Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 00:10

Pa da, strašna stvar. Žao mi je što je futsal kod nas generalno zapostavljen. Evo i na ovom forumu samo par nas piše o tome.
Salines i Mostar SG su možda trenutno i najbolji klubovi u BiH kada je timski sport u pitanju.
Fudbal, košarka, rukomet, odbojka, vaterpolo, hokej, sve je to nekonkurentno na evropskom nivou.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 00:54

Da su futsal klubovi malo organizovaniji BiH bi bila među 10 reprezentacija svijeta, imamo mi vecih talenata nego i Hrvatska i Srbija. Nadam se da ce Azmir i ovaj Mostar SG to dici na veci nivo i da ce svi kvalitetni momci kojih ima po turnirima dobiti sansu da se bave futsalom.

Bio sam svjedok u Hercegovini kada su nasi momci iz Livna pregazili Marinovica, Jelovcica, Sutona, Jukica u polufinalu jednog turnira. Marinovic koji cini mi se te godine bio igrac Eura je ispadao smijesan od momka koji je tad igrao za Iskru iz Bugojna.

Inace na moje pitanje sto ne igraju bar za Seljak kazu mi uzeli bi oni nas al' ne da HDZ muslimanima da igraju.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 01:20

Turniri su jedna stvar. Profi futsal je sasvim druga stvar.
Marinović ima takvu karijeru koju će teško ko dostići iz BiH. U Španiji je izgradio svoje ime, a u toj ligi se ne sjećam da je iko ikad naš igrao.

Futsal je u BiH na zaista jako slabom nivou koliko entuzijazma i potencijala ima. Treba da država stane iza ovoga i da bude prvi sport.
Salines i SG su jedine profesionalne ekipe, ostalo je amaterski nivo, a generalno uprkos svemu tome liga je jaka.

Razlika između fudbala i futsala je ogromna. Nebo i zemlja. Sama tehnika prijema lopte, passa itd. je drugačija.
Kod nas je futsal na takvom nivou da su skoro svi futsaleri došli s fudbala. Tek ove sezone kreće omladinska liga gdje smo krenuli sa školovanjem mladih igrača.
U Španiji recimo neki junior Barcelone ili Reala u futsalu ne bi imao šansi jer su tamo futsal akademije na vrhunskom nivou. Praktički bi dolaskom u futsal morao sve učiti od početka i kasnio bi za vršnjacima desetljeće.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 17 jan 2021, 01:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7425
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Felixians4 » 17 jan 2021, 01:27

hahaha, a vid ovoga,srtca ti, da bolji od hr i srbije, kako da ne. smiješni ispadaju top sportaši u službenom natjecanju pa i na svjetskom prvenstvu,olimpijskim igrama,ligi prvaka štagod,dožive debakl, a ovaj priča o polufinalu lokalnog turnira. a znam i tko je s blaugrana topica,bilo bi čudno da ne baljezgari.

mostar25
Postovi: 64
Pridružen/a: 18 avg 2020, 09:45
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la mostar25 » 17 jan 2021, 05:48

Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 00:54
Da su futsal klubovi malo organizovaniji BiH bi bila među 10 reprezentacija svijeta, imamo mi vecih talenata nego i Hrvatska i Srbija. Nadam se da ce Azmir i ovaj Mostar SG to dici na veci nivo i da ce svi kvalitetni momci kojih ima po turnirima dobiti sansu da se bave futsalom.
nigdje na svijetu lošijih sportskih rezultata, a više priče o nekakvim talentima nego u BIH

Avatar
Felixians4
Postovi: 7425
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Felixians4 » 17 jan 2021, 06:04

mostar25 je napisao/la:
17 jan 2021, 05:48
Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 00:54
Da su futsal klubovi malo organizovaniji BiH bi bila među 10 reprezentacija svijeta, imamo mi vecih talenata nego i Hrvatska i Srbija. Nadam se da ce Azmir i ovaj Mostar SG to dici na veci nivo i da ce svi kvalitetni momci kojih ima po turnirima dobiti sansu da se bave futsalom.
nigdje na svijetu lošijih sportskih rezultata, a više priče o nekakvim talentima nego u BIH
a to ti je ona priča kad vide nekoga da je atraktivan, igra lijepo bla-bla i onda je on super talent ili kad uspoređuju neke top sportaše otprilike podjednakog levela i uvijek je većini bolji taj koji je fancy,a ne onaj konstantniji,efikasniji. Narod je prosto takav,ne u bih nego svukud.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 09:25

Teze je uzimati turnire nego igrati profi futsal i bolje su pare na turnirima i jos jedno ekipa profi fudbalera bi lagano dobila najbolju futsal ekipu Balkana.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 10:13

Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 09:25
Teze je uzimati turnire nego igrati profi futsal i bolje su pare na turnirima i jos jedno ekipa profi fudbalera bi lagano dobila najbolju futsal ekipu Balkana.
Dovedi najbolje tehničare iz fudbala, Pjanića, Modrića, Rakitića i šta ja znam više.
Bez nekih velikih priprema ne bi imali šanse u nekim futsal takmičenjima.
Potpuno druga tehnika je u fudbalu i futsalu.

Kod mene sugrađanin, bivši kapiten reprezentacije je kuću napravio od turnira. Toliko je para uzimao.
Uvijek u finalu podijele pare, igraju za zafrkanciju jer se zna zalomiti.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 11:32

ASD je napisao/la:
17 jan 2021, 10:13
Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 09:25
Teze je uzimati turnire nego igrati profi futsal i bolje su pare na turnirima i jos jedno ekipa profi fudbalera bi lagano dobila najbolju futsal ekipu Balkana.
Dovedi najbolje tehničare iz fudbala, Pjanića, Modrića, Rakitića i šta ja znam više.
Bez nekih velikih priprema ne bi imali šanse u nekim futsal takmičenjima.
Potpuno druga tehnika je u fudbalu i futsalu.

Kod mene sugrađanin, bivši kapiten reprezentacije je kuću napravio od turnira. Toliko je para uzimao.
Uvijek u finalu podijele pare, igraju za zafrkanciju jer se zna zalomiti.
Ne bi imali jer nisu uigrani, profi futsal je sablonska igra, dok su turniri druga prica. Profi futsaleri po turnirima uvijek idu kao ekipa jer znaju da kao pojedinci nemaju neke prevelike sanse.

Sto se tice ex-yu prostora prosjecni igraci fudbala ce na turnirima lagano dobijati najbolje futsalere, pa tako se desi da igrac Iskre iz Bugojna izdominira i pobijedi 3 razlike najboljeg igraca futsal Eura i njegovu ekipu ili da Kitanovic koji nije imao mjesta u Radniku iz Bijeljine bude najbolji strijelac turnira u Derventi i dođe do finala, a reprezentacija Srbije sa dva Brazilca ispadne u polufinalu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 11:44

Bio sam prisutan prije desetak godina godina u Derventi kada je neki privatnik iz Ljubljane doveo Osredkara i komplet reprezentaciju Slovenije, 10 igraca iz Ljubljane. 10 hiljada prvo mjesto, finale momci iz Doboja Dule Becarevic koji ce posle igrati za futsal nasu reprezentaciju, Bogdan na golu, Gavra, jos 2,3 momka iz Sloge, Zoran Kvrzic i brat mu 5 komada uvalise Slovencima, dobise ih bez po muke.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 12:54

Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 11:44
Bio sam prisutan prije desetak godina godina u Derventi kada je neki privatnik iz Ljubljane doveo Osredkara i komplet reprezentaciju Slovenije, 10 igraca iz Ljubljane. 10 hiljada prvo mjesto, finale momci iz Doboja Dule Becarevic koji ce posle igrati za futsal nasu reprezentaciju, Bogdan na golu, Gavra, jos 2,3 momka iz Sloge, Zoran Kvrzic i brat mu 5 komada uvalise Slovencima, dobise ih bez po muke.
A pazi sad.
Prošle godine si imao ekipu Doboveca kojoj je jako malo falilo da upadne na Final Four. Repezentativci Slovenije većinom, strašna ekipa.
Sastavi ekipu fudbalera kakvih hoćeš neće ni blizu biti. Taman da se par godina uigravaju.

U ozbiljnom futsalu. Govorimo o samom vrhu sporta. Barca, Murcia, Sporting, Benfica, KPRF nema fudbalera, jednostavno ne mogu parirati.
Jednostavno su to dva totalno drugačija sporta.
Kod futsala je ključno igrati dobro prekide. To je nešto što se mora od malena trenirati. To je ono što velike ekipe dobro rade.
Eto, juče smo mogli vidjeti kako je kad Rusi izvode korner. To je tako brzo i tehnički perfektno da se ne može spriječiti. To je nešto što se ne uči sa 30 godina nego je nešto što se uči čitav život igranjem futsala.

Sama igra napreduje.
Gledam ovu našu ligu 20 godina. Znam kakvi su bili počeci i kako se igra danas. Nebo i zemlja.
Uz sve simpatije koje imam prema svom najdražem klubu MNK Banovići koji je svojevremeno bio superjaka ekipa, kao i konkurentima iz lige Sjever Bosne Kompred, Kaskade, Drugara Zenica, Orlića, Partizana itd. to je bilo nekoliko nivoa ispod da nije uporedivo s ovim što prikazuju Salines i Mostar SG.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 13:24

Ma kakvo nekoliko nivoa, ovi sada placaju puno vise nego prije kad je bilo pravih majstora. Kaskada je osvojila sedmo mjesto u tadasnjem Kupu sampiona Evrope, ekipa koja je bolja od ovog Salinesa sa Orucom, Micom ciganom, Mirzetom Topcagicem, Dulicom, Hodzom, Ferkom, Dzinom, Ulfetom jos kad ih pojaca Nuce Muslimovic strasna ekipa je to bila.

Futsal je sablon, a pogotovo prekidi.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 14:12

Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 13:24
Ma kakvo nekoliko nivoa, ovi sada placaju puno vise nego prije kad je bilo pravih majstora. Kaskada je osvojila sedmo mjesto u tadasnjem Kupu sampiona Evrope, ekipa koja je bolja od ovog Salinesa sa Orucom, Micom ciganom, Mirzetom Topcagicem, Dulicom, Hodzom, Ferkom, Dzinom, Ulfetom jos kad ih pojaca Nuce Muslimovic strasna ekipa je to bila.

Futsal je sablon, a pogotovo prekidi.
Samo što je tadašnji kup šampiona bio jedno 4 nivoa ispod nego što je sad.
Znam ja veoma dobro ko su ti igrači. Igrali su se žestoki mečevi tada u Banovićima. Dosta ih je i igralo za Banoviće. Međutim, to je sve nekoliko nivoa ispod u odnosu na ovo sada.
Kao majstori su bili veći, to se slažem. Oni prije njih iz 80-tih su bili još veći. Ali to su bili počeci futsala kao sporta. Kad je to bilo potpuno drugačija igra u odnosu na ovo sad.

Kaskada kad je napravila historijski uspjeh. Imala je samo jednu pobjedu, protiv Holanđana i 4 poraza te sezone.
Te godine su izgubili 10:2 od Rome.

Dvije godine kasnije.
Izgubili su od Grka 7:3, od Crnogoraca i od Benfice 11:0.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Wandelanoite » 17 jan 2021, 15:07

Raspala se Kaskada posle, ali je ta ekipa bila jaca od ovog Salinesa 100%, pa u reprezentaciji su dobijali Rusiju i izbacivali ih iz kvalifikacija.

Mico je za klasu bolji igrac od Cipija i da igra u danasnjem vremenu igrao bi za Barcelonu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 15:33

Wandelanoite je napisao/la:
17 jan 2021, 15:07
Raspala se Kaskada posle, ali je ta ekipa bila jaca od ovog Salinesa 100%, pa u reprezentaciji su dobijali Rusiju i izbacivali ih iz kvalifikacija.

Mico je za klasu bolji igrac od Cipija i da igra u danasnjem vremenu igrao bi za Barcelonu.
Pa kada je bila najjača? ti reče te godine kada su bili sedmi? faktički bili i te godine kanta za nabijanje u Evropi.
Mićo je igrao godinama za Banoviće mali nogomet, Ferik je igrao jednu sezonu mislim, baš je bilo tih godina kada je Kaskada igrala Evropu. Tih godina oko 2000-te je futsal bio smiješan sport.
Nema sumnje, bili su veći majstori nego danas, ali su kao kompletni igrači mnogo lošiji nego danas.

Cipi dok je igrao u Rusiji za veliku ekipu kakav je Tyumen bio je najbolji igrač ovih prostora.

Avatar
DamirT
Postovi: 13859
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la DamirT » 17 jan 2021, 16:15

Ne moze se poredit futsal od prije 15-20 godina i danas.Moje misljenje je da je danas sve na trostruko vecem nivou.Govorim o futsalu kao sportu.Mozda je Mico bio bolji od Cipija,ali dzaba kad je igrao u pocetku razvoja futsala.To je isto kao kad neko kaze da je Pele bolji od Ronalda ili Messija.Covjek igrao u godinama kad ofsajd nije ni postojao
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 17 jan 2021, 16:31

Pa dobro. Nije baš najbolje poređenje.
Kad je Pele igrao, već je tad fudbal bila igra koja je imala tradiciju od 100 godina i tada su igrači bili profesionalci.
Mićo kad je igrao (na vrhuncu), početak 2000-ih futsal je bio tek u počecima kada su fudbaleri mogli proći u fudbalu. Ono, igraš u isto vrijeme i mali i veliki fudbal.
Nisi imao razvijen futsal u Italiji kada su počeli dolaziti brazilske zvijezde za njihovu repku, nisu ni Kazahstan, a ni Azerbejdžan bili to što su danas. O nekim drugim državama kao što je Francuska da ne govorimo.
Danas je futsal puno rašireniji sport. (još se čekaju Engleska i Njemačka) gdje ni ekipe sa Malte nisu za baciti jer imaju odlične brazilce u svojim redovima.

Ova trenutnoa ekipa Barcelone je strahota ekipa. Ferrao, Dyego, Lozano, Esquerdinha, Daniel.
Inter je prije toga imao strašnu ekipu sa Ricardinhom, Ortizom, Gadeiom itd. Dvije najbolje ekipe ikad.
To su prve dvije ekipe koje su skupile najbolje igrače sa svih strana Svijeta.

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1239
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la Kulesza » 17 jan 2021, 21:05

Stvarno sumnjam da će Englezi ikad postati bitan faktor u timskom sportu koji oni nisu izmislili (fudbal, ragbi, kriket...) ali ostale poente su na mjestu
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
DamirT
Postovi: 13859
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la DamirT » 20 jan 2021, 23:53

Koliko su Mostar i Salines dominantni u nasoj ligi dovoljno govori podatak da od 10 timova samo oni imaju pozitivnu gol razliku.I to ubjedljivo,Mostar +31,Salines +27
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Liga BiH u malom nogometu/fudbalu

Post Postao/la ASD » 21 jan 2021, 00:03

Da. Imaju te strance koji prave razliku. Plus bolje naše reprezentativce.
Mada, generalno je liga dosta kvalitetna. Ekipe su organizovanije nego prije, i ove što se bore za opstanak.
Osim te dvije. Brotnjo solidno radi, istina, budžet im je dosta manji i ne mogu kvalitetne igrače dovoditi ali nađu oni tih talenata po Hercegovini.
Četvrto i peto mjesto su GFC i Sloga, ekipe slične kvalitete. Ostalih pet su tu negdje.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.