Rekonstrukcija stadiona u BiH

redbull93
x 337
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 17 nov 2019, 12:18

Jasta ce, nama se uvijek gleda kroz prste sve, to nas i yebe najvise. Ne znam po cemu smo to zasluzili.
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

Orangina85
x 12
Kontakt:

Post Postao/la Orangina85 » 17 nov 2019, 12:20

Cepi1981 je napisao/la:
17 nov 2019, 04:12
Orangina85 je napisao/la:
17 nov 2019, 00:31
Cepi1981 je napisao/la:
16 nov 2019, 19:52

Hoce savez je tu zbilja svakome kome je potrebna pomoci ce, sta bi mi bez saveza i bez naseg Begica??? Momak cime se lupas, daj i meni malo da se razrahatim..
Preko saveza su dosad ulozena sredstva u Bilino polje, Grbavicu, pomocni teren u Banja Luci, pomocni teren Velezu (oba sa vjestackom travom, reflektori na 5-6 stadiona i sada se pravi 15 terena sa vjestackom travom po Bosni.
Sve to sto si nabrojao nije sam savez odradio nego su i oni ucestvovali u krpljenju tih stadiona koje si nabrojao.
Tako je, i kada su bili iz uefe za ovih milion eura sto se odlucivalo u koji stadion ce se uloziti jasno je receno da uefa ne ulaze ni u jedan projekat 100% vec mora i looalna zajednica. Ono sto sam htio reci jeste da se mogu preko saveza povuci sredstva i s obzirom na ulaganja Veleza dosad siguran sam da bi se moglo to iskombinovati

Machak
x 97
Kontakt:

Post Postao/la Machak » 17 nov 2019, 13:05

Mnogi ovdje ne shvataju da nece savez, lokalne zajednice, mjesne zajednice, opcina, institucije dati novac na ljepe oci ili zato sto neki klub hoce da prav, renovira, gradi...itd.

Mora biti neki osnov za to, primjera radi Zeljeznicar prednjaci u tome jer ima projekte na papiru, legitimne dokumente o tome, ima dozvole građevinske/urbanisticke - sve to kosta para, a tek onda kada dođe do realizacije kosta duplo-troduplo vise, i onda logicno da traze partnera za projekat od 5. milona KM kao sto je npr. projekat novg juga.

Ja sam gore napisao da se ljudi iz Veleza po pitanju stadiona moraju fokusirati na teren, kad vec imaju svoj stadion, zemlju, dosta toga su vec uradili i to je sigurno puno kostalo, postavljaju im se reflektori (to savez djelom finansira sto je OK), neka krenu sa realizacijom dokumentacije - projekta terena, pa neka kontatktiraju opet savez, institucije u Mostaru, lokalnu zajednic pa im mozda pomongu.

Također stadion Pecara koji su domaci tamo dosta sredili, mogu igrati trece-predkolo na njemu sto je vise nego dobro, relano oni su limitirani prostorno, tamo nema mjesta da se rusi bilo sta da bi se dizale nove tribine ili objekti okolo. Neka se fokusiraju na teren, isto da ganjaju dokumentaciju, projekat, a onda kontaktiraju savez, Siroki Brijeg ima status grada pa im moze itekako pomoci...itd.

Također stadion u Banja Luci, da se ne ponvaljamo sta i kako, također stadion Tusanj u Tuzli,...itd.

Samo da savez pocne imati vise obzira, a pogtovo lokalne zajednice, mjesne zajednice, opcine, institucije gradova i mjesta sirom BiH. Realno multi milionski su buđeti, ima i prvise para samo da se manje pljacka i otima, moze se pomoci klubovima.

pravnik1981
Kontakt:

Post Postao/la pravnik1981 » 17 nov 2019, 15:52

Tristan10 je napisao/la:
17 nov 2019, 10:50
Gledaj te ljudi kako Albanija radi, i dobili nov nacionalni stadion. Nasli privatnog investitora koji je ulozio 40 mio. a UEFA 10 mio. koji je tih 1/5 sto je maksimalno koliko mogu podrzati takav projekat. Ne znam kako nemamo ljude sa imalo vizije i slicne stvari napravimo. Svake godine se odrzava Sarajevo Business Forum, dolaze veliki potencijalni investitori najvise iz Azijski zemalja, i niko npr iz kantona Sarajevo nije u stanju nesto slicno da smisli.
I oni grade stadion za repku, **** to, kakve Velez(Borac, Sloboda...) ima koristi od repke i nacionalnog stadiona ? Nikakve. Hocu da gledam Europske tekme na stadionu Rođeni(kad budu aBd) a ne na nacionalnom stadionu. Kakvi su im stadioni klubova u prvoj ligi? Dobri kao ovaj nacionlani?

Tristan10
x 46
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 17 nov 2019, 15:57

pravnik1981 je napisao/la:
17 nov 2019, 15:52
Tristan10 je napisao/la:
Gledaj te ljudi kako Albanija radi, i dobili nov nacionalni stadion. Nasli privatnog investitora koji je ulozio 40 mio. a UEFA 10 mio. koji je tih 1/5 sto je maksimalno koliko mogu podrzati takav projekat. Ne znam kako nemamo ljude sa imalo vizije i slicne stvari napravimo. Svake godine se odrzava Sarajevo Business Forum, dolaze veliki potencijalni investitori najvise iz Azijski zemalja, i niko npr iz kantona Sarajevo nije u stanju nesto slicno da smisli.
I oni grade stadion za repku, **** to, kakve Velez(Borac, Sloboda...) ima koristi od repke i nacionalnog stadiona ? Nikakve. Hocu da gledam Europske tekme na stadionu Rođeni(kad budu aBd) a ne na nacionalnom stadionu. Kakvi su im stadioni klubova u prvoj ligi? Dobri kao ovaj nacionlani?
Pa super, neka Velez gradi, raduje me. Samo ne vidim kakve veze ima to s tim ako se i napravi nacionalni stadion.

pravnik1981
Kontakt:

Post Postao/la pravnik1981 » 17 nov 2019, 16:00

Tristan10 je napisao/la:
17 nov 2019, 15:57
Tristan10 je napisao/la:
Pa super, neka Velez gradi, raduje me. Samo ne vidim kakve veze ima to s tim ako se i napravi nacionalni stadion.
Bolje neka ulazu u klubove, podju li gradit nacionalni stadion klubovi nece marke vidit od saveza. Ovako nekad i vidimo

Tristan10
x 46
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 17 nov 2019, 16:04

17 nov 2019, 16:00
Tristan10 je napisao/la:
17 nov 2019, 15:57

Bolje neka ulazu u klubove, podju li gradit nacionalni stadion klubovi nece marke vidit od saveza. Ovako nekad i vidimo
To uopste nije povezano. Svaki klub moze traziti od Saveza preko uefe za neki projekat, gdje oni finansiraju cini mi se 1/5. Niko ne moze sprijeciti Velez ili bilo koji klub da napravi svoj projekat i trazi preko fondova. Samo sam htjeo da kazem da ovo sto je Albanija uradila je prava stvar, 50 mio eura vrijednost projekta, 10 mio UEFA i 40 mio privatna kompanija koja je napravila kompleks uz stadion i tako im se isplatilo.

Hantraga
x 14
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 17 nov 2019, 16:10

A u Veležu misle spojiti glavnu tribinu i ovu gdje je RA? Ili je to ipak nemoguće? Ja to vala ne bih radio :D Bog zna na šta će to ispasti, a ovako imaju potencijal za fini stadiončić u britanskom stilu. Sviđa mi se ovo što će raditi prvo RA tribinu, jer je finansijski manje komplikovana i već tada će stadion poprimiti fine obrise. U pravu je neko ko reče da za kategorizaciju to ne znači ništa, ali i to će brzo doći na red.

I nije mi jasno ovo što je neko od Rođenih pisao za pomjeranje terena. Loš je pogled sa VIP tribine sad, je li? Ako se može vidjeti cijeli teren, te ako iza gol aut linije ima dovoljno prostora u skladu sa standardima, ja to ne bih radio. Dakle, odmakao bih samo da se zadovolje UEFA standardi. Ta tribina će svakako biti najobičnija tribina za koju godinu.

I naravno da trebaju što prije raditi i na prilazima stadionu i sa gradom to sređivati. Što prije recimo moraju napraviti asfaltni prilaz prije onih restorana/kuća prema RA tribini, da bi se rasteretio postojeći ulaz koliko-toliko. Idealno bi bilo da riješe cijeli plato iza VIP tribine do magistrale i da tu naprave trg za ulazak na stadion. Čak, u nekoj budućnosti, meni bi bilo logično da ovaj prolaz iza kuća na trenutnu RA tribinu ustvari bude za goste (da RA tribina bude gostujuća), a da se oni prebace na kontra stranu.

pravnik1981
Kontakt:

Post Postao/la pravnik1981 » 17 nov 2019, 18:04

Hantraga je napisao/la:
17 nov 2019, 16:10
A u Veležu misle spojiti glavnu tribinu i ovu gdje je RA? Ili je to ipak nemoguće? Ja to vala ne bih radio :D Bog zna na šta će to ispasti, a ovako imaju potencijal za fini stadiončić u britanskom stilu. Sviđa mi se ovo što će raditi prvo RA tribinu, jer je finansijski manje komplikovana i već tada će stadion poprimiti fine obrise. U pravu je neko ko reče da za kategorizaciju to ne znači ništa, ali i to će brzo doći na red.

I nije mi jasno ovo što je neko od Rođenih pisao za pomjeranje terena. Loš je pogled sa VIP tribine sad, je li? Ako se može vidjeti cijeli teren, te ako iza gol aut linije ima dovoljno prostora u skladu sa standardima, ja to ne bih radio. Dakle, odmakao bih samo da se zadovolje UEFA standardi. Ta tribina će svakako biti najobičnija tribina za koju godinu.

I naravno da trebaju što prije raditi i na prilazima stadionu i sa gradom to sređivati. Što prije recimo moraju napraviti asfaltni prilaz prije onih restorana/kuća prema RA tribini, da bi se rasteretio postojeći ulaz koliko-toliko. Idealno bi bilo da riješe cijeli plato iza VIP tribine do magistrale i da tu naprave trg za ulazak na stadion. Čak, u nekoj budućnosti, meni bi bilo logično da ovaj prolaz iza kuća na trenutnu RA tribinu ustvari bude za goste (da RA tribina bude gostujuća), a da se oni prebace na kontra stranu.
Spojit ce se krov, tj izgledat ce kao iz jednog dijela, a tribine se nece spajati. Iz coska sadasnje vip tribine se ne vidi korner na suprotnoj strani pa ce se zbog toga pomjeriti teren malo. A to da sadasnja RA tribina bude bude gostujuca, od tog nema nista. Ova nova RA tribina se pravi po zahtjevima RA i izgledat ce kako oni zamisle, tako da od premjestanja nema nista.

JaskoBiH
x 13
Kontakt:

Post Postao/la JaskoBiH » 17 nov 2019, 20:23

Ima li kakvih slika,dokle su dosli radovi ?

Sarajlijaaa46
Kontakt:

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 17 nov 2019, 20:30

Prema nezvanicnim informacijama,Fk Sarajevo ce graditi svopstveni stadion u butmiru,kapaciteta 22 hiljade,po najboljim standardima kategorije 4.Da li cemo viditi prvu arenu u Bosni i Hercegovini?

rishovski
x 41
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 17 nov 2019, 21:06

Sarajlijaaa46 je napisao/la:
17 nov 2019, 20:30
Prema nezvanicnim informacijama,Fk Sarajevo ce graditi svopstveni stadion u butmiru,kapaciteta 22 hiljade,po najboljim standardima kategorije 4.Da li cemo viditi prvu arenu u Bosni i Hercegovini?
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
F.Y.R. of Macedonia

Machak
x 97
Kontakt:

Post Postao/la Machak » 17 nov 2019, 21:11

Postavljanje krova istocne tribine stadiona Grbavica pocinje 25. novembra.

A za novembar 2020. godine, najavljen je pocetak gradnje nove juzne tribine. :kafa:

Hantraga
x 14
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 17 nov 2019, 21:31

17 nov 2019, 18:04
Spojit ce se krov, tj izgledat ce kao iz jednog dijela, a tribine se nece spajati. Iz coska sadasnje vip tribine se ne vidi korner na suprotnoj strani pa ce se zbog toga pomjeriti teren malo. A to da sadasnja RA tribina bude bude gostujuca, od tog nema nista. Ova nova RA tribina se pravi po zahtjevima RA i izgledat ce kako oni zamisle, tako da od premjestanja nema nista.
Meni to sa spajanjem krova u startu djeluje kao nešto što u konačnici neće ispasti na dobro. Ovaj krov koji je iznad VIP tribine nema šanse da sastave i na šta. S druge strane, kad jednom naprave centralnu, slična je stvar. Po meni, puno bolje bi bilo da natkriju odvojeno.

redbull93
x 337
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 17 nov 2019, 21:48

Al kako najave se vec pustaju medju masu i obicno je pocetak radova oko izbora sljedece godine 😂

Ne samo za stadione, za sve u drzavi. Do kad ce vise raja padat na njihove ublehe.
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

Ado86
Kontakt:

Post Postao/la Ado86 » 17 nov 2019, 21:54

Znaci tema od 2008 godine a mi jos nemamo kvalitetnog stadiona u drzavi.

Svaka cast Albaniji na novom stadionu. :clap: :clap: :clap:

Sarajlijaaa46
Kontakt:

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 17 nov 2019, 22:36

Sta se lozite ahhahahahah logicno da se zajebavam,za sad :silent: :shhh:

JaskoBiH
x 13
Kontakt:

Post Postao/la JaskoBiH » 18 nov 2019, 11:22

Evo sta se desi kad Albanci otvaraju stadion hahaha

pravnik1981
Kontakt:

Post Postao/la pravnik1981 » 18 nov 2019, 14:21

Neko postavi na naš forum slike od jutros

slika
slika
slika
slika
slika

bhfanatic14
x 38
Kontakt:

Post Postao/la bhfanatic14 » 18 nov 2019, 14:49

Ima ovdje fino mjesta za jednu lijepu veliku tribinu! Samo da naprave kako treba ! :bih: Ja bi napravio pravu navijacku tribinu samo stojeca mjesta i krov ! Kao u Regensburga ona tribina iza gola bila bi ekstra. Samo eto malo manja zbog prostora. Samo neka se radi , bravo velez!
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.