Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 20:29

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 20:46

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 21:26

54/55

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 21:38

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 21:44

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 21:57

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 22:06

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 22:11

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 22:19

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 02 jan 2011, 22:25

slika

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 07 jan 2011, 15:54

SEZONA 1970-71.
PRVA SAVEZNA LIGA
1.Hajduk 34 18 13 3 63:33 49 Šampion
2.Željezničar 34 18 9 7 59:34 45 Kup Sajamskih Gradova
3.Dinamo 34 17 9 8 55:32 43 Kup Sajamskih Gradova
4.OFK Beograd 34 15 8 11 54:44 38 Kup Sajamskih Gradova
5.Partizan 34 14 10 10 42:33 38
6.Crvena Zvezda 34 14 8 12 62:46 36
7.Olimpija 34 13 10 11 47:35 36
8.Velež 34 14 8 12 52:48 36
9.Čelik 34 14 8 12 35:32 36
10.Sloboda 34 9 14 11 23:29 32
11.Radnički (Niš) 34 11 9 14 40:43 31
12.Sarajevo 34 9 11 14 42:51 29
13.Maribor 34 9 11 14 32:48 29
14.Borac 34 9 11 14 47:66 29
15.Vojvodina 34 9 10 15 38:43 29
16.Radnički (Kragujevac) 34 9 10 15 29:50 28
17.Bor 34 9 8 17 43:66 26 Ispada
18.Crvenka 34 8 7 19 28:58 23 Ispada

LISTA STRIJELACA:
20 golova – Petar Nadoveza (Hajduk), Božo Janković (Željezničar)
19 golova – Josip Bukal (Željezničar), Slobodan Santrač (OFK Beograd)
18 golova – Zoran Filipović (Crvena Zvezda), Dušan Bajević (Velež),Pašo Bećirbašić (Borac)
14 golova – Salem Halilhodžić (Velež), Petar Nikezić (Vojvodina)
13 golova – Nenad Cvetković (Radnički N), Husnija Fazlić (Borac), Slobodan Radović (Bor)
12 golova – Dragan Džajić (Crvena Zvezda), Gucmirtl (Dinamo), Momčilo Vukotić (Partizan), Vahidin Musemić (Sarajevo)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
HAJDUK
Ivica Hlevnjak 34/6, Jurica Jerković 33/7, Dragan Holcer 33, Vilson Džoni 32, Ivan Pavlica 30/7, Mićun Jovanić 29/7, Marino Lemešić 29/1, Radomir Vukčević 25, Petar Nadoveza 24/20, Miroslav Vardić 23/4, Mario Boljat 20, Ivan Buljan 16/1, Miroslav Bošković 16/1, Luka Peruzović 13, Dinko Žutelija 11/1, Veselin Zrilić 10, Ante Sirković 9, Joško Gluić 7, Vladimir Smolčić 3, Ivica Matković 2, M.Ferić 1, A.Ivković 1.
ŽELJEZNIČAR
Blagoje Bratić 34/2, Enver Hadžiabdić 33, Josip Bukal 33/19, Edin Sprečo 33/7, Božo Janković 33/20, Josip Katalinski 31/2, Branimir Jelušić 31/2, Dragan Kojović 27, Avdija Deraković 23/4, Velija Bećirspahić 20, Duško Bajić 19/1, Nusret Kadrić 17, Slobodan Janjuš 16, Vasilije Radović 14, Fahrija Hrvat 12, Fikret Mujkić 12/2, Džemaludin Šerbo 6, Mirza Selimović 4, Ivan Osim 3, Dragoljub Lazarević 2, Ibrahim Sirćo 1, Slobodan Kojović 1.
DINAMO
Fahrudin Dautbegović 33, Krasnodar Rora 33/7, Dragutin Vabec 33/4, Mladen Ramljak 32, Josip Gucmirtl 32/12, Josip Lalić 31/9, Ivica Miljković 28/8, Marijan Čerček 28/2, Filip Blašković 25/1, Branko Gračanin 25, Marijan Novak 22/9, Denijal Pirić 21, Damir Valec 21, Ivica Senzen 17/3, Zlatko Mesić 12, Josip Ražić 5, Marijan Bradvić 4, Želimir Stinčić 3, Mladen Cukon 1, Mirko Vrbanić 1, Ivica Kiš 1, Vladimir Baršić 1, Zvonko Breber 1.
OFK BEOGRAD
Dragoslav Stepanović 34, Slobodan Mešanović 33/1, Dragan Stojanović 33, Slobodan Santrač 32/19, Ninoslav Zec 32/9, Ilija Petković 31/5, Bogdan Turudija 31/5, Dušan Lukić 30/9, Nebojša Đorđević 29, Stojan Vukašinović 25/1, Risto Mitrović 23, Zdravko Jokić 21, Blagomir Krivokuća 16/1, Dragan Gugleta 13/2, Petar Borota 10, Milan Mihajlović 6, Stojan Tričković 6, Mladen Božović 5, Ivetić 3, Vlaović 2.
PARTIZAN
Slobodan Petrović 34/3, Blagoje Paunović 34, Nenad Bjeković 33/8, Svemir Đorđić 33/5, Momčilo Vukotić 32/12, Miloš Radaković 29/1, Milan Damjanović 28, Borivoje Đorđević 27/5, Nikola Budišić 25, Vladimir Pejović 22, Radomir Antić 21/3, Miodrag Živaljević 19/4, lija Katić 17/2, Ivan Ćurković 17, Branko Nadoveza 13, Đuro Marić 11/1, Vojislav Marković 10, Mladen Furtula 7, Pavle Grubješić 6, Slobodan Mitrović 3, Zoran Cvetanović 1, Branimir Vučković 1.
CRVENA ZVEZDA
Ratomir Dujković 31, Zoran Antonijević 30/2, Vladislav Bogićević 30, Dragan Džajić 29/12, Petar Krivokuća 29, Stanislav Karasi 26/11, Jovan Aćimović 26/4, Zoran Filipović 23/18, Milovan Đorić 22, Mile Novković 22, Slobodan Janković 21/5, Branko Klenkovski 21, Stevan Ostojić 17/5, Kiril Dojčinovski 16, Miroslav Pavlović 13, Mihalj Keri 12, Trifun Mihajlović 9/1, Aleksandar Panajotović 8/4, Sava Karapandžić 6, Branko Radović 5, Boško Kajganić 5, Aleksandar Marković 2, Dušan Nikolić 1, Sead Sušić 1.
OLIMPIJA
Zlatko Škorić 34/1, Dragan Rogić 34, Miloš Šoškić 34, Dragan Popadić 33, Branko Oblak 30/9, Dimitrije Srbu 30, Ivan Pejović 27/11, Radoslav Bečejac 27, Danilo Popivoda 23/6, Marjan Golec 22, Vili Ameršek 20/5, Anđelo Milevoj 19/2, Tone Rožič 18/4, Mahmut Kapidžić 17, Milenko Glišić 15/8, Predrag Đekić 9/1, Zlatko Klampfer 8, Marko Hacler 5, Atanas Đorlev 3, Anton Čeh 2, Borut Škulj -.
VELEŽ
Salem Halilhodžić 34/12, Aleksandar Ristić 34, Vladimir Pecelj 34, Dušan Bajević 33/18, Franjo Vladić 32/10, Kemal Šestić 31/3, Jadranko Topić 29/1, Marko Čolić 28/5, Enver Marić 24, Marijan Kvesić 22, Ivo Prskalo 21, Šefik Alajbegović 18, Miroslav Kordić 17, Mirko Ćorluka 13, Slobodan Mrgan 9, Slavko Deretić 7, Zijo Ništović 5/1, Muhamed Glavović 3, Dubravko Ledić 3, Slavko Njeguš 3, Ahmet Glavović 3, Damir Dilberović 1.
ČELIK
Petar Rašić 34/7, Petar Micić 34/4, Slobodan Dogandžić 33, Dragoljub Golubović 33, Rade Radulović 32/6, Branko Herceg 31/1, Alojz Renić 30/9, Momčilo Vujačić 30, Midhat Mujkić 26, Fadil Talić 23, Muhamed Čerimagić 20/1, Rifet Bajrić 19/3, Mate Gavran 17/1, Mehmed Pintol 16, Meho Barjaktarević 10/1, Mehmed Buza 9, Mirko Štaka 5, Svetozar Andrejić 5, Franjo Majdančić 4, Drago Smajlović 2, Rade Lukić 2, Rašid Vranac 2, Stijović 1, Smailagić 1, Skopljak 1, Babić 1.
SLOBODA
Rizah Mešković 34, Omer Jusić 33/9, Radomir Jovičić 32, Dušan Jovanović 31/2, Faruk Pašić 31, Đorđe Gerum 31, Časlav Jevremović 30/1, Mustafa Hukić 27/2, Jusuf Hatunić 21/4, Aleksandar Miličić 19, Alberto Alarac 17, Mesud Nalić 16/3, Ešref Mujezinović 14, Fahrudin Avdičević 11, Muhamed Glavović 11, Boško Pavlović 10, Tihomir Trifunović 10, Fuad Subašić 9/1, Petar Slavkić 6, Džemal Cerić 5, Mensud Rakić 4, Fuad Mulahasanović 3, Kasim Alibegović 2, Pašaga Gogić 1, Miralem Fazlić 1.
RADNIČKI NIŠ
Nenad Cvetković 34/13, Miodrag Knežević 34, Milorad Janković 33/7, Dragoljub Ilić 33/3, Milan Dovedan 33, Ljubiša Rajković 31/1, Vitomir Dimitrijević 29/2, Ilija Dimovski 29/1, Ljuba Alimpić 25/1, Zoran Čolaković 24/1, Radovan Radivojević 22, Tomislav Pešić 18/2, Slobodan Antić 15/1, Dragan Panić 11/2, Zoran Bogdanović 10/2, Miloš Radivojević 7/1, Vojislav Karapandžić 5, Slobodan Halilović 4, B.Stojanović 3, Ivan Mladenović 1, Ivan Jovanović 1, Radovan Bojković 1.
SARAJEVO
Fuad Muzurović 34, Boško Antić 31/3, Sead Jasenković 31, Džemaludin Mušović 30/6, Milan Harambašić 27/2, Anđelko Tešan 27, Edhem Šljivo 26/2, Svetozar Vujović 26, Milenko Bajić 26, Refik Muftić 25, Dragoljub Simić 24/7, Murat Šaran 17/2, Ranko Petković 15/3, Vahidin Musemić 14/12, Sulejman Demir 13, Mirsad Fazlagić 12, Zlatko Dupovac 10/2, Esad Dugalić 10, Milorad Đokić 8, Salih Delalić 5/2, Hamdo Ferhatović 5/1, Mirsad Hadžihasanović 4, Fahrudin Prljača 3, Momčilo Tošić 1.
MARIBOR
Rajko Rašević 34/2, Dojčin Perazić 33/4, Mladen Kranjc 32/7, Tomislav Prosen 31/3, Rade Radić 30/2, Herbert Klančnik 27/3, Vladimir Bolfek 25, Boris Binkovski 24/4, Branko Horjak 23/4, Franco Rosignoli 22, Jozo Maras 21/2, Vojislav Simeunović 21, Herbert Vabič 19, Zlatko Klampfer 17, Alfonz Horvatič 16, Tomče Stamevski 14, Slobodan Filipović 12, Dragan Grbavac 9, Dušan Polanec 2, Miro Petrič 2, Janković 2, Nikolić 1.
BORAC
Husnija Fazlić 34/13, Josip Pelc 34/1, Emir Jusić 33/2, Pašo Bećirbašić 32/18, Zoran Smilevski 32/4, Cvetko Savković 31, Hikmet Kušmić 30, Dževad Agić 28, Nenad Gavrilović 24, Stjepan Blažević 23/1, Abid Kovačević 17/2, Igor Vukman 17, Esad Komić 13, Sulejman Hrgić 11/2, Smail Alagić 8, Alija Smailagić 8, Miroslav Komadina 5, Milovan Mitić 4, Miroslav Odić 3, Edhem Kerenović 3, Dževad Kreso 2/1, Mile Stojčić 1/1, Milenko Puljčan 1, Branimir Kantar 1.
VOJVODINA
Zvonko Ivezić 34/11, Josip Zemko 34/1, Danilo Popović 33, Meho Karamehmedović 30, Petar Nikezić 29/14, Milan Kovrlija 29, Laslo Lerinc 28/3, Dragoljub Pejović 28, Ivica Brzić 26/1, Slobodan Jovanović 26, Josip Pirmajer 25/2, Rajko Aleksić 18, Vladimir Savić 17/1, Vasa Rutonjski 17, Milan Stanić 15/3, Dobrivoje Trivić 14, Radivoje Radosav 12/1, Slavko Ličinar 11, Slobodan Vučeković 2, Rajko Kovačević 1.
RADNIČKI KRAGUJEVAC
Slavoljub Paunović 34/10, Novica Matić 34, Vlada Radivojević 33/4, Vladeta Nikolić 32/4, Milašin Milić 32, Radoslav Martinović 30, Dražen Matić 26/4, Vladimir Vučković 24, Slobodan Karatošić 22/1, Momčilo Živadinović 20, Nebojša Ličanin 16, Slobodan Paunovski 14/2, Dušan Šujica 14, Ljubiša Đorđević 12/1, Vladeta Žabarac 12/1, Miloš Ivanović 10, Momčilo Stojanović 9, Branko Topalović 9, Srbislav Marinković 8, Tomislav Milićević 6, Đ.Đorđević 4, Radomir Kostić 3, Dušan Nikolić 2, Nikodije Tatović 1, Nenad Ilić 1.
BOR
Nemanja Radulović 34/4, Jova Hajduković 34, Aleksandar Petković 32/1, Slobodan Tomić 30/2, Sergije Krešić 29/8, Desimir Ranković 29/2, Dušan Sopić 29/2, Slobodan Radović 27/13, Predrag Bubanja 26/4, Slobodan Perišić 20, Mladen Waha 17/1, Ljubomir Veljković 17, Sandulović 14, Vladimir Petrović 13, Ištvan Šorban 10/3, Marko Komljenović 10/1, Borislav Đorđević 9/1, Nikola Golijanin 8/1, Vojislav Brašanac 8, Aleksandar Rajzner 7, Petar Bonačić 4, Dimitrije Manić 3, Dragoslav Mitrović 2, Jovanović 2, Stjepan Vuković 1.
CRVENKA
Slobodan Jovanić 33/3, Milorad Basta 32/5, Jovica Bešlin 32/4, Ante Bačić 31/2, Ratko vilar 31, Miloš Ostojić 28/2, Momčilo Jovović 27/2, Živica Kanački 26/3, Dragan Lečić 26/1, Ilić 26, Milan Živadinović 23/2, Petar Milovanović 17, Jaroslav Šanta 16, Rudolf Grgić 14, Čabarkapa 12/2, Radivoje Božičić 12/1, Dragan Budovački 11/1, Bleskanj 8, Viktor Savić 7, Rifat Adžulović 6, Golubović 3, B.Jovović 1, Borislav Pastor 1.

DRUGA LIGA – ISTOK
1.Vardar Skopje 30 19 5 6 46:18 43
2.Borac Čačak 30 17 9 4 40:13 43
3.Pobeda Prilep 30 14 7 9 47:38 35
4.Napredak Kruševac 30 12 8 10 43:32 32
5.Trepča Kosovska Mitrovica 30 13 6 11 48:46 32
6.Rabotnički Skopje 30 12 5 13 50:46 29
7.MIK Skopje 30 13 3 14 42:52 29
8.Sloboda Titovo Užice 30 10 8 12 36:33 28
9.Sloga Kraljevo 30 9 10 11 37:41 28
10.Radnički Pirot 30 10 8 12 30:36 28
11.Dubočica Leskovac 30 12 4 14 33:40 28
12.FAP Priboj na Limu 30 10 7 13 33:41 27
13.Teteks Tetovo 30 10 7 13 36:44 27
14.Bregalnica Štip 30 10 7 13 24:37 27
15.Priština 30 9 8 13 44:44 26
16.Železničar Niš 30 5 8 17 22:50 18 Ispada
Novi članovi druge lige Istok su Šumadija (Aranđelovac), Kumanovo i Vlaznimi (Ðakovica), pošto se liga proširuje na 18 timova.

DRUGA LIGA – SJEVER
1.Proleter Zrenjanin 30 14 11 5 53:28 39
2.Osijek 30 13 11 6 46:28 37
3.Spartak Subotica 30 13 9 8 40:28 35
4.Voždovački Beograd 30 14 7 9 38:30 35
5.Borovo 30 11 10 9 30:21 32
6.Galenika Zemun 30 12 8 10 47:44 32
7.Dinamo Pančevo 30 11 10 9 34:38 32
8.Dinamo Vinkovci 30 10 10 10 39:35 30
9.Bačka Bačka Palanka 30 10 9 11 39:34 29
10.Hajduk Kula 30 10 9 11 43:44 29
11.Metalac Valjevo 30 10 8 12 25:41 28*
12.Jedinstvo Brčko 30 9 9 12 32:35 27
13.Metalac Osijek 30 9 8 13 32:48 26
14.Novi Sad 30 9 7 14 32:41 25
15.Belišće 30 6 13 11 29:45 25 Ispada
16.BSK Slavonski Brod 30 3 13 14 19:38 19 Ispada
Novi članovi druge lige Sever su Mačva (Šabac), Radnik (Bijeljina), Srem (Sremska Mitrovica), pošto se liga proširuje na 18 timova.
Na kraju sezone Metalac (Valjevo) je promijenio ime u Budućnost.

DRUGA LIGA – JUG
1.Sutjeska Nikšić 30 18 8 4 67:22 44
2.Budućnost Titograd 30 15 8 7 48:20 38
3.Bosna Visoko 30 16 5 9 42:35 37
4.Borac Travnik 30 12 10 8 39:38 34
5.Rudar Kakanj 30 12 8 10 48:46 32
6.Lovćen Cetinje 30 12 6 12 42:37 30
7.Pofalićki Sarajevo 30 9 10 11 28:34 28
8.Igman Konjic 30 11 6 13 39:43 28
9.OFK Titograd 30 9 10 11 25:30 28
10.Leotar Trebinje 30 10 8 12 39:49 28
11.GOŠK Dubrovnik 30 9 9 12 36:35 27
12.Famos Hrasnica 30 9 9 12 32:36 27
13.Iskra Danilovgrad 30 10 7 13 27:42 27
14.Borac Čapljina 30 9 9 12 26:47 27
15.UNIS Vogošća 30 10 5 15 47:46 25
16.Bosna Sarajevo 30 6 8 16 30:54 20 Ispada
Novi članovi druge lige Jug su Radnik (Hadžići), Bokelj (Kotor), Neretva (Metković) i Lokomotiva (Mostar), pošto se liga proširuje na 18 timova.

DRUGA LIGA – ZAPAD
1.Rijeka 30 22 4 4 68:16 48
2.Rudar Ljubija 30 21 3 6 49:20 45
3.Zagreb 30 19 5 6 63:27 43
4.Šibenik 30 17 8 5 51:27 42
5.Varteks Varaždin 30 13 5 12 45:31 31
6.Ljubljana 30 11 9 10 40:33 31
7.Orijent Rijeka 30 9 10 11 36:38 28
8.Split 30 8 11 11 39:41 27
9.Karlovac 30 9 8 13 32:55 26
10.Trešnjevka Zagreb 30 9 7 14 30:44 25
11.Železničar Maribor 30 9 7 14 31:49 25
12.Mura Murska Sobota 30 7 10 13 29:43 24
13.Jedinstvo Bihać 30 7 9 14 32:47 23
14.Zagrebački Plavi Zagreb 30 8 6 16 31:55 22
15.Rovinj 30 7 7 14 27:46 21 Ispada
16.Metalac Zagreb 30 5 9 16 27:58 19 Ispada
Novi članovi druge lige Zapad su Istra (Pula), Kozara (Bosanska Gradiška), Mercator (Ljubljana) i Junak (Sinj), pošto se liga proširuje na 18 timova.

KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU
POLUFINALE 1.mečevi 20.juni 1971.
Borac Čačak – Sutjeska Nikšić 1:0
Proleter Zrenjanin – Rudar Ljubija 5:0
Osijek – Rijeka 1:1
Vardar Skopje – Budućnost Titograd 3:0
POLUFINALE revanš-mečevi 27.juni 1971.
Sutjeska Nikšić – Borac Čačak 3:1
Rudar Ljubija – Proleter Zrenjanin 1:0
Rijeka – Osijek 1:1 – penali: 5:6
Budućnost Titograd – Vardar Skopje 1:1
FINALE 1.mečevi 04.juli 1971.
Osijek – Vardar Skopje 0:1
Sutjeska Nikšić – Proleter Zrenjanin 2:0
FINALE revanš-mečevi 11.juli 1971.
Vardar Skopje – Osijek 1:0
Proleter Zrenjanin – Sutjeska Nikšić 1:1

U prvu ligu su se plasirali Vardar (Skoplje) i Sutjeska (Nikšić).

TREĆI RANG
REPUBLIČKA LIGA SLOVENIJA
1.Merkator Ljubljana 22 12 8 2 57:25 32 Ulazi
2.Kladivar Celje 22 11 7 4 46:35 29
3.Rudar Trbovlje 22 9 8 5 37:31 26
4.Branik Maribor 22 9 7 6 51:39 25
5.Aluminij Kidričevo 22 8 9 5 40:36 25
6.Drava Ptuj 22 8 6 8 34:42 22
7.Slavija Vevče 22 6 8 8 33:38 20
8.Triglav Kranj 22 7 5 10 43:44 19 Ispada
9.Ilirija Ljubljana 22 6 7 9 21:28 19
10.Nafta Lendava 22 6 7 9 26:34 19
11.Izola 22 6 6 10 28:32 18
12.Kovinar Maribor 22 4 2 16 22:54 10 Ispada

DALMATINSKA LIGA – ZAPAD
1.Junak Sinj 28 18 5 5 69:30 41
2.Zadar 28 16 6 6 48:20 38
3.Solin 28 13 5 10 69:61 31
4.Bagat Zadar 28 12 7 9 47:40 31
5.Jadran Kaštel Sućurac 28 10 9 9 37:35 29
6.Val Kaštel Stari 28 10 9 9 48:50 29
7.Omladinac Zadar 28 11 7 10 36:44 29
8.Sloga Mravince 28 13 7 8 45:42 27 (-6)
9.Slaven Trogir 28 9 8 11 46:41 26
10.Jugovinil Kaštel Gomilica 28 12 6 10 45:37 24 (-6)
11.Velebit Benkovac 28 7 10 11 32:39 24
12.DIŠK Drniš 28 8 8 12 35:44 24
13.Dinara Knin 28 10 4 14 41:53 24
14.Omladinac Vranjic 28 6 7 15 28:54 19
15.Metalac Šibenik 28 4 4 14 32:68 16

DALMATINSKA LIGA – JUG
1.Neretva Metković 18 14 4 0 42: 5 32
2.Zmaj Makarska 18 9 6 3 36:19 24
3.Omiš 18 9 4 5 30:15 22
4.Orkan Dugi Rat 18 8 2 8 33:32 18
5.Dubrovnik 18 8 2 8 25:25 18
6.Urania Baška Voda 18 6 6 6 27:29 18
7.Slaven Gruda 18 6 3 9 25:41 15
8.Jadran Tučepi 18 5 3 10 17:40 13
9.Neretvanac Opuzen 18 4 3 11 19:39 11
10.Jadran Ploče 18 3 3 12 22:34 9

ZAGREBAČKA ZONA
1.Sloga Čakovec 26 13 7 6 42:38 33
2.Radnik Velika Gorica 26 14 4 8 41:28 32
3.Segesta Sisak 26 12 7 7 58:29 31
4.Lokomotiva Zagreb 26 9 12 5 36:27 30
5.Slaven Koprivnica 26 11 6 9 41:39 28
6.Končar Zagreb 26 10 8 8 37:40 28
7.Rudeš Zagreb 26 9 8 9 40:34 28
8.Dubrava Zagreb 26 10 6 10 34:37 26
9.Tehničar Karlovac 26 9 7 10 43:38 25
10.Gavrilović Petrinja 26 9 7 10 36:50 25
11.Metalac Sisak 26 9 6 11 34:38 24
12.Jedinstvo Ogulin 26 9 4 13 42:59 22
13.Čelik Križevci 26 6 8 12 44:49 20
14.MTČ Čakovec 26 5 4 17 41:63 14

KRAJIŠKA ZONA
1.Kozara Bosanska Gradiška 28 14 10 4 81:26 38 Ulazi
2.Bratstvo Bosanska Krupa 28 14 8 6 59:39 36
3.Pogrmeč Sanski Most 28 12 11 5 63:34 35
4.Sloboda Bosanski Novi 28 15 5 8 63:42 35
5.Elektrobosna Jajce 28 12 8 8 57:39 32
6.BSK Banja Luka 28 14 4 10 53:38 31 (-1)
7.Željezničar Banja Luka 28 9 11 8 50:40 29
8.Sloga Bosanska Otoka 28 10 8 10 47:45 28
9.OFK Prijedor 28 10 8 10 54:43 27 (-1)
10.Naprijed Banja Luka 28 9 6 13 38:46 24
11.Borac Drvar 28 7 10 11 46:64 24
12.Sloboda Mrkonjić Grad 28 9 6 13 47:70 24
13.Šator Glamoč 28 7 7 14 49:89 21
14.Krajina Cazin 28 8 4 16 41:68 18 (-2)
15.Bratstvo Ključ 28 5 4 19 26:89 13

BOSANSKO SJEVEROISTOČNA ZONA
1.Radnik Bijeljina 34 19 10 5 68:24 48 Ulazi
2.Jedinstvo Odžak 34 21 6 7 72:34 48
3.Drina Zvornik 34 18 7 9 64:33 43
4.Sloga Doboj 34 16 9 9 61:35 41
5.Natron Maglaj 34 16 9 9 50:40 41
6.Zvijezda Gradačac 34 15 10 9 62:49 40
7.Radnički Lukavac 34 15 9 10 54:48 39
8.Radnik Lipnica 34 13 12 9 54:41 38
9.TOŠK Tešanj 34 14 6 14 55:61 34
10.Tekstilac Derventa 34 16 3 16 60:67 34
11.Budućnost Banovići 34 10 9 15 36:60 29
12.Lokomotiva Brčko 34 10 8 16 46:54 28
13.Modriča 34 10 8 16 44:58 28
14.Borac Bosanski Šamac 34 9 10 15 39:59 28
15.Mramor 34 11 5 18 45:58 27
16.Željezničar Doboj 34 8 10 16 39:60 26
17.Bratstvo Gračanica 34 8 8 18 41:63 24
18.Mineral Banja Vrućica 34 5 5 24 35:96 15

ČETVRTI RANG
ZONSKA LIGA ZENICA
1.Sebešić Bila 20 12 5 3 71:21 29 Ulazi
2.Borac Tetovo 20 11 4 5 62:24 26 Ulazi
3.Vlašić Turbe 20 11 2 7 60:35 24
4.Jedinstvo Busovača 20 11 1 8 53:24 23
5.Bistričak Nemila 20 7 8 5 33:28 20 (-2)
6.Lašva Dolac 20 7 8 5 30:38 19 (-3)
7.Radnik Vitez 20 6 5 9 31:59 17
8.Turbina Ćatići 20 7 2 11 30:49 16
9.Rudar Zenica 20 5 6 9 35:38 16
10.Mladost Doboj-Kakanj 20 5 4 11 26:34 10 (-4)
11.Rudar Guča Gora 20 5 2 13 24:71 9 (-3)

PETI RANG
PODSAVEZNA LIGA SLAVONSKI BROD
1.Trgovački Slavonski Brod 26 16 7 3 64:32 39
2.Amater Slavonski Brod 26 16 4 6 74:33 36
3.Posavac Ruščica 26 13 7 6 69:37 33
4.Željezničar Tulek 26 14 5 7 53:33 33
5.Graničar Brodska Varoš 26 15 3 8 53:36 33
6.Ukrina Novo Selo 26 12 7 7 60:60 31
7.Borac Podvinje 26 10 8 8 43:39 28
8.Premium Sijekovac 26 9 7 10 48:51 21 (-4)
9.Vinogorac Brodsko Vinogorje 26 7 6 13 40:45 20
10.Mladost Kričanovo 26 7 5 14 37:54 19
11.Radnik Oriovac 26 7 4 15 38:63 18
12.Budućnost Donji Andrijevci 26 7 4 15 41:77 18
13.Omladinac Staro Topolje 26 6 5 15 39:71 17
14.Sloga Gromačnik 26 5 4 17 47:77 14

ŠESTI RANG
GRUPNA LIGA VINKOVCI – TREĆA GRUPA
TABELA 16.kolo
1.Sloga Štitar 16 12 2 2 63:24 26
2.Slavonac Gradište 16 12 2 2 53:14 26
3.Borac Drenovci 16 12 1 3 74:27 25
4.Posavac Podgajci 16 9 3 4 36:24 21
5.Srijemac Strošinci 16 9 0 7 49:29 18
6.Šokadija Babina Greda 16 7 3 6 36:25 17
7.Sloga Račinovci 16 6 1 9 35:27 13
8.RŠK Rajevo Selo 16 3 0 13 21:63 6
9.Budućnost Šiškovci 16 2 1 13 19:67 5
10.Mladost Đurići 16 0 1 15 9:89 1

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Polet Zimča 22 18 1 3 90: 33 37
2.Stanica Visoko 22 17 2 3 103: 40 36
3.Borac Čekrčići 22 15 1 6 78: 40 31
4.Napredak Radovlje 22 12 4 6 77: 45 28
5.Gračanica 22 11 4 7 57: 42 26
6.Moštre 22 10 4 8 66: 53 24
7.Bratstvo Gornje Moštre 22 7 3 12 41: 53 17
8.Omladinac Poriječani 22 6 4 12 70: 87 16
9.Viteks Visoko 22 6 2 14 42: 70 14
10.Uskok Dobrinje 22 4 6 12 41: 81 14
11.Vratnica 22 4 5 13 54: 97 13
12.Jedinstvo Topuzovo Polje 22 2 4 16 34:112 8

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 07 jan 2011, 20:55

Da dopunim, tačnije kompletiram treći rang takmičenja (Republičke lige).

Na žalost nedostaju mi samo dve i to "domaće" regije Sarajevsko - Zenička i Hercegovačka zona.

Vojvođanska liga

Vreme: od 23.avgusta 1970. do 27.juna 1971. godine

1 Srem, Sremska Mitrovica 34 24 6 4 72:29 +43 54
2 Vrbas 34 16 13 5 48:20 +28 45
3 Sloven, Ruma 34 17 8 9 54:35 +19 42
4 Tekstilac, Odžaci 34 18 5 11 56:44 +12 41
5 Bačka, Subotica 34 14 11 9 52:39 +13 39
6 Polet, Nakovo 34 15 8 11 39:38 +1 38
7 ČSK, Čelarevo 34 13 8 13 46:49 -3 34
8 Radnički, Sombor 34 10 14 10 45:48 -3 34
9 Topola, Bačka Topola 34 12 8 14 46:51 -5 32
10 BAK, Bela Crkva 34 12 7 15 39:57 -18 31
11 HIP, Pančevo 34 11 8 15 44:45 -1 30
12 Senta 34 10 9 15 38:45 -7 29
13 Radnički, Zrenjanin 34 12 5 17 33:43 -10 29
14 Potisje, Kanjiža 34 9 10 15 48:59 -11 28
15 Mladost, Apatin 34 9 10 15 31:54 -23 28
16 Slavija, Novi Sad 34 7 13 14 29:33 -4 27
17 Vršac 34 10 7 17 37:50 -23 27
18 ŽAK, Kikinda 34 8 8 18 29:47 -18 24

Viši rang: Srem (Sremska Mitrovica) se plasirao u Drugu saveznu ligu – grupa Sever
Ispali: ŽAK (Kikinda) i Vršac
Novi članovi:?
Napomene:


SRBIJA[b]

Sever[/b]

Vreme: od 23.avgusta 1970. do 27.juna 1971. godine

1 Mačva, Šabac 34 23 6 5 67:22 +45 52
2 Radnički, Beograd 34 20 8 6 66:32 +34 48
3 Kolubara, Lazarevac 34 20 5 9 51:23 +28 45
4 Čukarički, Beograd 34 16 10 8 50:28 +22 42
5 Rad, Beograd 34 14 10 10 41:29 +12 38
6 Mladi radnik, Požarevac 34 13 10 11 48:43 +5 36
7 Metalurg, Smederevo 34 14 6 14 39:46 -7 34
8 IM Rakovica 34 11 11 11 41:35 +6 33
9 Prva iskra, Barič 34 10 12 12 29:29 0 32
10 Sloboda, Beograd 34 9 14 11 46:50 -4 32
11 Sloga, Petrovac na Mlavi 34 13 6 15 46:54 -8 32
12 Radnički,Obrenovac 34 11 9 14 28:43 -15 31
13 OFK Mladenovac 34 9 11 14 40:47 -7 29
14 Trgovački,Požarevac 34 12 5 17 34:46 -12 29
15 TEK Veliki Crljani 34 11 6 17 27:42 -15 28
16 Loznica 34 9 9 16 35:54 -19 27
17 Morava, Velika Plana 34 9 7 18 39:65 -26 25
18 Krušik, Valjevo 34 6 7 21 31:67 -36 19

Viši rang: Mačva (Šabac) se plasirala u Drugu saveznu ligu
Ispali: Krušik (Valjevo) i Morava (Velika Plana)
Novi članovi: Radnički (Svilajnac) …
Napomene:


Jug

1 Šumadija, Aranđelovac 30 17 5 8 61:28 +33 39
2 Majdanpek 30 15 7 8 48:22 +26 37
3 Timok, Zaječar 30 13 9 9 46:36 +10 35
4 Mladost, Smed. Palanka 30 15 3 12 56:39 +17 33
5 Jagodina 30 12 9 9 41:39 +2 33
6 EI Mladost, Niš 30 12 9 9 39:42 -3 33
7 Topličanin, Prokuplje 30 12 8 10 32:31 +1 32
8 Zlatar,Nova Varoš 30 11 8 11 37:39 -2 30
9 Dinano, Vranje 30 11 7 12 46:34 +12 29
10 Jedinstvo, Paraćin 30 13 3 14 36:53 -17 29
11 Takovo,Gornji Milanovac 30 11 5 14 37:37 0 27
12 Sevojno, Užice 30 10 7 13 36:38 -2 27
13 Hajduk Veljko, Negotin 30 8 10 12 42:53 -11 26
14 Morava, Ćuprija 30 8 9 13 37:53 -16 25
15 BSK Bujanovac 30 8 7 15 25:59 -34 23
16 Novi Pazar 30 9 4 17 56:44 +12 22

Viši rang: Novi Pazar i BSK Bujanovac
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


HRVATSKA


U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona: Radnik (Velika Gorica), Istra (Pula) (naprijed), Junak (Sinj) (naprijed), Neretva (Metković) (naprijed), Zadar, Sloga (Čakovec) i Sloga (Vukovar).
Pobjedio: nepoznato.

Dalmatinska zona – Zapadna grupa

1 Junak, Sinj 28 18 5 5 69:30 +39 41
2 Zadar 28 16 6 6 48:20 +28 38
3 Solin 28 13 5 10 69:61 +8 31
4 Bagat, Zadar 28 12 7 9 47:40 +7 31
5 Jadran, Kaštel Sućurac 28 10 9 9 37:35 +2 29
6 Val, Kaštel Stari 28 10 9 9 48:50 -2 29
7 Omladinac, Zadar 28 11 7 10 36:44 -8 29
8 Sloga, Mravinci (-6) 28 13 7 8 45:42 +3 27
9 Slaven, Trogir 28 9 8 11 46:41 +5 26
10 Jugovinil, Kaštel Gomilica (-6) 28 12 6 10 45:37 +8 24
11 Velebit, Benkovac 28 7 10 11 32:39 -7 24
12 DOŠK, Drniš 28 8 8 12 35:44 -9 24
13 Dinara, Knin 28 10 4 14 41:53 -12 24
14 Omladinac, Vranjic 28 6 7 15 28:54 -26 19
15 Metalac, Zadar 28 4 4 14 32:68 -36 12

Viši rang:
• Junak (Sinj) i Zadar su igrali kvalifikacijer za prvaka Hrvatske i za ulazak u Drugu saveznu ligu
• Solin je igrao u kvalifikacijama za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Metalac (Zadar)
Novi članovi: ?
Napomene:


Dalmatinska zona, južna grupa

1 Neretva, Metković 18 14 4 0 42:5 +37 32
2 Zmaj, Zemun 18 9 6 3 36:19 +17 24
3 Omiš 18 9 4 5 30:15 +15 22
4 Orkan, Dugi Rat 18 8 2 8 33:32 +1 18
5 Dubrovnik 18 8 2 8 25:25 0 18
6 Uranija, Baška Voda 18 6 6 6 27:29 -2 18
7 Slaven, Gruda 18 6 3 9 25:41 -16 15
8 Jadran, Tučepi 18 5 3 10 17:40 -23 13
9 Neretvanac, Opuzen 18 4 3 11 19:39 -20 11
10 Jadran, Ploče 18 3 3 12 22:34 -12 9

Viši rang: Neretva (Metković) je igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i za ulazak u Drugu saveznu ligu
Ispali: niko
Novi članovi: ?
Napomene:


Riječko-istarska zona

1 Istra, Pula 30 22 7 1 90:31 +59 51
2 Nehaj, Senj 30 20 7 3 71:25 +46 47
3 Crikvenica 30 20 6 4 73:43 +30 46
4 Jadran, Poreč 30 14 9 7 55:30 +25 37
5 Opatija 30 12 8 10 47:43 +4 32
6 Lokomotiva, Rijeka 30 12 6 12 47:32 +15 30
7 Rudar, Labin 30 13 3 14 51:51 0 29
8 Pomorac, Kostrena 30 10 2 15 55:57 -2 28
9 Grobničan, Čavle 30 12 4 14 46:48 -2 28
10 Mladost, Kraljevica 30 11 6 13 55:67 28
11 Staklar, Pula 30 11 4 15 42:56 26
12 Lučki radnik, Rijeka 30 10 4 16 39:58 24
13 Buje 30 9 6 15 49:74 21
14 Naprijed, Hreljin 30 8 5 17 33:53 15
15 Konstruktor, Rijeka 30 5 5 20 37:84 14
16 Uljanik, Pula 30 4 6 20 35:63

Viši rang:
• Istra (Pula) je igrala u kvalifikacijama za prvaka Hrvatske i za ulazak u Drugu saveznu ligu
• Nehaj (Senj) je igrao u kvalifikacijama za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Uljanik (Pula) i Konstruktor (Rijeka)
Novi članovi: ?
Napomene:


Slavonska zona:

1 Sloga, Vukovar 30 21 3 6 73:47 +26 45
2 Valpovka, Valpovo 30 18 4 8 71:35 +36 40
3 Željezničar, Slavonski Brod 30 16 8 6 65:33 +32 40
4 Olimpija, Osijek 30 13 9 8 47:38 +9 35
5 Slavonija, Slavon. Požega 30 14 7 9 50:47 +3 35
6 Premium, Bosanski Brod 30 12 9 9 47:44 +3 33
7 Radnički, ??? 30 11 9 10 62:43 +19 31
8 Bedem, ??? 30 11 7 12 46:51 -5 29
9 Šparta, Beli Manastir 30 12 4 14 60:55 +5 28
10 Jedinstvo, Đakovo 30 11 5 14 53:66 +13 27
11 Mladost, Čeminac 30 10 5 15 49:54 -5 25
12 Borinci, Jarmina 30 10 5 15 42:54 -12 25
13 Sloga, Borovo 30 10 5 15 40:54 -14 25
14 Omladinac, ??? 30 7 10 13 37:58 -21 25
15 Graničar, Županja 30 7 9 14 41:62 -21 23
16 Lokomotiva, Vinkovci 30 5 4 21 33:70 -37 14

Viši rang:
• Sloga (Vukovar) je igrala u kvalifikacijama za prvaka Hrvatske i za ulazak u Drugu saveznu ligu
• Valpovka (Valpovo) je igrala u kvalifikacijama za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Lokomotiva (Vinkovci) i Graničar (Županja)
Novi članovi: ?
Napomene:


Zagrebačka zona

1 Sloga, Čakovec 26 13 7 6 42:38 +4 33
2 Radnik, Velika Gorica 26 14 4 8 41:28 +13 32
3 Segesta, Sisak 26 12 7 7 58:29 +29 31
4 Lokomotiva, Zagreb 26 9 12 5 36:27 +9 30
5 Slaven, Koprivnica 26 11 6 9 41:39 +2 28
6 Končar, Zagreb 26 10 8 8 37:40 -3 28
7 Rudeš, Zagreb 26 9 8 9 40:34 +6 28
8 Dubrava, Zagreb 26 10 6 10 34:37 -3 26
9 Tehničar, Karlovac 26 9 7 10 43:38 +5 25
10 Gavrilović, Petrinja 26 9 7 10 36:50 -14 25
11 Metalac, Sisak 26 9 6 11 34:38 -4 24
12 Jedinstvo, Ogulin ? 26 9 4 13 42:59 -17 22
13 Čelik, Križevci 26 6 8 12 44:49 -5 20
14 MTČ Čakovec 26 5 4 17 41:63 -22 14

Viši rang:
• Sloga (Čakovec) i Radnik (Velika Gorica) su igrali u kvalifikacijama za prvaka Hrvatske i za ulazak u Drugu saveznu ligu
• Valpovka Segesta (Sisak) je igrala u kvalifikacijama za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: MTČ Čakovec i Čelik (Križevci)
Novi članovi: ?
Napomene:


Slovenska liga

1 Merkator, Ljubljana 22 12 8 2 57:25 +32 32
2 Kladivar, Celje 22 11 7 4 46:35 +11 29
3 Rudar, Trbovlje 22 9 8 5 37:31 +6 26
4 Branik, Maribor 22 9 7 6 51:39 +12 25
5 Aluminij, Kidričevo 22 8 9 5 40:36 +4 25
6 Drava, Ptuj 22 8 6 8 34:42 -8 22
7 Slavija, Vevče 22 6 8 8 33:38 -5 20
8 Triglav, Kranj 22 7 5 10 43:44 -1 19
9 Ilirija, Ljubljana 22 6 7 9 21:28 -7 19
10 Nafta, Lendava 22 6 7 9 26:34 -8 19
11 Izola 22 6 6 10 28:32 -4 18
12 Kovinar, Maribor 22 4 2 16 22:54 -32 10

Viši rang: Merkator (Ljubljana) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Kovinar (Maribor) u Slovenačku zonsku ligu – Istok i Triglav (Kranj) u Slovenačku zonsku ligu – Zapad.
Novi članovi: Koper, Rudar (Velenje) i Slivnica
Napomene: Triglav (Kranj) je isključen iz lige – Razlog ?
Najbolji strelac: Krojs (Branik, Maribor) 18 golova


BOSNA I HERCEGOVINA

Krajiška zona

1 Kozara, Bosanska Gradiška 28 14 10 4 81:26 +55 38
2 Bratstvo, Bosanska Krupa 28 14 8 6 59:39 +20 36
3 Podgrmeč, Sanski Most 28 12 11 5 63:34 +29 35
4 Sloboda, Bosanski Novi 28 15 5 8 63:42 +21 35
5 Elektrobosna, Jajce 28 12 8 8 57:39 +18 32
6 BSK Banja Luka (-1) 28 14 4 10 51:38 +13 31
7 Željezničar, Banja Luka 28 9 11 8 50:40 +10 29
8 Sloga, Bosanska Otoka 28 10 8 10 47:45 +2 28
9 OFK Prijedor (-1) 28 10 8 10 54:43 +11 27
10 Naprijed, Banja Luka 28 9 6 13 38:46 -8 24
11 Borac, Drvar 28 7 10 11 46:64 -18 24
12 Sloboda, Mrkonjić Grad 28 9 6 13 47:70 -23 24
13 Sator, Glamoč 28 7 7 14 49:89 -40 21
14 Krajina, Cazin (-2) 28 8 4 16 41:68 -27 18
15 Bratstvo, Ključ 28 5 4 19 26:89 -63 13

Viši rang: Kozara (Bosanska Gradiška) se plasirala u Drugu saveznu ligu, posle kvalifikacija
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Tuzlanska zona (Bosansko severostična)

1 Radnik, Bijeljina 34 19 10 5 68:24 +44 48
2 Jedinstvo, Odžak 34 21 6 7 72:34 +38 48
3 Drina, Zvornik 34 18 7 9 64:33 +31 43
4 Sloga, Doboj 34 16 9 9 61:35 +26 41
5 Natron, Maglaj 34 16 9 9 50:40 +10 41
6 Zvijezda, Gradačac 34 15 10 9 62:49 +13 40
7 Radnički, Lukavac 34 15 9 10 54:48 +6 39
8 Radnik, Lipnica 34 13 12 9 54:41 +13 38
9 TOŠK Tešanj 34 14 6 14 55:61 -6 34
10 Tekstilac, Derventa 34 16 2 16 60:67 -7 34
11 Budućnost, Banovići 34 10 9 15 36:60 -24 29
12 Lokomotiva, Brčko 34 10 8 16 46:54 -8 28
13 Modriča 34 10 8 16 44:58 -14 28
14 Borac, Bosanski Šamac 34 9 10 15 39:59 -20 28
15 Mramor 34 11 5 18 45:58 -13 27
16 Željezničar, Doboj 34 8 10 16 39:60 -21 26
17 Bratstvo, Gračanica 34 8 8 18 41:63 -22 24
18 Mineral, Banja Vrućica 34 5 5 24 35:96 -61 15

Viši rang: Radnik (Bijeljina) je igrao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – nije uspeo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Sarajevsko – Zenička zona

1 Radnik, Hadžići
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: Radnik (Hadžići) je igrao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – nije uspeo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Hercegovačka zona

1 Lokomotiva, Mostar
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: Lokomotiva (Mostar) je igrala u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – nije uspela
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 Bokelj, Kotor 22 16 4 2 57:10 +47 36
2 Rudar, Pljevlja 21 16 3 2 53:13 +40 35
3 Arsenal, Tivat 22 12 2 8 43:30 +13 26
4 Čelik, Nikšić 21 8 4 9 39:29 +10 22
5 Kom, Doljani 22 9 4 9 35:50 -15 22
6 Jedinstvo 22 7 7 8 29:26 +3 22
7 OFK Ivangrad 22 10 1 11 28:24 +4 21
8 Mornar, Bar 22 10 2 10 28:43 -15 20
9 Gorštak, Kolašin 22 8 3 11 25:38 -13 19
10 Zabjelo 22 8 2 12 34:35 -1 17
11 Dečić, Tuzi 22 5 4 13 22:40 -18 14
12 Spuž 22 3 2 16 22:54 -32 8

Viši rang: Bokelj je posao novi član Druge savezne lige - Jug
Ispali: Spuž i Dečić (Tuzi)
Novi članovi: Ibar, Grafičar (Titograd) i Brskovo
Napomene:
• Tabela je nekompletna nedostaje rezulat utakmice Čelik – Rudar (najverovatnije je dobio Čelik)
• Utakmica poslednjeg kola Dečić (Tuzi) – Jedinstvo, u poslednjem kolu nije odigrana jer domaćin nije obezbedio normalne uslove. Verovatno je utakmica završena službenim rezultatom 3:0 za goste.
• Utakmica Rudar – Mornar (poslednje kolo) prekinuta jer su igrači Mornara napali sudiju pa je i ona najverovatnije završena službenim rezultatom 3:0 za Rudar.
• Tabela je korigovana po predpostavkama o službaim rezultatima
• Tara je u toku sezone promenila ime u Zabjelo

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 08 jan 2011, 10:06

Tabela Hercegovačke zone za 1970/71 može se naći u monografiji FK Hercegovca iz Bileće koja je izašla početkom januara. Našao sam neki mali članak prvak je bila Lokomotiva iz Mostara a Hercegovac je zauzeo drugo mjesto.

1. Lokomotiva 41 bod
2. Hercegovac (28 17 6 5) 40 bodova

Da li ima neko sa juga ko može doći do ove monografije??? Autori knjige su Krsto Milenić i Radoslav Uljarević.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 12 jan 2011, 14:42

Pozdrav. Da prekinemo šutnju.


1965-66.
MEĐUZONSKA LIGA BIH
TABELA
1.Bratstvo Travnik 26 17 3 6 58:31 37 Q
2.Pretis Vogošća 26 16 5 5 47:30 37 Q
3.Rudar Ljubija 26 14 5 7 51:30 33
4.ZSK Zenica 26 11 8 7 52:23 30
5.Bosna Sarajevo 26 14 2 10 61:42 30
6.Slaven Živinice 26 14 2 10 44:44 30
7.Iskra Bugojno 26 12 4 10 32:38 28
8.Borac Bosanski Šamac 26 10 7 9 36:26 37
9.Jedinstvo Bihać 26 11 3 12 50:43 25
10.Sloga Doboj 26 10 5 11 27:40 25
11.Partizan Sarajevo 26 8 6 12 32:44 22
12.Jedinstvo Brčko 26 7 6 13 38:43 20
13.Pofalićki Sarajevo 26 6 3 17 43:50 15
14.Igman Ilidža 26 2 1 23 18:86 5

Kvalifikacije za Drugu ligu Zapad:
Pretis Vogošća – Borac Čapljina (Borac prošao)
Bratstvo Travnik – Borac Čapljina (Bratstvo prošlo)

1967-68.
SARAJEVSKO-ZENIČKA ZONA
TABELA
1.Bosna Sarajevo 26 16 8 2 72:25 40 Ulazi
2.Pofalički Sarajevo 26 16 3 7 50:28 35 Ulazi
3.ZSK Zenica 26 14 5 7 60:49 33 Ulazi
4.Pretis Vogošća 26 13 5 8 46:32 31
5.Vareš 26 12 7 7 43:30 31
6.Bosna Visoko 26 9 9 8 39:26 27
7.Radnik Hadžići 26 12 3 11 48:37 27
8.Rudar Breza 26 11 5 10 44:46 27
9.Igman Ilidža 26 7 8 11 34:46 22
10.Orlovik Žepče 26 8 6 12 32:40 22
11.Sloga Gornji Vakuf 26 8 6 12 29:45 22
12.Partizan Sarajevo 26 7 7 12 37:46 21
13.Vlašić Turbe 26 5 4 17 31:77 14 Ispada
14.Mladost Rogatica 26 3 6 17 26:63 12 Ispada
Novi članovi: Krivaja Zavidovići i Romanija Pale

PODSAVEZNA LIGA ZENICA
TABELA
1.Krivaja Zavidovići 18 14 0 4 50:19 28 Ulazi
2.Metalac Novi Travnik 18 11 2 5 50:21 24
3.Radnik Vitez 18 9 4 5 47:37 22
4.Borac Tetovo 18 9 1 8 34:36 19
5.Borac Travnik 18 7 4 7 30:31 18
6.Sloga Gornji Vakuf 18 8 0 10 41:40 16
7.Jedinstvo Busovača 18 7 2 9 37:38 16
8.Bistričak Nemila 18 6 3 9 38:44 15
9.Željezničar Zenica 18 3 6 9 25:41 12
10.Lašva Dolac 18 4 2 12 29:53 10 Ispada

GRUPNA LIGA ZENICA
TABELA
1.Mladost Doboj/Kakanj 7 6 0 1 33:10 12 Ulazi
2.Rudar Guča Gora 7 4 1 2 22:19 9
3.Rudar Zenica 7 4 1 2 20:18 9
4.Turbina Ćatići 7 1 0 6 6:16 2
5.Napredak Stojkovići 4 0 0 4 1:11 0 Odustali
6.Radnik Donji Vakuf Odustali

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 12 jan 2011, 18:40

Područna liga Tuzla 1970/71

1. Slaven (Živinice) 22 13 1 3 68:14 37
2. Rudar (Bukinje) 22 15 2 5 63:18 32
3. Partizan (Bratunac) 21 12 6 3 55:32 30
4. Rudar (Srebrenica) 22 10 7 5 48:31 28
5. Mladost (Puračić) 22 9 6 7 41:35 24
6. Boksit (Vlasenica) 22 10 3 9 33:43 23
7. Željezničar (Dobošnica) 20 8 2 10 34:43 18
8. Mladost (Gornja Tuzla) 22 6 4 12 27:46 16
9. Partizan (Prokosovići) 21 5 5 11 32:52 15
10. DSK (Devetak) 22 5 4 13 29:54 14
11. Husinski Rudar (Husino) 21 5 2 14 27:58 12
12. Sloga (Simin Han) 21 3 4 14 25:56 10

Tabela je nepotpuna, prvak Slaven (Živinice se plasirao u Bosansko-sjeveroistočnu zonu

Područna liga Tuzla 1971/72

1. Rudar (Bukinje) 17 13 1 3 47:9 27
2. Partizan (Bratunac) 17 10 2 5 32:27 22
3. Mladost (Puračić) 16 9 2 5 36:23 20
4. Boksit (Vlasenica) 17 7 2 8 27:29 16
5. Rudar (Srebrenica) 17 6 4 7 31:35 16
6. Željezničar (Dobošnica) 17 6 3 8 34:29 15
7. Mladost (Živinice) 17 5 4 8 27:41 14
8. DSK (Devetak) 16 5 3 8 27:38 13
9. Sloga (Simin Han) 17 3 5 9 23:35 11

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 13 jan 2011, 15:58

1950.
REPUBLIČKA LIGA BOSNE I HERCEGOVINE
1.Bosna Sarajevo 22 15 5 2 43:13 35
2.Radnik Bijeljina 22 13 6 3 57:21 32
3.Sloboda Tuzla 22 10 6 6 36:27 26
4.Čelik Zenica 22 10 6 6 37:26 26
5.Tekstilac Derventa 25
6.Milicionar Sarajevo 25
7.Jedinstvo Brčko 23
8.Proleter Teslić 18
9.Borac Bosanski Šamac 18
10.Bratstvo Travnik 13 Ispali
11.Borac Čapljina 11 Ispali
12.Borac Bosanska Dubica 10 Ispali
Novi članovi: Borac Banja Luka (iz Treće lige), Lokomotiva Mostar, Rudar Kakanj, Željezničar Banja Luka, Sloga Doboj.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 13 jan 2011, 19:37

SEZONA 1971-72.

PRVA SAVEZNA LIGA
1.Željezničar Sarajevo 34 21 9 4 55:20 51 Šampion
2.Crvena Zvezda Beograd 34 18 13 3 54:20 49 Kup UEFA
3.OFK Beograd 34 17 11 6 56:25 45 Kup UEFA
4.Vojvodina Novi Sad 34 15 12 7 50:38 42 Kup UEFA
5.Partizan Beograd 34 15 9 10 42:36 39
6.Velež Mostar 34 14 10 10 58:32 38
7.Sloboda Tuzla 34 12 11 11 34:35 35
8.Dinamo Zagreb 34 11 10 13 47:40 32
9.Olimpija Ljubljana 34 13 5 16 45:51 31
10.Hajduk Split 34 11 9 14 44:51 31 Pobjednik Kupa
11.Vardar Skoplje 34 8 14 12 31:44 30
12.Čelik Zenica 34 9 12 13 27:40 30
13.Borac Banja Luka 34 12 6 16 31:46 30
14.Radnički Niš 34 11 7 16 38:48 29
15.Sarajevo 34 10 8 16 43:46 28
16.Sutjeska Nikšić 34 9 10 15 25:40 28
17.Radnički Kragujevac 34 7 10 17 24:55 24 Ispada
18.Maribor 34 3 14 17 24:61 20 Ispada
Novi članovi: Spartak Subotica i Bor.,

LISTA STRIJELACA:
33 gola – Slobodan Santrač (OFK Beograd)
20 golova – Dušan Bajević (Velež)
16 golova – Nenad Cvetković (Radnički N)
15 golova – Petar Nikezić, Miodrag Kustudić (Vojvodina)
14 golova – Josip Bukal (Željezničar), Nenad Bjeković (Partizan)
13 golova – Božo Janković (Željezničar), Franjo Vladić, Salem Halilhodžić (Velež), Pašo Bećirbašić (Borac), Vahidin Musemić (Sarajevo), Kranjc (Maribor)
12 golova – Josip Katalinski (Željezničar), Vili Ameršek (Olimpija)
11 golova – Husnija Fazlić (Borac), Džemaludin Mušović (Sarajevo)
9 golova – Vojin Lazarević (Crvena Zvezda), Cerić (Sloboda), Jurica Jerković (Hajduk), Mato Gavran (Čelik), Murat Šaran (Sarajevo)
8 golova – Jovan Aćimović, Dragan Džajić (Crvena vezda), Živaljević (Partizan), Vančo Balevski (Vardar)
7 golova – Blagoje Bratić (Željezničar), Slavko Kovačić (Dinamo), Ivica Šurjak (Hajduk), Danilo Popivoda (Olimpija), Tibljaš, Bokan (Sutjeska)
6 golova – Zvonko Ivezić (Vojvodina), Ivica Hlevnjak (Hajduk).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova) (koje sam pronašao)
ŽELJEZNIČAR
Slobodan Janjuš 34, Josip Katalinski 34/12, Enver Hadžiabdić 34, Velija Bećirspahić 33/1, Blagoje Bratić 33/7, Božo Janković 33/13, Branimir Jelušić 32/2, Josip Bukal 32/14, Edin Sprečo 32/5, Avdija Deraković 31/1, Dragan Kojović 26, Fahrija Hrvat 15, Miloš Radović 8, Slobodan Kojović 6, Željko Rodić 4, Džemaludin Šerbo 2, Nusret Kadrić 2, Hajrudin Saračević 2.
CRVENA ZVEZDA
Miroslav Pavlović 34, Jovan Aćimović 33/8, Petar Krivokuća 33/4, Stanislav Karasi 30/5, Ratomir Dujković 29, Vladislav Bogićević 29/2, Zoran Antonijević 25/2, Mihalj Keri 24, Dragan Džajić 23/8, Kiril Dojčinovski 23, Mile Novković 22/1, Zoran Filipović 19/2, Slobodan Janković 13/4, Milovan Đorić 13/1, Aleksandar Panajotović 12/4, Sead Sušić 12/2, Nikola Jovanović 8/2, Branko Klenkovski 8, Vojin Lazarević 6/9, Dušan Nikolić 5, Ognjen Petrović 4, Branko Radović 3, Živorad Jevtić 3, Trifun Mihajlović 2, Boško Kajganić 1.
VOJVODINA
Vasa Rutonjski 34/1, Petar Nikezić 34/15, Miodrag Kustudić 34/15, Dojčin Perazić 34/4, Miroslav Vukašinović 31/1, Ivica Brzić 31, Laslo Lerinc 28/2, Rajko Aleksić 27, Rajko Kovačević 26, Momčilo Bošković 25, Slobodan Jovanović 24/1, Zvonko Ivezić 24/6, Slavko Ličinar 23, Josip Zemko 13/1, Draško Cvetković 12/1, Vladislav Zorić 7, Vladimir Savić 3, Radivoj Radosav 3/1, Aleksandar Milojković 3, Josip Pirmajer 3, Slobodan Krivokapić 2, Tonče Stamevski 2, Dušan Kesić 1.
PARTIZAN
Vladimir Pejović 34, Miloš Radaković 33/1, Nenad Bjeković 33/14, Radomir Antić 32/1, Miodrag Živaljević 32/8, Svemir Đorđić 32/5, Blagoje Paunović 29, Momčilo Vukotić 26/3, Pavle Grubješić 24/1, Ilija Katić 23/3, Nikola Budišić 20, Ivan Ćurković 18, Miodrag Knežević 14, Ivan Golac 14, Žarko Olarević 12, Slobodan Todorović 11, Zoran Smilevski 10/1, Borivoje Đorđević 7, Zoran Cvetanović 6/1, Mladen Furtula 3,Đuro Marić 3, Ilija Zavišić 2, Jovica Budisavljević 1, Milojko **** 1, Milan Matić 1.
VELEŽ
Dušan Bajević 34/20, Aleksandar Ristić 34/2, Enver Marić 34, Franjo Vladić 33/13, Ibo Prskalo 33, Vladimir Pecelj 33, Salem Halilhodžić 31/13, Marko Čolić 30/1, Ahmet Glavović 28, Jadranko Topić 27/4, Mirko Ćorluka 21, Marijan Kvesić 19, Momčilo Vukoje 16/2, Dubravko Ledić 15/1, Slobodan Primorac 8, Miroslav Kordić 8, Džemal Hadžiabdić 7, Kemal Šestić 4/1, Damir Dilberović 1.
DINAMO
Ivica Senzen 33/5, Dragutin Vabec 33/1, Damir Valec 30, Ivica Miljković 29/4, Fahrudin Dautbegović 28, Josip Lalić 27/4, Denijal Pirić 25/5, Josip Gucmirtl 25/5, Zdenko Kafka 25/1, Mladen Ramljak 24/1, Branko Gračanin 21, Marijan Čerček 20/1, Filip Blašković 16, Slavko Kovačić 15/7, Alojz Renić 13/3, Krasnodar Rora 12/1, Zvonko Breber 10/1, Antun Crnić 8/2, Josip Kečkeš 8/1, Marijan Novak 7/2, Želimir Stinčić 6, Fikret Mujkić 4/2, Josip Kuže 3, Mirko Vrbanić 1.
HAJDUK
Vilson Džoni 34/1, Ivica Hlevnjak 31/6, Dragan Holcer 30, Mićun Jovanić 29/5, Dražen Mužinić 29/5, Miroslav Bošković 28/1, Jurica Jerković 27/9, Ivan Buljan 26, Joško Gluić 25/2, Ivica Šurjak 22/7, Mario Boljat 20/1, Pero Nadoveza 20/4, Radomir Vukčević 19, Dinko Žutelija 19/1, Ivan Pavlica 18/1, Ante Sirković 15, Luka Peruzović 14, Vlatko Šimek 13/2, Nenad Lučin 3, Ivica Matković 3, Vladimir Smolčić 1, Ivan Katalinić 1.
BORAC
Josip Pelc 34, Abid Kovačević 34, Pašo Bećirbašić 33/13, Husnija Fazlić 31/11, Marijan Jantoljak 28/1, Hikmet Kušmić 27/1, Mehmed Pintol 27, Emir Jusić 25, Ante Ivković 24/1, Nenad Gavrilović 20, Dževad Kreso 18, Branko Herceg 17/1, Dževad Agić 17, Zoran Smilevski 17/1, Hajrudin Saračević 16, Miroslav Ferić 14/1, Alija Smailagić 11, Fuad Đulić 8, Esad Bašić 7, Milovan Mitić 3, Zvonko Vidačak 2.
RADNIČKI NIŠ
Ljubiša Rajković 32, Slobodan Antić 31/2, Nenad Cvetković 30/16, Dragoljub Ilić 29/2, Zoran Čolaković 29/1, Milorad Janković 27/5, Ilija Dimovski 27/1, Stevan Andrejević 27, Milan Dovedan 26, Ivan Mladenović 24/4, Ljuba Alimpić 20, Dragan Pantelić 19, Miodrag Stefanović 18, Trajče Kovačev 17, Tome Dimitrovski 15, Dragan Panić 6/1, Vitomir Dimitrijević 6, Radivoje Anđelković 6, Mirčeta Kotlajić 5/1, Miroslav Rodić 5, Muhamed Glavović 3, Srbislav Andrić 2, Zoran Bogdanović 2, Slobodan Halilović 2, Tihomir Trufunović 2, Velimir Živić 2, Aleksandar Bošković 1.
RADNIČKI KRAGUJEVAC
Vladeta Nikolić 33/4, Slavoljub Paunović 31/3, Radoslav Martinović 30, Vladeta Žabarac 29/3, Milašin Milić 29, Vlada Radivojević 28/1, Dražen Matić 27/3, Srbislav Marinković 23, Vladimir Vučković 20, Slobodan Karatošić 18, Nenad Ilić 15/1, Slobodan Stojović 14/3, Momčilo Živadinović 14, Selimir Milošević 13/3, Branko Topalović 12, Miloš Ivanović 10, Ljubiša Đorđević 9, Novica Matić 9, Boško Prodanović 9, Mehmed Karamehmedović 8, Bratislav Todorović 7/1, Sredojević 7, Slobodan Paunovski 7, Aleksandar Stojanović 4, Dragić Špiljević 3, Nikodije Tatović 3, Žarko Olarević 3, Dragan Minić 1.

AKO NEKOGA INTERESUJE REZULTATI MOGU OBJAVITI.

DRUGA LIGA – ZAPAD
1.Rijeka 34 20 8 6 55:21 48 Q
2.Rudar Ljubija 34 18 11 5 51:20 47 Q
3.Zagreb 34 22 2 10 72:48 46
4.Šibenik 34 19 8 7 57:33 46
5.Orijent Rijeka 34 15 8 11 63:47 38
6.Istra Pula 34 14 9 11 48:40 37
7.Mura Murska Sobota 34 13 10 11 42:39 36
8.Trešnjevka Zagreb 34 11 13 10 44:37 35
9.Varteks Varaždin 34 11 13 10 46:42 35
10.Kozara B.Gradiška 34 11 12 11 36:42 34
11.Karlovac 34 11 8 15 39:49 30
12.Jedinstvo Bihać 34 11 9 14 33:45 30 (-1)
13.Merkator Ljubljana 34 11 8 15 28:40 30
14.Split 34 8 13 13 40:51 29
15.Zagrebački Plavi Zagreb 34 9 10 15 42:51 28 Ispada
16.Junak Sinj 34 9 9 16 24:52 26 (-1) Ispada
17.Ljubljana 34 8 7 19 29:51 23 Ispada
18.Željezničar Maribor 34 3 6 25 33:74 12 Ispada
Napomena: Bihaćko Jedinstvo i sinjski Junak su kažnjeni oduzimanjem po jednog boda.
Iz prve lige u drugu ligu Zapad je ispao Maribor.
Novi članovi: Maribor (ispao iz Prve lige), Segesta Sisak, Sloboda Bosanski Novi i Rudar Trbovlje.

LISTA STRIJELACA:
23 gola – Dragan Čohar (Orijent)

DRUGA LIGA - SJEVER
1.Spartak Subotica 34 19 7 8 54:33 45 Q
2.Crvenka 34 14 13 7 44:27 41 Q
3.Novi Sad 34 12 14 8 37:34 38
4.Proleter Zrenjanin 34 13 11 10 44:32 37
5.Jedinstvo Brčko 34 14 8 12 39:26 36
6.Budućnost Valjevo 34 11 11 14 36:33 36
7.Mačva Šabac 34 12 12 10 39:37 36
8.Galenika Zemun 34 14 7 13 43:44 35
9.Borovo 34 10 13 11 31:34 33
10.Hajduk Kula 34 10 12 12 47:46 32
11.Bačka Bačka Palanka 34 9 14 11 34:33 32
12.Osijek 34 10 12 12 32:35 32
13.Voždovački Beograd 34 8 16 10 29:32 32
14.Radnik Bijeljina 34 9 14 11 35:39 32
15.Dinamo Vinkovci 34 12 8 14 49:56 32
16.Dinamo Pančevo 34 12 8 14 31:40 32
17.Metalac Osijek 34 11 6 17 36:55 28 Ispada
18.Srem Sremska Mitrovica 34 7 9 18 24:48 23 Ispada
Novi članovi: Čukarički Beograd, Radnički Sombor i Belišće.

LISTA STRIJELACA:
19 golova – Dušan Bašić (Hajduk)

DRUGA LIGA - JUG
1.Budućnost Titograd 34 19 7 8 45:26 45 Q
2.Rudar Kakanj 34 17 7 10 47:33 41 Q
3.GOŠK Dubrovnik 34 14 10 10 41:33 38
4.Bokelj Kotor 34 13 10 11 48:33 36
5.OFK Titograd 34 13 10 11 41:31 36
6.Lovćen Cetinje 34 12 12 10 31:28 36
7.UNIS Vogošća 34 14 6 14 45:32 34
8.Borac Travnik 34 12 10 12 49:47 34
9.Radnik Hadžići 34 14 6 14 39:41 34
10.Borac Čapljina 34 13 8 13 31:47 34
11.Leotar Trebinje 34 12 9 13 40:36 33
12.Igman Konjic 34 13 7 14 38:38 33
13.Famos Hrasnica 34 10 13 11 35:37 33
14.Bosna Visoko 34 11 10 13 40:35 32
15.Pofalićki Sarajevo 34 9 13 12 33:43 31 Ispada
16.Neretva Metković 34 10 11 13 29:41 31 Ispada
17.Iskra Danilovgrad 34 12 4 18 33:58 28 Ispada
18.Lokomotiva Mostar 34 7 9 18 41:67 23 Ispada
Novi članovi: Iskra Bugojno, Rudar Pljevlja, Troglav Livno i Jedinstvo Bijelo Polje.

LISTA STRIJELACA:
15 golova – Stanko Hajduk (Borac Č), Ivan Marković (Rudar)

DRUGA LIGA – ISTOK
1.Bor 34 17 13 4 55:27 47 Q
2.Priština 34 18 11 5 52:26 47 Q
3.Napredak Kruševac 34 19 8 7 49:22 46
4.Pobeda Prilep 34 9 21 4 41:30 39
5.Borac Čačak 34 11 14 9 35:29 36
6.Radnički Pirot 34 10 16 8 41:40 36
7.Šumadija Aranđelovac 34 11 12 11 37:33 34
8.FAP Priboj na Limu 34 12 10 12 50:49 34
9.Sloga Kraljevo 34 12 10 12 38:38 34
10.Kumanovo 34 10 12 12 29:36 32
11.Trepča Kosovska Mitrovica 34 9 13 12 34:46 31
12.Sloboda Titovo Užice 34 9 12 13 47:50 30
13.Vlaznimi Đakovica 34 9 12 13 33:38 30
14.Bregalnica Štip 34 10 10 14 35:44 30
15.Teteks Tetovo 34 10 10 14 36:50 30
16.Rabotnički Skopje 34 11 7 16 50:56 29 Ispada
17.Dubočica Leskovac 34 10 6 18 29:51 26 Ispada
18.MIK Skopje 34 8 5 21 36:62 21 Ispada
Novi članovi: Radnički Kragujevac (ispao iz Prve lige), Topličanin Prokuplje, Obilić i Tikveš Kavadarci.

LISTA STRIJELACA:
17 golova – Ljupćo Anćevski (Rabotnički)

KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU
Učesnici su prve dvije ekipe iz 4 grupe:
Istočna grupa: Bor i Priština
Sjeverna grupa: Spartak Subotica i Crvenka
Južna grupa: Budućnost Titograd i Rudar Kakanj
Zapadna grupa: Rijeka i Rudar Ljubija

POLUFINALE 1.mečevi 25.juni 1972.
Crvenka – Rijeka 3:0
Priština – Budućnost Titograd 2:2
Rudar Kakanj – Bor 1:3
Spartak Subotica – Rudar Ljubija 2:2
POLUFINALE revanš-mečevi 02.juli 1972.
Rijeka – Crvenka 1:0
Budućnost Titograd – Priština 1:0
Bor – Rudar Kakanj 4:1
Rudar Ljubija – Spartak Subotica 1:3
FINALE 1.mečevi 09.juli 1972.
Crvenka – Bor 1:3
Budućnost Titograd – Spartak Subotica 1:0
FINALE revanš-mečevi 16.juli 1972.
Bor – Crvenka 0:0
Spartak Subotica – Budućnost Titograd 2:1 – penali: 8:7

U prvu ligu su se plasirali Bor i Spartak Subotica.

TREĆI RANG
SLOVENAČKA LIGA
1.Rudar Trbovlje 22 16 2 4 46:17 34 Ulazi
2.Ilirija Ljubljana 22 13 6 3 41:16 32
3.Drava Ptuj 22 11 5 6 52:39 27
4.Slavija Vevče 22 11 4 7 42:25 26
5.Koper 22 8 9 5 31:21 25
6.Kladivar Celje 22 9 6 7 49:31 24
7.Izola 22 8 6 8 27:27 22
8.Aluminij Kidričevo 22 8 4 10 42:34 20
9.Nafta Lendava 22 7 6 9 33:28 20
10.Branik Maribor 22 6 4 12 33:44 16 Ispada
11.Rudar Velenje 22 3 9 10 20:38 15 Ispada
12.Slivnica 22 0 3 19 21:107 3 Ispada
Novi članovi: Triglav Kranj i Kovinar Maribor.

HRVATSKA
SLAVONSKA ZONA
1.Belišće Ulazi

ZAGREBAČKA ZONA
1.Segesta Sisak 30 23 5 2 90:22 51 Ulazi
2.Metalac Sisak 30 19 5 6 57:35 43
3.Sloga Čakovec 30 19 2 9 73:43 40
4.Metalac Zagreb 30 17 4 9 59:33 38
5.Lokomotiva Zagreb 30 12 8 10 57:39 32
6.Rudeš Zagreb 30 14 4 12 58:48 32
7.Oroteks Oroslavlje 30 13 3 14 48:48 29
8.Radik Velika Gorica 30 12 4 14 50:57 28
9.Slaven Koprivnica 30 11 5 14 46:61 27
10.Sljme Sesvete 30 9 8 13 47:56 26
11.Ilovac Karlovac 30 11 4 13 46:58 26
12.Končar Zagreb 30 9 6 15 33:49 24
13.Dubrava Zagreb 30 7 9 14 32:48 23
14.Galdovo 30 10 3 17 36:67 23
15.Jedinstvo Ogulin 30 9 2 19 32:65 20
16.Gavrilović Petrinja 30 8 2 20 32:66 18

RIJEČKO-ISTARSKA ZONA

DALMATINSKA LIGA – SJEVER
1.Zadar 26 21 2 3 73:21 44 Q
2.Solin 26 13 8 5 45:37 34
3.Sloga Mravince 26 14 2 10 57:35 30
4.Bagat Zadar 26 13 3 10 41:34 29
5.Omladinac Zadar 26 12 4 10 24:26 28
6.Jugovinil Kaštel Gomilica 26 9 9 8 29:30 27
7.Slaven Trogir 26 11 5 10 43:34 27
8.Jadran Kaštel Sućurac 26 9 8 9 41:38 26
9.Val Kaštel Stari 26 9 5 12 40:44 23
10.DOŠK Drniš 26 9 4 13 33:38 22
11.Dinara Knin 26 9 4 13 34:43 22
12.Velebit Benkovac 26 7 6 13 35:43 20
13.Jadran Benkovac 26 5 7 14 30:63 17
14.Omladinac Vranjic 26 5 5 16 31:67 15

DALMATINSKA LIGA – JUG
1.Omiš 20 13 5 2 39:10 31 Q
2.Slaven Gruda 20 13 5 2 36:14 31
3.Dubrovnik 20 10 3 7 34:29 23
4.Primorac Stobreč 20 10 3 7 39:25 23
5.Orkan Dugi Rat 20 9 2 9 43:39 20
6.Jadran Ploče 20 8 3 9 32:35 19
7.Zmaj Makarska 20 7 4 9 38:37 18
8.Mračaj Runovići 20 7 3 10 43:51 17
9.Urania Baška Voda 20 6 3 11 31:37 15
10.Neretvanac Opuzen 20 3 6 11 12:35 12
11.Jadran Tučepi 20 3 5 12 17:46 11

BOSNA I HERCEGOVINA
KRAJIŠKA ZONA
1.Sloboda Bosanski Novi 26 17 6 3 70:21 40 Ulazi
2.Sloga Bosanska Otoka 26 16 5 5 53:18 37
3.Podgrmeč Sanski Most 26 15 7 4 71:37 37
4.BSK Banja Luka 26 14 3 9 55:36 31
5.OFK Prijedor 26 12 7 7 55:37 31
6.Željezničar Banja Luka 26 13 1 12 63:51 27
7.Sloboda Mrkonjić Grad 26 14 2 10 63:49 27
8.Naprijed Banja Luka 26 8 8 10 31:30 24
9.Bratstvo Bosanska Krupa 26 10 4 12 38:42 24
10.Elektrobosna Jajce 26 10 3 13 61:51 23
11.Ljubić Prnjavor 26 10 3 13 42:84 23
12.Borac Bosanska Dubica 26 9 4 13 59:68 22
13.Borac Drvar 26 6 2 18 36:58 14
14.Lauš Banja Luka 26 0 1 25 12:109 1

TUZLANSKA ZONA

SARAJEVSKO-ZENIČKA ZONA
TABELA poslije 10.kola
1.Iskra Bugojno 10 8 1 1 22: 5 17 Ulazi
2.Bosna Sarajevo 10 7 1 2 22: 7 15
3.Saobračajac Sarajevo 10 5 4 1 13: 7 12
4.Drina Višegrad 10 4 4 2 16:10 12
5.ZSK Zenica 10 4 4 2 22:17 12
6.Borac Tetovo 10 5 2 3 20:18 12
7.Vareš 10 5 1 4 21:16 11
8.Iskra Sarajevo 10 4 3 3 12:10 11
9.Sloga Ilijaš 10 3 4 3 18:17 10
10.Sebešić Bila 10 4 2 4 14:16 10
11.Rudo 10 3 4 3 3: 9 10
12.Rudar Breza 10 4 1 5 14:20 9
13.Bratstvo Novi Travnik 10 3 2 5 15:20 8
14.Sutjeska Foča 10 2 2 6 21:22 6
15.Orlovik Žepče 10 3 0 7 15:17 6
16.Željezničar Zenica 10 3 0 7 11:19 6
17.Mladost Župča 10 2 2 6 8:22 6
18.Vitez 10 1 3 6 13:21 5
Napomena: Borac Tetovo osvojio 6.mjesto sa bilans 30 16 2 16 34

HERCEGOVAČKA ZONA
1.Troglav Livno Ulazi

SRBIJA
VOJVOĐANSKA LIGA
1.Radnički Sombor 47 Ulazi
2.Vrbas 41
3.Sloven Ruma 40
4.Slavija Novi Sad 40
5.Senta 37
6.HIP Pančevo 37
7.Tekstilac Odžaci 34
8.Panonija 34
9.Potisje Kanjiža 34
10.Bačka Subotica 34
11.Cement Beočin 32
12.Radnički Zrenjanin 32
13.BAK Bela Crkva 32
14.Polet Nakovo 30
15.Topola Bačka Topola 28
16.Mladost Apatin 28 Ispada
17.ČSK Čelarevo 27 Ispada
18.Rusanda Melenci 25 Ispada

SRPSKA LIGA SJEVER
1.Čukarički Beograd Ulazi

SRPSKA LIGA JUG
Topličanin Prokuplje Ulazi
Obilić Ulazi

CRNOGORSKA LIGA
Rudar Pljevlja Ulazi
Jedinstvo Bijelo Polje Ulazi

MAKEDONSKA LIGA
1.Tikveš Kavadarci 30 20 7 3 69:24 47 Ulazi
2.Pelister Bitola 30 19 7 4 53:25 45
3.Ovče Pole Sveti Nikole 30 16 10 4 53:21 42
4.Balkan Skoplje 30 13 5 12 50:42 31
5.Ljuboten Tetovo 30 13 5 12 46:46 31
6.Borec Veles 30 11 8 11 34:33 30
7.Karaorman Struga 30 12 6 12 49:51 30
8.Sloga Skoplje 30 12 5 13 36:32 29
9.FCU 55 Skoplje 30 13 3 14 44:46 29
10.Belasica Strumica 30 11 6 13 30:23 28
11.Jugokokta Gorče Petrov 30 12 4 16 58:59 28
12.Mavrovo Gostivar 30 11 5 14 45:49 27
13.Osogovo Kočani 30 9 9 12 28:33 27
14.11.oktomvri Prilep 30 8 9 13 28:45 25
15.ZIK Prilep 30 9 5 16 23:45 23
16.Astibo Štip 30 2 4 24 15:77 8

ŠESTI RANG
OPŠTINSKA LIGA ZVORNIK
1.Mineral Kozluk 18 12 5 1 57:16 29
2.Podrinje Tršić 18 12 3 3 48:20 27
3.Mladost Divič 18 10 3 5 52:20 23
4.Mladost Čelopek 18 8 3 7 40:36 19
5.Budućnost Pilica 18 9 1 8 27:29 19
6.Standard Karakaj 18 7 4 7 43:40 18
7.Borac Gornji Šepak 18 5 5 8 36:50 15
8.Šperploča Karakaj 18 5 2 11 24:49 12
9.Napredak Donji Šepak 18 3 3 12 25:56 9
10.Jedinstvo Roćević 18 3 3 12 21:52 9

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Borac Čekrčići 26 18 7 1 73: 16 43
2.Stanica Visoko 26 15 6 5 83: 40 36
3.Napredak Radovlje 26 15 6 5 74: 37 36
4.Gračanica 26 15 5 6 69: 42 35
5.Viteks Visoko 26 13 5 8 57: 43 31
6.Polet Zimča 26 13 4 9 96: 53 30
7.Jedinstvo Topuzovo Polje 26 11 5 10 57: 54 27
8.Bratstvo Gornje Moštre 26 11 4 11 56: 62 26
9.Moštre Donje Moštre 26 9 7 10 61: 57 25
10.Uskok Dobrinje 26 8 7 11 50: 66 23
11.Omladinac Poriječani 26 9 3 14 54: 76 21
12.Mladost Mulići 26 3 5 18 37: 96 11
13.Vratnica 26 4 3 19 50:100 11
14.Sloga Biskupići 26 4 1 21 30: 97 9

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 14 jan 2011, 09:44

Jedna ispravka za sezonu 1971/72.. Opštinska liga Zvornik je bila tada 5 rang takmičenja a ne 6. Te godine prvi put je i startovala liga

3 rang Tuzlanska zona
4. Rang Područna liga Tuzla
5. Rang OFL Zvornik

u Krajiškoj zoni 1971/72 drugo mjesto zauzela je Sloga (Gornji Podgradci) a ne iz Bosanske Otoke :D

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 15 jan 2011, 18:51

60/61

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 15 jan 2011, 18:55

slika


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.