Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 05 feb 2011, 21:18

Odgovor kigoru za sezonu 1959-60.
Čelika ima u toj sezoni, a evo kojim je putem išao do Druge lige.

PRVA ZONA BIH (ZENICA)
TABELA
1.Čelik Zenica 18 13 3 2 69:22 29 Q
2.Bratstvo Travnik 18 9 6 3 37:24 24
3.Elektrobosna Jajce 18 9 5 4 48:24 23
4.Rudar Kakanj 18 10 2 6 41:25 22
5.Bugojno 18 7 7 4 29:21 21
6.Vlašić Turbe 18 8 1 9 47:44 17
7.ZSK Zenica 18 7 1 10 39:36 15
8.Krivaja Zavidovići 18 6 0 12 32:55 12
9.Radnik Donji Vakuf 18 5 2 11 31:57 12
10.Sloga Gornji Vakuf 18 2 1 15 14:81 5

Finale za prvaka Prve zone:
Čelik Zenica – Bosna Sarajevo 5:0 1:1

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU DRUGE LIGE ZAPAD
Druga grupa:
Pretkolo:
Čelik – Jedinstvo Brčko 4:2 2:0
1.kolo:
Čelik Zenica – Borac Čapljina 4:0 1:0
Finale:
Čelik Zenica – Borovo 2:1 (0:1)
0:1 Ekmedžić, 1:1 Malešević 56', 2:1 Renić 64'.
Borovo – Čelik Zenica 0:0
Napomena: Novi članovi Druge savezne lige Zapad postali su Karlovac i Čelik Zenica

Za sezonu 1972-73. nemam podatke.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 06 feb 2011, 00:04

kigor WroteColon...

I zna netko kvalifikacije za 2SL u ljeto 1973? Znam jedino da su igrali u Hrvatskoj igrali DInamo Vinkovci (iz 2SL) i Rovinj. Na kraju DInamo je ostao u 2SL. BiH je imao 4 grupe. Moguce da igrano za prvaka BiH pa onda on neke kvalifikacije za 2SL?


1 NK Zagreb 34 22 9 3 75:19 +56 53
2 NK Maribor 34 20 10 4 69:23 +46 50
3 NK Karlovac 34 18 10 6 51:25 +26 46
4 NK Rijeka 34 21 4 9 54:31 +23 46
5 NK Šibenik 34 13 10 11 44:40 +4 36
6 Mura, Murska Sobota 34 14 7 13 48:49 -1 35
7 Kozara, Bosanska Gradiška 34 14 6 14 36:37 -1 34
8 NK Merkator, Ljubljana 34 12 9 13 40:46 -6 33
9 Istra, Pula 34 11 10 13 46:44 +2 32
10 Varteks, Varaždin 34 12 9 15 44:45 -1 31
11 Segesta, Sisak 34 9 13 12 47:52 -5 31
12 Orijent, Rijeka (-1) 34 10 12 12 45:57 -12 31
13 RNK Split 34 11 8 15 40:47 -7 30
14 Jadran, Bihać 34 10 10 14 40:53 -13 30
15 Rudar, Ljubija (-1) 34 9 10 15 31:39 -8 27
16 Sloboda, Bosanski Novi 34 8 10 16 31:52 -20 26
17 Trešnjevka, Zagreb 34 8 6 20 33:66 -33 22
18 Rudar, Trbovlje 34 6 5 23 31:81 -50 17

Viši rang: Zagreb i Maribor su igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu. Zagreb uspeo.
Ispali: Od sezone 1973/74. umesto četiri formirane su dve grupe druge lige, tako da je ispalo deset klubova: Rudar (Trbovlje), Trešnjevka (Zagreb), Sloboda (Bosanski Novi), Rudar (Ljubija), Jadran (Bihać), Split, Orijent (Rijeka), Segesta (Sisak), Varteks (Varaždin) i Istra (Pula)
Novi članovi:
• Spartak (Subotica) iz Prve savezne lige
• Osijek, Novi Sad, Crvenka, Bačka (Bačka Palanka), Dinamo (Vinkovci) i Dinamo (Pančevo), prešli iz ukinute Druge lige – Sever
• Famos (Hrasnica), Igman (Konjic), Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno), prešli iz ukinute Druge lige – Jug

Po završetku prvenstva izvršena je reorganizacija drugoh liga, od četiri s, ponovo pravljene dve. Pa je izvršenpo "miksanje" klubova po teritorijalnoj pripadnosti.

Iz gore prikazane tabele "i potpisa" vidi se da je status u ligi zadržalo

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 06 feb 2011, 00:26

Pri objašnjenju statusa klubova iz Bosne i Hercegovine potencijalnih kandidata za Drugu saveznu ligu dobili su "utešnu nagradu" po dva prvoplasirana iz svake zone su ušla u jedinstvenu ligu Bosne i Hercegovine za sezonu 1973/74:

Kako je formirana jedinstvena liga BiH?

Po dva prvoplasirana tima iz zonskih liga (8 klubova):
• Krajiška: Elektobosna (Jajce) i OFK Prijedor
• Tuzlanska: Sloga (Doboj) i Jedinstvo (Odžak)
• Sarajevska: Pofalički (Sarajevo) i Bosna (Sarajevo)
• Hercegovačka: Mladost (Lištica) i Iskra (Stolac)

Povratnici iz Druge savezne lige (12):
• Sever: Radnik (Bijeljina) i Jedinstvo (Brčko)
• Zapad: Jadran (Bihać), Sloboda (Bosanski Novi), Rudar (Ljubija)
• Jug: Unis (Vogošća), Rudar (Kakanj), Borac (Travnik), Bosna (Visoko), Radnik (Hadžići), Troglav (Livno) i Borac (Čapljina)

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 06 feb 2011, 09:07

Hvala Zmaj, sada je sve jasno. Celik je bio prvak Bih i poslje pobjedio Borovo za 2SL. Zna netko rezultate finala za prvaka 2 zone izmedu Jedistva Bihac i Brcko?

Samit. Nismo se shvatili za 1972/73. Dinamo Vinkovci su igrali Sjevernu grupu i zavrsili na 7. mjestu. Ocito po regionalnom kljucu su igrali play off/out s prvakom Hrvatske, Rovinj. Nema rezultate utakmica nego samo najavu.
Mislim da je nesto slicno bilo i u Bih.
Najme te sezone uz svu reorganizaciju u 2SL su usli Buducnost Pec, Rad Beograd i Rabotnicki Skopje.

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 06 feb 2011, 09:25

Dodao bi jos jednu stvar. Od ljeta 1959 do ljeta 1973 su igrane konstantno kvalifikacija prvo na republickoj razni pa nekad i poslje na regionalnoj razni. U osnovi BiH je uvijek imala 1 do 2 kluba koji su se kvalificirali u 2SL. Da li netko ima te rezultate na razni Bih? Malo je tu obradeno.

I jos od 1973/74 imamo jedinstvenu Bih ligu i prvak je automatski isao u 2SL. Osim u sezoni 1978/79 gdje nitko iz Bih nije usao u 2SL . Po svemu sudeci prvak je odustao kao sto se dogolo u sloveniji 1980/81 gdje je prvak Smartno odustao od 2SL

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 06 feb 2011, 12:30

kigor WroteColonDodao bi jos jednu stvar. Od ljeta 1959 do ljeta 1973 su igrane konstantno kvalifikacija prvo na republickoj razni pa nekad i poslje na regionalnoj razni. U osnovi BiH je uvijek imala 1 do 2 kluba koji su se kvalificirali u 2SL. Da li netko ima te rezultate na razni Bih? Malo je tu obradeno.

I jos od 1973/74 imamo jedinstvenu Bih ligu i prvak je automatski isao u 2SL. Osim u sezoni 1978/79 gdje nitko iz Bih nije usao u 2SL . Po svemu sudeci prvak je odustao kao sto se dogolo u sloveniji 1980/81 gdje je prvak Smartno odustao od 2SL
Zar nije Jedinstvo Bihac uslo u drugu ligu zapad?

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 06 feb 2011, 18:35

Kompletno mi je promaklo. Tocno Jedinstvo BIhac

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 13 feb 2011, 12:30

Malo smo odmarali, malo prikupljali tabele nižih liga, ali vreme je da napravim koak napred. Na redu je naredna sezona 1975/76

Prva savezna liga

Vreme: 17.avgust 1975 - 11.jul 1976. godine

1 Partizan, Beograd 34 22 6 6 60:30 +30 50
2 Hajduk, Split 34 19 11 4 57:22 +35 49
3 Dinamo, Zagreb 34 17 10 7 38:23 +15 44
4 Crvena zvezda, Beograd 34 16 8 10 53:31 +22 40
5 Vojvodina, Novi Sad 34 11 12 11 41:42 -1 34
6 Sloboda, Tuzla 34 11 11 12 46:42 +4 33
7 Sarajevo 34 12 9 13 45:51 -6 33

8 OFK Beograd 34 13 7 14 40:48 -8 33
9 Velež, Mostar 34 10 12 12 39:37 +2 32
10 Borac, Banjaluka 34 9 14 11 34:40 -6 32

11 Rijeka 34 9 13 12 35:37 -2 31
12 Željezničar, Sarajevo 34 11 9 14 40:47 -7 31
13 Čelik, Zenica 34 10 10 14 29:35 -6 30

14 Olimpija, Ljubljana 34 10 10 14 37:44 -7 30
15 Budućnost, Titograd 34 11 8 15 25:42 -17 30
16 Radnički, Niš 34 7 15 12 30:41 -11 29
17 Vardar, Skopje 34 8 12 14 27:36 -9 28
18 Radnički, Kragujevac 34 8 7 19 29:57 -28 23

Epilog:
• Partizan (Beograd), prvak
• Hajduk (Split) i Dinamo (Zagreb),učesnici Kupa UEFA
Ispali: Radnički (Kragujevac) i Vardar (Skopje)
Novi članovi: Napredak (Kruševac) i Zagreb


Partizan: Ivančević Radmilo (32/27), Istatov Blagoje (3/3) – Kunovac Rešad (33/0), Đurović Borislav (32/1), Kozić Refik (30/0), Pejović Vlada (19/0), Arsenović Dragan (15/1), Stojković Nenad (14/0), Antić Rdomir (7/1) – Vukotić Momčilo (33/7), Bjeković Nenad (31/24), Zavišić Ilija (31/6), Todorović Aranđel (25/2), Đorđević Boško (22/5), Perović Vukan (19/7), Đorđić Svemir (14/1), Grubješić Pavle (12/3), Trifunović Aleksandar (8/0), Prekazi Dževad (3/0), Nikolić Simo (3/0) i Cvetković Nenad (1/0). Ukupno 23 igrača. Trener: Kaloperović Tomislav.

Lista strelaca:
24 gola – Nenad Bjeković (Partizan)
19 golova – Dragutin Vabec (Dinamo)
17 golova – Vahid Halilhodžić (Velež)
14 golova – Slaviša Žungul (Hajduk)
13 golova – Jovan Geca (Sloboda)
12 golova – Jurica Jerković (Hajduk)
11 golova – Zoran Filipović (Crvena Zvezda)
10 golova – Srebrenko Repčić (Sarajevo), Muhamed Ibrahimbegović (Borac), Vili
Ameršek, Goran Jurišić (Olimpija) itd.

________________________________________

Druga savezna liga

Istok

1 Napredak, Kruševac 34 19 10 5 45:21 +24 48
2 Rad, Beograd 34 16 11 7 48:34 +14 43
3 Radnički, Pirot 34 17 7 10 55:39 +16 41
4 Teteks, Tetovo 34 13 13 8 41:36 +5 39
5 Šumadija 34 11 16 7 34:25 +9 38
6 Bor 34 16 6 12 40:39 +1 38
7 Čukarički, Beograd 34 13 10 11 42:35 +7 36
8 Trepča, Kosovska Mitrovica 34 12 11 11 47:36 +11 35
9 Lirija, Prizren 34 11 12 11 36:31 +5 34
10 Borac, Čačak 34 12 10 12 31:31 0 34
11 Lovćen, Cetinje 34 13 7 14 44:45 -1 33
12 Dubočica, Leskovac 34 9 15 10 32:40 -8 33
13 Pobeda, Prilep 34 11 10 13 44:45 -1 32
14 Sutjeska, Nikšić 34 11 8 15 43:51 -8 30
15 Priština 34 11 7 16 40:49 -9 29
16 Rabotnički, Skoplje 34 7 10 17 28:48 -20 24
17 Pelister, Bitolj 34 8 7 19 20:37 -17 23
18 OFK Titograd 34 6 10 18 24:52 -28 22

Viši rang: Napredak (Kruševac) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: OFK Titograd, Pelister (Bitolj), Rabotnički (Skoplje), Priština i Sutjeska (Nikšić)
Novi članovi:
• Vardar (Skoplje) i Radnički (Kragujevac), povratnici iz Prve lige,
• FAP (Priboj), Bregalnica (Štip), RMHK Kosovo (Obilić) i Jedinstvo (Bijelo Polje), kao pobednici republičkih - pokrajinskih liga
Napomena:


Lista strelaca:
20 Škoro Jovica (Napredak)
17 Jović (Rad), Pavlović (Radnički), Gligorovski (Pobeda)
15 Stolić (Trepča)
13 Vujadinović (Sutjeska)
12 Tomić (Liria), Kostić (Priština)
11 Lazarević (Rad)
10 Radović (Radnički), Jovanović (Dubočica)
9 Načić (Šumadija), Ćirković (Borac), Mitić (Dubočica)
8 Jakovljević (Napredak)
7 Ilić (Napredak), Nikolovski, Ringov (Teteks), Milutinović (Čukarički), Savović (Trepča), Mojaš Radonjić (Lovćen), Georgijevski (Pobeda), Marković (Sutjeska), Ančevski (Rabotnički), Stanić(Pelister)

Zapad

1 Zagreb 34 20 9 5 75:36 +39 49
2 Osijek 34 19 9 6 55:26 +29 47
3 Novi Sad 34 16 8 10 52:34 +18 40
4 Leotar, Trebinje 34 14 9 11 44:33 +11 37
5 Varteks, Varaždin 34 13 10 11 45:36 +9 36
6 Jedinstvo, Bihać 34 14 8 12 49:42 +7 36
7 Famos, Hrasnica 34 13 9 12 40:32 +8 35

8 Proleter, Zrenjanin 34 12 11 11 41:41 0 35
9 Spartak, Subotica 34 12 10 12 34:35 -1 34
10 Jedinstvo, Brčko 34 12 10 12 33:36 -3 34
11 Dinamo, Vinkovci 34 12 9 13 45:47 -2 33
12 Merkator, Ljubljana 34 11 11 12 33:35 -2 33
13 Crvenka 34 14 5 15 41:51 -10 33
14 Iskra, Bugojno 34 11 11 12 21:31 -10 33
15 Karlovac 34 12 8 14 48:40 +8 32
16 Bačka, Bačka Palanka 34 8 9 17 47:60 -13 25
17 Vrbas 34 8 8 18 34:59 -15 24
18 Igman, Konjic 34 3 10 21 25:78 -53 16

Viši rang: Zagreb se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Igman (Konjic), Vrbas, i Bačka (Bačka Palanka)
Novi članovi: Metalac (Sisak), Maribor, Rudar (Ljubija) i OFK Kikinda, kao pobednici republičkih – pokrajinskih liga
Napomena:


Lista strelaca:
29 Kovačić Slavko (Zagreb)
21 Lj.Petrović (Osijek)
17 Šimek (Novi Sad)
16 Zrilić (Leotar)
13 Čerček (Zagreb), Lukačević (Osijek), Busić (Jedinstvo Bihać), J.Ilić (Bačka)
11 Manola (Varteks), Radosavljević (Proleter), Zorić (Crvenka), Žitko (Karlovac)
10 Rukljač (Zagreb), Pantelić (Novi Sad), Petrović (Dinamo), Basta (Crvenka), Ž.Janjanin (Karlovac)
9 Lukač (Varteks), Vidović (Proleter), Glišić (Mercator), Marčetić (Karlovac)
8 Sumić (Osijek), Cvek (Varteks), Z.Borovnica (Proleter), Avdić (Jedinstvo Brčko), Kesić (Dinamo)
7 Gajić (Leotar), Ivanković (Varteks), Ramakić (Jedinstvo Bihać), S.Ibrahimović, Ćosić (Famos), Šesto (Dinaamo), Kukanja (Mercator), Sunajko, Ðinđić (Vrbas), Ništović (Igman)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 13 feb 2011, 12:37

REPUBLIČKE LIGE

Prva Srpska liga

1 FAP, Priboj na Limu 34 20 8 6 58:28 +30 48
2 Loznica 34 19 3 12 66:47 +19 41
3 Galenika. Zemun 34 17 6 11 63:44 +19 40
4 Mladi Radnik, Požarevac 34 15 9 10 50:37 +13 39
5 Majdanpek 34 14 9 11 41:38 +3 37
6 Timok, Zaječar 34 12 11 11 51:49 +2 35
7 Topličanin, Prokuplje 34 13 9 12 48:46 +2 35
8 Mačva, Šabac 34 13 8 13 41:37 +4 34
9 Kolubara, Lazarevac 34 13 8 13 37:45 -8 34
10 Rakovica 34 9 14 11 38:40 -2 32
11 Voždovac, Beograd 34 10 11 13 41:41 0 31
12 Sloboda , Titovo Užice 34 12 7 15 39:40 -1 31
13 Jedinstvo, Paraćin 34 11 9 14 36:44 -8 31
14 Sloga, Kraljevo 34 9 13 12 36:46 -10 31
15 Budućnost, Valjevo 34 10 10 14 27:32 -15 30
16 Smederevo 34 12 6 16 52:61 -9 30
17 Dinamo, Vranje 34 10 9 15 31:57 -26 29
18 Železničar, Niš 34 7 10 17 33:56 -23 24

Viši rang: FAP (Priboj) se plasirao u Drugu ligu - Istok
Ispali: Železničar (Niš), Dinamo (Vranje) i Smederevo
Novi članovi:?
Prvi strelac lige: Milan Marić (Loznica) sa 26 postignutih golova


Makedonska liga

1 Bregalnica, Štip 34 21 9 4 71:29 +42 51
2 Kumanovo 34 20 9 5 59:18 +41 49
3 Tikveš, Kavadarci 34 17 8 9 55:44 +11 42
4 Silika, Gostivar 34 13 13 8 43:51 -8 39
5 Skoplje 34 12 12 10 68:54 +14 36
6 FCU-55, Skoplje 34 15 6 13 62:57 +5 36
7 Ohrid 34 14 8 12 50:46 +4 36
8 Kožuv, Gevgelija 34 11 12 11 48:46 +2 34
9 Karaorman, Struga 34 14 6 14 39:57 -18 34
10 Belasica, Strumica 34 13 7 14 57:53 +4 33
11 Osogovo, Kočani 34 13 7 14 35:37 -2 33
12 Rudar, Probištip 34 13 7 14 51:54 -3 33
13 11.oktomvri, Prilep 34 12 9 13 37:42 -5 33
14 Balkan, Skoplje 34 9 14 11 44:43 +1 32
15 FAS-11.oktomvri, Skoplje 34 10 11 13 42:43 -1 31
16 Jugokokta, Đorđe Petrov 34 11 8 15 51:54 -3 30
17 Tiverija, Strumica (-4) 34 6 9 19 31:66 -35 17
18 Ovče Polje, Sveti Nikola 34 3 5 26 26:75 -49 11

Viši rang: Bregalnica (Štip) je postala novi član Druge lige - Istok
Ispali: Ovče Polje (Sveti Nikole), Tiverija (Strumica), Jugokokta (Đorđe Petrov), FAS 11.oktomvri (Skoplje)
Novi članovi: ?
Napomena:
Prvi strelac lige: Pane Marinkovski (FCU-55) sa 28 postignutih golova


Republička liga Crne Gore

1 Jedinstvo, Bijelo Polje 30 19 5 6 68:32 +36 43
2 Zeta, Golubovac 30 15 6 9 50:27 +23 36
3 Mogren, Budva 30 14 8 8 36:27 +9 36
4 Tekstilac, Bijelo Polje 30 14 5 11 41:37 +4 33
5 Čelik, Nikšić 30 14 4 12 55:52 +3 32
6 Spuž 30 12 8 10 39:36 +3 32
7 Grafičar, Titograd 30 9 13 8 28:33 -5 31
8 Rudar, Pljevlja 30 13 4 13 46:41 +5 30
9 Iskra, Danilovgrad 30 11 8 11 40:40 0 30
10 Petrovac 30 11 8 11 43:47 -4 30
11 Arsenal, Tivat 30 12 5 13 40:34 +6 29
12 Kotor 30 8 13 9 30:34 -4 29
13 Zabjelo, Titograd 30 10 7 13 45:50 -5 27
14 Jezero, Plav 30 12 1 17 43:63 -20 25
15 Partizan, Titograd 30 9 4 17 36:55 -19 22
16 Gorštak, Kolašin 30 5 7 18 29:61 -32 17

Viši rang: Jedinstvo (Bijelo Polje) se plasiralo u Drugu ligu - Istok
Ispali: Gorštak (Kolašin), Partizan (Titograd), Jezero (Plav) i Zabjelo (Titograd)
Novi članovi:
• OFK Titograd i Sutjeska (Nikšić), povratnici iz Druge savezne lige – Istok
• Dečić (Tuzi), Komovi (Andrijevica) i Igalo
Napomena:
Prvi strelac lige: Zoran Pavičević (Spuž) sa 19 postignutih golova


Prva liga Kosova i Metohije

1 REHMK Kosovo, Obilić 30 22 4 4 73:20 +53 48
2 Vlaznimi, Đakovica 30 16 9 5 48:21 +27 41
3 Lab, Podujevo 30 15 6 9 46:35 +11 36
4 Fljamurtari, Priština 30 12 8 10 52:41 +11 32
5 Budućnost, Peć 30 12 8 10 37:30 +7 32
6 Remont, Kosov. Mitrovica 30 12 7 11 49:52 -5 31
7 C. zvezda, Gnjilane 30 11 8 11 43:47 -4 30
8 Borac, Uroševac 30 11 7 12 52:55 -3 29
9 Kosovo, Vučitrn 30 9 11 10 46:51 -5 29
10 Kosovo Polje 30 9 10 11 35:37 -2 28
11 Rudnik, Lešnica 30 10 7 13 47:47 0 27
12 Đakova, Đakovica 30 10 7 13 38:47 -9 27
13 Lepenac, Kačanik 30 8 9 13 41:44 -3 25
14 Progres-Eksport, Prizren 30 6 13 11 33:48 -15 25
15 Interplast, Orahovac 30 7 9 14 31:56 -25 25
16 Sloga, Lipljan 30 4 7 19 24:64 -40 15

Viši rang: REHM Kosovo (Obilić) se plasirao u Drugu ligu - Istok
Ispali: Sloga (Lipljan) i Interplast (Orahovac)
Novi članovi: ?
Napomena:
Prvi strelac lige: Dimitrije Stanković (REHMK Kosovo) sa 22 postignuta gola


Hrvatska republička liga - Sever

1 Metalac, Sisak 22 13 4 5 35:19 +16 30
2 BSK, Slavonski Brod 22 10 8 4 40:25 +15 28
3 Zagrebački plavi 22 11 5 6 35:26 +9 27
4 Valpovka, Valpovo 22 8 9 5 36:21 +15 25
5 Sloga, Čakovec 22 10 4 8 43:31 +12 24
6 Darda (-2) 22 11 4 7 32:29 +3 24
7 Belišće 22 9 5 8 30:27 +3 23
8 Borovo 22 8 6 8 32:31 +1 22
9 Segesta, Sisak 22 8 3 11 26:33 -7 19
10 Lokomotiva, Zagreb 22 4 6 12 16:29 -13 14
11 Premium, Bosanski Brod 22 5 4 13 24:43 -19 14
12 Ilovac, Karlovac 22 4 4 14 15:50 -35 12

Viši rang: Metalac (Sisak) se plasirao u Drugu saveznu ligu, posle kvalifikacija sa Šibenikom, prvakom Hrvatske republičke lige - Jug
Ispali: Ilovac (Karlovac)
Novi članovi: Fruškogorac (Ilok), Trnje (Trnovac), Graničar Županja), Sloboda (Podsused)
Napomena:
Prvi strelac lige: Dragutin Kaurić (BSK, Slavonski Brod) sa 21 postignutim golom


Hrvatska republička liga - Jug

1 Šibenik 22 14 4 4 33:12 +11 32
2 Zadar 22 13 4 5 37:18 +19 30
3 Solin 22 13 4 5 35:20 +15 30
4 Neretva, Metković 22 11 5 6 36:22 +14 27
5 Split 22 6 11 5 20:18 +2 23
6 GOŠK, Dubrovnik 22 5 10 7 19:20 -1 20
7 Dubrovnik 22 7 5 10 22:21 -1 19
8 Istra, Pula 22 7 5 10 19:24 -5 19
9 Crikvenica 22 7 5 10 21:32 -11 19
10 Rovinj 22 6 6 10 21:37 -16 18
11 Orijent, Rijeka 22 4 8 10 25:26 -1 16
12 Nehaj, Senj 22 5 1 16 17:55 -38 11

Viši rang: Šibenik je igrao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – Zapad sa Metalcem iz Siska, prvakom Hrvatske republičke lige – Sever. Nije uspeo.
Ispali: ?
Novi članovi: Dinara (Knin) i Rudar (Labin)
Napomena:
Prvi strelac lige: Rade Vuković (Šibenik) sa 13 postignutih golova


Finale: Metalac (Sisak) - Šibenik ???

Slovenska liga

1 Maribor 26 23 1 2 86:21 +65 47
2 Šmartno 26 13 6 7 50:33 +17 32
3 Primorje, Ajdovščina 26 12 6 8 42:34 +8 30
4 Železničar, Maribor 26 12 6 8 43:38 +5 30
5 Mura, Murska Sobota 26 11 6 9 43:38 +5 28
6 Izola 26 11 5 10 46:41 +5 27
7 Pohorje, Ruše 26 10 6 10 26:28 -2 26
8 Rudar, Trbovlje 26 10 5 11 34:33 +1 25
9 Slavija, Vevče 26 10 5 11 41:61 -20 25
10 Kladivar, Celje 26 10 2 14 40:43 -3 22
11 Ilirija, Ljubljana 26 7 7 12 33:48 -15 21
12 Slovan, Ljubljana 26 3 12 11 34:54 -20 18
13 Drava, Ptuj (-1) 26 5 8 13 25:50 -25 17
14 Vozila, Nova Gorica (-1) 26 4 7 15 22:43 -21 14

Viši rang: Maribor je postao član Druge lige - Zapad
Ispali:
• Vozila (Nova Gorica) i Slovan (Ljubljana) u Slovenačku zonsku ligu – Zapad
• Drava (Ptuj) u Slovenačku zonsku ligu - Istok
Novi članovi: Litija i Rudar (Velenje)
Napomena:
Prvi strelac lige: Bojan Prašnikar (Šmartno) sa 23 postignuta gola


Republička liga Bosne i Hercegovine

1 Rudar, Ljubija 34 20 10 4 55:19 +36 50
2 Sloga, Doboj 34 19 9 6 54:24 -30 47
3 Radnik, Bijeljina 34 18 5 11 49:32 -17 41
4 Kozara, Bosanska Gradiška 34 16 7 11 53:36 +17 39
5 Drina, Zvornik 34 16 6 12 61:44 +17 38
6 Bosna, Visoko 34 14 9 11 38:41 -3 37
7 Podgrmeč, Sanski Most 34 14 8 12 53:47 +6 36
8 Jedinstvo, Odžak 34 14 7 13 37:35 +2 35
9 Borac, Čapljina 34 14 6 14 46:35 +11 34
10 Lokomotiva, Brčko 34 12 10 12 49:46 +3 34
11 Rudar, Kakanj 34 13 7 14 47:49 -2 33
12 Pofalički, Sarajevo 34 11 10 13 35:40 -5 32
13 Borac, Travnik 34 13 5 16 45:48 -3 31
14 Igman, Ilidža 34 12 5 17 47:56 -9 29
15 Sloboda, Bosanski Novi 34 10 8 16 29:51 -22 28
16 UNIS, Vogošće 34 8 9 17 34:59 -25 25
17 Iskra, Stolac 34 8 7 19 37:72 -35 23
18 Rudo 34 7 6 21 37:72 -35 20

Viši rang: Rudar (Ljubija) je postao član Druge lige - Zapad
Ispali: Rudo, Iskra (Stolac), UNIS (Vogošće) i Sloboda (Bosanski Novi)
Novi članovi: Radnički (Goražde), Elektrobosna (Jajce), Borac (Bosanski Šamac) i Troglav (Livno)
Napomena:
Prvi strelac lige: Ranko Blagojević (Drina) sa 27 postignutim golom


Kvalifikacije za republičku ligu:

Boksit (Vlasenica) – Borac (Bosanski Šamac) 0:2 i 0:4

Vojvođanska liga

1 OFK Kikinda 34 23 8 3 65:19 +46 54
2 Bačka, Subotica 34 18 8 8 53:31 +22 44
3 Kozara, Banat. Vel. Selo 34 18 8 8 42:33 +9 44
4 Srem, Sremska Mitrovica 34 17 7 10 66:41 +25 41
5 Tekstilac, Odžaci 34 14 9 11 54:49 +5 37
6 Radnički, Zrenjanin 34 11 13 10 42:33 +9 35
7 AIK, Bačka Topola 34 11 13 10 41:34 +7 35
8 Agrounija, Inđija 34 12 10 12 49:44 +5 34
9 Radnički, Sombor 34 13 8 13 46:50 -4 34
10 Kabel, Novi Sad 34 10 11 13 37:46 -9 31
11 Radnički, Kovin 34 11 9 14 44:60 -16 31
12 Hajduk, Kula 34 11 8 15 31:39 -8 30
13 Sloven, Ruma 34 11 7 16 48:50 -2 29
14 BAK, Bela Crkva 34 11 7 16 46:54 -8 29
15 Krajina 34 10 9 15 29:41 -12 29
16 Dinamo, Pančevo 34 11 5 18 56:61 -5 27
17 Cement, Beočin 34 8 11 15 32:56 -24 27
18 Slavija, Novi Sad 34 6 9 19 27:67 -40 21

Viši rang: Kikinda je postala član Druge lige - Zapad
Ispali: Železničar (Inđija), Njegoš (Lovćenac) i Radnički (Sombor)
Novi članovi: Jedinstvo (Stara Pazova), Mladost (Apatin) i Vršac
Napomena:
Prvi strelac lige: Uroš Babić (Kikinda) sa 27 postignutih golova

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 13 feb 2011, 12:45

Sezona 1975/76 - treći deo

ZONSKE LIGE IV rang takmičenja

Na žalost imam samo "mrvice" - kosture liga, posle reorganizacije. Verujem da će bar neke od zona uz ram, dobiti u sliku tj. pravu fizionomiju

Kako se zna da su se za Repubički ligu plasirali Radnički (Goražde), Elektrobosna (Jajce), Borac (Bosanski Šamac) i Troglav (Livno) organizovane su i kvalifikacije, pa je svaki rezultat istih dobrodošao.

Bihačka zona

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Banjalučka zona

1 Elektrobosna, Jajce
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Brčanska zona

1 Borac, Bosanski Šamac
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Tuzlanska zona

1 Boksit, Vlasenica
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Zenička zona

Učesnici: Vitez, Jedinstvo (Busovača), Radnik (Donji Vakuf), Sloga (Gornji Vakuf), Bratstvo (Novi Travnik), Sebešić (Bila), Lašva (Dolac), Krivaja (Zavidovići), ZSK Zenica, Orlovik (Žepče), Željezničar (Zenica) i Borac Tetovo (Zenica)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Sarajevska zona

1 Radnički (Goražde)
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Mostarska zona

1 Troglav, Livno
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 13 feb 2011, 12:54

Sezona 1975/76

NIŽE LIGE

V stepen takmičenja

Međuopštinska liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Područna liga Tuzla

1 Železničar, Dobošnica 28 18 5 5 61:30 +31 41
2 Svatovac, Poljice 28 16 4 8 49:25 +24 36
3 DSK Devetak 28 14 7 7 73:44 +29 35
4 6. avgust, Milići 28 15 5 8 63:57 +6 35
5 Ozren, Bosan. Petrovo Selo 28 12 10 6 69:53 +16 34
6 Partizan, Prokosovići 28 15 3 10 64:42 +22 33
7 Mladost, Diivć 28 14 1 13 54:45 +9 29
8 Mineral, Kozluk 28 11 6 11 44:50 -6 28
9 Sloga, SImin Han 28 11 5 12 54:50 +4 27
10 Partizan,Kiseljak 28 9 9 10 52:56 -4 27
11 Radnik, Lipnica 28 10 5 13 58:54 +4 25
12 Sloga, Bikodže 28 9 3 16 51:61 -10 21
13 Podrinje, Tršić 28 7 6 15 33:53 -20 20
14 Jadar, Nova Kasaba 28 6 3 19 33:78 -45 15
15 Jedinstvo, Ročević 28 5 2 21 34:94 -60 12

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Ako nema kompletnih liga bar nabrojati ostale lige u ovom strepenu takmičenja

VI RANG TAKMIČENJA

Razvoj masovnosti zahtjeva reorganizaciju Međuzonske lige, radi ekonomičnijeg takmičenja, pa dolazi do prestrojavanja Grupnih liga. Prema odluci Fudbalskog saveza područja Sarajevo broj :114/75, od 28.2.1975. formiraju se tri grupne lige

Prva grupna liga Sarajevo – Istok

Učesnici: Hrid (Sarajevo), Koševsko Brdo, Union-Invest, Mladost (Sarajevo), Proleter (Sarajevo), Srednje, Terpentin (Dobrun), Planinsko (Han Pijesak) i Mladost (Rogatica).

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Druga grupna liga Sarajevo – Zapad

Učesnici: Jedinstvo (Sarajevo), Omladinac (Sarajevo), Vrbanjuša (Sarajevo), Ozren (Semizovac), Hrasnica, Lukavica, Željeznica (Trnovo), Rudar (Miljevina), Misoča (Ilijaš) i Nedžarići.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Treća grupna liga Sarajevo

1 Napredak, Radovlje 28 17 7 4 60:28 +32 41
2 Viteks, Visoko 28 15 7 6 66:46 +20 37
3 Gračanica 28 15 6 7 60:36 +24 36
4 Stanica, Visoko 28 13 10 5 67:50 +17 36
5 Polet, Zimča 28 15 5 8 74:52 +22 35
6 Omladinac, Porječani 28 14 5 9 84:46 +38 33
7 Jezero, Visoko 28 12 4 12 51:59 -8 28
8 Moštre (-1) 28 12 3 13 49:58 -9 26
9 Prijeko, Visoko 28 8 10 10 40:39 +1 26
10 Zadrugar, Visoko 28 8 9 11 60:52 +8 25
11 Uskok, Dobrinje 28 7 7 14 40:56 -16 21
12 Partizan, Liješevo (-2) 28 9 4 15 29:48 -19 20
13 Kovina, Arnautovići (-4) 28 9 4 15 39:60 -21 18
14 Jedinstvo, Topuzovo Polje 28 6 6 16 34:81 -47 18
15 Vispak, Ozrakovići 28 2 9 17 26:66 -40 13

Viši rang: Napredak (Radovlje) se plasirao u Međuopštinsku ligu Sarajevo
Ispali:
• Jedinstvo (Topuzovo Polje) u opštinsku ligu Visoko
• Partizan (Lješevo) je prešao u Opštinsku ligu Ilijaš
Novi članovi:
Napomena:
• Vispak (Visoko), poslednji na tabeli se fuzionisao sa Zadrugarom (Visoko) i ostao u ligu. Kako se Sloboda (Ljubinići), prvak OL Visoko, plasirala u Drugu grupnu ligu Sarajevo, naredne sezone će ova liga brojati 12, a opštinaska liga Visoko 13 klubova.


Pravilo ostaje - ko zna neka dopuni, doda kompletne tablice ile bar nazive preostalih liga iz ovog ranga takmičenja

VII RANG TAKMIČENJA

Opštinska liga Visoko

1 Sloboda, Ljubinići 26 21 2 3 85:21 +64 44
2 7. april, Buci 26 16 5 5 70:38 +32 37
3 Radnik, Hlapčevići 26 13 8 5 62:44 +18 34
4 Proleter, Tušnjići 26 13 7 6 72:40 +32 33
5 Porječani 26 13 6 7 73:51 +22 32
6 Budućnost, Srhinje 26 13 5 8 72:50 +22 31
7 Trijumf, Podvinjci 26 12 6 8 72:51 +21 30
8 Vratnica 26 8 7 11 67:48 +19 23
9 Mladost, Mulići 26 10 3 13 47:48 -1 23
10 Sloga, Biskupići 26 6 9 11 38:51 -13 21
11 Iskra, Uvorići 26 7 5 14 54:74 -20 19
12 Dijamant, Grđevac 26 7 4 15 38:83 -45 18
13 Zvijezda, Liješeva 26 3 4 19 42:115 -73 10
14 Radnički, Gornja Zimča 26 3 3 20 32:110 -78 9

Viši rang: Sloboda (Ljubinići) se plasirala u Drugu grupnu ligu Sarajevo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena: Sloboda (Ljubinići) je sa teritorije opštine Ilijaš


Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Opštinska liga Ilijaš

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Čekam(o) i ostale opštinske lige ...

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 13 feb 2011, 21:44

Krajiska liga 1975/96

Elektrobosna (Jajce) 34 23 7 4 72:27 53
OFK.Prijedor 34 14 13 4 68:31 47
Krajina (Cazin) 34 18 8 8 59:35 44
Naprijed (Banja Luka) 16 10 8 61:41 42
Krajisnik (V.Kladusa) 13 15 6 49:36 41
Bratstvo (Bos.Krupa) 14 9 11 51:56 35
Mladost (Kotor-Varos)12 11 11 45:38 34
Sator (Glamoc) 12 9 13 38:47 33
Ljubic (Prnjavor) 10 12 12 59:49 32
Bratstvo (Kljuc) 34 12 8 14 49:58 32
Borac (Drvar) 13 6 15 51:61 32
Sloga (G.Podgradci) 34 11 8 14 50:51 30
BSK (Banja Luka) 34 8 13 13 39:49 29
Sloboda (Mrkonjic Grad) 34 8 12 14 47:62 28
Borac (Bos.Dubica) 34 11 7 16 44:60 28
Baksais (Bihac) 34 8 11 15 46:60 27
Vrbas (Banja Luka) 34 7 9 18 38:55 23
Zeljeznicar (Banja Luka) 34 4 12 18 30:71 20

Elektrobosna ulazi u Republicku ligu.Baksais,Vrbas i Zeljeznicar ispadaju.Novi ligasi su:Sloga (Bos.Otoka),Dubrave i Gorica (Sipovo)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 feb 2011, 14:23

Sezona 1976/77 - prvi deo

Prva savezna liga

Vreme: 22.avgust 1976 - 19.jun 1977. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 34 20 10 4 67:37 +30 50
2 Dinamo, Zagreb 34 15 11 8 52:36 +16 41
3 Sloboda, Tuzla 34 14 11 9 43:32 +11 39
4 Partizan, Beograd 34 14 11 9 37:31 +6 39
5 Rijeka 34 13 10 11 43:29 +14 36
6 Borac, Banja Luka 34 14 8 12 53:43 +10 36
7 Radnički, Niš 34 13 8 13 40:43 -3 34
8 Budućnost, Titograd 34 11 11 12 44:47 -3 33
9 Hajduk, Split 34 12 9 13 41:35 +6 33
10 Zagreb 34 12 8 14 48:48 0 32
11 Velež, Mostar 34 11 10 13 46:48 -2 32
12 Olimpija, Ljubljana 34 10 12 12 36:42 -6 32
13 Čelik, Zenica 34 11 9 14 33:38 -5 31
14 Vojvodina, Novi Sad 34 8 14 12 40:50 -10 30
15 OFK Beograd 34 9 12 13 39:51 -12 30
16 Sarajevo 34 10 10 14 40:55 -15 30
17 Napredak, Kruševac 34 10 8 16 38:55 -17 28
18 Željezničar, Sarajevo 34 8 10 16 33:53 -20 26

Epilog:
• Crvena zvezda (Beograd), prvak
• Dinamo (Zagreb), Sloboda (Tuzla) i Partizan (Beograd), učesnici Kupa UEFA
Ispali: Željezničar (Sarajevo) i Napredak (Kruševac)
Novi članovi: Trepča (Kosovska Mitrovica) i Osijek


Lista strelaca:
21 gol – Zoran Filipović (C.Zvezda)
20 golova – Slavko Kovačić (Zagreb)
17 golova – Miodrag Kustudić (Rijeka)
16 golova – Mehmed Buza (Čelik)
15 golova – Dušan Savić (C.Zvezda)
14 golova – Snježan Cerin (Dinamo), Slaviša Žungul (Hajduk)
13 golova – Pavle Grubješić (Partizan), Abid Kovačević (Borac), Duša Bajević (Velež) itd.

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA : Vladislav Bogićević 34/7, Zoran Filipović 33/21, Slavoljub Muslin 32, Dušan Nikolić 30/2, Zoran Jelikić 27, Branko Radović 26, Dušan Savić 25/15, Boško Kajganić 25, Dušan Lukić 23/1, Nikola Jovanović 23, Miloš Šestić 22/8, Srboljub Stamenković 19/4, Mile Novaković 18/1, Petar Baralić 17/1, Milan Babić 16, Sead Sušić 13/7, Aleksandar Stojanović 11, Zdravko Borovnica 10, Vladimir Petrović 10, Dragoslav Stepanović 7, Bratislav Đorđević 5, Milan Ćalasan 3, Radivoje Ratković 3, Dragan Simeunović 1, Aleksandar Panajotović 1, Danilo Mandić 1, Dušan Ajder 1, Dejan Stanković 1.
DINAMO : Srećko Bogdan 33/2, Zlatko Kranjčar 32/9, Želimir Stinčić 31, Mario Bonić 28/10, Ivica Miljković 26, Ivan Bedi 25/3, Džemal Mustedanagić 23/2, Petar Bručić 23/1, Velimir Zajec 21/3, Josip Kuže 21, Dragutin Vabec 20/3, Ivica Senzen 20/2, Srećko Huljić 19, Snježan Cerin 18/14, Rajko Janjanin 17/1, Branko Devčić 17, Veljko Tukša 12, Mladen Župetić 8/1, Čedomir Jovičević 7/1, Goran Jurišić 7, Ivica Poljak 5, Milan Šarović 4, Radomir Bobinac 2, Marijan Vlak 1.
SLOBODA : Mustafa Hukić 34/2, Dževad Šećerbegović 33/4, Jovan Geca 32/12, Mersad Kovačević 32/6, Kasim Alibegović 32/4, Ismet Hadžić 32/1, Nedžad Verlašević 32/1, Fuad Mulahasanović 31/6, Ranko Cakić 31, Ešref Jašarevuć 30/3, Radomir Jovičić 27, Slobodan Dijamant 22/1, Aleksandar Miličić 17, Nihad Mujezinović 10, Cvijetin Blagojević 8, Mesud Nalić 7/1, Senad Ibrić 6,Sead Sarajlić 4,Jasmin Divanefendić 3,Ekrem Hukić 1,Džemil Cerić 1,Mirza Hadžić 1.
PARTIZAN : Ilija Zavišić 33/7, Pavle Grubješić 32/13, Sava Paunović 32/2, Jusuf Hatunić 32, Radomir Antić 31/1, Aleksandar Trifunović 29/1, Refik Kozić 29, Dževad Prekazi 28/5, Nenad Stojković 28, Petar Borota 27, Rešad Kunovac 24/3, Borislav Đurović 24, Boško Đorđević 15/1, Miodrag Radović 11/2, Tomislav Kovačević 11, Vukan Perović 9/1, Nikica Klinčarski 8/1, Miroslav Polak 8, Radmilo Ivančević 7, Dragan Arsenović 6, Predrag Tomić 5, Vladimir Pejović 4, Miodrag Vranješ 1.
RIJEKA : Zvijezdan Radin 34/1, Radojko Avramović 34, Srečko Juričić 34, Nikica Cukrov 32/4, Sava Filipović 31, Miodrag Kustudić 29/17, Salih Durkalić 29/6, Milan Ružić 29/2, Milan Radović 28/8, Željko Mijač 23/2, Murat Šaran 22/1, Miloš Hrstić 19/1, Josip Mohorović 17, Radomir Stefanović 16, Miroslav Šugar 16, Damir Desnica 9, Sergio Makin 9, Miroslav Uljan 8, Dragan Stojanović 5, Ivica Car 5, Edin Jasprica 3, Tihomir Silić 1, Josip Skoblar 1.
BORAC : Abid Kovačević 34/13, Fuad Đulić 34, Zvonko Vidačak 32/5, Vladimir Ćulafić 31/7, Hikmet Kušmić 31, Muhamed Ibrahimbegović 30/12, Mensur Bajagilović 30, Mirsad Sejdić 25/4, Dževad Kreso 25/1, Nenad Lazić 25, Nenad Gavrilović 22, Berislav Buković 21/2, Miloš Cetina 17/1, Dragan Marjanović 14/4, Dragan Vujković 10/1, Šime Miočić 10, Izet Redžepagić 9, Milan Vukelja 6, Mirko Ćorluka 5, Muharem Samardžić 4, Mujo Mešić 2/1, Dobrivoje Trninić 2, Drago Bogojević 1, Vladimir Todorović 1.
RADNIČKI : Dušan Mitošević 33/8, Milovan Obradović 33, Miroslav Vojinović 32/8, Slobodan Halilović 32/3, Miodrag Stojiljković 29/5, Stevan Andrejević 28/5, Slobodan Antić 27/4, Zoran Mitić 27/1, Ljubiša Rajković 26, Trajče Kovačev 25, Dragan Pantelić 25, Milan Petrović 14/1, Aleksandar Panajotović 13/2, Zoran Milenković 12, Milan Dovedan 10, Nenad Cvetković 9/1, Radovan Anđelković 9, Miodrag Stefanović 7, Vladimir Jocić 6/2, Branislav Đorđević 6, Zoran Tasić 4, Tomislav Pešić 3, Stojadin Petrović 2, Dragan Vasović 1.
HAJDUK : Mario Boljat 33, Ivan Katalinić 32, Boriša Đorđević 31/6, Slaviša Žungul 30/14, Ivica Šurjak 30/3, Luka Peruzović 30/2, Šime Luketin 30/1, Vedran Rožić 29, Dražen Mužinić 26, Davor Čop 22/4, Marin Kurtela 22, Joško Duplančić 17/2, Zoran Vujović 16, Zlatko Vujović 15/1, Ivica Kalinić 11, Mićun Jovanić 10, Stipan Nikolić 9/1, Jurica Jerković 6/1, Goran Popović 6, Vančo Balevski 2/2, Vilson Džoni 2, Damir Maričić 2, Nenad Šalov 2, Ivan Budimčević 2, Ante Rakela 2, Frane Poparić 1.
BUDUĆNOST : Momčilo Vujačić 32, Vojislav Vukčević 31, Mojaš Radonjić 30/10, Petar Ljumović 30/1, Anto Miročević 29/4, Nikola Janković 29, Radovan Bošković 28/3, Janko Miročević 26, Momčilo Božović 23/1, Čedomir Milošević 23, Dragomir Kovačević 22/7, Dragan Vujović 21/4, Vaslije Jovanović 20/2, Rajko Folić 20, Božo Milatović 13, Danilo Karadžić 12/4, Vladimir Martinović 9/3, Mirko Radinović 8/1, Žarko Vukčević 7/1, Nikola Đurković 4, Savo Rogošić 3, Miroslav Rodić 2, Slobodan Gilić 2, Žarko Pavićević 1.
ZAGREB : Slavko Kovačić 34/20, Drago Rukljač 32/11, Zvonko Čopor 32/2, Atif Lipovac 32, Marijan Čerček 29/4, Mijo Markulin 25/2, Stipe Perić 24, Damir Valec 23, Branko Tucak 23, Božo Bakota 22/5, Branko Godinić 20, Žarko Šetka 19, Branimir Antolić 18, Milan Šarović 17, Vjeran Šimunić 16, Zdenko Kafka 13, Josip Čop 12, Željko Smolek 10/2, Drago Tkalec 10, Goran Jurišić 7, Zoran Šumar 5, Milivoj Šoprek 4, Josip Škoro 2.
VELEŽ : Boro Primorac 29/5, Dušan Bajević 28/13, Blaž Slišković 28/6, Momčilo Vukoje 28/5, Džemal Hadžiabdić 28/1, Vladimir Matijević 27, lavko Njeguš 26, Dubravko Ledić 25/1, Franjo ladić 24/4, Vladimir Pecelj 24, Vahid Halilhodžić 22/9, Nikola Grabovac 20, Vladimir Ćutuk 17/1, Veselin Đurasović 15, Mirko Dubovina 14, Milidrag Hodžić 11, Mirsad Mulahasanović 10/1, Slobodan Mrgan 10, Obren Vukićević 9, Jadranko Topić 9, Mario Bolfek 8, Miomir Meter 3, Marko Čolić 3, Filip Primorac 1, Sedin Tanović 1.
OLIMPIJA : Rade Radulović 34/6, Stevan Komljenović 34/4, Ljubiša Dalanović 34, slobodan Dogandžić 34, Tone Rožič 31/9, Stevan Samatović 31/1, Slobodan Bracanović 29/1, Zlatko Klampfer 27, Ilija Grubor 23/3, Igor Hazabent 19, Vitomir Dimitrijević 16, Janez Voljč 15/3, Dragi Hristovski 14/1, Peter Ameršek 12/2, Vukadin Lalović 12, Rade Vujnović 11/1, Vili Ameršek 10/2, Tomislav Prosen 10, Mladen Jovičević 10, Mehmedalija Šišić 4, Marijan Koželj 4, Darko Domadenik 4, Igor Kariž 1, Zoran Matović 1, Bušić 1, Robert Voljč 1.
ČELIK : Dušan Alempić 34, Jasmin Gradinčić 33/1, Mehmed Buza 32/16, Ibrahim Zukanović 32, Rajko Prodanović 31/2, Marin Bloudek 30, Branislav Karač 28/2, Muhamed Ramakić 24/3, Fadil Talić 24, Svetislav Perduv 22, Goran Peleš 21/3, Milenko Manislavić 20, Mate Gavran 19/3, Kemal Hafizović 15, Besim Bajrambašić 8, Jasmin Hajduk 8, Radan Lukić 7, Sead Preldžić 6, Almir Imširović 6, Zlatko Rauković 5, Radomir Dubovina 4, Fajko Orman 3, Zlatan Isović 3.
VOJVODINA : Đorđe Vujkov 32, Željko Jurčić 29/3, Slobodan Pavković 29/2, Ratko Svilar 29, Martin Novoselac 28, Miroslav Vukašinović 24, Petar Nikezić 21/7, Dragan Bošnjak 21, Josif Ilić 20/3, Nebojša Vičković 20/2, Vasa Rutonjski 20/1, Slobodan Vučeković 17/8, Milorad Kosanović 17, Ivica Radosavljević 16/2, Dragoljub Stakić 16/1, Šandor Mokuš 16, Rajko Aleksić 15/1, Laslo Lerinc 14/7, Zoran Mišić 14, Slavko Ličinar 11/1, Milenko Dragojević 9, Dušan Nenadić 7, Miladin Purać 6, Zoran Vještica 4/1, Momčilo Bošković 2.
OFK BEOGRAD : Dušan Lukić 32/4, Dušan Bašić 30/7, Slobodan Santrač 29/11, Nebojša Đurović 29, Mladen Božović 28/1, Dragoslav Sredojević 28/2, Miloš Jovašević 25/2, Sava Stoiljković 25, Nikša Đujić 24, Miloš Kostić 22/2, Vladeta Starčević 22/1, Ilija Petković 19/3, Miodrag Stevanović 18/1, Božidar Milenković 17, Đorđe Ukovski 16, Mirko Mitin 9, Slobodan Batričević 8, Bratislav Đorđević 8, Ninoslav Zec 7/3, Hranislav Hadžitonić 6, Miodrag Paunović 6, Bogdan Turudija 5/1, Krsta Mitrović 3, Milovan Đorđević 3, Zoran Nejasmić 2, Zdravko Bukarica 1.
SARAJEVO : Srebrenko Repčić 33/7, Fahrija Dautbegović 33, Radomir Savić 31/4, Želimir Vidović 30/1, Safet Sušić 28/9, Dragoljub Simić 27/3, Nijaz Merdanović 25/2, Branislav Bošnjak 25/1, Anđelko Tešan 25, Denijal Pirić 24/1, Slobodan Lubura 24, Faruk Hadžibegić 17, Ante Rajković 16/1, Nijaz Ferhatović 13/1, Zlatko Dupovac 12/5, Nenad Vidaković 12/1, Hamdo Radeljaš 12, Zoran Lukić 11, Vukadin 9/1, Nihad Milak 9, Enver Heto 3, Savo Ekmečić 2, Abdel Bašović 2, Sead Hodžić 1, Avdo Murga 1, Predrag Pašić 1.
NAPREDAK : Milomir Jakovljević 32/4, Kosta Radovanović 32/2, Jovica Škoro 29/11, Milorad Jovanović 29/5, Dušan Ćosić 28, Dragiša Ilić 27/5, Dragan Tomić 27/1, Dragoljub Kostić 25/5, Pavle Jevtić 24/4, Zoran Vuletić 22, Dušan Pešić 22, Dragan Ćuslović 21, Tomislav Milićević 19, Vladimir Milosavljević 18, Petar Tripković 18, Zoran Simović 18, Milo Nikinović 16, Milenko Rajković 11, Mladomir Radovanović 3, Ristić 3, Nebojša Karamarković 1.
ŽELJEZNIČAR : Slobodan Janjuš 34, Hajrudin Saračević 33/2, Milomir Odović 32/3, Ranko Đorđić 31/3, Božo Janković 29/4, Nenad Starovlah 25, Suad Karalić 25, Džemaludin Šerbo 24/4, Anto Zečević 23, Slobodan Kojović 22, Selver Jahić 20, Fikret Mujkić 17/9, Konstantin Maljukanović 16, Dragomir Vlaški 14/1, Josip Bukal 14/4, Dragan Kojović 12, Nedim Dautović 12, Ivan Lušić 10/1, Nedžad Omerhodžić 9, Branislav Berjan 6, Branimir Jelušić 4, Dragan Glamočak 4, Edin Sprečo 4, Iso Ahmetović 3, Senad Arnautović 2, Dragan Samardžija 1.


________________________________________
Druga savezna liga

Istok


1 Trepča, Kosovska Mitrovica 34 20 6 8 56:22 +34 46
2 Vardar, Skoplje 34 20 5 9 55:26 +29 45
3 Radnički, Pirot 34 16 10 8 49:21 +28 42
4 Borac, Čačak 34 15 10 9 49:34 +15 40
5 Teteks, Tetovo 34 14 10 10 33:29 +4 38
6 Šumadija, Aranđelovac 34 15 7 12 37:36 +1 37
7 Rad, Beograd 34 14 8 12 41:29 +12 36
8 Pobea, Prilep 34 14 8 12 50:39 +11 36
9 Lovćen, Cetinje 34 14 8 12 35:40 -5 36
10 FAP, Priboj 34 12 11 11 33:38 -5 35
11 Radnički, Kragujevac 34 12 10 12 46:31 +15 34
12 Lirija, Prizren 34 12 10 12 50:46 +4 34
13 Bregalnica, Štip 34 10 13 11 33:42 -9 33
14 Dubočica, Leskovac 34 13 5 16 36:46 -10 31
15 Bor 34 9 11 14 25:41 -16 29
16 Kosovo, Obilić 34 9 8 17 36:59 -23 26
17 Čukarički, Beogard 34 8 6 20 21:52 -31 22
18 Jedinstvo, Bijelo Polje 34 3 6 25 13:68 -55 12

Viši rang: Trepča (Kosovska Mitrovica) se plasirala u Prvu saveznu ligu
Ispali: Jedinstvo (Bijelo Polje), Čukarički (Beograd), Kosovo (Obilić) i Bor
Novi članovi:
• Napredak (Kruševac) – povratnik iz Prve lige
• Majdanpek, Sutjeska (Nikšić), Priština i Rabotnički (Skoplje)
Napomena:


Lista strelaca:
20 golova – Jović (Rad)
16 golova – Savović (Trepča)
15 golova – S.Pavlović (Radnički P)
14 golova – D.Pavlović (Šumadija)
13 golova – Micevski (Vardar), M.Đorđević (Borac), Gligorovski (Pobeda),
M.Radivojević (Radnički K)
12 golova – Mušikić (Trepča), Tomić (Lirija) itd.

Zapad

1 Osijek 34 19 10 5 60:30 +30 48
2 Novi Sad 34 16 9 9 46:27 +19 41
3 Kikinda 34 16 8 10 51:37 +14 40
4 Dinamo, Vinkovci 34 14 11 9 52:43 +9 39
5 Jedinstvo, Bihać 34 13 12 9 42:35 +7 38
6 Leotar, Trebinje 34 15 7 12 53:44 +9 37
7 Famos, Hrasnica 34 12 13 9 35:28 +7 37

8 Maribor 34 14 7 13 44:49 -5 35
9 Jedinstvo, Brčko 34 10 13 11 32:36 -4 33
10 Crvenka 34 10 12 12 38:40 -2 32
11 Iskra, Bugojno 34 10 12 12 35:48 -13 32
12 Proleter, Zrenjanin 34 10 11 13 22:28 -6 31
13 Rudar, Ljubija 34 9 12 13 45:42 +3 30
14 Varteks, Varaždin 34 11 8 15 41:41 0 30
15 Metalac, Sisak 34 12 6 16 37:46 -9 30
16 Karlovac 34 10 10 14 29:52 -23 30
17 Merkator, Ljubljana 34 5 16 13 25:42 -17 26
18 Spartak, Subotica 34 8 7 19 27:46 -19 23

Viši rang: Osijek se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Spartak (Subotica), Merkator (Ljubljana), Karlovac i Metalac (Sisak)
Novi članovi:
Železničar (Sarajevo) – povratnik iz Prve lige
• Rudar (Velenje), BSK Slavonski Brod, Radnik (Bijeljina) i FK Vrbas
Napomena:


Lista strelaca:
21 Zrilić Veselin (Leotar)
17 Horjak Branko (Maribor)
16 Petrović Ljubomor (Osijek)
15 Lukačević (Osijek)
14 Hodžić (Famos), Idić (Iskra)
13 Bobić (OFK Kikinda), Samardžija (Rudar)
12 Šimek (Novi Sad), Poznan 9OFK Kikinda), Nađ (Spartak)
11 Narandža (Varteks)
10 S.Jovanović (Novi Sad), Radočaj (Jedinstvo Bihać), Krempl (Maribor), Cvek (Varteks)
9 Srdanović (Rudar), Rudić (Metalac)
8 I.Radić (Dinamo), Rodić (Jedinstvo Bihać), Radišić (Metalac), Marčetić (Karlovac)
7 Grnja (Osijek), Pantelić (Novi Sad), Kesić, Šesto (Dinamo), Ðorđević, Zorić, V.Savić (Crvenka), Žitko (Karlovac)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 feb 2011, 14:46

Sezona 1976/77 - drugi deo

REPUBLIČKE LIGE

Prva srpska liga


1 Majdanpek 34 21 7 6 68:33 +35 49
2 Galenika, Zemun 34 22 4 8 74:41 +33 48
3 Sloboda, Titovo Užice 34 17 10 7 50:35 +15 44
4 Kolubara, Lazarevac 34 16 7 11 58:48 +10 39
5 Topličanin, Prokuplje 34 15 8 11 51:40 +11 38
6 Jedinstvo, Paraćin 34 13 12 9 41:42 -1 38
7 Mladi radnik, Požarevac 34 15 7 12 49:39 +10 37
8 IM Rakovica 34 15 5 14 45:29 +16 35
9 Timok, Zaječar 34 13 9 12 60:53 +7 35
10 IEK Rudar, Kostolac 34 13 9 12 53:53 0 35
11 IMT Beograd 34 13 9 12 53:64 -11 35
12 Mačva, Šabac 34 12 8 14 45:49 -4 32
13 Loznica 34 10 10 14 39:52 -13 30
14 Morava, Ćuprija 34 10 9 15 46:52 -6 29
15 Železničar, Zaječar 34 10 5 19 32:70 -38 25
16 Voždovac, Beograd 34 9 6 19 38:53 -15 24
17 Budućnost, Valjevo 34 7 7 20 38:55 -17 21
18 Sloga, Kraljevo 34 5 11 18 24:20 +4 20

Viši rang: Majdanpek se plasirao u Drugu saveznu ligu – Istok
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:



Makedonska liga


1 Rabotnički, Skoplje 34 18 9 7 62:39 +23 45
2 Pobeda, V 34 14 11 9 64:46 +18 39
3 Pelister, Bitolj 34 16 6 12 49:31 +18 38
4 Belasica, Strumica 34 13 11 10 49:38 +11 37
5 Kožuv, Gevgelija 34 11 14 9 33:28 +5 36
6 Vardar 34 11 13 10 42:36 +6 35
7 Tikveš, Kavadarci 34 12 9 12 53:48 +5 35
8 Kumanovo 34 15 4 15 40:40 0 34
9 Karaorman, Struga 34 11 11 12 35:44 -9 33
10 Osogovo, Kočani 34 11 11 12 35:45 -10 33
11 Skopje 34 9 4 11 47:47 0 32
12 Sloga 34 12 8 14 35:36 -1 32
13 Ohrid 34 14 4 16 53:59 -6 32
14 Balkan, Skopje 34 9 14 11 34:42 -8 32
15 11. oktomvri, Prilep 34 13 5 16 39:48 -9 31
16 Silika, Gostivar 34 11 9 14 39:54 -15 31
17 Rudar, Probištip 34 13 4 17 45:56 -11 30
18 FCU Skopje 34 8 11 15 44:61 -17 27

Viši rang: Rabotnički (Skoplje) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 Sutjeska, Nikšić 30 24 2 4 90:15 +78 50
2 OFK Titograd 30 19 8 3 48:20 +28 46
3 Petrovac, Petrovac na Moru 30 13 7 10 47:31 +16 33
4 Čelik, Nikšić 30 13 7 10 55:45 +10 33
5 Mogren, Budva 30 12 8 10 38:48 -10 32
6 Kotor 30 12 6 12 35:48 -13 30
7 Zeta, Golubovci 30 11 6 13 40:36 +4 28
8 Arsenal, Tivat 30 11 5 14 40:39 +1 27
9 Dečić, Tuzi 30 11 5 14 44:50 -6 27
10 Tekstilac, Bijelo Polje 30 12 3 15 33:40 -7 27
11 Iskra, Danilovgrad 30 9 9 12 31:44 -13 27
12 Grafičar, Titograd 30 9 9 12 27:51 -24 27
13 Spuž 30 10 6 14 42:54 -12 26
14 Igalo 30 9 8 13 26:42 -16 26
15 Rudar, Pljevlja 30 9 7 14 33:51 -18 25
16 Komovi, Andrijevica 30 6 4 20 33:71 -38 16

Viši rang: Sutjeska (Nikšić) se plasirala u Drugu saveznu ligu -Istok
Ispali: Komovi (Andrijevica), Rudar (Pljevlja) i Igalo
Novi članovi: Dečić (Tuzi), OFK Ivangrad, Štampar (Cetinje) i Zabjelo
Napomene:


Liga Kosova i Metohije

1 Priština 30 22 5 3 68:16 +52 49
2 Vlaznimi, Đakovica 30 22 5 3 54:13 +41 49
3 Budućnost, Peć 30 17 8 5 44:27 +17 42
4 GIK Priština 30 10 12 8 42:31 +11 32
5 Đakova, Đakovica 30 13 4 13 51:45 +6 30
6 Kristal, Peć 30 12 6 12 41:48 -7 30
7 Kosovo Polje 30 10 7 13 35:48 -13 27
8 Crvena zvezda, Gnjilane 30 8 10 12 40:46 -6 26
9 Borac, Uroševac 30 9 8 13 34:46 -12 26
10 Lab, Podujevo 30 9 8 13 35:48 -13 26
11 Remont, Kosov. Mitrovica 30 9 7 14 36:43 -7 25
12 Fljamurtar, Priština 30 10 5 15 39:59 -20 25
13 Kosovo 30 9 7 14 30:53 -23 25
14 Progres Eksport, Prizren 30 10 4 16 42:52 -10 24
15 Rudnik, Kišnica 30 9 5 16 35:47 -12 23
16 Lepenac, Kačanik 30 7 5 18 33:73 -40 19
? 659:695
Viši rang: Priština se plasirala u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Hrvatska liga - Sever

1 BSK Slavonski Brod 26
2 Borovo 26
3 Zagrebački plavi 26
4 Lokomotiva, Zagreb 26
5 Segesta, Sisak 26
6 Fruškogorac, Ilok 26
7 Sloga, Čakovec 26
8 Belišće 26
9 Trnje, Trnovec 26
10 Graničar, Županja 26
11 Preminum, Bosanski Brod 26
12 Valpovka, Valpovo 26
13 Sloboda, Podsused 26
14 Darda 26

Viši rang: BSK Slavonski Brod se, posle kvalifikacija plasirao u Drugu ligu - Zapad
Ispali: Darda, Sloboda (Podsused) i Valpovka (Valpovo)
Novi članovi: MTČ Čakovec i Slavonija (Slavonska Požega)
Napomene:


Hrvatska liga - Jug

1 Zadar 26 17 6 3 47:18 +29 40
2 Solin 26 12 8 6 40:19 +21 32
3 Orijent, Rijeka 26 12 8 6 36:25 +11 32
4 GOŠK, Dubrovnik 26 11 9 6 33:23 +10 31
5 Neretva, Metković 26 11 8 7 28:17 +11 30
6 Istra, Pula 26 12 6 8 32:23 +9 30
7 Šibenik 26 11 7 8 46:24 +22 29
8 Split 26 8 10 8 21:23 -2 26
9 Rudar, Labin 26 5 12 9 24:30 -6 22
10 Dinara, Knin 26 8 6 12 28:25 +3 22
11 Nehaj, Senj 26 5 11 10 29:29 0 21
12 Dubrovnik 26 6 7 13 26:41 -15 19
13 Rovinj 26 7 5 14 33:55 -22 19
14 Crikvenica 26 3 5 18 20:55 -35 11

Viši rang: Zadar igrao kvalifikacije za Drugu ligu – grupa Zapad. Nije uspeo.
Ispali: Crikvenica i Rovinj
Novi članovi: Jadran (Poreč) i Jadran (Kaštel Sučurac)
Napomene:


Finale: BSK (S.Brod) - Zadar ???

Slovenska liga

1 Rudar, Titovo Velenje 22 13 6 3 38:13 +25 32
2 Mura, Murska Sobota 22 14 3 5 45:18 +27 31
3 Kladivar, Celje 22 12 6 4 37:17 +20 30
4 NK Šmartno 22 10 5 7 36:29 +7 25
5 Rudar, Trbovlje 22 8 7 7 33:25 +8 23
6 NK Litija 22 8 7 7 24:26 -2 23
7 Pohorje, Maribor 22 8 4 10 30:42 -12 20
8 NK Izola 22 6 7 9 28:38 -10 19
9 Ilirija, Ljubljana 22 5 7 10 24:34 -10 17
10 Primorje, Ajdovščina 22 4 9 9 26:40 -14 17
11 Železničar, Maribor 22 5 4 13 25:37 -12 14
12 Slavija, Vevče 22 5 3 14 19:46 -27 14

Viši rang: Rudar (Titovo Velenje) se plasirao u Drugu ligu - Zapad
Ispali: Slavija (Vevče), NK Litija i Pohorje (Ruše)
Novi članovi: Slovan (Ljubljana), Zasavje, Drava (Ptuj), Unior (Zreče) i Gorenjska (Renče)
Napomene:
Najbolji strelac: T.Gregorič (Izola) 18 goova


Liga Bosne i Hercegovine

1 Radnik, Bijeljina 34 21 8 5 62:15 +47 50
2 Bosna, Visoko 34 20 5 9 56:26 +30 45
3 Rudar, Kakanj 34 16 10 8 51:37 +14 42
4 Borac, Čapljina 34 17 7 10 53:32 +21 41
5 Borac, Travnik 34 14 13 7 32:24 +8 41
6 Kozara, Bosan. Gradiška 34 17 6 11 51:35 +15 40
7 Drina, Zvornik 34 15 9 10 43:29 +14 39
8 Sloga, Doboj 34 11 11 9 47:34 +13 39
9 Radnički, Goražde 34 14 6 14 46:36 +10 34
10 Lokomotiva, Brčko 34 11 12 11 34:30 +4 34
11 Jedinstvo, Odžak 34 12 8 14 38:39 -1 32
12 Pofalički, Sarajevo 34 10 12 12 54:58 -4 32
13 Igman, Ilidža (-1) 34 12 7 15 39:41 -2 31
14 Elektrobosna, Jajce 34 7 16 11 30:36 -6 30
15 Borac, Bosanski Šamac 34 8 13 13 27:34 -7 29
16 Podgrmeč, Sanski Most 34 11 6 17 40:53 -13 28
17 Igman, Konjic 34 3 9 22 28:66 -38 15
18 Troglav, Livno 34 2 6 26 27:79 -52 10

Viši rang: Radnik (Bijeljina) se plasiralo u Drugu ligu - Zapad
Ispali: Troglav (Livno), Igman (Konjic) i Podgrmeč (Oštra Luka)
Novi članovi: Tekstilac (Derventa), Vitez, Iskra (Stolac) i Krajina (Cazin)
Napomene:


Vojvođanska liga

1 Vrbas 34 17 13 4 67:23 +44 47
2 Radnički, Bajmok 34 17 11 6 48:34 +14 45
3 Srem, Sremska Mitrovica 34 14 14 6 42:27 +15 42
4 Tekstilac, Odžaci 34 15 10 9 45:34 +11 40
5 Kozara, Banat. Veliko Selo 34 14 8 12 37:31 +6 36
6 Hajduk, Kula 34 13 10 11 42:38 +4 36
7 Agrounija, Inđija 34 15 5 14 43:37 +6 35
8 Bačka, Subotica 34 9 17 8 40:39 +1 35
9 Bačka, Bačka Palanka 34 10 14 10 36:46 -10 34
10 AIK, Bačka Topola 34 11 10 13 29:36 -7 32
11 Radnički, Zrenjanin 34 11 9 14 35:33 +2 31
12 Vršac 34 11 9 14 32:30 +2 31
13 Jedinstvo, Stara Pazova 34 11 8 15 52:50 +2 30
14 Radnički, Sombor 34 12 6 16 27:45 -18 30
15 Radnički, Kovin 34 13 3 18 38:62 -24 29
16 BAK, Bela Crkva 34 8 12 14 50:52 -2 28
17 Kabel, Novi Sad 34 11 6 17 36:48 -12 28
18 Sloven, Ruma 34 7 9 18 41:74 -33 23

Viši rang: Vrbas se plasirao u Drugu saveznu ligu – grupa Zapad
Ispali: Sloven (Ruma), Kabel (Novi Sad) i BAK (Bela Crkva)
Novi članovi: Dinamo (Pančevo), Palić i Hajduk (Beška)
Napomena:

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 feb 2011, 15:39

Sezona 1976/77 - treći deo

ZONSKE LIGE - IV rang takmičenja

Krajiška zona

Učesnici: Gorica (Šipovo), Sloboda (MG), Bratstvo (Ključ), Borac (BD), Borac (Drvar), Krajina (Cazin), BSK Banja Luka, Ljubić, Mladost (Kotor Varoš), Bratstvo, Sloga (Gornji Podgradci), Naprijed, Prijedor, Dubrave, Šator (Glamoč), Sloboda (BN), Krajišnik (Velika Kladuša) i Sloga (B)

1 Krajina, Cazin
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Krajina (Cazin) se plasirala u ligu Bosne i Hervegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Severnoistočna zona

1 Tekstilac, Derventa
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Teskstilac (Derventa) se plasirao u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Zenička zona

1 Vitez 31
2 Jedinstvo,Busovača 27
3 Bratstvo, Novi Travnik 27
4 Radnik, Donji Vakuf 26
5 Lašva, Dolac 25
6 Borac Tetovo, Zenica 24
7 Sloga, Gornji Vakuf 22
8 Sebešić, Bila 20
9 Željezničar, Zenica 15
10 ZSK Zenica 15
11 Orlovik, Žepče 15
12 Krivaja, Zavidovići 14


Viši rang: Vitez se plasirao u ligu Bosne i Hercegovine
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Sarajevska zona

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Hercegovačka zona

1 Iskra, Stolac
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Podaci su više nego skromni - potrebna dorada, pravo "duboko oranje" po zonama

U Ligu Bosne i Hercegovine su se plasirala tri kluba, a posotjalo je više zona. Znači nedostaju nam i kvalifikacije.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 feb 2011, 15:47

Sezona 1976/77 - četvrti deo

(NAJ)NIŽE LIGE

V Rang takmičenja


Međuopštinska liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Područna liga Tuzla grupa A

1 Ozren, Bosansko Petrovo Selo 26
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: Ozren (Bosansko Petrovo Selo) je igao u kvalifikacijama za ulazak u Severoistočnu zonu – nije uspeo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Područna liga Tuzla grupa B

1 Mladost, Divić 26 18 5 1 84:21 +36 41
2 Jedinstvo, Kalesija 26 18 5 3 59:31 +28 41
3 Mineral, Kozluk 26 15 5 6 72:30 +42 35
4 6. avgust, Milići 26 14 5 7 50:26 +24 33
5 Sloga, Tojšići 26 13 7 6 43:24 +19 33
6 Podrinje, Voljevica (-1) 26 11 4 11 42:27 +15 25
7 Podrinje, Tršić (-2) 26 9 8 9 45:47 -2 24
8 Jadar, Nova Kasaba (-1) 26 9 6 11 37:44 -7 23
9 OFK Šekovići 26 9 5 12 40:50 -10 23
10 Polet, Kravica 26 6 7 13 31:41 -10 19
11 Borac, Gornji Šepak (-2) 26 7 6 13 29:49 -20 18
12 Birač, Derventa 26 7 4 15 31:61 -30 18
13 Jedinstvo, Ročević 26 5 7 14 30:54 -24 17
14 Radnički, Karakaj 26 5 2 19 27:56 -29 9

Viši rang: Mladost (Divić) je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Severoistočnu zonu - uspela
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Kvalifikacije za ulazak u Severoistočnu zonu
Mladost (Divić) – Ozren (Bos. Petrovo Selo) 6:0 i 1:4

Ovo su samo neke od liga u ovom rangu takmičenja


________________________________________

VI Rang takmičenja

Prva grupna liga Sarajevo – Istok

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Druga grupna liga Sarajevo – Zapad

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Treća grupna liga Sarajevo

1 Gračanica 22 17 3 2 53:20 +33 37
2 Zadrugar, Visoko 22 11 7 4 57:32 +25 29
3 Viteks, Visoko 22 13 3 6 42:23 +19 29
4 Uskok, Dobrinje 22 12 4 6 50:42 +8 28
5 Borac, Čekrčići 22 8 7 7 38:39 -1 23
6 Omladinac, Porječani 22 9 4 9 59:53 +6 22
7 Moštre 22 8 5 9 40:48 -8 21
8 Prijeko, Visoko 22 8 4 10 38:35 +3 20
9 Polet, Zimča 22 7 4 11 57:55 +2 18
10 Jezero, Visoko 22 7 4 11 47:49 -2 18
11 Kovina, Arnautovići 22 4 4 14 26:61 -35 12
12 Stanica, Visoko 22 3 1 18 27:77 -50 7

Viši rang: Gračanica se plasirala u Međuopštinsku ligu Sarajevo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


MFL Zvornik

1 Čelopek 18 12 3 3 41:18 +23 27
2 Cinkarna, Potočan 18 11 2 5 36:21 +15 27
3 Bratstvo, Grabovci 18 8 5 5 44:30 +14 24
4 Napredak, Donji Sepak 18 8 2 7 37:30 +7 18
5 Budućnost, Pilica 18 8 2 7 30:31 -1 18
6 Sloga, Donje Snagovo 18 8 2 8 39:43 -4 18
7 OFK Drinjača 17 7 1 9 40:48 -8 15
8 Rudar, Sase 17 4 6 7 29:32 -3 14
9 Javor, Zalužje 17 4 4 9 28:25 +3 12
10 OFK Trnovica 17 1 3 13 16:62 -46 5
Polet, Kravica

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


________________________________________

VII Rang takmičenja

Opštinska liga Visoko

1 Jedinstvo, Topuzovo Polje 23 18 2 3 76:17 +59 38
2 Proleter, Tušnjići 23 15 2 6 63:37 +26 32
3 Vratnica 23 14 3 6 60:35 +25 31
4 Porječani 23 13 4 6 65:44 +21 30
5 7. april, Buci 23 13 2 8 58:30 +28 28
6 Budućnost, Srhinje 23 11 5 7 52:38 +14 27
7 Radnik, Hlapčevići 23 10 4 9 49:36 +13 24
8 Trijumf, Podvinjci 23 9 5 9 60:47 +13 23
9 Mladost, Mulići 23 8 6 9 58:57 +1 22
10 Iskra, Uvorići 23 6 4 13 34:73 -39 19
11 Sloga, Biskupići 23 4 2 17 32:65 -33 10
12 Zvijezda, Liješeva 23 5 0 18 28:83 -55 10
13 Dijamant, Grđevac 23 2 5 17 32:105 -73 9

Viši rang: Jedinstvo (Topuzovo Polje) se plasiralo u Treću grupnu ligu Sarajevo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:
Тabela je nepotpuna – kolo pre kraja


Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Opštinska liga Ilijaš

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 17 feb 2011, 09:04

MFL Zvornik 1976/77 to je zadnja liga (to je ustvari OFL Zvornik) al je 2-3 sezone nosila ime MFL. Od sezone 1977/78 liga je ponovo postala OFL Zvornik.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 feb 2011, 13:36

Sezona 1977/78 - Prvi deo

Prva savezna liga

Vreme: 14.avgust 1977 - 28.maj .jun 1978. godine

1 Partizan, Beograd 34 22 10 2 55 19 +36 54
2 Crvena zvezda, Beograd 34 21 7 6 58 26 +32 49
3 Hajduk, Split 34 14 11 9 49 37 +12 39
4 Dinamo, Zagreb 34 12 13 9 54 49 +5 37
5 Rijeka 34 12 13 9 47 42 +5 37
6 Sloboda, Tuzla 34 15 5 14 47 46 +1 35
7 Velež, Mostar 34 13 9 12 43 43 - 35

8 Vojvodina, Novi Sad 34 14 4 16 46 38 +8 32
9 Sarajevo 34 11 10 13 50 46 +4 32
10 Olimpija, Ljubljana 34 13 6 15 44 44 - 32
11 Budućnost, Titograd 34 12 7 15 41 51 -10 31
12 Borac, Banja Luka 34 10 10 14 44 50 -6 30
13 Osijek 34 9 12 13 32 42 -10 30
14 Radnički, Niš 34 9 12 13 31 43 -12 30
15 Zagreb 34 9 11 14 37 46 -9 29
16 OFK Beograd 34 10 8 16 38 54 -16 28
17 Čelik, Zenica 34 9 10 15 34 50 -16 28
18 Trepča, Kosovska Mitrovica 34 7 10 17 28 52 -24 24

Epilog:
• Partizan (Beograd), prvak
• Crvena zvezda (Beograd) i Hajduk (Split), učesnici Kupa UEFA
Ispali: Trepča (Kosovska Mitrovica) i [color=#0000FF]Čelik (Zenica)

Novi članovi: Napredak (Kruševac) i [/color]Železničar (Sarajevo)

Lista strelaca:
21 gol – Radomir Savić (Sarajevo)
18 golova – Vahid Halilhodžić (Velež)

17 golova – Miodrag Kustudić (Rijeka)
15 golova – Zoran Filipović (Crvena Zvezda), Slaviša Žungul (Hajduk)
14 golova – Mersad Kovačević (Sloboda)
12 golova – Milan Radović (Rijeka), Muhamed Ibrahimbegović (Borac), Dušan Mitošević
(Radnički)...

Sastavi timova:

PARTIZAN : Momčilo Vukotić 34/11, Nenad Stojković 34/3, Nikica Klinčarski 34/2, Petar Borota 34, Aleksandar Trifunović 32/5, Borislav Đurović 28/1, Boško Đorđević 27/5, Jusuf Hatunić 27, Milovan Jović 24/6, Ilija Zavišić 24/4, Dževad Prekazi 22/2, Ivan Golac 19/1, Pavle Grubješić 17/3, Slobodan Santrač 16/11, Vladimir Pejović 15, Tomislav Kovačević 14, Dragan Arsenović 11, Rešad Kunovac 8, Refik Kozić 5/1, Novica Vulić 4, Aranđel Todorović 2, Miroslav Polak 1.
CRVENA ZVEZDA : Aleksandar Stojanović 34, Zoran Jelikić 32/5, Zoran Filipović 31/15, Mihalj Keri 30/3, Vladimir Petrović 28/9, Dragan Džajić 25/5, Dušan Lukić 25/1, Slavoljub Muslin 25, Zlatko Krmpotić 23/1, Dušan Nikolić 23, Nikola Jovanović 19, Vladislav Bogićević 17/2, Dušan Savić 16/6, Sead Sušić 15/6, Miloš Šestić 15/2, Ivan Jurišić 14, Milovan Rajevac 13, Nedeljko Milosavljević 12/3, Branko Radović 9, Milan Babić 6, Đorđe Milovanović 6, Mihajlo Petrović 5, Mile ovaković 4, Zoran Bingulac 3, Zdravko Borovnica 2, Dragan Nikitović 1, Đorđe Jovanovski 1.
HAJDUK : Vedran Rožić 33, Ivan Katalinić 31, Ivica Šurjak 30/4, Mario Boljat 30/1, Slaviša Žungul 29/15, Boriša Đorđević 29/1, Drago Rukljač 28/10, Davor Čop 28/5, Zoran Vujović 27, Dražen Mužinić 24/2, Šime Luketin 23/1, Zlatko Vujović 22/2, Luka Peruzović 20/1, Nenad Šalov 20/1, Jurica Jerković 13/2, Marijan Zovko 12, Vilson Džoni 10/2, Stipan Nikolić 6, Ivan Budimčević 4, Robert Juričko 4, Ivan Gudelj 3/1, Vatroslav Petrinović 3, Damir Lete 2, Ante Rakela 1, Damir Maričić 1.
DINAMO : Ivica Senzen 34/7, Srećko Bogdan 31/4, Petar Bručić 30/2, Snježan Cerin 28/9, Velimir Zajec 28/3, Džemal Mustedanagić 25/2, Želimir Stinčić 23, Branko Tucak 23, Mario Bonić 20/10, Josip Kuže 20, Zlatko Kranjčar 18/9, Ivica Poljak 17/1, Branko Devčić 17, Martin Novoselac 17, Veljko Tukša 16/1, Ivan Bedi 13, Tomislav Ivković 10, Čedomir Jovičević 10, Mladen Župetić 6/1, Marko Mlinarić 5/2, Rajko Vujadinović 5/1, Dragutin Vabec 4, Milan Šarović 3, Rajko Janjanin 2, Slavko Mikac 1.
RIJEKA : Srećko Juričić 33, Salih Durkalić 32/7, Miloš Hrstić 32/1, Damir Desnica 31/4, Nikica Cukrov 31/1, Zvijezdan Radin 31/1, Radojko Avramović 31, Milan Radović 30/12, Milan Ružić 30, Miodrag Kustudić 27/17, Sergio Makin 19, Sava Filipović 17, Ivica Car 16, Zoran Šestan 15, Mladen Bilibajkić 13, Željko Mijač 12/1, Radisav Barišić 10, Murat Šaran 7/1, Miroslav Šugar 4, Mauro Ravnić 3, Angelo Devescovi 3, Darko Peranić 3, Adriano Fegic 2/1, Davor Radmanović 1.
SLOBODA : Ešref Jašarević 33/1, Mersad Kovačević 31/14, Nedžad Verlašević 31/4, Kasim Alibegović 31/1, Fuad Mulahasanović 28/11, Dževad Šećerbegović 28/1, Ismet Hadžić 28, Cvijetin Blagojević 26/2, Aleksandar Miličić 25, Ranko Cakić 23, Nihad Mujezinović 20/1, Sead Sarajlić 17/3, Gordan Džafić 15/2, Senad Ibrić 15/1, Mustafa Hukić 14, Jovan Geca 13/5, Slobodan Dijamant 13/1, Jasmin Divanefendić 11, Nevres Gogić 9, Zoran Mališević 8, Radomir Jovičić 6, Vlado Kolesnik 4, Zoran Tomić 2, Slobodan Petrović 2, Mirza Hadžić 1.
VELEŽ : Dragomir Okuka 34/2, Dubravko Ledić 30, Blaž Slišković 29/7, Slavko Njeguš 29, Milidrag Hodžić 28/4, Vahid Halilhodžić 27/18, Obren Vukićević 27, Momčilo Vukoje 26/4, Vladimir Ćutuk 26, Vladimir Matijević 25/2, Veselin Đurasović 23, Hasan Škrbo 19, Džemal Hadžiabdić 17, Avdo Kalajdžić 15, Ibrahim Jakirević 13, Miomir Meter 11, Mirsad Mulahasanović 10, Mile Bulajić 9, Nikola Grabovac 7, Franjo Vladić 5/4, Slobodan Mrgan 5, Mirko Ćorluka 3/1, Nenad Bijedić 3, Vladimir Pecelj 2, Dževad Ramadanović 2, Senadin Slato 1, Sedin Tanović 1.
VOJVODINA : Slobodan Pavković 32/3, Dragan Bošnjak 30/6, Đorđe Vujkov 29, Šandor Mokuš 29, Josif Ilić 28/5, Vladimir Trifunović 27/3, Miroslav Jakovljević 26, Petar Nikezić 24/11, Ratko Svilar 21, Slavko Ličinar 16/4, Ivica Radosavljević 16/3, Dragan Jablan 16, Čedomir Mićović 15, Branislav Anikić 13/2, Laslo Lerinc 12, Slobodan Janjuš 11, Milan Rubin 10, Željko Jurčić 9/1, Branislav Novaković 9, Danilo Mandić 9, Milan Trišić 8, Slobodan Vučeković 7/2, Milorad Pilipović 6, Milenko Dragojević 5/3, Zoran Pašić 5, Dragan Todorović 5, Luka Titov 4, Dušan Nenadić 4, Miladin Purać 4, Zoran Mišić 3, Đorđević 1, Mile Vrga 1.
SARAJEVO : Srebrenko Repčić 34/6, Radomir Savić 33/21, Safet Sušić 33/8, Branislav Bošnjak 33/4, Ante Rajković 33, Edhem Šljivo 32/6, Zoran Lukić 29, Faruk Hadžibegić 28/1, Želimir Vidović 27, Nenad Vidaković 22/1, Nihad Milak 21/1, Sead Hodžić 19/1, Sead Gruda 17, Miloš Đurković 16, Mehmed Janjoš 11, Predrag Pašić 11, Nijaz Merdanović 9, Predrag Kurteš 8, Zlatko Dupovac 7, Abdel Bašović 4/1, Radoslav Bebić 3, Irfan Handžić 2, Salko Nikšić 1, Agim Nikolić 1.
OLIMPIJA : Rade Radulović 34/2, Tone Rožič 33/8, Ljubiša Dalanović 33/1, Danilo Perduv 32/3, Vukadin Lalović 30/4, Milan Ćalasan 29/8, Slobodan Dogandžić 29, Stevan Samatović 27/1, Peter Ameršek 26/5, Predrag Tomić 26/1, Janez Voljč 24/6, Stevan Komljenović 21/2, Zdenko Iskra 15, Rade Vujnović 14, Zlatko Klampfer 12, Robert Voljč 12, Dragi Hristovski 10, Marko Elsner 5/2, Darko Domadenik 3, Mladen Jovičević 2, Igor Hazabent 1, Anton Hrovatić 1, Zoran Matović 1.
BUDUĆNOST : Momčilo Vujačić 34, Petar Ljumović 30/1, Zoran Vorotović 30, Žarko Vukčević 29/7, Anto Miročević 27/7, Mojaš Radonjić 26/10, Vasilije Jovanović 26/7, Vojislav Vukčević 26, Slavko Vlahović 26, Janko Miročević 25, Radovan Bošković 21/1, Dragomir Kovačević 19/3, Mirko Radinović 19, Božo Milatović 18, Dragan Vujović 16/2, Momir Bakrač 16/2, Nikola Janković 13, Momčilo Bošković 10, Zoran Džankić 6, Momčilo Božović 5, Ivan Radović 5, Čedomir Milošević 3, Žarko Pavićević 1.
BORAC : Fuad Đulić 34, Nenad Lazić 33/1, Hikmet Kušmić 32/1, Zvonko Vidačak 31/4, Zlatan Arnautović 31/2, Abid Kovačević 30/6, Muhamed Ibrahimbegović 28/12, Berislav Buković 27/2, Slobodan Kuljanin 25/2, Dževad Kreso 25, Zoran Smilevski 23/3, Dragan Marjanović 19/5, Mirsad Sejdić 19/1, Izet Redžepagić 18/3, Mensur Bajagilović 17, Drago Bogojević 7, Šime Miočić 6/1, Vlado Kotur 4, Miloš Cetina 4, Kemal Beharić 3, Muharem Samardžić 3, Fahrudin Zejnilović 2, Vladimir Todorović 2, Dobrivoje Trninić 1.
OSIJEK : Ivica Miljković 31/1, Srećko Huljić 31, Ivan Lukačević 30/9, Ivica Grnja 30/3, Mile Dumančić 30, Ljubomir Petrović 29/2, Goran Popović 26, Ilija Ivković 25, Slobodan Janković 23/6, Ratomir Dujković 22, Kemal Čelić 20/1, Stjepan Čordaš 19/1, Željko Rodić 17/2, Marinko Sumić 17/1, Aranđel Todorović 14/3, Ivan Šmudla 13, Frane Obilinović 12/2, Pavo Majer 12, Suad Kalesić 5, Vladimir Smolčić 5, Blagoje Ostojić 5, Joško Duplančić 4, Biškić 1
RADNIČKI : Stevan Andrejević 31/2, Dušan Mitošević 29/12, Zoran Mitić 29, Branislav Đorđević 28/2, Milovan Obradović 28/1, Miroslav Vojinović 26/2, Aleksandar Panajotović 25/3, Miodrag Stojiljković 25/2, Ljuborad Stevanović 21, Zoran Martinović 20, Vladimir Jocić 19/4, Sava Obradović 18, Slobodan Halilović 17, Zoran Tasić 15, Miroslav Simonović 14/1, Zoran Milenković 14, Trajče Kovačev 11, Slobodan Antić 9/1, Ljubiša Rajković 8, Miodrag Stefanović 7, Suad Kalesić 7, Dragan Vasović 6, ragan Spanulović 6, Nenad Cvetković 4/1, Miodrag Savić 4, Milan Dovedan 2, Milan Petrović 1, Milovan Mitić 1, Vitomir Dimitrijević 1, Boban Nedeljković 1, Miroslav Stajić 1.
ZAGREB : Damir Valec 34, Zvonko Čopor 31/3, Marijan Čerček 30/3, Branimir Antolić 30, Željko Smolek 29/4, Božo Bakota 28/10, Drago Tkalec 28/2, Vjeran Šimunić 26, Mehmedalija Šišić 25, Stipe Perić 22, Zdenko Kafka 21, Josip Čop 19, Atif Lipovac 17, Slavko Kovačić 16/9, Branko Godinić 16, Martin Kurtela 16, Damir Maričić 11/1, Mijo Markulin 10, Neven Rudić 9/2, Milan Šarović 9, Milivoje Šoprek 5, Žarko Šetka 4, Miroslav Orsag 1.
OFK BEOGRAD : Mirko Mitin 33/2, Ilija Petković 33, Vladeta Starčević 32/4, Sava Stoiljković 31/1, Božidar Milenković 30/1, Ljubomir Marić 30, Dušan Bašić 27/10, Miloš Kostić 27/9, Miodrag Stevanović 21/4, Dragoljub Ivković 16, Nebojša Đorđević 15, Miloš Jovašević 15, Zdravko Bukarica 13, Dragoslav Sredojević 12, Ninoslav Zec 11/2, Nikša Đujić 11, Vladimir Ćulafić 11, Đorđe Ukovski 10/2, Miodrag Paunović 10, Dušan Lukić 8/2, Hranislav Hadžitonić 7, Bratislav Đorđević 6, Slobodan Santrač 5/1, Mladen Božović 4, Branislav Vlajić 2, Milovan Đorđević 1, Slobodan Batričević 1, Mirza Kahrović 1, Radoslav Stanković 1.
ČELIK : Dušan Alempić 34, Marin Bloudek 34, Miodrag Tešić 34, Goran Peleš 31/5, Jasmin Gradinčić 28, Kemal Hafizović 27/6, Tihomir Srdanović 25/1, Milojica Tripković 23, Branislav Karač 22/4, Jasmin Hajduk 21/2, Milenko Manislavić 21/1, Mehmed Buza 17/6, Svetislav Perduv 17, Dinko Žutelija 15, Murat Šaran 14/5, Sead Preldžić 12, Dragan Stojiljković 12, Ibrahim Zukanović 7, Goran Spasojević 6/1, Rajko Prodanović 6/1, Zlatko Botić 4, Muharem Samardžić 4, Almir Imširović 4, Damir Bradarac 2, Ranko Malinović 2, Dragan Đurić 1, Besim Bajrambašić 1.
TREPČA :Ilija Savović 32/8, Miško Stolić 32/4, Fisnik Ademi 32/2, Milan Bačvarević 28/3, Dragan Miletović 27/3, Ramadan Cimili 27/2, Miodrag Radojević 27/2, Dušan Rašić 26, Fikret Frbović 24, Erdogan Celina 23, Dragoljub Ljiljak 22, Dragomir Mutibarić 21, Zoran Buha 16, Asan Šasivari 16, Adnan Zekiri 15/1, Rafet Prekazi 11/1, Albert Cvetinić 10, Ljubomir Radević 10, Ratomir Mušikić 7, Momir Karadžić 4, Branislav Markov 3, Enver Gusinac 3, Vahedin Ajeti 2, Sabit Dalku 1, Petar Mrđa 1, Ljubomir Bakmaz 1, Zoran Blažić 1, Dragan Mrkić 1.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 feb 2011, 13:40

Sezona 1977/78 - drugi deo

Druga savezna liga

Istok


1 Napredak, Kruševac 34 19 10 5 59:24 +35 48
2 Teteks, Tetovo 34 15 13 6 49:26 +23 43
3 Vardar, Skoplje 34 13 11 10 44:36 +8 37
4 Dubočica, Leskovac 34 12 12 10 31:27 +4 36
5 Radnički, Kragujevac 34 13 9 12 47:35 +12 35
6 Sutjeska, Nikšić 34 15 5 14 45:43 +2 35
7 Šumadija, Aranšelovac 34 11 12 11 34:26 +8 34
8 Borac, Čačak 34 13 8 13 41:39 +2 34
9 Radnički, Pirot 34 13 8 13 40:39 +1 34
10 Rad, Beograd 34 11 11 12 34:36 -2 33
11 Majdanpek 34 12 9 13 33:36 -3 33
12 Lirija, Prizren 34 13 7 14 41:51 -10 33
13 FAP, Priboj 34 13 6 15 31:38 -7 32
14 Bregalnica, Štip 34 11 9 14 41:47 -6 31
15 Priština 34 9 13 12 30:40 -10 31
16 Pobeda, Prilep 34 11 7 16 41:47 -6 29
17 Rabotnički, Skoplje 34 8 9 126 34:52 -18 27
18 Lovćen, Cetinje 34 12 3 19 26:59 -33 27

Viši rang: Napredak (Kruševac)
Ispali: S obzirom da je odlučeno da se od iduće sezone smanji broj članova Druge lige na 16 ispalo je čak šest klubova – Lovćen (Cetinje), Rabotnički (Skoplje), Pobeda (Prilep) , Priština, Bregalnica (Štip) i FAP Priboj.
Novi članovi:
• Trepča (Kosovska Mitrovica) povratnik iz Prve savezne lige
• Galenika (Zemun), Jedinstvo (Bijelo Polje), Tikveš (Kavadarci) i Budućnost (Peć) prvaci republičko – pokrajinskih liga.
Napomena:


Lista strelaca:
24 gola – Tomić Edmond (Lirija)
15 golova – Morača (Teteks)
14 golova – Škoro (Napredak), Janićijević (Borac)
12 golova – Ringov (Vardar), Magdevski (Pobeda)
11 golova – Grnčarov (Teteks), Manevski (Vardar), Stefanović (Dubočica), M.Panić
(Šumadija), Šimek (Radnički P)...


Zapad

Vreme: od 14.avgusta 1977. do 18.juna 1978. godine

1 Željezničar, Sarajevo 34 19 8 7 79:37 +42 46
2 Proleter, Zrenjanin 34 16 10 8 48:26 +22 42
3 Kikinda 34 15 10 9 44:34 +10 40
4 Maribor 34 13 12 9 47:39 +8 38
5 Iskra, Bugojno 34 13 10 11 36:30 +6 36
6 Rudar, Ljubija 34 13 10 11 44:39 +5 36

7 Dinamo, Vinkovci 34 12 12 10 40:42 -2 36
8 Famos, Hrasnica 34 14 7 13 36:30 +6 35
9 Leotar, Trebinje 34 13 9 12 41:40 +1 35
10 Radnik, Bijeljina 34 14 6 14 32:29 +3 34

11 Rudar, Velenje 34 15 4 15 39:45 -6 34
12 Novi Sad 34 12 10 12 30:41 -9 34
13 Jedinstvo, Bihać 34 13 7 14 37:34 +3 33
14 Crvenka 34 12 8 14 41:47 -6 32
15 Vrbas 34 8 15 11 30:36 -6 31
16 BSK Slavonski Brod 34 7 11 16 37:48 -11 25
17 Varteks, Varaždin 34 8 8 18 26:60 -34 24
18 Jedinstvo, Brčko 34 5 11 18 25:55 -30 21

Viši rang: Željezničar (Sarajevo) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: S obzirom da je odlučeno da se od iduće sezone smanji broj članova Druge lige na 16 ispalo je čak šest klubova - Jedinstvo (Brčko), Varteks (Varaždin), BSK (Slavonski Brod), Vrbas, Crvenka i Jedinstvo (Bihać)
Novi članovi:
Čelik (Zenica), povratnik iz Prve savezne lige
• Spartak (Subotica), Segesta (Sisak), Bosna (Visoko) i Merkator (Ljubljana), prvaci republičko – pokrajinskih liga


Lista strelaca:
25 golova – Slobodan Kojović (Željezničar)
16 golova – Zrilić (Leotar), Slavkić (Radnik)
13 golova – Tarik Hodžić (Famos)
12 golova – Ivan Lušić (Željezničar)
11 golova – Avdagić (Rudar), Petrović (Dinamo)
10 golova – Stojanče Idić (Iskra)
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 18 feb 2011, 13:45, ukupno mijenjano 1 put.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 feb 2011, 13:43

Sezona 1977/78 - treći deo

REPUBLIČKE LIGE

Prva Srpska liga


1 Galenika, Zemun 34 25 3 6 71:22 +49 53
2 IM Rakovica 34 15 13 6 45:24 +21 43
3 Sloboda, Titovo Užice 34 17 9 8 62:39 +23 43
4 Bor 34 16 11 7 53:31 +22 43
5 Rudar,Kostolac 34 15 10 9 48:37 +11 40
6 Kolubara, Lazarevac 34 16 5 13 61:39 +22 37
7 Loznica 34 14 9 11 43:44 -1 37
8 Mladost, Smed. Palanka 34 13 9 12 32:47 -15 35
9 Topličanin, Prokuplje 34 13 8 13 50:48 +2 34
10 Timok, Zaječar 34 11 12 11 50:54 -4 34
11 Mladi radnik, Požarevac 34 12 10 12 52:59 -7 34
12 Mačva, Šabac 34 14 4 16 61:59 +2 32
13 IMT, Beograd 34 12 8 14 33:41 -8 32
14 Jedinstvo, Paraćin 34 11 9 14 40:49 -9 31
15 Čukarički, Beograd 34 11 5 18 43:56 -13 27
16 Đerdap, Donji Milanovac 34 9 9 16 48:67 -19 27
17 Beograd 34 5 9 20 34:64 -30 19
18 Mačva, Bogatić 34 2 7 25 23:78 -55 11

Viši rang: Galenika (Zemun) se plasirala u Drugu ligu - Istok
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Makedonska liga

1 Tikveš, Kavadarci 34 20 8 6 69:35 +34 48
2 Pelister, Bitolj 34 17 9 8 52:23 +29 43
3 Kožuv, Đevđelija 34 12 13 9 40:35 +5 37
4 Pobeda, Valandovo 34 14 8 12 37:29 +8 36
5 Vardar, Negotino 34 13 10 11 38:34 +4 36
6 Osogovo, Kočani 34 12 12 10 45:45 0 36
7 Jugokokta, Đorđe Petrov 34 12 11 11 54:48 +6 35
8 Sloga, Vinica 34 13 9 12 45:56 -9 35
9 Sloga, Skoplje 34 11 12 11 54:42 +12 34
10 Karaorman, Struga 34 13 8 13 39:39 0 34
11 Transkop, Skoplje 34 13 8 13 40:43 -3 34
12 Belasica, Strumica 34 14 5 15 54:45 +9 33
13 11.oktomvri, Prilep 34 9 15 10 50:47 +3 33
14 Skoplje 34 9 15 10 32:35 -3 33
15 Balkan, Skoplje 34 10 13 11 37:53 -16 33
16 Kumanovo 34 10 9 15 48:46 +2 29
17 Ohrid 34 10 6 18 39:75 -36 26
18 Gostivar 34 5 7 22 31:74 -43 17

Viši rang: Tikveš (Kavadarci) se plasirao u Drugu ligu - Istok
Ispali: Gostivar, Ohrid, Kumanovo, Balkan (Skopje) i Skopje
Novi članovi:
• Rabotnički (Skopje), Pobeda (Prilep) i Bregalnica (Štip), povartnici iz Druge savezne lige
• Borec (Titov Veles), Metalurg (Skopje)i Vardar (Bogdanci)
Napomena:


Republička liga Crne Gore

1 Jedinstvo, Bijelo Polje 30 19 4 7 50:23 +27 42
2 Petrovac, Petrovac na Moru 30 13 11 4 39:32 +7 37
3 OFK Titograd 30 12 10 8 43:32 +11 34
4 Tekstilac, Bijelo Polje 30 12 9 9 41:28 +13 33
5 Zeta, Golubovci 30 12 9 9 34:31 +3 33
6 Kotor 30 13 6 11 38:33 +5 32
7 Mogren, Budva 30 11 10 9 27:28 -1 32
8 Arsenal, Tivat 30 13 5 12 47:32 +15 31
9 Čelik, Nikšić 30 9 13 8 37:34 +3 31
10 Iskra, Danilovgrad 30 12 7 11 46:44 +2 31
11 Dečić, Tuzi 30 12 7 11 36:39 -3 31
12 Zabjelo, Titograd 30 10 10 10 36:43 -7 30
13 OFK Ivangard 30 10 8 12 34:35 -1 28
14 Spuž 30 11 3 16 34:43 -9 25
15 Grafičar, Titograd 30 9 6 15 24:43 -19 22
16 Štampar, Cetinje 30 1 4 25 17:92 -75 6

Viši rang: Jedinstvo (Bijelo Polje) se plasiralo u Drugu ligu - Istok
Ispali: Konferencija FS Crne Gore je donela odluku da se republička liga smanji na 14 klubova pa su ispali Štampar (Cetinje), Grafičar (Titograd), Spuž, OFK Ivangrad i Zabjelo (Titograd)
Novi članovi: Ulcinj (predstavnik Fudbalskog područja srednje regije, u kojoj su se do 1978.godine takmičili klubovi sa područja Bara i Ulcinja), Rudar (Pljevlja) i Igalo
Napomena:


Prva liga Kosova i Metohije

1 Budućnost, Peć 30 21 6 3 62:21 +41 48
2 Vlaznimi, Đakovica 30 18 7 5 55:20 +35 43
3 GIK, Priština 30 16 7 7 48:21 +27 39
4 REHMK Kosovo, Obilić 30 14 10 6 51:31 +20 38
5 Kosovo Polje 30 12 6 12 51:45 +6 30
6 Kristal, Peć 30 10 8 12 41:49 -8 28
7 C. zvezda, Gnjilane 30 10 7 13 38:39 -1 27
8 Balkan, Suva Reka 30 8 10 12 28:37 -9 26
9 Kosovo, Vučitrn 30 11 4 15 40:55 -15 26
10 Borac, Uroševac 30 9 8 13 31:46 -15 26
11 Rudnik Kišnica 30 11 4 15 42:59 -17 26
12 Đakova, Šakovica 30 9 7 14 38:47 -9 25
13 Fljamurtari, Priština 30 7 11 12 38:48 0 25
14 Progres, Prizren 30 9 7 14 47:58 -11 25
15 Lab, Podujevo 30 9 7 14 44:57 -13 25
16 Interplast, Orahovac 30 9 5 16 45:76 -31 23
? 699:709
Viši rang: Budućnost (Peć) se plasirala u Drugu ligu - Istok
Ispali: Interplast (Orahovac) i Lab (Podujevo)
Novi članovi:
• Priština, Povratnik iz Druge savezne lige
• Maližgan (Klina)i Rudar (Kosovska Mitrovica)
Napomena:


Hrvatska republička liga - Sever

1 Segesta, Sisak 26 15 7 4 37:13 +24 37
2 Metalac, Sisak 26 12 10 4 32:21 +11 34
3 Borovo 26 11 9 6 34:20 +14 31
4 Karlovac 26 9 10 7 35:28 +7 28
5 Zagrebački plavi 26 11 6 9 30:24 +6 28
6 Graničar, Županja 26 7 13 6 39:31 +8 27
7 MTČ, Čakovec 26 12 3 11 33:27 +6 27
8 Slavonija, Sp. Požega 26 11 4 11 31:42 -11 26
9 Belišće 26 9 7 10 29:27 +2 25
10 Fruškogorac. Ilok (-1) 26 10 6 10 45:37 +8 25
11 Lokomotiv, Zagreb 26 9 7 10 31:32 -1 25
12 Premium, Bosanski Brod 26 6 8 12 19:26 +7 20
13 Trnje, Trnovec 26 7 6 13 32:42 -10 20
14 Sloga, Čakovec 26 4 2 20 21:68 -47 10

Viši rang: (Segesta Sisak) u Drugu ligu – Zapad, posle kvalifikacija
Ispali: Sloga (Čakovec), Trnje (Trnovec) i Premium (Bosanski Brod)
Novi članovi: Naprijed: Slaven (Koprivnica) i Valpovka (Valpovo)
Napomena:


Hrvatska republička liga – Jug

1 Solin 26 16 6 4 43:23 +20 38
2 Istra, Pula 26 14 6 6 30:21 +9 34
3 Orijent, Rijeka 26 13 7 6 30:18 +12 33
4 GOŠK, Dubrovnik 26 13 6 7 42:28 +14 32
5 Split 26 12 5 9 41:38 +3 29
6 Zadar 26 7 11 8 23:24 -1 25
7 Šibenik 26 11 3 12 33:43 -10 25
8 Neretva, Metković 26 8 8 10 25:30 -5 24
9 Dubrovnik 26 8 8 10 24:23 +1 22
10 Nehaj, Senj 26 7 8 11 22:28 -6 22
11 Dinara, Knin 26 6 10 10 17:25 -8 22
12 Jadran, Kaštel Sućurac 26 6 9 11 28:33 -5 21
13 Jadran, Poreč 26 6 7 13 21:36 -15 19
14 Rudar, Labin 26 6 6 14 28:37 -9 18

Viši rang: Solin je izgubio u baražu od Segeste (Sisak), prvaka Hrvatske lige Sever
Ispali: Rudar (Labin)
Novi članovi: Metalac (Šibenik)
Napomena:


Finale: Segesta (Sisak) - Solin ???

Slovenska liga

1 Merkator, Ljubljana 24 19 2 3 70:19 +51 40
2 Mura, Murska Sobota 24 45 6 3 43:23 +20 36
3 NK Šmartno 24 13 4 7 39:23 +16 30
4 Obala, Izola 24 11 4 9 42:32 +10 26
5 Slovan, Ljubljana 24 9 7 7 36:30 +6 25
6 Vozila, Nova Gorica 24 9 6 9 32:28 +4 24
7 NK Zasavje, Trbovlje (-1) 24 8 7 9 45:41 +4 22
8 Ilirija, Ljubljana (-1) 24 5 12 7 26:38 -12 21
9 Železničar, Maribor 24 8 5 11 24:39 -15 21
10 Drava, Ptuj 24 7 6 11 34:37 -3 20
11 Kladivar, Celje 24 8 4 12 26:48 -22 20
12 Unior, Slovenske Konjice 24 5 3 16 18:50 -35 13
13 Gorenjska, Nova Gorica 24 4 3 17 12:49 -37 11

Viši rang: Merkator (Ljubljana) je postao član Druge lige - Zapad
Ispali:
Novi članovi: Lendava, Litija, Kamnik, Tabor (Sežana), Dolenjska
Napomena:
Najbolji strelac: Hvalec (Drava, Ptuj) 18 golova


Republička liga Bosne i Hercegovine

1 Bosna, Visoko 34 21 4 9 68:41 +27 46
2 Rudar, Kakanj 34 16 9 9 40:32 +8 41
3 Kozara, Bosanska Gradiška 34 16 8 10 52:33 +19 40
4 Borac, Travnik 34 13 13 8 36:33 +3 39
5 Tekstilac, Derventa 34 15 7 12 41:39 +2 37
6 Drina, Zvornik 34 13 10 11 41:27 +14 36
7 Elektrobosna, Jajce 34 13 10 11 29:33 -4 36
8 Borac, Čapljina 34 12 11 11 41:36 +5 35
9 Sloga, Doboj 34 11 13 10 32:27 +5 35
10 Lokomotiva, Brčko 34 14 6 14 42:33 +9 34
11 Radnički, Goražde 34 12 9 13 39:41 -2 33
12 Iskra, Stolac 34 10 13 11 40:45 -5 33
13 Vitez 34 12 9 13 39:46 -7 33
14 Jedinstvo, Odžak 34 12 8 14 44:53 -9 32
15 Krajina, Cazin 34 12 8 14 47:52 -5 32
16 Borac, Bosanski Šamac 34 10 11 13 26:40 -14 31
17 Pofalički, Sarajevo 34 10 5 19 37:50 -13 25
18 Igman, Ilidža 34 3 7 24 17:62 -45 13

Viši rang: Bosna (Visoko) je postala član Druge lige - Zapad
Ispali: Igman (Ilidža), Pofalički (Sarajevo), Borac (Bosanski Šamac), Krajina (Cazin), Jedinstvo (Odžak), Vitez i Iskra (Stolac)
Novi članovi: OFK Mostar, Zvijezda (Gradačac), Unis (Vogošća) i OFK Prijedor, prvaci zonskih liga Bosne i Hercegovine
Napomena:


Vojvođanska liga

1 Spartak, Subotica 34 20 8 6 68:24 +44 48
2 AIK, Bačka Topola 34 16 11 7 56:29 +27 43
3 Dinamo, Pančevo 34 16 7 11 56:40 +1 39
4 Bačka, Subotica 34 12 12 10 34:33 +1 36
5 Radnički, Kovin 34 13 10 11 42:52 -10 36
6 Radnički, Zrenjanin 34 11 13 10 38:30 +8 35
7 Kozara, Banat. Vel. Selo 34 9 17 8 35:31 +4 35
8 Tekstilac, Odžaci 34 13 9 12 44:43 +1 35
9 Srem, Sremska Mitrovica 34 13 8 13 44:37 +7 34
10 Palić, Subotica 34 11 12 11 40:42 -2 34
11 Hajduk, Kula 34 9 16 9 28:38 -10 33
12 Hajduk, Beška 34 10 13 11 42:45 -3 33
13 Radnički, Bajmok 34 11 11 12 34:43 -9 33
14 Bačka, Bačka Palanka 34 13 6 15 48:34 +4 32
15 Agrounija, Inđija 34 12 8 14 47:38 +9 32
16 Vršac 34 9 14 11 41:42 -1 32
17 Radnički, Sombor 34 8 6 20 38:72 -34 22
18 Jedinstvo, Stara Pazova 34 6 7 21 27:85 -58 19

Viši rang: Spartak (Subotica) je novi član Druge lige Zapad
Ispali: Jedinstvo (Stara Pazova), Radnički (Sombor), Vršac i Agrounija (Inđija)
Novi članovi: Kabel (Novi Sad), Polet (Nakovo) i …
Napomena:


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.