Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 17 jan 2020, 14:36

Pogledaj sjever na istoj islici pa ce ti biti jasno o cemu pricam
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 17 jan 2020, 14:37

JavierBosnia je napisao/la:
17 jan 2020, 14:34
kontrasviju je napisao/la:
17 jan 2020, 14:25


A ja ti kažem da ti ne vidiš. Prva dva stuba do sjevera i dva stuba do juga su na samim stepenicama kod ulaza, dok su 2 od 3 stuba koja se nalaze na sredini tribine, udaljena od ulaza nekih 5,6 stolica. Jedino se ističe ovaj centralni stub.

Uostalom imaš par snimaka na yt, pa se sam uvjeri.

slika

Zadnja 4 stuba ni blizu ulaza
Ne znam sta ti nije jasno
Otvori oci
Koja zadnja 4 stuba? Je li se to tebi tribina završava kod slova I? Fino sam napisao da 2 stuba do sjevera i 2 do juga su na samom ulazu.

Probaj naći sliku od jučer ili prekjučer, a ne sliku staru 5 dana, pa ćeš vidjeti o čemu pričam.
1921

Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 17 jan 2020, 14:40

TeaM87 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:20
Toholji je napisao/la:
17 jan 2020, 14:15
TeaM87 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:10


duplo
Ne vjerujem da je dupla, jedno 30% u materijalu i njegovoj obradi do galvanizacije. On diktrira cijenu ako je bio recimo 700 hiljada jos dodatnih 210 i nek stignu ostali radovi ruke i sl zo je 250 000KM
Ja sam iz kluba dobio info da je duplo razlika, jer i sama tribina je pravljena za krov sa stubovima i tu se dosta ustedilo (iz dva dijela je napravljena tribina sa rascjepom na sredini), skuplja bi znaci i sama tribina bila. Takodjer, vanjska konstrukcija krova bez stubova bi izlazila iz gabarita stadion i tu bi bilo dodatne peglancije i troskova sa dozvolama.
Skuplje je, duplo nije pa razmisli sam.. trebala bi se raditi bar 4 stuba van stadiona na koja bi se kacila konstrucija.. to bi bilo van gabarita stadiona, daleko od toga da je komplikovano i duplo skuplje. Znas sto ljude u savezu i vrhu Zelje briga posebno jel ovako il bez stubova kad je u pitanju 20/30% dosatnih ulaganja. Al,eto i ovo daleko bolje nego golo

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Tristan10 » 17 jan 2020, 14:40

U tome i jeste sav nas problem, uvjek pricamo moze se dotjerati, krpiti a po meni ni jedan stadion nije nivo da imas ugodjaj gledanja i da dostojno primimo strane reprezentacije. I ne vidim da neko dotjeranje moze stvari toliko promjeniti, kad su problemi fundamentalni. Za klubove, ok sasvim dovoljni uslovi, za reprezentaciju meni to nije. Mi formalno ispunjavamo sve kriterije kao sto sam ranije napisao, ali dozivljaj je meni veoma los. Da ne pricamo o stadionu Zrinjskog, ono je gore od zatvora.

Evo primjera stolice, nas svaki stadion ima one najjeftinije stolice. Ili te noge zabole, ili guzica, ili ledja, sa uskim razmakom. WC katastrofa, sam ulaz u stadion kroz onu smijesnu kontrolu pa kroz klaustrofobicni hodnik. Vidi se da se u svakom aspektu samo gledalo sto jeftinije rijesenje. Pogledaj npr A. Le Coq Arena u Tallinu. Malo stadion 15.000 mjesta, ali vidi se da je odredjeni kvalitet u svakom dijelu stadiona. Taj stadion je izgradjen prije 20 godina a i sada je daleko kvalitetniji stadion od bilo kojeg naseg stadiona, i ne, ne moze nikakvo krpljenje, dotjeravanje to promjeniti, jer je fundamentalno kvalitetniji.

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 17 jan 2020, 14:43

Prvo, trebala se u startu tribina graditi drugačije, čime bi se pripremio teren za krov bez stubova. Sjećamo se svi da su pri samoj gradnji tribine pripremljena mjesta za ankere, znači nije uopšte planirana bez stubova.

Drugo, tribina istok je prvobitno trebala imati 13 redova a građena je na 26. U prevodu, dodatno opterećenje sutra za eventualni krov bez stubova.

Treće. Padavine u Sarajevu. Baš bi bilo super da rokne metar i po snijega na krov planiran sa stubovima a građen bez stubova jer je raji ljepše tako. Ruku dajem da bi 99% "dobrobamjernih" svršavalo od sreće.

Četvrto i vjerovatno najvažnije, dobro vam momak govori, to bi duplo više koštalo. Novac koji je dala uefa djelimično se iskoristio u hibrid, nešto će u sjever a ostalo krov. Ako znamo da nas je savez dugo ucjenjivao tuđim parama, ovaj i ovakav krov je odličan.

Peto, gradite ljudi, vežite krov kablovima za nebo na Kosevu, U Zenici, U Vrapćićima i ostalim mjestima. Nije vaš problem, imate mnogo većih, hvala vam na "dobronamjernim" kritikama. Pustite da mi a ne vi dođemo iza ili ispred stubova, navijamo za našeg Želju, na stadionu 1/1 u vlasništvu kluba i na proljeće stadionu sa najviše natkrivenih mjesta.

Iduce godine aBd i Jug. Da imate o čemu pričati.


Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 17 jan 2020, 14:45

Tristan10 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:40
U tome i jeste sav nas problem, uvjek pricamo moze se dotjerati, krpiti a po meni ni jedan stadion nije nivo da imas ugodjaj gledanja i da dostojno primimo strane reprezentacije. I ne vidim da neko dotjeranje moze stvari toliko promjeniti, kad su problemi fundamentalni. Za klubove, ok sasvim dovoljni uslovi, za reprezentaciju meni to nije. Mi formalno ispunjavamo sve kriterije kao sto sam ranije napisao, ali dozivljaj je meni veoma los. Da ne pricamo o stadionu Zrinjskog, ono je gore od zatvora.

Evo primjera stolice, nas svaki stadion ima one najjeftinije stolice. Ili te noge zabole, ili guzica, ili ledja, sa uskim razmakom. WC katastrofa, sam ulaz u stadion kroz onu smijesnu kontrolu pa kroz klaustrofobicni hodnik. Vidi se da se u svakom aspektu samo gledalo sto jeftinije rijesenje. Pogledaj npr A. Le Coq Arena u Tallinu. Malo stadion 15.000 mjesta, ali vidi se da je odredjeni kvalitet u svakom dijelu stadiona. Taj stadion je izgradjen prije 20 godina a i sada je daleko kvalitetniji stadion od bilo kojeg naseg stadiona, i ne, ne moze nikakvo krpljenje, dotjeravanje to promjeniti, jer je fundamentalno kvalitetniji.
Ako bolje pogledas i taj stadion nema bas dobro urađenu krovnu konatrukciju, dosta stubova po tribini na oko 5/6 stolice od vrha

Avatar
TeaM87
Postovi: 3099
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TeaM87 » 17 jan 2020, 14:46

Toholji je napisao/la:
17 jan 2020, 14:40
TeaM87 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:20
Toholji je napisao/la:
17 jan 2020, 14:15


Ne vjerujem da je dupla, jedno 30% u materijalu i njegovoj obradi do galvanizacije. On diktrira cijenu ako je bio recimo 700 hiljada jos dodatnih 210 i nek stignu ostali radovi ruke i sl zo je 250 000KM
Ja sam iz kluba dobio info da je duplo razlika, jer i sama tribina je pravljena za krov sa stubovima i tu se dosta ustedilo (iz dva dijela je napravljena tribina sa rascjepom na sredini), skuplja bi znaci i sama tribina bila. Takodjer, vanjska konstrukcija krova bez stubova bi izlazila iz gabarita stadion i tu bi bilo dodatne peglancije i troskova sa dozvolama.
Skuplje je, duplo nije pa razmisli sam.. trebala bi se raditi bar 4 stuba van stadiona na koja bi se kacila konstrucija.. to bi bilo van gabarita stadiona, daleko od toga da je komplikovano i duplo skuplje. Znas sto ljude u savezu i vrhu Zelje briga posebno jel ovako il bez stubova kad je u pitanju 20/30% dosatnih ulaganja. Al,eto i ovo daleko bolje nego golo
Moguce da je i tako, ja samo kazem sta sam cuo,ne razumijem se previse oko tog trzista.Svejedno je po meni ovo glupost,bolje sacekati i par godina ako treba ali ga onda fino napraviti bez stubova.
FKŽ !

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Tristan10 » 17 jan 2020, 14:52

Toholji je napisao/la:
17 jan 2020, 14:45
Tristan10 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:40
U tome i jeste sav nas problem, uvjek pricamo moze se dotjerati, krpiti a po meni ni jedan stadion nije nivo da imas ugodjaj gledanja i da dostojno primimo strane reprezentacije. I ne vidim da neko dotjeranje moze stvari toliko promjeniti, kad su problemi fundamentalni. Za klubove, ok sasvim dovoljni uslovi, za reprezentaciju meni to nije. Mi formalno ispunjavamo sve kriterije kao sto sam ranije napisao, ali dozivljaj je meni veoma los. Da ne pricamo o stadionu Zrinjskog, ono je gore od zatvora.

Evo primjera stolice, nas svaki stadion ima one najjeftinije stolice. Ili te noge zabole, ili guzica, ili ledja, sa uskim razmakom. WC katastrofa, sam ulaz u stadion kroz onu smijesnu kontrolu pa kroz klaustrofobicni hodnik. Vidi se da se u svakom aspektu samo gledalo sto jeftinije rijesenje. Pogledaj npr A. Le Coq Arena u Tallinu. Malo stadion 15.000 mjesta, ali vidi se da je odredjeni kvalitet u svakom dijelu stadiona. Taj stadion je izgradjen prije 20 godina a i sada je daleko kvalitetniji stadion od bilo kojeg naseg stadiona, i ne, ne moze nikakvo krpljenje, dotjeravanje to promjeniti, jer je fundamentalno kvalitetniji.
Ako bolje pogledas i taj stadion nema bas dobro urađenu krovnu konatrukciju, dosta stubova po tribini na oko 5/6 stolice od vrha
Moze biti, ali izgradjen prije 20 godina, i vidi se da su korisceni kvalitetni materijali od fasade iz vana, prostorije u sklopu stadiona, stolice koje se mogu sklopiti, razmak izmedju mjesta da imas dovoljno mjesta za noge, pa sam krov je kvalitet, stubovi minimalno imaju uticaja. Vidi se plan i realizacija. Dosta bolji stadion od bilo kojeg stadiona u BiH, a ovo basic stadion kad gledas reprezentacije.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 17 jan 2020, 14:54, ukupno mijenjano 2 puta.

Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 17 jan 2020, 14:53

TeaM87 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:46
Toholji je napisao/la:
17 jan 2020, 14:40
TeaM87 je napisao/la:
17 jan 2020, 14:20


Ja sam iz kluba dobio info da je duplo razlika, jer i sama tribina je pravljena za krov sa stubovima i tu se dosta ustedilo (iz dva dijela je napravljena tribina sa rascjepom na sredini), skuplja bi znaci i sama tribina bila. Takodjer, vanjska konstrukcija krova bez stubova bi izlazila iz gabarita stadion i tu bi bilo dodatne peglancije i troskova sa dozvolama.
Skuplje je, duplo nije pa razmisli sam.. trebala bi se raditi bar 4 stuba van stadiona na koja bi se kacila konstrucija.. to bi bilo van gabarita stadiona, daleko od toga da je komplikovano i duplo skuplje. Znas sto ljude u savezu i vrhu Zelje briga posebno jel ovako il bez stubova kad je u pitanju 20/30% dosatnih ulaganja. Al,eto i ovo daleko bolje nego golo
Moguce da je i tako, ja samo kazem sta sam cuo,ne razumijem se previse oko tog trzista.Svejedno je po meni ovo glupost,bolje sacekati i par godina ako treba ali ga onda fino napraviti bez stubova.
Da su samo uspjeli iznaci neko rjesenja i maci ova dva stuba sa sredine dobio bu se drugaciji dojam jer oko 70% na tribini ne bi kacilo pogledom na teren ni jedan od stubova

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 17 jan 2020, 15:44

Ovdje neki odmah nesto licno shvataju cim se Grbavica spomene i krecu u poredjenja i nas stadion. Taj stadion je vas koliko i moj, kakve paralele glupe povlacite je.bo vas stadion

Sjever meni lijepo i funkcionalno izgleda i sa stubovima, valjda ce i ovo, nadam se. Moja kritika je bila na raspored stubova, necija druga uopce na stubove raspravljajte, dajte svoje misljenje, a ne ovo je nas stadion **** nam se za repku, kakvo je Kosevo kakvo je Bilino, ma daj
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 17 jan 2020, 16:38

ma treba biti posten i reci da je Zeljin stadion izrazito ruzan,jer se gradi na nacin na koji se gradilo za vrijeme Tita,u to doba bi bilo super ovako nesto gradit... danas kad vidis ovakvu konstrukciju,jasno ti je s kim imas posla i sa kakvim nizerazrednim klubom igras...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Tristan10 » 17 jan 2020, 16:57

Isto tako trening kamp gdje Sarajevo treniera, a ponekad reprezentacija. Zesca sprdacina, isto kao sto je "Akademija" sprdacina. Niti je ono kamp, ni ti je ono Akademija. Nego nekoliko terena na livadi sa par baraka.

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 17 jan 2020, 17:09

Naravno da je lično, koga vi folirate. Popljujete Želju svaki put kada imate priliku, zašto glumite da je sada nešto drugačije. Vrhunac ispoljavanja kompleksa smo vidjeli kada se birao selektor.

Ono, zabrinuli se zbog stubova. How yes nou.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 17 jan 2020, 17:12

rishovski je napisao/la:
17 jan 2020, 16:38
ma treba biti posten i reci da je Zeljin stadion izrazito ruzan,jer se gradi na nacin na koji se gradilo za vrijeme Tita,u to doba bi bilo super ovako nesto gradit... danas kad vidis ovakvu konstrukciju,jasno ti je s kim imas posla i sa kakvim nizerazrednim klubom igras...
Ne hlupaj gluposti, jedno je praviti stadion od "temelja"a nesto drugo dograditi.
Da se ima na "kamari "vidio bi kako se gradi i radi. Ne samo Zeljo, nego svi. Vi kao da zaboravljate gdje obitavamo. Koliko para toliko muzike. Drzava u kur cu osnovne ljudske potrebe na minimumu vi mastate o cemu ba.
Pa i Vrapcici za evropske standarde i kada se zavrsi bice sprdacina bolje stadione ima belgijski treceligas, ali hej i takav za nas ce biti nesto wauu.
Ja se slazem da se mogu pare bolje iskoristiti, kao recimo Tusanj, ali toliko pljuvsnje ma hajte molim vas.
Kosevo bagerom treba sravniti pa koga boli ku rac, u BiH bolje od ta tri ili cetiri stadiona nemamo i hvala bogu makar se nesto radi.
I Ne unistsvajte svaku temu yebemu mater i glupe rasprave.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 17 jan 2020, 18:37

mohikanac12 je napisao/la:
17 jan 2020, 17:09
Naravno da je lično, koga vi folirate. Popljujete Želju svaki put kada imate priliku, zašto glumite da je sada nešto drugačije. Vrhunac ispoljavanja kompleksa smo vidjeli kada se birao selektor.

Ono, zabrinuli se zbog stubova. How yes nou.

Nista brate ja u zivotu nemam druge zaninacije nego sam toliko Zeljom opterecen da se budim i spavam sa njim. Al u kurcu

Prvi bih potpisao sad da grbavica postane allianz arena, al jok, neki ovdje misle da samo oni zelji hoce dobro
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Memara » 17 jan 2020, 18:46

JavierBosnia je napisao/la:
17 jan 2020, 14:34


slika

Zadnja 4 stuba ni blizu ulaza
Ne znam sta ti nije jasno
Otvori oci
Realno mahalski stadion...

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 17 jan 2020, 19:03

Dosadni ste sa stubovim, mi navijaci Zelje prvi znamo da je greska ucinjena sa stubovima, na vrijeme se nije o tome mislilo, od pocetka gradnje istocne trbine. Kada se ovo sve zavrsi vdijet cemo kako to izgleda i kavku ce poziciju gledanja imati navijaci, bice nezgodno na prvi pogled ali nije prvi stadion u europi i svijetu sa ovakvim stubovima. Realno trebali su biti na ulazima, nazad ili naprijed ali na ulazima radi simetricnosti, sedam ulaza sedam stubova, drugacije bi i na oci izgledalo.

Prvome mi nije jasno sta su uradili i zasto na ovaj nacin. Samo da na kraju dobro bude jer tesko im se ako sta zayebu, kakav ce gnjev navijaca biti.
Zadnja izmjena: Machak, dana/u 17 jan 2020, 19:08, ukupno mijenjano 2 puta.
Mjau !

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 17 jan 2020, 19:06

Pazi ti ovog podstanara sa Koseva odozgo :urnebes: :urnebes:
@igrajlopte 🐦

PovratakPaprike
Postovi: 70
Pridružen/a: 24 okt 2017, 12:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la PovratakPaprike » 17 jan 2020, 19:08

Ma pričate gluposti, bit će to na kraju skroz lijep stadion, pogotovo kad se, nakon juga, riješi i zapad. I to evo govorim ja, koji ne navijam za Želju. Jest da stubovi malo bodu oči, ali hajde.

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 17 jan 2020, 19:13

Najviše laju ovi "možemo li molim vas igrati na vašem stadionu".

Migranti.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.