Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 04 dec 2018, 12:26

tramvaj do hrasnice :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16517
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 06 dec 2018, 09:07

insegnante je napisao/la:Ja sam mislio da je ta prica o NS u Halilovicima glupost, predizborna i naucna fantastika, fakat sam se zijanio kad sam vidio tu veliku sliku na zidu, odmah na ulazu. Misljenja sam da treba uloziti novac u tri stadiona, cime bi profitirao i klupski fudbal. Međutim, ocigledno da bi stranci dali neke pare iskljucivo za nacionalni, pa nas savez hoce da iskoristi, cim je taj stadion postavio kao cilj.
to sa slikom pravo puno znači :D :mrgreen:

bila je sedamdesetih, nakon rekonstrukcije i otvranja sa reflektorima, u klupskim prostorijama na grbavici čuvena maketa budućeg stadiona grbavica, sa nekoliko pomoćnih stadiona, rukometnim i košarkaškim terenima na šamcu itd .... to je bila senzacija, svi smo išli tamo, gledali to i divili se istome .... znamo šta i koliko od toga je napravljeno! :mrgreen:

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 06 dec 2018, 23:34

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 23 dec 2018, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la insegnante » 07 dec 2018, 00:34

Razumijemo se, ali kad pogledamo FSBiH je, sto se tice infrastrukture, uradio sljedece:
-Trening kamp u Zenici
-Ulozeno dobre love u BP i Grbavicu
-Izgrađena zgrada FSBiH. Sad kada ce doci Nacionalni stadion na red :D
Bitno je da imamo trenutno gdje igrati, dva su stadiona osposobljena.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 07 dec 2018, 13:19

Ništa se nema od tog osposobljavanja stadiona na ho-ruk. Mora se pažnja posvetiti manjim sredinama, stadionima i osmisliti fondove za unapređenje infrastrukture u manjim sredinama. I opet ponavljam, to strogo treba biti kroz sufinansiranje, a klubovi i savez trebaju skupa raditi na tome da lokalne zajednice prepoznaju važnost i uključe se. Nije dovoljno samo reći: eto mi ćemo sufinansirati, bez plana, vizije, bez dobro osmišljenih projekata.

Stadion Veleža je recimo nešto za što se mora naći model da se uključe i Mostar, i HNK, i Savez, plus Velež, kako bi što prije dobio reflektore, novu travu i kako bi se sredio tako da mlada reprezentacija može redovno igrati dole. Hercegovini fali toga.
Zrinjskog također treba potaći na korake. I tamo je prioritet teren, pa onda tribine.
U Bijeljini također treba isfinansirati teren i reflektore. To je kraj koji godinama unazad daje najviše premijerligaša uz Sarajevo i onaj stadion treba dovesti u dobro stanje.
Tuzlu ne treba ni spominjati, jer je tu kompliciranija priča.

U ovim stvarima leži dugoročni napredak, a ne u bezveznom pumpanju para u već ok stadione. Savez treba sufinansirati teren, reflektore, a ovo ostalo klubovima po ćejfu vala.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sagitarius » 07 dec 2018, 13:34

insegnante je napisao/la:Razumijemo se, ali kad pogledamo FSBiH je, sto se tice infrastrukture, uradio sljedece:
-Trening kamp u Zenici
-Ulozeno dobre love u BP i Grbavicu
-Izgrađena zgrada FSBiH. Sad kada ce doci Nacionalni stadion na red :D
Bitno je da imamo trenutno gdje igrati, dva su stadiona osposobljena.
Pa i ne baš.Grad Zenica je uložio dobru lovu.
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Osim13 » 07 dec 2018, 13:39

I kod nas je hadžija Miske ulagao sam iz svog džepa, da ga Allah nagradi ništa savez sa tim nema
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 07 dec 2018, 14:10

Ma sto se tice stadiona Grčka i Italija na Bilinom,sarajlijama prepustit ove neatraktivne reprezentacije i to je to...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 07 dec 2018, 16:23

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 23 dec 2018, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15860
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 07 dec 2018, 17:07

FSB je napisao/la:Stadion Rođeni treba pretvoriti u stalni stadion za mladu reprezentaciju. Uslovi već postoje a biće još bolji. Mostar ima aerodrom i mediteransku klimu. I NSBiH tu ima interes da podrži gradnju jednog modernog fudbalskog centra.
Tako je
I svaka vama cast
Kroz sta ste sve prosli i spasili svog Veleza
Kapa do poda
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 07 dec 2018, 17:17

Pa to i ja govorim, ali dole se očito sve kreće jako kilavo. Oni najave 5 stvari, a urade jednu, jednu i po. I ne znam u čemu je fol. Nedostatak sredstava valjda, ali opet imam dojam da su se zatvorili u sebe umjesto da potraže finansijere na svim stranama.

Šta je s reflektorima na tom stadionu? Mislim da je savez spreman to finansirati, ali Velež bi morao obezbjediti uslove za njih (struja, agregat i sl.).
Nakon toga će se morati poraditi i na terenu. Prvo, na travi, drugo na dimenzijama koje su spominjane. Čak bih rekao da oni i ne moraju ulagati milione u teren sada, ali bi trebali kopirati Širokog u tome. Za onu dole klimu, teren je bitno samo fino dotjerati i redovno održavati.
Također, potrebno je vala dotjerati vanjski izgled centralne tribine, jer je ono toliko jednostavno, a toliko se zanemaruje.
Ove stvari, uz postavljanje stolica na centralnu tribinu, Velež bi trebao završiti do Premijer lige BiH.

U srednjem roku, a o tome smo pisali mnogo puta, mislim da trebaju prvo razmišljati o rušenju tribine za RA i dizanju nove na njenom mjestu, kako bi stadion postao izuzetno kompaktna i lijepa sredina. To, ili krov na centralnoj.

Izgradnja glavne tribine sa svim uslovima ispod je posljednja faza i otprilike je ekvivalentna izgradnji Željinog zapada. Ako se mene pita, ok je da ovo bude i u nekom roku do 7-8 godina. Mnogo je važnije kroz ranije, gore navedene faze, dovesti da je ta glavna tribina jedino što fali.

Avatar
FliX
Postovi: 4706
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 07 dec 2018, 18:07

rishovski je napisao/la:Ma sto se tice stadiona Grčka i Italija na Bilinom,sarajlijama prepustit ove neatraktivne reprezentacije i to je to...
Dosadile su mi repke na Bilinom tipa Portugala, Spanije, Belgije. Kakva Italija, kakve karafeke. Daj nam na Bilinom nesto lakse. Armenija, Lihtenstajn, moze i Finska. :kafa:

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 07 dec 2018, 18:51

Hantraga je napisao/la: Šta je s reflektorima na tom stadionu? Mislim da je savez spreman to finansirati, ali Velež bi morao obezbjediti uslove za njih (struja, agregat i sl.)..
Velez je usao projekt ali je nastao zastoj tu opcenito. Savez daje samo rasvjetna tijela sto je cca 150-200 000Km a sve ostalo mora lokalna zajednica i klub. Cifre su velike i lok zajednice ugl ne zele. Priprema terena, stope za stubove, stubovi, kabliranje itd je dosta skupo i kostala bi lok zajednice preko 500 000KM(ako se ne varam). Sar i Zeljo su vec dobili i trebao bi i Siroki jer vec ima sve, samo ce promjenit rasvjetna tijela.
It's better when it's live

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 07 dec 2018, 22:13

Hantraga je napisao/la: Stadion Veleža je recimo nešto za što se mora naći model da se uključe i Mostar, i HNK, i Savez, plus Velež, kako bi što prije dobio reflektore, novu travu i kako bi se sredio tako da mlada reprezentacija može redovno igrati dole. Hercegovini fali toga.
Koliko je realno da dole igra Bosna i Hercegovina? Ja bih prvi volio, ali politička situacija dole je malo čudna, ne bi fudbaleri mogli ići s jedne na drugu stranu, a da ih neko ne nabode na šaku.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 07 dec 2018, 23:16

Pretjeruje se što se toga tiče. Prvo, neće fudbaleri šetati ko turisti Mostarom svakako, ne šetaju ni Sarajevom. Dole su da odigraju utakmicu, dan ranije i svakako u hotelu. Kao i u Sarajevu, prošetati će gradom zajedno i šta je tu frka? Mogu otići i u prirodu, u Blagaj, na Kravice, u Hutovo Blato, baš ljepota za organizovati par dana dole u tišini. Ako treba duže boraviti, ima Čitluk, ima Međugorje, ima Karaotok. :)

Drugo, igrala je mlada već na stadionu Veleža mislim kontra Crne Gore? Ili je to bila neka još mlađa? Nevažno, nema nikakvog problema da to bude dole.

A treće, zaista mislim da se pretjeruje sa tim nemoguće organizovati utakmicu za neke sredine. OK, nije to moguće raditi u RS, nije to moguće raditi u Širokom. Ali, igrala je rukometna repka u Vitezu i situacija bila perfektna. Ne vidim uopšte problem u tome. Postoje kreteni, grupice, koje ele incidente i koji na sve gledaju s mržnjom, ali postoji i veliki dio onih kojim je to sasvim ok. Pa i u Mostaru je U19 ili U17 repka igrala utakmicu prije koju godinu. I, bilo je par stotina ljudi koji su to sasvim dostojanstveno popratili. Ustvari, naravno, našlo se 5-10 kretena koji su nakon što je počela himna ostali sjebani jer niko ne zviždi, pa su se onda malo sabrali i počeli sa urlanjem, ali 80% onih koji su došli pogledati fudbal, ispratili su to najnormalnije. Eh dobro, bio bi problem da 10.000 ljudi počne marširati, dolaziti u konfliktne situacije s tim grupicama, ali u dugom roku se sigurno može i to planirati.

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 07 dec 2018, 23:59

Hantraga je napisao/la:Pretjeruje se što se toga tiče. Prvo, neće fudbaleri šetati ko turisti Mostarom svakako, ne šetaju ni Sarajevom. Dole su da odigraju utakmicu, dan ranije i svakako u hotelu. Kao i u Sarajevu, prošetati će gradom zajedno i šta je tu frka? Mogu otići i u prirodu, u Blagaj, na Kravice, u Hutovo Blato, baš ljepota za organizovati par dana dole u tišini. Ako treba duže boraviti, ima Čitluk, ima Međugorje, ima Karaotok. :)

Drugo, igrala je mlada već na stadionu Veleža mislim kontra Crne Gore? Ili je to bila neka još mlađa? Nevažno, nema nikakvog problema da to bude dole.

A treće, zaista mislim da se pretjeruje sa tim nemoguće organizovati utakmicu za neke sredine. OK, nije to moguće raditi u RS, nije to moguće raditi u Širokom. Ali, igrala je rukometna repka u Vitezu i situacija bila perfektna. Ne vidim uopšte problem u tome. Postoje kreteni, grupice, koje ele incidente i koji na sve gledaju s mržnjom, ali postoji i veliki dio onih kojim je to sasvim ok. Pa i u Mostaru je U19 ili U17 repka igrala utakmicu prije koju godinu. I, bilo je par stotina ljudi koji su to sasvim dostojanstveno popratili. Ustvari, naravno, našlo se 5-10 kretena koji su nakon što je počela himna ostali sjebani jer niko ne zviždi, pa su se onda malo sabrali i počeli sa urlanjem, ali 80% onih koji su došli pogledati fudbal, ispratili su to najnormalnije. Eh dobro, bio bi problem da 10.000 ljudi počne marširati, dolaziti u konfliktne situacije s tim grupicama, ali u dugom roku se sigurno može i to planirati.
Gluposti. Kod nas budu igraci od Sarajeva pa nadalje, setaju gradom prije tekme nitko ih ne dira.

Druga stvar, U19 je prije koju godinu igrala na Pecari kvalifikacije, sve proslo bez i najmanjeg incidenta,stovise, vise publike bilo nego sto u Sar ili negdje drugo bude.
It's better when it's live

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 08 dec 2018, 00:01

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 23 dec 2018, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HeraklitMracni » 08 dec 2018, 10:46

Velez sad treba raditi na reflektorima , jel dole kad su vrucine , nemoguce podnijeti...

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 08 dec 2018, 12:12

hlive je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:Pretjeruje se što se toga tiče. Prvo, neće fudbaleri šetati ko turisti Mostarom svakako, ne šetaju ni Sarajevom. Dole su da odigraju utakmicu, dan ranije i svakako u hotelu. Kao i u Sarajevu, prošetati će gradom zajedno i šta je tu frka? Mogu otići i u prirodu, u Blagaj, na Kravice, u Hutovo Blato, baš ljepota za organizovati par dana dole u tišini. Ako treba duže boraviti, ima Čitluk, ima Međugorje, ima Karaotok. :)

Drugo, igrala je mlada već na stadionu Veleža mislim kontra Crne Gore? Ili je to bila neka još mlađa? Nevažno, nema nikakvog problema da to bude dole.

A treće, zaista mislim da se pretjeruje sa tim nemoguće organizovati utakmicu za neke sredine. OK, nije to moguće raditi u RS, nije to moguće raditi u Širokom. Ali, igrala je rukometna repka u Vitezu i situacija bila perfektna. Ne vidim uopšte problem u tome. Postoje kreteni, grupice, koje ele incidente i koji na sve gledaju s mržnjom, ali postoji i veliki dio onih kojim je to sasvim ok. Pa i u Mostaru je U19 ili U17 repka igrala utakmicu prije koju godinu. I, bilo je par stotina ljudi koji su to sasvim dostojanstveno popratili. Ustvari, naravno, našlo se 5-10 kretena koji su nakon što je počela himna ostali sjebani jer niko ne zviždi, pa su se onda malo sabrali i počeli sa urlanjem, ali 80% onih koji su došli pogledati fudbal, ispratili su to najnormalnije. Eh dobro, bio bi problem da 10.000 ljudi počne marširati, dolaziti u konfliktne situacije s tim grupicama, ali u dugom roku se sigurno može i to planirati.
Gluposti. Kod nas budu igraci od Sarajeva pa nadalje, setaju gradom prije tekme nitko ih ne dira.

Druga stvar, U19 je prije koju godinu igrala na Pecari kvalifikacije, sve proslo bez i najmanjeg incidenta,stovise, vise publike bilo nego sto u Sar ili negdje drugo bude.
Moguće fakat :) Ja znam da je tekma pod Bijelim Brijegom sa Ukrajinom meščini prošla regularno.
Za Široki nisam samo bio siguran koliko bi se našlo budala koje će nešto željeti isprovocirati na obje strane.

Inače, je li ima kakvih snimaka s te tekme na Pecari?

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 08 dec 2018, 12:27

Hantraga je napisao/la:
Moguće fakat :) Ja znam da je tekma pod Bijelim Brijegom sa Ukrajinom meščini prošla regularno.
Za Široki nisam samo bio siguran koliko bi se našlo budala koje će nešto željeti isprovocirati na obje strane.

Inače, je li ima kakvih snimaka s te tekme na Pecari?
It's better when it's live

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.