Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 26 sep 2019, 13:41



Evo dokle su Abanci dosli sa svojom infrastrukturom. Albanija koja je nekad bila sinonim za siromstvo i najnizi sloj drustva(bez uvrede) polako taj epitet prepusta nama nazalost ;) ;)

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HongKong » 26 sep 2019, 13:52

Joj dobrog stadiona. Svaka cast Albancima. :bow: Nakon Makedonije koja je napravila Filip II arenu gdje se igrao i super kup Europe evo i Albanci dobijaju odlican stadion. Vjerovatno ce i njih Uefa nagraditi nekom organizacijom velike utakmice. Naredno je Kosovo, dok mi svrsavamo kad neko ofarba stepenice ili ogradu.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 26 sep 2019, 13:52

U Albaniju nemas 2/3 zemlje koje rade protive te iste domovine ;) Nemoze sport krenut naprijed tek tako (infrastuktura, rezultati) ako je zemlja truhla i radi se protiv nje. Dovoljno ti je samo pogledati saveze i shvatis koliko uhljupa ima koji uopste ne radi za sport nego da strpa sto vise para u svoj dzep. ;)

Zeljo nemoze da uradi yebenu tribinu jednu preko svoji ledza da te vlast ne koci. Da ne spominjem o ostalim stvarima. Malo budite realni i pogledajte gdje se nalazimo. Lijepo je sanjati ali treba biti i realan.
@igrajlopte 🐦

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Illmatic09 » 26 sep 2019, 15:16

JaskoBiH je napisao/la:
Evo dokle su Abanci dosli sa svojom infrastrukturom. Albanija koja je nekad bila sinonim za siromstvo i najnizi sloj drustva(bez uvrede) polako taj epitet prepusta nama nazalost ;) ;)
Je li nije bilo para za ovu jednu stranu ili je tako smišljemo? Malo bode oči, tu su vjerovatno lože? Fin stadion, za Balkan više nego dobar.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 26 sep 2019, 15:52

Illmatic09 je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:
Evo dokle su Abanci dosli sa svojom infrastrukturom. Albanija koja je nekad bila sinonim za siromstvo i najnizi sloj drustva(bez uvrede) polako taj epitet prepusta nama nazalost ;) ;)
Je li nije bilo para za ovu jednu stranu ili je tako smišljemo? Malo bode oči, tu su vjerovatno lože? Fin stadion, za Balkan više nego dobar.
Pa vidis da je i ta strana izgradjena samo sto na njoj nisu tribine nego prostorije za novinare,kamere,vip a ostatak stadiona je za obicne navijace cak mislim da je bas ta strana i najvise kostala jer je sav sadrzaj stadiona upravu tu.

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HongKong » 26 sep 2019, 16:07

ReX je napisao/la:U Albaniju nemas 2/3 zemlje koje rade protive te iste domovine ;) Nemoze sport krenut naprijed tek tako (infrastuktura, rezultati) ako je zemlja truhla i radi se protiv nje. Dovoljno ti je samo pogledati saveze i shvatis koliko uhljupa ima koji uopste ne radi za sport nego da strpa sto vise para u svoj dzep. ;)

Zeljo nemoze da uradi yebenu tribinu jednu preko svoji ledza da te vlast ne koci. Da ne spominjem o ostalim stvarima. Malo budite realni i pogledajte gdje se nalazimo. Lijepo je sanjati ali treba biti i realan.
To je smijesan alibi kojim se prikriva lopovluk na sve strane. Kao da neko iz 2/3 brani gradu Banja Luka da izgradi bolji stadion za Borac i ostale namjene u koje bi se koristio. Ili gradu Sarajevo. Koga iz 2/3 boli neka stvar sta ce grad Sarajevo, Bihac ili Tuzla graditi?
Cuva Bog Zelju svog!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 26 sep 2019, 16:11

HongKong je napisao/la:
ReX je napisao/la:U Albaniju nemas 2/3 zemlje koje rade protive te iste domovine ;) Nemoze sport krenut naprijed tek tako (infrastuktura, rezultati) ako je zemlja truhla i radi se protiv nje. Dovoljno ti je samo pogledati saveze i shvatis koliko uhljupa ima koji uopste ne radi za sport nego da strpa sto vise para u svoj dzep. ;)

Zeljo nemoze da uradi yebenu tribinu jednu preko svoji ledza da te vlast ne koci. Da ne spominjem o ostalim stvarima. Malo budite realni i pogledajte gdje se nalazimo. Lijepo je sanjati ali treba biti i realan.
To je smijesan alibi kojim se prikriva lopovluk na sve strane. Kao da neko iz 2/3 brani gradu Banja Luka da izgradi bolji stadion za Borac i ostale namjene u koje bi se koristio. Ili gradu Sarajevo. Koga iz 2/3 boli neka stvar sta ce grad Sarajevo, Bihac ili Tuzla graditi?
Tako je,evo Tuzla slupala skoro 8 mil maraka a imamo cumez.
Za te pare mogo si imati tribinu od 4000 na istoku i trecu kategoriju.
Sredis malo prilaze uljepsas okolinu i top stadion za BiH.
Nije nama niko kriv sto je prije svega lopovluk i talovi na sve strane, a druga stvar NESPOSOBNOST,nerealnost i nedostatak realne vizije
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HongKong » 26 sep 2019, 16:22

Ma pusti jarane suplja prica. Eto kad si vec spomenuo Tuzlu najtuznije sto im niko nije branio da uloze pare i ogroman novac su sklepali u onu tribinu, a dobili karinu. Eto najbolji primjer. Dok su se svi ugradili pola para nestalo i onda ide prica ne da nam Dodik da gradimo stadion u Tuzli :lol:
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Illmatic09 » 26 sep 2019, 16:26

JaskoBiH je napisao/la:
Illmatic09 je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:
Evo dokle su Abanci dosli sa svojom infrastrukturom. Albanija koja je nekad bila sinonim za siromstvo i najnizi sloj drustva(bez uvrede) polako taj epitet prepusta nama nazalost ;) ;)
Je li nije bilo para za ovu jednu stranu ili je tako smišljemo? Malo bode oči, tu su vjerovatno lože? Fin stadion, za Balkan više nego dobar.
Pa vidis da je i ta strana izgradjena samo sto na njoj nisu tribine nego prostorije za novinare,kamere,vip a ostatak stadiona je za obicne navijace cak mislim da je bas ta strana i najvise kostala jer je sav sadrzaj stadiona upravu tu.
Mislio sam da se moglo još diči malo gore, bilo bi prostora i za malo veću tribinu koja je ispod loži, ovaj kockasti krov je velik na 0:36.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 26 sep 2019, 16:42

HongKong je napisao/la:Ma pusti jarane suplja prica. Eto kad si vec spomenuo Tuzlu najtuznije sto im niko nije branio da uloze pare i ogroman novac su sklepali u onu tribinu, a dobili karinu. Eto najbolji primjer. Dok su se svi ugradili pola para nestalo i onda ide prica ne da nam Dodik da gradimo stadion u Tuzli :lol:
Dodik, sda, mrzitelji Tuzle svi krivi osim njih. (Mislim na vlast).
A to sto je projekat preglomazan nerealan neostvariv sto se more para skrsilo za koje niko nece odgovarat...nikom nista.
Nije projekat bogom dat da se ne smije mijenjat i adaptirat realnim mogucnostima. Ko je ovo kreiro i odobrio halal mu vjera.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

061657451
Postovi: 508
Pridružen/a: 03 jul 2018, 23:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 061657451 » 01 okt 2019, 18:20

https://sa-c.net/news-archive/project-n ... eD1qspiA94

U Željezničaru planiraju nastavak izgradnje stadiona Grbavica, a nakon posljednjeg kola jesenjeg dijela Premijer lige počinju radovi na postavci krova na istočnoj tribini.

Kako saznajemo, u toku je i priprema idejnog projekta za izgradnju južne tribine, koja će uskoro biti predana za dobijanje urbanističke dozvole.

Projekt južne tribine razlikovat će se od prvobitno planiranog koji je ocijenjen kao previše zahtjevan, a plan je da južna tribina bude slična kao i istočna, te da se vremenom čitav stadion pretvori u jednu cjelinu.

U Željezničaru još ne žele govoriti o konkretnim datumima, no plan je da gradnja južne tribine krene u narednoj godini kako bi stadion mogao zablistati punim sjajom 2021. godine kada klub slavi 100 godina postojanja.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 02 okt 2019, 14:42

onaj dizajn je meni svakako bio poružan, simetrija je skroz u dure
samo se ja bojim da ćemo mi to teško uskoro vidjeti osim na skicama i renderima, osim ako ne padne kakva para sneba ili ako neko dobro bogat ko voli želju ne pogura u čast stogodišnjice!

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la voltron30 » 02 okt 2019, 15:29

jestamaji je napisao/la:onaj dizajn je meni svakako bio poružan, simetrija je skroz u dure
samo se ja bojim da ćemo mi to teško uskoro vidjeti osim na skicama i renderima, osim ako ne padne kakva para sneba ili ako neko dobro bogat ko voli želju ne pogura u čast stogodišnjice!
Mislim da je Jug do 2021. moguc. Naravno, mislim na puno realniju opciju, Jug slican Sjeveru, bez podtribinskog prostora, obicna tribina. One Misketove budalastine nikada nisam shvatao ozbiljno.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 02 okt 2019, 15:35

voltron30 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:onaj dizajn je meni svakako bio poružan, simetrija je skroz u dure
samo se ja bojim da ćemo mi to teško uskoro vidjeti osim na skicama i renderima, osim ako ne padne kakva para sneba ili ako neko dobro bogat ko voli želju ne pogura u čast stogodišnjice!
Mislim da je Jug do 2021. moguc. Naravno, mislim na puno realniju opciju, Jug slican Sjeveru, bez podtribinskog prostora, obicna tribina. One Misketove budalastine nikada nisam shvatao ozbiljno.
Sigurno da je onaj projekat od 5,5 miliona bio preakup i nerealan, recimo da juzna tribina bez krova ne bi trebala da kosta vise od 2 miliona s obzirom da tu ne bi trebalo da bude podtribinskih prostora koji dodatno kostaju a i ponovo bi bilo dobro odraditi akciju sa desetogodisnjim ulaznicama i eto za neke sitne pare bi se to moglo zavrsiti a krov nekad naknadno uraditi.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 04 okt 2019, 22:12

Na Dan državnosti BiH 25. novembra montaža krova istočne tribine Stadiona Grbavica

slika

Upravni odbor Fudbalskog kluba Željezničar zaprimio je i analizirao Dinamički plan izrade projekta natkrivanja Istočne tribine Stadiona Grbavica, u skladu sa time možemo da obradujemo naše navijače da će radovi na Istočnoj tribini Stadiona Grbavica započeti za nešto više od mjesec dana, tačnije 25.11.2019. godine na Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Ono što sve raduje je da pripremni radovi idu dobrom dinamikom i da prema tvrdnjama izvođača možemo očekivati da će cjelokupan projekt biti završen sa 31. januarom 2020. godine. Ovim će tribina biti spremna u drugom dijelu sezone da dočeka navijače, čime će zacrtani plan Uprave u potpunosti biti realizovan.

Upravni Odbor FK Željezničar

Mi smo Željini, Željo je naš!
@igrajlopte 🐦

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 07 okt 2019, 16:40

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 31 okt 2019, 02:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 07 okt 2019, 20:29

Da spomenemo radove i na BP.
slika
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 07 okt 2019, 21:30

Eto zar je tesko svake godine bilo tako raditi, kakav bi sada to stadion bio..
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16632
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ronaldo99 » 07 okt 2019, 21:33

A sta se to gradi na BP?

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la drakensang » 07 okt 2019, 21:36

Koliko treba smijesnom ss.ba da prenese vijest sa www.fkvelez.ba

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.