Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Ponos Torina » 27 jul 2018, 21:34

Ovi reflektori prejaki,ne moze covjek ni slikati kako treba :mrgreen:

slika
slika
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 27 jul 2018, 21:40

Meni to na Veležovom stadionu sad već pomalo ide kilavo. Doduše, shvatam da ni ne treba možda ići brže, jer su 1. liga FBiH i niti je budžet veliki, a nije ni jedini prioritet baviti se stadionom, ali evo ove godine nisu uradili meščini ništa?

OK je pokrivanje tribine iza gola kad se već nema para za onu najveću. Bolje sad ovo, pa će valjda i ta najveća nekad doći na red. Ali, makar dok su u drugoj ligi, mogli bi riješiti i onu RA tribinu. Sruši je, makar to nije nauka, pa napravi sad za sada montažnu da valja. Ako ne može s parama više, što shvatam, onda evo prati ove na Grbavici. Sklepaj te tri tribine i neće te koštati puno, a ni neće ti trebati za Evropu sigurno još par godina, ma kako se Velež razvijao. Onda moljakaj savez, kanton, FBiH, pravi crvene noći da se napravi glavna tribina koja će da bude top (recimo kao ona na Kamberovića polju) na jugu. Ali, generalno, ne vidim da su neki aman troškovi da se stadion dovede u dobro stanje prije izgradnje te tribine. Evo ovaj krov sada, rušenje te RA, pa izradnja nove tu ili montiranje postojeće. Čak sve ovo mogu skuckati za milion KM. Onda im treba još milion-dva da pokriju nepokriveno. I onda bi samo preostala glavna.

A do kategorije 3 Veležovom stadionu treba još hejbet posla. Jako će teško dovesti do toga bez te nove tribine. Novinari i lože su nemogući za organizovati na trenutnom.

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 27 jul 2018, 21:51

Hantraga je napisao/la:Meni to na Veležovom stadionu sad već pomalo ide kilavo. Doduše, shvatam da ni ne treba možda ići brže, jer su 1. liga FBiH i niti je budžet veliki, a nije ni jedini prioritet baviti se stadionom, ali evo ove godine nisu uradili meščini ništa?

OK je pokrivanje tribine iza gola kad se već nema para za onu najveću. Bolje sad ovo, pa će valjda i ta najveća nekad doći na red. Ali, makar dok su u drugoj ligi, mogli bi riješiti i onu RA tribinu. Sruši je, makar to nije nauka, pa napravi sad za sada montažnu da valja. Ako ne može s parama više, što shvatam, onda evo prati ove na Grbavici. Sklepaj te tri tribine i neće te koštati puno, a ni neće ti trebati za Evropu sigurno još par godina, ma kako se Velež razvijao. Onda moljakaj savez, kanton, FBiH, pravi crvene noći da se napravi glavna tribina koja će da bude top (recimo kao ona na Kamberovića polju) na jugu. Ali, generalno, ne vidim da su neki aman troškovi da se stadion dovede u dobro stanje prije izgradnje te tribine. Evo ovaj krov sada, rušenje te RA, pa izradnja nove tu ili montiranje postojeće. Čak sve ovo mogu skuckati za milion KM. Onda im treba još milion-dva da pokriju nepokriveno. I onda bi samo preostala glavna.

A do kategorije 3 Veležovom stadionu treba još hejbet posla. Jako će teško dovesti do toga bez te nove tribine. Novinari i lože su nemogući za organizovati na trenutnom.
Istina je ide sporo i slažem se da treba rješavati RA tribinu i meni ide na živce jer ne izgleda naimalo dobro, s druge strane treba nam nova tribina kako bi se približili kat3, na njoj trebaju biti prosotri za novinare i ostale stvari, parking mjesta ne bi trebala biti problem jer ima veliki prostor preko puta stadiona, još jedna stvar koja mi nije jasna je 70 dana rok da se pokrije tribina za šta im treba toliko vremena inače u toj tribini koja će se pokrivati borave igrači sa strane i zato centralni dio te tribine ne može biti kao i lijevi i desni koji su nanovo rađeni. To mi je nekako najveća greška ako se krene u pokrivanje a recimo ne riješi se taj dio tribine jer se ne može vidjeti teren od nje ako sjediš na lijevom ili desnom dijelu iste. Sada kako će uraditi ostaje da se vidi.

slika

Avatar
predsjednik
Postovi: 124
Pridružen/a: 31 maj 2018, 19:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la predsjednik » 27 jul 2018, 21:57

Jeli ti znas sta treba da stadion zadovolji trecu kategoriju molim te lijepo ...
ima posla ko hoce da radi

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 27 jul 2018, 22:04

predsjednik je napisao/la:Jeli ti znas sta treba da stadion zadovolji trecu kategoriju molim te lijepo ...
Znam ja dobro sta treba, ali jedno je sigurno Velez se nece nikada dovesti u situaciju ako bude igrao evropske utakmice da ih igra negdje drugo osim na Stadionu Rođeni imamo upravu koja je spremna da u naredne dvije godine napravi sjajan stadion!

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 27 jul 2018, 22:14

Ma meni je ova tribina super :D Kad je natkriju, imati će neki šmek i biti sasvim ok. Plus, sviđa mi se ovaj "semafor" na njoj. Svakako da treba moderan, ali ostavio bih i ovaj ko na mnogim engleskim stadionima :) I gdje su na ovoj tribini toaleti? Je li sve to sređeno? Ovaj sektor gdje nema stolica treba ostaviti za goste, ma koliko ova tribina nosila nekakav status "VIP". Možda ne sada kada i služi kao VIP, ali u budućnosti svakako. Vjerujem da na ovaj prostor može stati recimo 400-500 ljudi, što je sasvim dovoljno za goste.

A ne treba sad uopšte razmišljati o kategorijama, jer će to da vodi improvizacijama, koje nisu ni jefitne, a ne trebaju im. Velež će dobiti stadion kategorije 3-4 kada napravi glavnu tribinu i to je to. Na ovo trenutno nema šanse da se približi recimo kategoriji 3 (reflektori dovoljno jaki, veličina terena, 75 VIP mjesta, elektronski sistem za karte, pa onda one silne sobe za sudije, doping kontrole, 30 mjesta za medije, platforme za kamere, 5 komentatorskih mjesta, 2 tv studija, ogromna sala za konferencije itd.) i sve to treba napraviti na novoj tribini. Pa koliko su na Grbavici radili da dođu do kategorije 2 samo, a Veležu to ne treba vala.

I Velež mi je jako drag, volio bih da naprave ovo da valja više nego iko drugi u državi, ali što mi je bezveze to novo ime stadiona, to je čudo jedno :D Daj šta inovativno ili daj Muhamed Mujić, nešto, a ne ovo što mi para uši vazda.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 27 jul 2018, 23:04

Velez treba da sredjuje ono sto trenutno ima. Pokrit ce ovu tribinu iza gola, kad bude para nek pokriju onu veliku na sjeveru. Treba srediti RA tribinu. Tu nema drugog rjesenja nego rusenje i gradnja nove. Istu bi trebalo i pokriti. Novu, veliku, centralnu ili kako samo u Velezu zovu VIP tribinu treba ostaviti za kraj i neka bolja vremena. Velezu ta tribina nije nuzda i nakon izgradnje bi im samo zadavala dodatnu glavobolju, jer tu tribinu takodjer treba srediti, a sigurno nije jeftino i sigurno trenutno nemaju novac za istu. Igraju drugu ligu i sve dok klub ne bude ozbiljno napadao Europu njima je najpametnije da sredjuju postojece stanje. Nikakva izgradnja, osim RA tribine, mada i to ostaviti iza krova na sjeveru i zapadu. Imaju dvije tribine za srediti i dvije za igraditi. Bolje da za npr. dvije godine imaju dvije sredjene tribine, nego da imaju cetiri izgradjene i sve cetiri treba srediti. To je ta dodatna glavobolja.

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 28 jul 2018, 00:05

Bilino Polje ima bolje reflektore od Grbavice a i travnjak je daleko bolji!
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mujoisuljo » 28 jul 2018, 07:20

SARAJEVO1921 je napisao/la:Kakva UEFA i bakrači, ljudi ako udju u PLBIH i zadrze taj status par godina to ce im biti ogroman uspjeh, izlazak u Evropu i igranje iste je u domenu naučne fantastike za njih, neka srede stadion kako misle da treba, i ovo sto su do sada uradili je odlično, a ako i izbore nekada u budućnosti tu Evropu imaju Bijeli Brijeg
Bolje da naši klubovi ni ne igraju Evropu.Samo nas ovi gigantski klubovi tipa Kiprana i Maltežana šamaraju. :urnebes: :urnebes: :urnebes:
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mujoisuljo » 28 jul 2018, 07:26

Hantraga je napisao/la:Meni to na Veležovom stadionu sad već pomalo ide kilavo. Doduše, shvatam da ni ne treba možda ići brže, jer su 1. liga FBiH i niti je budžet veliki, a nije ni jedini prioritet baviti se stadionom, ali evo ove godine nisu uradili meščini ništa?

OK je pokrivanje tribine iza gola kad se već nema para za onu najveću. Bolje sad ovo, pa će valjda i ta najveća nekad doći na red. Ali, makar dok su u drugoj ligi, mogli bi riješiti i onu RA tribinu. Sruši je, makar to nije nauka, pa napravi sad za sada montažnu da valja. Ako ne može s parama više, što shvatam, onda evo prati ove na Grbavici. Sklepaj te tri tribine i neće te koštati puno, a ni neće ti trebati za Evropu sigurno još par godina, ma kako se Velež razvijao. Onda moljakaj savez, kanton, FBiH, pravi crvene noći da se napravi glavna tribina koja će da bude top (recimo kao ona na Kamberovića polju) na jugu. Ali, generalno, ne vidim da su neki aman troškovi da se stadion dovede u dobro stanje prije izgradnje te tribine. Evo ovaj krov sada, rušenje te RA, pa izradnja nove tu ili montiranje postojeće. Čak sve ovo mogu skuckati za milion KM. Onda im treba još milion-dva da pokriju nepokriveno. I onda bi samo preostala glavna.

A do kategorije 3 Veležovom stadionu treba još hejbet posla. Jako će teško dovesti do toga bez te nove tribine. Novinari i lože su nemogući za organizovati na trenutnom.
Ide kilavo druže, ali trebaš znati da smo mi druga liga, da vraćamo uredno dugove i da redovno izmirujemo sve nove obaveze.Trudimo se koliko možemo pošteno i korektno da stanemo na noge i za početak da uđemo u PL i budemo stabilan premierligaš.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15892
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 28 jul 2018, 11:58

rishovski je napisao/la:Bilino Polje ima bolje reflektore od Grbavice a i travnjak je daleko bolji!
Na Grbavici su bolje ofarbani reflektori

Avatar
SARAJEVO1921
Postovi: 70
Pridružen/a: 19 jul 2018, 17:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SARAJEVO1921 » 28 jul 2018, 14:09

Asimetric je napisao/la:
SARAJEVO1921 je napisao/la:Kakva UEFA i bakrači, ljudi ako udju u PLBIH i zadrze taj status par godina to ce im biti ogroman uspjeh, izlazak u Evropu i igranje iste je u domenu naučne fantastike za njih, neka srede stadion kako misle da treba, i ovo sto su do sada uradili je odlično, a ako i izbore nekada u budućnosti tu Evropu imaju Bijeli Brijeg
Ovo je baš bilo nisko što se tiče naučne fantastike i našeg izlaska u Evropu.
Kakav Bijeli brijeg, današnji Velež više nema ništa sa Bijelim Brijegom, ovaj Velež sada gradi novi stadion i imat će sve potrebne preduslove za kat3 kategoriju najmanje i gdje baš nađe Bijeli brijeg taj stadion se raspada i mislim ako Zrinjski prođe u treće kolo da ne može igrati na njemu domaću utakmicu. :lolno:

Sutra kreće izgradnja toaleta po Uefa standardima koje finansira Udruzenje građana Mostara, tako da sa krovom, toaletima, reflektorima i još nekim sitnicama mi grabimo prema kategorijom 3 za stadione :salut:
Na stranu navijačka i regionalna prepucavanja, napišem ono sto mislim, od tih prepucavanja sam operisan totalno, tako da to nisam napisao u zloj namjeri, prosle sezone sam npr. gledao Velež protiv Sloge u Siminom Hanu i protiv Bratstva u Vrapčićima, toliko o tome da imam nesto protiv tog kluba

Zna se sta su Veležu trenutno ciljevi i sta je glavni prioritet, igranje Evrope se zato cini kao naucna fantastika u narednom periodu, nakon par sezona u PL., stabilizacije i organizacije kluba tek onda se moze razmisljati o tome i tom iskoraku, ekipe poput Slobode i Čelika koje su godinama u PL BIH rijetko ili skoro nikada ne izbore nastup u Evropi, jos bi to teze uspjelo onda jednom Veležu koji je poslije rata igrao PLBIH tek nekih pet godina ako se ne varam

Bijeli Brijeg mozda i nije opcija prije svega zbog principa i ponosa Veleža i Veležovaca, mozda i pretjerano sa moje strane ideja da Velež igra eventualne Evropske tekme pod BB., jer to bi povuklo i neke drugi stvari sa sobom, ali opet ovim tempom kako Velež gradi i radi, mozda se bas poklopi sve kako treba za neke tri do cetiri godine - Velež u PL. i Evropske utakmice u Vrapčićima, ko zna
Iz rupe sam izašao, za rupu živim, u rupi ću završiti

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 28 jul 2018, 15:08

mujoisuljo je napisao/la:Ide kilavo druže, ali trebaš znati da smo mi druga liga, da vraćamo uredno dugove i da redovno izmirujemo sve nove obaveze.Trudimo se koliko možemo pošteno i korektno da stanemo na noge i za početak da uđemo u PL i budemo stabilan premierligaš.
Ma znam i sve pohvale za rad :) Samo bih ja užasno volio da Velež bude domaćin recimo U21 reprezentaciji, i to redovan. Generalno, Mostaru fali toga. I, onda mi se žuri :D

samozeljo1987
Postovi: 1027
Pridružen/a: 21 avg 2012, 00:17
Lokacija: Dolina ćupova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la samozeljo1987 » 28 jul 2018, 21:17

NK Bratstvo Gračanica
Pripreme za postavljanje plastične trave na pomoćnom terenu

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 28 jul 2018, 23:08

Srce mi je puno kad Velež gradi, jer svim srcem volim Mostar i Velež! :)
Nema se, to je realnost, koliko imaju - toliko grade. Nije im ni potrebno nešto previše. Ovaj Veležov stadion ima neki latinoamerički stil, totalno cool izgleda. Veležu prevelik' kapacitet nije potreban. Hitno rušiti "RA" tribinu, mogu njihovi navijači ići i na onu najveću tribinu - što je kamera pokriva. :D Forza Velež! Samo rad, red i disciplina.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mujoisuljo » 29 jul 2018, 07:25

SARAJEVO1921 je napisao/la:
Asimetric je napisao/la:
SARAJEVO1921 je napisao/la:Kakva UEFA i bakrači, ljudi ako udju u PLBIH i zadrze taj status par godina to ce im biti ogroman uspjeh, izlazak u Evropu i igranje iste je u domenu naučne fantastike za njih, neka srede stadion kako misle da treba, i ovo sto su do sada uradili je odlično, a ako i izbore nekada u budućnosti tu Evropu imaju Bijeli Brijeg
Ovo je baš bilo nisko što se tiče naučne fantastike i našeg izlaska u Evropu.
Kakav Bijeli brijeg, današnji Velež više nema ništa sa Bijelim Brijegom, ovaj Velež sada gradi novi stadion i imat će sve potrebne preduslove za kat3 kategoriju najmanje i gdje baš nađe Bijeli brijeg taj stadion se raspada i mislim ako Zrinjski prođe u treće kolo da ne može igrati na njemu domaću utakmicu. :lolno:

Sutra kreće izgradnja toaleta po Uefa standardima koje finansira Udruzenje građana Mostara, tako da sa krovom, toaletima, reflektorima i još nekim sitnicama mi grabimo prema kategorijom 3 za stadione :salut:
Na stranu navijačka i regionalna prepucavanja, napišem ono sto mislim, od tih prepucavanja sam operisan totalno, tako da to nisam napisao u zloj namjeri, prosle sezone sam npr. gledao Velež protiv Sloge u Siminom Hanu i protiv Bratstva u Vrapčićima, toliko o tome da imam nesto protiv tog kluba

Zna se sta su Veležu trenutno ciljevi i sta je glavni prioritet, igranje Evrope se zato cini kao naucna fantastika u narednom periodu, nakon par sezona u PL., stabilizacije i organizacije kluba tek onda se moze razmisljati o tome i tom iskoraku, ekipe poput Slobode i Čelika koje su godinama u PL BIH rijetko ili skoro nikada ne izbore nastup u Evropi, jos bi to teze uspjelo onda jednom Veležu koji je poslije rata igrao PLBIH tek nekih pet godina ako se ne varam

Bijeli Brijeg mozda i nije opcija prije svega zbog principa i ponosa Veleža i Veležovaca, mozda i pretjerano sa moje strane ideja da Velež igra eventualne Evropske tekme pod BB., jer to bi povuklo i neke drugi stvari sa sobom, ali opet ovim tempom kako Velež gradi i radi, mozda se bas poklopi sve kako treba za neke tri do cetiri godine - Velež u PL. i Evropske utakmice u Vrapčićima, ko zna
Tanak si sa znanjem drug, ustvari nemaš pojma ali zato se.reš ko grlica.Od 23 prvenstva koja se igraju poslije rata, Velež je u drugoj ligi proveo 5.Ako znamo kakva je situacija u Mostaru i Veležu poslije rata to možda i nije nešto strašno, s obzirom šta je klub sve prošao.Recimo da su Borac, Sloboda pa i Čelik ispadali iako imaju vlastite stadione, čitav grad iza sebe i puno bolju startnu poziciju od nas.BB nije nikakva opcija jer je to duboka politika u koju nebi ulazio ali samo ću ti poručiti da budeš sretan jer je u Daytonu npr Sarajevo bilo veći prioritet od nekog drugog dijela BiH, pa je tako i tvom klubu vraćen stadion a stadion mog kluba je ostao okupiran fašistima.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 29 jul 2018, 09:40

R.A. tribina u Vrapcicima stvarno grozno izgleda, sto prije je treba rusiti i napraviti ili montaznu tribinu kao u Krupi, ili je nanovo izgraditi da prati ostale izgradjene tribine... tek tad bi stadion licio na nesto.. onako kriva, uska i niska stvarno strsi!

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 29 jul 2018, 10:48

Jeste li ispunili sve za cat2 ?

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mujoisuljo » 29 jul 2018, 11:50

bosnas_ je napisao/la:R.A. tribina u Vrapcicima stvarno grozno izgleda, sto prije je treba rusiti i napraviti ili montaznu tribinu kao u Krupi, ili je nanovo izgraditi da prati ostale izgradjene tribine... tek tad bi stadion licio na nesto.. onako kriva, uska i niska stvarno strsi!
Realno trebali smo sve 3 srušiti pa iz početka, naravno da je nekih ludih para.Ovako moramo krpiti kako umijemo i znamo, ali šta ćeš.Meni lično je najkrivlje što Veležu nije poslije rata dato zemljište u Sjevernom Logoru, gdje je trebalo početi graditi novi stadion.Znači sve 3 tribine su nakaradno pravljene, ostavili stubove na centralnoj za krov a nemogu ga nositi. :roll:
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 29 jul 2018, 18:06

Samo serite protiv Mostara i Veleža pojedinci.
Kao da živite u Cirihu, a ne Sarajevu i ostalim dijelovima ove siromašne, ali ponosne države.
Svi imamo loše stadione, kraj priče. Radi se koliko se može, nema se.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.