Rekonstrukcija stadiona u BiH

PovratakPaprike
x 2
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la PovratakPaprike » 14 feb 2020, 12:16

avenija je napisao/la:
14 feb 2020, 12:04
Ovdje mnogi ne znaju sustinu, a to je da bez zapada novog na grbavici nikada ne mogu dobiti cat4 i odigravanje velikih utakmica sa Italijom i selekcijama iz najjaceg sesira. Pitanje je uopste kako su dobili cat3. Zasto ? Pa zato sto za kategoriju nije vazan kapacitet nego uslovi za igrace, press, uslovi za tv prenos, VIP, parking, ulazi za gledaoce, nadzor, brojcanici ,wc. Da slikovito objasnim kod licenciranja i ocjenjivanja stadiona se gleda ovo.

Da dalje ne ofiram sa primjerima i uslovima zelim i njima sto prije cat4 ali za sada da se vrate malo u realnost.
Upravo tako, uz još dosta drugih uvjeta, npr. maksimalno vrijeme evakuacije svih gledalaca sa stadiona ne smije prelaziti ne znam sad tačno koliko minuta, ali u svakom slučaju jako malo.. A o ekološki isplativim i energetsko obnovljivim faktorima da ne pričam (a koji su po Evropi sve rigorozniji i rigorozniji). Ali to je kod nas misaona imenica, zato Sarajevo i jest jedan od najzagađenijih gradova na planeti..

Ali ne, izlij beton za tribine, postavi stolice i raja uvjerena da je to nešto nešto mega moderno.. :roll:

Machak
x 71
Kontakt:

Post Postao/la Machak » 14 feb 2020, 12:29

Kako god okrenes opet su Grbavica i Bilino Polje jedina dva adekvatna stadiona u BiH a pogtovo po pitanju reprezentacije. Sto se tice predkola LP/EL i baraza tih takmicnja (play-off) također zadovoljavaju. Ali opet samo dva stadiona ? :crazy:

HeraklitMracni
x 39
Kontakt:

Post Postao/la HeraklitMracni » 14 feb 2020, 12:33

Machak je napisao/la:
14 feb 2020, 12:29
Kako god okrenes opet su Grbavica i Bilino Polje jedina dva adekvatna stadiona u BiH a pogtovo po pitanju reprezentacije. Sto se tice predkola LP/EL i baraza tih takmicnja (play-off) također zadovoljavaju. Ali opet samo dva stadiona ? :crazy:
Pecara ?

rishovski
x 33
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 14 feb 2020, 12:53

:salut:
irfo je napisao/la:
14 feb 2020, 12:13
rishovski je napisao/la:
14 feb 2020, 02:27
ja ne znam sto se ovi iz Želje trude ovoliko stavljati slike ruzno pokrivene tribine po projektu iz 1965-e... Gledaj pločica u svlacionici,koji je ovo strucnjak uređivao... ove svjetloplave nekom ostalo kad je renoviro kupatilo,pa da se ne bace...
Tijesna je utrka izmedju tebe i onog Wandelanoitea ko je veci najveci kompleksas foruma
Nisam ti ja kriv sto i s parama ne znate napravit da je nesto lijepo,estetski da privuce... nego nadjete strucnjake da vam projektuju i grade pa vam se svi sprdaju na racun toga...
F.Y.R. of Macedonia

Umjetnik97
x 36
Kontakt:

Post Postao/la Umjetnik97 » 14 feb 2020, 13:30

PovratakPaprike je napisao/la:
14 feb 2020, 11:57
Umjetnik97 je napisao/la:
12 feb 2020, 19:58

Ne mogu se sloziti sa tobom. Zato jer je cinjenica da moderan stadion sa sobom nosi i poslovne prostore tj. hiljade m2. koji se rentanjem pretvara u stalne prihode i moramo priznati ne tako male. Uzmimo poređenje sjeverne tribine Grbavice, koja godišnje ubere oko 250 000. Taj sjeverni vanjski dio koji je poluimprovizovan je realno smijesan koliko bi npr. mogao ostvariti nacionalni stadion. Vjerujem da bi jedan takav stadion jednim dijelom ozivio nogomet u BiH. Zasto to kazem, jer bi sa takvim stadionom ukoliko bi njime naravno upravljao FSBiH i sam savez bi stao na noge. Recimo da bi takav stadion rentanjem profitira 5M, sigurno samo na ulaznicama bi profitirao oko 5 miliona KM. Stadion od 30 000 mjesta bi reprezentacija sigurno napunila bar 5 puta u godini. Naravno nisam strucnjak i sve ovo pišem laicki, ali mislim da je stadion daleko isplativiji od bilo koje dvorane. Zato jer modernu dvoranu nikako ne mozemo porediti sa modernim stadionom. Stadion sigurno nosi vece troskove održavanje, ali je to sitnica kakav prihod moze da ostvari. Da ne pricam koliko je to vazna investicija za svaki grad. Ako se moze baciti 300k na docek nove godine, za jedan dan i tvrditi da je to investicija u grad, ugostiteljstvo itd. Zasto stadion ne bi bio investicija za 30. godina. Ovih dana sam ponovno pogledao idejno rješenje za N.S.BiH i radi se o 45M eura vrijednosti izgradnje. Procitao sam negdje da bi mogao dobiti i status "premium" na kojem bi se mogla odrzavati finala najvecih sportskih događaju u fudbalu. Siguran sam da bi sa takvim stadionom mogli aplicirati i da budemo organizatori bar jedne grupe za europsko prvenstvo itd. Istina je da drzava ne profitira direktno time, ali profitiraju neke druge stvari. Jaca se svijest ljudi, ekonomija, ugostiteljstvo, turizam, nogomet koji sam po sebi vuce neke druge stvari. Na kraju krajeva jasno je da ne mozemo pratiti svijet, iskreno i ne trebamo, ali neke osnovne stvari moramo imati. Nemoj pogreano da me shvatis ne zelim ti proturjeciti, jednostavno zelim biti optimista kada su stadioni u pitanju. Volim fudbal i siguran sam da bi to doninelo vise dobra. Ne trebaju nam mega stadioni, vec odrzivi i rentabilni stadioni, a takvi bi se sigurno mogli napraviti, bar jedan za pocetak. Sto se tice zemljista imamo ga na "bacanje". Trebaju nam samo ljudi koji imaju viziju, trebaju nam obrazovani ljudi u politickim strukturama, ljudi zeljni pomaka. Trebaju nam projekti slicni žičari, jbga treba nam mnogo toga da se narod malo trzne i dohaviza. Evo primjer Slovenija. Mala drzava sa relativno malim stadionima. Razumijem naravno da postoje prioriteti, ali budemo li cekali necemo nista ni docekati. Bolje krenuti i naopako nego nikako.
Dakle, stadionima daješ taj luksuz da mogu imati poslovne prostore od kojih će zarađivati novce, a dvorane to isto kao ne mogu?

Da te podsjetim, rasprava je počela kako se kao za neku neveliku lovu može napraviti fin stadion i sa isčuđivanjem vas nekoliko pojedinaca kojima nije jasno kako to da pojedine općine/gradovi prave prilično lijepe i moderne dvorane koje koštaju solidne novce, a niko da napravi stadion.

Hajmo redom. Prvo, dvorana je višenamjenski objekt, ne pravi se isključivo za neki klub ili kolektiv nego podrazumjeva i druge događaje i manifestacije na kojima se može lijepo zaraditi. A čak i ako pričamo samo o sportskim priredbama, onda je tu uključeno više klubova i više sportova.

Kad se pravi stadion, on ima jedinu funkciju da služi fudbalskom klubu u gradu u kojem se stadion pravi. Rijetki izuzeci su ono nešto malo stadionskih koncerata koji su se dogodili od rata naovamo i atletske priredbe ukoliko stadion ima atletsku stazu.

I ne, zaključak ti je potpuni kriv. Bolje krenuti nikako nego naopako. U svemu, ne samo u ovom.
MANUTDTe je napisao/la:
12 feb 2020, 20:52
O kakvim ti dranazama i dodatnim troskovima pricas? Kad kazemo da je stadion toliko i toliko, to obuhvata sve troskove. Dvorane uglavnom općine grade. Isplativost je ta sto fudbal evo konkretno u Tesnju ima samo 200 malisana u sloli fudbala, hej 200 samo u TOŠK-u zar to nije ulaganje u mladost?
O kakvim ja dodatnim troškovima pričam? Hajde malo proguglaj po internetu i saznaj što se sve uključuje u gradnju jednog MODERNOG stadiona. Vi pojedinci ovdje kao da ste zaostali u 80-tima ili čak 70-tima. Izlij beton za tribine, postavi stolice, napravi najjeftiniji krov i eto ti tribine. U redu, slažem se da je bolje išta nego ništa, ali time si napravio stadion kakvi su se pravili prije 35 i više godina. Pogledaj recimo stadione u Evropi izgrađene ne samo u zadnje vrijeme nego i u zadnjih 20-tak pa i više godina - reflektori su stvar historije i rasvjeta se postavlja na krovnu konstrukciju. Pitaj struku koliko je to skuplje od postojećih reflektora. A to je samo jedna sitnija stavka.

I da, kakve yebene veze ima 200 mališana u TOŠK-u sa stadionima??? Tu je mnogo važnija izgradnja popratne infrastrukture u vidu trening kampa nego samog stadiona.

Ovo će ti biti dobar primjer da me shvatiš o čemu govorim - arena u Zenici je koštala blizu 40 mil maraka. Radi se o stvarno modernom objektu. E sad, ti meni uspoređuješ ovo što se radi na Grbavici sa zeničkom arenom, a to je neusporedivo. Jer da ideš napraviti stadion koji je proporcionalno moderan kao ta arena i da ima kapacitet od recimo 15000-20000 ljudi, takav stadion bi koštao bar dvostruko više od arene u Zenici, a vrlo vjerovatno sam malo i rekao.

Neka se navijači Želje i Veleža ne uvrijede, ja apsolutno podržavam ono što prave sa svojim stadionima i imaju veliki plus od mene. Ali trebaju biti svjesni da je ono daleko od modernog bilo da govorimo o arhitekturi, bilo o sadržaju i opremljenosti. Onakva gradnja je tipična za 70-te i 80-te. Ali ok, ljudi grade u skladu sa svojim mogućnostima i bolje išta nego ništa. U konačnici će oba dva ta stadiona izgledati prilično lijepo. Ali budimo pošteni, stadioni koji se prave u zadnjih 10-tak godina po Evropi izgledaju kao svemirski brodovi u odnosu na Grbavicu i Vrapčiće. Dok s druge strane zenička arena ne zaostaje toliko mnogo za arenama slične veličine i namjene po Evropi. Shvataš li me sada?

Da zaključimo - dragi drugovi umjetnik i manutd, mi smo na istom tragu - i ja bih bio presretan da svaki klub u državi ima lijep stadion, sasvim dovoljno da to bude kao što će (kad se završe) izgledati Grbavica i Vrapčići. I kamo sreće da u Sarajevu nikne jedan baš yebački stadion od 25000 sjedećih mjesta, moderan, najmoderniji. Ali takav stadion bi neusporedivo više koštao od ovoga što rade Željo i Velež i nikad ne bi bio rentabilan. Da smo u nekom evropskom centru i da imamo fudbalski klub svjestskog renomea, naravno da bi se isplatilo. Evo, samo da "ukradem" dio posta forumaša sa teme o Juventusu:
New Juve-Allianz agreement: from 2023 Juventus will receive €103m until 2030 for the stadium's naming rights, visibility on the training kit and some sponsorship of the women's team.
A svi troškovi, od kupnje zemljišta, preko rušenja nekadašnjeg Delle Alpija do konačne izgradnje ovog super-ultra-modernog stadiona su bili oko 150 mil eura. I evo, samo u 7 godina će povratiti oko 100 mil. I dosad su zaradili velike novce tako da se sigurno može reći da će za 10 god biti u debelom plusu u odnosu na sve troškove.

Druze ne pricam ja o nekim projektima od 100m eura, sjeti se, pocela he rasprava da je po tvojoj prici stadion neisplativ, da se koristi samo u jednu namjenu i da nije komercijalan. Evo ja opet kazem da se za 40m km moze uraditi za nase uslove ekstra moderan stadion cetvrte kategorije. Cirka 20 25k nakrvenih mhesta sa svim pi. materinama o kojim pricas. Sa krovnom rasvhetom, led displenima i svime ostalim, a da bude isplativ i rentabilan. Naravno opet je takav stadion skroman u odnosu na te stadione o kojima pricas. Cinjenica je da ne trebamo ni teziti tome. Za nas fudbal i drzavu to je i vise nego dovoljno. U svakom slucaju mislim da ce doci to vrijeme. Sto se tice Grbavice, jbga gradi se u skladu sa mogucnostima, da je boglo bolje i ljepse jeste, ali ja sam misljenja da je bolje sto se natkrila tribina, produzit ce joj se zivot, omogucit funkcionisanje poslovnih, a nekada ako ikad to dozivimo doci ce vrijeme i novim rekonstrukcijama. Velež isto najviše bih volio da za im za dcadeset godina ovo budu pomocni stadioni, ali realnos nam he drugacija, zato se moramo boriti i malo vise vrsiti peitisak. Ako bude govorili ne moze se, skupo nije isplativo itd. ostat cemo tu gdhe hesmo. Cinjenica je da para ima, a valjda cebiti nekad i za sporta u globalu više.

HAKENPUC
x 3
Kontakt:

Post Postao/la HAKENPUC » 14 feb 2020, 13:38

avenija je napisao/la:
Ovdje mnogi ne znaju sustinu, a to je da bez zapada novog na grbavici nikada ne mogu dobiti cat4 i odigravanje velikih utakmica sa Italijom i selekcijama iz najjaceg sesira. Pitanje je uopste kako su dobili cat3. Zasto ? Pa zato sto za kategoriju nije vazan kapacitet nego uslovi za igrace, press, uslovi za tv prenos, VIP, parking, ulazi za gledaoce, nadzor, brojcanici ,wc. Da slikovito objasnim kod licenciranja i ocjenjivanja stadiona se gleda ovo.

slika

slika

Da dalje ne ofiram sa primjerima i uslovima zelim i njima sto prije cat4 ali za sada da se vrate malo u realnost.
Znači kod licenciranja Bilinog su gledali kakav je pogled kroz kameru, a na Grbavavici kakvi su uslovi za kamermane :urnebes: . Ne znam ko se ovdje treba vratiti u realnost.

akisarajevo92
x 70
Kontakt:

Post Postao/la akisarajevo92 » 14 feb 2020, 13:41

Vala smo kao Sjeverna Koreja :mrgreen:

Kako nam prezentiraju u medijima:
Mamlaz je napisao/la:
12 feb 2020, 18:49
slika
Kako zapravo izgleda:
avenija je napisao/la:
slika
Don't believe the hype.

rishovski
x 33
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 14 feb 2020, 13:50

HAKENPUC je napisao/la:
14 feb 2020, 13:38
avenija je napisao/la:

slika

slika

Znači kod licenciranja Bilinog su gledali kakav je pogled kroz kameru, a na Grbavavici kakvi su uslovi za kamermane :urnebes: . Ne znam ko se ovdje treba vratiti u realnost.
Nisu gledali pogled kroz kameru,nego su gledali na koliko nacina mozes poginuti kao kamerman u ovoj limenoj osmatračnici prikopčan na struju,u slucaju da u toku utakmice dodje do grmljavine i kiše...
F.Y.R. of Macedonia

HAKENPUC
x 3
Kontakt:

Post Postao/la HAKENPUC » 14 feb 2020, 14:01

rishovski je napisao/la:
14 feb 2020, 13:50
HAKENPUC je napisao/la:

Nisu gledali pogled kroz kameru,nego su gledali na koliko nacina mozes poginuti kao kamerman u ovoj limenoj osmatračnici prikopčan na struju,u slucaju da u toku utakmice dodje do grmljavine i kiše...
Nije stvar u prepucavanju. Tačno je da su uslovi loši za kamermane i da to mora biti dosta bolje, ali ja nisam uopšte o tome govorio, već ovaj poredi pogled kmere sa Bilinog polja i kabinu za kamermane sa Grbavice. Malo objektivnosti samo.

ReX
x 52
Kontakt:

Post Postao/la ReX » 14 feb 2020, 14:04

Evo ga @avenija opet :urnebes: :urnebes: :urnebes:

avenija
x 64
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 14 feb 2020, 14:15

HAKENPUC je napisao/la:

Odogovorit cu ti radih drugi da procitaju jer se mozda pitaju ali inace ti ne bi odgovorio na provokatorski post.

Promijenjene su komentatorske tribine na zapadu, sve je renovirano te je na tom mjestu postavljena i adekvatna zvučna izolacija. Poboljšan je pristup internetu, pojačana elektroinstalacija, sređeni mokri čvorovi i brojni drugi poslovi koji su bili prateći", kazao je Huskić.

Prostor mora biti sa wifi i uticnicama za struju. opremljen moderno, wc, dovoljnim prostorom za kamere, osoblje, i dva zatvorena prostora sa zvucnom izolacijom(za domacine i goste) kako komentatori ne bi imali smetnje u toku live prenosa..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Mamlaz
x 65
Kontakt:

Post Postao/la Mamlaz » 14 feb 2020, 14:17

akisarajevo92 je napisao/la:
14 feb 2020, 13:41
Vala smo kao Sjeverna Koreja :mrgreen:

Kako nam prezentiraju u medijima:
Mamlaz je napisao/la:
12 feb 2020, 18:49
slika
Kako zapravo izgleda:
avenija je napisao/la:
slika
Bravo momcino

DamirT
x 36
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 14 feb 2020, 15:24

HeraklitMracni je napisao/la:
14 feb 2020, 12:33
Machak je napisao/la:
14 feb 2020, 12:29
Pecara ?
Pecara zadovoljava 3 pretkola.Kad bi neko igrao playoff mora igrati u Zenici ili Sarajevu
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta.Ostatak sam spiskao.
G.B.

Hans
x 10
Kontakt:

Post Postao/la Hans » 14 feb 2020, 16:18

Da ne lupate gluposti oko UEFA kategorizacije stadiona, imate na njihovim web stranicama dokument od 32 stranice u kojem sve jako lijepo piše.

Nevjerojatno mi je šta se sve ovdje da pročitati na tu temu, a svima je na dohvat ruke službeni dokument o tome.

rishovski
x 33
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 14 feb 2020, 19:42

:pinokio: e
HAKENPUC je napisao/la:
14 feb 2020, 14:01
rishovski je napisao/la:
14 feb 2020, 13:50
HAKENPUC je napisao/la:

Nije stvar u prepucavanju. Tačno je da su uslovi loši za kamermane i da to mora biti dosta bolje, ali ja nisam uopšte o tome govorio, već ovaj poredi pogled kmere sa Bilinog polja i kabinu za kamermane sa Grbavice. Malo objektivnosti samo.
Nije poredio kamere nego mjesto za kamermana,kamere su iste gdje god da reprezentacija igra kao domacin...
F.Y.R. of Macedonia

PovratakPaprike
x 2
Kontakt:

Post Postao/la PovratakPaprike » 14 feb 2020, 20:09

Umjetnik97 je napisao/la:
14 feb 2020, 13:30
Druze ne pricam ja o nekim projektima od 100m eura, sjeti se, pocela he rasprava da je po tvojoj prici stadion neisplativ, da se koristi samo u jednu namjenu i da nije komercijalan. Evo ja opet kazem da se za 40m km moze uraditi za nase uslove ekstra moderan stadion cetvrte kategorije. Cirka 20 25k nakrvenih mhesta sa svim pi. materinama o kojim pricas. Sa krovnom rasvhetom, led displenima i svime ostalim, a da bude isplativ i rentabilan. Naravno opet je takav stadion skroman u odnosu na te stadione o kojima pricas. Cinjenica je da ne trebamo ni teziti tome. Za nas fudbal i drzavu to je i vise nego dovoljno. U svakom slucaju mislim da ce doci to vrijeme. Sto se tice Grbavice, jbga gradi se u skladu sa mogucnostima, da je boglo bolje i ljepse jeste, ali ja sam misljenja da je bolje sto se natkrila tribina, produzit ce joj se zivot, omogucit funkcionisanje poslovnih, a nekada ako ikad to dozivimo doci ce vrijeme i novim rekonstrukcijama. Velež isto najviše bih volio da za im za dcadeset godina ovo budu pomocni stadioni, ali realnos nam he drugacija, zato se moramo boriti i malo vise vrsiti peitisak. Ako bude govorili ne moze se, skupo nije isplativo itd. ostat cemo tu gdhe hesmo. Cinjenica je da para ima, a valjda cebiti nekad i za sporta u globalu više.
Pa ja i dalje tvrdim da bi i po toj cijeni takav jedan stadion bio nerentabilan. Uzevši u obzir mjesečne troškove jednog takvog stadiona, koliko će se godišnje puta napuniti (a to je na prste jedne ruke momka iz pilane) uz vječno ulaganje u smislu održavanja i ako želiš da to održavanje bude kako treba, tu treba imati bar 10-tak stalno zaposlenih ljudi pa ti vidi..

Sad, to što kažeš za naše uslove i to.. S jedne se strane slažem, pisao sam o Grbavici i Vrapčićima i oboje bezrezervno podržavam, u skladu s mogućnostima, ok. Ali s druge strane, standardi u svijetu su se digli na vrlo visoke razine.. Evo npr, svi koji danas po Evropi prave nove stadione, a nalaze se na klimatskom području gdje su zime hladne postoji grijanje ispod sjedalica. Na takvom području svakako spada i Bosna. Ili grijanje ispod travnjaka u slučaju velikog nanosa snijega, preniskih temperatura i slično.. Znam, za nas će to još dugo biti science fiction, ali baš iz razloga jer je preskupo i nerentabilno. Za razliku od npr gradnje autoputa koji se gradi po najmodernijim standardima i po ničemu ne zaostaje za njemačkim ili francuskim autoputevima. Zašto? Zato što će se autoput kad tad isplatiti, a ovakav jedan super-moderan stadion neće nikad. Upravo suprotno, uvijek će biti izvor troškova.

HAKENPUC
x 3
Kontakt:

Post Postao/la HAKENPUC » 15 feb 2020, 09:35

rishovski je napisao/la:
14 feb 2020, 19:42

Nije poredio kamere nego mjesto za kamermana,kamere su iste gdje god da reprezentacija igra kao domacin...
Haj pročitaj još jednom njegov post, pogledaj slike, pa pročitaj moj sarkastìčni post, pa onda ovaj svoj post, pa malo razmisli.

Dobro pa mi reče da se kamere premještaju, ja mislio svaki klub ima svoje kamere i ko god da igra sa tim kamerama snimaju. :D

rishovski
x 33
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 15 feb 2020, 10:23

HAKENPUC je napisao/la:
15 feb 2020, 09:35
rishovski je napisao/la:
14 feb 2020, 19:42

Haj pročitaj još jednom njegov post, pogledaj slike, pa pročitaj moj sarkastìčni post, pa onda ovaj svoj post, pa malo razmisli.

Dobro pa mi reče da se kamere premještaju, ja mislio svaki klub ima svoje kamere i ko god da igra sa tim kamerama snimaju. :D
jah eto ti mislio :crazy: Kako god i šta god,Bilino je jedini stadion koji ispunjava uslove za jednu Španiju,Italiju,Englesku,bilo to nekom drago ili ne,nevazno za koga navijaš,to je tako... Grbavica će konkurisat tek kad srede glavnu tribinu,a to što ovdje neko piše da je Grbavice sad kao najbolji stadion,to ne odlučujemo mi s foruma,nego jednostavno Uefa,a ona se definitivno ne slaze s tim sto ovdje pojedinci pišu... Bilino je i dalje bez premca u našoj ligi i kraj priče...
F.Y.R. of Macedonia

Zenicanin988
x 41
Kontakt:

Post Postao/la Zenicanin988 » 15 feb 2020, 10:48

slika
:ljepota: :ljepota: :ljepota:
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

MortemHz
Interni moderator
x 1399
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 15 feb 2020, 10:52

BP jeste i dalje prvo ali mi kao država i dalje nemamo funkcionalan stadion koji ispunjava uslove da neki naš klub može igrati u grupnoj fazi EL.
Koševo i BP su ispunjavali iste uslove 20 godina i od prošle godine smo izgubili zvjezdicu i sada ne možemo igrati ni 3. pretkolo EL što je jadno.
Možda je nekad i neko vjerovao da treba vremena jer je Koševo olimpijski stadion, prima skoro 40K pa je izuzetno skup i ostalo ali više ne postoje izgovori za to.
Sam budžet Kantona Sarajevo je preko milijardu maraka na godišnjem nivou a u to se ne pikaju općine, grad, entitetska vlada kao i država jer svi imaju posebne budžete i to je još više novca i da su svi davali bukvalno 0.1% budžeta do sada bi imali San Siro.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.