Igrač br. 6

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la tuzlak1987 » 05 jun 2015, 00:53

Ma pusti ih advanced, ne mozes ti nauciti nekog da postuje sam sebe. To mora on prvi naucit..

Avatar
advanced1921
Postovi: 139
Pridružen/a: 03 maj 2015, 00:30
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la advanced1921 » 05 jun 2015, 00:54

mnogi se ponašaju ko da su od jučer u BiH, tako površno stvari gledaju... duša draga, istetovirao dio bosne, legitimni dio.
kako nas nije stid fuj...
nije to bolest rijetka...

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la PaskalHens » 05 jun 2015, 00:55

Bošnjo uzeo slobodno na poslu, dobio gripu u školi, preskače predavanja na faksu samo da ostane na forumu i psuje/pljuje/stavištahoćešnegativno Vranješa. Puca ku.rac i Vranješu i Džeki i Spahiću i Kolašincu i ostalim za granicama i državom kao takvom. Ko misli da nije tako, taj je naivan. Svi oni su većinom gov.nari sami po sebi, pogotovo Džeko i Spahić, samo što su drukčije obojeni jbg..

Meni je krivo isključivo zbog onih izjava (ako su tačne bile) kako je Bosanac, kako je izabrao Bosnu, jer je tu rođen. Krivo mi je i radi ovacija koje je dobio na Bilinom. Krivo mi je i zbog toga što se jedno vrijeme gurao u prvi plan u svim sferama medijskog života. Međutim, jbg, ovo je realnost, to se treba prihvatiti. S gorčinom u ustima, al' se treba prihvatiti.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Burundi
Postovi: 897
Pridružen/a: 28 avg 2014, 01:23
Lokacija: Saint Petersburg
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Burundi » 05 jun 2015, 00:55

Da je prdeš tetovirao kartu Banja Luke ili Prijedora ne bi mu zamjerili
DD

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la DukeOfWellington » 05 jun 2015, 00:56

advanced1921 je napisao/la:mnogi se ponašaju ko da su od jučer u BiH, tako površno stvari gledaju... duša draga, istetovirao dio bosne, legitimni dio.
kako nas nije stid fuj...
Ima ovdje i puno onih koji se lažno predstavljaju, provokatora i slično.

Da se ovo desilo prije 5 ili 10 godina reakcija navijača bi bila puno blaža. Sad samo rijetki pozivaju na toelranciju prema ovom potezu i takvih će srećom biti sve manje.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Sabinho » 05 jun 2015, 00:56

Husika je napisao/la:
sportskilaik je napisao/la:Čovjek istetovirao legitimni entitet,sastavni dio drzave BiH,za koje je on vezan i osjeca pripadnost. Da je istetovirao brcko distrikt i federaciju ne bi se ovolika frka dizala. Nemojte se ponasat primitivno
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li su u crnca bijela krvna zrca ?
Da li Indijancima moze pocrveniti koza od izlaganja suncu !!!
Mogu li crnci pocrniti na suncu ??
Jesu li Kinezima kose oci dok leze ?
Mogu li Kinezi dobiti zuticu ?
Da li konji mogu dobiti konjuktivitis ?
Zasto u ogledalu sve sto je lijevo bude desno a desno lijevo, a ono sto je gore ne bude dole !

Mislim bezbroj je pitanja ostalo neodgovoreno !

Treba ovu temu pod lock !!!
:shock:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la DukeOfWellington » 05 jun 2015, 01:07

tuzlak1987 je napisao/la:I jos jednom treba napomenuti koliki su misevi ispali novinari danas. Bas me zanima laz koju ce smisliti jer sute..
Misliš da nije stigla depeša iz FSBiH da se šuti o ovome?

A ako ne budu šutili naravno ništa od izjava, intervjua, švedskih stolova...

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Sabinho » 05 jun 2015, 01:10

@husika druze nije to bas sve tako, znas i sam.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la CashMan » 05 jun 2015, 01:21

14 X 14 X 14 momentalno
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

sudac92
Postovi: 1367
Pridružen/a: 04 dec 2013, 02:11
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la sudac92 » 05 jun 2015, 01:35

Uleti mu Spaha klizeci da ode tetovka sa rukom kompletno.

Zgoljo
Postovi: 21
Pridružen/a: 29 maj 2015, 13:54
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Zgoljo » 05 jun 2015, 02:23

Pazi ti samo logike,kaze covjek istetovirao legitimni entitet.
Zajeb,taj entitet se ne moze crtati odvojen od Bosne i Hercegovine,ne moze se nikako gledati odvojen od Bosne i Hercegovine,on ne postoji bez Bosne i Hercegovine.
I to nije zbog toga sto ja tako kazem nego sto tako kaze Ustav ove zemlje.
Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji ne shvataju u cemu je problem.

NEUSTAVNO JE CRTATI RS IZVAN KONTEKSTA BiH.Je li sad imalo jasnije?

Avatar
Champion1
Postovi: 610
Pridružen/a: 28 feb 2015, 22:59
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Champion1 » 05 jun 2015, 02:38

Zgoljo je napisao/la:Pazi ti samo logike,kaze covjek istetovirao legitimni entitet.
Zajeb,taj entitet se ne moze crtati odvojen od Bosne i Hercegovine,ne moze se nikako gledati odvojen od Bosne i Hercegovine,on ne postoji bez Bosne i Hercegovine.
I to nije zbog toga sto ja tako kazem nego sto tako kaze Ustav ove zemlje.
Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji ne shvataju u cemu je problem.

NEUSTAVNO JE CRTATI RS IZVAN KONTEKSTA BiH.Je li sad imalo jasnije?
ma ne mozes ti glupanima objasniti
FORZA MILAN!

Tu sei tutta la mia vita!

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Valencia » 05 jun 2015, 02:45

DukeOfWellington je napisao/la: Nije.

To je za nas neprihvatljiva BiH. Bošnjaci ne mogu prihvatiti bilo koga ko veliča te simbole. Nemam naravno ništa protiv toga da bilo ko tetovira bilo šta, to je stvar lične prirode, ali obzirom da Bošnjaci čine gro navijača reprezentacije BiH jasno je da će tetoviranje takvih simbola značiti izopštavanje onog koji je to uradio. Dakle, njegovo pravo je da tetovira šta god hoće ali naše je pravo da izvršimo pritisak kako on više ne bi bio reprezentativac, što će se svakako i desiti.

I to je ono o čemu sam ja davno govorio ovdje onima koji misle da je potrebno da se radi nešto na tome kako bi svi oni koji žive u BiH, a koji ne navijaju za BiH, počeli da navijaju za našu reprezentaciju. U tom smislu nastajale su razne diskusije, a najzanimljivija je bila ona o nadimku Ljlijani, koji su naši mediji i FSBiH sramotno počeli da dezavuišu i da propagiraju vještački nadimak Zmajevi koji jednostavno nema nikakvu šansu da zaživi među navijačima. Jedno od objašnjenja je bilo kako nadimak Ljiljani 'nikad neće biti prihvaćen od većine Srba i Hrvata' i da im sad treba pokušati prodati Zmajeve kao neko prihvatljivo rješenje. Jasno je da od toga nema ništa ali to uopšte nije bitno u cijeloj priči. Suština te priče je da smo mi spremni izgubiti identitet reprezentacije koji je građen oko prepoznatljivih stvari među kojima su i ljiljani, samo zato da bi eto neko drugi prihvatio nešto što ne prihvata. To je totalno mazohističko razmišljanje i takav slučaj je nezabilježen u svijetu. To bi bilo potpuno isto kao kad bi se pojavila inicijativa da reprezentacija Srbije ukine nadimak Orlovi kako se eto Bošnjaci u Sandžaku ili Mađari u Vojvodini ne bi našli uvrijeđenima i kako bi počeli da navijaju za reprezentaciju Srbije umjesto za BiH odnosno Mađarsku, za koje ih ogromna većina navija. Takvo nešto se naravno nikad neće desiti.

Ovo sve govorim iz razloga da bi se shvatilo da je reprezentacija BiH kroz ovih 20+ godina postala prepoznatljiv brend koji ima prepoznatljive simbole i koji takođe ima simbole koji su strani i ne uklapaju se u filozofiju navijača reprezentacije BiH. Svako ozbiljan zna da je za navijače BiH prihvatljiva jedino ideja cjelovite BiH i simboli kao što su granice manjeg entiteta (sve sa Brčko Distriktom, što se može smatrati i kao provokacija) jednostavno nisu prihvatljivi u cjelokupnom folkloru koji prati našu reprezentaciju kroz cijeli njen vijek. Ovo su naravno nepisana pravila, ali ona nigdje niti ne moraju pisati. Ne piše nigdje ni da neki fudbaler reprezentacije Srbije ne smije imati tetovažu Republika Kosovo ali svako ozbiljan zna da takav nikad ne bi mogao igrati tamo.

Eh sad, ako ovo znači da će navijači BiH biti 99% Bošnjaci onda neka znači ali mi nemamo nikakvog razloga da odustajemo od svoje filozofije. Tetovaža sa granicama manjeg entiteta nema šta da traži u reprezentaciji BiH i to je jasan stav ogromne većine navijača i ima biti ispoštovan. Siguran sam da je Vranješ dobio svoj zadnji poziv, a ako nije onda ćemo imati ozbiljan problem.
Prvi pasus odlicno napisan, treci i cetvrti isto tako uz male korekcije. U drugom si promasio cijeli fudbal.

Nisu Bosnjaci pristali na eliminaciju nadimka 'Ljiljani' iz tolerantnih pobuda, vec su pristali zato sto su morali, zato sto nije bilo druge opcije. Zapitaj se zasto su ukinute himna i zastava RBiH!? Ukinute su zato sto Srbi i Hrvati na to nisu htjeli pristati. Nije postojala nikakva sansa da se ti simboli odrze kao zvancini. Isto tako nije postojala nikakva sansa da naziv 'Ljiljani' ostane sluzbeni nadimak BiH reprezentacije. U srcima navijaca moze zivjeti svasta, dok je zvanicna politika FSBiH usko vezana za politicki ambijent u drzavi. Znamo da Bosnjaci u drzavi imaju nesto vise od trecine uticaja na donosenje odluka. Ako su Srbi i Hrvati protiv neke odluke, Bosnjaci je mogu okaciti macku o rep. Svaka komparacija sa centralizovanom Srbijom je besmislena.

Srbija moze otjerati Ljajica jer ne zeli pjevati himnu. FSBiH ne moze otjerati Vranjesa, nema teorije. To moze napisati samo neko ko nema blage veze o odnosima u drzavi. U tom slucaju bi FSRS mogao insistirati da se otjera Bicakcic koji ima tetovirane Ljiljane, koji nisu sluzbeni grb BiH. Takva odluka bi izazvala totalni haos u savezu, a vjerovatno i u drzavi. Takva odluka bi bila savrsen alley-oop za secesionisticke snage medju Srbima i Hrvatima. **** Vranjesa, on je kolateralna steta. Dodik bi volio da ga neko od Bosnjaka iz saveza prozove, da ga selektor odstrani.... To bi bio zicer o kakvom politicar takvog profila moze samo sanjati.

Jedina realna varijanta je da Vranjesa otjeraju navijaci. Za BiH dominantno navijaju Bosnjaci i oni imaju pravo iznijeti svoj stav. Vranjes je trebao znati da njegova publika nece biti odusevljena simbolom koji je tetovirao. Sam pao, sam se ubio. Ako ode pod pritiskom navijaca, i to moze prouzrokovati probleme u savezu, ali ni blizu kao sto bi bio slucaj kada bi ga Mesa odstranio. U tom slucaju, uvjeren sam da bi FSRS zahtjevao njegovu smjenu i blokirao rad saveza. Imali bi neizdrzivu atmosferu i to bi bilo pogubno za reprezentaciju.

Ne mozete BiH porediti sa bilo kojom zemljom u svijetu. Ne postoji nista slicno, ovako ustrojeno... Ovdje niko nema moc da samostalno donosi odluke.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la samirr » 05 jun 2015, 02:58

Trebamo otjerati Vranješa kao što je Srbija Ljajica i Vranješ isto nece da pjeva himnu.
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la AndreWilliams » 05 jun 2015, 04:38

Kladio bi se da je to uradio da dokaze ovima iz RS da je takvo sto moguce i da nece izazvati buru reakcija, jer smo dovoljno zreli i pametni da prihvatimo cinjenicno stanje, ali ne lezi vraze...propustena je dobra prilika da se reprezentacija prikaze kao multietnicka u kojoj su svi dobrodosli bez obzira na tetovaze. To mi najteze pada u ovoj situaciji. Pali smo na jos jednom ispitu zrelosti i jos dugo ce djeca iz RS i HB da drze BIH kao rezervnu opciju, jer se u njoj nikad nece osjecati komforno. Nadam se da ce Ogi istrcati na teren i odigrati utakmicu zivota. Jos kad bi dao pobjedonosni gol iz nekog prekida ili nesto slicno.
Volim BIH i ne podrzavam secesionizam, ali ovdje vecina ne shvata da svojim tvrdokornim stavovima nanose vodu na mlin secesionistima. Iskulirajte malo!!

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Ognjen Vranješ

Post Postao/la isx » 05 jun 2015, 06:19

Lagano gofno odstraniti za dobrobit tima. Mog'o je vala i cica Drazu tetovirati, opet bi to neki ovdje pravdali pod krinkom multietnicnosti.

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 05 jun 2015, 08:05

ODMA GA IZBACITI IZ EKIPE ........ODMAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........zbog te tetovaze ubijeno je preko 100.000 ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........posto predpostavljam da ce biti na klupi u zenici, trebala bi ga raja gadjati svim mogucim predmetima!!!!!!!!!!!!

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la storm_raider » 05 jun 2015, 08:20

Ma ne treba gadjati nikoga, samo nam to jos treba, ali mene cude ljudi koji poistovjecuju ovo sa Katalonijom ili Baskijom..
Prvo knjige u ruke, pa onda argumentovano raspravljati. Te pokrajine imaju svoj historijski znacaj i uporiste, kao i kultorolosku bastinu. Ovaj krnji entitet nista od toga nema, samo nazor granicu.

A za ostale, kao sto rekoh prije. Ova tema ce biti dobra da mnogima padnu maske. Do sada ide tim tokom.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
Trinity74
Postovi: 98
Pridružen/a: 03 nov 2011, 14:23
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la Trinity74 » 05 jun 2015, 08:42

Što se mene lično tiče, a znam da moje mišljenje uopšte nije ni važno, ja bi ovu temu izbrisao, zaključao , kako god i šta god do početka utakmice a poslije Izraela opalite i "drvljem i kamenjem". Uopštenije ni vrijeme ni momenat ubacivati koske i širiti negativu. Svi smo svjesni da se trenutno hvatamo za *ebenu travku ... Pozdrav!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Ognjen Vranješ

Post Postao/la paulus » 05 jun 2015, 08:47

Ma ja jednostavno ne mogu da vjerujem da je covjek uradio ovo ,ako nista onda radi kolega svojih. Ja mu ne bi dao da igra nikad i to nema veze sa nacionalnim , Pa da Dzeko istetovira samo Federaciju il Mjesec i zvjezduisto bi mislio.Znas proslost znas sta je repka da je svetinja i treba da miri i ti uradis totalno kontra.Uradi to kad prestanes igrat , za 20 god mozda nece bit bitno al sad , ma bjezi ba, idiotluk. Moze se razumno pravdat na milion nacina , al nema igraca u repki Belgije koji igra sa tetovazom Flandrije samo siguran sam !
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Zaključano

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.