Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 23 jan 2011, 14:22

zoki21 WroteColon
zmaj0712 WroteColonBez obzira što su svi klubovi sa općine Visoko, naziv lige je onakav kako je dao Samit.
MOlba za Samita da postavi Republičke lige za sezonu 1971-72.


Republičke lige u sezoni 1971-72 nisu postojale.Zonske lige su bile 3 stupanj natjecanja.


Negde jesu (jedna ili dve) negde nisu (igralo se po zonama. Ne znam zašto (ali tako je) i ovoga puta sam najkraći sa zonama Bosne i Hercegovine. Pomoć dobrodošla.

Vojvođanska liga

Vreme: od 22.avgusta 1971. do 25.juna 1972. godine

1 Radnički, Sombor 34 21 5 8 73:38 +35 47
2 Vrbas 34 18 5 11 62:34 +28 41
3 Sloven, Ruma 34 15 10 9 48:25 +23 40
4 Slavija,Novi Sad 34 15 10 9 40:34 +6 40
5 Senta 34 17 3 14 51:40 +11 37
6 HIP Pančevo 34 15 7 12 47:51 -4 37
7 Teksitlac,Odžaci 34 14 6 14 48:37 +11 34
8 Panonija 34 13 8 13 38:42 -4 34
9 Potisje,Kanjiža 34 13 8 13 40:45 -5 34
10 Bačka, Subotica 34 10 14 10 35:40 -5 34
11 Cement, Beočin 34 12 8 14 42:39 +3 32
12 Radnički, Zrenjanin 34 13 6 15 56:59 -3 32
13 BAK, Bela Crkva 34 11 10 13 44:54 -10 32
14 Polet, Nakovo 34 10 10 14 38:53 -15 30
15 Topola, Bačka Topola 34 10 8 16 45:65 -20 28
16 Mladost, Apatin 34 9 10 15 32:52 -20 28
17 ĆSK, Čelarevo 34 10 7 17 36:53 -17 27
18 Rusanda, Melenci 34 8 9 17 42:56 -14 25

Viši rang: Radnički (Sombor) se plasirao u Drugu saveznu ligu – grupa Sever
Ispali: Rusanda (Melenci), ČSK (Čelarevo)i Mladost (Apatin)
Novi članovi: ?
Napomene:


SRBIJA

Sever


Vreme: od 22.avgusta 1971. do 25.juna 1972.godine

1 Čukarički, Beograd 34 22 4 8 59:23 +36 48
2 BASK Beograd 34 19 7 8 56:37 +19 45
3 Mladi radnik, Požarevac 34 18 7 9 53:25 +28 43
4 IM Rakovica 34 14 14 6 45:33 +12 42
5 Radnički, Obrenovac 34 17 7 10 69:44 +25 41
6 Rad, Beograd 34 13 9 12 44:46 -2 35
7 Loznica 34 12 10 12 42:49 +7 34
8 Kolubara, Lazarevac 34 11 11 12 43:47 -4 33
9 Rudar, Kostolac 34 14 5 15 42:47 -5 33
10 OFK Mladenovac 34 14 4 16 52:43 +9 32
11 Prva iskra, Barič 34 9 14 1 41:51 -10 32
12 Trgovački, Pažarevac 34 11 9 14 36:44 -8 31
13 Sloga, Petrovac na Mlavi 34 11 9 14 31:43 -12 31
14 Metalurg, Smederevo 34 10 1 13 29:42 -13 31
15 Radnički, Novi Beograd 34 10 8 6 49:51 -2 28
16 Mačva, Bogatić 34 9 9 16 37:71 -34 27
17 TEK Veliki Crljani 34 10 6 18 37:53 -16 26
18 Sloboda, Beograd 34 6 8 20 33:73 -40 20

Viši rang: Čukarički (Beograd) se plasirao u Drugu saveznu ligu
Ispali: Sloboda (Beogard) i TEK Veliki Crljani
Novi članovi: VGSK Veliko Gradište, Krušik (Valjevo) i FK Železnik
Napomene:


Jug

Vreme: 29.avgust 1971. do 25.juni 1972. godine

1 Topličani, Prokuplje 30 15 9 6 47:26 +21 39
2 Majdanpek 30 17 4 9 49:26 +23 38
3 Timok,Zaječar 30 16 6 8 46:29 +17 38
4 Dinamo, Vranje 30 13 8 9 40:30 +10 34
5 Mladost, Smed. Palanka 30 12 7 11 33:33 0 31
6 Ozren, Sokobanja 30 12 6 12 30:57 -17 29
7 Jedinstvo, Paraćin 30 13 3 14 50:57 -7 29
8 Hajduk, Veljko, Negotin 30 11 6 13 42:41 +1 28
9 Jagodina 30 10 8 12 39:51 -12 28
10 Železničar, Niš 30 11 5 14 55:47 +8 27
11 Takovo, Gornji Milanovac 30 9 9 12 34:33 +1 27
12 Zlatar, Nova Varoš 30 9 9 12 33:39 -6 27
13 EI Mladost, Niš 30 9 9 12 31:45 -14 27
14 Sevojno, Užice 30 10 6 14 29:38 -9 26
15 Radnički, Svilajnac 30 12 2 16 49:60 -11 26
16 Morava, Ćuprija 30 10 5 13 39:53 -14 25

Viši rang: Topličanin (Prokuple) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: niko
Novi članovi: Mladost (Lučani), Metalac (Gornji Milanovac), Radnik (Surdulica), Timočanin (Knjaževac) i DUbočica (Leskovac)
Napomene: Za narednu sezonu liga je proširena najpre na 18 potom i na 20 klubova.
Najbolji strelac: Radojković Zarije (Radnički, Svilajnac) 27 golova


HRVATSKA

U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona:
Segesta (Sisak), Belišće, BSK (Slavonski Brod), Zadar, Rovinj i Omiš.

Dalmatinska zona – Severna grupa

1 Zadar 26 21 2 3 73:21 +52 44
2 Solin 26 13 8 5 45:37 +8 34
3 Sloga, Mravince 26 14 2 10 57:35 +22 30
4 Bagat, Zadar 26 13 3 10 41:34 +7 29
5 Omladinac, Zadar 26 12 4 10 24:26 -2 28
6 Jugovinil, Kaštel Gomilica 26 9 9 8 29:30 -1 27
7 Slaven, Trogir 26 11 5 10 43:34 +9 27
8 Jadran, Kaštel Sućurac 26 9 8 9 41:38 +3 26
9 Val, Kaštel Stari 26 9 5 12 40:44 -4 23
10 DOŠK, Drniš 26 9 4 13 33:38 -5 22
11 Dinara, Knin 26 9 4 13 34:43 -9 22
12 Velebit, Benkovac 26 7 6 13 35:43 -8 20
13 Jadral, Benkovac 26 5 7 14 30:63 -33 17
14 Omladinac, Vranjic 26 5 5 16 31:67 -36 15

Viši rang:
• Zadar je igrao kvalifikacije za prvak Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspeo
• Solin je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Omladinac (Vranić) i Jadral (Benkovac)
Novi članovi:?
Napomene:


Dalmatinska zona, južna grupa

1 Omiš 20 13 5 2 39:10 +29 31
2 Slaven, Gruda 20 13 5 2 36:14 +22 31
3 Dubrovnik 20 10 3 7 34:29 +5 23
4 Primorac, Stobreč 20 10 3 7 39:25 +14 23
5 Orkan, Dugi Rat 20 9 2 9 43:39 +4 20
6 Jadran, Ploče 20 8 3 9 32:35 -3 19
7 Zmaj, Makarska 20 7 4 9 38:37 +1 18
8 Mračaj, Runovići 20 7 3 10 43:51 -8 17
9 Urania, Baška Voda 20 6 3 11 31:37 -6 15
10 Neretvanac, Opuzen 20 3 6 11 12:35 -23 12
11 Jadran, Tučepi 20 3 5 12 17:46 -29 11

Viši rang: Omiš je igrao kvalifikacije za prvak Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspeo
Ispali: niko
Novi članovi: ?
Napomene:


Riječko-istarska zona

1 Rovinj 30 20 4 6 72:20 +52 44
2 Rudar, Labin 30 16 8 6 58:28 +30 40
3 Crikvenica 30 15 9 6 66:30 +36 39
4 Digitron, Buje 30 16 6 8 54:44 +10 38
5 Jadran, Poreč 30 16 5 9 58:33 +25 37
6 Lučki radnik, Rijeka 30 14 9 7 42:35 +7 37
7 Nehaj, Senj 30 13 5 12 49:44 +5 31
8 Mladsot, Kraljevica 30 12 7 11 46:43 +3 31
9 Grobničan, Čavle 30 11 8 11 42:38 +4 30
10 Lokomotiva, Rijeka 30 11 8 11 33:42 30
11 Primorac, Kostrena 30 10 6 14 48:58 26
12 Omladinac, Vrata 30 8 7 15 39:69 23
13 Opatija 30 9 4 17 34:52 22
14 Naprijed, Hreljin 30 8 5 17 37:65 21
15 Mladost, Fažana 30 5 7 18 30:68 17
16 Stakalr, Pula 30 4 6 20 27:64 14

Viši rang:
• Lokomotiva (Rijeka) je igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspela
• Rudar (Labin) je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Staklar (Pula) i Mladost (Fažana)
Novi članovi: ?
Napomene:


Slavonska zona/istok

1 Belišće 26 22 2 2 104:20 +84 46
2 Vuteks, Vukovar 26 13 4 9 51:45 +6 30
3 Valpovka, Valpovo 26 13 3 10 51:42 +9 29
4 Jedinstvo, Donji Miholjac 26 11 5 10 43:39 +4 27
5 Šparta, Beli Manastir 26 10 7 9 43:41 +2 27
6 Olimpija, Osijek 26 10 6 10 38:52 -14 26
7 Sloga, Vukovar 26 9 7 10 37:36 +1 25
8 Dalj 26 8 9 9 37:41 -4 25
9 FEŠK Feričanci 26 10 5 11 49:54 -5 25
10 Jedinstvo, Đakovo 26 11 2 13 33:60 -27 24
11 Sloga, Ernestinovo 26 8 6 12 37:36 +1 22
12 Omaldinac, ??? 26 8 5 13 39:44 21
13 Mladost, Čeminac 26 7 5 14 41:45 19
14 Slogoa, Borovo 26 7 4 15 31:70 18

Viši rang: Belišće je igralo kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige – nije uspelo
Ispali: Sloga (Borovo) i Mladost (Čeminac)
Novi članovi: ?
Napomene:


Zagrebačka zona

1 Segesta, Sisak 30 23 5 2 90:22 +68 51
2 Metalac, Sisak 30 19 5 6 57:35 +22 63
3 Sloga, Čakovec 30 19 2 9 73:43 +30 40
4 Metalac, Zagreb 30 17 4 9 59:33 +26 38
5 Lokomotiva, Zagreb 30 12 8 10 57:39 +18 32
6 Rudeš, Zagreb 30 14 4 12 58:48 +10 32
7 Oroteks, Oroslavlje 30 13 3 14 48:48 0 29
8 Radnik, Velika Gorica 30 12 4 14 50:57 -7 28
9 Slaven, Koprivnica 30 11 5 14 46:61 -15 27
10 Sljeme, Sesvete 30 9 8 13 47:56 -9 26
11 Ilovac, Karlovac 30 11 4 13 46:58 -12 26
12 Končar, Zagreb 30 9 6 15 33:49 -16 24
13 Dubrava, Zagreb 30 7 9 14 32:48 -16 23
14 Galdovo 30 10 3 17 36:67 -31 23
15 Jedinstvo, Ogulin ? 30 9 2 19 32:65 -33 20
16 Gavrilović, Petrinja 30 8 2 20 32:66 -34 18

Viši rang:
• Segesta (Sisak) je igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i popunu Druge savezne lige - uspela
• Rudeš je igrao kvalifiakcije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Gavrilović (Petrinja), Jedinstvo (Ogulin), Galdovo i Dubrava (Zagreb)
Novi članovi: ?
Napomene:



Slovenska liga

1 NK Rudar, Trbovlje 22 16 2 4 46:17 +29 34
2 NK Ilirija, Ljubljana 22 13 6 3 41:16 +25 32
3 NK Drava, Ptuj 22 11 5 6 52:39 +13 27
4 NK Slavija, Vevče 22 11 4 7 42:25 +17 26
5 NK Koper 22 8 9 5 31:21 +10 25
6 NK Kladivar, Celje 22 9 6 7 49:31 +18 24
7 NK Izola 22 8 6 8 27:27 0 22
8 NK Aluminij, Kidričevo 22 8 4 10 42:34 +8 20
9 NK Nafta, Lendava 22 7 6 9 33:28 +5 20
10 NK Branik, Maribor 22 6 4 12 33:44 -11 16
11 NK Rudar, Velenje 22 3 9 10 20:38 -18 15
12 NK Slivnica 22 0 3 19 21:107 -86 3

Viši rang: Rudar (Trbovlje) se plasirao u Drugu savezni ligu - Zapad
Ispali: Slivnica, Rudar (Velenje) i Branik (Maribor) u Slovenačku zonsku ligu - Istok
Novi članovi: Kovinar (Maribor) i Triglav (Kranj)
Napomene: Ima neslaganja u gol-razlici kod pojedinih klubova
Najbolji strelac: Mastnak (Slavija, Vevče) 16 golova



BOSNA I HERCEGOVINA

Krajiška zona


1 Sloboda, Bosanski Novi 26 17 6 3 70:21 +49 40
2 Sloga, Gornji Podgradci 26 16 5 5 53:18 +35 37
3 Podgrmeč, Sanski Most 26 15 7 4 71:37 +34 37
4 BSK Banja Luka 26 14 3 9 55:36 +19 31
5 OFK Prijedor 26 12 7 7 55:37 +18 31
6 Željezničar, Banja Luka 26 13 1 12 63:51 +12 27
7 Sloboda, Mrkonjić Grad 26 14 2 10 63:49 +14 27
8 Naprijed, Banja Luka 26 8 8 10 31:30 +1 24
9 Bratstvo, Bosanska Krupa 26 10 4 12 38:42 -4 24
10 Elektrobosna, Jajce 26 10 3 13 61:51 +10 23
11 Ljubić, Prnjavor 26 10 3 13 42:84 -42 23
12 Borac, Bosanska Dubica 26 9 4 13 59:68 -9 22
13 Borac, Drvar 26 6 2 18 36:58 -22 14
14 Lauš, Banja Luka 26 0 1 25 12:109 -97 1

Viši rang: Sloboda (Bosanski Novi) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Zapad
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Tuzlanska zona

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Sarajevsko – Zenička zona

Učesnici: Iskra (Bugojno), Bosna (Sarajevo), Saobraćajac (Sarajevo), Drina (Višegrad), ZSK Zenica, Borac Tetovo (Zenica), Vareš, Iskra (Sarajevo), Sloga (Ilijaš), Sebešić (Bila), Rudo, Rudar (Breza), Bratstvo (Novi Travik), Sutjeska (Foča), Orlovik (Žepče), Željezničar (Zenica), Mladost (Župač) i Vitez.

1 Iskra, Bugojno
2
3
4 3
5
6 Borac Tetovo, Zenica 30 16 2 14 34
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17 30
18 30

Viši rang: Iskra (Bugojno) se plasirala u Drugu saveznu ligu - Jug
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hercegovačka zona

1 Troglav, Livno
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Viši rang: Troglav (Livno) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Jug
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Makedonska liga

1 Tikveš, Kavadarci 30 20 7 3 69:24 +45 47
2 Pelister, Bitola 30 19 7 4 53:25 +28 45
3 Ovče Polje, S. Nikole 30 16 10 4 53:21 +32 42
4 Balkan, Skoplje 30 13 5 12 50:42 +8 31
5 Ljuboten, Tetovo 30 13 6 12 46:46 0 31
6 Borec, Veles 30 11 8 11 34:33 +1 30
7 Karaorman, Struga 30 12 6 12 49:51 -2 30
8 Sloga, Skoplje 30 12 5 13 36:32 +4 29
9 FCU 55, Skoplje 30 13 3 14 44:46 -2 29
10 Belasica, Strumica 30 11 6 13 30:23 +7 28
11 Jugokokta, Đorđe Petrov 30 12 4 16 58:59 -1 28
12 Navrovo, Gostivar 30 11 5 14 45:49 -4 27
13 Osogovo, Kočani 30 9 9 12 28:33 -5 27
14 11. oktomvri, Prilep 30 8 9 13 28:45 -17 25
15 ZIK Prilep 30 9 5 16 23:45 -22 23
16 Astibo, Štip 30 2 4 24 15:77 -62 8

Viši rang: Tikveš (Kavadarci) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 Jedinstvo, Bijelo Polje 22 14 2 6 31:15 +16 30
2 Rudar, Pljevlja 22 11 6 5 41:20 +21 28
3 Arsenal, Tivat 22 11 6 5 34:24 +10 28
4 Ibar, Rožaje 22 11 4 7 41:29 +12 26
5 Grafičar, Titograd 22 9 6 7 27:23 +4 24
6 Mornar, Mar 22 10 3 9 26:33 -7 23
7 Zabjelo 22 6 10 6 22:16 +6 22
8 OFK Ivangrad 22 7 6 9 29:30 -1 20
9 Gorštak, Kolašin 22 7 6 9 21:38 -17 20
10 Čelik, Nikšić 22 5 7 10 20:21 -1 17
11 Brskovo, Mojkovac 22 5 4 13 20:52 -32 14
12 Kom, Doljani 22 3 6 13 22:33 -11 12

Viši rang: Jedinstvo (Bijelo Polje) je postalo novi član Druge savezne lige - Jug
Ispali: Kom (Doljani) i Brskovo (Mojkovac)
Novi članovi: pošto se doneta odluka o proširenu lige status republičkog ligaša je dobilo pet klubova Petrovac (Petrovac na Moru), Mogren (Budva), Zeta (Golubovci), Dečić (Tuzi) i Jezero (Plav).
Napomene
:

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 23 jan 2011, 15:30

Hvala Samit.
Nebitno jesu li se lige zvale Republičke ili zonske mislio sam upravo na gore postavljene.

Pomoć oko dilema za Hercegovačku zonu 1972-73.
1.Mladost Lištica (Široki Brijeg)
2.Iskra Stolac
6.Makljen Prozor
8.Turbina Jablanica
10.Mladost Gacko

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 26 jan 2011, 12:28

Evo jos nekih tabela 1972/73

Područna liga Tuzla
1. Mramor (Mramor) 26 18 6 2 73:25 42
2. Mladost (Puračić) 26 16 6 4 69:30 38
3. Bratstvo (Bratunac) 26 14 5 7 63:36 33
4. Željezničar (Dobošnica) 26 15 3 8 66:40 33
5. Rudar (Srebrenica) 26 13 4 9 47:37 30
6. Boksit (Vlasenica) 26 11 6 9 41:37 28
7. Partizan (Prokosovići) 26 10 6 10 52:54 26
8. Mineral (Kozluk) 26 7 11 8 48:51 25
9. Sloga (Bikodže) 26 8 8 10 46:61 24
10. 6. avgust (Milići) 26 7 8 11 45:50 22
11. DSK (Devetak) 26 7 8 11 33:62 22
12. Sloga (Simin Han) 26 7 6 13 39:37 20
13. Mladost (Živinice selo) 26 4 5 17 35:76 13
14. BSK (Bokavići) 26 2 4 20 29:86 8

Područna liga Doboj
1. Proleter (Teslić) 28 22 4 2 84:27 48
2. Željezničar (Doboj) 28 19 5 4 90:19 43
3. Budućnost (J..... 28 17 4 7 61:45 37
4. Zadrugar (K..... 28 13 6 9 53:52 32
5. Mladost (B..... 28 13 7 8 55:48 31
6. Ozren (Bosansko Petrovo selo) 28 11 7 10 56:53 29
7. Mineral (Teslić) 28 9 8 11 39:48 26
8. Borac (Kotorsko) 28 10 5 13 56:53 24
9. Sloga (Jakeš) 28 10 4 14 60:72 24
10. Mladost (Osječani) 28 10 4 14 43:64 24
11. Borac (J..... 28 8 5 15 43:49 21
12. Proleter (M..... 28 6 7 15 43:74 21
13. Mladost (Modran) 28 9 2 17 55:67 20
14. Ozren (Rječica) 28 10 0 18 52:82 20
15. Polet (Ularice) 28 7 5 16 48:77 19

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 27 jan 2011, 21:27

MEĐUPODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA 1962-63.
1.Podgrmeč Sanski Most 22 15 2 5 83:26 32 Ulazi
2.Naprijed Banja Luka 22 14 4 4 62:35 32
3.Željezničar Banja Luka 22 13 3 6 65:43 29
4.Željezničar Prijedor 22 11 5 6 49:41 27
5.Kozara Bosanska Gradiška 22 11 4 7 65:46 26
6.Borac Bosanska Dubica 22 10 5 7 60:42 25
7.Bratstvo Bosanska Krupa 22 10 4 8 47:54 24
8.Krajina Cazin 22 7 4 11 45:52 18
9.BSK Banja Luka 22 8 1 13 71:51 17
10.Sloboda Bosanski Novi 22 6 5 11 31:51 17
11.Bratstvo Kozarac 22 6 2 14 30:76 14
12.Budućnost Banja Luka 22 0 3 19 18:101 3

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 28 jan 2011, 09:55

zmaj0712 WroteColonMEĐUPODSAVEZNA LIGA BANJA LUKA 1962-63.
1.Podgrmeč Sanski Most 22 15 2 5 83:26 32 Ulazi
2.Naprijed Banja Luka 22 14 4 4 62:35 32
3.Željezničar Banja Luka 22 13 3 6 65:43 29
4.Željezničar Prijedor 22 11 5 6 49:41 27
5.Kozara Bosanska Gradiška 22 11 4 7 65:46 26
6.Borac Bosanska Dubica 22 10 5 7 60:42 25
7.Bratstvo Bosanska Krupa 22 10 4 8 47:54 24
8.Krajina Cazin 22 7 4 11 45:52 18
9.BSK Banja Luka 22 8 1 13 71:51 17
10.Sloboda Bosanski Novi 22 6 5 11 31:51 17
11.Bratstvo Kozarac 22 6 2 14 30:76 14
12.Budućnost Banja Luka 22 0 3 19 18:101 3


Prijatelju zadaješ mi malu "glavbobolju" - koji je ovo rang takmičenja treći ili četvrti ? Ako je treći imam(o) rebus. Prvi je bio Podgrmeč, pišeš Ulazi ne znam gde- u Drugu saveznu ligu NE! . IZ Bosne i Hercegovine je ušao Rudar iz Kaknja, posle kvalifikacija. Da Podgrmeč, možda nije igrao u kvalifikacijama - bez uspeha?.

Ako je kojim slučajem ovo četvrti rang takmičenja onda je sve u redu, pa i rubrika ušli.
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 28 jan 2011, 10:50, ukupno mijenjano 1 put.

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 28 jan 2011, 10:01

Svakako 4 rang natjecanja. Klubovi su iz uskog kruga. Ove sezone je Bosna (Visoko) usla u 2SL.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 28 jan 2011, 15:07

Dok čekam da se još neko probudi, da svetlost dana ugledaju i podsavezne lige iz drugih sredina idemo korak napred. Na redu je sezona 1973/74.

Prva savezna liga

Vreme: 19.avgust 1973 - 149.мај 1974. godine

1 Hajduk, Split 34 18 9 7 52:24 +28 45
2 Velež, Mostar 34 19 7 8 54:34 +20 45
3 Crvena zvezda, Beograd 34 19 5 10 72:46 +26 43
4 Partizan, Beograd 34 12 13 9 41:33 +8 37
5 OFK Beograd 34 13 9 12 35:32 +3 35
6 Čelik, Zenica 34 12 11 11 30:28 +2 35
7 Dinamo, Zagreb 34 12 9 13 34:33 +1 33
8 Željezničar, Sarajevo 34 10 12 12 39:39 0 32
9 Sloboda, Tuzla 34 8 16 10 34:38 -4 32

10 Olimpija, Ljubljana 34 11 10 13 36:42 -6 32
11 Vardar, Skoplje 34 12 7 15 38:40 -2 31
12 Vojvodina, Novi Sad 34 10 11 13 33:37 -4 31
13 Proleter, Zrenjanin 34 13 5 16 36:48 -12 31
14 Sarajevo 34 11 9 14 29:42 -13 31
15 Radnički, Niš 34 11 9 14 29:43 -14 31
16 Bor 34 13 5 16 32:49 -17 31
17 Borac, Banja Luka 34 8 14 12 43:43 0 30
18 Zagreb 34 9 9 16 28:44 -16 27

Epilog:
• Hajduk (Split), prvak
Velež (Mostar) i Partizan (Beograd) učesnici Kupa UEFA
• Crvena zvezda (Beograd) učesnik Kupa pobednika kupova
Ispali: Zagreb i Borac (Banja Luka)
Novi članovi: Radnički (Kragujevac) i Rijeka


Lista strelaca:
17 golova – Danilo Popivoda (Olimpija)
16 golova – Dušan Bajević (Velež)
15 golova – Husnija Fazlić (Borac)
14 golova – Stanislav Karasi (Crvena Zvezda), Nenad Bjeković (Partizan), Mate Gavran
(Čelik)

12 golova – Slaviša Žungul (Hajduk), Dušan Šujica (Vardar), Slobodan Radović (Bor)
11 golova – Aleksandar Panajotović (Crvena Zvezda)

Sastavi timova

HAJDUK:Ivica Šurjak 34/8, Rizah Mešković 33, Jurica Jerković 32/9, Luka Peruzović 31/1, Slaviša Žungul 30/12, Dražen Mužinić 30/2, Vedran Rožić 29, Branko Oblak 28/5, Dragan Holcer 26, Ivan Buljan 25/2, Vilson Džoni 24/2, Željko Mijač 22/2, Mario Boljat 21/1, Mićun Jovanić 16/3, Ivica Matković 15/3, Goran Jurišić 11/2, Berislav Poldrugovac 3, Joško Gluić 3, Ivan Katalinić 2, Nenad Šalov 2.
VELEŽ:Džemal Hadžiabdić 34/1, Enver Marić 34, Jadranko Topić 33/7, Aleksandar Ristić 33/1, Franjo Vladić 31/4, Vladimir Pecelj 30, Boro Primorac 30, Marijan Kvesić 28/8, Dušan Bajević 25/16, Vahid Halilhodžić 25/6, Marko Čolić 24/5, Dubravko Ledić 23/1, Momčilo Vukoje 17/2, Mirko Ćorluka 16, Ahmet Glavović 12, Miomir Meter 7, Ivo Prskalo 3, Salko Bilkić 2, Ibrahim Jakirović 1, Mirsad Mulahasanović 1.
CRVENA ZVEZDA:Vladimir Petrović 31/7, Stanislav Karasi 30/14, Miroslav Pavlović 30/1, Kiril Dojčinovski 30, Nikola Jovanović 29/6, Vladislav Bogićević 29/4, Ognjen Petrović 29/1, Aleksandar Panajotović 26/11, Jovan Aćimović 26/7, Petar Baralić 26/3, Mihalj Keri 24/2, Zoran Antonijević 15/4, Živorad Jevtić 13, Slobodan Janković 12/1, Vojin Lazarević 11/2, Branko Radović 11/1, Dušan Savić 9/6, Trifun Mihajlović 6/1, Dragomir Racić 6, Petar Krivokuća 6, Zoran Filipović 6, Radivoje Ratković 4/1, Dragoslav Stepanović 4, Dušan Nikolić 3, Miloš Šestić 3, Branko Klenkovski 1, Bratislav Đorđević 1.
PARTIZAN:Nenad Bjeković 32/14, Radomir Antić 31/1, Refik Kozić 30, Momčilo Vukotić 30/7, Vladimir Pejović 29, Ivan Golac 27, Miodrag Živaljević 27/4, Ilija Zavišić 22/4, Miroslav Bošković 21/4, Nikola Budišić 20, Borivoje Đorđević 20/1, Nenad Cvetković 19/5, Blagoja Istatov 18, Zlatko Milić 17, Aranđel Todorović 16, Svemir Đorđić 11/1, Slavko Radojković 11, Zoran Racić 8, Zoran Vraneš 8, Enver Salilhodžić 6, Slobodan Todorović 5, Predrag Tomić 4, Zoran Cvetanović 4, Milojko **** 2, Vasil Ringov 2.
OFK BEOGRAD:Petar Borota 34, Miodrag Stevanović 33/3, Dušan Lukić 32/2, Krsto Mitrović 32, Nikša Ðujić 32, Ninoslav Zec 31/6, Bogdan Turudija 30/6, Sergije Krešić 29/5, Dragan Stojanović 24/3, Mladen Božović 24/1, Miodrag Paunović 19/3, Slobodan Mešanović 19, Dušan Bašić 18/2, Stojan Vukašinović 17, Sava Stoiljković 12, Zdravko Jokić 12, Mladen Stefanović 4, Slobodan Santrač 3/2, Slavko Kurbalija 3, Zoran Vekić 2, Veličković 1, Radosavljević 1.
ČELIK:Sead Preldžić 34, Jasmin Hajduk 34, Rade Radulović 33/2, Mate Gavran 32/14, Fadil Talić 32, Kemal Šljoka 32, Petar Micić 31/2, Zlatan Isović 31, Radovan Bokan 24/3, Mehmed Buza 24/3, Dušan Alempić 22, Milojica Tripković 19, Alojz Renić 17/6, Momčilo Vujačić 13, Midhat Mujkić 12, Rajko Prodanović 9, Jasmin Gradinčić 8, Goran Peleš 2, Jakovljević 2, Rifet Brdarević 2, Šerif Šuvalić 1.
DINAMO:Ivica Miljković 33/2, Damir Valec 33/1, Mario Bonić 31/8, Dragutin Vabec 29/8, Josip Kuže 27, Želimir Stinčić 21, Srećko Huljić 20/1, Ivica Car 20, Zdenko Kafka 19/1, Filip Blašković 18, Josip Ražić 17, Mladen Ramljak 16/1, Veljko Tukša 16/1, Mladen Repalust 15/1, Josip Lalić 14/3, Milan Šarović 13, Zlatko Kranjčar 12/2, Ivan Bedi 11, Fikret Mujkić 10/2, Marijan Čerček 10, Džemal Mustedanagić 9/1, Ivica Senzen 7/1, Čedomir Jovičević 7, Nenad Lušić 7, Slavko Kovačić 4/1, Branko Devčić 4, Zlatko Vugrin 1.
ŽELJEZNIČAR:Josip Katalinski 32/1, Slobodan Kojović 32/4, Enver Hadžiabdić 31/1, Džemaludin Šerbo 31/6, Slobodan Janjuš 28, Velija Bećirspahić 28, Hajrudin Saračević 25/1, Avdija Deraković 24, Blagoje Bratić 23/4, Ivan Lušić 20/3, Božo Janković 17/3, Tarik Hodžić 17/7, Dragomir Vlaški 16/1, Edin Sprečo 15/7, Branisla Spasojević 15, Branimir Jelušić 12, Miloš Radović 10, Esad Ibrahimović 9, Dragan Kojović 7, Rajko Rašević 7/1, Željko Biljuš 4, Mladen Marić 3, Nijaz Bašić 3, Miodrag Škrbić 2, Nenad Starovlah 1.
SLOBODA:Fuad Mulahasanović 33/8, Mustafa Hukić 32/7, Kasim Alibegović 32, Radomir Jovičić 31, Mesud Nalić 29/2, Fahrudin Avdičević 28/1, Petar Slavkić 26/4, Ešref Jašarević 26, Gabrijel Pendić 25, Jovan Geca 23/6, Časlav Jevremović 21/1, Aleksandar Miličić 21, Jusuf Hatunić 16/1, Džemil Cerić 14/3, Suad Kalesić 13, Jasmin Divanefendić 12, Ešref Mujezinović 11, Miralem Fazlić 10/1, Alberto Altarac 4, Ismet Hadžić 4, Sejdinović 3, Muris Kikić 2, Ranko Cakić 1, Selimbegović 1, Fuad Subašić 1.
OLIMPIJA:Ante Sirković 33, Danilo Popivoda 32/17, Vili Ameršek 32/4, Mehmedalija Šišić 31, Vukadin Lalović 30/3, Slobodan Dogandžić 29, Tone Rožič 28/3, Miloš Šoškić 28, Mladen Kranjc 25/2, Ilija Grubor 23/1, Dragan Popadić 21/1, Josip Vugrinec 19/2, Dragan Rogić 16/1, Slobodan Bracanović 15, Milenko Glišić 14/2, Zdenko Iskra 10, Zlatko Klampfer 9, Marjan Babšek 9, Slavko Sarap 8, Atanas Ðorlev 3, Milan Harambašić 3, Mladen Jovičević 1.
VARDAR:Boško Kajganić 34, Dušan Šujica 33/12, Metodije Spasovski 33/8, Boro Uzunov 30/7, Dimitar Georgijev 29/1, Petar Gruevski 28, Atanas Mečkarov 27, Jastrat Janevski 25, Kočo Dimitrovski 25, Vančo Balevski 23/4, Dragan Hristovski 23, Nikola Sekulov 19/4, Blagoja Ančevski 15/1, Ðorđe Nikolovski 15, Lazar Plačkov 14, Vančo Spasovski 13, Mladen Andreevski 12, Josif Srebrov 10, Atanas Grnčarov 6, Branko Krstevski 3, Ðorđe Todorovski 2, Borče Micevski 1, Slobodan Ilijevski 1.
VOJVODINA:Zvonko Ivezić 33/5, Martin Novoselac 33, Petar Nikezić 30/8, Željko Jurčić 30, Dojčin Perazić 29/3, Miodrag Adžić 26/3, Ratko Svilar 26, Slavko Ličinar 25/1, Vasa Rutonjski 25, Vladimir Trifunović 24/4, Momčilo Bošković 22, Laslo Lerinc 21/2, Rajko Aleksić 21, Ðorđe Vujkov 17, Slobodan Vučeković 14/2, Miodrag Kustudić 13/4, Miroslav Vukašinović 9, Milorad Sekulović 8/1, Rajko Kovačević 8, Velimir Krtolica 8, Milan Grujić 8, Draško Cvetković 1, Miodrag Ðinđić 1, Slobodan Pavković 1.
PROLETER:Ivica Radosavljević 34/9, Miloš Vidović 33/7, Dušan Egelja 33, Jovan Kanački 32/1, Zoran Mišić 31, Jovan Sučević 29/4, Radivoj Drašković 28/1, Jovan Kovrlija 27/2, Stevan Kovačević 25/6, Mirko Golijanin 23/1, Aleksandar Milojković 22, Jovica Glišin 20, Delivoj Šarenac 17, Milan Šarović 15, Milomir Dubljević 15, Goran Mešković 11/3, Zoran Dakić 11/1, Milutin Bajac 7/1, Milenko Manislavić 7, Žarko Soldo 6, Sredoje Mojsin 3, Banč 1.
SARAJEVO:Sulejman Demir 34, Ante Rajković 33, Dragoljub Simić 33/5, Edhem Šljivo 33/5, Fuad Muzurović 32, Ranko Petković 32/10, Anđelko Tešan 27, Hamdo Ferhatović 27, Zoran Lukić 25/2, Savo Ekmečić 20, Zlatko Dupovac 19, Nijaz Ferhatović 18, Sead Gruda 17, Murat Šaran 16/1, Sadik Sadiković 16, Safet Sušić 10/1, Hamdo Radeljaš 9, Džemil Cerić 7/1, Robert Košar 6, Avdo Murga 5, Vahid Avdić 4, Fahrudin Prljača 2, Momčilo Tošić 2, Milan Harambašić 1, Esher Hadžiabdić 1.
RADNIČKI, NIŠ: Ilija Dimoski 33/3, Trajče Kovačev 33/1, Slobodan Antić 31/7, Dragan Pantelić 31, Pavle Grubješić 30/6, Vitomir Dimitrijević 30, Miodrag Stefanović 27/3, Stevan Andrejević 27/1, Milan Dovedan 24, Stracimir Martinović 22/1, Milenko Titin 20/1, Tomislav Pešić 17/2, Ljubiša Rajković 16, Milorad Janković 13/1, Ivan Mladenović 12, Velimir Živić 11, Slobodan Halilović 8, Nebojša Bojić 7, Dragan Ivanović 4/2, Miodrag Knežević 3, Radivoje Anđelković 2, Dragoljub Ilić 1.
BOR:Borisav Ðorđević 34/5, Aleksandar Petković 34/1, Stevan Komljenović 32/1, Dragoljub Šaković 31, Slobodan Radović 30/12, Desimir Ranković 28, Vladeta Nikolić 26, Slobodan Tomić 25/2, Radomir Šaković 24/6, Ljubiša Dalanović 24, Slobodan Paunovski 23/1, Gradimir Cvetković 17/1, Radoslav Barišić 17, Jovan Hajduković 13, Dragan Milojević 13, Rasim Ahmetović 12, Miodrag V. Nikolić 11/1, Slobodan Perišić 9, Novica Kostić 9, Dušan Sopić 6, Zoran Vuletić 4, Pavao Rajzner 3, Petar Bonačić 2, Dušan Popović 2, Dragoljub Potić 2.
BORAC: Abid Kovačević 34/8, Dževad Kreso 33/1, Husnija Fazlić 31/15, Dragoslav Sredojević 30, Milan Vukelja 30, Zvonko Vidačak 29, Zoran Smilevski 28/1, Nenad Gavrilović 27, Emir Jusić 26/3, Marijan Jantoljak 24, Mario Brnjac 22, Josip Pelc 17/2, Dragan Gugleta 14/3, Muhamed Ibrahimbegović 13/5, Vladimir Ćulafić 13/3, Nenad Lazić 12, Mensur Bajagilović 12/2, Fuad Đulić 11, Emir Mulalić 9, Drago Bogojević 7, Hikmet Kušmić 4, Nedim Kovačević 4, Vitomir Samardžija 1.
ZAGREB: Drago Rukljač 33/6, Franjo Horvat 33, Veljko Ivanišević 32, Atif Lipovac 32, Mijo Markulin 31/6, Branimir Antolić 29, Božo Bakota 27/4, Hajrudin Hudišić 27/3, Boško Bursać 25/3, Branko Tucak 25, Drago Tkalec 25, Zvonko Čopor 23/1, Celestin Gašparini 22, Filip Ivanda 17, Petar Močibob 15, Slavko Kovačić 11/1, Željko Smolek 9/3, Mladen Pušelj 4, Josip Kečkeš 4, Lugarić 3, Spasić 2, Branko Odeljan 1, Vuksanović 1, Nedo Kovačević 1, Slobodan Gaćeša 1, Milan Ðekić 1, Slobodan Kustudić 1.


Drugi rang takmičenja – Druga savezna liga

Promenjen je sistem takmičenja – od četiri grupe Druge lige stvorene su dve.

Istok

1 Radnički, Kragujevac 34 19 10 5 68:25 +43 48
2 Borac, Čačak 34 18 12 4 60:23 +37 48
3 FK Priština 34 16 8 10 49:43 +6 40
4 Šumadija, Aranđelovac 34 15 7 12 46:38 +8 37
5 Čukarički, Beograd 34 13 9 12 38:43 -5 35
6 Budućnost, Titograd 34 12 10 12 35:25 +10 34
7 Trepča, Kosovska Mitrovica 34 10 14 10 45:40 +5 34
8 FK Kumanovo 34 13 8 13 36:34 +2 34
9 Rabotnički, Skopje 34 12 10 12 46:52 -6 34
10 Napredak, Kruševac 34 11 11 12 38:46 -8 33
11 Sutjeska, Nikšić 34 13 6 15 45:47 -2 32
12 Radnički, Pirot 34 12 8 14 39:41 -2 32
13 Pobeda, Prilep 34 13 6 15 51:58 -7 32
14 Rad, Beograd 34 11 10 13 33:40 -7 32
15 Bokelj, Kotor 34 11 9 14 31:37 -6 31
16 OFK Titograd 34 9 10 15 39:56 -17 28
17 Galenika, Zemun 34 10 7 17 32:44 -12 27
18 Budućnost, Peć 34 5 11 18 17:56 -39 21

Viši rang: Radnički (Kragujevac) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Budućnost (Peć), Galenika (Zemun) i OFK Titograd
Novi članovi: Lovćen (Cetinje), Teteks (Tetovo), Sloga (Kraljevo) i Vlaznimi (Đakovica)
Napomene:


Lista strelaca:
25 Olarević Žarko (Radnički KG)
18 Gligorovski (Pobeda)
17 Paunović (Radnički KG), M.Đorđević (Radnički P)
16 B.Čakarević (Borac)
15 Martinović (OFK Titograd)

Zapad

1 Rijeka 34 18 11 5 44:21 +23 47
2 Osijek 34 19 6 9 65:31 +34 44
3 Kozara, Bos. Gradiška 34 15 9 10 40:32 +8 39
4 Iskra, Bugojno 34 15 9 10 36:31 +5 39

5 Novi Sad 34 14 9 11 51:45 +6 37
6 Crvenka 34 13 9 12 44:39 +5 35
7 Bačka, Bačka Palanka 34 13 9 12 39:38 +1 35
8 Igman, Iliđa 34 13 8 13 47:35 +12 34
9 Famos, Hrasnica 34 10 13 11 33:32 +1 33

10 Šibenik 34 15 3 16 46:50 -4 33
11 Leotar, Trebinje 34 13 7 14 29:42 -13 33
12 Karlovac 34 12 9 13 38:53 -15 33
13 Maribor 34 12 8 14 44:42 +2 32
14 Dinamo, Pančevo 34 10 12 12 30:42 -12 32
15 Spartak, Subotica 34 10 11 13 31:36 -5 31
16 Dinamo, Vinkovci 34 11 8 15 51:46 +5 30
17 Mura, Murska Sobota 34 6 11 17 41:51 -10 23
18 Merkator, Ljubljana 34 6 10 18 23:51 -28 22

Viši rang: Rijeka se plasirala u Prvu saveznu ligu
Ispali: Merkator (ljubljana), Mura (Murska Sobota), Dinamo (Vinkovci), Spartak (Subotica) i Dinamo (Pančevo)
Novi članovi:
Borac (Banja Luka) i Zagreb iz Prve savezne lige
• Vrbas (Titov Vrbas), Varteks (Varaždin), Jedinstvo (Bihać) i Rudar (Trbovlje)
Napomene:


Lista strelaca:
24 Lukačević Ivan (Osijek)
20 Lj. Petrović (Osijek)
17 Čatić (Kozara)
16 D.Pejović (Crvenka)
14 D.Kovačević (Igman), Bačić (Šibenik)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 28 jan 2011, 15:21

Sezona 1973/74 - drugi deo

Republičke i zonske lige

Fudbalski savez Srbije je 14.jula 1973.godine doneoo odluku o izmeni sistema takmičenja. Odlučeno je da se formira jedinstvena Prva srpska liga sa 18 članova i dve Druge srpske lige i to Jug i Sever.

Prva srpska liga

1 Sloga, Kraljevo 34 20 6 8 63:31 +32 46
2 Dubočica, Leskovac 34 19 6 9 71:31 +40 44
3 IM Rakovica, Beograd 34 16 11 7 45:19 +26 43
4 Sloboda, Titovo Užice 34 14 14 6 49:28 +21 42
5 FAP Priboj na Limu 34 17 6 11 48:33 +15 39
6 Majdanpek 34 17 6 11 56:49 -7 40
7 Timok, Zaječar 34 16 5 13 50:56 -6 37
8 Mačva, Šabac 34 13 9 12 51:54 -3 35
9 Topličanin, Prokuplje 34 13 6 15 41:54 -13 32
10 Radnički, Beograd 34 11 10 13 49:63 -14 32
11 Budućnost, Valjevo 34 12 7 15 39:50 -11 31
12 Dinamo, Vranje 34 10 10 14 40:46 -6 30
13 Voždovac, Beograd 34 10 9 15 44:53 -9 29
14 Prva iskra, Barič 34 11 7 16 30:42 -12 29
15 Kolubara, Lazarevac 34 8 12 14 38:44 -6 28
16 Loznica 34 10 8 16 34:54 -20 28
17 Jagodina 34 7 12 15 36:47 -11 26
18 Takovo, Gornji Milanovac 34 4 14 16 23:52 -29 22

Viši rang: Sloga (Kraljevo) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Istok
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Vojvođanska liga
1 Vrbas (-3) 34 22 9 3 86:23 +63 50
2 Radnički, Zrenjanin 34 17 10 7 51:32 +19 44
3 OFK Kikinda (-3) 34 18 10 6 71:26 +45 43
4 Kozara, Banat. Veliko Selo 34 13 12 9 40:26 +14 38
5 Bačka, Subotica 34 15 7 12 51:32 +19 37
6 Slavija, Novi Sad (-1) 34 14 10 10 47:32 +15 37
7 Panonija 34 12 12 10 34:42 -8 36
8 Srem, Sremska Mitrovica 34 10 14 10 28:27 +1 34
9 Radnički, Sombor 34 13 8 13 57:62 -5 34
10 Inđija (-2) 34 13 9 13 50:39 +11 33
11 Hajduk, Kula 34 12 9 13 36:46 -8 33
12 Cement, Beočin (-2) 34 13 8 13 46:48 -2 32
13 BAK,Bela Crkva 34 10 11 13 51:57 -6 31
14 Sloven, Ruma (-3) 34 12 9 13 43:43 0 30
15 Vršac (-1) 34 10 10 14 42:45 -3 29
16 Tekstilac, Odžaci (-2) 34 10 9 15 36:58 -22 27
17 Senta 34 4 8 22 24:82 -58 16
18 HIP Pančevo 34 2 7 25 19:92 -73 11

Viši rang: Vrbas se plasirao u Drugu saveznu ligu – Zapad
Ispali: HIP Pančevo, Senta, Tekstilac (Odžaci) i Vršac
Novi članovi:
Napomene:


Kosovska liga

1 Vlaznimi, Đakovica
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Viši rang: Vlaznimi (Đakovica) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hrvatska liga

1 Varteks, Varaždin (-1) 32 20 6 6 55:27 +28 45
2 Zadar 32 20 4 8 53:18 +27 44
3 Segesta, Sisak 32 14 7 11 62:37 +25 35
4 Zagrebački plavi 32 13 9 10 44:40 +4 35
5 Split 32 12 8 12 49:43 +6 32
6 Neretva, Metković 32 11 10 11 38:46 -8 32
7 Lokomotiva, Zagreb 32 10 11 11 39:38 +1 31
8 Borovo 32 12 7 13 41:42 -1 31
9 Istra, Pula 32 10 11 11 45:51 -6 31
10 Belišće 32 10 11 11 45:51 -6 31
11 BSK Slavonski Brod 32 12 6 14 41:46 -5 30
12 Rovinj 32 11 7 14 50:51 -1 29
13 GOŠK, Dubrovnik 32 10 9 13 42:43 -1 29
14 Crikvenica 32 10 9 13 35:43 -8 29
15 Orijent, Rijeka 32 7 14 11 30:41 -11 28
16 Metalac, Osijek 32 8 12 12 34:49 -15 28
17 Trešnjevka, Zagreb 32 8 7 17 42:61 -19 23

Viši rang: Varteks (Varaždin) se plasirao u Drugu ligu - Zapad
Ispali: Trešnjevka (Zagreb), Metalac (Osijek) i Orijent (Rijeka)
Novi članovi: Solin, Metalac (Sisak), Darda i Nehaj (Sinj)
Napomene
:

Slovenska liga

1 NK Rudar, Trbovlje 26 14 9 3 49:17 +32 37
2 NK Kladivar, Celje 26 15 6 5 39:27 +12 36
3 NK Ljubljana 26 12 7 7 38:26 +12 31
4 NK Železničar, Maribor 26 12 6 8 38:24 +14 30
5 NK Slovan, Ljubljana 26 12 6 8 41:34 +7 30
6 NK Ilirija, Ljubljana 26 11 6 9 35:31 +4 28
7 NK Koper 26 10 7 9 28:32 -4 27
8 NK Slavija, Vevče 26 8 7 11 41:41 0 23
9 NK Drava, Ptuj 26 7 9 10 33:42 -9 23
10 NK Nafta, Lendava 26 9 5 12 30:41 -11 23
11 NK Izola 26 6 10 10 28:35 -7 22
12 NK Kovinar, Maribor 26 9 4 13 31:42 -11 22
13 NK Šmartno 26 7 5 14 42:49 -7 19
14 NK Aluminij, Kidričevo 26 5 3 18 25:57 -32 13

Viši rang: Rudar (Trbovlje) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Aluminij (Kidričevo), Šmartno i Kovinar (Maribor) u Slovenačku zonsku ligu - Istok
Novi članovi: Pohorje i Vozila (Nova Gorica)
Napomene:
Najbolji strelac: Drnovšek (Rudar, Trbovlje) 18 golova


Liga Bosne i Hercegovine

Formiranje lige:

Povratnici iz Druge savezne lige (12):
• Sever: Radnik (Bijeljina) i Jedinstvo (Brčko)
• Zapad: Jadran (Bihać), Sloboda (Bosanski Novi), Rudar (Ljubija)
• Jug: Unis (Vogošća), Rudar (Kakanj), Borac (Travnik), Bosna (Visoko), Radnik (Hadžići), Troglav (Livno) i Borac (Čapljina)
Po dva prvoplasirana tima iz zonskih liga (8 klubova):
• Krajiška: Elektobosna (Jajce) i OFK Prijedor
• Tuzlanska: Sloga (Doboj) i Jedinstvo (Odžak)
• Sarajevska: Pofalički (Sarajevo) i Bosna (Sarajevo)
• Hercegovačka: Mladost (Lištica) i Iskra (Stolac)
Vreme: 19.avgust 1973 do …



1 Jedinstvo, Bihać 38 22 9 7 70:34 +36 53
2 Sloga, Doboj 38 20 10 8 57:29 +18 50
3 Borac, Travnik 38 20 9 9 50:33 +17 49
4 Jedinstvo, Brčko 38 19 10 9 52:39 +13 48
5 Elektrobosna, Jajce 38 19 9 10 47:30 +17 47
6 Rudar, Kakanj 38 16 11 11 57:37 +20 43
7 UNIS, Vogošća 38 16 11 11 44:31 +13 43
8 Radnik, Hadžići 38 14 10 14 56:58 -2 38
9 Rudar, Ljubija 38 12 13 13 47:44 +3 37
10 Pofalički, Sarajevo 38 12 13 13 40:43 -3 37
11 Borac, Čapljina (-1) 38 14 10 14 43:46 -3 37
12 Jedinstvo, Odžak 38 14 8 14 36:39 -3 36
13 Bosna, Visoko 38 13 9 16 47:48 -1 35
14 Radnik, Bijeljina 38 12 11 15 42:49 -7 35
15 Bosna, Sarajevo 38 12 10 16 49:41 +8 34
16 Iskra, Stolac 38 9 13 16 42:61 -19 31
17 Sloboda, Bosanski Novi 38 10 9 19 32:59 -27 27
18 Mladost, Lištica 38 5 14 19 21:62 -41 24
19 Troglav, Livno 38 8 8 22 36:72 -36 24
20 OFK Prijedor 38 6 7 25 35:69 -34 19

Viši rang: Jedinstvo (Bihać) se plasiralo u Drugu ligu - Zapad
Ispali: Mladost (Lištica), Iskra (Stolac), Sloboda (Bosanski Novi), Prijedor i Troglav (Livno)
Novi članovi: Drina (Zvornik), Podgrmeč (Sanski Most), Igman (Ilidža) i Lokomotiva (Mostar)
Napomene: Za narednu sezonu liga je smanjena na 18 klubova.


Makedonska liga

1 Teteks, Tetovo 34 19 10 5 64:29 +35 48
2 Bregalnica, Štip 34 20 7 7 74:38 +36 47
3 Tikveš, Kavadarci 34 16 6 12 53:39 +14 38
4 Balkan, Skoplje 34 16 6 12 60:48 +12 38
5 Belasica, Strumica 34 16 4 14 49:47 +2 36
6 Osogovo, Kočani 34 16 4 14 28:35 -7 36
7 Rudar, Priboštip 34 12 10 12 47:41 +6 34
8 Jugokokta, Đorđe Petrov 34 14 6 14 61:59 +2 34
9 11.oktomvri, Prilep 34 13 8 13 41:43 -2 34
10 FCU Skoplje 34 12 8 14 50:50 0 32
11 Tiverija, Strumica 34 13 6 15 37:53 -16 32
12 Ljuboten, Tetovo 34 12 7 15 42:52 -10 31
13 Vardar, Negotino 34 12 7 15 34:45 -11 31
14 Borec, Veles 34 12 6 16 38:59 -21 30
15 FK Ohrid 34 11 7 16 49:49 0 29
16 FK Skopje 34 9 11 14 29:43 -14 29
17 Silika, Gostivar 34 11 5 18 37:46 -9 27
18 Sloga, Skopje 34 8 10 16 35:52 -17 26

Viši rang: Teteks (Tetovo) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: Sloga (Skopje) i Silika (Gostivar)
Novi članovi:
Napomene:


Crnogorska liga

1 Lovćen, Cetinje 30 25 2 3 87:18 +69 52
2 Jedinstvo, Bijelo Polje 30 16 9 5 63:34 +29 41
3 Zeta, Golubovci 30 18 5 7 52:32 +20 41
4 Čelik, Nikšić 30 14 8 8 56:33 +23 36
5 Tekstilac, Bijelo Polje 30 14 8 8 53:30 +23 36
6 Grafičar, Titograd 30 14 6 10 35:27 +8 34
7 Petrovac, Petrovac na Moru 30 14 3 13 41:53 -12 31
8 Gorštak, Kolašin 30 12 3 15 49:43 +6 27
9 Zabjelo 30 10 7 13 36:48 -12 27
10 Mladost, Lješkopolje 30 11 4 15 44:66 -22 26
11 Iskra, Danilovgrad 30 11 3 16 48:51 -3 25
12 Ibar, Rožaje 30 9 6 15 43:59 -16 24
13 Rudar, Pljevlja 30 9 6 15 36:62 -26 24
14 Jezero,Plav 30 9 4 17 42:66 -24 22
15 Mornar, Bar 30 7 5 18 39:58 -19 19
16 Orjen, Zelenika 30 6 3 21 32:77 -45 15

Viši rang: Lovćen (Cetinje) se plasirao u Drugu saveznu ligu -Istok
Ispali: Orjen (Zelenika), Mornar (Bar) i Jezero (Plav)
Novi članovi: Partizan (Momišići – Titograd), Arsenal (Tivat), Ivangard i Agrokombinat (Titogard)
Napomene:


Zonske lige Bosne i Hercegovine (IV rang takmičenja)

Krajiška (Banjalučka) zona

1 Podgrmeč, Sanski Most 30 18 8 4 60:28 +32 44
2 Sloboda, MG 30 17 6 7 65:42 +23 40
3 Mladost 30 16 6 8 66:41 +25 38
4 Naprijed 30 14 10 6 52:32 +20 38
5 Željezničar 30 16 5 9 54:41 +13 37
6 Bratstvo, BK 30 16 3 11 40:24 +16 35
7 Borac, BD 30 16 3 11 53:45 +8 35
8 Krajina 30 10 7 13 50:50 0 27
9 BSK 30 9 11 10 51:56 -5 29
10 Bratstvo,K 30 8 11 11 45:55 -10 27
11 Sloga (-2) 30 10 8 12 48:52 -4 26
12 Bakšaiš 30 8 10 12 55:65 -10 26
13 Vrbas 30 8 10 12 34:46 -12 26
14 Jelšingrad 30 7 8 15 41:56 -15 22
15 Grahovo 30 5 10 15 41:68 -27 20
16 Jedinstvo 30 2 4 24 33:90 -57 8

Viši rang: Podgrmeč (Sanski Most) se plasirao u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

Severnoistočna zona:

1 Drina, Zvornik 36 21 9 6 68:28 +40 51
2 Rudar, Bukinje 36 18 8 10 51:51 +20 44
3 Bratstvo, Gračanica 36 16 10 10 57:37 +20 42
4 Natron, Naglaj 36 17 8 11 61:42 +19 42
5 Lokomotiva, Brčko 36 17 7 12 65:35 +20 41
6 Borac, Bosanski Šamac 36 16 7 13 54:46 +8 39
7 Zvijezda, Gradačac 36 16 6 14 63:54 +9 38
8 Budućnost, Banovići 36 14 8 14 62:52 +10 36
9 TOSK Tešanj 36 14 8 14 63:58 +5 36
10 Radnički, Lukavac 36 14 7 15 60:58 +2 35
11 Proleter, Dvorovi 36 12 11 13 60:60 0 35
12 Hajduk, Orašje 36 13 9 14 38:43 -5 35
13 Tekstilac, Derventa 36 13 9 14 42:49 -7 35
14 Modriča 36 12 10 14 42:49 -7 34
15 Kombinat, Bosansi Šamac 36 13 8 15 36:55 -19 34
16 Slaven, Živinice 36 12 8 16 49:66 -17 32
17 Proleter, Teslić 36 11 7 18 51:70 -19 29
18 Mramor 36 9 7 20 40:68 -28 25
19 Radnik,Lipnica 36 5 11 20 44:100 -56 21

Viši rang: Drina (Zvornik) se plasirala u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali: Radnik (Lipnica), Mramor i Proleter (Teslić)
Novi članovi: Boksit (Vlasenica), Graničar (Brezovo Polje) i Željezničar (Doboj)
Napomene:


Sarajevsko – Zenička zona

1 Igman, Ilidža
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: Igman (Ilidža) se plasirao u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hercegovačka zona

1 Lokomotiva, Mostar
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: Lokomotiva (Mostar) se plasirala u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


U "deficitu" sam za dve zonske lige - zna se potrebna POMOĆ PRIJATELJA

PODRUČN LIGE BOSNE I HERCEGOVINE (V rang takmičenja)

Područna liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Područna liga Tuzla

1 Boksit, Vlasenica (-1) 26 22 0 4 89:22 +67 43
2 Mladost, Šuračić 26 16 7 3 75:25 +50 39
3 Bratstvo, Bratunac 26 16 5 5 78:40 +38 37
4 Mineral, Kozluk 26 13 5 8 66:43 +23 31
5 Partizan, Prokosovići 26 111 8 7 53:39 +14 30
6 Sloga, Bikodže 26 14 2 10 72:61 +11 30
7 Guber, Srebrenica (-2) 26 14 1 11 56:49 +7 27
8 Željezničar, Dobošnica 26 10 4 12 58:47 +11 24
9 6. avgust, Milčići 26 10 3 13 55:73 -18 23
10 DSK Derventa 26 8 3 15 45:68 -23 19
11 Sloga, Simin Han 26 7 4 15 41:57 -16 18
12 Podrinje, Tršić 26 6 4 16 36:72 -36 16
13 Mladost, Živinice selo 26 6 1 19 29:102 -73 13
14 Ozren, Basan. Petrovo Selo 26 5 1 20 35:88 -53 11

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Područna liga Brčko

1 Graničar, Brezovo Polje
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Područna liga Doboj

1 Željezničar, Doboj
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Imam samo dve od desetak kompletnih područnih liga. Na potezu ste Vi dragi prijatelji ...

ŠESTI RANG TAKMIČENJA

Prva grupna liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Druga grupna liga Sarajevo

1 Borac, Čekrčići 22 15 2 5 55:24 +31 32
2 Polet, Zimča 22 13 3 6 75:33 +42 29
3 Napredak, Radovlje 22 11 6 5 47:32 +15 28
4 Vispak, Ozrakovići 22 11 5 6 56:29 +27 27
5 Vranica, Fojnica 22 10 6 6 57:33 +24 26
6 Kovina, Arnautovići 22 11 4 7 49:35 +14 26
7 Stanica,Visoko 22 9 4 9 52:43 +9 22
8 Bratstvo, Gornje Moštre 22 8 5 9 41:53 -12 21
9 Uskok, Dobrinje 22 7 5 10 36:36 0 19
10 Omaldinac, Porječani 22 7 4 11 34:54 -20 18
11 Jedinstvo, Top. Polje 22 7 1 14 33:47 -14 15
12 Mladost, Mulići 22 0 1 21 17:133 -116 1

Viši rang: Borac (Čekrčići) se plasirao u Područnu ligu Sarajevo
Ispali: Mladost (Mulići) u OFL Visoko
Novi članovi:
Napomena:

Ovo je samo početak, kap u moru liga...

SEDMI RANG TAKMIČENJA

Opštinska liga Visoko

1 Zadrugar, Visoko 22 16 2 4 63:30 +33 34
2 Moštre 22 14 4 4 74:36 +38 32
3 Jezero, Visoko 22 14 3 5 65:27 +38 31
4 Prijeo, Visoko 22 12 2 8 46:37 +9 26
5 Proleter, Tušnjići 22 9 6 7 49:38 +11 24
6 Radnik, Hlapčevići 22 10 4 8 44:47 -3 24
7 Porječani 22 9 4 9 55:62 -7 22
8 Partizan, Lješevo 22 7 3 12 39:47 -8 17
9 Sloga, Biskupići 22 7 2 13 44:58 -14 16
10 Budućnost, Srhinje 22 6 4 12 39:56 -17 16
11 Vratnica 22 5 3 14 39:66 -27 13
12 Iskra, Uvorići 22 4 1 17 29:79 -50 9

Viši rang: Zadrugar (Visoko) i Moštre) su se plasirali u Drugu grupnu ligu Sarajevo
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Opštinska liga Ilijaš

1 Misoča, Ilijaš
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: Misoča (Ilijaš) se plasirala u Drugu Grupnu ligu Sarajevo
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Igrane su i opštinske lige, tabele potrebne ko kleb (kruh) nasušni

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 30 jan 2011, 15:21

Majevička Međuopštinska liga 1972/73
1. Proleter (Brka) 16 12 3 1 48:28 27
2. Zadrugar (Bukvik) 16 11 2 3 72:18 24
3. Mladost (Gorice) 16 7 3 6 46:39 17
4. Jedinstvo (Vučkovci) 16 7 2 7 38:42 16
5. Omladinac (Dubrave) 16 7 2 7 43:50 16
6. Trešnjevka (Maoča) 16 6 2 8 27:41 14
7. Sloga..... 16 4 5 6 28:34 13
8. Irac..... 16 3 3 10 22:35 9
9. Budućnost (Zovik) 16 3 2 11 31:76 8

Napomena: Proleter (Brka) kao prvak plasirao se u Posavsku Međuopštinsku ligu

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 30 jan 2011, 17:48

Mikice priajtelju koji jeovo rang takmičenja?

Hvala

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 30 jan 2011, 19:51

Ja mislim da je to 6 rang.
4 rang: Područna liga Brčko
5. rang: Posavska Međuopštinska liga
6. rang: Majevička međuopštinska liga (ovo je možda i posljednja liga)

Trebalo bi da to ovako bude bar 90% :)

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 04 feb 2011, 13:49

Područna liga Tuzla 1975/76
1. Željezničar (Dobošnica) 28 18 5 5 61:30 41
2. Svatovac (Poljice) 28 16 4 8 49:25 36
3. DSK (Devetak) 28 14 7 7 73:44 35
4. 6. avgust (Milići) 28 15 5 8 63:57 35
5. Ozren (Bosansko petrovo selo) 28 12 10 6 69:53 34
6. Partisan (Prokosovići) 28 15 3 10 64:42 33
7. Mladost (Divič) 28 14 1 13 54:45 29
8. Mineral (Kozluk) 28 11 6 11 44:50 28
9. Sloga (Simin Han) 28 11 5 12 54:50 27
10. Partizan (Kiseljak) 28 9 9 10 52:56 27
11. Radnik (Lipnica) 28 10 5 13 58:54 25
12. Sloga (Bikodže) 28 9 3 16 51:61 21
13. Podrinje (Tršić) 28 7 6 15 33:53 20
14. Jadar (Nova Kasaba) 28 6 3 19 33:78 15
15. Jedinstvo (Roćević) 28 5 2 21 34:94 12

Područna liga 1976/77
Grupa B

1. Mladost (Divič) 26 18 5 3 84:21 41
2. Jedinstvo (Kalesija) 26 18 5 3 59:31 41
3. Mineral (Kozluk) 26 15 5 6 72:30 35
4. 6. avgust (Milići) 26 14 5 7 50:26 33
5. Sloga (Tojšići) 26 13 7 6 43:27 33
6. Podrinje (Voljevica) -1 26 11 4 11 42:27 25
7. Podrinje (Tršić) -2 26 9 8 9 45:47 24
8. Jadar (Nova Kasaba) -1 26 9 6 11 37:44 23
9. OFK Šekovići 26 9 5 12 40:50 23
10. Polet (Kravica) 26 6 7 13 31:41 19
11. Borac (Gornji Šepak) 26 7 6 13 29:49 18
12. Birač (Derventa) 26 7 4 15 31:61 18
13. Jedinstvo (Roćević) 26 5 7 14 30:54 17
14. Radnički (Karakaj) -3 26 5 2 19 27:56 9

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 04 feb 2011, 18:02

Regionalna liga 1979/80
Grupa Sjever
1. Krajišnik (Velika Kladuša) 30 21 7 2 57:17 49
2. Budućnost (Banovići) 30 19 10 1 74:29 48
3. Bratstvo (Bosanska Krupa) 30 14 9 7 51:23 37
4. Sloboda (Bosanski Novi) 30 15 7 8 47:35 37
5. Mladost (Puračić) 30 14 7 9 59:57 35
6. Tekstilac (Derventa) 30 12 9 9 35:35 33
7. Borac (Bosanski Šamac) 30 12 7 11 46:43 31
8. Bratstvo (Gračanica) 30 10 10 10 41:39 30
9. Ljubić (Prnjavor) 30 11 8 11 32:38 30
10. Natron (Maglaj) 30 11 7 12 36:33 29
11. Podrinje (Janja) 30 9 9 12 48:43 27
12. Slaven (Živinice) 30 11 5 14 44:40 27
13. BSK (Banja Luka) 30 7 12 11 29:41 26
14. Podgrmeč (Sanski Most) 30 7 8 15 30:52 22
15. Tekstilac (Bihać) 30 3 7 20 17:60 13
16. OFK Prijedor 30 1 6 23 13:74 8


MFL Tuzla 1979/80
1. Rudar (Bukinje) 26 19 4 3 72:29 42
2. Radnički (Lukavac) 26 15 8 3 50:32 38
3. Guber (Srebrenica) 26 14 5 7 62:41 33
4. Radnik (Lipnica) 26 10 7 9 45:36 27
5. Boksit (Vlasenica) 26 10 7 9 44:41 27
6. Omladinac (Đurđevik) 26 9 6 11 48:46 24
7. Partisan (Prokosovići) 26 10 4 12 34:38 24
8. Željezničar (Dobošnica) 26 9 5 12 37:39 23
9. Svatovac (Poljice) 26 10 3 13 48:55 23
10. Jedinstvo (Kalesija) 26 9 5 12 35:42 23
11. Bratstvo (Bratunac) 26 9 5 12 38:46 23
12. Mineral (Kozluk) 26 9 5 12 30:48 23
13. 6. avgust (Milići) 26 10 0 16 35:64 20
14. Gradina (Srebrenik) 26 4 6 16 24:56 14

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 04 feb 2011, 23:09

[quote="Samit]
Krajiška zona

1 Sloboda, Bosanski Novi 26 17 6 3 70:21 +49 40
2 Sloga, Gornji Podgradci 26 16 5 5 53:18 +35 37
3 Podgrmeč, Sanski Most 26 15 7 4 71:37 +34 37
4 BSK Banja Luka 26 14 3 9 55:36 +19 31
5 OFK Prijedor 26 12 7 7 55:37 +18 31
6 Željezničar, Banja Luka 26 13 1 12 63:51 +12 27
7 Sloboda, Mrkonjić Grad 26 14 2 10 63:49 +14 27
8 Naprijed, Banja Luka 26 8 8 10 31:30 +1 24
9 Bratstvo, Bosanska Krupa 26 10 4 12 38:42 -4 24
10 Elektrobosna, Jajce 26 10 3 13 61:51 +10 23
11 Ljubić, Prnjavor 26 10 3 13 42:84 -42 23
12 Borac, Bosanska Dubica 26 9 4 13 59:68 -9 22
13 Borac, Drvar 26 6 2 18 36:58 -22 14
14 Lauš, Banja Luka 26 0 1 25 12:109 -97 1

Viši rang: Sloboda (Bosanski Novi) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Zapad[/quote]

Samo napomena da su Novljani prethodno igrali baraz protiv Rovinja. Prva utakmica 2:0 u Novom, druga 1:1.

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 05 feb 2011, 02:02

Samit WroteColon[color=#0000FF]8 Igman, Iliđa 34 13 8 13 47:35 +12 34


Igman iz Konjica je tad bio drugoligas.
Sjajna generacija: Esad Dugalic, Sasa Kolonja, Milidrag Hodzic, Faruk Hadzimesic, Zijo Nistovic, Zvonko Bosnjak.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 05 feb 2011, 10:50

SEZONA 1974-75.

PRVA SAVEZNA LIGA
TABELA
1.Hajduk Split 34 20 8 6 56:29 48 Šampion
2.Vojvodina Novi Sad 34 16 13 5 53:32 45 Kup UEFA
3.Crvena Zvezda Beograd 34 16 8 10 61:44 40 Kup UEFA
4.Velež Mostar 34 15 9 10 62:35 39
5.Dinamo Zagreb 34 11 16 7 38:31 38
6.Partizan Beograd 34 13 10 11 55:49 36
7.Sloboda Tuzla 34 12 12 10 41:45 36
8.OFK Beograd 34 11 10 13 40:40 32
9.Željezničar Sarajevo 34 11 10 13 45:46 32
10.Radnički Niš 34 9 14 11 31:37 32
11.Čelik Zenica 34 10 11 13 35:41 31
12.Olimpija Ljubljana 34 7 17 10 37:48 31
13.Sarajevo 34 8 14 12 38:40 30
14.Rijeka 34 9 12 13 33:43 30
15.Radnički Kragujevac 34 9 12 13 27:39 30
16.Vardar Skoplje 34 7 15 12 35:41 29
17.Bor 34 8 11 15 32:54 27 Ispada
18.Proleter Zrenjanin 34 7 12 15 27:52 26 Ispada
Novi članovi: Borac Banja Luka i Budućnost Titograd

LISTA STRIJELACA:
20 golova – Dušan Savić (Crvena Zvezda), Boško Đorđević (Partizan)
16 golova – Vahid Halilhodžić (Velež)
15 golova – Slaviša Žungul (Hajduk)
14 golova – Zoran Filipović (Crvena Zvezda), Franjo Vladić (Velež), Momčilo Vukotić (Partizan)
12 golova – Božo Janković (Željezničar)
11 golova – Josip Katalinski (Željezničar), Zvonko Ivezić, Slobodan Vučekovioć (Vojvodina), Jovan Geca (Sloboda), Safet Sušić (Sarajevo), Vančo Balevski (Vardar)
10 golova – Danilo Popivoda (Olimpija)
9 golova – Jurica Jerković (Hajduk), Slavko Ličinar (Vojvodina), Dušan Bajević (Velež), Miodrag Stojiljković (Radnički Niš), Edhem Šljivo, Ranko Petković (Sarajevo)
8 golova – Zlatko Kranjčar (Dinamo), Mehmed Buza (Čelik), Tone Rožič (Olimpija)
7 golova – Ivica Šurjak (Hajduk), Ninoslav Zec, Miodrag Stefanović (OFK Beograd), Mato Gavran (Čelik), Slobodan Radović (Bor), Ivica Radosavljević (Proleter)
6 golova – Željko Mijač (Hajduk), Petar Nikezić (Vojvodina), Mesud Nalić (Sloboda), Miloš Jovašević (OFK Beograd), Rade Radulović, Kemal Hafizović (Čelik), Vukadin Lalović (Olimpija), Josip Mohorović, Josip Skoblar (Rijeka), Sava Paunović (Radnički K), Nikola Sekulov (Vardar).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
HAJDUK
Ivica Buljan 34/1, Slaviša Žungul 33/15, Jurica Jerković 33/9, Ivica Šurjak 31/7, Dražen Mužinić 31, Vedran Rožić 30, Vilson Džoni 29/2, Mario Boljat 27/2, Željko Mijač 24/6, Luka Peruzović 24/1, Mićun Jovanić 18/3, Šime Luketin 16/1, Rizah Mešković 16, Ivan Katalinić 13, Marin Kurtela 13, Ivica Matković 8/1, Branko Oblak 7/4, Nenad Šalov 7/1, Vjeran Šimunić 7, Josip Smolčić 4, Dragan Holcer 4, Joško Duplančić 3/1.
VOJVODINA
Ratko Svilar 34, Martin Novoselac 33/1, Zvonko Ivezić 32/11, Slobodan Pavković 32/3, Željko Jurčić 31/2, Laslo Lerinc 29/4, Vasa Rutonjski 29, Slavko Ličinar 28/9, Vladimir Trifunović 28/3, Šandor Mokuš 24, Slobodan Vučeković 23/11, Đorđe Vujkov 23, Petar Nikezić 18/6, Miodrag Đinđić 14, Nebojša Vučković 10, Miodrag Adžić 9/1, Momčilo Bošković 8, Milan Perić 8, Dušan Nenadić 4, Milan Grujić 3, Dobrivoje Trivić 1, Miladin Purać 1, Miroslav Vukašinović 1.
CRVENA ZVEZDA
Branko Radović 33, Mihalj Keri 32, Dušan Savić 30/20, Petar Baralić 29/2, Ognjen Petrović 28/1, Vladimir Petrović 26/5, Bratislav Đorđević 26, Radivoje Ratković 23/3, Zoran Jelikić 23/1, Zoran Filipović 22/14, Živorad Jevtić 19/1, Zoran Antonijević 17/2, Dragan Džajić 16/3, Aleksandar Panajotović 13/3, Slobodan Janković 12/1, Dušan Nikolić 12/1, Sead Sušić 11/1, Dragan Nikitović 10, Mile Novković 10, Miloš Šestić 8, Boško Kajganić 6, Dragi Hristovski 3, Dragoslav Stepanović 3, Jovan Aćimović 2, Miroljub Dramićanin 2, Jovica Raduka 2, Branislav Atanacković 1.
VELEŽ
Boro Primorac 34/3, Franjo Vladić 33/14, Jadranko Topić 31/4, Vahid Halilhodžić 30/16, Slobodan Mrgan 30, Džemal Hadžiabdić 30, Marko Čolić 29/5, Momčilo Vukoje 25/5, Ahmed Glavović 25, Miomir Meter 24, Dušan Bajević 21/9, Dubravko Ledić 20/1, Marijan Kvesić 18, Milidrag Hodžić 16/3, Mirsad Mulahasanović 12, Dragomir Okuka 10/1, Vladimir Pecelj 9, Ivo Prskalo 9, Mirko Ćorluka 5, Mirko Dubovina 5, Enver Marić 4, Vladimir Matijević 1.
DINAMO
Čedomir Jovičević 33, Mario Bonić 32/4, Ivica Miljković 31/2, Zlatko Kranjčar 30/8, Ivan Bedi 29/2, Ivica Senzen 28/2, Filip Blašković 28, Milan Šarović 27, Josip Lalić 25/3, Ivica Poljak 24/3, Marijan Čerček 18/5, Dragutin Vabec 18/3, Josip Kuže 17, Velimir Zajec 16/1, Džemal Mustedanagić 15, Srećko Huljić 11, Srećko Bogdan 9/1, Branko Devčić 9, Veljko Tukša 7/4, Marijan Vlak 7, Ivica Car 5, Damir Valec 5, Fikret Mujkić 3.
PARTIZAN
Ilija Zavišić 34/3, Aranđel Todorović 30, Boško Đorđević 29/20, Radomir Antić 29/1, Momčilo Vukotić 27/14, Blagoje Paunović 27, Vladimir Pejović 25, Bora Đorđević 23/5, Blagoj Istatov 23, Refik Kozić 22/1, Ivan Golac 22/1, Pavle Grubješić 21/4, Novica Vulić 20, Miroslav Bošković 16, Miodrag Živaljević 13/1, Svemir Đorđić 13, Zlatko Milić 12, Zoran Vraneš 11/1, Sima Nikolić 7/2, Dragan Arsenović 7, Predrag Tomić 6, Zoran Racić 5, Nenad Bjeković 4/2, Miodrag Vranješ 3, Nenad Stojković 2.
SLOBODA
Mesud Nalić 34/6, Fuad Mulahasanović 34/5, Ešref Jašarević 34/2, Fahrudin Avdičević 33/3, Aleksandar Miličić 32/2, Ranko Cakić 32, Mustafa Hukić 31/1, Jovan Geca 30/11, Kasim Alibegović 30/1, Ismet Hadžić 22/3, Dževad Šećerbegović 21, Suad Kalesić 19, Radomir Jovičić 18, Mersad Kovačević 14/3, Muris Kikić 12, Jusuf Hatunić 11/1, Nihad Mujezinović 8, Mehmed Mujkanović 7/3, Senad Ibrić 4, Jasmin Divanefendić 2.
OFK BEOGRAD
Bogdan Turudija 34/1, Petar Borota 33, Ninoslav Zec 32/7, Miodrag Paunović 32/1, Krsta Mitrović 29/2, Dragoslav Sredojević 29, Miodrag Stefanović 26/7, Nikša Đujić 25, Sergije Krešić 22/2, Sava Stoiljković 20, Miloš Jovašević 17/6, Dušan Lukić 16/5, Dušan Bašić 15/4, Miodrag Stevanović 15/3, Ljupko Spasić 13, Aleksandar Marković 12/1, Zdravko Jokić 12, Mićo Šarac 9, Zoran Vekić 8/1, Rnić 5, Mladen Božović 4, Janko Kusurović 4, Mihajlović 3, Slavko Kurbalija 1, Milan Galić 1, Hranislav Hadžitonić 1, Vuković 1, Milošević 1, Šišić 1.
ŽELJEZNIČAR
Milomir Odović 32/2, Božo Janković 31/12, Slobodan Kojović 31/4, Dragan Glamočak 30/4, Blagoje Bratić 29/2, Josip Katalinski 29/11, Dragan Kojović 23/1, Branimir Jelušić 22/1, Esad Ibrahimović 20, Džemaludin Šerbo 17/1, Slobodan Janjuš 15, Velija Bećirspahić 15/2, Nenad Starovlah 15, Hajrudin Saračević 15/2, Avdija Deraković 13, Nedim Dautović 13, Ivan Lušić 10/1, Dragomir Vlaški 9/1, Željko Rodić 9/1, Mladen Marić 8, Konstantin Maljukanović 8, Branislav Berjan 7, Edin Sprečo 7, Branislav Spasojević 4, Nijaz Bašić 4, Duško Bajić 3, Ranko Đorđić 1, Zijad Salkić 1, Željko Biljuš 1, Tarik Hodžić 1.
RADNIČKI NIŠ
Dragan Pantelić 33, Slobodan Halilović 32/3, Miodrag Stojiljković 31/9, Zoran Mitić 31, Stevan Andrejević 30/4, Slobodan Antić 29/5, Trajče Kovačev 29/1, Miodrag Stefanović 28, Ljubiša Rajković 28, Stojadin Petrović 27/3, Ivan Mladenović 27, Vitomir Dimitrijević 17/1, Milovan Obradović 15, Mirčeta Kotlajić 10/2, Radivoje Anđelković 9/1, Milan Dovedan 9, Milan Petrović 8, Zoran Banković 6, Miroslav Vojinović 5, Tomislav Pešić 3, Dragan Ivanović 2, Nebojša Bojić 2, Stracimir Martinović 2, Velimir Živić 2, Atanas Kirovski 2, Dragan Stojanović 2, Milenko Titin 1, Zoran Milenković 1.
ČELIK
Fadil Talić 33, Mato Gavran 32/7, Milojica Tripković 32/2, Kemal Šljoka 32/1, Rade Radulović 31/6, Rajko Prodanović 31/4, Mehmed Buza 28/8, Jasmin Hajduk 26, Kemal Hafizović 25/6, Momčilo Vujačić 23, Jasmin Gradinčić 17, Midhat Mujkić 15/1, Nihad Kulović 15, Sead Preldžić 15, Dušan Alempić 11, Marin Bloudek 10, Radomir Dubovina 8, Radan Lukić 6, Goran Peleš 6, Zlatan Isović 4, Rifet Brdarević 3, Ranko Malinović 2, Anton Lukić 2, Besim Bajrambašić 2, Zvonko Grebenar 1.
OLIMPIJA
Tone Rožič 34/8, Slobodan Dogandžić 33/1, Danilo Popivoda 32/10, Vukadin Lalović 32/6, Zdenko Iskra 29/1, Josip Vugrinec 27/1, Stevan Samatović 24/1, Ilija Grubor 23/3, Goran Jurišić 18/4, Vitomir Dimitrijević 17, Slavko Sarap 16, Slobodan Bracanović 16, Tomislav Prosen 15, Zlatko Klampfer 13, Dragi Hristovski 12, Ante Sirković 11, Miloš Šoškić 11, Dragan Popadić 10, Vili Ameršek 9/1, Fahrija Dautbegović 7, Marijan Babšek 6, Mehmedalija Šišić 5, Janez Zavodnik 1, Predrag Đekić 1.
SARAJEVO
Safet Sušić 33/11, Dragoljub Simić 33/1, Edhem Šljivo 32/9, Zoran Lukić 32/1, Ranko Petković 29/9, Savo Ekmečić 29, Hamdo Radeljaš 28/1, Ante Rajković 28, Želimir Vidović 27, Dušan Jovanović 21/1, Enver Heto 19/2, Zlatko Dupovac 17/1, Anđelko Tešan 17, Sedik Fejzić 17, Slobodan Lubura 17, Branislav Bošnjak 10, Fuad Muzurović 10, Hamdo Ferhatović 8/1, Denijal Pirić 6/1, Sead Gruda 6, Esher Hadžiabdić 3, Goran Bugarin 2, Momčilo Tošić 1, Ganić 1, Pavlović 1.
RIJEKA
Duško Devčić 33/2, Ivan Kocijančić 33, Josip Ražić 31/5, Srećko Juričić 30, Dragan Čohar 29/4, Josip Mohorović 28/6, Borut Škulj 28, Radomir Stefanović 28, Miroslav Uljan 25/1, Sergio Makin 25/1, Miroslav Cukon 25, Goran Kovačić 20, Zvijezdan Radin 16, Josip Skoblar 14/6, Sava Filipović 14, Salih Durkalić 12/2, Miodrag Kustudić 10/2, Gano Ćerić 8/4, Mladen Mustać 8, Šime Miočić 5, Radojko Avramović 5, Damir Desnica 3, Ante Bobić 2, Milan Trošelj 1.
RADNIČKI KRAGUJEVAC
Aleksandar Stojanović 33, Milašin Milić 33, Dragan Simić 32, Radoslav Martinović 31, Nikodije Tatović 28/5, Miodrag Gudžulić 28/1, Milenko Manislavić 27, Vlada Radivojević 26/1, Sava Paunović 24/6, Vladeta Žabarac 23/3, Milojko **** 19/4, Čedomir Mićović 18/2, Branislav Vlajić 17, Žarko Olarević 16/4, Dragić Špiljević 14, Momčilo Todorović 13, Adam Milosavljević 13, Srbislav Marinković 11, Nenad Ilić 6, Milomir Popović 4, Pavlović 1, Vladimir Vučković 1, Branislav Todorović 1, Veljković 1, Zoran Trajanovski 1.
VARDAR
Vančo Balevski 33/11, Kočo Dimitrovski 33/1, Dragomir Mutibarić 33, Josif Srebrov 32/1, Bora Uzunov 29/3, Atanas Grnčarov 29, Nikola Sekulov 28/6, Mladen Andreevski 27/1, Petar Gruevski 26, Vančo Spasovski 23/1, Jastrat Janevski 20/1, Đorđe Nikolovski 19, Ljubomir Rajčevski 16/5, Metodije Spasovski 16, Dušan Šujica 15/2, Đorđe Jovanovski 14, Đorđe Todorovski 11, Branko Krstevski 7/1, Georgijev 2, Ljupčo Ančevski 2, Borče Trgočevski 1, Esad Mehmeti 1, Filip Filipovski 1, Nedović 1, Ljupčo Šumantev 1, Žarko Odžakov 1.
BOR
Ljubiša Dalanović 34/1, Boriša Đorđević 32/3, Aleksandar Petković 31, Slobodan Tomić 30/1, Miodrag V. Nikolić 30/1, Murat Šaran 29/4, Dragan Milojević 26/3, Slobodan Radović 25/7, Stevan Komljenović 25/3, Rasim Ahmetović 23, Radisav Barišić 20, Slobodan Paunovski 17/2, Veljko Todorovski 15/2, Vladeta Nikolić 14/2, Dragoljub Šaković 13, Desimir Ranković 11, Radomir Šaković 9/1, Zoran Vuletić 9, Gradimir Cvetković 7, Duško Popović 7, Aca Milojković 7, Dušan Sopić 6, Bošnjak 1.
PROLETER
Ivica Radosavljević 34/7, Milomir Dubljević 33/2, Jovan Kanački 32/1, Jovica Glišin 29, Miloš Vidović 28/2, Goran Mešković 27/3, Zoran Mišić 27/2, Radivoje Drašković 25, Mirko Golijanin 24, Ivica Čančarević 22/2, Jovan Sučević 21/3, Delivoje Šarenac 20, Žarko Soldo 16/1, Milorad Kosanović 16/1, Dušan Egelja 16, Stevan Kovačević 15/2, Sredoja Mojsin 11, Ante Hameršmit 8, Slobodan Savić 7, Jovan Kovrlija 5, Slobodan Šujica 5, Ivan Jurišić 4, Milorad Pilipović 1, Miškanović 1, Kašaš 1, Džajski 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA – ZAPAD
1.Borac Banja Luka 34 26 3 5 78:25 55 Ulazi, Kup Kupova
2.Zagreb 34 22 4 8 77:32 48
3.Novi Sad 34 15 8 11 52:32 38
4.Vrbas 34 15 8 11 54:47 38
5.Varteks Varaždin 34 12 12 10 47:45 36
6.Bačka B.Palanka 34 12 11 11 37:48 35
7.Leotar Trebinje 34 12 10 12 48:43 34
8.Iskra Bugojno 34 13 8 13 37:33 34
9.Crvenka 34 13 8 13 53:51 34
10.Famos Hrasnica 34 12 10 12 38:41 34
11.Karlovac 34 13 8 13 50:55 34
12.Igman Konjic 34 12 9 13 40:37 33
13.Osijek 34 12 9 13 37:38 33
14.Jedinstvo Bihać 34 10 13 11 39:43 33
15.Maribor 34 9 15 10 37:46 33 Ispada
16.Šibenik 34 11 7 16 49:56 29 Ispada
17.Kozara Bosanska Gradiška 34 9 6 19 25:44 24 Ispada
18.Rudar Trbovlje 34 3 1 30 16:101 7 Ispada
Novi članovi: Spartak Subotica, Jedinstvo Brčko, Dinamo Vinkovci i Merkator Ljubljana

LISTA STRIJELACA:
31 gol – Slavko Kovačić (Zagreb)
25 golova – Sekulović (Vrbas)
22 gola – Ibrahimbegović (Borac)
20 golova – Kovačević (Borac)
18 golova – Busić (Karlovac), Lukačević (Osijek)
17 golova – I.Ramić (Leotar), Branko Horjak (Maribor)
15 golova – Pejović (Crvenka)
13 golova – Manola, Lukač (Varteks)
12 golova – Stanić (Crvenka), Žitko (Karlovac), Demeter (Igman)
11 golova – Božo Bakota (Zagreb)
10 golova – Šimek (Novi Sad)
9 golova – Stevanović, Pantelić (Novi Sad)
8 golova – Basta (Crvenka), J.Ilić (Bačka), Turković (Famos), Mamaledžija (Iskra), Bačić (Šibenik), Morača (Novi Sad)
7 golova – Kreso (Borac), Močibob, Drago Rukljač (Zagreb), Kolonić (Varteks), Ferenc (Vrbas), Šumar (Famos), Idić (Iskra), Milovanović, Prkić, Vuković (Šibenik), Bilkić (Igman), Bradvić (Jedinstvo), Raos (Kozara), Drenovšek (Rudar)
6 golova – Lazarević (Vrbas), R.Janjanin (Karlovac), Mršić (Jedinstvo), Kranjc, Breber (Maribor), Ćatić (Kozara)
5 golova - Čopor, Antolić (Zagreb), Cvek (Varteks), Čolaković (Vrbas), Zelenović (Bačka), Pirmajer (Novi Sad), Kurteš (Famos), Muratović (Leotar), Cukrov (Šibenik), Softić (Igman), Zec (Kozara)
4 gola – Vidačak, Smilevski, Ćulafić, Marjanović (Borac), Tatić (Vrbas), Rajović, Zorić (Crvenka), V.Ilić, Banč (Bačka), S.Jovanović (Novi Sad), Lokvančić, S.Ibrahimović (Famos), Švrakić, Omerhodžić (Iskra), Obilinović, Kostić (Šibenik), Marčetić (Karlovac), Ništović (Igman), Piralić, Ramakić (Jedinstvo)
3 gola – Cetina, Jurković (Borac), Tkalec (Zagreb), Ivanković (Varteks), Bilbija (Vrbas), Đorđević, Bulatović (Crvenka), Muratović, Stakić, Mrđanov (Bačka), Draganić, Lazičić (Novi Sad), Vandić (Famos), Žutelija, Grnja (Osijek), M.Ramić (Leotar), Šljivo, Sarajlić (Iskra), Ninić (Šibenik), Zdravković (Karlovac), Helja (Igman), Salihodžić, Pelko, Deraković (Jedinstvo), Prosen (Maribor)
2 gola – Brnjac, Bajagilović (Borac), Smolek (Zagreb), Orsag (Vrbas), Feger (Crvenka), Štrboje, Samardžija (Bačka), Ćosić, Zubović (Famos), Čordaš, Dumančić, Đurišić (Osijek), Vukašinović, Živanić, Ćurić, Simić (Leotar), Anđić (Iskra), Lučin (Šibenik), Ž.Janjanin, Kralovec, Vugrin (Karlovac), Kovačević, Hadžimešić (Igman), Kuduz (Jedinstvo), F.Sivko (Rudar)
1 gol – Kušmić, Jusić (Borac), Kafka, Lipovac, Tucak (Zagreb), Kanešić, Ivanušić, Švarc, Kovačević, Cvek, Vugrinec (Varteks), Knežević, Krtolica, Vučković (Vrbas), Pinter (Crvenka), Jović, Šimičić, Malinović (Bačka), Dragaš (Novi Sad), Majsterić, Mišić, Bajtl, Vuković, Vojinović (Osijek), Jelačić, Vukićević (Leotar), Bajramović,Bećirović, Đ.Tanković, Hrvat (Iskra), Nikoličić, Vrcelj (Šibenik), Bošnjak (Karlovac), Tipurić, Falak, Kolonja (Igman), Karabegović, Gluhalić, Bašić, Radić, Bećirspahić (Jedinstvo), Ivković, Miljković, Pirc, Dobrijević (Maribor), Timarac, Bradarić, Miletić, Bajagilović, Zeničanin, Crnojević (Kozara), M.Sivko, Rak, Koleša, Omladić, Čop, Ilijašević, Ocvirk (Rudar)
AUTOGOLOVI: 2 – Milić (Osijek)
1 – Tkalec (Zagreb), Đokić (Bačka), Kolonja (Igman), Filipović (Maribor), Petrušić, Rusmir (Rudar), Popović, Milivojević (Novi Sad), Deraković (Jedinstvo), Maletić (Kozara), Cukrov (Šibenik), Vidačak (Borac), Prljača (Leotar).

DRUGA SAVEZNA LIGA – ISTOK
1.Budućnost Titograd 34 23 7 4 58:23 53 Ulazi
2.Sutjeska Nikšić 34 19 1 14 66:47 39
3.Napredak Kruševac 34 17 5 12 49:38 39
4.Borac Čačak 34 14 11 9 43:34 39
5.Šumadija Aranđelovac 34 12 13 9 40:41 37
6.Rad Beograd 34 12 12 10 64:42 36
7.Rabotnički Skoplje 34 15 6 13 49:46 36
8.Trepča Kosovska Mitrovica 34 14 7 13 50:42 35
9.Priština 34 14 7 13 43:41 34
10.Radnički Pirot 34 15 4 15 55:38 34
11.Lovćen Cetinje 34 14 5 15 50:45 33
12.Teteks Tetovo 34 13 7 14 27:36 33
13.Pobeda Prilep 34 13 6 15 46:52 32
14.Čukarički Beograd 34 11 9 14 37:53 31
15.Bokelj Kotor 34 11 8 15 34:47 30 Ispada
16.Kumanovo 34 10 5 19 28:58 25 Ispada
17.Sloga Kraljevo 34 9 3 22 36:61 21 Ispada
18.Vlaznimi Đakovica 34 10 4 20 23:54 18 (-6) Ispada
Napomena: Vlaznimi iz Ðakovice je kažnjen oduzimanjem 6 bodova.
Novi članovi: Liria Prizren, Dubočica Leskovac, Pelister Bitola i OFK Titograd.

LISTA STRIJELACA:
26 golova – Lazarević (Rad), Jevtić (Napredak)
19 golova – Pavlović (Sloga), Radović (Radnički)
18 golova – Kantar (Rad), M.Radonjić (Lovćen)
16 golova – Ćalasan (Budućnost)
15 golova – Cubalevski (Rabotnički), Martinović (Budućnost)
14 golova – Perović (Sutjeska), Angelov (Pobeda)
13 golova – Boljević (Bokelj), Zekiri (Trepča), Međedović, Samatović (Sutjeska)
12 golova – Mladenović (Priština), Gligorovski (Pobeda)
11 golova – Glišić (Radnički), Bačvarević (Trepča)
10 golova – Kolarević (Čukarički), Karatošić (Šumadija)
9 golova – Vokši (Vlaznimi), Radosavljević (Čukarički), Štefanić (Budućnost), Đurković (Lovčen)
8 golova – Načić (Šumadija), Jocović (Sutjeska)
7 golova – Rajčevski (Teteks), Torbakov (Rabotnički), Jovanović (Šumadija), Jovetić (Lovćen), Sudžić (Bokelj), Kulašević (Borac)
6 golova – Lj.Cvetković (Priština), Drvošanov (Pobeda), Stolić (Trepča), Đakaj (Trepča), Đorđević (Borac), Stešević (Lovćen), A.Miročević (Budućnost), Bunjaku (Vlaznimi), Đorđević (Radnički)
5 golova – Kovačević (Sutjeska), Škoro (Napredak), J.Miročević (Budućnost), Kostić (Borac), Kaluđerović (Lovćen), Bošković (Radnički), Georgijevski, Trajkovski (Pobeda), Kostić (Priština), Natev, Setinov, Ančevski (Rabotnički), Grnčarov (Teteks), Tošić (Šumadija), Atanasovski (Kumanovo)
4 gola – Jakovljević (Napredak), Marinkovski (Teteks), Panić (Kumanovo), Došev (Rabotnički), Zećiri (Priština), Osmani (Vlaznimi), Vujadinović (Sutjeska)
3 gola – Karadžić, Rujević, Majkić, Kokotović (Rad), Kirovski (Teteks), Rović, Marić (Čukarički), Stojčić, Mrvaljević, Trifunović (Sloga), Pešić (Napredak), Tadić, Ćirković (Borac), Ivanovski, Vukelić, Zubac (Kumanovo), Vujović (Budućnost), Đoši (Vlaznimi), Milošević (Lovćen), D.Cvetković, Radić (Priština), Brguljan (Bokelj)
2 gola – Mitrović (Budućnost), Avramović, Ćuslović, Čakarević, Jovašević, Avić (Borac), Simić, Mešanović (Rad), Nenezić (Sutjeska), Plačkov (Teteks), Radonjić (Čukarički), Savić, Mladenović (Sloga), Jovanović, Ilić, Ristić (Napredak), Radosavljević (Šumadija), D. Georgijev, Šterijev, Velkovski, Nikolić (Kumanovo), Matevski, Nikolovski, Nikolić (Rabotnički), Gančić, Mušikić (Trepča), Jovanović (Lovćen), Stanisavljević, Dončić (Priština), Stamenović (Radnički), Nikolić, Matković, Stanisavljević, Marić (Bokelj), Magdevski , Manevski (Pobeda)
1 gol – Šerić (Rad), Kospić, Janićijević, Ostojić, Stanojević (Borac), Ivanović, Vukčević (Budućnost), Mićunović, Marković, Zeković, Ivković, Grahovac (Sutjeska), Ognjen, Radovanović, Tomić, Milićević (Napredak), Spasojević, Ognjanov, Tričković, Upčev, Milutinović, Macan, Balašćan, Živković, Vlajić (Čukarički), Ivović, Burčul, Radojković, Majstorović, Tupajić, Drenovaković (Šumadija), Mehmedi, Georgijevski, Kečan, Smilevski, Budisavljević, Zakovski (Teteks), Salihi, I.Cvetinić, Janevski (Kumanovo), Kraljani (Vlazimi), Bogatinovski (Rabotnički), Aleksić, Ademi, Đokić, Rajković, Prekazi, Grbović (Trepča), Mitić, Ahmeti (Priština), Kostić, Medić, Veljković, Avdagić, Krstić, Cvetković, Stojanović (Radnički), Perčin, Nedović, Đurišić (Bokelj), Koković, Veljković, Vukićević (Sloga).
AUTOGOLOVI:
2 – Nikolić (Borac), Sudžić (Bokelj), Dimitrovski (Rabotnički)
1 – Vulja, Šasivari (Vlaznimi), Mečev, Mitev (Pobeda), Đakaj (Trepča), Nikolić, Blagojević (Kumanovo), Zumi (Priština), Đorđević (Napredak), Stevanović (Šumadija), Mihajlović (Radnički), Jovanović (Lovćen), Mitić (Sloga), Pantić (Čukarički), Plačkov (Teteks), Vujović (Bokelj).

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 05 feb 2011, 10:57

REPUBLIČKE LIGE 1974-75.

SLOVENAČKA LIGA
1.Merkator Ljubljana 26 23 1 2 69:19 44 (-3) Ulazi
2.Mura Murska Sobota 26 17 4 5 69:33 35 (-3)
3.Pohorje Ruše 26 11 7 8 34:38 29
4.Vozila Gorica 26 11 7 8 40:41 27 (-2)
5.Ilirija Ljubljana 26 10 6 10 37:39 26
6.Kladivar Celje 26 11 4 11 42:41 23 (-3)
7.Izola 26 8 7 11 31:36 23
8.Drava Ptuj 26 9 4 13 35:38 22
9.Slovan Ljubljana 26 6 10 10 43:49 22
10.Železničar Maribor 26 11 2 13 36:37 20 (-4)
11.Slavija Vevče 26 8 3 15 48:59 19
12.Nafta Donja Lendava 26 9 5 12 42:55 19 (-4) Ispada
13.Ljubljana 26 7 6 13 32:42 17 (-3) Ispada
14.Koper 26 3 10 13 19:50 12 (-4) Ispada
Napomena: Zbog kršenja amaterizma oduzimanjem bodova kažnjeni: Železničar, Koper i Nafta sa po -4, Merkator, Mura, Kladivar i Ljubljana po -3 i Vozila -2.
Novi članovi: Primorje Ajdovščina, Šmartno.

Najbolji strijelac:
21 gol – Josip Turčik (Merkator).

HRVATSKA LIGA
1.Dinamo Vinkovci 34 20 8 6 73:32 58 Ulazi
2.Solin 34 18 7 9 57:33 43
3.Borovo 34 16 10 8 49:30 42
4.Metalac Sisak 34 15 12 7 55:37 42
5.Zadar 34 15 9 10 69:57 39
6.Crikvenica 34 13 10 11 44:43 36
7.Istra Pula 34 12 10 12 51:50 34
8.BSK Slavonski Brod 34 11 11 12 44:50 33
9.Split 34 12 8 14 44:44 32
10.Belišće 34 11 10 13 38:44 32
11.Darda 34 14 4 16 57:69 32
12.GOŠK Dubrovnik 34 10 11 13 39:44 31
13.Neretva Metković 34 11 8 15 32:49 30
14.Zagrebački Plavi Zagreb 34 8 13 13 34:52 29
15.Nehaj Senj 34 8 12 14 30:37 28
16.Segesta Sisak 34 10 8 16 47:60 28 Ispada
17.Rovinj 34 11 5 18 50:65 27 Ispada
18.Lokomotiva Zagreb 34 8 10 16 40:57 26 Ispada

Najbolji strijelac:
30 golova – Ivo Petrović (Dinamo).

REPUBLIČKA LIGA BIH
1.Jedinstvo Brčko 34 21 8 5 62:19 50 Ulazi
2.Rudar Ljubija 34 21 8 5 56:27 50
3.Drina Zvornik 34 16 9 9 43:33 41
4.Sloga Doboj 34 16 7 11 64:36 39
5.Rudar Kakanj 34 15 8 11 44:29 38
6.Borac Čapljina 34 16 5 13 56:49 37
7.Pofalički Sarajevo 34 14 9 11 41:33 37
8.Bosna Visoko 34 16 4 14 52:46 36
9.Igman Ilidža 34 14 8 12 45:42 36
10.Borac Travnik 34 12 9 13 27:32 33
11.Radnik Bijeljina 34 13 6 15 46:39 32
12.UNIS Vogošća 34 13 6 15 47:48 32
13.Podgrmeč Sanski Most 34 13 5 16 33:56 31
14.Jedinstvo Odžak 34 11 8 15 33:40 30
15.Elektrobosna Jajce 34 12 6 16 39:51 30 Ispada
16.Bosna Sarajevo 34 8 9 17 37:46 25 Ispada
17.Lokomotiva Mostar 34 7 5 22 34:80 19 Ispada
18.Radnik Hadžići 34 6 2 26 28:81 14 Ispada
Novi članovi: Lokomotiva Brčko, Sloboda Bosanski Novi, Rudo, Iskra Stolac

Najbolji strijelac:
21 gol – Milan Tadić (Igman)

VOJVOĐANSKA LIGA
1.Spartak Subotica 34 21 8 5 48:18 50 Ulazi
2.OFK Kikinda 34 18 11 5 60:28 47
3.Bačka Subotica 34 17 8 9 44:36 42
4.Radnički Zrenjanin 34 16 7 11 57:41 39
5.Kozara Banatsko Veliko Selo 34 16 7 11 43:28 39
6.Cement Beočin 34 14 9 11 62:44 37
7.Dinamo Pančevo 34 13 8 13 52:49 34
8.Inđija 34 13 7 14 39:44 33
9.Srem Sremska Mitrovica 34 12 8 14 41:39 32
10.Sloven Ruma 34 12 7 15 42:39 31
11.BAK Bela Crkva 34 10 10 14 44:50 30
12.Panonija 34 11 7 16 43:43 29
13.Hajduk Kula 34 9 11 14 46:58 29
14.OFK Slavija Novi Sad 34 9 11 14 41:54 29
15.Krajina Krajišnik 34 11 7 16 33:46 29
16.Radnički Sombor 34 9 10 15 47:51 28 Ispada
17.Njegoš Lovćenac 34 12 4 18 36:60 28 Ispada
18.Železničar Inđija 34 12 2 20 46:63 26 Ispada

Najbolji strijelac:
22 gola – Ilija Milenković (Dinamo).

PRVA SRPSKA LIGA
1.Dubočica Leskovac 34 18 10 6 64:34 46 Ulazi
2.Sloboda Titovo Užice 34 18 10 6 53:34 46
3.FAP Priboj na Limu 34 17 7 10 55:40 41
4.Galenika Zemun 34 16 8 10 51:37 40
5.Budućnost Valjevo 34 15 9 10 46:42 39
6.Topličanin Prokuplje 34 17 4 13 47:41 38
7.Metalurg Smederevo 34 16 5 13 62:48 37
8.Majdanpek 34 15 6 13 60:44 36
9.Timok Zaječar 34 15 6 13 54:53 36
10.IM Rakovica Beograd 34 14 7 13 44:34 35
11.Loznica 34 15 5 14 47:43 35
12.Kolubara Lazarevac 34 11 10 13 42:46 32
13.Voždovac Beograd 34 8 13 13 25:38 29
14.Železničr Niš 34 11 5 18 39:53 27
15.Mačva Šabac 34 12 3 19 42:57 27
16.Dinamo Vranje 34 12 3 19 34:55 27
17.Prva Iskra Barič 34 10 6 18 31:53 26 Ispada
18.Radnički Beograd 34 5 5 24 28:72 15 Ispada

Najbolji strijelac:
25 golova – Dušan Mitošević (Metalurg).

PRVA LIGA KOSOVA
1.Lirija Prizren 30 22 7 1 62:18 51 Ulazi
2.REHK Kosovo Obilić 30 22 5 3 83:20 49
3.Budućnost Peć 30 13 8 9 46:36 34
4.Lepenac Kačanik 30 13 7 10 52:39 33
5.Remont Kosovska Mitrovica 30 14 4 12 48:41 32
6.Fljamurtari Priština 30 12 6 12 53:41 30
7.Kosovo Polje 30 9 11 10 36:38 29
8.Crvena Zvezda Gnjilane 30 12 5 13 39:43 29
9.Đakova Đakovica 30 11 6 13 41:39 28
10.Kosovo Vučitrn 30 11 6 13 45:44 28
11.Progres-eksport Prizren 30 8 12 10 31:39 28
12.Rudnik Kišnica 30 11 5 14 34:31 27
13.Borac Uroševac 30 10 6 14 39:51 26
14.Sloga Lipljan 30 10 6 14 36:51 26
15.Besljiđa Priština 30 9 3 18 39:60 21 Ispada
16.Napredak Istok 30 1 7 22 21:90 9 Ispada

Najbolji strijelac:
21 gol – Branislav Arsić (REHK Kosovo).

REPUBLIČKA LIGA CRNE GORE
1.OFK Titograd 30 20 9 1 74:18 49 Ulazi
2.Zeta Golubovci 30 19 4 7 55:23 42
3.Grafičar Titograd 30 11 11 8 34:27 33
4.Jedinstvo Bijelo Polje 30 12 8 10 33:29 32
5.Rudar Pljevlja 30 12 8 10 49:32 32
6.Iskra Danilovgrad 30 12 7 11 56:41 31
7.Čelik Nikšić 30 13 5 12 55:52 31
8.Partizan Monišić 30 12 6 12 62:50 30
9.Arsenal Tivat 30 9 11 10 36:39 29
10.Gorštak Kolašin 30 13 3 14 45:50 29
11.Zabjelo 30 12 4 14 50:51 28
12.Petrovac 30 9 10 11 45:52 28
13.Tekstilac Bijelo Polje 30 12 4 14 49:54 28
14.Ivangrad 30 10 5 15 43:48 25 Ispada
15.Ibar Rožaje 30 9 4 17 36:69 22 Ispada
16.Agromladost Titograd 30 3 3 24 22:94 9 Ispada
Novi članovi: Jezero Plav, Spuž, Mogren Budva.

Najbolji strijelac:
26 golova – Vlatko Jovanović (OFK Titograd).

MAKEDONSKA LIGA
1.Pelister Bitola 34 25 6 3 70:24 56 Ulazi
2.Tikveš Kavadarci 34 17 10 7 50:32 44
3.FCU 55 Skopje 34 16 6 12 54:35 38
4.Bregalnica Štip 34 13 12 9 62:44 38
5.Rudar Probištip 34 12 12 10 49:44 36
6.11.Oktomvri Prilep 34 10 15 9 46:40 35
7.Ohrid 34 12 10 12 51:50 34
8.Osogovo Kočani 34 9 16 9 36:38 34
9.FAS 11.Oktomvri Skopje 34 9 15 10 40:45 33
10.Skopje 34 12 8 14 46:59 32
11.Tiverija Strumica 34 12 7 15 36:48 31
12.Balkan Skopje 34 11 8 15 37:38 30
13.Jugokokta Gorče Petrov 34 11 8 15 54:57 30
14.Ovče Pole Sveti Nikole 34 10 10 14 47:54 30
15.Belasica Strumica 34 9 12 13 39:64 30
16.Vardar Negotino 34 10 9 15 42:52 29 Ispada
17.Ljuboten Tetovo 34 11 7 16 45:59 29 Ispada
18.Borec Titov Veles 34 6 11 17 33:54 23 Ispada

Najbolji strijelac:
26 golova – Nikola Bogojevski (FCU).

PETI RANG
MEĐUOPŠTINSKA LIGA BIHAĆ
POREDAK 17.kolo
1.Krajišnik Velika Kladuša 30
2.Mladost Vedro Polje 21
3.Sloga Bosanska Otoka 19
4.Grahovo Bosansko Grahovo 18
5.Željezničar Bosanska Krupa 18
6.Una Kulen Vakuf 17
7.Mladost Bosanski Petrovac 16
8.Tekstilac Bihać 15
9.Bratstvo Ključ 12
10.Mladost Vrnograč 11
11.Radnički Zdena 9
12.Krila Bihać 8

ŠESTI RANG
DRUGA GRUPNA LIGA SARAJEVO
1.Fojnica 26 19 5 2 75: 18 43 Ulazi
2.Napredak Radovlje 26 15 7 4 72: 33 37
3.Polet Zimča 26 16 4 6 68: 35 36
4.Gračanica 26 13 7 6 44: 31 33
5.Zadrugar Visoko 26 12 6 8 59: 43 30
6.Vispak Ozrakovići 26 9 10 7 41: 30 28
7.Omladinac Poriječani 26 9 9 8 41: 36 27
8.Stanica Visoko 26 9 6 11 53: 50 24
9.Kovina Arnautovići 26 9 4 13 39: 58 22
10.Uskok Dobrinje 26 7 7 12 46: 52 21
11.Misoča Ilijaš 26 6 8 12 47: 69 20
12.Moštre 26 6 8 12 46: 71 20
13.Jedinstvo Topuzovo Polje 26 7 5 14 38: 52 19
14.Bratstvo Gornje Moštre 26 0 4 22 13:104 4
Napomena: Bratstvo iz Gornjeg Moštra isključeno iz lige zbog inkriminisanih radnji

SEDMI RANG
OPŠTINSKA LIGA VISOKO
TABELA poslije 24.kola
1.Jezero Visoko 22 19 3 0 72:20 41
2.Prijeko Visoko 22 19 2 1 84:23 40
3.Vratnica 23 14 4 5 47:31 32
4.Poriječani 23 14 3 6 41:34 31
5.Radnik Hlapčevići 22 12 3 7 43:35 27
6.Sloga Biskupići 22 9 4 9 28:27 22
7.Iskra Uvorići 22 9 2 11 31:30 20
8.Budućnost Srhinje 22 7 6 9 29:30 20
9.Proleter Tušnjići 22 7 3 12 23:41 17
10.Partizan Lješevo 22 6 2 14 21:62 14
11.Mladost Mulići 22 4 4 14 22:47 12
12.Trijumf Podvinjci 22 3 4 15 25:57 10
13.Radnički Gornja Zimča 22 1 1 20 14:92 3

Avatar
ALADDIN
Postovi: 17
Pridružen/a: 17 feb 2009, 13:24
Kontakt:

PostPostao/la ALADDIN » 05 feb 2011, 17:27

treba mi pod hitno do danas u 22:00
broj utakmica i golova igrača sarajeva u 1990/1991

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 05 feb 2011, 18:25

ALADDIN WroteColontreba mi pod hitno do danas u 22:00
broj utakmica i golova igrača sarajeva u 1990/1991


Da ne idemo u drugu krajnjost. Namera vremeplova je da se od zaborava otrgnu takmičenja i takmičenja, nikako...

Da budem jasniji, u poslednje vreme ima dosta "slobodnih strelaca" koji na sve načine bez motike pokušavaju da uberu plodove. Na jednom, jako dobrom forumu ima kviz na temu FK Sarajevo, dobro osmišljen za dobre poznavaoce kluba ne snalažljive prepisivače i dopisivače. Jedva se branim i na ličnim porukama od "pitalica".

Bilo bi dobro da se nešto i da, ne samo uzima. Iz cuga bi ja ili neko od dvojice trojice pravih saradnika dao ove podatke da su "zainteresovani" (ne mislim sada konkretno samo na aladdina" dali bar mali doprinos vremeplovu, recimo da su prekopali stare brojeve Oslobođenja ili nekog drugog časopisa. Ako bolje prostudiramo dosadašnji tok vremeplova najviše rupa imamo ipak oko liga pod patronatom podaveza Sarajevo.

Drugim rečima nema ništa od sastava, bar na ovom topiću. Zar ne prijatelji !

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 05 feb 2011, 20:41

Na stranici 5 obradena je sezona 1959/60 . No imam jednu enigmu. Za 2SL sezone 1960/61 se plasirao Celik Zenica. No njega nema u BiH ligama 1959/60?!? Sto se tu dogodilo?

I zna netko kvalifikacije za 2SL u ljeto 1973? Znam jedino da su igrali u Hrvatskoj igrali DInamo Vinkovci (iz 2SL) i Rovinj. Na kraju DInamo je ostao u 2SL. BiH je imao 4 grupe. Moguce da igrano za prvaka BiH pa onda on neke kvalifikacije za 2SL?


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.