Elvir Rahimic

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Virtu4l » 25 apr 2014, 20:55

Monolog je napisao/la:Jes' jes' - ovo je samo zamazivanje očiju. Zar je moguće da si ti toliko promijenio ploču i da žmiriš na sve ono što je Pape loše uradio?
Promijenio sam ploču onoga dana kad sam shvatio da će nas Pape odvesti na veliko takmičenje, prosto kao pasulj. Grešaka ima, ali ne vidim da je mnogo toga lošeg uradio. Ne žmirim, neke stvari mi pomalo smetaju, ali kad se sjetim da će naši igrači 15. juna istrčati na kultnu Marakanu, tada sve zaboravim i samo to me zanima.

Ne mogu biti toliki licemjer pa da tražim dlaku u jajetu i da njegove izjave ili poteze rastavljam na proste faktore ne bi li našao neku nelogičnost i slično. Da pojednostavim, on je prvi selektor sa kojim smo otišli na veliko takmičenje i kao takav ima moju bezrezervnu podršku.

Ima li nepotizma u slučaju TSS? Živo me zaboli neka stvar za to. Ko će biti 21, 22 i 23 igrač na spisku? I za to me zaboli. Važno je da će na spisku biti oni koji su mi omogućili da u junu budem dio spektakla, a ostali me previše ne tangiraju.

Iz slučaja Rahimić Safet je izvukao maksimum koji se u ovom trenutku može izvući.

Već duže vrijeme ne ulazim u ove rasprave, svi smo rekli ono što smo imali, ali eto obzirom da si ti pitao, dobio si konkretan odgovor.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ARGUMENT
Postovi: 409
Pridružen/a: 18 feb 2014, 01:35
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la ARGUMENT » 26 apr 2014, 01:46

Virtu4l je napisao/la: Ima li nepotizma u slučaju TSS? Živo me zaboli neka stvar za to. Ko će biti 21, 22 i 23 igrač na spisku? I za to me zaboli. Važno je da će na spisku biti oni koji su mi omogućili da u junu budem dio spektakla, a ostali me previše ne tangiraju.
Problem je u tome sto je taj 21, 22, 23 mogao biti neko, ko je to puno vise zasluzio i koji ce nam u buducnosti puno vise vrijediti od Tinkija. Mozemo mi pametovati i procjenjivati koliko hocemo, ali momak jednostavno ne daje taj utisak da ce nekad biti neki posebni igrac. Naprotiv, igra tu poziciju, gdje imamo puno talentovanije i snaznije igrace i tesko da ce on ikad biti neka vazna karika u nasoj repki, ako ikako bude u repki posle Papeta.

A druga je stvar naravno sto je raji puko film, sto Susic otvoreno gura neke igrace, a otvoreno odpisuje bolje, zasluznije..u tome je stvar i mislim da ne treba zamjeriti onima, sto kritikuju Papeta..ok tebi je vazno da su svi ovi nosioci tu, to je tvoj stav, ali ima i ljudi koji misle i na buducnost a i oni kojima smeta to, sto Pape otvoreno sere drugima u usta samo sto je on kao prvi trener sto nas odveo na SP. To nije ok..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Virtu4l » 26 apr 2014, 03:17

ARGUMENT je napisao/la:A druga je stvar naravno sto je raji puko film,
Kome je puk'o film? trojici forumaša čiji je maksimalni domet ss.ba forum? Znaš koliko 'raju' zanima hoće li na spisku biti Zec, TSS ili Hadžić? Apsolutno ih ne zanima, a takvih je 90%. Zaustavi 30 ljudi na ulici i pitaj ih ima li nepotizma u nacionalnom timu, 25 će ti reći da nemaju pojma o čemu pričaš, a svi oni će srcem navijati za BiH u Brazilu, isto kao ti i ja.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ARGUMENT
Postovi: 409
Pridružen/a: 18 feb 2014, 01:35
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la ARGUMENT » 26 apr 2014, 04:03

Virtu4l je napisao/la:
ARGUMENT je napisao/la:A druga je stvar naravno sto je raji puko film,
Kome je puk'o film? trojici forumaša čiji je maksimalni domet ss.ba forum? Znaš koliko 'raju' zanima hoće li na spisku biti Zec, TSS ili Hadžić? Apsolutno ih ne zanima, a takvih je 90%. Zaustavi 30 ljudi na ulici i pitaj ih ima li nepotizma u nacionalnom timu, 25 će ti reći da nemaju pojma o čemu pričaš, a svi oni će srcem navijati za BiH u Brazilu, isto kao ti i ja.
Pa raspitaj se malo oko sebe i vidjeces da to nije sve toliko sjajno kao sto se cini. Normala da to nije mjerilo, ali pogledaj samo na fejsu, kad izadje neki clanak za i oko repke, pa ces vidjeti da je malo vise raje od trojice forumasa ss.ba-a ;)
Hvala bogu pa smo u stoljecu, gdje je lahko doci do informacija..raja prati sta se desava. Ne kazem ja da su sad svi protiv Susica, ali sigurno ih je vise nego sto ti mislis, a ima i onih kojima smeta puno stvari, ali se tjese sa onim "prvi selektor sa kojim smo otisli na SP"..bilo je vec velike buke nakon egipta, cekaj slijedecu katastrofu (ja joj se ne nadam sigurno!), pa ces vidjeti kad se onda raja pobuni..ziv bio pa vidio..

a tebi ako je svejedno ko ti je 21,22 ili 23 igrac, recimo meni nije..iz razloga, koje sam gore naveo!

fkv123
Postovi: 429
Pridružen/a: 26 jan 2014, 18:01
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la fkv123 » 26 apr 2014, 07:06

ARGUMENT je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
ARGUMENT je napisao/la:A druga je stvar naravno sto je raji puko film,
Kome je puk'o film? trojici forumaša čiji je maksimalni domet ss.ba forum? Znaš koliko 'raju' zanima hoće li na spisku biti Zec, TSS ili Hadžić? Apsolutno ih ne zanima, a takvih je 90%. Zaustavi 30 ljudi na ulici i pitaj ih ima li nepotizma u nacionalnom timu, 25 će ti reći da nemaju pojma o čemu pričaš, a svi oni će srcem navijati za BiH u Brazilu, isto kao ti i ja.
Pa raspitaj se malo oko sebe i vidjeces da to nije sve toliko sjajno kao sto se cini. Normala da to nije mjerilo, ali pogledaj samo na fejsu, kad izadje neki clanak za i oko repke, pa ces vidjeti da je malo vise raje od trojice forumasa ss.ba-a ;)
Hvala bogu pa smo u stoljecu, gdje je lahko doci do informacija..raja prati sta se desava. Ne kazem ja da su sad svi protiv Susica, ali sigurno ih je vise nego sto ti mislis, a ima i onih kojima smeta puno stvari, ali se tjese sa onim "prvi selektor sa kojim smo otisli na SP"..bilo je vec velike buke nakon egipta, cekaj slijedecu katastrofu (ja joj se ne nadam sigurno!), pa ces vidjeti kad se onda raja pobuni..ziv bio pa vidio..

a tebi ako je svejedno ko ti je 21,22 ili 23 igrac, recimo meni nije..iz razloga, koje sam gore naveo!
Mislis na onu katastrofu gdje su se igraci setali po terenu k'o prebijene ku.je? :bih:

Umjesto Tina, Anela i Tonija trebaju dobiti poziv Harba, Rahimic i Adilovic. Dvojica su rasni strijelci, ko da ih vec nemamo, a treci da ide radi sevapa.

A to sto za lijeka nemamo pravog defanzivnog veznog, osim Besica(ako to on ikako vise igra?), nikoga ne zanima. Ili to sto proizvodimo lijevog/desnog beka jednom u stoljecu(Mujdza niti Kolasinac nisu nasi proizvodi) to je sasvim nebitno. :crazy: :think:

Hajmo jos malo pricati kako je Pape kriv sto iz praznog prelivamo u prazno. :kafa:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Virtu4l » 26 apr 2014, 07:16

Bešić veoma rijetko igra zadnjeg veznog, ali nedavno je dao jedan vrlo mudar intervju u kojem govori da mu je to jedna od najdražih pozicija, veoma pametno sa njegove strane i vidi se da dečko želi da se vrati u reprezentaciju, kao i svi mi.

Od svih silnih potencijalnih reprezentativaca, ja priželjkujem Bešića, jer on bi mogao dobiti zapaženu minutažu, a što se ostalih tiče sasvim mi je nebitno, jer niko od njih neće dobiti ni minut na SP.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Monolog » 26 apr 2014, 09:13

Virtu4l je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Jes' jes' - ovo je samo zamazivanje očiju. Zar je moguće da si ti toliko promijenio ploču i da žmiriš na sve ono što je Pape loše uradio?
Promijenio sam ploču onoga dana kad sam shvatio da će nas Pape odvesti na veliko takmičenje, prosto kao pasulj. Grešaka ima, ali ne vidim da je mnogo toga lošeg uradio. Ne žmirim, neke stvari mi pomalo smetaju, ali kad se sjetim da će naši igrači 15. juna istrčati na kultnu Marakanu, tada sve zaboravim i samo to me zanima.

Ne mogu biti toliki licemjer pa da tražim dlaku u jajetu i da njegove izjave ili poteze rastavljam na proste faktore ne bi li našao neku nelogičnost i slično. Da pojednostavim, on je prvi selektor sa kojim smo otišli na veliko takmičenje i kao takav ima moju bezrezervnu podršku.

Ima li nepotizma u slučaju TSS? Živo me zaboli neka stvar za to. Ko će biti 21, 22 i 23 igrač na spisku? I za to me zaboli. Važno je da će na spisku biti oni koji su mi omogućili da u junu budem dio spektakla, a ostali me previše ne tangiraju.

Iz slučaja Rahimić Safet je izvukao maksimum koji se u ovom trenutku može izvući.

Već duže vrijeme ne ulazim u ove rasprave, svi smo rekli ono što smo imali, ali eto obzirom da si ti pitao, dobio si konkretan odgovor.
Bojim se da se nismo razumjeli. Samo budala ne mijenja mišljenje i slijepo se drži onog što je zacrtao, čak i kad mu dokažu da nije u pravu.

Problem u svemu ovome je što si ti od trenutka kada je bilo evidentno da ćemo ići u Brazil - zažmirio na sve drugo. Upravo to je problem većine. Ne mislim da se i dalje treba kriviti Pape (i sam znaš da sam ga pohvalio za svaki dobar potez, kao što ću ga kuditi za svaku grešku koju je napravio), ali trebaju se sve stvari pogledati iz jednog neutralnog ugla; ne kroz prizmu Brazila, kabadahijskog ponašanja (Spaha) ili nekih intervjua (Spahić + Džeko).

Problem je u tome što je plasman na SP zamazao oči javnosti. Nije li? Pričamo li o problemima? Ne pričamo? Ima li ih? I te kako. Dakle, sama kvalifikacija na ovo prvenstvo je samo gurnula nagomilane probleme pod tepih. Šta se dešava? Kako će to izgledati nakon prvenstva? Ko će obuzdati ovoga, onoga, one? Niko.

Otkako sam na ovom forumu nisam upoznao nekog ko može držati sredinu. Ako takav postoji, onda sam ga preskočio zbog klasične desnice ili lijevice. :mrgreen: Svi su apsolutno za ovog ili apsolutno protiv njega. Nema između. U stvari ima. Sjetih se @ahme. :thumbup:

Kako da čovjek ozbiljno shvati osobu s kojom diskutuje nakon ovog? Ma ja ba - yebat nepotizam, yebat talove, podjele, mešetarstvo. Mi smo u Brazilu, to je najvažnije. To smo mi. :crazy: :lol:
Virtu4l je napisao/la: Zaustavi 30 ljudi na ulici i pitaj ih ima li nepotizma u nacionalnom timu, 25 će ti reći da nemaju pojma o čemu pričaš, a svi oni će srcem navijati za BiH u Brazilu, isto kao ti i ja.
Mogu samo nemati pojma šta je nepotizam. Ali kada bih im objasnio, onda bi svi rekli - hej, u pravu si.


Rekoh, ova situacija oko Rahimića ide isključivo Papetu na dušu. Zamazivanje očiju je ovaj poziv u stručni štab (iskreno, vjerujem da tu i pripada Rahimić, zbog iskustva i zbog svega što nam je pružio iako je relativno kasno postao veoma bitan segment našeg tima). Problem je sve ono što je prethodilo ovome. To nije traženje dlake u jajetu, to je pristupanje problemu na pravi način.

Jah, zaboravio sam - mi nemamo problema, mi smo u Brazilu. :kafa:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Principatus
Postovi: 9441
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Principatus » 26 apr 2014, 09:27

Virtu4l je napisao/la: Ima li nepotizma u slučaju TSS? Živo me zaboli neka stvar za to. Ko će biti 21, 22 i 23 igrač na spisku? I za to me zaboli.
U ovome se razlikujemo po misljenju i razmisljanju. Naravno da me ne zaboli koja stvar. Nepotizam jeste, klasicni. Samo slijepac bi tvrdio protivno, jer smo se mogli dosta jasno uvjeriti da Tino nije ni D od DMa, a i prije toga smo to znali.

Naravno da mi nije svejedno, kada selektor u jedno vrijeme gdje gubi konce, gubi protiv Egipta razmislja o tome kako ce samo ugurati svog bratica u repku i time stetiti istoj i atmosferi. Tu me isto ne zaboli neka stvar, jer vidim gdje mu je prioritet.

Ne zaboli me stvar kada selektor nema pojma koliko jedan Prcic igra, jer ga ne prati. Ne zaboli me sto ne prati druge igrace. Salatic, Mario Vrancic, ove smo mogli dovesti. Sutra ce Vrancic zaigrati u Bundesligi, pa ce mu ljepa nasa da mu uputi poziv, a Susic im to omogucava. Otici pogledati utakmicu jednog igraca, popricati sa njim, stvoriti kontakt. To je sve naucna fantastika za ovog selektora. Njemu je bitno da nadje poziciju za Tinu, a ostalo nek stane u red.

Hvalio sam Susica za svaki dobar potez, nisam dogmaticar da moram napadati zbog svakog koraka. Ali ima skoro godina dana, da ga nemogu nizasta pohvaliti, lik je ljencuga zesca, psiholog nula, Egipat ga rastura, nepotista. Dovoljno da cu se iskreno radovati kada mu budemo vidjeli ledja.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Virtu4l » 26 apr 2014, 11:37

Monolog je napisao/la:Otkako sam na ovom forumu nisam upoznao nekog ko može držati sredinu.
Takvog nećeš ni upoznati, jer ovdje su stvari jasne kao dan, strogo lijevo ili strogo desno, ti pokušavaš da balansiraš, ali bezuspješno.

Sa jedne strane imamo čovjeka pod čijom smo palicom došli tu gdje jesmo, jesu li njegove zasluge ili ne, to niko ne može dokazati ili osporiti. Tako da je o zaslugama suvišno diskutovati, kod mene svi oni idu u paketu, od selektora do Asmira, svi su zaslužni. Rezultat je jedino mjerilo uspjeha, a on ima rezultat, i ovo je suština svega.

Sa druge strane imamo navodni nepotizam i pozivanje bratića na prijateljsku utakmicu, po meni ništa strašno, ali ako ga pozove u Brazil, e to će biti strašno, jer imamo bar pet potencijalnih igrača koji trenutno pokazuju veći kvalitet u odnosu na njega. Zadovoljan? Eto, vodimo se nekom logikom.

Plasman na SP nam jeste zamazo oči, meni prvom - priznajem. Međutim toliko sam čekao ovaj momenat, da mi je sve ostalo nebitno, i biće mi nebitno do narednog kvalifikacionog ciklusa. Sad ti ja postavljam pitanje, jeli plasman na SP vrijedan toga da nam zamaže oči bar na neki kraći period? Ja mislim da definitivno jeste ;)

Rahimić je podijelio javnost, bar našu forumašku. Ja bih ga volio vidjeti kao igrača na SP, ali prvo da sačekamo spisak, pa da onda komentarišemo? Ako su na vagi Bešić ili Rahimić, uvijek biram Bešića, ako su na vagi Hadžić ili Rahimić, onda biram Rahimića, itd... nadam se da me razumiješ.

Princi, tebi ću večeras odgovoriti, Monolog mi je uzeo 20 dragocjenih minuta. Napokon malo kvalitetne rasprave.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la DonCorleone » 26 apr 2014, 13:30

Monolog je napisao/la:Otkako sam na ovom forumu nisam upoznao nekog ko može držati sredinu.
Kako bolan :mrgreen: ?
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la LenBias » 26 apr 2014, 13:35

Monolog je napisao/la:Otkako sam na ovom forumu nisam upoznao nekog ko može držati sredinu.
to ja sad ne postojim? kako bezobrazno


sto se tice teme samo neka ide rahimaga, vise bi volio da je kao igrac ali ako vec toliko ne moze na taj nacin onda kako moze neka bude
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la zizu1991 » 26 apr 2014, 13:37

TSS sam može držat' sredinu, nemoj zayebavat'.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la zizu1991 » 14 maj 2014, 12:42

General odlazi u penziju: Elvir Rahimić završio karijeru

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i legenda moskovskog CSKA, Elvir Rahimić, odlučio je okončati profesionalnu karijeru.

Nakon što ga selektor fudbalske reprezentacije BiH Safet Sušić nije pozvao na Svjetsko prvenstvo u Brazil, Rahimić je odlučio da završi karijeru, a na Mundijal će putovati kao dio stručnog štaba naše selekcije.

Odluka o povlačenju je bila sasvim očekivana, jer Rahimić već duže vremena ne igra za CSKA, a iako je postojala mogućnost da i pored toga u Brazil ide kao igrač, to se ipak neće dogoditi.

Iskusni 39-godišnji fudbaler čak 15 godina svoje karijere je proveo u Rusiji. Nakon dvije sezone u Anžiju, prešao je u moskovski CSKA gdje je postao ikona kluba za kojeg je nastupao čak 13 godina.

Tijekom bogate karijere u moskovskom klubu, Rahimić je osvojio gotovo sve trofeje. Četiri puta je bio prvak Rusije, sedam puta je osvajao Kup, pet puta Superkup, a osvojio je i Kup UEFA. Ukupno je Rahimić dres CSKA oblačio u 240 utakmica, a postigao je pet pogodaka. U moskovskom timu je dobio i nadimak General, kako ga većina navijača i zove.

S reprezentacijom BiH je ostvario plasman na Mundijal, na kojem ga, nažalost, nećemo gledati na terenu.
Živio generale !
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Gorki
Postovi: 5454
Pridružen/a: 06 feb 2013, 14:18
Lokacija: TZ★75000
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Gorki » 14 maj 2014, 12:57

slika
Pobjeda je bolja od orgazma!

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la mandraX » 14 maj 2014, 13:11

Jedan je General! :salut:

drummer
Postovi: 2706
Pridružen/a: 14 feb 2011, 16:45
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la drummer » 14 maj 2014, 13:40

Generale nas,hvala ti za sve sto si ucinio za nasu svetinju.Nadam se da jednog dana opet vidimo,ovaj put da sa klupe vodis Zmajeve :salut: :salut: :bih:

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la terabajt » 14 maj 2014, 23:42

Hvala na svemu GENERALE

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la NoName » 15 maj 2014, 00:10

Ma da, generalu će ostati san da zaigra minutu na SP ali je bitno da će govance da igra. Elvire brate, kad završi SP udri bivola međ' rogove!
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

AlQammar
Postovi: 97
Pridružen/a: 01 jan 2014, 00:48
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la AlQammar » 16 maj 2014, 17:45

Covjek ima 18 titula,dalwko najvise od svih nasih igraca a nece odigrat ni jednu jedinu minutu,fkt tuga... :-(
Sad cu da razbijem ovo staklo . :-D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Elvir Rahimic

Post Postao/la Virtu4l » 16 maj 2014, 19:19

E moj Safete šta uradi čovjeku...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.