Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15693
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 17 feb 2018, 12:41

BosnianKingdom je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:

Pored Radnika, Velez, Zeljeznicar i Mladost iz Kaknja su trenutno klubovi koji ozbiljno ulazu u infrastrukturu i to samo moze poboljsati rad sa djecom.
FK Sarajevo pocinje radove u kampu u vrijednosti 200.000 KM. Pravi se objekat koji ce sadrzati nove moderne svlacionice, fitness centar, te kancelarijske prostorije. U Martu vjerovatno pocinju radovi.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Capajebo
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 feb 2018, 16:52
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Capajebo » 17 feb 2018, 18:44

svrakino1921 je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:

Pored Radnika, Velez, Zeljeznicar i Mladost iz Kaknja su trenutno klubovi koji ozbiljno ulazu u infrastrukturu i to samo moze poboljsati rad sa djecom.
FK Sarajevo pocinje radove u kampu u vrijednosti 200.000 KM. Pravi se objekat koji ce sadrzati nove moderne svlacionice, fitness centar, te kancelarijske prostorije. U Martu vjerovatno pocinju radovi.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Moj komsija u Doglodima dao toliko za ogradu, alarm i dvije ključare za kerove
Urami me
Na zid stavi me
Iz bunta
Ja sam simbol kulta
Tvoj Bog
Batina i Bog

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BosnianKingdom » 18 feb 2018, 00:39

Capajebo je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Moj komsija u Doglodima dao toliko za ogradu, alarm i dvije ključare za kerove
Jel vama dvojici udobno u toj “kljucari” za kerove koja toliko kosta?
Sabrine mi moje!

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 18 feb 2018, 12:47

svrakino1921 je napisao/la:
HPCompaq je napisao/la:Dok je kod nas u Tuzli ovakva vlast, stadion Tušanj nikad neće ugledati svjetlo dana kako treba.
Nisam iz Tuzle al stisnite vlast jos istok napravite kao sto vidim da je zapocet i dotjerajte zapad i imate najbolji stadion u regionu naravno stavit krov i na istok i zapad ma bonbona
Da bi Tušanj bio "najbolji stadion u regionu", a Boga mi i Bosni i Hercegovini samo, mogu ga samo srušiti, pa praviti opet. Ovkao, sjever, koji je nov, ruglo je. Zapad se nikad ne može vrhunski modernizovati. Eto, na istoku mogu napraviti modernu tribinu, jedino. Opet, svaka će svoju politiku da vodi.
Ali, eto, da eventualno naprave istok i da sa sjeverom bude kompaktan, te da srede zapad, bila bi to neka srednja žalost.

Avatar
avenija
Postovi: 13489
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 18 feb 2018, 14:56

Koji qrac je sa sjeverom na Tusnju ? Izgleda kao da je pravljen prije 50 godina.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 18 feb 2018, 15:05

:bow:
avenija je napisao/la:Koji qrac je sa sjeverom na Tusnju ? Izgleda kao da je pravljen prije 50 godina.
Pa nije zavrsen druze....mora se ispod zavrsiti mora se beton zastiti prilaz tribini,eno prokisnjava pomalo jer nije se apsolutno nista zavrsilo. ..i dok budu htjeli opet raditi pola ce truhnuti..
Tusanj je SDP-ov politicki projekat i rade ga od izbora do izbora.Totalno prenapuhan projekat.
Za novac do sada bacen (oko 7 mil)mogli smo imati zavrsenu istocnu tribinu od 4000 natkrivenih mjesta sa svim potrebnim za makar 3 kategoriju a i estetski bi izgledao ok sa dvije tribine jedna naspram druge.
Ovako imamo samo rusevinu.
Totalno pogresno sve od pocetka...A Sta mi tu mozemo....Stadion je takodjer JU preko koje peru vise od pola milke godisnje...jad i cemer.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
avenija
Postovi: 13489
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 18 feb 2018, 15:16

Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 18 feb 2018, 15:29

avenija je napisao/la:Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Ko da vrsi pritisak......... :roll:
Tako nam je kako je,neka misli ko sta hoce ali spas je samo da umre covjek........
Bila donatorska neki dan za Slobodu,covjek izasao i drzao predizborni govor,kako neko hoce da ukrade stadion SVIH NAS a eto oni to nedaju........i slicne gluposti..lik je bolestan....
Kunem se ja i ti ovakvi kakvi jesmo,da nam daju 7 mil napravili bi cudo od svakog stadiona u BiH.......bem im mater vise :oops:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
TeaM87
Postovi: 3095
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TeaM87 » 19 feb 2018, 01:50

solinas je napisao/la:
avenija je napisao/la:Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Ko da vrsi pritisak......... :roll:
Tako nam je kako je,neka misli ko sta hoce ali spas je samo da umre covjek........
Bila donatorska neki dan za Slobodu,covjek izasao i drzao predizborni govor,kako neko hoce da ukrade stadion SVIH NAS a eto oni to nedaju........i slicne gluposti..lik je bolestan....
Kunem se ja i ti ovakvi kakvi jesmo,da nam daju 7 mil napravili bi cudo od svakog stadiona u BiH.......bem im mater vise :oops:
7 miliona ? pa oni nisu normalni, kad skontam da su nasi za sve ukupno oko 3 miliona od rusevine napravili evropski stadion+digli tribinu iz temelja, zamisli sta sve mozes sa 7 miliona, pa mogli su dvije sasvim solidne tribine napravit, sramota majke mi
FKŽ !

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 19 feb 2018, 02:46

TeaM87 je napisao/la:
solinas je napisao/la:
avenija je napisao/la:Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Ko da vrsi pritisak......... :roll:
Tako nam je kako je,neka misli ko sta hoce ali spas je samo da umre covjek........
Bila donatorska neki dan za Slobodu,covjek izasao i drzao predizborni govor,kako neko hoce da ukrade stadion SVIH NAS a eto oni to nedaju........i slicne gluposti..lik je bolestan....
Kunem se ja i ti ovakvi kakvi jesmo,da nam daju 7 mil napravili bi cudo od svakog stadiona u BiH.......bem im mater vise :oops:
7 miliona ? pa oni nisu normalni, kad skontam da su nasi za sve ukupno oko 3 miliona od rusevine napravili evropski stadion+digli tribinu iz temelja, zamisli sta sve mozes sa 7 miliona, pa mogli su dvije sasvim solidne tribine napravit, sramota majke mi
5 miliona je kostao sjever ,stim da su ko fol nesto i radili ispod i oko tribine,sad mi je mrsko guglat da ti pokazem ali mislim da oko 5.5 mil ukupno do sada je potroseno na sjever.
Na istoku su skrkali 1.5 mil na sipove. ...zvanicno...mozes vjerovat to...milion i pol a nisu izasli iz zemlje...
Sramota i nevidjeno ispiranje mozga neupucenim .
Plus svake godine JU Tusanj trosi pola miliona ...javnih sretstava... :)
Da si prosviras mozak momentalno.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 19 feb 2018, 12:21

Pa na Tušnju je trebalo upravo to uraditi - dvije tribine, jedna spram druge. Postojeću modernizovati, natkriti, a preko puta te napraviti još jednu. Tih 8-10 hiljada bi bili idealni za Tuzlu, taman i da igraju grupe evropskog takmičenja. Mislim da su za 7 miliona mogli i teren modernizovati i sve ovo uraditi :)

I reflektori i teren moraju biti uslovi što prije za sve premijerligaše. Sve drugo ćemo lahko.

Avatar
TeaM87
Postovi: 3095
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TeaM87 » 19 feb 2018, 17:04

@solinas

ma vjerujem ti, sramota majke mi sta se radi, ne samo u Tuzuli nego svuda
FKŽ !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 19 feb 2018, 19:22

Čuj 5,5 miliona za onu tribinu, pa yebali majku svoju :crazy: :bow:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 19 feb 2018, 19:55

Raonffa je napisao/la:Čuj 5,5 miliona za onu tribinu, pa yebali majku svoju :crazy: :bow:
De ba da su 5 milki napravili neku istocnu sa pratecim objektima,dali milion u modernizaciju zapada i milion u uredjenje okoline stadiona imali bi sada mozda najljepsi stadion ili medju najljepsima u drzavi...
A vidi ba ovo....sta je ovo :sick:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 19 feb 2018, 20:14

Ma tribina tipa ove (3.700 mjesta):
slika
Svi sadržaji, lože novinari, krov, komfor.

Ili, u kompletu, poznata slika s Islanda:
slika
slika
Da su napravili evo ovako nešto, stadion bi imao 10.000 sjedećih mjesta i bio bi vala idealan da pođahkad i repka skoči tamo.

Maksuz slike stadiona s atletskom da mogu ličiti na taj fiktivni Tušanj :) I bude lijepo, naravno.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 19 feb 2018, 20:24

Hantraga je napisao/la:Ma tribina tipa ove (3.700 mjesta):
slika
Svi sadržaji, lože novinari, krov, komfor.

Ili, u kompletu, poznata slika s Islanda:
slika
slika
Da su napravili evo ovako nešto, stadion bi imao 10.000 sjedećih mjesta i bio bi vala idealan da pođahkad i repka skoči tamo.

Maksuz slike stadiona s atletskom da mogu ličiti na taj fiktivni Tušanj :) I bude lijepo, naravno.
Pa da,takvu jednu da su odma na istoku napravili i malo makar nasminkali zapad wc,prilazi fasada i top topova stadion.....Ne bi kod nas (u BiH)trebao kostati vise od 8 mil maraka....
Ali...znas...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 19 feb 2018, 21:01

avenija je napisao/la:Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Nije bilo logike odmah na početku projekta, tako skupa tribina 30 metara iza gola, iza atletske, ludost nad ludostima, pogotovo jer kod nas svi bježe u gornje redove centralnih tribina. Lud je onaj tko je to isplanirao, još luđi onaj koji je to dopustio i sagradio. To što govorite, za tu lovu se mogla napraviti fantastična tribina i preurediti ova postojeća te staviti zidove iza golova. Ovako će na kraju, za 50 godina :mrgreen: , ispasti nešto poput maksimirske ruševine.

Baš velika šteta.
Hayley <3

Avatar
avenija
Postovi: 13489
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 19 feb 2018, 21:46

badblueboylivno je napisao/la:
avenija je napisao/la:Vidim slike i bas se vidi da propada, nije mi jasno kako niko ne vrsi pritisak na gradonacelnika da se to zavrsi jer uloziti tolike pare u tribinu i odmah da propada nakon 5 godina, nema logike jbt
Nije bilo logike odmah na početku projekta, tako skupa tribina 30 metara iza gola, iza atletske, ludost nad ludostima, pogotovo jer kod nas svi bježe u gornje redove centralnih tribina. Lud je onaj tko je to isplanirao, još luđi onaj koji je to dopustio i sagradio. To što govorite, za tu lovu se mogla napraviti fantastična tribina i preurediti ova postojeća te staviti zidove iza golova. Ovako će na kraju, za 50 godina :mrgreen: , ispasti nešto poput maksimirske ruševine.

Baš velika šteta.
slika

slika

4,5 miliona full oprema, 3500 sjedecih mjesta, 20 novinarskih i 50 VIP loza..

usporedbe radi...
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 19 feb 2018, 22:49

solinas je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Čuj 5,5 miliona za onu tribinu, pa yebali majku svoju :crazy: :bow:
De ba da su 5 milki napravili neku istocnu sa pratecim objektima,dali milion u modernizaciju zapada i milion u uredjenje okoline stadiona imali bi sada mozda najljepsi stadion ili medju najljepsima u drzavi...
A vidi ba ovo....sta je ovo :sick:
Bog zna gdje su te pare završile...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
avenija
Postovi: 13489
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 20 feb 2018, 15:18

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović primio je danas u svom kabinetu delegaciju Nogometnog saveza/Fudbalskog saveza BiH. Generalni sekretar NS/FS BiH Jasmin Baković, ekspert za infrastrukturu NS/FS BiH Nihad Hodžić i Alija Porča, direktor Trening centra NS/FS BiH informisali su gradonačelnika o planovima bh. kuće nogometa kada su u pitanju stadion Bilino polje i Trening centar NS/FS BiH.

Prema riječima generalnog sekretara NS/FS BiH Jasmina Bakovića reprezentaciju BiH u septembru i oktobru 2018. godine očekuju utakmice protiv Sjeverne Irske i Austrije u okviru Lige nacija, dok u proljeće naredne godine počinju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

"Silom prilika, zbog suspenzije Bilinog polja, posljednju utakmicu kvalifikacija za SP u Rusiji A reprezentacija BiH je protiv Belgije igrala na Grbavici. UEFA podiže standarde i kriterije ali i daje novac kojeg želi uložiti na pravi način. Stručni tim UEFA za infastrukturu će 16. aprila posjetiti BiH i obići će i Bilino polje", rekao je Baković.

Stadion Bilino polje ispunjava osnovne uslove strogih kriterija UEFA-e i delegacija NS/FS BiH dobila je uvjeravanja gradonačelnika Kasumovića da će stručni tim UEFA prilikom posjete Zenici imati priliku vidjeti prezentaciju projekta rekonstruisanog Bilinog polja. Prema ranijim sugestijama UEFA i NS/FS BiH, stadion Bilino polje trebao bi povećati svoje kapacitete za minimalno 5.000 sjedećih mjesta. Taj bi se plan ostvario rekonstrukcijom južne i sjeverne tribine, kao i nadogradnjom istočne tribine.

"Grad Zenica spreman je Nogometnom savezu BiH predložiti da Bilino polje bude nacionalni stadion, kako bi se iskoristili svi fondovi međunarodnih asocijacija i stadion doveo u optimalno stanje. Spremni smo djelimično i sufinansirati rekonstrukciju stadiona, sve kako bi se utakmice reprezentacije BiH i u buduće igrale u našem gradu. Svim svojim kapacitetima smo na raspolaganju NS/FS BiH, UEFA i FIFA i mislim da Bilino polje i Zenica, zbog svog položaja, izgrađenog Trening centra ali i tradicije, trebaju biti među prvim opcijama za buduće projekte", rekao je Fuad Kasumović, gradonačelnik Zenice.

Obzirom na iskazani interes NS/FS BiH za proširenjem kapaciteta Trening centra NS/FS BiH na Crkvičkom brdu, koje bi se ogledalo u izgradnji još jednog nogometnog terena i novih smještajnih kapaciteta, Grad Zenica i u ovom projektu spreman je biti maksimalno kooperativan. U tom smislu svakako da će pomoći i novi Regulacioni plan koji se za ovaj dio grada planira usvojiti do jeseni 2018. godine.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.