Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 619
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

PostPostao/la SarcofagoVenom » 16 apr 2012, 23:35

Grupa „Lijevče“

1 Sloga, S 26 21 2 3 80:16 +64 44
2 Dubrave 26 17 5 4 73:22 +51 39
3 Bratstvo, ? 26 15 6 5 66:46 +20 36
4 Sloga, Trn 26 13 7 6 57:30 +27 33
5 Mladost, Bajinci 26 12 5 9 62:60 +2 29
6 Mladost, L 26 9 7 10 42:43 -1 25
7 Vihor 26 9 5 12 32:52 -20 23
8 Ratar 26 7 8 11 48:58 -10 22
9 Termal, Mrčajevci 26 7 8 11 48:51 -3 22
10 Bratstvo, 26 7 8 11 48:60 -12 22
11 Veterani 26 5 10 11 36:46 -10 20
12 Župa 26 6 5 15 54:94 -40 17
13 Potkozarje, BA 26 5 8 13 48:94 -46 17
14 Potkozarje, D 26 7 2 17 38:84 -50 16

Viši rang:
• Sloga (S) se plasirala u MOL Banja Luka
• Dubrave su igrale kvalifikacije za ulazak u MOL Banja Luka
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
• Neobična, bolje reči čudna završnica, nalik na mučkatrans. U poslednjem kolu za opstanak su se borili Župa i Potkozarje (BA). Odlučivala je gol razlika. Župa je u Poveliču savladala Bratstvo 15:2, a Potkozarje kod kuće Termal 14:3.
• Dva Bratstva (Orahova i Povelič), ne znam ko je treći, a ko deseti.
Po mojoj evidenciji (Prethodbna sezona) umesto jednog od ova dva Bratstva moralo bi biti Bratstvo (Kozinci)


Sloga Srbac
FK Dubrave
Vihor Rovine
Ratar Stara Topola
Zupa Milosavci
Potkozarje B.Aleksandrovac
Potkozarje Dragelji
Ako kaniš pobjediti ne smiješ izgubiti

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 17 apr 2012, 10:25

Može li neko od onih koji to znaju da mi objasni kako se brišu privat, ne poruke - pun mi je folder, tako da su mi dve poruke u prijemu na stend - baju

Hvala

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8627
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

PostPostao/la badblueboylivno » 17 apr 2012, 17:06

Označite poruke koje želite pobrisati, imate sa strane box kod svake, i na dnu stranice odaberite opciju izbrisati (ili slično) i kliknite na "klik".
GNK i najbolji menadžer Balkana u skupinama eurokupova:
9-6-45 (1-1-22 u LP) 38:118, 19 poraza u gostima zaredom, 75% izgubljenih utakmica
11 puta u skupinama, 11 neprolazaka :tokralju:

Hayley <3

statistika
Postovi: 1
Pridružen/a: 16 apr 2012, 22:57
Kontakt:

PostPostao/la statistika » 18 apr 2012, 00:10

Samit WroteColonMolio bih da neko pomogne da kompletiramo mesta iz kojih su klubovi dve navedene sezone (1984/85 i 1985/86) Međuopštinskih liga Banja Luka i Bihać i grupnih liga-[/u]

Međuopštinska liga Bihać (Sezona 1984/85)

1. Grahovo, B. Grahovo 28 21 3 5 94-21 44
2. Omladinac, Pokoj 27 20 4 3 86-19 44
3. Sloga, Kralje 27 17 6 6 60-40 40
4. Una, Kulen Vakuf 28 13 4 11 60-47 30
5. Ostrovica, Kulen Vakuf 28 12 6 10 50-40 30
6. Sloga, B. Otoka 28 11 7 10 61-50 29
7. Napredak, Golubić 28 11 6 11 60-54 28
8. Mladost, B. Petrovac 28 11 6 11 44-41 28
9. Gomila, Stijena 28 12 4 12 47-54 28
10. Borik, Bihać 27 10 5 12 42-40 25
11. Ljutoč, Orašac 27 9 6 12 48-56 24
12. Jasenica, Jasenica/B. Krupa 28 10 3 15 56-71 23
13. Radnički, Ripač 28 7 5 16 58-71 19
14. Krila Krajine, Bihać 28 7 5 16 41-71 19
15. Mangan, Bužim 28 1 2 25 16-113 4


Međuopštinska liga Bihać (Sezona 1985/86)

1 Sloga, Kralje 38
2 Omladinac, Pokoj 33
3 Mladost, B. Petrovac 32
4 Sloga, Otoka 26
5 Una, Kulen Vakuf 21
6 Gornje Prekounje, Bihać 21
7 Ljutoč, Orašac 20
8 Radnički, Ripač 20
9 Napredak, Golubić 20
10 Krila Krajine, Bihać 19
11 Jasenica, Jasenica/B. Krupa 18
12 Borik, Bihać 17
13 Gomila, Stijena 12
14 Radnički, Krnjeuša 7

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 apr 2012, 12:00

Prvo - dobrodošao u Vremeplov

Drugo - hvala na informacijama.

Treće imaš li bar neku završnu tablicu opštinskih - grupnih liga Prijedor?
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 24 apr 2012, 15:50, ukupno mijenjano 1 put.

duck1976
Postovi: 14
Pridružen/a: 30 mar 2012, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la duck1976 » 18 apr 2012, 14:04

Ja planiram vjerovatno 30.4 ponovo skoknuti do biblioteke u BL i naci tabele regionalne lige zapad i nizih liga za sezone 1986/87, 1987/88 i ako stignem 1988/89.
Sto se tice nivoa takmicenja nizih od medjuopstinskih liga BL i Bihac stanje u sezonama 84/85 i 85/86 je bilo sledece:
Ispod MOL BL bile su tri grupne lige: Lijevce, Vrbas i Sana, za te lige sam Vam dostavio tabele.
Ispod njih su bile opstinske lige. Ovako napamet znam da us postojale sledece opstinske lige: Sanski Most, Prijedor, Novi, Dubica, Gradiska ( I i II Liga), Prnjavor (I i II liga), Srbac.

Ispod MOL Bihac, nemam podatke, ali nisam nasao niakkav trag o postojanju nekakvih grupnih, zonskih ili bilo kakvih liga, pa pretpostavljam da su ispod MOL Bihac bile samo opstinske lige.

Ja cu sa svoje strane pomoci koliko mogu i smatram da bi bilo zaista pozeljno kompeltirati sve tabele u BiH, pocev od 45-92. Ima dosta problema, veoma cesto su se odluke o konacnom poretku donosile i dva -tri mejseca nakon zavrsetaka takmicenja, ali pokusavam da skupim bar ono sto mogu skupiti. Takodje vrlo cesto tabele imaju ocigledne greske, tipa odigrano 26 utakmica, a 15 pobjeda, 5 remija i 7 poraza, te 33 boda, pa to prilagodjavam onako kako bi enkako najlogicniej trebalo biti.
Znam da se trenutno radi mnogo monografija, ja imam monografiju Zupe iz Aleksandrovca, pa ce biti sve vise i vise podataka, ali pravi izvor su biblioteke i stare novine.

Takodje predlazem administratoru da otvori jedan novi zakljucani topic, u kojem bi samo on pregledno objavljivao sezonu po sezonu,a da ovaj topic ostane za sve nas za rasprave, jer je ovaj topic sada dosta nepregledan za nekog ko se tek ukljuci

Motajica
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2012, 22:44
Kontakt:

PostPostao/la Motajica » 23 apr 2012, 15:24

Pratim ovaj forum već duže vremena.Interesantan je pa sam odlučio da se registrujem i doprinesem koliko mogu.
Pripremajući podatke za knjigu o FK "Sloga" Srbac koju ovih dana pišem prikupio sam gotovo sve tabele za lige u kojima je "Sloga" igrala od 1946.godine na području banjalučke regije.
Podaci i tabele sam pripremio na oko 9 stranica pa pitam da li bi bilo uputno da ih šaljem sve odjednom i na koji način ukoliko su interesantne.Prvi put sam na forumu pa se unaprijed izvinjavam na mom početničkom neznanju.
Kad sam već tu da pokušam nešto pojasniti.
Primjetio sam da se pominje Opštinska liga Prnjavor(čak I i II) tamo negdje početkom 80-tih godina.Samo upozoravam da se radi o Opštinksoj ligi malog fudbala.Klubovi,a i igrači te lige nisu bili raegistrovani u fudbalskom savezu.To je bila interna liga Prnjavora,mislim da i sada traje.
Opšt5inska liga Prnjavor u velikom fudbalu startovala je negdje 1984-1985 godine.U njoj su igrali klubovi koji su registrovali u fudbalskom avezu kao što su:"Borac" Šibovska,"Budućnost" Galjipovci,"Biseri" Lišnja i još njih nekoliko,ne više od maksimalno 10-ta.Da se to provjeriti.
Potrudiću se takodje da što prije obradim i dostavim podatke za Opštinsku ligu Srbackoja je startovala u sezoni 1979/80 i igrala se do početka rata (OFS Srbac je tada imao registrovanih 23 kluba,sada ih egzistira 7),pa ako je i to interesantno neka mi neko javi.
Pozdrav svim forumašima.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8627
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

PostPostao/la badblueboylivno » 23 apr 2012, 16:11

Molio bih nekoga, ako ima, da mi postavi ljestvicu Druge lige FBIH Jug iz sezone 2004-05, i Druge lige FBIH Centar 2 iz sezone prije, jako mi je potrebno.

Korisniče Samit, nadam se da ste pročitali poruku koju sam Vam poslao i da ste prihvatili to što sam Vam rekao. ;)
GNK i najbolji menadžer Balkana u skupinama eurokupova:
9-6-45 (1-1-22 u LP) 38:118, 19 poraza u gostima zaredom, 75% izgubljenih utakmica
11 puta u skupinama, 11 neprolazaka :tokralju:

Hayley <3

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 24 apr 2012, 15:00

Motajica WroteColonPratim ovaj forum već duže vremena.Interesantan je pa sam odlučio da se registrujem i doprinesem koliko mogu.
Pripremajući podatke za knjigu o FK "Sloga" Srbac koju ovih dana pišem prikupio sam gotovo sve tabele za lige u kojima je "Sloga" igrala od 1946.godine na području banjalučke regije.
Podaci i tabele sam pripremio na oko 9 stranica pa pitam da li bi bilo uputno da ih šaljem sve odjednom i na koji način ukoliko su interesantne.Prvi put sam na forumu pa se unaprijed izvinjavam na mom početničkom neznanju.
Kad sam već tu da pokušam nešto pojasniti.
Primjetio sam da se pominje Opštinska liga Prnjavor(čak I i II) tamo negdje početkom 80-tih godina.Samo upozoravam da se radi o Opštinksoj ligi malog fudbala.Klubovi,a i igrači te lige nisu bili raegistrovani u fudbalskom savezu.To je bila interna liga Prnjavora,mislim da i sada traje.
Opšt5inska liga Prnjavor u velikom fudbalu startovala je negdje 1984-1985 godine.U njoj su igrali klubovi koji su registrovali u fudbalskom avezu kao što su:"Borac" Šibovska,"Budućnost" Galjipovci,"Biseri" Lišnja i još njih nekoliko,ne više od maksimalno 10-ta.Da se to provjeriti.
Potrudiću se takodje da što prije obradim i dostavim podatke za Opštinsku ligu Srbackoja je startovala u sezoni 1979/80 i igrala se do početka rata (OFS Srbac je tada imao registrovanih 23 kluba,sada ih egzistira 7),pa ako je i to interesantno neka mi neko javi.
Pozdrav svim forumašima.


Dobrodošao na forum.

Što se tiče liga u kojima je igrala tvoja Sloga, samo napred, svaku posebno ili sve zajedno sasvim je svejedno. Možeš ih prekucavati, skenitari ili slikati sasvim je svejedno. Važno je da ugledaju svetslost dana.

S nestrpljem čekam(o) i tabele opštijske lige Srbac. Ne moraš čekati da ih kompletiraš, slobodno "Olabavi ruku", postavljaj ih onako usput - kako koju kompletiraš.

Zanimljivo je i tvoje zapažanje o opštinskim ligama Prnjavor. Bilo bi dobro da se to proveri. Važi to ne samo za tebe i SarkofagoVenom-a koji ih je postavio već i ostale forumaše.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 24 apr 2012, 15:04

badblueboylivno WroteColon. .Korisniče Samit, nadam se da ste pročitali poruku koju sam Vam poslao i da ste prihvatili to što sam Vam rekao. ;)


Poruka pročitana, sve shvaćeno i prihvaćeno - i unapred hvala.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 24 apr 2012, 15:48

Prilog br 18: SEZONA 1962/63

Prva savezna liga

Vreme: 19.avgust 1962 - 9.jun 1963. godine

1 Partizan, Beograd 26 16 8 2 58 22 +36 40
2 Dinamo, Zagreb 26 14 7 5 525 35 +17 35
3 Željezničar, Sarajevo 26 11 7 8 49 31 +18 29
4 Velež, Mostar 26 10 8 8 331 31 +2 28

5 OFK Beograd 26 10 8 8 42 40 +2 28
6 Radnički, Beograd 26 10 6 10 43 33 +10 26
7 Crvena zvezda, Beograd 26 7 11 8 21 26 -5 25
8 RFK Novi Sad 26 7 10 9 29 37 -8 24
9 FK Sarajevo 26 9 5 12 28 40 -12 2310 NK Rijeka 26 10 3 13 28 41 -13 23
11 Hajduk, Split 26 9 5 12 26 43 -17 23
12 Vojvodina, Novi Sad 26 9 4 13 43 40 +3 22
13 Sloboda, Tuzla 26 8 4 14 29 43 -14 2014 Budućnost, Titograd 26 5 8 13 19 38 -19 18

Epilog:
• Partizan (Beograd), šampion
• Dinamo (Zagreb), pobednik Kupa
Ispali: Budućnost (Titograd) i Sloboda (Tuzla)Novi članovi: Vardar (Skopje) i Trešnjevka (Zagreb)


Rezultati po kolima:

1.KOLO 19.avgust 1962.
Crvena Zvezda – Sloboda 2:1
OFK Beograd – Budućnost 2:1
Sarajevo – Rijeka 1:0
Novi Sad – Vojvodina 1:0
Radnički – Željezničar 1:1
Hajduk – Velež 2:0
Dinamo – Partizan 3:3

2.KOLO 26.avgust 1962.
Sloboda – Partizan 0:2
Velež – Dinamo 2:3
Željezničar – Hajduk 2:0
Vojvodina – Radnički 2:0
Rijeka – Novi Sad 2:1
Budućnost – Sarajevo 0:1
Crvena Zvezda – OFK Beograd 0:0

3.KOLO 02.septembar 1962.
OFK Beograd – Sloboda 2:1
Sarajevo – Crvena Zvezda 0:0
Novi Sad – Budućnost 0:0
Radnički – Rijeka 3:0
Hajduk – Vojvodina 2:1
Dinamo – Željezničar 2:1
Partizan – Velež 4:1

4.KOLO 09.septembar 1962.
Sloboda – Velež 1:1
Željezničar – Partizan 2:1
Vojvodina – Dinamo 2:3
Rijeka – Hajduk 4:0
Budućnost – Radnički 3:1
Crvena Zvezda – Novi Sad 4:2
OFK Beograd – Sarajevo 5:3

5.KOLO 23.septembar 1962.
Sarajevo – Sloboda 2:1
Novi Sad – OFK Beograd 1:2
Radnički – Crvena Zvezda 3:0
Hajduk – Budućnost 1:2
Dinamo – Rijeka 5:0
Partizan – Vojvodina 4:3
Velež – Željezničar 1:0

6.KOLO 07.oktobar 1962.
Sloboda – Željezničar 0:2
Vojvodina – Velež 1:1
Rijeka – Partizan 0:2
Budućnost – Dinamo 1:1
Crvena Zvezda – Hajduk 1:0
OFK Beograd – Radnički 3:3
Sarajevo – Novi Sad 3:1

7.KOLO 21.oktobar 1962.
Novi Sad – Sloboda 3:2
Radnički – Sarajevo 2:0
Hajduk – OFK Beograd 1:0
Dinamo – Crvena Zvezda 0:0
Partizan – Budućnost 3:0
Velež – Rijeka 1:0
Željezničar – Vojvodina 2:3

8.KOLO 28.oktobar 1962.
Sloboda – Vojvodina 3:1
Rijeka – Željezničar 1:0
Budućnost – Velež 3:3
Crvena Zvezda – Partizan 0:5
OFK Beograd – Dinamo 3:3
Sarajevo – Hajduk 2:2
Novi Sad – Radnički 2:1

9.KOLO 11.novembar 1962.
Radnički – Sloboda 0:2
Hajduk – Novi Sad 2:1
Dinamo – Sarajevo 4:0
Partizan – OFK Beograd 2:1
Velež – Crvena Zvezda 1:0
Željezničar – Budućnost 6:0
Vojvodina – Rijeka 2:0

10.KOLO 18.novembar 1962.
Sloboda – Rijeka 1:0
Budućnost – Vojvodina 1:0
Crvena Zvezda – Željezničar 3:0
OFK Beograd – Velež 0:1
Sarajevo – Partizan 1:1
Novi Sad – Dinamo 1:2
Radnički – Hajduk 5:1

11.KOLO 25.novembar 1962.
Hajduk – Sloboda 1:2
Dinamo – Radnički 4:1
Partizan – Novi Sad 5:1
Velež – Sarajevo 3:1
Željezničar – OFK Beograd 5:1
Vojvodina – Crvena Zvezda 1:0
Rijeka – Budućnost 2:0

12.KOLO 02.decembar 1962.
Sloboda – Budućnost 1:0
Crvena Zvezda – Rijeka 1:0
OFK Beograd – Vojvodina 3:2
Sarajevo – Željezničar 1:2
Novi Sad – Velež 0:0
Radnički – Partizan 0:1
Hajduk – Dinamo 1:4

13.KOLO 09.decembar 1962.
Dinamo – Sloboda 5:2
Partizan – Hajduk 4:1
Velež – Radnički 2:1
Željezničar – Novi Sad 4:1
Vojvodina – Sarajevo 3:1
Rijeka – OFK Beograd 2:2
Budućnost – Crvena Zvezda 0:0


Sloboda – Crvena Zvezda 0:0
Budućnost – OFK Beograd 0:1
Rijeka – Sarajevo 1:2
Vojvodina – Novi Sad 0:0
Željezničar – Radnički 2:2
Velež – Hajduk 1:2
Partizan – Dinamo 1:1

15.KOLO 10.mart 1963.
Partizan – Sloboda 4:0
Dinamo – Velež 2:1
Hajduk – Željezničar 0:0
Radnički – Vojvodina 5:3
Novi Sad – Rijeka 2:2
Sarajevo – Budućnost 1:0
OFK Beograd – Crvena Zvezda 2:2

16.KOLO 17.mart 1963.
Sloboda – OFK Beograd 0:0
Crvena Zvezda – Sarajevo 1:1
Budućnost – Novi Sad 1:2
Rijeka – Radnički 0:0
Vojvodina – Hajduk 7:1
Željezničar – Dinamo 1:1
Velež – Partizan 0:1

17.KOLO 24.mart 1963.
Velež – Sloboda 4:0
Partizan – Željezničar 1:1
Dinamo – Vojvodina 1:0
Hajduk – Rijeka 0:2
Radnički – Budućnost 0:0
Novi Sad – Crvena Zvezda 1:1
Sarajevo – OFK Beograd 1:2

18.KOLO 07.april 1963.
Sloboda – Sarajevo 1:0
OFK Beograd – Novi Sad 1:1
Crvena Zvezda – Radnički 1:0
Budućnost – Hajduk 0:0
Rijeka – Dinamo 0:2
Vojvodina – Partizan 1:1
Željezničar – Velež 1:1

19.KOLO 14.april 1963.
Željezničar – Sloboda 4:2
Velež – Vojvodina 3:2
Partizan – Rijeka 2:0
Dinamo – Budućnost 2:0
Hajduk – Crvena Zvezda 2:0
Radnički – OFK Beograd 3:0
Novi Sad – Sarajevo 1:0

20.KOLO 21.april 1963.
Sloboda – Novi Sad 0:0
Sarajevo – Radnički 2:1
OFK Beograd – Hajduk 1:0
Crvena Zvezda – Dinamo 1:1
Budućnost – Partizan 0:2
Rijeka – Velež 1:0
Vojvodina – Željezničar 0:2

21.KOLO 28.april 1963.
Vojvodina – Sloboda 1:0
Željezničar – Rijeka 6:1
Velež – Budućnost 3:1
Partizan – Crvena Zvezda 1:2
Dinamo – OFK Beograd 1:0
Hajduk – Sarajevo 2:0
Radnički – Novi Sad 2:0

22.KOLO 05.maj 1963.
Sloboda – Radnički 1:2
Novi Sad – Hajduk 0:0
Sarajevo – Dinamo 2:0
OFK Beograd – Partizan 1:3
Crvena Zvezda – Velež 0:0
Budućnost – Željezničar 0:0
Rijeka – Vojvodina 2:0

23.KOLO 12.maj 1963.
Rijeka – Sloboda 3:0
Vojvodina – Budućnost 2:3
Željezničar – Crvena Zvezda 3:2
Velež – OFK Beograd 2:1
Partizan – Sarajevo 2:0
Dinamo – Novi Sad 0:3
Hajduk – Radnički 2:1

24.KOLO 19.maj 1963.
Sloboda – Hajduk 2:1
Radnički – Dinamo 3:1
Novi Sad – Partizan 2:2
Sarajevo – Velež 0:0
OFK Beograd – Željezničar 2:0
Crvena Zvezda – Vojvodina 0:1
Budućnost – Rijeka 1:3

25.KOLO 02.juni 1963.
Budućnost – Sloboda 2:1
Rijeka – Crvena Zvezda 1:0
Vojvodina – OFK Beograd 1:1
Željezničar – Sarajevo 2:3
Velež – Novi Sad 1:1
Partizan – Radnički 0:0
Dinamo – Hajduk 0:1

26.KOLO 09.juni 1963.
Sloboda – Dinamo 5:1
Hajduk – Partizan 1:1
Radnički – Velež 3:0
Novi Sad – Željezničar 1:0
Sarajevo – Vojvodina 0:3
OFK Beograd – Rijeka 6:1
Crvena Zvezda – Budućnost 0:0
________________________________________

Druge savezna liga Zapad

1 Trešnjevka, Zagreb 30 18 4 8 66:39 +27 40
2 Čelik, Zenica 30 14 8 8 42:34 +8 36
3 NK Maribor 30 12 11 7 52:33 +19 35
4 Slavonija, Osijek 30 13 8 9 47:37 +10 34
5 Varteks, Varaždin 30 11 9 10 38:30 +8 31
6 Olimpija, Ljubljana 30 11 9 10 43:38 +5 31
7 NK Šibenik 30 13 3 14 56:51 +5 29
8 Lokomotiva, Zagreb 30 11 7 12 50:45 +5 29
9 NK Borovo 30 11 7 12 34:36 -2 29
10 Famos, Hrasnica 30 10 9 11 42:47 -5 29
11 Istra, Pula 30 11 7 12 43:59 -16 29
12 Borac, Banja Luka 30 10 8 12 42:44 -2 28
13 BSK, Slavonski Brod 30 10 8 12 41:50 -9 28
14 RNK Split 30 11 6 13 35:43 -8 28
15 Rudar, Kakanj 30 9 7 14 27:47 -20 25
16 NK Karlovac 30 5 9 16 24:49 -25 19

Viši rang: Trešnjevka (Zagreb) se plasirala u Prvu saveznu ligu
Ispali: NK Karlovac, Rudar (Kakanj) i RNK Split
Novi članovi:
Sloboda (Tuzla) iz Prve savezne lige
• NK Zagreb, Šparta (Beli Manastir) i Bosna (Visoko) – svi posle kvalifikacija
Napomene: Proleter (Osijek) od ove sezone nosi ime Slavonija


Kvalifikacije za ulazak u ligu

Učesnici:
• Jedinstvo (Brčko), prvak Međuzonske lige BiH
• Bosna (Visoko), drugoplasirani tim Međuzonske lige BiH
• Troglav (Livno), prvak Hercegovačke zone

1.krug:
Bosna (Visoko) – Troglav (Livno) 2:1 i 1:0

Finale:
Bosna (Visoko) – Jedinstvo (Brčko) 2:1 i 0:0

Napomena: Bosna (Visoko) se plasirala u Drugu saveznu ligu – grupa Zapad
________________________________________

III rang takmičenja

Međuzonska liga

Dugo se lomila koplja oko lige, u dva meseca je FS Bosne i Hercegovione doneo dve suprotne odluke. Najpre je, uz obrazloženje o smanjenju troškova liga ukinuta, potom, na insistiranje klubova ponovo zaživela.

1 Jedinstvo, Brčko 26 16 3 7 53:23 +30 35
2 Bosna, Visoko 26 14 5 7 65:36 +29 33
3 Bratstvo, Travnik 26 13 6 7 49:43 +6 32
4 Partizan, Sarajevo 26 11 8 7 53:30 +23 30
5 Rudar, Bukinje 26 12 6 8 51:47 +4 30
6 Radnički, Prijedor 26 11 5 10 42:41 +1 27
7 ZSK Zenica 26 11 5 10 56:57 -1 27
8 Bosna, Sarajevo 26 8 10 8 38:43 -5 26
9 Bugojno 26 9 8 9 46:55 -9 26
10 Borac, Drvar 26 7 10 9 38:36 +2 24
11 Rudar, Ljubija 26 9 6 11 45:53 -8 24
12 Željezničar, Doboj 26 7 8 11 33:45 -12 22
13 Jedinstvo, Bihać 26 6 3 17 31:55 -24 15
14 Napredak, Modriča 26 3 7 16 29:64 -35 13

Viši rang: Bosna (Visoko) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Zapad posle kvalifikacija, savladala je najpre Troglav iz Livna, prvaka Hercegovačke zone, potom i Jedinstvo iz Brčkog, prvaka Međuzonske lige.
Ispali: Napredak (Modriča) i Jedinstvo (Bihać)
Novi članovi:
• Rudar (Kakanj), povratnik iz Druge savezne lige
• Radnik (Bijeljina), prvak Međupotsavezne lige Tuzla
• Igman (Ilidža), posle kvalifikacija između prvaka Sarajevskog i Zeničkog potsaveza
• Trebao biti i Podgrmeč (Sanski Most), prvak Međupotsavezne lige Banja Luka ali nije igrao jer je Željezničar (Doboj) ostao u ligi !?
Napomene:


Kvalifikacije za ulazak u ligu:
Igman (Ilidža) – Krivaja (Zavidovići) ?

Hercegovačka zona

1 Troglav, Livno 22 16 2 4 55:20 +35 34
2 Lokomotiva, Mostar 22 14 5 3 36:24 +12 33
3 Dubrovnik 22 11 6 5 41:24 +17 28
4 Borac, Čapljina 22 12 3 7 42:35 +7 27
5 GOŠK, Dubrovnik 22 12 2 8 53:21 +32 26
6 Iskra, Stolac 22 10 3 9 45:31 -14 23
7 Neretva, Metković 22 10 1 11 40:44 -4 21
8 Mladost, Lištica 22 9 0 13 40:70 -30 18
9 Leotar, Trebinje 22 8 1 13 32:33 -1 17
10 Velež, Nevesinje 22 7 1 14 43:48 -5 15
11 Budućnost, Duvno 22 6 2 14 23:48 -25 14
12 Metalac, Konjic 22 4 0 18 26:69 -43 8

Viši rang: Troglav (Livno) je učestovao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – nije uspeo (poražen od Bosne iz Visokog)
Ispali: Metalac (Konjic)
Novi članovi: GOŠK Gabela
Napomene:
________________________________________
IV Rang takmičenja

Мeđupodsavezna liga Banja Luka

1 Podrgmreč, Sanski Most 22 15 2 5 83:26 +57 32
2 Naprijed, Banja Luka 22 14 4 4 62:35 +27 32
3 Željezničar, Banja Luka 22 13 3 6 65:43 +22 29
4 Željezničar, Prijedor 22 11 5 6 49:41 +8 27
5 Kozara,Bosanska Gradiška 22 11 4 7 65:46 +19 26
6 Borac, Bosanska Dubica 22 10 5 7 60:42 +18 25
7 Bratstvo, Bosanska Krupa 22 10 4 8 47:54 -7 24
8 Krajina, Cazin 22 7 4 11 45:52 -7 18
9 BSK Banja Luka 22 8 1 13 71:51 +20 17
10 Sloboda, Bosanski Novi 22 6 5 11 31:51 -20 17
11 Bratstvo, Kozarac 22 6 2 14 30:76 -46 14
12 Budućnost, Banja Luka 22 0 3 19 18:101 -83 13

Viši rang: Podgrmeč (Sanski Most) se plasirao u Međuzonsku ligu BiH iz nepoznatih razloga i naredne sezone igrao u ovoj ligi
Ispali: Budućnost (Banja Luka) i Bratstvo (Kozarac)
Novi članovi:
• Jedinstvo (Bihać), povratnik iz Međuzonske lige
• Ljubić (Prnjavor), Bratstvo (Ključ) i Una (Bosanska Krupa)
Napomene:


Međupodsavezna liga Tuzla – Doboj - Brčko

1 Radnik, Bijeljina 24 18 2 4 56:21 +35 38
2 Jedinstvo, Odžak 25 14 5 6 61:35 +26 33
3 Borac, Bosanski Šamac 24 15 2 7 80:34 +46 32
4 Zvijezda, Gradačac 25 13 5 7 49:43 +6 31
5 Slaven, Živinice 25 12 6 7 50:35 +15 30
6 Radnik, Lipnica 25 10 5 10 55:53 +2 25
7 Budućnost, Banovići 25 9 6 10 53:46 +7 24
8 Proleter, Teslić 25 9 6 10 51:52 -1 24
9 Hajduk, Orašje 25 7 9 9 50:50 0 23
10 Tekstilac, Derventa 25 10 2 13 40:64 -24 22
11 OFK Bijeljina 25 5 8 12 37:59 -22 18
12 Lokomotiva, Brčko 25 6 5 14 28:55 -27 17
13 Zadrugar, Tarevci 25 3 1 21 25:85 -60 7
? 13 5 2 6 12

Viši rang: Radnik (Bijeljina) se plasirao u Međuzonsku ligu Bosne i Hercegovine
Ispali: ?, Zadrugar (Tarevci), Lokomotiva (Brčko) i OFK Bijeljina
Novi članovi:
• Napredak (Modriča), povratnik iz Međuzonske lige
• Lukavac i Drina (Zvornik) iz Tuzlanske podsavezne lige
• Radnik (Hrvatska Tišina) iz podsavezne lige Brčko
• Natron (Maglaj) i TOŠK Tešanj, iz podsavezne lige Doboj
Napomene: … je odustao od takmičenja posle prvog dela prvenstva
Tabela je nekompletna – nedostaje rezultat utakmice Radnik (Bijeljina) – Borac (Šamac)


Kvalifikacije za ulazak u ligu:

Graničar (Brezovo Polje) - Radnik (Hrvatska Tišina) 1:2 i 0:5
Radnik (Hrvatska Tišina) – Proleter (Dvorovi) 3:1 i 1:5

Da li je igrano po bod – sistemu ? Ako jeste nedostaju rezultati utakmica:
Proleter (Dvorovi) i Graničar (Brezovo Polje) i tabela kvalifikacija


1 Radnik, Hrvatska Tišina 4 3 0 1 11:7 +4 6
2
3

NAPOMENA: U viši rang Međupotsaveznu ligu Tuzla – Doboj – Brčko se plasirao Radnik (Hrvatska Tišina)

Podsavez Sarajevo

1 Igman, Ilidža 18 13 2 3 61:16 +45 28
2 Pretis, Vogošća 18 13 2 3 48:23 +25 28
3 Romanija, Pale 18 7 5 6 44:30 +14 19
4 Sloga, Ilijaš 18 8 3 7 45:34 +11 19
5 Radnik, Hadžići, 18 8 3 7 49:39 +10 19
6 Pofalički, Sarajevo 18 8 1 9 33:40 -7 17
7 Vratnik, Sarajevo 18 6 5 7 33:45 -12 17
8 Saobraćajac, Sarajevo 18 4 5 9 19:37 -18 13
9 Kiseljak 18 3 5 10 24:54 -30 11
10 Rudar, Breza 18 3 3 12 22:60 -38 9

Viši rang: Igman (Ilidža) se plasirao, posle kvalifikacija (bolji od Krivaje iz Zavidovića) u Međuzonsku ligu BiH
Ispali:
Novi članovi: Vareš…
Napomene:


Kvalifikacije za ulazak u ligu
Glasinac (Sokolac) – Mladost (Rogatica) 1:3
Mladost (Rogatica) – Vareš 1:1
Vareš – Glasinac (Sokolac) 12:1

1 Vareš 2 1 1 0 13:2 +11 3
2 Mladost, Rogatica 2 1 1 0 4:2 +2 3
3 Glasinac, Sokolac 2 0 0 2 2:15 -13 0

Podsavez Zenica

1 Krivaja, Zavidovići 18 11 3 4 59:33 +26 25
2 Sloga, Gornji Vakuf 18 10 2 5 30:22 +8 22
3 Vlašić, Turbe 18 9 3 6 42:38 +4 21
4 Metalac, Novi Travnik 18 7 5 6 37:27 +10 19
5 Željezničar, Zenica 18 8 3 7 35:29 +6 19
6 Lašva, Dolac 18 3 6 6 35:44 -9 18
7 Radnik, Donji Vakuf 18 5 8 5 29:32 -3 18
8 Radnik, Vitez 18 6 4 8 31:32 -1 16
9 Elektrobosna, Jajce 18 4 6 8 29:44 -15 14
10 Jedinstvo, Busovača 18 2 4 12 26:57 -29 8

Viši rang: Krivaja (Zavidovići) je igrala kvalifikacije za ulazak u Međuzonsku ligu – nije uspela (poražena od Igmana sa Iliđe)
Ispali:
Novi članovi:
Napomene
:

Podsavez Mostar

1 GOŠK Gabela 8 5 2 1 20:6 +14 12
2 Turbina, Jablanica 8 5 2 1 25:17 +8 12
3 Jadran, Ploče 8 3 0 5 11:17 -6 6
4 Željezničar, Konjic 8 2 2 4 15:27 -12 6
5 Neretvanac, Opuzen 8 1 2 5 13:17 -4 4

Viši rang: GOŠK Gabela se plasirao u Hercegovačku zonu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


________________________________________
V Rang takmičenja

Podsavez Banja Luka

1 Ljubić, Prnjavor 16 13 1 2 54:17 +37 27
2 Sloga, Srbac 16 7 4 5 30:25 +5 18
3 Jelšingrad, Banja Luka 16 7 3 6 49:37 +12 17
4 Olimp, Banja Luka 16 7 3 6 36:38 -2 17
5 Mladost, Kotor Varoš 16 8 0 8 34:32 +2 16
6 Sloga, Trn 16 6 4 6 26:37 -11 16
7 Radnik, Bosan. Gradiška 16 6 1 9 32:44 -12 13
8 Sloga, Podgradci 16 4 3 9 22:36 -14 11
9 P. Drapšin, Banja Luka 16 4 1 11 28:45 -17 9
M. Krajišnik, Banja Luka

Viši rang: Ljubić (Prnjavor) se plasirao u Međupodsaveznu ligu Banja Luka - Bihać
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


PITANJE: Da li je i Prijedor imao, u ovom rangu svoju potsaveznu ligu?
Podsavez Bihać

1
2
3
4
5
6
7
8
9


Viši rang … se plasirao u Međupodsaveznu ligu Banja Luka - Bihać
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Brčko

Prva grupa


1 Proleter, Dvorovi 12 11 1 0 34:10 +24 23
2 Kolektiv, Međaši 12 7 1 4 26:17 +9 15
3 Gorica, Pučile 12 6 1 5 22:17 +5 13
4 Podrinje, Janja 12 6 0 6 34:20 +14 12
5 Rudar, Ugljevik 12 4 1 7 11:22 -11 9
6 Glumac, Balatun 12 3 0 9 19:33 -14 6
7 Mladost, Obarska 12 3 0 9 16:41 -25 6

Viši rang: Proleter (Dvorovi) se plasirao u Međupodsaveznu ligu Tuzla – Doboj – Brčko, posle kvalifikacija
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Druga grupa

1 Graničar, Brezovo Polje 12 9 3 0 45:10 +35 21
2 Zora, Čelić 12 9 2 1 35:13 +22 20
3 Bratstvo, Koraj 12 6 2 4 25:21 +4 14
4 Proleter, Brka 12 5 3 4 26:31 -5 13
5 Bratstvo, Srnice 12 3 2 7 10:20 -10 8
6 Napredak, Begovača 12 2 2 8 23:25 -2 6
7 Sloga, Hrgovi 12 0 2 10 7:51 -44 2

Viši rang: Graničar (Brezovo Polje) je učestvovao u kvalifikacijama za ulazak u Međupodsaveznu ligu Tuzla – Doboj – Brčko, nije uspeo
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća grupa

1 Radnik, Hrvatska Tišina 18 13 3 2 50:13 +37 29
2 Posavac, Ugljara 18 13 3 2 60:23 +37 29
3 Mladost, Hasići 18 11 3 4 48:28 +20 25
4 Zadrugar, Skugrić 18 11 1 6 49:39 +10 23
5 Sloga, Prud 18 7 3 8 38:31 +7 17
6 Napredak, Matići 18 7 3 8 33:41 -8 14
7 Dinamo, Donja Mahala 18 6 2 10 35:36 -1 14
8 Zasavica 18 4 2 12 28:51 -23 10
9 Jedinstvo, Crkvina 18 3 4 11 19:55 -36 10
10 Zvijezda, Kruškovo Polje 18 2 2 14 20:59 -39 6

Viši rang: Radnik (Tišina) se plasirao u Međupodsaveznu ligu Tuzla – Doboj – Brčko, posle kvalifikacija
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

PROBLEM: da li su Proleter (Dvorovi), Graničar (Brezovo Polje) i Radnik (Hrvatska Tišna) igrali kvalifikacije jer Graničar nije išao napred, u viši rang


Podsavez Doboj

Grupa „A“

1 Radnički, Maglaj 12 10 0 2 56:18 +38 20
2 Mladost, Brijesnica 12 7 1 4 28:23 +5 15
3 Bratstvo, Donja Dubica 12 6 2 4 42:32 +10 14
4 Sloga, Jakeš 12 6 0 6 28:29 -1 12
5 BSK Bušletić 12 6 0 6 20:30 -10 12
6 Naša Krila, Kostajnica 12 3 0 9 25:44 -19 6
7 Mladost, Osječani 12 2 1 9 14:37 -23 5

Viši rang: Radnički (Maglaj) se plasirao u Međupodsaveznu ligu Tuzla - Doboj - Brčko
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Grupa „B“

1 TOŠK Tešanj 14 13 0 1 56:10 +46 26
2 Budućnost, Johovac 14 9 1 4 29:24 +5 19
3 Pobjeda, Tešanjka 14 7 2 5 25:37 -12 16
4 Bosna, Teslić 14 5 3 6 33:30 +3 13
5 Mladost, Modran 14 6 1 7 32:30 +2 13
6 Rudar, Teslić 14 3 3 8 17:30 -13 9
7 Borac, Jelah 14 3 3 8 17:32 -15 9
8 Borac, Kotorsko 14 4 1 9 19:35 -16 9

Viši rang: TOŠK Tešanj se plasirao u Međupodsaveznu ligu Tuzla - Doboj - Brčko
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Tuzla

1 Lukavac 20 14 4 2 75:17 +58 32
2 Drina, Zvornik 20 13 5 2 93:26 +67 31
3 Jedinstvo, Tuzla 20 14 2 4 71:19 +52 30
4 Mramor 20 10 4 6 41:32 +9 24
5 Bratstvo, Gračanica 20 10 3 7 48:41 +7 23
6 Bratstvo, Bratunac 20 7 3 10 27:36 -9 18
7 Majevica, Lopare 20 7 3 10 37:65 -28 17
8 BSK Bokavići 20 6 5 9 24:49 -25 17
9 Partizan, Modrac 20 6 1 13 28:59 -31 13
10 Napredak, Turija 20 4 0 16 30:84 -54 8
11 Mladost, Turija 20 3 1 16 18:64 -46 7

Viši rang: Lukavac i Drina (Zvornik) su se plasirali u Međupodsaveznu ligu Tuzla – Doboj - Brčko
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Zenica – Grupna liga

1 Sloboda, Mrkonjić Grad 16 14 0 2 51:25 +26 28
2 Orlovik, Žepče 16 13 1 2 61:19 +42 27
3 Mladost, Doboj-Kakanj 16 11 2 3 50:26 +24 24
4 Bistričak, Nemila 16 9 0 7 36:30 +6 18
5 Omladinac, Guča Gora 16 7 0 9 33:42 -9 14
6 Rudar, Han Bila 16 5 1 10 27:56 -29 11
7 Borac, Travnik 16 4 2 8 25:44 -19 10
8 Napredak, Stojkovići 16 3 2 11 24:54 -30 8
9 Borac, Tetovo 16 2 2 12 16:42 -26 6

Viši rang: Sloboda (Mrkonjić Grad) se plasirala u ligu potsaveza Zenica
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Sarajevo – Grupne lige

Prva grupa

1 Glasinac, Sokolac
2
3
4
5
6
7
8

Viši rang
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

Druga grupa

Učesnici: Mladost (Rogatica), Azot (Vitkovići)

1 Mladost, Rogatica
2
3
4
5
6
7
8

Viši rang
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća grupa

1 Vareš
2
3
4
5
6
7
8

Viši rang
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Opštinska liga Čapljina

1
2
3
4
5
6
7
8

Viši rang
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

________________________________________
VII Rang takmičenja

Gradska liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Opštinska liga Orašje

Prvak: Proleter (Oštra Luka), plasirao se u Potsaveznu ligu Brčko – grupa B

Grupna liga Tuzla

Učesnici: Husinski Rudar (Husino), Srebrenik, Partizan (Kiseljak), Mladost (Tinja), Ljubače, Sloga (Simin Han), Mladost (Solina), Željezničar (Duboki Potok), Irac (Špionica)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Opštinska liga Visoko

1 Borac, Čekrčići 19 14 1 4 46:18 +28 29
2 Rosulje, Visoko 19 13 2 4 48:21 +27 28
3 Mladost, Visoko 19 14 0 5 43:20 +23 28
4 Stanica, Visoko 19 10 2 7 32:29 +3 22
5 Polet, Zimča 19 9 1 9 46:34 +12 19
6 Centar, Visoko 19 9 1 9 38:40 -2 19
7 Uskok, Dobrinje 19 9 1 9 23:28 -5 19
8 Jezero, Visoko 19 9 1 9 24:36 -12 19
9 Omladinac, Visoko 19 8 1 10 19:27 -8 17
10 Student, Visoko 19 7 2 10 23:58 -35 16
11 Napredak, Radovlje 10 4 0 6 17:48 -31 8
Bosna II
7.аpril

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene: Liga je započela sa 12 klubova, Bosna II je odustala, a 7.april je rasformiran. U drugom delu prvenstva uključila se ekipa Napredak (Radovlje) koja je sa ostalim ekipama odigrala samo po jednu utakmicu.


APEL: i kod ove, kao i ranijih sezona se vidi da sam u hroničnom nedostatku sa tablicama Sarajevskog područja. Može li neko da pomogne?

Bilo bi lepo ako bi i kod postojećim završnih tabela popunili sve rubrike: viši rang, ispali, novi članovi. Ja više nisam znao- A vi ...?

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 24 apr 2012, 22:22

Obaveštenje za one koji malo više "studiraju" ovaj Vremeplov.

Na stranici 17 kompletirana je za sezonu 1953/54 (Prolog broj 9) Republička liga:

Posle dve godine – sezone pauze ponovo je uvedena jedinstvena republička liga.
Liga je završena 13.juna 1954. godine.

Formiranje lige:
• Sarajevski potsavez (4 kluba): Bosna (Sarajevo), Zenica, Bratstvo (Travnik) i Rudar (Kakanj)
• Banjalučki potsavez (2): Sloboda (Bosanski Novi) i Mladost (Prijedor)
• Tuzlanski potsavez (3): Jedinstvo (Brčko), Tekstilac (Derventa) i Sloga (Doboj)
• Mostarski potsavez (1): Leotar (Trebinje)

1 Zenica 18 13 3 2 62:23 +39 29
2 Bosna, Sarajevo 18 12 1 5 60:30 +30 25
3 Rudar, Kakanj 18 10 3 5 58:36 +22 23
4 Bratstvo, Travnik 18 8 3 7 33:33 0 19
5 Tekstilac, Derventa 18 6 5 7 39:36 +3 17
6 Leotar, Trebinje 18 8 1 9 29:40 -11 17
7 Jedinstvo, Brčko 18 5 4 9 29:36 -7 14
8 Sloga, Doboj 18 6 2 10 33:42 -9 14
9 Mladost, Prijedor 18 5 4 9 31:40 -9 14
10 Sloboda, Bosanski Novi 18 4 0 14 18:76 -58 8

Viši rang: Zenica je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Drugu saveznu ligu – uspela (pobedila Šumadiju iz Aranđelovca)
Ispali: Sloboda (Bosanski Novi), Mlaost (Prijedor), Doboj i Jedinstvo (Brčko)
Novi članovi:
• Borac (Banja Luka), povratnik iz Druge savezne lige
• Kozara (Bosanska Gradiška), prvak oblasne lige Banja Luka
• Sloboda (Tuzla), prvak oblasne lige Tuzla
• Bosna (Visoko), prvak oblasne lige Sarajevo
• Lokomotiva (Mostar), prvak oblasne lige Mostar
Napomena:

Motajica
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2012, 22:44
Kontakt:

PostPostao/la Motajica » 24 apr 2012, 23:25

FK „SLOGA“ SRBAC I LIGE U KOJIMA JE KLUB NASTUPAO
OD 1946 DO 1991/1992

Dana 21.03.1946.godine u Srpcu je osnovano FISKULTURNO DRUŠTVO „MOMO VIDOVIĆ“,u sklopu kojeg je fudbalska sekcija-klub bila najznačajnija,najbrojnija i najdominantnija.
Istražujući svu raspoloživu i dostupnu dokumentaciju nije se mogao pronaći dokumentovan trag o učešću društva-kluba u prvim takmičenjima,ali je na osnovu fotografija i sjećanja nekih od aktera,za pretpostaviti da se u prva takmičenja krenulo odmah po osnivanju,ako ne u proljeće,onda gotovo sigurno u takmičarskoj 1946/47 godini
Pozanto je poznato je da su kao priprema za početak prvog poslijeratnog klupskog prvenstva u proljeće 1946 godine počele kvalifikacije po svim fudbalskim okruzima.
Na području banjalučkog okruga se igralo po dvostrukom KUP sistemu.Tako je na primjer FD „Kozara“/tada je egzistirala kao fiskulturno društvo/ u dvije odigrane utakmice,prvoj u Banja Luci 17.03.1946. i u revanšu u Bos.Gradišci 30.03.1946.godine rezultatatima 1:1 i 7:3,bila bolj od svog imenika FD „Kozara“,ali onog iz Banja Luke,i tako se plasirala u prvo prvenstvo banjalučkog okruga za takmičarsaku 1946/47 godinu u kojem se takmičilo 8 ekipa: „Željezničar“,“Crvena Zvijezda“,“Kazaz“ iz Banja Luke,„Kozara“ Bos.Gradiška,“Sloboda“ Bos.Novi,“Podgrmeč“ Sanski Most,“Jedinstvo“ Prijedor“ i „Borac“ Bos.Dubica.

Sezona 1946/1947

Imajući u vidu datum kada su počele kvalifikacije/a vrijeme osnivanja društva-kluba se veže za 21.03.1946.godine/,nije realno za pretpostaviti da je FD „Momo Vidović“ uzeo učešće u njima,ali je zato mnogo realnija pretpostavka njegovo učešće u prvom klupskom prvenstvu u sezoni 1946/47.Jer ispod te banjalučke okružne lige kao niži rang takmičenja postojala su grupna prvenstva,organizovana u nekoliko grupa u koje su postojeće ekipe rasporedjivane po najbližoj teritorijalnoj udaljenosti.
U jednu od tih grupa banjalučkog okruga najvjerovatnije je rasporedjen FD „Momo Viodović“ i to sa najviše još dva najbliža društva:SD „Jedinstvo“ Prnjavor i FD „Nova Topola“,kao što će to biti slučaj gotovo svih narednih 10-tak godina igranja tih mini prvenstava po grupama.

Sezona 1947/1948

Isto tako pretpostavka da se FD „Momo Vidović“ takmičilo kao jedno od 70 društava koliko je tada egzistiralo u BiH,rasporedjeno u jednu od 12 grupa.

Sezona 1948/1949

Slično kao i za prethodnu sezonu.Takmičenje u jednoj od tadašnjih 10 grupa.

Sezona 1950

Čuvena reorganizacija i promjena načina odigravanja fudbalskih prvenstava na teritoriji FNRJ.Prelazak na sistem proljeće-jesen.
FD „Momo Vidović“ je tog proljeća igrao u grupnom prvenstvu,rasporedjen u jednoj od grupa,sa,ovaj put poznatim jednim od protivnika SD „Jedinstvo“ iz Prnjavora.

Naime,za ovu godinu je u dokumentaciji pronadjen prvi pisani trag o učešću u prvenstvu,jer su u listu „Glas“ objavljeni zaključci sa sjednice oblasnog futbalskog odbora koja je održana u Banjoj Luci 02.februara 1951.godine.
Izmedju ostalih u tačci 2. tih zaključaka se kaže:„Usvojena je molba SD „Jedinstvo“ iz Prnjavora po pitanju registracije prvenstvene utakmice proljetnog dijela prvenstva takmičenja 1950.godine sa FD „Momo Vidović“ iz Srbca i ista je registrovana 3:0 u korist SD „Jedinstvo“ jer „Moma Vidović“ nije na utakmici nastupio“
Nisu poznati ostali učesnici grupe,niti postignuti rezultati,ali se može opet pretpostaviti da je to moglo biti samo „Lijevče“ iz Nove Topole,jer su grupe,kako se vidi tih godina brojale najviše 3-4 kluba.

Sezona 1951

FD „Momo Vidović“ je u okviru banjalučkog podsaveza bio rasporedjen III grupu /5-ti rang takmičenja/ zajedno sa ekipama „Kazaz“ i „Vrbas“ Banja Luka,“Mladost“ Kotor Varoš,“Jajce“ iz Jajca i „Lijevče“ iz Nove Topole.
Nažalost nisu poznati ostvareni rezultati i tabela,ali je u Glasu objavljen raspored prvenstva.Evo rasporeda u proljeće za FD „Momo Vidović“
1 kolo: 08.04.1951. u Banja Luci „Kazaz“-„Momo Vidović“
2.kolo 15.04.1951. u Srpcu „Momo Vidović“-„Vrbas“ Banja Luka
3.kolo 22.04.1951. u Novoj Topoli „Lijevče“-„Momo Vidović“
4.kolo 29.04.1951. u Kotor Varoši „Mladost“-„Momo Vidović“
5.kolo 06.05.1951. u Srpcu „Momo Vidović“-„Jajce“ iz Jajca.
Od svega u toj sezoni mogao bi se rekonstruisati samo jedan ostavren rezultat.Naime po sjećanju na te godine jednog od tadašnjih aktera „Momo Vidović“ je pobijedio ekipu „Mladost“ u Kotor Varoši rezultatom 2:1.Kako „Momo Vidović“,a kasnije i FK „Sloga“ nije sa ekipom „Mladost“ u ligama igrala sve do 1963.godine taj rezultat bi se mogao odnositi uparvo na utakmicu 4.kola tog prvenstva.

Sezona 1952

Opet čuvena reorganizacija koja je sve klubove osim 12 /6+6/ prvoligaša vratila u podsaveze.
U banjalučkom podsavezu postojale su 4 grupe.
Četvrtu grupu činili su:“Kozara“ Bos.Gradiška,“Momo Vidović“ Srbac,“Lijevče“ Nova Topola i „Jedinstvo“ Prnjavor.
Prvenstvo je igrano od 09.03.1952. do 14.04.1952.godine.
U monografiji FK „Kozara“ zabilježeni su njihovi ostvareni rezultati.Tako je FK „Kozara“ pobijedila FD „Momo Vidović“ /1.kolo u Srpcu 09.03.1951/ čak sa 15:0,a u okviru 4.kola 30.03.1951. u Bos.Gradišci 5:0,zatim ekipu „Jedinstva“ iz Prnjavora sa 2:1 u Prnjavoru i 3:0 kod kuće,te ekipu „Lijevča“ u oba susreta sa po 4:0 i sa maksimalnih 12 bodova i gol razlikom 33:1 ubjedljivo osvojila 1.mjesto i kao prvak učestvovala u borbi za prvaka banjalučkog podsaveza gdje je na kraju trijumfovao „Borac“ Banja Luka.Plasman ostale 3 ekipe iz grupe zbog nedostatka njihovih medjusobnih rezultata nije poznat.

Sezona 1952/53

FD „Momo Vidović“ učestvuje u grupnom prvenstvu gdje je već po tradiciji rasporedjen u grupu sa SD „Jedinstvo“ Prnjavor i „Lijevče“ Nova Topola.
Rezultati opet nisu poznati,ali je te sezone „Jedinstvo“ Prnjavor na kraju zauzelo prvo mjesto,jer se od iduće sezone takmičilo u Podsaveznoj ligi banja Luka.

Sezona 1953/54

Odlaskom „Jedinstva“ Prnjavor u viši rang, I grupu grupnog prvenstva te sezone su činili:FD „Momo Vidović“,“Lijevče“ Nova Topola,te po prvi put banjalučki klubovi „BSK“ i „Naprijed“.
Ovdje su već poznati rezultati pa je na kraju poznata tabela.

T A B E L A
1 BSK Banja Luka 6 4 1 1 20:8 9
2 NAPRIJED Banja Luka 6 4 1 1 14:9 9
3 MOMO VIDOVIĆ Srbac 6 2 2 2 14:12 6
4 LIJEVČE Nova Topola 6 0 0 6 5:24 0

Ekipa „BSK“ Banja Luka se plasirala u Podsaveznu ligu Banja Luka.

Sezona 1954/1955

Za 1954.godinu važno je napomenuti da je te godine FD „Momo Vidović“ transformisan u FK „SLOGA“ Srbac,od kada će po tim imenom trajati sve do današnjih dana.
Ta transformacija iz FD u FK dešavala se tih godina u mnogim sredinama,tako je naprimejr i SD „Jedinstvo“ Prnjavor transformisano u FK „Ljubić“ Prnjavor.
Što se tiče prvenstava te godine su grupne lige zbog uštede podijeljene na podgrupe,tako je FK „Sloga“ razvrstana u drugu od dvije podgrupe zajedno sa FK „Ljubić“ Prnjavor i FK „Lijevče“ Nova Topola.
Uz opet nepoznate rezultate,poznata je činjenica /podaci iz „Glasa/,da je prvak podgrupe opet bio FK „Ljubić“ Prnjavor,koji se opet, i pored pobjeda 3:2 i 2:1u baražu protiv pobjednika I podgrupe „Naprijed“ Banja Luka nije uspio plasirati u Podsvaeznu ligu,jer je zbog nepravilnog nastupa dvojice kažnjenih igrača jednu utakmicu izgubio službenim rezultatom 3:0 /par-forfe/,tako je plasman u viši rang ostvarila ekipa banjalučkog „Naprijeda“

Sezona 1955/56

II grupu banjalučkog podsaveza te godine su činili stari poznanici:“Sloga“ Srbac,“Ljubić“ Prnjavor i „Lijevče“ Nova Topola,kao i te godine i ekipa „Mladost“ iz Zalužana.
Medjutim,zbog organizacionih problema i neodlazaka na utakmice te godine su suspendovani „Ljubić“ i „Lijevče“.
Faktički su odigrane samo dvije utakmice i to: u Srpcu „Sloga“-„Mladost“ Zalužani rezultatom 0:6 i u revanšu u Zalužanima „Mladost“-„Sloga“ 2:2.
Tabela II grupe je na kraju tako imala seledeći izgled:

1.“Mladost“ Zalužani 2 2 0 0 8:2 3
2.“Sloga“ Srbac 2 0 1 1 2:8 1
3.“Ljubić“ Prnjavor - - - - - - -
4.“Lijevče“ Nova Topola - - - - - - -

„Mladost“ Zalužani je kao prvak učestvovala u kvalifikacijama u kojima nije uspjela

Sezona 1956/1957

I te sezone takmičenje u grupama.Na teritoriji banjalučkog podsaveza formirane su III grupe,a III grupa je opet imala dvije podgrupa „A“ i „B“ /zbog troškova/
Podgrupu „B“ su činili „“Sloga“ Srbac,“Ljubić“ Prnjavor“ i „Lijevče“ Nova Topola
Rezultati su poznati pa evo i tabela:

1 LJUBIĆ Prnjavor 4 3 1 0 15:9 7
2 SLOGA Srbac 4 2 1 1 12:8 5
3 LIJEVČE Nova Topola 4 0 0 4 4:14 0

Kao prvak podgrupe „Ljubić“ je igrao baraž sa prvakom druge podgrupe „A“ FK „Bratstvo“ iz Česme,u kome nije uspio.

Sezone 1957/58 i 1958/59

U te dvije takmičarske sezone FK „Sloga“ će u takmičarskom smislu mirovati,to jest neće učestvovati u prvenstvima.
Razlog za to najvećim dijelom leži u činjenici da je još 1955.godine na državnom nivou došlo do administrativno- teritorijalne podjele područja.Srbac koji je do tada bio Srez.Tom odlukom Srbac je izgubio status Sreza,a njegovo područje je podijeljeno na bosanskogradiški i derventski Srez.
U sezoni 1957 umjesto grupnih prvenstava formirane su Sreske lige.Kako Srbac teritorijalno nije pripadao banjalučkom i gradiškom Srezu,FK „Sloga“ je upućena na takmičenje u svoj-derventski srez,koji opet nije imao dovoljno klubova da formira Sresku ligu.Osim toga,da bi se takmičio klub se morao registrovati i pripadati čak tuzlanskom Podsvezu,jer Doboj i Derventa su tek naredne 1958.godine formirali posebni Podsavez.
To pripadanje tuzlanskom Podsavezu i takmičenje u njegovim okvirima u tim uslovima bilo je nemoguće,tako da iz tih razloga FK „Sloga“ neće igrati dvije sezone.
Klub se medjutim nije gasio,nego su se igrale prijateljske utakmice sa ekipama iz okolnih mjesta,najviše iz Srpcu najbliže Slavonije/odmah preko rijeke Save/,ali i sa tada veoma jakim „Tekstilcem“ iz Dervente,koji je kao klub srbačkog Sreskog središta često gostovao u Srpcu.
Ta situacija je potrajala do nove administrativno-teritorijale promjene 1958.godine,kada je srbačko područje ponovo postalo cjelina,ovaj put kao Opština u sastavu banjalučkog Okruga,čime je FK „Sloga“ ponovo postala član banjalučkog Podsaveza.

Sezona 1959/1960
FK „Sloga“ se reaktivira i uključuje se u Sresku ligu Banja Luka.
T A B E L A
1 BRATSTSVO Česma 14 12 1 1 90:24 25
2 PETAR DRAPŠIN Banja Luka 14 11 1 2 48:24 23
3 POLET Dragočaj 14 6 4 4 25:23 16
4 SLOGA Srbac 14 6 2 6 40:32 14
5 SLAVIJA Banja Luka 14 5 3 6 34:37 13
6 SLOGA Ivanjska 14 3 6 5 31:34 12
7 SLOGA Trn 14 2 2 10 10:40 6
8 LSK Laktaši 14 1 1 12 12:71 3

„Bratstvo“ iz Ćesme se plasiralo u Podsaveznu ligu Banja Luka.


Sezona 1960/1961

SRESKA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „A“
T A B E L A

1. SLOGA Srbac 10 9 0 1 37:9 18
2 RADNIK Gradiška 10 6 1 3 13
3 METALAC Gradiška 10 6 0 4 12
4 TRGOVAČKI Gradiška 10 4 1 5 9
5 LIJEVČE Nova Topola 10 4 0 6 8
Napomena: Prvo mjesto i plasman u Podsaveznu ligu Banja Luka osvojila je „Sloga“ Srbac
U ligi je uzela učešća i ekipa LSK Laktaši,koja je je u toku prvenstva diskvalifikovana iz takmičenja,a njihove neodigrane utakmice registrovane službenim rezultatom 3:0 (p.f) u korist protovnika

Sezona 1961/1962

PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 BRATSTVO Česma 14 9 4 1 43:25 22
2 ŽELJEZNIČAR B.Luka 14 7 2 5 42:29 16
3 OLIMP Banja Luka 14 7 2 5 33:33 16
4 SLOGA Srbac 14 6 3 5 27:25 15
5 MLADOST Kotor Varoš 14 6 1 6 27:24 13
6 JELŠINGRAD Banja Luka 14 5 1 8 21:44 11
7 MLADI KRAJIŠNIK B.Luka 14 4 2 8 21:44 10
8 LJUBIĆ Prnjavor 14 4 1 9 24:32 9

Napomena:Prvo mjesto i plasman u Medjupodsaveznu ligu ostvarila je ekipa Bratstvo iz Česme/B.Luka/

Sezona 1962/1963
PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A
1 LJUBIĆ Prnjavor 16 13 1 2 52:37 27
2 SLOGA Srbac 16 7 4 5 30:25 18
3 JELŠINGRAD Banja Luka 16 7 3 6 49:37 17
4 OLIMP Banja Luka 16 7 3 6 36:38 17
5 MLADOST Kotor Varoš 16 8 0 8 34:32 16
6 SLOGA Trn 16 6 4 6 26:37 16
7 RADNIK Bos.Gradiška 16 6 1 9 32:44 12
8 SLOGA Gornji Podgradci 16 3 4 9 21:36 11
9 PETAR DRAPŠIN Banja Luka 16 4 1 11 29:45 9
Napomena:Prvo mjesto i plasman u Medjupodsaveznu ligu ostavrila je ekipa „Ljubić“ Prnjavor

Sezona 1963/1964

PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA- II grupa
T A B E L A

1 RADNIK Bos.Gradiška 10 7 2 1 41:13 16
2 SLOGA Gornji Podgradci 10 7 1 2 35:20 15
3 SLOGA Srbac 10 5 2 3 29:12 12
4 JELŠINGRAD Banja Luka 10 3 2 5 23:32 8
5 SLOGA Trn 10 3 1 6 11:32 7
6 MLADOST Zalužani 10 1 0 9 10:40 2

Napomena:Prvo mjesto i plasman u Medjupodsaveznu ligu B.Luka ostvarila je ekipa „Radnik“ Bos.Gradiška

Sezona 1964/1965

PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA-I grupa
T A B E L A

1 SLOGA Gornji Podgradci 14 10 1 3 44:17 21
2 PARTIZAN Bosanska Kostajnica 14 8 3 3 41:22 18
3 SLOGA Srbac 14 8 1 5 48:23 17
4 BRATSTVO Kozarac 14 7 2 5 40:24 16
5 SLOGA Ivanjska 14 6 3 5 33:34 15
6 LIJEVČE Nova Topola 14 5 2 7 22:37 12
7 SLOGA Trn 14 5 1 8 18:39 11
8 MLADOST Zalužani 14 0 1 13 17:67 1

Napomena: Prvo mjesto i plasman u Medjupodsaveznu ligu ostvarila je ekipa „Sloga“ Gornji Podgradci

Sezona 1965/1966
PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA-I grupa
T A B E L A
1 PARTIZAN Bos.Kostajnica 12 8 0 4 34:16 16
2 SLOGA Srbac 12 8 0 4 22:16 16
3 LJUBIĆ Prnjavor 12 7 0 5 27:23 14
4 JEDINSTVO Vrbanja 12 6 0 6 18:22 12
5 MLADOST Kotor Varoš 12 5 0 7 20:28 10
6 VRBAS Banja Luka 12 4 1 7 24:24 9
7 BRATSTVO Kozarac 12 3 1 8 16:28 7

Napomena: Prvo mjesto i plasman u Medjupodsaveznu ligu ostvarila je ekipa „Partizan“ iz Bosanske Kostajnice
Takmičenje je započela i ekipa „Radnik“ Bosanska Gradiška,ali je od istog odustala


Sezona 1966/1967

JEDINSTVENA PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 ŠATOR Glamoč 20 14 3 3 54:22 31
2 SLOBODA Mrkonjić Grad 20 12 4 4 51:25 28
3 OMLADINAC Gornja Sanica 20 12 3 5 46:19 27
4 SLOGA Gornji Podgradci 20 9 4 7 55:41 22
5 JEDINSTVO Vrbanja 20 7 6 7 33:31 20
6 JELŠINGRAD Banja Luka 20 8 4 8 41:41 20
7 MLADOST Kotor Varoš/-1/ 20 7 5 8 42:43 18
8 SLOGA Srbac 20 7 4 9 38:53 18
9 LIJEVČE Nova Topola 20 3 1 16 19:69 7
10 KUPRES Kupres /-1/ 20 2 2 16 19:63 5

Napomena: U viši rang-Zonsku ligu plasirale su se ekipe „Sloboda“ Mrkonjić Grad kao drugoplasirana i „Sloga“ Gornji Podgradci kao četvrtoplasirana,dok „Šator“ Glamoč kao prvoplasirani i „Omladinac“ Gornja Sanica kao trećeplasirana se nisu plasirale u viši rang zbog do odredjenog roka neispunjavanja uslova na svojim terenima /ograda,svlačionice i slično/
U prvenstvu su učestvovale i ekipe „Bratstvo“ Kozarac i „Vrbas“ Banja Luka.Ekipa „Bratstvo“ Kozarac je zbog neizmirenih obaveza prema Podsavezu suspendovana u proljetnom dijelu prvenstva,tako da su u tabeli uvršteni njihovi rezultati iz jesenjeg dijela prvenstva,a rezulati iz proljetnog dijela prvenstva su brisani.Ekipa „Vrbasa“ je u toku proljetnog dijela prvenstva izgubivši šanse za prvo mjesto jednostavno odustala od daljeg takmičenja.
Tokom lige čak 26 utakmica je registrovano službenim rezultatom 3:0 /par-forfe/,bilo je i dosta neodigranih utakmica i na je već od sledeće sezone ukinuta,

Sezona 1967/1968

MEDJUOPŠTINSKA PODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 KOZARA Gradiška 14 10 2 2 45:13 22
2 VRBAS Banja Luka 14 7 4 3 37:16 18
3 LJUBIĆ Prnjavor 14 7 2 5 28:27 16
4 JEDINSTVO Vrbanja 14 4 5 5 15:23 13
5 SLOGA Srbac 14 4 4 6 19:28 12
6 MLADOST Kotor Varoš 14 3 4 7 21:34 10
7 OMLADINAC Gornja Sanica 14 2 5 6 10:31 9
8 JELŠINGRAD Banja Luka 14 2 6 6 19:22 8

Napomena:Prvo mjesto i plasman u Zonsku ligu ostavrila je ekipa „Kozara“ Gradiška




Sezona 1968/1969

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 LJUBIĆ Prnjavor 12 8 2 2 32:13 18
2 BRATSTVO Kozarac 12 5 4 3 24:14 14
3 BRATSTVO Ključ 12 6 2 4 25:23 14
4 MLADOST Kotor Varoš 12 5 2 5 17:17 12
5 SLOGA Srbac 12 5 2 5 21:27 12
6 OMLADINAC Gornja Sanica 12 4 2 6 12:29 10
7 VRBAS Banja Luka 12 1 2 9 16:33 4

Napomena: Prvo mjesto i plasman u Zonsku ligu ostvarila je ekipa „Ljubić“ Prnjavor

Sezona 1969/1970

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 JEDINSTVO Vrbanja 10 7 0 3 33:18 14
2 MLADOST Kotor Varoš 10 6 0 4 25:13 12
3 BRATSTVO Kozarac 10 4 3 3 17:17 11
4 SLOGA Srbac 10 3 3 4 20:27 9
5 BRATSTVO Ključ 10 3 1 6 18:20 7
6 OMLADINAC Gornja Sanica 10 2 3 5 15:33 7

Napomena:Prvo mjesto i plasman u Zonsku ligu ostvarila je ekipe „Jedinstvo“ Vrbanja

Sezona 1970/1971

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 LJUBIĆ Prnjavor 14 10 1 3 45:22 21
2 JELŠINGRAD Banja Luka 14 9 3 2 30:15 21
3 VRBAS Banja Luka 14 9 1 4 34:26 19
4 MLADOST Kotor Varoš 14 7 1 6 23:19 15
5 BRATSTVO Kozarac 14 5 2 7 22:27 12
6 JEDINSTVO Vrbanja 14 4 3 7 28:30 11
7 SLOGA Srbac 14 3 4 7 13:26 10
8 OMLADINAC Gornja Sanica 14 1 1 12 16:41 4

NAPOMENA. Plasman u viši rang takmičenja /Krajišku zonsku ligu/ ostvarila je ekipe FK „Ljubić“ Prnjavor.





Sezona 1971/1972

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 VRBAS Banja Luka 18 11 3 4 60:30 25
2 BRATSTVO Ključ 18 11 2 5 60:23 24
3 MLADOST Kotor Varoš 18 9 4 5 34:31 22
4 JELŠINGRAD Banja Luka 18 10 1 7 37:30 21
5 JEDINSTVO Vrbanja 18 8 4 6 33:27 19
6 BRATSTVO Kozarac 18 8 3 7 31:28 19
7 SLOGA Srbac 18 9 1 8 43:42 19
8 OMLADINAC Gornja Sanica 18 5 4 9 26:44 14
9 RAVAN Medjedja 18 4 2 12 27:49 10
10 PROGRES Skender Vakuf 18 2 2 14 14:47 6

NAPOMENA: U viši rang /Krajišku zonsku ligu/ plasirale su se dvije prvoplasirane ekipe:FK „Vrbas“ Banja Luka i FK „Bratstvo“ Ključ

Sezona 1972/1973

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA

T A B E L A
1 JELŠINGRAD Banja Luka 20 11 7 2 66:19 29
2 JEDINSTVO Vrbanja 20 11 5 4 39:28 27
3 DUBRAVE Dubrave 20 11 3 6 58:35 25
4 SLOGA Srbac 20 11 3 6 47:28 25
5 OMLADINAC Gornja Sanica 20 11 2 7 35:26 24
6 POTKOZARJE Bos.Aleksandrovac 20 8 3 9 28:35 19
7 PROGRES Skender Vakuf 20 7 3 10 45:53 17
8 GORICA Šipovo 20 8 1 11 35:52 17
9 RAVAN Medjedja 20 6 3 11 36:43 15
10 LIJEVČE Nova Topola 20 6 3 11 33:52 15
11 BRATSTVO Kozarac 20 2 3 15 26_68 7

NAPOMENA:Plasman u viši rang takmičenja/Krajiška zonska liga/ ostvarila je ekipe FK „Jelšingrad“ Banja Luka












Sezona 1973/1974
MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 SLOGA Srbac 24 17 4 3 43:11 38
2 BRATSTVO Kozarac 24 16 4 4 57:24 36
3 DUBRAVE Dubrave 24 15 3 6 42:19 33
4 LJUBIJA Ljubija 24 12 5 7 38:24 29
5 RAVAN Medejdja 24 11 3 10 46:44 25
6 LIJEVČE Nova Topola 24 11 3 10 45:43 25
7 PROGRES Skender Vakuf 24 11 3 10 41:47 25
8 OMLADINAC Gornja Sanica 24 9 5 10 40:41 23
9 POTKOZARJE Bos.Alekeksandrovac 24 8 4 12 36:42 20
10 GORICA Šipovo 24 7 5 13 33:46 19
11 SLOGA Trn 24 6 6 12 29:45 18
12 PARTIZAN Čelinac 24 5 5 14 25:50 15
13 ROMANOVCI Romanovci 24 3 5 16 24:41 11

NAPOMENA:FK „Sloga“ je osvojila prvo mjesto i plasirala se u viši rang takmičenja /Krajišku zonsku ligu/

Sezona 1974/1975

KRAJIŠKA ZONSKA LIGA
T A B E L A
1 SLOBODA Bosanski Novi 32 22 4 6 64:25 48
2 NAPRIJED Banja Luka 32 20 5 7 55:25 45
3 MLADOST Kotor Varoš 32 17 5 10 69:36 39
4 SLOGA Gornji Podgradci 32 15 6 11 61:35 36
5 BSK Banja Luka 32 15 5 12 46:40 35
6 BRATSTVO Bosanska Krupa 32 14 6 12 50:43 34
7 BORAC Bosanska Dubica 32 14 5 13 57:35 33
8 SLOBODA Mrkonjić Grad 32 13 6 13 73:38 32
9 BAKŠAIŠ Bihać 32 12 7 13 69:41 39
10 BRATSTVO Ključ 32 12 7 13 58:49 39
11 PRIJEDOR Prijedor 32 12 9 11 50:48 31
12 ŽELJEZNIČAR Banja Luka 32 11 9 12 51:53 31
13 ŠATOR Glamoč 32 12 6 14 55:66 30
14 BORAC Drvar 32 13 4 15 41:51 30
15 KRAJINA Cazin 32 10 9 13 32:66 29
16 BRATSTVO Kozarac 32 7 5 20 24:65 19
17 SLOGA Srbac 32 2 6 24 25:94 10

NAPOMENA: Prvo mjesto i plasman u viši rang/Republička liga BiH/ osvojila je FK „Sloboda“ Bosanski Novi
Sloga je kao poslednjeplasirana,zajedno sa FK „Bratstvom“ iz Kozarca i FK „Krajinom“ iz Cazina ispala u odgovarajuće Područne ligu.



Sezona 1975/1976

PODRUČNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A
1 DUBRAVE Dubrave 18 30
2 SLOGA Trn 18 27
3 LIJEVČE Nova Topola 18 25
4 SLOGA Srbac 18 10 3 5 49:22 23
5 LJUBIJA Ljubija 18 17
6 LAKTAŠI Laktaši 18 13
7 RAVAN Medjedja 18 11
8 ZADRUGAR Kočićevo 18 11
9 ROMANOVCI Romanovci 18 11
10 POTKOZARJE B.Aleksandrovac 18 9

Napomena: Prvo mjesto i plasman u viši rang takmičenja/Krajišku zonsku ligu/ ostvarila je ekipe FK „Dubrave“ Dubrave.

Sezona 1976/1977

PODRUČNA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „B“

T A B E L A
1 LIJEVČE Nova Topola 20 32
2 BEREK Prijedor 20 30
3 LJUBIJA Ljubija 20 25
4 SLOGA Srbac 20 10 4 6 64:45 24
5 ZADRUGAR Kočićevo 20 23
6 POTKOZARJE Bos.Aleksandrovac 20 18
7 BRATSTVO Kozarac 20 17
8 LAKTAŠI Laktaši 20 17
9 RAVAN Medjedja 20 15
10 STEVAN DUKIĆ Rogolji 20 10
11 ROMANOVCI Romanovci 20 5


NAPOMENA: Prvo mjesto osvojila je ekipa FK „Lijevče“ Nova Topola i plasirala se u viši rang takmičenja-Medjuopštinsku ligu.
Iz lige nije ispala ni jedna ekipa,jer je liga od naredne sezone 1977/78 proširena na 14 klubova











Sezona 1977/1978

PODRUČNA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „B“

T A B E L A
1 LJUBIJA Ljubija 26 18 6 2 58:18 42
2 SLOGA Gornji Podgradci 26 17 5 4 67:28 39
3 SLOGA Srbac 26 16 6 4 100:39 38
4 BEREK Prijedor 26 12 10 4 48:30 34
5 OMARSKA Omarska 26 13 7 6 50:31 33
6 LAKTAŠI Laktaši 26 12 8 6 44:27 32
7 ZADRUGAR Kočićevo 26 10 8 8 31:27 28
8 OBRADOVAC Gradiška 26 10 6 10 47:38 26
9 DUBRAVE Dubrave 26 9 6 11 47:40 24
10 BRATSTVO Kozarac 26 7 6 13 35:53 20
11 ROMANOVCI Romanovci 26 5 6 15 50:71 16
12 POTKOZARJE B.Aleksnadrovac 26 5 5 16 32:73 15
13 RAVAN Medjedja 26 3 6 17 21:63 11
14 STEVAN DUKIĆ Rogolji 26 1 3 22 14:109 5

NAPOMENA: u viši rang takmičenja/novoformiranu Medjuopštinsku ligu B.Luka/ direktno su se plasirale ekipe:FK „Ljubija“ Ljubija,FK „Sloga“ Gornji Podgradci i FK „Sloga“ Srbac,a putem baraža i FK „Berek“ Prijedor“
FK „Sloga“ je u ovoj sezoni postigla rekordnu pobjedu 21:0 protiv FK„Stevan Dukić“ Rogolji,kao i postavila rekord u broju datih golova /ukupno 100/
.
Sezona 1978/1979
MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 SLOBODA Bosanski Novi 26 19 6 1 60:8 44
2 OMLADINAC Banja Luka 26 13 7 6 43:32 33
3 BORAC Bosanska Dubica 26 11 8 7 43:35 30
4 SLOGA Gornji Podgradci 26 13 3 10 59:39 29
5 ŠATOR Glamoč 26 8 11 7 47:37 27
6 SLOBODA Mrkonjić Grad 26 10 7 9 38:30 27
7 LIJEVČE Nova Topola/-2/ 26 11 5 10 37:39 25
8 BEREK Prijedor 26 9 7 10 36:49 25
9 MLADOST Kotor Varoš 26 8 8 10 31:36 24
10 SLOGA Srbac 26 8 8 10 35:42 24
11 BRATSTVO Kozarac 26 10 3 13 30:41 23
12 VRBAS Banja Luka 26 7 6 13 29:42 20
13 ŽELJEZNIČAR Banja Luka 26 6 5 15 26:53 17
14 LJUBIJA Ljubija 26 3 9 14 17:54 15


NAPOMENA:Prvo mjesto i plasman u viši rang /Regionalna liga/ ostvarila je ekipa FK „Sloboda“ Bosanski Novi
Ligu su napustili i ispali u niži rang/odgovarajuće područne lige/:FK „Ljubija“ Ljubija i FK „Željezničar Banja Luka

Sezona 1979/1980

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BAN JA LUKA
T A B E L A
1 NAPRIJED Banja Luka 26 16 5 5 65:31 37
2 SLOGA Gornji Podgradci 26 14 4 8 48:32 32
3 BEREK Prijedor 26 13 2 11 45:41 28
4 ŠATOR Glamoč 26 11 5 10 54:48 27
5 BORAC Bosanska Dubica 26 11 5 10 43:45 27
6 SLOGA Srbac 26 11 4 11 60:43 26
7 OMARSKA Omarska 26 9 8 9 41:43 26
8 MLADOST Kotor Varoš 26 10 6 10 36:47 26
9 JEDINSTVO Vrbanja 26 10 5 11 47:53 25
10 SLOBODA Mrkonjić Grad 26 11 3 12 38:47 25
11 BRATSTVO Ključ 26 9 7 16 33:42 25
12 VRBAS Banja Luka 26 9 4 13 45:44 22
13 LIJEVČE Nova Topola 26 8 3 15 37:47 19
14 OMLADINAC Banja Luka 26 8 3 15 43:56 19

NAPOMENA: Prvo mjesto i plasman u viši rang/Regionalna liga BiH „Zapad“ ostavarila je ekipa FK „Naprijed“ Banja Luka.
U niži rang/Područne lige/ su ispale ekipe:FK „Omladinac“ Banja Luka,FK“Lijevče“ Nova Topola,FK „Vrbs“ Banja Luka i FK „Bratstvo“ Ključ.

Sezona 1980/1981

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 BSK Banja Luka 26 18 3 5 54:26 39
2 BEREK Prijedor 26 17 4 5 59:30 38
3 PODRGMEČ Sanski Most 26 11 8 7 42:27 30
4 PRIJEDOR Prijedor 26 9 8 9 45:38 26
5 JEDINSTVO Vrbanja 26 9 8 9 42:39 26
6 OBRADOVAC Gradiška 26 9 7 10 34:36 25
7 BORAC Bosanska Dubica 26 9 7 10 36:43 25
8 SLOGA Gornji Podgradci 26 10 4 12 44:45 24
9 OMARSKA Omarska 26 8 8 10 33:38 24
10 SLOBODA Mrkonjić Grad 26 9 5 12 45:51 23
11 MLADOST Kotor Varoš 26 8 7 11 37:48 23
12 SLOGA Srbac 26 8 6 12 34:40 22
13 ŠATOR Glamoč 26 6 7 14 38:67 19
14 ŽELJEZNIČAR Banja Luka 26 6 8 12 43:46 20

NAPOMENA: Prvo mjesto osvojila je ekipa FK „BSK“ Banja Luka i plasirala se u Regionalnu ligu
Iz lige su u odgovarajuće Grupne lige ispale ekipe FK „Željezničar“ B.Luka,FK „Šator“ Glamoč i FK „Sloga“ Srbac.

Sezona 1981/1982

GRUPNA LIGA „LIJEVČE“
T A B E L A

1 SLOGA Trn 26 17 4 5 65:33 38
2 BRATSTVO Orahova 26 14 8 4 72:27 36
3 JEDINSTVO Žeravica 26 12 9 5 42:33 33
4 MLADOST Bajinci 26 13 5 8 38:53 31
5 DUBRAVE Dubrave 26 11 4 11 54:48 26
6 BORAC Maglajani 26 8 9 9 49:43 25
7 SLOGA Srbac 26 10 5 11 48:47 25
8 ROMANOVCI 26 10 5 11 39:55 25
9 VRBAS Mali Razboj 26 9 6 11 35:34 24
10 LIJEVČE Nova Topola 26 8 6 10 48:48 24
11 ŽUPA Milosavci 26 9 6 11 43:61 24
12 RATAR Stara Topola 26 9 4 13 44:42 22
13 POTKOZARJE Bos.Aleksandrovac 26 5 10 11 46:53 20
14 ZADRUGAR Kočićevo 26 4 3 19 20:67 11

NAPOMENA.U viši rang /Medjuopštinsku ligu Banja Luka/ plasirale su se 2 prvoplasirane ekipe:FK „Sloga“ Trn i FK „Bratstvo“ Orahova
Ligu je napustila posljednje plasirana ekipa FK „Zadrugar“ Kočićevo,koja je u 23 kolu i odustala od daljeg takmičenja

Sezona 1982/1983

GRUPNA LIGA „LIJEVČE“
T A B E L A
1 LIJEVČE Nova Topola 26 22 3 1 89:24 47
2 DUBRAVE Dubrave 26 20 5 1 79:18 45
3 MLADOST Bajinci 26 12 6 8 65:41 30
4 RATAR Stara Topola 26 11 8 7 59:41 30
5 ROMANOVCI Romanovci 26 13 4 8 50:41 30
6 SLOGA Srbac 26 10 6 10 53:42 26
7 VRBAS Mali Razboj 26 7 10 9 56:47 24
8 MAŠINSKI SERVIS Nova Topola 26 9 6 11 45:45 24
9 JEDINSTVO Žeravica 26 9 5 12 40:52 23
10 POTKOZARJE Bos. Aleksandrovac 26 9 5 12 42:49 23
11 BORAC Maglajani 26 9 5 12 41:54 23
12 ŽUPA Milosavci 26 7 8 11 38:47 22
13 KAOLIN Bos. Kobaš 26 5 0 21 41:119 10
14 BOSNA Boškovići 26 2 4 20 24:87 8


NAPOMENA: Ekipa FK „Lijevče“ Nova Topola osvojila je 1. mjesto i plasirala se u viši rang-Medjuopštinsku ligu Banja Luka
Ligu je pored ekipe „Bosna“ Boškovići,koja je u 16 kolu napustila takmičenje i sve preostale utakmice su registrovane 3:0 /par forfe/ ukorist protivnika,napustila i ekipa FK „Kaolin“ iz Bosanskog Kobaša.

Sezona 1983/1984

GRUPNA LIGA „LIJEVČE“
T A B E L A

1 DUBRAVE Dubrave 26 22 0 4 67:26 44
2 POTKOZARJE Aleksandrovac 26 18 6 2 71;24 42
3 JEDINSTVO Žeravica /-2/ 26 16 7 3 51:19 37
4 RATAR Stara Topola 26 12 5 9 65:46 29
5 MLADOST Bajinci 26 10 8 8 52:46 28
6 SLOGA Srbac 26 8 8 10 47:49 24
7 VRBAS Mali Razboj 26 6 12 8 36:44 24
8 VETERANI Bok Jankovac 26 9 4 13 41:54 22
9 TERMAL Mrčevci 26 7 7 12 41:56 21
10 MOTAJICA Selo Srbac 26 9 3 14 45:62 21
11 MAŠINSKI SERVIS Nova Topola 26 8 4 14 49:78 20
12 ŽUPA Milosavci /-3/ 26 9 4 13 43:48 19
13 ROMANOVCI Romanovci 26 7 4 15 48:56 18
14 BORAC Maglajani /-2/ 26 4 4 18 28:44 10

NAPOMENA: Prvo mjesto i plasman u viši rang /Medjuopštinska liga B.Luka osvojila je ekipe FK „Dubrave“ Dubrave
Iz lige su ispale u odgovarajuće Opštinske lige:FK „Borac“ Maglajani,FK „Romanovci“ Romanovci i FK „Župa“ Milosavci

Sezona 1984/1985
GRUPNA LIGA „LIJEVČE“
T A B E L A
1 JEDINSTVO Žeravica 26 16 5 5 69:26 38
2 SLOGA Srbac 26 17 3 6 65:27 37
3 BRATSTVO Orahova 26 12 6 8 49:30 30
4 MLADOST Bajinci 26 13 3 9 52:45 29
5 VETERANI Bok Jankovac 26 12 5 9 40:53 29
6 POTKOZARJE B.Aleksansrovac 26 11 5 10 53:33 27
7 MLADOST Donja Lepenica 26 10 7 9 50:51 27
8 POTKOZARJE Dragelji 26 9 7 10 43:41 25
9 TERMAL Mrčevci 26 7 11 8 37:38 25
10 RATAR Stara Topola 26 8 7 11 38:40 23
11 MOTAJICA Selo Srbac /-1/ 26 11 0 15 40:57 21
12 MAŠINSKI SERVIS Nova Topola 26 8 5 13 34:58 21
13 VRBAS Mali Razboj /-2/ 26 5 8 13 27:56 16
14 MLADOST Glamočani /-1/ 26 5 4 17 37:93 13

NAPOMENA: Prvo mjesto i plasman u Medjuopštinsku ligu Banja Luka ostvarila je ekipa „Jedinstvo“ Žeravica,a u odgovarajuće opštinske fudbalske lige ispali su:Motajica Selo Srbac,Mašinski Servis Nova Topola,Vrbas Mali Razboj i Mladost Glamočani.

Sezona 1985/1986

GRUPNA LIGA „LIJEVČE“
T A B E L A

1 SLOGA Srbac 26 21 2 3 87:18 44
2 DUBRAVE Dubrave 26 17 5 4 73:24 39
3 BRATSTVO Orahova 26 15 6 5 65:44 36
4 SLOGA Trn 26 13 7 6 57:39 33
5 MLADOST Bajinci 26 12 5 9 62:50 29
6 MLADOST Donja Lepenica 26 9 7 10 42:43 25
7 VIHOR Rovine 26 9 5 11 35:35 23
8 RATAR Stara Topola 26 7 8 11 46:56 22
9 TERMAL Mrčevci 26 7 8 11 46:61 22
10 BRATSTVO Povelič 26 7 8 11 45:71 22
11 VETERANI Bok Jankovac 26 5 10 11 36:46 20
12 ŽUPA Milosavci 26 6 5 15 55:67 17
13 POTKOZARJE B.Aleksandrovac 26 5 8 13 46:64 17
14 POTKOZARJE Dragelji 26 7 1 18 35:82 15

NAPOMENA: Prvo mjesto i plasman u Medjuopštinsku ligu Banja Luka osvojila je „Sloga“ Srbac,a u odgovarajuće opštinske fudbalske lige su ispali: Župa Milosavci,Potkozarje Bos.Aleksandrovac i Potkozarje Dragelji.

Sezona 1986/1987

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 SLOGA Gornji Podgradci 30 17 10 3 52:21 44
2 MLADOST Kotor Varoš 30 17 7 6 64:32 41
3 NAPRIJED Banja Luka 30 17 6 7 66:30 40
4 ŠATOR Glamoč 30 15 7 8 68:39 37
5 JELŠINGRAD Banja Luka 30 12 10 8 55:47 32
6 BRATSTVO Kozarac 30 15 2 13 45:42 32
7 LIJEVČE Nova Topola 30 10 9 11 43:42 29
8 LAKTAŠI Laktaši 30 11 6 13 53:55 28
9 OBRADOVAC Gradiška 30 11 6 13 37:43 28
10 SLOBODA Mrkonjić Grad 30 11 5 14 56:49 27
11 RADNIČKI Zdena-S.Most 30 10 7 13 46:53 27
12 JEDINSTVO Žeravica 30 12 3 15 48:59 27
13 RUDAR Kamengrad 30 11 5 14 44:68 27
14 OMLADINAC Banja Luka 30 11 4 15 41:59 26
15 SLOGA Srbac 30 8 5 17 35:60 21
16 RADE LIČINA Banja Luka 30 4 6 20 26:67 14

NAPOMENA:Prvo mjesto osvojila je ekipa FK „Sloga“ Gornji Podgradci i plasirala se u Regionalnu ligu BiH „Zapad“
Iz lige su po plasmanu trebale ispasti u odgovarajuće Grupne lige FK „Rade Ličina“ Banja Luka i FK „Sloga“ Srbac,medjutim te godine je uslijedila reorganizacija takmičenja,tako što su od jedne Medjuopštinske lige formirane dvije i to grupa „Centar“ i grupa „Zapad“,koje su brojale po 12 klubova i startovale su odmah od takmičarske 1987/1988.godine.Tako su oba kluba /FK „Rade Ličina“ i FK „Sloga“/ sačuvali status medju-
opštinskog ligaša.

Sezona 1987/1988

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „ZAPAD“
T A B E L A

1 LIJEVČE Nova Topola 22 12 6 4 40:20 30
2 SLOGA Srbac 22 11 7 4 38:24 29
3 LJUBIJA /-2/ 22 8 10 4 25:20 24
4 JEDINSTVO Žeravica 22 10 3 8 33:31 23
5 DUBRAVE Dubrave 22 9 5 8 29:35 23
6 MRAKOVICA Kozaruša 22 7 7 8 24:28 21
7 BRATSTVO Kozarac 22 9 2 11 38:30 20
8 OBRADOVAC Gradiška /-2/ 22 9 4 9 34:32 20
9 OMLADINAC Gornja Sanica 22 8 4 10 29:33 20
10 JEDINSTVO Tukovi 22 8 2 11 35:35 18
11 RUDAR Kamengrad 22 5 5 12 34:49 15
12 RADNIČKI Zdena-S.Most 22 7 1 12 25:39 15

NAPOMENA:Prvo mjesto osvojila je ekipa FK „Lijevče“ Nova Topola,koja je igrača kvalifikacije za plasman u Regionalnu ligu „Zapad“ sa prvakom MFL „Centar“FK „Jelšingard“ iz Banja Luke.U baražu nisu uspjeli.
Iz lige su u odgovarajuće Grupne lige ispale ekipe FK „Radnički“ Zdena-S.Most,FK „Rudar“ Kamengrad“ i FK „Jedinstvo“ Tukovi.

Sezona 1988/1989
MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „ZAPAD“
T A B E L A
1 OBRADOVAC Gradiška 22 14 3/2/ 5 50:23 30
2 OMLADINAC Gornja Sanica 22 12 4/4/ 6 41:22 28
3 SLOGA Srbac 22 9 8/3/ 5 41:28 21
4 JEDINSTVO Žeravica 22 9 5/3/ 8 37:26 21
5 OMARSKA Omarska 22 8 5/3/ 9 32:38 19
6 LIJEVČE Nova Topola 22 6 9/6/ 7 33:31 18
7 LJUBIJA Ljubija 22 8 4/2/ 10 29:34 18
8 RADNIK Bos.Dubica 22 8 5/1/ 9 29:34 17
9 MRAKOVICA Kozaruša 22 7 5/3/ 10 26:44 17
10 DUBRAVE Dubrave 22 7 5/2/ 10 30:39 16
11 RATAR Stara Topola 22 6 4/2/ 12 30:40 14
12 BRATSTVO Kozarac 22 7 5/0/ 10 20:39 14



NAPOMENA: Ekipa FK „Obradovac“ osvojila je 1.mjesto i igrala kvalifikacije sa FK „Mladost“ Kotor Varoš/prvakom MFL B.Luka grupa „Centar“/ u kojima nije uspjela izboriti plasman u viši rang.
Ligu su napustili i ispali u niži rang takmičenja /odgovarajuće Grupne lige/ FK“Bratstvo“ Kozarac i FK „Ratar“ Stara Topola.

Sezona 1989/1990

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-GRUPA „ZAPAD“

T A B E L A

1 LIJEVČE Nova Topola 22 14 5/3/ 2 52:21 31
2 JEDINSTVO Tukovi 22 13 4/2/ 5 41:26 28
3 OBRADOVAC Gradiška 22 12 7/2/ 3 39:19 26
4 SLOGA Srbac 22 12 3/1/ 7 52:39 25
5 BRATSTVO Kozinci 22 12 2/1/ 8 33:20 25
6 OMARSKA Omarska 22 10 3/2/ 9 45:34 22
7 JEDINSTVO Žeravica 22 9 2/2/ 11 31:29 20
8 LJUBIJA Ljubija 22 8 6/4/ 8 28:31 20
9 MRAKOVICA Kozaruša 22 8 3/2/ 11 35:30 18
10 OMLADINAC Gornja Sanica 22 6 3/1/ 13 24:31 11
11 DUBRAVE Dubrave 22 3 3/1/ 16 17:57 7
12 RADNIK Bos.Dubica 22 3 0 19 19:85 6

NAPOMENA: Plasman u novoformiranu jedinstvenu Regionalnu ligu B.Luka ostvarili su:„Lijevče“,“Jedinstvo“,“Obradovac“,“Sloga“,“Bratstvo“,“Omarska“

Sezona 1990/1991

REGIONALNA LIGA BANJA LUKA
T A B E L A

1 SLOGA Trn 28 19 4/1/ 5 45:16 39
2 ŠATOR Glamoč 28 16 4/2/ 8 56:31 34
3 PARTIZAN Čelinac 28 14 4/2/ 10 56:28 30
4 BEREK Prijedor 28 14 3/2/ 11 63:47 30
5 OMLADINAC Banja Luka 28 12 4/3/ 12 41:41 27
6 BRATSTVO Kozinci 28 12 4/2/ 12 34:36 26
7 LAKTAŠI Laktaši 28 11 4/2/ 13 30:40 24
8 BRATSTVO Orahova 28 11 3/2/ 14 31:64 24
9 LIJEVČE Nova Topola 28 11 4/1/ 13 31:40 23
10 OBRADOVAC Gradiška 28 10 5/3/ 13 32:45 23
11 JEDINSTVO Žeravica 28 9 6/4/ 13 46:42 22
12 MLADOST Zalužani 28 10 6/2/ 12 36:33 22
13 SLOGA Srbac 28 10 3/2/ 15 37:50 22
14 OMARSKA Omarska 28 9 7/4/ 12 31:53 22
15 RAKOVČANI 79 Rakovčani 28 9 5/1/ 14 42:45 19

NAPOMENA: Prvo mjesto osvojila je ekipe FK „Sloga“ Trn i plasirala se u Republičku ligu BiH grupa „Zapad“
Pored ekipe FK „Mladost“ Kotor Varoš koja je još u jesenjem dijelu prvenstva odustala od daljeg takmičenja iz lige je ispala i poslednje plasirana Ekipa FK „Rakovčani 79“ iz Rakovčana.

Sezona 1991/1992

REGIONALNA LIGA BANJA LUKA

TABELA UOČI PREKIDA PRVENSTVA ZBOG RATA

1 LIJEVČE Nova Topola 22 17 1/1/ 4 57:23 35
2 BEREK Prijedor 22 12 5/1/ 5 60:30 28
3 SLOGA Srbac 22 11 5/4/ 6 42:35 26
4 OMARSKA Omarska 23 12 2/0/ 9 41:26 24
5 PARTIZAN Čelinac 21 12 3/0/ 6 37:23 24
6 MLADOST Zalužani 23 10 7/3/ 6 38:27 23
7 JEDINSTVO Tukovi 22 11 4/1/ 7 35:26 23
8 OBRADOVAC Gradiška 23 9 6/4/ 8 27:31 22
9 OMLADINAC B.Luka 23 10 3/2/ 10 36:42 22
10 LJUBIJA Ljubija 22 9 5/2/ 8 37:35 20
11 JEDINSTVO Žeravica 22 9 3/1/ 10 25:28 19
12 JELŠINGRAD B.Luka 22 8 1/1/ 13 31:48 17
13 BRATSTVO Orahova 23 8 1/0/ 14 28:48 16
14 ŠATOR Glamoč 20 7 2/1/ 11 39:36 15
15 BRATSTVO Kozinci 22 7 3/1/ 12 26:34 15
16 PARTIZAN Bos.Kostajnica 21 6 2/1/ 13 23:49 13
17 LAKTAŠI Laktaši 23 5 5/2/ 13 26:43 12
18 RADNIČKI Zdena-S.Most 20 4 4/3/ 12 29:50 11

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 25 apr 2012, 21:52

Odlina stvar.Hvala i samo nastavi tako.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 26 apr 2012, 09:04

2003-2004.
DRUGA LIGA CENTAR 2
TABELA
1.Čapljina 24 18 3 3 76:19 57 Q
2.Finvest Drvar 24 17 3 4 57:28 51 (-3)
3.Troglav Livno 24 14 4 6 46:26 46
4.Branitelj Mostar 24 11 6 7 53:25 39
5.Rama Prozor 24 10 6 8 43:36 33 (-3)
6.Neretva Čeljevo 24 10 3 11 28:45 33
7.Tomislav Tomislavgrad 24 11 2 11 62:33 32 (-3)
8.Stolac 24 9 4 11 44:48 31
9.Vir Posušje 24 7 5 12 26:45 26
10.Kupres 24 7 4 13 33:55 25
11.Sloga Uskoplje 24 7 3 14 35:63 24
12.Šuica 24 7 2 15 26:64 23
13.Graničar Ljubunčić 24 4 3 17 22:64 15 Ispada
Napomena: Zbog reorganizacije Druge lige FBIH klubovi iz ove grupe prelaze u Drugu ligu FBIH Jug zajedno sa ostalim klubovima iz HNK. Liga proširena na 17 članova.
Novi članovi: Grude (Ispali iz Prve lige), Međugorje, Bregava/Iskra Stolac.

2004-2005.
DRUGA LIGA FEDERACIJE BIH – JUG
TABELA
1.Troglav Livno 30 22 1 7 91:26 67 Ulazi
2.Čapljina 30 19 3 8 74:32 60
3.Tomislav Tomislavgrad 30 18 4 8 64:27 58
4.Turbina Jablanica 30 18 3 9 61:29 57
5.Igman Konjic 30 17 4 9 68:41 55
6.Branitelj Rodoč/Mostar 30 17 3 10 65:44 54
7.Rama Prozor 30 15 1 14 57:61 46
8.Stolac 30 14 3 13 55:61 45
9.Međugorje 30 13 5 12 53:35 44
10.Bjelopoljac Bjelo Polje 30 14 1 15 43:54 43
11.Grude 30 11 4 15 34:56 37
12.Kupres 30 11 4 15 30:57 37
13.Šuica 30 10 2 18 48:85 32
14.Vir Vir/Posušje 30 6 4 20 28:78 22
15.Sloga Uskoplje 30 6 3 21 38:89 19 (-2)
16.Neretva Čeljevo 30 6 1 23 27:61 17 (-2) Ispada
17.Bregava/Iskra Stolac 9 1 0 8 4:65 3 Odustali
Napomena: Bregava/Iskra Stolac odustali u 9.kolu.
Novi članovi: Drinovci (Ispali iz Prve lige), Lokomotiva Mostar

Motajica
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2012, 22:44
Kontakt:

PostPostao/la Motajica » 26 apr 2012, 21:14

Evo još nekih tabela
Sezona 1987/88
REGIONALNA LIGA BiH „ZAPAD“
TABELA /2 kola prija kraja/

1 PODRGMEČ Sanski Most 28 15 8 4 43:19 39
2 LJUBIĆ Prnjavor 28 15 6 6 54:28 37
3 BSK Banja Luka 28 14 6 8 61:33 34
4 BRATSTVO Kljuć 28 15 3 10 46:35 33
5 ELEKTROBOSNA Jajce 28 12 5 11 44:43 29
6 BORAC Bos.Dubica 28 11 7 11 34:33 29
7 SLOGA Gornji Podgradci 28 10 9 9 30:29 29
8 SLOGA Otoka 27 11 7 9 29:37 29
9 BEREK Prijedor 28 12 4 12 56:42 28
10 SLOBODA Bos.Novi 28 10 8 10 47:43 28
11 GRAHOVO Grahovo 28 11 6 10 3737 28
12 BORAC Titov Drvar 28 8 8 12 47:52 26
13 VRBAS Jajce 28 9 7 12 39:53 25
14 OMARSKA Omarska 28 11 1 16 34:41 23
15 MLADOST Bos.Petrovac 27 6 9 12 31:41 21
16 ŽELJEZNIČAR Bos.Krupa 28 1 4 23 17:80 6
Napomena:Ostaće zabilježeno da se „Podrgmeč“ iako prvak, zbog reorganizacije nije plasirao u viši rang.U niži rang su ispali:“Željezničar“ B.Krupa,“Mladost“ B.Petrovac,“Omarska“ i „Vrbas“ Jajce,a “Borac“ T.Drvar“ je igrao u kvalifikacije i ostao.

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-grupa „CENTAR“

1 JELŠINGRAD Banja Luka 22 13 4 5 39:21 30
2 SLOGA Trn 22 12 5 5 27:13 29
3 ŠATOR Glamoč 22 11 5 6 46:20 27
4 KRAJINA Banja Luka 22 10 7 5 28:19 27
5 NAPRIJED Banja Luka 22 11 4 7 38:25 26
6 MLADOST Kotor Varoš 22 8 6 7 36:34 22
7 SLOBODA Mrkonjić Grad 22 9 2 12 36:37 20
8 JEDINSTVO Vrbanja 22 7 6 9 28:36 20
9 PROGRES Skender Vakuf 22 8 4 10 23:32 20
10 LAKTAŠI Laktaši 22 6 7 9 26:20 18
11 OMLADINAC Banja Luka 22 7 4 11 26:31 18
12 RADE LIČINA Banja Luka 22 1 2 19 19:77 4

Napomena: „Jelšingrad“ B.Luka kao prvak je igrao kvalifikacije prvo sa prvakom grupe „Zapad“ ekipom „Lijevče“ N.Topola u kojima je bio bolji,a zatim je igrao dodatne kvalifikacije sa za plasman u Republičku ligu BiH „Zapad“ sa ekipom „Borac“ iz Titovog Drvara,u kojima su Drvarčani bili uspješniji.
Ligu je napustila i preselila se u Opštinsku ligu Banja Luka poslednjeplasirana ekipa „Rade Ličina“ Banja Luka



Sezona 1988/1989

REPUBLIČKA LIGA BiH „ZAPAD“
TABELA-1 kolo prije kraja jesenjeg dijela šampionata

1 BSK Banja Luka 14 10 3/2/ 1 32:12 22
2 KRAJIŠNIK Vel.Kladuša 14 7 3/3/ 4 30:14 17
3 KOZARA Bos.Gradiška 14 7 3/2/ 4 25:11 16
4 BRATSTVO Bos.Krupa 14 7 3/1/ 4 29:9 15
5 SLOBODA Bos.Novi 14 7 2/1/ 5 17:14 15
6 KRAJINA Cazin 14 6 4/2/ 4 20:14 14
7 BRATSTVO Ključ 14 5 3/3/ 6 23:19 13
8 BORAC Bos.Dubica 14 6 2/1/ 6 21:17 13
9 ELEKTROBOSNA Jajce 14 6 2/0/ 6 16:15 12
10 LJUBIĆ Prnjavor 14 3 8/5/ 3 12:13 11
11 SLOGA Otoka 14 4 3/2/ 7 16:28 11
12 BORAC Titov Drvar 14 4 4/2/ 5 15:24 10
13 SLOGA Gornji Podgradci 14 4 4/1/ 6 21:21 9
14 PODGRMEĆ Sanski Most 14 2 5/2/ 6 14:25 6
15 BEREK Prijedor 14 2 4/2/ 8 13:25 6
16 GRAHOVO Grahovo 14 1 4/3/ 9 14:34 5

Napomena: Na kraju je prvak bio „BSK“ B.Luka i plasirao se u Medjurepubličku ligu „Zapad“

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-grupa „CENTAR“

TABELA

1 MLADOST Kotor Varoš 22 14 1/1/ 7 37:23 29
2 JELŠINGRAD B.Luka 22 12 5/3/ 5 32:22 27
3 NAPRIJED B.Luka 22 12 3/1/ 7 45:26 25
4 SLOBODA Mrkonjić Grad 22 9 2/2/ 11 33:45 20
5 OMLADINAC B.Luka 22 9 3/1/ 10 32:27 19
6 ŠATOR Glamoč 22 8 5/3 9 40:36 19
7 LAKTAŠI Laktaši 22 8 6/2 8 35:33 18
8 KRAJINA B.Luka 22 7 9/4/ 6 32:32 18
9 SLOGA Trn 22 8 4/2/ 10 20:30 18
10 JEDINSTVO Vrbanja 22 7 6/2/ 9 26:32 16
11 ŽELJEZNIČAR B.Luka 22 6 5/3/ 11 26:30 15
12 PROGRES Skender Vakuf 22 6 3/2/ 13 29:51 14

Napomena:“Mladost“ Kotor Varoš je u kvalifikacijama bila bolja od prvaka MFL grupa „Zapad“ ekipe „Obradovac“ iz Bos.Gradiške i plasirala se u Rep.ligu BiH“Zapad“
Iz lige nije ispala ni jedna ekipa.






Sezona 1989/1990

MEDJUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA-grupa „CENTAR“

TABELA-stanje nakon odigranog 15.kola

1 NAPRIJED B.Luka 14 9 4/3/ 1 28:4 21
2 LAKTAŠI Laktaši 15 8 3/3/ 4 26:17 19
3 ŠATOR Glamoč 15 8 3/0/ 4 36:12 16
4 PARTIZAN Čelinac 15 7 5/2/ 3 19:13 16
5 KRAJINA B.Luka 15 6 3/2/ 6 19:18 14
6 JELŠINGRAD B.Luka 15 6 3/2/ 6 18:26 14
7 JEDINSTVO Vrbanja 15 6 2/1/ 7 23:31 13
8 OMLADINAC B.Luka 15 4 6/5/ 4 7:11 13
9 SLOGA Trn 15 5 5/1/ 5 22:25 11
10 SLOBODA Mrkonjić Grad 14 4 2/1/ 8 17:25 9
11 ŽELJEZNIČAR B.Luka 15 2 4/3/ 9 15:32 7
12 PROGRES Skender Vakuf 15 2 4/0/ 9 12:30 4

Napomena:Na kraju prvenstva prvo mjesto je osvojila ekipa „Naprijed“ B.Luka,koja je u baražu odigranom u Srpcu na stadionu FK „Sloga“ bila bolja od prvaka MFL-grupa „Zapad“ ekipe „Lijevča“.Utakmica je završena 0:0,da bi u izvodjenju jedanaesteraca „Naprijed“ bio bolji i plasirao se u Republičku ligu BiH „Zapad“.
Plasman u novoformiranu jedinstvenu Regionalnu ligu Banja Luka na kraju prvenstva su ostvarili:“Laktaši“ Laktaši,“Šator“Glamoč,“Partizan“ Čelinac,“Omladinac“B.Luka i „Sloga“ Trn
Od preostalih ekipa zajedno sa najboljeplasiranim iz Grupne lige „Vrbas“ formirana je Medjuopštinska liga Banja Luka-grupa „Vrbas“

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 27 apr 2012, 10:26

SEZONA 2003-04
DRUGA LIGA CENTAR 2

TABELA
1.Čapljina 24 18 3 3 76:19 57 Q
2.Finvest Drvar 24 17 3 4 57:28 51 (-3)
3.Troglav Livno 24 14 4 6 46:26 46
4.Branitelj Mostar 24 11 6 7 53:25 39
5.Rama Prozor 24 10 6 8 43:36 33 (-3)
6.Neretva Čeljevo 24 10 3 11 28:45 33
7.Tomislav Tomislavgrad 24 11 2 11 62:33 32 (-3)
8.Stolac 24 9 4 11 44:48 31
9.Vir Posušje 24 7 5 12 26:45 26
10.Kupres 24 7 4 13 33:55 25
11.Sloga Uskoplje 24 7 3 14 35:63 24
12.Šuica 24 7 2 15 26:64 23
13.Graničar Ljubunčić 24 4 3 17 22:64 15 Ispada
Napomena: Zbog reorganizacije Druge lige FBIH klubovi iz ove grupe prelaze u Drugu ligu FBIH Jug zajedno sa ostalim klubovima iz HNK. Liga proširena na 17 članova.
Novi članovi: Grude (Ispali iz Prve lige), Međugorje, Bregava/Iskra Stolac.

1.KOLO 31.avgust 2003.
Čapljina – Rama 4:0
Graničar – Stolac 0:1
Šuica – Finvest 0:1
Sloga – Branitelj 0:4
Vir – Tomislav 2:1
Kupres – Neretva 3:1
2.KOLO 07.septembar 2003.
Rama – Neretva 6:1
Troglav – Kupres 4:0
Branitelj – Vir 4:0
Finvest – Sloga 5:0
Stolac – Šuica 3:2
Čapljina – Graničar 7:0
3.KOLO 14.septembar 2003.
Graničar – Rama 1:3
Šuica – Čapljina 0:0
Sloga – Stolac 0:0
Vir – Finvest 2:2
Kupres – Tomislav 0:4
Neretva – Troglav 1:0
4.KOLO 21.septembar 2003
Rama – Troglav 1:2
Tomislav – Neretva 5:0
Branitelj – Kupres 2:0
Stolac – Vir 3:0
Čapljina – Sloga 10:0
Graničar – Šuica 0:1
5.KOLO 28.septembar 2003.
Šuica – Rama 1:1
Sloga – Graničar 2:2
Vir – Čapljina 3:1
Kupres – Finvest 0:2
Neretva – Branitelj 0:3
Troglav – Tomislav 2:1
6.KOLO 05.oktobar 2003.
Rama – Tomislav 4:2
Branitelj – Troglav 0:0
Finvest – Neretva 4:0
Stolac – Kupres 6:1
Graničar – Vir 1:0
Šuica – Sloga 1:0
7.KOLO 12.oktobar 2003.
Sloga – Rama 1:1
Vir – Šuica 3:1
Kupres – Čapljina 0:0
Neretva – Stolac 2:1
Troglav – Finvest 0:2
Tomislav – Branitelj 2:0
8.KOLO 15.oktobar 2003.
Rama – Branitelj 1:1
Finvest – Tomislav 2:1
Stolac – Troglav 0:0
Čapljina – Troglav 2:1
Graničar – Kupres 1:3
Sloga – Vir 1:0
9.KOLO 19.oktobar 2003.
Vir – Rama 0:1
Kupres – Šuica 2:1
Neretva – Graničar 2:1
Troglav – Čapljina 2:1
Tomislav – Stolac 5:0
Branitelj – Finvest 1:1
10.KOLO 26.oktobar 2003.
Rama – Finvest 2:1
Stolac – Branitelj 2:2
Čapljina – Tomislav 1:0
Graničar – Troglav 0:2
Šuica – Neretva 0:1
Sloga – Kupres 0:3
11.KOLO 02.novembar 2003.
Kupres – Vir 3:0
Neretva – Sloga 3:1
Troglav – Šuica 2:0
Tomislav – Graničar 7:0
Branitelj – Čapljina 0:4
Finvest – Stolac 2:1
12.KOLO 09.novembar 2003.
Rama – Stolac 2:3
Čapljina – Finvest 3:1
Graničar – Branitelj 1:0
Šuica – Tomislav 1:3
Sloga – Troglav 3:0
Vir – Neretva 0:0
13.KOLO 16.novembar 2003.
Kupres – Rama 1:2
Troglav – Vir 2:0
Tomislav – Sloga 7:1
Branitelj – Šuica 9:0
Finvest – Graničar 2:1
Stolac – Čapljina 2:6

TABELA JESEN
1.Čapljina 12 8 2 2 37: 9 26
2.Finvest Drvar 12 8 2 2 25:11 26
3.Troglav Livno 12 7 2 3 16: 9 23
4.Tomislav Tomislavgrad 12 7 0 5 38:13 21
5.Rama Prozor 12 6 3 3 24:18 21
6.Branitelj Mostar 12 5 4 3 26:11 19
7.Stolac 12 5 3 4 22:22 18
8.Kupres 12 5 1 6 16:23 16
9.Neretva Čeljevo 12 5 1 6 12:26 16
10.Vir Posušje 12 3 2 7 10:20 11
11.Sloga Gornji Vakuf 12 2 3 7 9:36 9
12.Šuica 12 2 2 8 8:25 8
13.Graničar Ljubunčić 12 2 1 9 8:30 7

14.KOLO 13.mart 2004.
Rama – Čapljina 0:1
Stolac – Graničar 1:1
Finvest – Šuica 5:0
Branitelj – Sloga 5:0
Tomislav – Vir 5:1
Neretva – Kupres 3:1
15.KOLO 20.mart 2004.
Neretva – Rama 1:1
Kupres – Troglav 1:1
Vir – Branitelj 1:1
Sloga – Finvest 1:2
Šuica – Stolac 2:1
Graničar – Čapljina 0:2
16.KOLO 27.mart 2004.
Rama – Graničar 5:3
Čapljina – Šuica 6:1
Stolac – Sloga 3:1
Finvest – Vir 5:0
Tomislav – Kupres 4:0
Troglav – Neretva 4:0
17.KOLO 03.april 2004.
Troglav – Rama 1:0
Neretva – Tomislav 2:1
Kupres – Branitelj 1:0
Vir – Stolac 2:1
Sloga – Čapljina 0:4
Šuica – Graničar 4:1
18.KOLO 10.april 2004.
Rama – Šuica 4:0
Graničar – Sloga 1:5
Čapljina – Vir 5:0
Finvest – Kupres 4:0
Branitelj – Neretva 3:0
Tomislav – Troglav 1:2
19.KOLO 17.april 2004.
Tomislav – Rama 1:1
Troglav – Branitelj 1:2
Neretva – Finvest 3:0 pf.
Kupres – Stolac 5:3
Vir – Graničar 3:0
Sloga – Šuica 6:0
20.KOLO 21.april 2004.
Rama – Sloga 1:0
Šuica – Vir 1:0
Čapljina – Kupres 6:0
Stolac – Neretva 2:0
Finvest – Troglav 3:2
Branitelj – Tomislav 2:1
21.KOLO 24.april 2004.
Branitelj – Rama 0:0
Tomislav – Finvest 1:1
Troglav – Stolac 3:1
Neretva – Čapljina 0:0
Kupres – Graničar 3:3
Vir – Sloga 2:1
22.KOLO 02.maj 2004.
Rama – Vir 3:5
Šuica – Kupres 2:1
Graničar – Neretva 1:0
Čapljina – Troglav 4:3
Stolac – Tomislav 2:1
Finvest – Branitelj 2:1
23.KOLO 09.maj 2004.
Finvest – Rama 3:0 pf.
Branitelj – Stolac 3:2
Tomislav – Čapljina 1:2
Troglav – Graničar 3:0
Neretva – Šuica 3:2
Kupres – Sloga 2:4
24.KOLO 16.maj 2004.
Vir – Kupres 1:1
Sloga – Neretva 4:1
Šuica – Troglav 2:4
Graničar – Tomislav 0:1
Čapljina – Branitelj 2:1
Stolac – Finvest 3:4
25.KOLO 23.maj 2004.
Stolac – Rama 2:1
Finvest – Čapljina 3:2
Branitelj – Graničar 6:1
Tomislav – Šuica 4:1
Troglav – Sloga 6:2
Neretva – Vir 1:0
26.KOLO 30.maj 2004.
Rama – Kupres 3:1
Vir – Troglav 1:1
Sloga – Tomislav 3:2
Šuica – Branitelj 3:2
Graničar – Finvest 4:0
Čapljina – Stolac 3:1
549 golova – 3,52 prosjek

SEZONA 2004-2005
DRUGA LIGA JUG
TABELA
1.Troglav Livno 30 22 1 7 91:26 67 Ulazi
2.Čapljina 30 19 3 8 74:32 60
3.Tomislav Tomislavgrad 30 18 4 8 64:27 58
4.Turbina Jablanica 30 18 3 9 61:29 57
5.Igman Konjic 30 17 4 9 68:41 55
6.Branitelj Rodoč/Mostar 30 17 3 10 65:44 54
7.Rama Prozor 30 15 1 14 57:61 46
8.Stolac 30 14 3 13 55:61 45
9.Međugorje 30 13 5 12 53:35 44
10.Bjelopoljac Bjelo Polje 30 14 1 15 43:54 43
11.Grude 30 11 4 15 34:56 37
12.Kupres 30 11 4 15 30:57 37
13.Šuica 30 10 2 18 48:85 32
14.Vir Vir/Posušje 30 6 4 20 28:78 22
15.Sloga Uskoplje 30 6 3 21 38:89 19 (-2)
16.Neretva Čeljevo 30 6 1 23 27:61 17 (-2) Ispada
17.Bregava/Iskra Stolac 9 1 0 8 4:65 3 Odustali
Napomena: Bregava/Iskra Stolac odustali u 9.kolu.
Novi članovi: Drinovci (Ispali iz Prve lige), Lokomotiva Mostar

1.KOLO 22.avgust 2004.
Stolac – Turbina 3:2
Šuica – Branitelj 1:0
Vir – Sloga 2:1
Bjelopoljac – Grude 2:0
Troglav – Čapljina 2:1
Tomislav – Igman 4:2
Rama – Bregava/Iskra 14:0 – Poništeno
Međugorje – Neretva 2:0
2.KOLO 29.avgust 2004.
Bregava/Iskra – Međugorje 0:4 – Poništeno
Igman – Rama 6:1
Čapljina – Tomislav 2:0
Grude – Troglav 2:0
Sloga – Bjelopoljac 1:3
Branitelj – Vir 6:2
Turbina – Šuica 5:0
Kupres – Stolac 1:0
3.KOLO 05.septembar 2004.
Kupres – Šuica 3:1
Vir – Turbina 0:1
Bjelopoljac – Branitelj 2:0
Troglav – Sloga 9:0
Tomislav – Grude 3:0
Rama – Čapljina 3:1
Međugorje – Igman 1:1
Neretva – Bregava/Iskra 3:1 - Poništeno
4.KOLO 12.septembar 2004.
Igman – Neretva 4:1
Čapljina – Međugorje 5:1
Grude – Rama 2:1
Sloga – Tomislav 0:3
Branitelj – Troglav 0:0
Turbina – Bjelopoljac 2:1
Kupres – Vir 0:0
Stolac – Šuica 5:2
5.KOLO 15.septembar 2004.
Vir – Stolac 2:1
Bjelopoljac – Kupres 2:0
Troglav – Turbina 1:3
Tomislav – Branitelj 0:1
Rama – Sloga 3:1
Međugorje – Grude 4:0
Neretva – Čapljina 1:2
Bregava/Iskra – Igman 0:2 - Poništeno
6.KOLO 19.septembar 2004.
Čapljina – Bregava/Iskra 16:0 – Poništeno
Grude – Neretva 1:0
Sloga – Međugorje 1:1
Branitelj – Rama 3:0
Turbina – Tomislav 1:3
Kupres – Troglav 0:3
Stolac – Bjelopoljac 2:0
Šuica – Vir 4:1
7.KOLO 26.septembar 2004.
Bjelopoljac – Šuica 3:0
Troglav – Stolac 7:0
Tomislav – Kupres 3:0
Rama – Turbina 1:0
Međugorje – Branitelj 0:0
Neretva – Sloga 8:1
Bregava/Iskra – Grude 2:1 – Poništeno
Igman – Čapljina 3:1
8.KOLO 29.septembar 2004.
Grude – Igman 3:3
Sloga – Bregava/Iskra 2:1 – Poništeno
Branitelj – Neretva 1:1
Turbina – Međugorje 1:0
Kupres – Rama 3:0 pf.
Stolac – Tomislav 1:0
Šuica – Troglav 1:3
Vir – Bjelopoljac 0:1
9.KOLO 03.oktobar 2004.
Troglav – Vir 6:0
Tomislav – Šuica 6:2
Rama – Stolac 4:2
Međugorje – Kupres 4:0
Neretva – Turbina 1:0
Bregava/Iskra – Branitelj 0:4 – Poništeno
Igman – Sloga 4:2
Čapljina – Grude 5:0
10.KOLO 06.oktobar 2004.
Sloga – Čapljina 0:3
Branitelj – Igman 5:2
Turbina – Bregava/Iskra 19:0 – Poništeno
Kupres – Neretva 1:0
Stolac – Međugorje 2:0
Šuica – Rama 1:2
Vir – Tomislav 0:0
Bjelopoljac – Troglav 0:2
11.KOLO 10.oktobar 2004.
Tomislav – Bjelopoljac 3:0
Rama – Vir 1:1
Međugorje – Šuica 7:0
Neretva – Stolac 3:1
Igman – Turbina 1:0
Čapljina – Branitelj 2:1
Grude – Sloga 3:0 pf.
12.KOLO 17.oktobar 2004.
Branitelj – Grude 5:2
Turbina – Čapljina 2:1
Kupres – Igman 2:1
Šuica – Neretva 2:0
Vir – Međugorje 2:1
Bjelopoljac – Rama 4:2
Troglav – Tomislav 2:0
13.KOLO 24.oktobar 2004.
Rama – Troglav 1:0
Međugorje – Bjelopoljac 4:1
Neretva – Vir 3:0
Igman – Stolac 0:0
Čapljina – Kupres 5:0
Grude – Turbina 1:2
Sloga – Branitelj 1:2
14.KOLO 31.oktobar 2004.
Turbina – Sloga 4:0
Kupres – Grude 1:0
Stolac – Čapljina 1:2
Šuica – Igman 4:1
Bjelopoljac – Neretva 1:0
Troglav – Međugorje 1:0
Tomislav – Rama 4:1
15.KOLO 07.novembar 2004.
Međugorje – Tomislav 0:0
Neretva – Troglav 0:1
Igman – Vir 5:1
Čapljina – Šuica 8:0
Grude – Stolac 1:1
Sloga – Kupres 0:1
Branitelj – Turbina 0:4
16.KOLO 14.novembar 2004.
Kupres – Branitelj 3:0 pf.
Stolac – Sloga 4:0
Šuica – Grude 7:1
Vir – Čapljina 2:4
Bjelopoljac – Igman 1:0
Tomislav – Neretva 3:1
Rama – Međugorje 0:3
17.KOLO 21.novembar 2004.
Neretva – Rama 2:1
Igman – Troglav 1:2
Čapljina – Bjelopoljac 6:1
Grude – Vir 3:0
Sloga – Šuica 3:2
Branitelj – Stolac 1:0
Turbina – Kupres 8:0

TABELA JESEN
1.Troglav Livno 15 11 1 3 39: 9 34
2.Čapljina 15 11 0 4 48:17 33
3.Turbina Jablanica 15 10 0 5 35:13 30
4.Tomislav Tomislavgrad 15 9 2 4 32:13 29
5.Bjelopoljac Bjelo Polje 15 9 0 6 22:22 27
6.Kupres 15 8 1 6 15:27 25
7.Branitelj Rodoč/Mostar 15 7 3 5 25:20 24
8.Međugorje 15 6 4 5 28:14 22
9.Igman Konjic 15 6 3 6 34:28 21
10.Stolac 15 6 2 7 23:25 20
11.Rama Prozor 15 6 1 8 21:33 19
12.Grude 15 5 2 8 19:34 17
13.Neretva Čeljevo 15 5 1 9 21:21 16
14.Šuica 15 5 0 10 27:48 15
15.Vir Vir/Posušje 15 3 3 9 13:37 12
16.Sloga Uskoplje 15 1 1 13 11:52 2 (-2)
17.Bregava/Iskra Stolac 9 1 0 8 4:65 3 Odustali

18.KOLO 19.mart 2005.
Turbina – Stolac 4:0
Branitelj – Šuica 3:1
Sloga – Vir 0:0
Grude – Bjelopoljac 1:1
Čapljina – Troglav 3:1
Igman – Tomislav 1:1
Neretva – Međugorje 3:1
19.KOLO 26.mart 2005.
Rama – Igman 2:3
Tomislav – Čapljina 0:0
Troglav – Grude 7:0
Bjelopoljac – Sloga 2:1
Vir – Branitelj 1:4
Šuica – Turbina 2:2
Stolac – Kupres 4:1
20.KOLO 02.april 2005.
Šuica – Kupres 2:0
Turbina – Vir 6:0
Branitelj – Bjelopoljac 1:0
Sloga – Troglav 0:2
Grude – Tomislav 1:0
Čapljina – Rama 3:0
Igman – Međugorje 2:1
21.KOLO 06.april 2005.
Neretva – Igman 0:1
Međugorje – Čapljina 3:2
Rama – Grude 2:1
Tomislav – Sloga 3:1
Troglav – Branitelj 4:2
Bjelopoljac – Turbina 2:0
Vir – Kupres 1:0
Šuica – Stolac 3:1
22.KOLO 09.april 2005.
Stolac – Vir 4:2
Kupres – Bjelopoljac 3:0 pf.
Turbina – Troglav 3:2
Branitelj – Tomislav 2:0
Sloga – Rama 3:1
Grude – Međugorje 0:1
Čapljina – Neretva 3:0
23.KOLO 16.april 2005.
Neretva – Grude 0:1
Međugorje – Sloga 3:1
Rama – Branitelj 3:2
Tomislav – Turbina 3:0
Troglav – Kupres 4:1
Bjelopoljac – Stolac 2:3
Vir – Šuica 4:0
24.KOLO 20.april 2005.
Šuica – Bjelopoljac 2:0
Stolac – Troglav 0:5
Kupres – Tomislav 0:2
Turbina – Rama 1:0
Branitelj – Međugorje 3:2
Sloga – Neretva 3:0 pf.
Čapljina – Igman 2:1
25.KOLO 23.april 2005.
Igman – Grude 1:0
Neretva – Branitelj 3:4
Međugorje – Turbina 1:2
Rama – Kupres 4:0
Tomislav – Stolac 3:0
Troglav – Šuica 7:1
Bjelopoljac – Vir 4:1
26.KOLO 30.april 2005.
Vir – Troglav 0:2
Šuica – Tomislav 0:1
Stolac – Rama 4:2
Kupres – Međugorje 0:0
Turbina – Neretva 3:0 pf.
Sloga – Igman 1:4
Grude – Čapljina 1:0
27.KOLO 04.maj 2005.
Čapljina – Sloga 3:1
Igman – Branitelj 1:0
Neretva – Kupres 0:3 pf.
Međugorje – Stolac 4:0
Rama – Šuica 6:1
Tomislav – Vir 5:0
Troglav – Bjelopoljac 4:0
28.KOLO 07.maj 2005.
Bjelopoljac – Troglav 1:4
Vir – Rama 2:5
Šuica – Međugorje 1:0
Stolac – Neretva 3:0 pf.
Turbina – Igman 1:0
Branitelj – Čapljina 1:0
Sloga – Grude 3:0
29.KOLO 11.maj 2005.
Grude – Branitelj 0:2
Čapljina – Turbina 1:0
Igman – Kupres 4:0
Neretva – Šuica 0:3 pf.
Međugorje – Vir 2:0
Rama – Bjelopoljac 3:1
Tomislav – Troglav 2:1
30.KOLO 14.maj 2005.
Troglav – Rama 4:0
Bjelopoljac – Međugorje 1:3
Vir – Neretva 3:0 pf.
Stolac – Igman 2:1
Kupres – Čapljina 1:1
Turbina – Grude 1:1
Branitelj – Sloga 8:2
31.KOLO 21.maj 2005.
Sloga – Turbina 2:0
Grude – Kupres 2:0
Čapljina – Stolac 2:1
Igman – Šuica 5:0
Neretva – Bjelopoljac 0:3 pf.
Međugorje – Troglav 1:3
Rama – Tomislav 4:3
32.KOLO 28.maj 2005.
Tomislav – Međugorje 2:3
Troglav – Neretva 3:0 pf.
Vir – Igman 0:3
Šuica – Čapljina 0:0
Stolac – Grude 3:1
Kupres – Sloga 4:1
Turbina – Branitelj 2:1
33.KOLO 04.juni 2005.
Branitelj – Kupres 4:1
Sloga – Stolac 3:3
Grude – Šuica 3:1
Čapljina – Vir 3:1
Igman – Bjelopoljac 3:0
Neretva – Tomislav 0:3 pf.
Međugorje – Rama 0:1
34.KOLO 11.juni 2005.
Rama – Neretva 3:0 pf.
Troglav – Igman 3:4
Bjelopoljac – Čapljina 4:3
Vir – Grude 0:3
Šuica – Sloga 4:5
Stolac – Branitelj 4:3
Kupres – Turbina 1:1
836 golova – 3,48 prosjek

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8627
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

PostPostao/la badblueboylivno » 27 apr 2012, 12:19

Svaka čast, kralju, hvala još jednom. ;)
GNK i najbolji menadžer Balkana u skupinama eurokupova:
9-6-45 (1-1-22 u LP) 38:118, 19 poraza u gostima zaredom, 75% izgubljenih utakmica
11 puta u skupinama, 11 neprolazaka :tokralju:

Hayley <3

Motajica
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2012, 22:44
Kontakt:

PostPostao/la Motajica » 27 apr 2012, 21:06

Evo počinjem sa obradom Opštinske fudbalske lige Srbac.
Inače Opštinski fudbalski savez Srbac osnovan je 1979.godine.Te prve godine činilo ga je 11 klubova i to:FK „Sloga“ koja se takmičila u Medjopštinskoj ligi Banja Luka i 10 novoformiranih klubova /velikog fudbala/ koji su te godine i startovali u prvoj sezoni Opštinske fudbalske lige.
Preteča formiranju Opštinskog fudbalskog saveza Srbac bile su ekipe malog fudbala koji su u organizaciji Samoupravne interesne zajednice fizičke kulture od 1974.godine igrali Ligu malog fudbala,koja se ugasila 1978.godine,a onda su iz jednog dijela tih ekipa malog fudbala oformljeni klubovi velikog fudbala/u početku 10,a svake naredne godine se taj broj povećavao do ukupno 22 koja su egzistirala pri OFS Srbac u periodu 1979-1992 godine/.
Liga malog fudbala je krenula po uzoru na Prnjavor.Zato je moja opaska da se kod pominjanja Opštinske lige Prnjavor 100% radi o ligama i ekipama malog fudbala,koji kako sam rekao nisu bili registrovani u fudbalskom savezu.Što se tiče te lige tačno je da su u njoj učestvovalo dosta ekipa posebno iz Prnjavorskih sela i da su izazivale velik interes na prnjavorskoj Opštini.Njihov tada mladi lokalni novinar objavljivao je,čini mi se četvrtkom, njihove rezultate i tabelu u zagrebačkim „Sportskim novostima“ pa se sticao utisak kao da se radi o pravim i zvaničnim ligama velikog fudbala.Liga u velikom fudbalu nastala je kasnije i potrudiću se da i taj podatak pronadjem i pošaljem.
Inače na području današnjeg Područnog fudbalskog saveza Gradiška,prvo je osnovan OFS Bos.Gradiška 1972.godine,zatim OFS Laktaši 1977.godine,već je rečano 1979. OFS Srbac,a OFS Prnjavor negdje polovinom 80-tih godina,a sa godinama osnivanja saveza kretale su i Opštinske lige.

Ali da se vratimo prvoj takmičarskoj godini Opštinske lige Srbac.Evo za početak tabele iz te prve sezone,a kasnije ću obraditi i sledeće,sve do sezone 1991/92

Sezona 1979/1980

OPŠTINSKA FUDBALSKA LIGA SRBAC

TABELA

1 VRBAS Mali Razboj 18 14 3 1 78:17 31
2 KAOLIN Bosanski .Kobaš 18 13 4 1 62:19 30
3 MLADOST Bajinci 18 11 1 6 46:37 23
4 MLADI KRAJIŠNIK Kukulje 18 8 3 7 45:32 19
5 MLADOST Donja Lepenica 18 7 4 7 33:32 18
6 SITNEŠI Sitneši 18 6 2 10 24:41 14
7 BRATSTVO Povelič 18 4 4 10 36:52 12
8 BRATSTVO Nova Ves 18 5 2 11 30:50 12
9 MOTAJICA Selo Srbac 18 5 1 12 35:72 11
10 VRBAS Prijebljezi 18 3 4 11 27:39 10

Napomena: „Vrbas“ Mali Razboj se kao prvak plasirao u Grupnu ligu „Lijevče“

Motajica
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2012, 22:44
Kontakt:

PostPostao/la Motajica » 27 apr 2012, 21:13

Za one koji su zainteresovani pronašao sam i neke, činjenica nepotpune tabele Opštinske lige Laktaši,ali makar je vidljivo koje su ekipe igrale.
Opštinski fudbalski savez Laktaši,a samim tim i Opštinska liga u velikom fudbalu proistekla je kao i u Srpcu i Prnjavoru od Lige mlalog fudbala.

Sezona 1977/78

OPŠTINSKA LIGA LAKTAŠI
TABELA- stanje nakon odigranog nekompletnog 14.kola

1 BORAC Maglajani 13 10 1 2 41:15 21
2 JEDINSTVO Čardačani 13 8 3 2 53:26 19
3 MLADOST Glamočani 13 7 2 4 35:29 16
4 INCEL Mahovljani 14 5 4 5 42:32 14
5 VRBAS Klašnice 14 5 3 6 28:30 13
6 PETOŠEVCI Petoševci 14 5 3 6 31:42 13
7 KOZARA Kosjerovo 13 4 4 5 24:28 12
8 KISELJAK Slatina 14 6 0 8 31:36 12
9 NAPRIJED Drugovići 13 2 4 7 32:46 8
10 ŽUPA Kriškovci 13 2 2 9 27:60 6

Prvak „Borac“ Maglajani se plasirao u jednu od grupa Područne lige Banja Luka.

Sezona 1978/1979

OPŠTINSKA LIGA LAKTAŠI
Broj klubova je povećan na 13.U ligi su uvršteni novoformirani klubovi „Bosna“ Boškovići i „Rudi Čajavec“ Kadinjani,kao i dva kluba sa područja Srpca:“Mladost“ Bajinci i „Vrbas“ Mali Razboj,jer u Srpcu još nije bilo Opštinske lige.

TABELA-stanje nakon odigranog 20.kola

1 JEDINSTVO Čardačani 18 14 3 1 70:21 31
2 ŽUPA Kriškovci 19 14 2 3 65:32 30
3 MLADOST Bajinci 19 12 2 5 46:32 26
4 KISELJAK Slatina 19 11 3 5 46:26 25
5 BOSNA Boškovići 19 10 3 6 50:34 23
6 INCEL Mahovljani 18 10 2 6 36:21 22
7 MLADOST Glamočani 18 7 4 7 34:31 18
8 KOZARA Kosjerovo 19 6 2 11 35:48 14
9 VRBAS Mali Razboj 18 7 0 11 36:50 14
10 VRBAS Klašnice 18 7 0 11 29:44 14
11 PETOŠEVCI Petoševci 19 4 3 12 33:69 11
12 NAPRIJED Drugovići 19 4 2 13 35:62 10
13 RUDI ČAJAVEC Kadinjani 18 1 2 15 29:74 4

Na kraju prvak je bilo „Jedinstvo“ Čardačani,ali je odustalo od odlaska u viši rang.


Sezona 1979/1980

Te godine odlučeno je da se zbog troškova liga podijeli na dvije grupe.
Grupu „Lijevče“ je činilo 8 klubova: „Incel“ Mahovljani,“Potkozarje“ Bos.Aleksandrovac,“Mladost“ Glamočani,“Petoševci“ Petoševci,“Signal“ Laktaši,“Kozara“ Kosjerovo,“Vrbas“ Klašnice i „Mrčevci“ Mrčevci.
Grupu „Župa“ je činilo 6 klubova:“Jedinstvo“ Čardačani,“Bosna“ Boškovići,“Naprijed“ Drugovići,“Župa“ Kriškovci“ „Rudi Čajavec“ Kadinjani i „Kiseljak“ Slatina.

OPŠTINSKA FUDBALSKA LIGA LAKTAŠI-grupa „ŽUPA“
TABELA-nakon završenog jesenjeg dijela prvenstva

1 RUDI ČAJAVEC Kadinjani 5 3 2 0 11:8 8
2 BOSNA Boškovići 5 2 2 1 15:8 6
3 KISELJAK Slatina 5 3 0 2 14:10 6
4 JEDINSTVO Čardačani 5 2 2 1 11:7 6
5 ŽUPA Kriškovci 5 1 1 3 12:13 3
6 NAPRIJED Drugovići 5 0 1 4 8:25 1
Nepoznat prvak za tu sezonu.

Sezona 1980/1981

Ponovo reorganizacija jer se u toj sezoni liga objedinjuje i broji 12 klubova.
U ligi su igrali:“Župa“ Milosavci /ista ekipa,samo promjena sjedišta/,“Incel“ Mahovljani,“
„Petoševci“ Petoševci,“Rudi Čajavec“ Kadinjani,“Jedinstvo“ Čardačani,““Signal“ Laktaši,“Vrbas“ Klašnice,“Kozara“ Kosjerovo,“Kiseljak“ Slatina,“Mrčevci“ Mrčevci,“Mladost“ Glamočani i „Bosna“ Boškovići.
Za tu sezonu nemam nikakvu tabelu,ali je siguran podatak da je prvo mjesto osvojiula ekipa „Župa“ Milosavci i time se plasirala u Grupnu ligu „Lijevče“.

Sezona 1986/1987

Pošto podatke obradjujem iz knjige FK „Župa“ 1977-2007,u njoj nema podataka za OFL Laktaši sve do sezone 1986/1987 kada je „Župa“ ponovo igrala u Opštinskoj ligi u kojoj je učestvovalo 6 klubova.Evo tih podataka:

OPŠTINSKA LIGA LAKTAŠI

TABELA-stanje 2 kola prije kraja prvenstva

1 ŽUPA Milosavci 8 7 1 0 27:11 15
2 SIGNAL Laktaši 8 5 2 1 19:8 12
3 MLADOST Glamočani 8 3 3 2 17:10 9
4 POTKOZARJE Bos.Aleksandrovac 8 3 2 3 30:15 7/-1/
5 BRATSTVO Mahovljani 8 1 0 7 9:26 1/-1/
6 RUDI ČAJAVEC Kadinjani 8 0 0 8 7:39 0

Iako nije sačuvana konačna tabela pouzdano se zna da je „Župa“ bila prvak i da se plasirala u Grupnu ligu,ali ovaj put u grupu „Vrbas“



Opet preskok od dvije takmičarske sezone i nešto podataka za OFL Laktaši iz sezone 1988/89.
Liga je te godine brojala 5 klubova i igrao se četvorostruki bod sistem

Sezona 1988/1989

OPŠTINSKA FUDBLASKA LIGA LAKTAŠI

TABELA-stanje nakon jesenjeg dijela prvenstva

1 TERMAL Mrčevci 8 7 1/0/ 2 38:13 14
2 MLADOST Glamočani 8 3 3/2/ 2 30:17 8
3 RUDI ČAJAVEC Kadinjani 8 3 0 5 18:23 6
4 BORAC Maglajani 8 2 2/1/ 4 21:29 5
5 ŽUPA Milosavci 8 1 2/1/ 5 17:36 3

Prvak za tu godinu nije poznat.

I na kraju u obradi OFL Laktaši sezona 1989/1990 za koju nema podataka o klubovima koji su igrali.Poznato je samo da je te sezone prvak bila „Župa“ Milosavci i da se time plasirala u Medjuopštinsku ligu Banja Luka-grupa „Lijevče“.


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.