se to u programu i vidjeti, a čak je ustvrdio da će to biti prvi projekt HRT-a koji će na kraju završiti 'u minusu'.

To čak 'obične smrtnike' i zaljubljenike u nogomet i ne brine previše, no vjerojatno bi teško prihvatili činjenicu da, uz ionako mrsko plaćanje pretplate HTV-u, eventualno neće biti u mogućnosti odgledati SP do njegovog završetka.

net
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.