Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Neutral » 08 mar 2010, 16:01

I ja sa ih davno gledao, od vremena kada su doživjeli debakl od Španije, ali naši momci su čudo. Imamo potencijala, ali zna se u kakvim uvjetima se trenira i radi, te kakvo su plate u ovom sportu, pa tako da smo i pored svega odlični.

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 08 mar 2010, 16:55

Kakvi bolan profesionalci, sve su to amateri (mislim na one što igraju u klubovima u BiH) koji usput igraju i mali nogomet.
Najveći problem malog nogometa u BiH je mačehinski odnos saveza koji vode brigu o malom nogometu. Liga nije jedinstvena i to je jedini sport koji nema jedinstvenu Premijer ligu kao ostali u okruženju. O malom nogometu odlučuju ljudi iz velikog, neki od njih nisu pogledali utakmice...sudije i delegati su sa velikog...
Dok god brigu o malom nogometu (tu mislim na ligu i reprezentaciju) ne vodili ljudi iz malog nogometa nema sreće. Inaće liga se igra na nivou Federacije (prva sa 8 klubova i dvije druge jug i sjever) i RS, pa za prvaka igraju tromeč dva iz FBiH i prvak RS. Kup na nivou BiH se igra od četvrtfinala (5 klubova iz Federacije i 3 iz RS)
Nema takmičenja mlađih kategorija, nema okupljanja i prijateljskih utakmica reprezentacije (zadnja je bila protiv Španije i kvalifikacije u Ćeškoj)
U BiH ligi igraju Melher, Omerbegović, Mahmutović, Suković, Vladisavljević, Brčić, Krezo, Duvnjak, Ramić Ramiz, Lokmer, Oručević...
U Hrvatskoj igraju Ramić Maid i Crnalić (Vrgorac), Lalić, Novoselac Dražen i Kljunić (Potpičan 98) u Srbiji Novoselac Slaven

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Neutral » 08 mar 2010, 17:06

Ako igraju za reprezentaciju BiH onda su profesionalci. U BiH ima dosta igrača koji igraju za repku, a samim tim su profesionalci što se igranja tiče, a drugo je sada ugovori i tih stvari kojih nema. Tako makar ja mislim.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Devil » 08 mar 2010, 17:40

yenki je napisao/la:Kakvi bolan profesionalci, sve su to amateri (mislim na one što igraju u klubovima u BiH) koji usput igraju i mali nogomet.
Najveći problem malog nogometa u BiH je mačehinski odnos saveza koji vode brigu o malom nogometu. Liga nije jedinstvena i to je jedini sport koji nema jedinstvenu Premijer ligu kao ostali u okruženju. O malom nogometu odlučuju ljudi iz velikog, neki od njih nisu pogledali utakmice...sudije i delegati su sa velikog...
Dok god brigu o malom nogometu (tu mislim na ligu i reprezentaciju) ne vodili ljudi iz malog nogometa nema sreće. Inaće liga se igra na nivou Federacije (prva sa 8 klubova i dvije druge jug i sjever) i RS, pa za prvaka igraju tromeč dva iz FBiH i prvak RS. Kup na nivou BiH se igra od četvrtfinala (5 klubova iz Federacije i 3 iz RS)
Nema takmičenja mlađih kategorija, nema okupljanja i prijateljskih utakmica reprezentacije (zadnja je bila protiv Španije i kvalifikacije u Ćeškoj)
U BiH ligi igraju Melher, Omerbegović, Mahmutović, Suković, Vladisavljević, Brčić, Krezo, Duvnjak, Ramić Ramiz, Lokmer, Oručević...
U Hrvatskoj igraju Ramić Maid i Crnalić (Vrgorac), Lalić, Novoselac Dražen i Kljunić (Potpičan 98) u Srbiji Novoselac Slaven
Ja mislim da je i Slaven u Potpicanu 98 nisam siguran ali znam da je igrao sa bratom letos.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 10 mar 2010, 10:27

Slaven Novoselac je igrao prvidio prvenstva u Potpićanu, drugi prešao u Srbiju.

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 16 mar 2010, 14:52

Izvlačenje parova četvrtfinala i polufinala kupa je u subotu, 20.04. u 13.00 sati.
Četvrtfinale je na programu 31.03./01.04., polufinale 10/11.04., a finale 15.04. u Skenderiji.
Završnica prvenstva gdje učestvuju Orlić, Kaskada i Doboj je u Mostaru 23, 24 i 25 aprila.

Avatar
Zagor
Postovi: 5507
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Zagor » 16 mar 2010, 15:01

Devil je napisao/la:Hvala ti,a kakva je BIH repka od igraca koji su igrali za BIH znam bracu Novoselac,Turudija,i onaj Lalic.
A kakvi su igraci tek braca Novoselac odavno nisam gledao pametniju igru nego kod njih dvojice pogotovo u Drazena.
Secam se tekme kada je BIH igrala protiv Holandije to je bilo pre 2-3 godine kada ga je majstorom makazicama dao a loptu mu poslata od gola i bez primanja dao gol,kako bi ga voleo pogledati na YT ali nema.

ima ima 8-)
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Neutral » 16 mar 2010, 15:13

http://www.youtube.com/watch?v=uySAM6Zn ... re=related

Uživo sam gledao onoga Crnalića, je li ono Trebović ili kako se preziva, pa onda Vladislavljević, je li to ovaj visoki ovdje , drži ruku na srcu kada je himna, te golmana im koji je mislim branio na turniru u Hrvatskoj kutija šibica. Sve u svemu, dobra ekipa.

Lijepo u Visokom nema šta.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Devil » 16 mar 2010, 18:22

Zagor je napisao/la:
Devil je napisao/la:Hvala ti,a kakva je BIH repka od igraca koji su igrali za BIH znam bracu Novoselac,Turudija,i onaj Lalic.
A kakvi su igraci tek braca Novoselac odavno nisam gledao pametniju igru nego kod njih dvojice pogotovo u Drazena.
Secam se tekme kada je BIH igrala protiv Holandije to je bilo pre 2-3 godine kada ga je majstorom makazicama dao a loptu mu poslata od gola i bez primanja dao gol,kako bi ga voleo pogledati na YT ali nema.

ima ima 8-)
Joj kako si me obradovao,jeste malo losija kvaliteta ali vredi pogledati ovo se ne vidja svaki dan,HVALA.
S***o je i Falcaa ovim golom. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Zagor
Postovi: 5507
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Zagor » 16 mar 2010, 20:30

Devil je napisao/la:
Zagor je napisao/la:
Devil je napisao/la:Hvala ti,a kakva je BIH repka od igraca koji su igrali za BIH znam bracu Novoselac,Turudija,i onaj Lalic.
A kakvi su igraci tek braca Novoselac odavno nisam gledao pametniju igru nego kod njih dvojice pogotovo u Drazena.
Secam se tekme kada je BIH igrala protiv Holandije to je bilo pre 2-3 godine kada ga je majstorom makazicama dao a loptu mu poslata od gola i bez primanja dao gol,kako bi ga voleo pogledati na YT ali nema.

ima ima 8-)
Joj kako si me obradovao,jeste malo losija kvaliteta ali vredi pogledati ovo se ne vidja svaki dan,HVALA.
S***o je i Falcaa ovim golom. :mrgreen:
jbg, još da je uživo, a ne ovako snimak gola !
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Zavidovićanin
Postovi: 214
Pridružen/a: 13 nov 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Zavidovićanin » 19 mar 2010, 21:58

Libero iz Zavidovica ulazi u Prvu ligu, pa tooooooooo....Doci ce Vas Rockersi bodriti xD

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 20 mar 2010, 19:44

****

20.03.2010.
Ždrijeb završnice Kupa BiH u malom nogometu/fudbalu obavljen 20.03.2010. u prostorijama NS/FSBiH

Četvrtfinale Kupa BiH (utakmice se igraju 30.03./o1.04.)

MOSTAR: MNK "Mostar SG HP Investing" - MNK "Brotnjo"

MOSTAR:: MNK "Karaka Ljubuški" - KMF "Leotar"

DOBOJ: KMF "Doboj" - MNK "Seljak"

DERVENTA:KMF "Derventa" - MNK "Buba Mara"



Polufinale Kupa BiH (utakmice se igraju 10.04/11.04.)

Pobjednik para 1. - Pobjednik para 2.

Pobjednik para 4. - Pobjednik para 3.



Finalna utakmica igra se 15.04. u Sarajevu



Predsjednik Komiteta za mali nogomet/fudbal

Milorad O. Lale

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 25 mar 2010, 14:00

Broj: 02-483/10
Sarajevo, 23.03.2010. god.
ČETVRTFINALE KUP-a BiH
U MALOM NOGOMETU/FUDBALU - 2009/2010.
RASPORED , SATNICA, I SLUŽBENA LICA
MNK «Mostar SG HP I» - MNK « Brotnjo» Sudije: 1. Paradžik Goran (Ljubuški)
MOSTAR, 31.03.2010 . god. 17,30 sati 2. Jelić Marinko (Široki Brijeg)
Delegat: Bubalo Marinko (Široki Brijeg)
Dvorana: Sjeverni Logor Mostar

MNK «Karaka-Ljubuški» - KMF «Leotar» Sudije: 1. Čuić Tomislav (Tomislavgrad)
MOSTAR, 28.03.2010. god. 18,30 sati 2. Tabak Drago (Tomislavgrad)
Delegat: Čavar Krešimir (Široki Brijeg)
Dvorana: Bijeli Brijeg Mostar

KMF «Doboj» - MNK «Seljak» Sudije: 1. Arnautović MIdhat (Tuzla)
DOBOJ, 01.04.2010. god. 20,00 sati 2. Bećirović Zlatan (Tuzla)
Delegat: Stjepanović Branko (Teslić)
Dvorana: Gradska dvorana Doboj

KMF «Derventa» - MNK „Buba Mara“ Sudije: 1. Valjić Ognjen (Banja Luka)
DERVENTA, 31.03.2010. god. 19,30 sati 2. Kunić Petar (Banja Luka)
Delegat: Marić Zvonimir (Orašje)
Dvorana: Sportska dvorana Derventa

Predsjednik Komiteta za sudije i suđenje, Predsjednik Komiteta za takmičenje,
Vujičić Duško s.r. Ibrahimkadić Izudin s.r.

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 27 mar 2010, 22:34

Završnica se igra 28, 29 i 30. aprila u dvorani USRC "Midhad Hujdur" (Sjeverni logor) u tehničkoj organizaciji MNK Mostar SG i pokroviteljstvo Sportskog saveza Mostar.
Termini za utakmice bi trebali biti u 19.00 sati

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 30 mar 2010, 16:25

Karaka/Ljubuški: Skuhan, Goluža, Buhovac Goran, Buhovac Žani, Šunjić, Zadro, Livaja, Mikulić, Džidić, Koprivica...

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 31 mar 2010, 21:30

Karaka Ljubuški - Leotar 5:3 (2:1)
Mostar SG HP Investing - Brotnjo 7:5 (2:4)

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 31 mar 2010, 23:03

Jedan Mostarski klub u finalu kupa
Wednesday, 31 March 2010 21:40
Pobjedom u četvrtfinalu Kupa BiH u malom nogometu nad ekipom Brotnjo iz Čitluka igraći Mostar SG su ponovili dosadašnji najveći uspjeh, plasman u polufinale kupa.

Razvoj događaja u prvom poluvremenu nije nagovještavao pobjedu domaćih. Brotnjo je zahvaljujući realizaciji svijih kontranapada otišlo na odmor sa vodstvom 4:2.

U drugom poluvremenu Mostarci su zaigrali na sve ili ništa, što je dalo rezultat.Sredinom drugog poluvremena na semaforu je stajao rezultat od 6:4 za Mostar SG.Brotnjo je došlo u situaciju da spašava rezultat, ali najviše što su uradili je smanjivanje rezultata na gol razlike. U zadnjoj minuti su čak zapucali akumulirani penal. Konačan rezultat je postavio Kenan Lizde šutem sa svoje polovice, u trenucima kad su gosti igrali sa golmanom.

U današnjoj utakmici Mostar je bio oslabljen za cijelu jednu ekipu (Bešo, Trebović, Boškailo, Krupić, Ništović, Ljubomirović, Vuković, Drakul...) koji nisu nastupali iz raznoraznih razloga, ali oni koji su igrali su pokazali kako se bori za klub. Uz kapitena Kljaku Nermina koji je vodio ekipu do pobjede, pohvale pripadaju Lizdi, Cerovini, Memiću, Detkiju, Smajiću, Bislimaju, Ćišić...kao i treneru Tanoviću.

U polufinalu kupa na programu je mostarski derbi Karaka - Mostar SG . Za jedno mjesto koje vodi u Skenderiju, na finalnu utakmicu u Sjevernom 10.04. gostuje Karaka Ljubuški.

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 11 apr 2010, 11:12

Mostar SG HP Investing u finalu Kup-a BiH

Ono što ni najveći optimisti u mostarskom klubu nisu očekivali desilo se. Poslje neuspješne sezone za Mostar SG (ispadanje iz Prve lige FBiH), poslje dileme da li odustati od učešća u kupu, došlo se do najvećeg uspjeha u istoriji kluba, finala kupa BiH.
Ako se ovome doda dosta problema unutar kluba (odustajanje od rada zbog raznih razloga desetak igraća koji su bili nosioci igre u ovoj sezoni te odredjena razmimolaženja unutar Uprave) to ovome uspjehu daje još veći značaj.
Sama polufinalna utakmica je pokazala da ekipa koja ostavi srce na terenu preodredjena je za uspjeh. To su ovaj put pokazali igraći prof. Tanovića.
Domaćin je poveo u 7. minuti golom Memića koji je odigrao možda svoju najbolju partiju. Gosti odgovaraju ubrzo sa dva gola i preokretom. U 12. minuti ponovo mladi sedamnaestogodišnji Memić i rezultat je poravnat.
To je bio početak kraja Karake u ovoj utakmici. Do poluvremena je Mostar SG postigao još dva gola.
U drugom poluvremenu Karaka je pokušavala nešto više da učini, ali to su sve bili jalovi napadi koje je odbrana domačina bez problema zaustavljala. Još su uspjeli da postignu dva gola, tako da su dozvolili sebi da utakmicu završi maloljetna postava, bez bojazni za rezultat.
Ekipa Karake se tokom cjele utakmice ponašala dosta nervozno. Posebno su se "istical" ponajbolji im igrać Goluža i trener Buhovac, koji je u poluvremenu izazvao incident pokušavši napasti sudije što je bio povod za njegovo isključenje.
Kapiten Kljako je doveo ekipu u finale sa svega četiri seniorska igraća, danas izvandrednim Detkijem na golu, velemajstorom Kenanom Lizdom i odličnim Berić Zoranom. Ogroman doprinos su dali mladi trostruki strelac Memić Amel i jedan od najboljih igraća na ovom podrućju Cerovina Sanjin. Salčin Elvir nije imao značajnu minutažu, ali njegovo ulaženje tokom utakmice je omogućavalo gore nabrojanim da uzmu malo zraka. U zadnjoj minuti i svi ostali su dobili priliku da osjete parket.

Mostar, 10.04.2010. Dvorana Midhad Hujdur Hujka (Sjeverni logor)
Polufinale Kupa-a BiH u malom nogometu
Mostar SG HP Investing - Karaka Ljubuški 6:2 (4:2)
Delegat: Ćavar Krešo (Široki) Sudije: Kaplan Semir (Stolac) i Zovko Vedran (Mostar)
7. 1:0 Memić, 9. 1:1 Šunjić, 10. 1:2 Goluža, 12. 2:2 Memić, 16. 3:2 Cerovina, 17. 4:2 Berić, 34. 5:2 Lizde, 39. 6:2 Memić

Mostar SG HP Investing: Detki, Memić, Rahimić, Kljako, Berić, Cerovina, Salčin, Ljeljak, Ćišić, Bislimaj, Lizde...Trener: Tanović Izudin...Službeni predstavnik: Hadrović Adis...

Karaka Ljubuški: Skuhan, Zećo, Livaja,Šunjić, Goluža, Buhovac G, Mikulić, Zadro, Buhovac Ž...Trener: Buhovac Zoran...Službeni predstavnik: Nazdrajić Himzo

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la H1N1 » 11 apr 2010, 13:10

Mislim da je drugi finalista Kup-a KMF Doboj. ;)

yenki
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 nov 2008, 16:41
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la yenki » 11 apr 2010, 14:57

Doboj dobio Derventu 10:4

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.