Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15863
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 25 nov 2018, 22:20

anonymousHD je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:Nemamo isti travnjak ko oni
Nemoj se prosipat
A ako se natkrije istok
Sjever i istok ce davati takvu parabolu da ti je bolje da se sam odjavis sa foruma
Džaba kad će ruglo opet biti, radi zapada i juga.
Toliko ste se digli oko te tribine što je napravljena, pa u Zenici tribina na atletskom stadionu je svemirski brod za tu tribinu.
Ej pazi
PARABOLA

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la anonymousHD » 25 nov 2018, 22:24

svrakino1921 je napisao/la:Ej pazi
PARABOLA
Parabola i na zapad-jug.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15863
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 25 nov 2018, 22:42

anonymousHD je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:Ej pazi
PARABOLA
Parabola i na zapad-jug.
Ok.
Pobjedio si

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiHy

Post Postao/la BosnianKingdom » 26 nov 2018, 21:04

Halo parabola, ne gledamo utrku f1 na Monzi vec pricamo o nasim stadionima koji su svi ukupno 0. Kakav nacionalni kakvi bakraci, daj napravite ovo sto treba za ligu.
Sabrine mi moje!

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 27 nov 2018, 01:36

Nama su potrebni kvalitetni tereni pogotovo po ovim nizim ligama da djeca ne igraju po livadama, kako ocekivati dobar nogomet kada su nam uslovi 0. Cinjenica da u citavoj drzavi imamo par dobrih terena ono ostalo katastrofa.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la japa » 27 nov 2018, 14:12

Cepi1981 je napisao/la:Nama su potrebni kvalitetni tereni pogotovo po ovim nizim ligama da djeca ne igraju po livadama, kako ocekivati dobar nogomet kada su nam uslovi 0. Cinjenica da u citavoj drzavi imamo par dobrih terena ono ostalo katastrofa.
Bosnjo ti ne shvaca da je fudbal u drzavi jak koliko su razvijeni i jaki najnizi nivoi istoga...Ali ne yebo to daj nam nacionalni stadion da vidi svijet da i mi imamo, to me podsjeca na covjeka koji se zaduzi do grla i kupi novo napucano auto pa mora od usta da odvaja da plati ratu i gorivo za isto da bi drugi vidjeli sta on voza...Tako i mi bi na ustrb bitnijih stvari ovdje gradili nacionalni stadion. Posebno se to odnosi na moj Kanton Sarajevo, ej dali bi 50 miliona eura dok se vozamo gradskim prevozom u polovnim krntijama iz njemacke, turske, holandije koje su oni raubovali decenijama pa umjesto na otpad nama uvalili. Ma da nacionalni stadion je prioritet :rol:

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 27 nov 2018, 17:33

Sutra kreće montaža novog semafora, do proljeća Koševo u novom ruhu

Antena Net zadužena je za montiranje semafora veličine 9,216m x 4,608m, a projekat je finansirala Općina Centar.

Semafor će biti spreman do prve utakmice EYOF-a (9. februar naredne godine), a radovi počinju već sutra. Vrijednost samog semafora je 100.000 KM i to će biti najveći takav semafor u državi.

To neće biti sve što se tiče radova na stadionu Koševo, pošto se planira raditi VIP loža, press kabine, ulaz u stadion, kao i službene prostorije, potom i tartan staza koja će biti zamijenjena...

U planu je također i farbanje stadiona s vanjskog dijela, a navodno je u pitanju investicija u vrijednosti od oko skoro dva miliona KM.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 27 nov 2018, 17:44

JavierBosnia je napisao/la:Sutra kreće montaža novog semafora, do proljeća Koševo u novom ruhu

Antena Net zadužena je za montiranje semafora veličine 9,216m x 4,608m, a projekat je finansirala Općina Centar.

Semafor će biti spreman do prve utakmice EYOF-a (9. februar naredne godine), a radovi počinju već sutra. Vrijednost samog semafora je 100.000 KM i to će biti najveći takav semafor u državi.

To neće biti sve što se tiče radova na stadionu Koševo, pošto se planira raditi VIP loža, press kabine, ulaz u stadion, kao i službene prostorije, potom i tartan staza koja će biti zamijenjena...

U planu je također i farbanje stadiona s vanjskog dijela, a navodno je u pitanju investicija u vrijednosti od oko skoro dva miliona KM.

Nije neka cifra za semafor realno, ali sigurno će biti bolji nego ovaj sad. Bilo šta da se radi je dobro jer je AFH u baš lošem stanju.

PS. valjda se podrazumjeva da će semafor ostati stalno tu.? :hmmmmm:
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 27 nov 2018, 17:53

2 miliona za farbanje vanjskog dijela stadiona .. Valjda ce to da lici na nesto, nece uzeti krec koji ce da opada nakon 20 dana i da prekrece vani. Vjerovatno i farbanje ograde nesto..
Ako nista bar vizuelno, funkcionalno nek se u buducnosti odradi teren i natkrije istok bit ce dosta
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 27 nov 2018, 19:00

Dajte nam teren, Bože dragi...
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 27 nov 2018, 20:54

Da li kosevo moze da dobije trecu kategoriju bez natkrivanja odredjenog dijela sjedista ?

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BosnianKingdom » 28 nov 2018, 02:13

Oj za dva miliona sta su mogli uraditi, teren perfekcija i jos bruku stvari srediti.

Kolike su dimenzije semafora u Zenici?
A cek, hoce li uopste biti ekran ili samo brojevi ?
Sabrine mi moje!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 28 nov 2018, 08:34

BosnianKingdom je napisao/la:Oj za dva miliona sta su mogli uraditi, teren perfekcija i jos bruku stvari srediti.

Kolike su dimenzije semafora u Zenici?
A cek, hoce li uopste biti ekran ili samo brojevi ?
Mislim da je oko 40m2 u Zenici.
A bit ce ti led displej. Mozes na njemu film gledat ako zelis :mrgreen:
It's better when it's live

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 328
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TETRAPAK » 28 nov 2018, 12:37

JaskoBiH je napisao/la:Da li kosevo moze da dobije trecu kategoriju bez natkrivanja odredjenog dijela sjedista ?
Pa 3 kategorija je i bio. Jedno vrijeme je izgubio status ali radjene su neke stvari vjerovatno je opet 3 kat.

Avatar
avenija
Postovi: 13626
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 28 nov 2018, 12:52

hlive je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:Oj za dva miliona sta su mogli uraditi, teren perfekcija i jos bruku stvari srediti.

Kolike su dimenzije semafora u Zenici?
A cek, hoce li uopste biti ekran ili samo brojevi ?
Mislim da je oko 40m2 u Zenici.
A bit ce ti led displej. Mozes na njemu film gledat ako zelis :mrgreen:
11,5m x 7m je kod nas na BP. Znaci oko 80 m2.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 28 nov 2018, 15:08

Konačno i da Kosevo dobije moderan semafor...i vrijeme je bilo...
Kad pogledam neke Olimpijske stadione, kao sto su Varsava, Atina, Berlin, Rim, Kijev, Bec itd onda se s pravom moze reci da vrijedi ulagati i u nas najveci stadion, nakon sto se usminka , a nakon toga sredi teren i druge stvari, bez problema moze igrati i reprezentacija.. Kad moze Italija igrati u Rimu, Njemacka u Berlinu, Austrija u Rimu, Srbija na Marakani, Hrvatska u Zagrebu, Grcka u Atini, Poljska u Varsavi-dakle sve olimpijski stadioni... onda ne znam zasto BIH ne bi igrala na renoviranom Kosevu!?

Avatar
alacious
Postovi: 4307
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la alacious » 28 nov 2018, 15:22

bosnas_ je napisao/la:Konačno i da Kosevo dobije moderan semafor...i vrijeme je bilo...
Kad pogledam neke Olimpijske stadione, kao sto su Varsava, Atina, Berlin, Rim, Kijev, Bec itd onda se s pravom moze reci da vrijedi ulagati i u nas najveci stadion, nakon sto se usminka , a nakon toga sredi teren i druge stvari, bez problema moze igrati i reprezentacija.. Kad moze Italija igrati u Rimu, Njemacka u Berlinu, Austrija u Rimu, Srbija na Marakani, Hrvatska u Zagrebu, Grcka u Atini, Poljska u Varsavi-dakle sve olimpijski stadioni... onda ne znam zasto BIH ne bi igrala na renoviranom Kosevu!?
Odakle Hrvatskoj i Srbiji olimpijski stadioni? :roll:

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la anonymousHD » 28 nov 2018, 16:03

J3be ga malo izraz olimpijski i atletski stadion.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 28 nov 2018, 19:02

Ja još ne vjerujem da će na Koševu ovo raditi :D A ako odrade ovo, biće fantastično. Moderan semafor i treba Koševu. Dalje, uređenje VIP lože, isto jako bitan segment. Doduše, na Koševu je VIP fin svakako, ali to se važda može šminkati. Dalje, novinarske kabine. Ne znam šta to podrazumijeva, ali ako je sređivanje onih iznad zapada ili bilo šta takvo, to je isto nasušna potreba na Koševu. Odlično.
Ulaz u stadion - ako se misli na ono ispod istoka, svaka čast da su se sjetili isto :D Službene prostorije su isto ok, ali vazda može bolje. Tartan staza je super stvar jer popravi dojam. Uostalom, ima masu primjera okolo.
I na kraju, ovo farbanje, ne treba komentarisati dok ne vidimo na šta će izaći. Koševo se može fino s vana uraditi, baš lahko, ali da li će ovi znati, daBogda.

Uglavnom, izražavam skepsu u pogledu ovog. Ako urade, svaka čast. Onda još treba zamijeniti travnjak i komotno se reprezentacija može slati na Koševo kad god treba.

Avatar
Vanja8
Postovi: 10205
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vanja8 » 28 nov 2018, 19:06

Hantraga je napisao/la:Ja još ne vjerujem da će na Koševu ovo raditi :D A ako odrade ovo, biće fantastično. Moderan semafor i treba Koševu. Dalje, uređenje VIP lože, isto jako bitan segment. Doduše, na Koševu je VIP fin svakako, ali to se važda može šminkati. Dalje, novinarske kabine. Ne znam šta to podrazumijeva, ali ako je sređivanje onih iznad zapada ili bilo šta takvo, to je isto nasušna potreba na Koševu. Odlično.
Ulaz u stadion - ako se misli na ono ispod istoka, svaka čast da su se sjetili isto :D Službene prostorije su isto ok, ali vazda može bolje. Tartan staza je super stvar jer popravi dojam. Uostalom, ima masu primjera okolo.
I na kraju, ovo farbanje, ne treba komentarisati dok ne vidimo na šta će izaći. Koševo se može fino s vana uraditi, baš lahko, ali da li će ovi znati, daBogda.

Uglavnom, izražavam skepsu u pogledu ovog. Ako urade, svaka čast. Onda još treba zamijeniti travnjak i komotno se reprezentacija može slati na Koševo kad god treba.
Pa sta znam,po meni je prioritetnije bilo da se za te novce uradio travnjak,odnosno da se zeleni tepih napravi po modernim Evropskim standardima...
Treba i semafor,slažem se kao šminkanje,ali mislim da je ovo neophodnije urediti...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.