Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5211
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la LjumanM95 » 03 mar 2012, 22:45

MNK Banovići je novi/stari Prvoligaš. Večeras u odlučujućoj utakmici u Banovićima smo bili bolji od Argentarije rezultatom 7-3 i sasvim zasluženo izborili povratak u elitu. :)
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Sigurdsson
Postovi: 208
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:14
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Sigurdsson » 04 mar 2012, 11:50

Klub malog fudbala Tango se plasirao u Prvu Ligu RS sa 9 pobjeda i 1 porazom i to kada je igrao sa sastavom uglavnom iz omladinske škole.Veliki posao ekipe koju predvodi Marvan upotpunila je pobjeda na Sokocu protiv Glasinca od 3:8.

Sada predstoji teška borba za odbranu titule u Kupu BiH.Tačne datume odigravanja mečeva i raspored ne znam,pa bih volio da neko stavi ako može.Što se tiče drugog tima iz Istočnog Sarajeva,to je Slavija ona je završila na četvrtoj poziciji sa 12 osvojenih bodova.
$ ? $ ? ? " " ".

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5211
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la LjumanM95 » 04 mar 2012, 14:17

Znači to je to, u Prvu ligu FBiH ulaze MNK Mostar Stari Grad i MNK Banovići, a u Prvu ligu RS-a ulazi KMF Tango.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Sigurdsson
Postovi: 208
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:14
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Sigurdsson » 06 mar 2012, 11:56

Ljubiša Tumbaković inače proslavljeni trener Partizana pristupio je upravi ,jednog od najboljih futsal klubova u BiH,Tango.Ovo će naravno povući par dobrih poteza kako u dovoeđenju igrača iz Srbije i inostranstva tako i boljem funkcionisanju mlađih kategorija.
$ ? $ ? ? " " ".

Avatar
ammarc
Postovi: 1258
Pridružen/a: 25 jan 2009, 22:06
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ammarc » 07 mar 2012, 13:54

Cestitke i MNK Banovici i KMF Tango.
"If you can't support us when we lose, don't support us when we win."
VFC & MUFC

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 07 mar 2012, 19:43

Prva ekipa koja je obezbjedila prvo mjesto i povratak u najviši rang takmičenja je ekipa Mostar SG, koja ima stopostotni učinak u dosadašnjem dijelu prvenstva. Dva kola prije kraja u odnosu na prvog pratioca Seljak iz Livna ima 14 bodova viška. Upravo u Mostaru u posljednjoj domaćoj utakmici u subotu u 16.30 gostuju Livnjaci.
Najveći teret u ovogodišnjem prvenstvu u ekipi Mostar SG podnjeli su Detki Kristijan, Crnalić Enez, Cerovina Sanjin, Krupić Almir, Memić Alem i Salčin Elvir, koje je s klupe predvodio Fazlinović Mirsad kojem se u drugom dijelu pridružio Habibija Dževad. Osim igraća koji su igrali cijelo prvenstvo uspjehu su doprinjeli i Trebović, Crnalić Emir, Mičijević, Veledar, Mulać, Boškailo, Ćišić, Husić, Čavčić, Tanović ...

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5211
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la LjumanM95 » 07 mar 2012, 19:49

Čestitke MNK Mostar SG na povratku u Prvu ligu. Gledao sam ih na Memorijalnom turnir "Alija Izetbegović" i dobra su ekipa, sa nekoliko dobrih pojedinaca, također i mlada ekipa koja može i dalje napredovati.

Drago mi je da ima još neko ko prati ove malonogometne lige. ;) Slijedeće godine aBd Banovići-Mostar SG. :)
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 07 mar 2012, 19:59

Mostar SG je postavio rekord u dužini igranja u zvaničnom takmičenju bez izgubljenog boda. Naime, posljednji put kada su izgubili to je bilo u Finalu kupa od ekipe KMF Tango rezultatom 3:2, uz obilatu pomoć sudija. Također sa dosad postignutih 90 golova u ovoj sezoni imaju priliku da poslje završetka sezone taj broj bude trocifren...

Sigurdsson
Postovi: 208
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:14
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Sigurdsson » 08 mar 2012, 10:55

yenki je napisao/la:Mostar SG je postavio rekord u dužini igranja u zvaničnom takmičenju bez izgubljenog boda. Naime, posljednji put kada su izgubili to je bilo u Finalu kupa od ekipe KMF Tango rezultatom 3:2, uz obilatu pomoć sudija. Također sa dosad postignutih 90 golova u ovoj sezoni imaju priliku da poslje završetka sezone taj broj bude trocifren...
Sreća pa sam bio na utakmici,inače bi me uvjerio.
$ ? $ ? ? " " ".

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la legenda reala » 09 mar 2012, 19:55

Ovdje nema jedinstvene lige na nivou BIH :?: :?:
Ovaj Centar što je prvi jel to Orlić :?:

Kako su oni prvi, Drina ih 8:0 dobila :?
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5211
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la LjumanM95 » 09 mar 2012, 20:06

legenda reala je napisao/la:Ovdje nema jedinstvene lige na nivou BIH :?: :?:
Ovaj Centar što je prvi jel to Orlić :?:

Kako su oni prvi, Drina ih 8:0 dobila :?
Nema jedinstvene, postoji Prva liga FBiH i Prva liga RS-e. A onda iza Druge lige.

Dijele prvo mjesto sa ekipom Comunicare Mostar, imaju po 24 boda.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la legenda reala » 09 mar 2012, 20:13

LjumanM95 je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ovdje nema jedinstvene lige na nivou BIH :?: :?:
Ovaj Centar što je prvi jel to Orlić :?:

Kako su oni prvi, Drina ih 8:0 dobila :?
Nema jedinstvene, postoji Prva liga FBiH i Prva liga RS-e. A onda iza Druge lige.

Dijele prvo mjesto sa ekipom Comunicare Mostar, imaju po 24 boda.
Pa vidim imaju dobar tim ,poznati igrača reprezentativaca ;)
I ovi naši ih dobiju 8:0, puno mi to nešta :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 12 mar 2012, 19:29

Bosnia and H.
BIH 2. Liga Malog Nogometa FBIH - Jug 11-12
2011/2012

Mostar Stari Grad - Seljak Livno 3 - 0
Neretva Mostar - Sveti Ivo Jajce 6 - 9
Mostarske Kise Mostar - Buba Mara Cazin 12 - 10
Vrhovnik Capljina - Basic Seher D. Vakuf Vrhovnik odustao od takmičenja

Club Pts Pld W D L GF GA Dif

1 Mostar Stari Grad 39 13 13 0 0 93 26 +67
2 Seljak Livno 22 13 7 1 5 61 38 +23
3 Buba Mara Cazin 21 13 7 0 6 64 73 -9
4 Neretva Mostar 19 13 6 1 6 51 49 +2
5 Mostarske Kise Mostar *19 13 7 1 5 72 79 -7
6 Sveti Ivo Jajce 15 13 5 0 8 68 78 -10
7 Basic Seher D. Vakuf * 10 12 4 1 7 54 63 -9
8 Vrhovnik Capljina 0 12 0 0 12 32 89 -57
* 3 panalty points

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 13 mar 2012, 15:09

U posljednjem kolu, mostarcima oproštajnom od drugoligaškog takmičenja ekipa Mostar SG je gost Bubamare iz Cazina. Ekipa iz Cazina je u ovoj utakmici domaćin u Velikoj
Kladuši jer se planira pokretanje kluba tamo. pa se ima za cilj prezentirati ovaj sport. U prvoj zvaničnoj futsal utakmici koja se igra u V: Kladuši očekuje se puna dvorana.
Ovo gostovanje ekipa iz Cazina je domačin u pravom smislu. Poslje utakmice u subotu, obezbjeđen je smještaj u Cazinu gdje se proslavlja povratak u najveći rang.
Mostar SG je posljednji put napustio teren bez bodova u Finalu Kupa-a BiH kada su bolji bili malonogometaši Tanga iz Istočnog Sarajeva.
Cilj kluba je da se završi liga bez izgubljenog boda. S obzirom na dosadašnji skor 13:0 i postignutih 93 gola, nadamo se stopostotnom učinku i poslje 14. kola i 100-tom golu.
Nažalost Grad ne prati ove rezultate. U dosadašnjem toku takmićenja nisu dobili ni jedan dinar od Grada (odnosno Sportskog saveza Mostar), ćak ni uplatu za kotizaciju (obaveza prema nadlenom Savezu)...
Klub je bio nominiran za sportski kolektiv (kao jedina muška ekipa iz kolektivnog sporta), jedini su izborili pravo od svih kolektiva koji koriste salu u Sjevernom (hladna, neuslovna, prljava) da igraju najviši rang, ali niko ne garantuje da će to biti...
Jer treba skupiti novac za iduću sezonu.

Sigurdsson
Postovi: 208
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:14
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Sigurdsson » 14 mar 2012, 17:00

yenki je napisao/la:U posljednjem kolu, mostarcima oproštajnom od drugoligaškog takmičenja ekipa Mostar SG je gost Bubamare iz Cazina. Ekipa iz Cazina je u ovoj utakmici domaćin u Velikoj
Kladuši jer se planira pokretanje kluba tamo. pa se ima za cilj prezentirati ovaj sport. U prvoj zvaničnoj futsal utakmici koja se igra u V: Kladuši očekuje se puna dvorana.
Ovo gostovanje ekipa iz Cazina je domačin u pravom smislu. Poslje utakmice u subotu, obezbjeđen je smještaj u Cazinu gdje se proslavlja povratak u najveći rang.
Mostar SG je posljednji put napustio teren bez bodova u Finalu Kupa-a BiH kada su bolji bili malonogometaši Tanga iz Istočnog Sarajeva.
Cilj kluba je da se završi liga bez izgubljenog boda. S obzirom na dosadašnji skor 13:0 i postignutih 93 gola, nadamo se stopostotnom učinku i poslje 14. kola i 100-tom golu.
Nažalost Grad ne prati ove rezultate. U dosadašnjem toku takmićenja nisu dobili ni jedan dinar od Grada (odnosno Sportskog saveza Mostar), ćak ni uplatu za kotizaciju (obaveza prema nadlenom Savezu)...
Klub je bio nominiran za sportski kolektiv (kao jedina muška ekipa iz kolektivnog sporta), jedini su izborili pravo od svih kolektiva koji koriste salu u Sjevernom (hladna, neuslovna, prljava) da igraju najviši rang, ali niko ne garantuje da će to biti...
Jer treba skupiti novac za iduću sezonu.
Koliki je budžet ovom timu iz Mostara?
$ ? $ ? ? " " ".

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 15 mar 2012, 14:52

MNK "Buba Mara" će ugostiti MNK "Mostar Stari Grad"

Derbi kola druge malonogometne lige FBiH

Cazinski malonogometaši svoju posljednju utakmicu u ovoj sezoni odigrat će u Velikoj Kladuši, kojom prilikom će ugostiti lidera na tabeli MNK “MOSTAR STARI GRAD” iz Mostara. Trebao bi ovi biti duel između dvije ponajbolje ekipe u ligi, u kojoj će domaći igrači imati priliku pokazati se, nadamo se pred punom Sportskom dvoranom. Cazinski malonogometaši svoju posljednju utakmicu u ovoj sezoni odigrat će u Velikoj Kladuši u subotu u 17h, kojom prilikom će ugostiti lidera na tabeli MNK “MOSTAR STARI GRAD” iz Mostara. Trebao bi ovi biti duel između dvije ponajbolje ekipe u ligi, u kojoj će domaći igrači imati priliku pokazati se, nadamo se pred punom Sportskom dvoranom.
Ispunjeni su svi uslovi da se odigra fenomenalna malonogometna utakmica, na igračima obje ekipe je da pokažu kvalitet koji posjeduju. Odlučili smo se da utakmicu odigramo u Velikoj Kladuši iz više razloga. Općina Velika Kladuša i općinski načelnik u nekoliko navrata podržali su naš klub, trenutno imaju najkvalitetniji i najbolji malonogometni turnir u Unsko-sanskom kantonu, pa čak i u Bosni i Hercegovini, tako da smatramo u klubu, da je ispravan potez da se predstavom pred Kladuškom publikom istima zahvalimo.
Ovu priliku ispred uprave kluba pozivamo ljubitelje nogometa, da nakon utakmice između NK “Krajišnik” - NK “Banovići”, nastave uživati u sportskoj dvorani u Velikoj Kladuši.

Avatar
benfica1923
Postovi: 441
Pridružen/a: 13 mar 2012, 12:37
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la benfica1923 » 20 mar 2012, 09:06

Svaka cast ekipi Comunicare......Sad sretno u doigravanje...........

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 22 mar 2012, 17:16

http://www.dnevni-list.ba/index.php?opt ... t&Itemid=9" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5211
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la LjumanM95 » 31 mar 2012, 00:08

Novčanom kaznom od 300 KM i oduzimanjem 3 boda kažnjeni su slijedeći klubovi: MNK Zmaj, MNK Maglaj, MNK Argentarija i KMF Neretva. Sa 300 KM i oduzimanjem 6 bodova kažnjeni su MNK Mostarske kiše i MNK Vrhovnik. MNK Bosna Kompred kažnjena je sa 500 KM i oduzimanjem
3 boda.
slika
Završeno je takmičenje Prve malonogmene lige FBiH. Prvak za sezonu 2011./2012. je ekipa MNK "COMUNICARE". Za doigravanje za prvaka FBiH plasirala se još i MNK "CENTAR" Sarajevo. Iz lige ispadaju MNK "Libero Saz Monting" Zavidovići i MNK "BOSNA Kompred" Tuzla.
slika

slika
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 01 apr 2012, 20:54

Comunicare i Leotar podijelili bodove


U 2. kolu doigravanja za prvaka BiH malonogometaši Comunicarea i Leotara podijelili su bodove odigravši 3:3. Nakon prvog dijela susreta Comunicare je imao vodstvo od 3:2, ali su gosti uspjeli poravnati golom Cimirota u 37. minuti i tako doći do važnog boda u borbi za titulu.

Oko 200 gledatelja u dvorani na Bijelom Brijegu prvu priliku je vidjelo u 4. minuti, kada je Raguž izašao sam pred vratara Beraka koji zaustavlja njegov udarac. Minutu kasnije Leotar dolazi do vodstva. Mulina je pobjegao obrani domaćih i kroz noge Skuhana pogodio za 0:1. Nedugo zatim danas veoma raspoloženi Raguž je uspio proći kroz obranu gostiju, ali je Berak uspio zaustavio njegov udarac.
U 8. minuti Trebinjci su povećali prednost. Vukanović je na drugoj vratnici pronašao Mulinu kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Četiri minute kasnije Raguž je odlično šutirao, Berak krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Mario Čulina je odlično prošao po desnoj strani u 14. minuti ubacio na 5 metra, gdje je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Mičeta. Nedugo zatim Comunicare dolazi i do poravnanja. Vladisavljević na drugoj vratnici pronalazi Ćužića, a ovaj rutinski posprema loptu u gol.
Do kraja prvog dijela još je jedna lopta završila iza leđa Beraka. Vladisavljević je šutirao sa 12-13 metara i lopta se od vratnice odbila u mrežu. Drugi dio susreta ponudio nam je puno manje uzbuđenja, sve važno spomena dogodilo se u posljednjih pet minuta nastavka. Čulina je u 35. minuti prevario svog čuvara i odlično šutirao, ali je Berak uspio skrenuti loptu u vratnicu.
Minutu kasnije dosuđen je šesti akumulirani prekršaj za Leotar. Sa 10 metara je šutirao Čulina, ali je njegov udarac otišao daleko od okvira gola gostiju. U 37. minuti Livaja je sam krenuo prema golu Leotara, ali je previše oklijevao pa su Trebinjci uspjeli doći do lopte, a u nastavku akcije i do izjednačujućeg pogodka. Mulina je odigrao povratnu loptu sa Cimirota, koji sa 5-6 metara trese mrežu domaćeg sastava.
Comunicare: Melo, Skuhan, Goluža, Livaja, Smajić, Šimić, Čulina, Raguž, Ćužić, Penava, Subašić i Vladisavljević.
Leotar: Berak, Sulaver, Vukanović, Andrić, Vico, Cimirot, M. Nikolić, Zeković, Mičeta, S. Nikolić, Savić i Mulina.


Nažalost za razliku od prvog kola, sudijska trojka se nije snašla kako dolikuje utakmici za prvaka. Dopuštali su stalne komentare službenih lica, posebno sa klupe Leotara što je iritiralo često i gledaoce. Rezervni golman trebinjaca Sulaver isključen je tek sredinom drugog poluvremena iako su se sudije sa njim trebale "obračunati" odmah na početku utakmice...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.