Rekonstrukcija stadiona u BiH

AnelZ
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 23 okt 2018, 20:57

Znaci cijena za led display, konstrukciju i montazu je bila oko 1875 KM po kvadratu na Grbavici, 2500 KM na Pecari i 5000 KM na Bilinom Polju.
"I dobro znajte, da sve sam njemu dao
zbog njega ja sam stoput u belaj pao"

AIESEC - najveća organizacija u svijetu vođena od strane mladih
http://www.aiesec.ba/

Signore
Kontakt:

Post Postao/la Signore » 23 okt 2018, 22:09

AnelZ je napisao/la:Znaci cijena za led display, konstrukciju i montazu je bila oko 1875 KM po kvadratu na Grbavici, 2500 KM na Pecari i 5000 KM na Bilinom Polju.

U svakom slucaju nikakav novac za nogometne prilike. Malo je previse ovo na BP ako usporedimo s ostalim, al nije da trebas 300 kvadrata.

hlive
Kontakt:

Post Postao/la hlive » 23 okt 2018, 22:37

AnelZ je napisao/la:Znaci cijena za led display, konstrukciju i montazu je bila oko 1875 KM po kvadratu na Grbavici, 2500 KM na Pecari i 5000 KM na Bilinom Polju.

Na Pecari i na Grbavici je montaza postojala. Samo se prilagodila za led panele.

Prema podacima ove firme sto je radila na Grbavici je 24m2, na stadionu Zrinjskog 24m2, a na Pecari 32m2
It's better when it's live

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 24 okt 2018, 13:54

Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2018, 19:19

zamorano je napisao/la:Ima li neko sliku il nacrt neki krova na istoku Grbavice? Kako to treba u konacnici da izgleda...Nece valjda biti krov sa stubovima?!

vako nekako, mada mislim da će biti manje stubova. mjesta za stubove su pripremljena, ako pogledaš hi-res slike istoka možeš ih sve vidjeti bez problema (mislim 5 ili 6)

slika

JavierBosnia je napisao/la:
Moggi je napisao/la:citao sam da savez kad se sve sabere za učešće i nagradu ako budemo prvi u grupi od lige nacija dobija oko 3 miliona eura, kada bi se kvalificirali na euro to je minimalno dodatnih 4-5 miliona eura samo od uefe, begic bi lezao na parama

3mil KM za ucesce + 3 mil KM za prvo mjesto = 6 mil
Ako sam dobro shvatio i u playoffu ima jos nagrada, tako da dokle god doguramo valjat ce.

nemoj širiti fake news! puno je to manje od 6 miliona (start money plus pobjeda u grupi), za nas iz B lige je to max 3 miliona (1,5 za učešće i 1,5 za prvo mjesto, ako ga osvojimo)

a ako se plasiramo na EP biće to puno više, 2020 vjerovatno blizu 10 miliona.

playoff lige nacija sa puno para igraju samo ovi iz lige A, tako da to nas ne tangira. ako se ne plasiramo na EP u kvalifikacijama, pa na kraju budemo morali igrati dodatni playoff za ekstra mjesta na EP tu nema start money-a. pare dobijaju samo oni koji se plasiraju, elem tih nekih 10 miliona
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 24 okt 2018, 19:49, ukupno mijenjano 2 puta.

JavierBosnia
Kontakt:

Post Postao/la JavierBosnia » 24 okt 2018, 19:33

jestamaji je napisao/la:nemoj širiti fake news! puno je to manje od 6 miliona (start money plus pobjeda u grupi), za nas iz B lige je to max 3 miliona (1,5 za učešće i 1,5 za prvo mjesto, ako ga osvojimo)
a ako se plasiramo biće to puno više, 2020 vjerovatno blizu 10 miliona. playoff lige nacija igraju samo ovi iz lige A, tako da to nas ne tangira. (a ako se ne plasiramo na EP u kvalifikacijama, pa na kraju budemo morali igrati dodatni playoff za ekstra mjesta na EP tu nema start money-a. pare dobijaju samo oni koji se plasiraju, elem tih nekih 10 miliona)

Bit ce manje iz razloga sto se odatle finansiraju i organizacije utakmica i jos svasta, ali pokrivaju taj dio i sponzori, ali nece nesto previse umanjeno biti
Za playoff - to igra svaka divizija sto se tice lige nacija, to je jedini playoff koji ce biti, a u koji mi ulazimo samim tim sto smo prvi u grupi

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2018, 19:35

jestamaji je napisao/la:nemoj širiti fake news! puno je to manje od 6 miliona (start money plus pobjeda u grupi), za nas iz B lige je to max 3 miliona (1,5 za učešće i 1,5 za prvo mjesto, ako ga osvojimo)
a ako se plasiramo biće to puno više, 2020 vjerovatno blizu 10 miliona. playoff lige nacija igraju samo ovi iz lige A, tako da to nas ne tangira. (a ako se ne plasiramo na EP u kvalifikacijama, pa na kraju budemo morali igrati dodatni playoff za ekstra mjesta na EP tu nema start money-a. pare dobijaju samo oni koji se plasiraju, elem tih nekih 10 miliona)

Bit ce manje iz razloga sto se odatle finansiraju i organizacije utakmica i jos svasta, ali pokrivaju taj dio i sponzori, ali nece nesto previse umanjeno biti
Za playoff - to igra svaka divizija sto se tice lige nacija, to je jedini playoff koji ce biti, a u koji mi ulazimo samim tim sto smo prvi u grupi

nemaš pojma, bolje ti je šuti i ne provaljuj se. mi ako budemo prvi ulazimo u ligu A bez ikakvog playoffa. a ako se plasiramo na EP kroz kvalifikacije ne igramo ni taj dodatni playoff za ta ekstra četiri mjesta na EP.
a pare organizacije se pokriju od karata, tv prava i sponzora

evo ovdje ti sve piše:
[url]https://en.m.wikipedia.org/wiki/2018–19_UEFA_Nations_League[/url]
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 24 okt 2018, 19:45, ukupno mijenjano 2 puta.

JavierBosnia
Kontakt:

Post Postao/la JavierBosnia » 24 okt 2018, 19:43

jestamaji je napisao/la:
x

Sta prema onda tom tvom radimo mi kao evo npr pobjednici grupe B? Sem sto se plasiramo u Ligu A

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2018, 19:45

jestamaji je napisao/la:
x

Sta prema onda tom tvom radimo mi kao evo npr pobjednici grupe B? Sem sto se plasiramo u Ligu A

piše ti iznad. nije to po mome, to je po uefinom

theKuPuS
Kontakt:

Post Postao/la theKuPuS » 24 okt 2018, 20:12

stani, zar ne igraju i prvi iz grupa lige B neki međusnobni play off, kojim se određuje ko se plasira na europsko?

Mokes
Kontakt:

Post Postao/la Mokes » 24 okt 2018, 20:18

theKuPuS je napisao/la:stani, zar ne igraju i prvi iz grupa lige B neki međusnobni play off, kojim se određuje ko se plasira na europsko?

Ne. Samo iz divizije A. Nema nekog naročitog smisla da i ostale divizije imaju play-off.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜

jestamaji
Kontakt:

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2018, 20:24

- liga nacija ima playoff za šampiona u junu 2019 (samo liga A). prvak dobija pehar i ekstra 6 miliona €
- kvalifikacije za EP se igraju od početka do kraja 2019 (prva dva tima iz deset grupa idu na EP)
- u martu 2020 se od timova koji se nisu plasirali na EP na osnovu pozicija u ligi nacija formiraju četiri playoffa čiji pobjednici idu isto na EP

a sada back to topic, za ovu diskusiju ima tema liga nacija .....

kontrasviju
Kontakt:

Post Postao/la kontrasviju » 24 okt 2018, 22:11

Svaka Liga igra playoff, ne provaljujte se. S tim što playoff u Ligama B,C i D igraju ekipe koji se nisu plasirale na EP. Ako se mi plasiramo na EP, naše mjesto u playoffu uzima Austrija(ako se ne plasira na EP).

Nego, baš neki dan kontam kako bi se Koševo za 5 miliona KM moglo srediti da bude pravi stadion. Teren, brojači, led reklame, zamjena svih stolica, novi semafor, prilazi oko stadiona, nove svlačionice, klupe za rezervne. Sve bi to ušlo u cijenu od 5 mil. KM.
1921
6x - Premijer Liga BiH, 6x - Kup BiH, 3x - Superkup BiH, 1x - Prvenstvo Jugoslavije, 1x - Prvenstvo NRBiH

svrakino1921
Kontakt:

Post Postao/la svrakino1921 » 24 okt 2018, 22:16

kontrasviju je napisao/la:Svaka Liga igra playoff, ne provaljujte se. S tim što playoff u Ligama B,C i D igraju ekipe koji se nisu plasirale na EP. Ako se mi plasiramo na EP, naše mjesto u playoffu uzima Austrija(ako se ne plasira na EP).

Nego, baš neki dan kontam kako bi se Koševo za 5 miliona KM moglo srediti da bude pravi stadion. Teren, brojači, led reklame, zamjena svih stolica, novi semafor, prilazi oko stadiona, nove svlačionice, klupe za rezervne. Sve bi to ušlo u cijenu od 5 mil. KM.

:thumbup:
I da se pokrije jos zapad

Signore
Kontakt:

Post Postao/la Signore » 24 okt 2018, 22:16

kontrasviju je napisao/la:Svaka Liga igra playoff, ne provaljujte se. S tim što playoff u Ligama B,C i D igraju ekipe koji se nisu plasirale na EP. Ako se mi plasiramo na EP, naše mjesto u playoffu uzima Austrija(ako se ne plasira na EP).

De nam predracun.

Hantraga
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 25 okt 2018, 00:16

Pa to je vrlo jednostavno. Od Koševa za 5 miliona možeš napraviti ekstra uslovan stadion i da ti ostane samo da krov nekad planiraš.
Ali, odakle nekom 5 miliona da baca na tu glupost :D

Mada, i pored cijele ove priče oko Grbavice, Bilinog, bilo bi lijepo imati jedan stadion od recimo eto 30.000 za neke utakmice. I, Koševo bi moglo da bude idealno za to. Ali, obzirom na trend, na Koševu prvo treba uraditi travu. A, na Koševu je besmisleno raditi travu obzirom na koncerte. Dakle, vratimo se na početak, od Koševa ništa :D

QUARTERBACK
Kontakt:

Post Postao/la QUARTERBACK » 25 okt 2018, 00:44

Mokes je napisao/la:
theKuPuS je napisao/la:stani, zar ne igraju i prvi iz grupa lige B neki međusnobni play off, kojim se određuje ko se plasira na europsko?

Ne. Samo iz divizije A. Nema nekog naročitog smisla da i ostale divizije imaju play-off.

20 ekipa kroz kvalifikacije i 4 kroz playoff lige nacija idu na euro drug ;)

ima smisla i logike al nema ibre da postavi cijevi :mrgreen:
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Cepi1981
Kontakt:

Post Postao/la Cepi1981 » 25 okt 2018, 03:08

Hantraga je napisao/la:Pa to je vrlo jednostavno. Od Koševa za 5 miliona možeš napraviti ekstra uslovan stadion i da ti ostane samo da krov nekad planiraš.

Mada, i pored cijele ove priče oko Grbavice, Bilinog, bilo bi lijepo imati jedan stadion od recimo eto 30.000 za neke utakmice. I, Koševo bi moglo da bude idealno za to. Ali, obzirom na trend, na Koševu prvo treba uraditi travu. A, na Koševu je besmisleno raditi travu obzirom na koncerte. Dakle, vratimo se na početak, od Koševa ništa :D

Za bilo kakav ozbiljan gradjevinski poduhvat 5 miliona je mizerna cifra.
Kosevo stadion je idealan za jednu mega parking garazu jer mislim da je isplatnije napraviti nesto iz temelja nego ono ruklo krpii.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Signore
Kontakt:

Post Postao/la Signore » 25 okt 2018, 09:57

Hantraga je napisao/la:Pa to je vrlo jednostavno. Od Koševa za 5 miliona možeš napraviti ekstra uslovan stadion i da ti ostane samo da krov nekad planiraš.

Mene zanima kako je on dosao do te cifre. Neka nam prikaze koliko je zamislio para za koji segment rekonstrukcije. Ne sumnjam da moze, ali me zanima kako je dosao do tog iznosa.

I da, Kosevo bez krova i dalje nije ekstra uslovan stadion. Kosevo treba krov nad istokom i tada ce to biti skroz drugi stadion.

kontrasviju
Kontakt:

Post Postao/la kontrasviju » 25 okt 2018, 19:25

Signore je napisao/la:

Mene zanima kako je on dosao do te cifre. Neka nam prikaze koliko je zamislio para za koji segment rekonstrukcije. Ne sumnjam da moze, ali me zanima kako je dosao do tog iznosa.

I da, Kosevo bez krova i dalje nije ekstra uslovan stadion. Kosevo treba krov nad istokom i tada ce to biti skroz drugi stadion.

Pa nisam sigurno izmislio tu cifru od 5 miliona KM samo da bi mogao da napišem komentar. Jednostavno, pogledao sam otprilike kolike su cijene radova bile na ostalim stadionima u BiH(Grbavica i BP) i cijene radova na stadionima u zemljama oko nas. Naravno, ova cifra od 5 mil. KM je ugrubo i ne treba je shvatiti ozbiljno koliko si je ti shvatio.
1921
6x - Premijer Liga BiH, 6x - Kup BiH, 3x - Superkup BiH, 1x - Prvenstvo Jugoslavije, 1x - Prvenstvo NRBiH

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.