Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 21 feb 2018, 16:36

jestamaji je napisao/la:niko se niti gura niti mješa, samo je kod vas poimanje naše svakodnevne realnosti malo pomjereno i osjećate bez razloga tu neku ugroženost kad god se spomene igranje negdje drugdje. ja sam presretan vidjeti svaki napredak na našim stadionima, pa makar se radilo i samo o jednom dodatnom WCu.

ako savez hoće da igra kod nas bujrum, dobrodošli, kao što rekoh! ako ne kod vas je isto dobrodošao, nema razloga za napetost.

ja od saveza ne očekujem ništa, osim da plate korištenje stadiona kad hoće da igraju kod nas i vuk sit i ovce na broju! poneku sitnicu ako treba možemo zajedno riješiti, ali za ozbiljnu izgradnje nije realno očekivati ništa. ako uopšte treba neko da pomogne to su grad i opština a ne savez, pa onda eventualno sponzori i sopstvene financije. sve ostalo je nerealno i zamajavanje bez ikakve svrhe i smisla!

naravno ima tu još nešto što svima vama van sarajeva nije jasno. činjenica je da nijedan gostujući tim ne voli sletiti na aerodrom pa se onda voziti sat vremena autoputom do konačne destinacije, u podsvjesti svima je onda igranje u provinciji bez obzira bila to zenica ili ne. generalno gledano (pozicija prema UEFA-i i FIFA-i) to ne ide na ruku fudbalskom savezu BiH i oni moraju na duge staze tražiti rješenje u glavnom gradu. ako je to rješenje neko buduće renovirano koševo okej. ako je potrebno graditi nacionalni stadion isto bujrum, ima prostora u i oko sarajeva dovoljno, umjesto nekog slijedećeg tržnog centra ili džamije more komforno i stadion! ali grbavicu nek ne diraju, ona je samo naša! uvijek je bila naša i uvijek će ostati naša!
Koliko nebuloza covjek napisa. Pa svi aerodromi u evropi su smjesteni izvan grada i opet do stadiona ti treba oko sat vremena voznje.
Rješenje treba da se trazi tamo gdje je najmanje novca potrebno jer smo banana drzava.
Bilino je trenutno jedini stadion koji uz minimalna neka ulaganja moze da lici na nesto plus saobracajnom infrasturkturom je odlicno povezano sa Sarajevom.
Tako da Bilino treba da bude prioritet a onda ako se sredi Grbavica ili Kosevo moze se par utakmica igrati i to je to.

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 21 feb 2018, 17:11

Boli ih jbg
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 21 feb 2018, 17:54

Wolffire je napisao/la: Koliko nebuloza covjek napisa. Pa svi aerodromi u evropi su smjesteni izvan grada i opet do stadiona ti treba oko sat vremena voznje.
Rješenje treba da se trazi tamo gdje je najmanje novca potrebno jer smo banana drzava.
Bilino je trenutno jedini stadion koji uz minimalna neka ulaganja moze da lici na nesto plus saobracajnom infrasturkturom je odlicno povezano sa Sarajevom.
Tako da Bilino treba da bude prioritet a onda ako se sredi Grbavica ili Kosevo moze se par utakmica igrati i to je to.
Sve si tacno rekao,cak sam isto konto da napisem al mrzilo me. :D

Avatar
Linija
Postovi: 274
Pridružen/a: 30 jan 2018, 15:09
Lokacija: Radovici
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Linija » 21 feb 2018, 17:57

šta će vama stadion ionako ste budući drugoligaši a i ovo što su vam dosad uradili ste uništili
"Benjamin Isović, sin slavnog pjevača narodne glazbe Safeta i autor navijačke himne Sarajeva, utakmicu između Željezničara i Videotona nazvao je najznačajnijom za svakog navijača Sarajeva."

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 21 feb 2018, 18:13

Pa normalno da je Bilino trenutno najblaže nacionalnoj areni i dok se ne dođe do mogućnosti za neke grandiozne projekte, upravo nam ovo treba. Cestovno i sve drugo, ok je to. Realno, problem bi bio da se igra daleko od Sarajeva, a ovako ekipe čak mogu i u Sarajevu odsjesti. I ne znam s građevinske strane koliko je to moguće, ali na njemu fakat primarno treba dići kapacitet sjever-jug i natkriti te dvije tribine. Meni djeluje da ima prostora za razna rješenja kojim bi se kapacitet tih tribina povećao, a i one modernizovale. Glavno je da i one imaju krov :D Semafor i tako te sitnice su nikakav problem.
Mislim da bi cjelokupni radovi na dogradnji i pokrivanju ovih tribina iziskivali minimalno 5-6 miliona troškova.

Za istok je prilično kvalitetna ideja da se postojeći metar krova skine i dogradi još jedan sprat koji bi sadržavao evropski VIP, studija, zone za medije, mjesta za kamere i sl. Mislim da bi im na taj način bilo jednostavnije i postaviti novi "temelj" za krov, nego da se pravi neka skalamerija na ovo postojeće. I mislim da bi to onda bilo taman u nivou ostale tri tribine. :D Ovo dizanje sprata ne bi bilo skupo uopšte, ali uređenje unutra bi trebalo fino uraditi :)

Helem, mislim da bi se izdvajanjem 10 miliona (znam da je utopijski iznos) dobili baš moćnu arenu. Na istoku bi imali sve što imaju najmoderniji stadioni, a na ostale 3 tribine sasvim korektan kapacitet za 90% utakmica. Minimalno bi to bilo 17-18.000 mjesta, mjera.

I opet kažem - ako postoji drugi stadion u koji treba ulagati, to je Koševo. Tamo treba trilijarda da se napravi predobar stadion., ali se za milion-dva može napraviti dovoljan. Ako je nekad zaista pomama, imaš stadion od 35.000 mjesta i to je to. :)

A što se klubova tiče, sve je to megalomanski i bespotrebno. Mada se navijači Sarajeva i Želje diče i ni slučajno ih ne bi zadovoljio stadion manjeg kapaciteta, realnost je da je ovim klubovima mjera stadion veličine Bilinog Polja, 12-13.000. Mogu ovi klubovi nekad u ligi i nagurati 75% popunjenosti ovog kapaciteta, za derbije i u Evropi napuniti. I da, bude nekad pomama i tu pa mogu napuniti 25-30.000, ali to je jednom u pet godina, u najboljem slučaju :D Može i United napuniti 300.000, pa nema toliki stadion. Široki već ima prikladan stadion, Zrinjskom bi idealno bilo da naprave od stajanja tribinu i sa donjim zapadom da imaju i više nego dobar za svoje potrebe. Čelik ima što im nikad neće trebati, Tuzla samo treba srediti, kapacitetom su presrani već :D Velež eto zaokružuje Vrapčiće i nikad im neće trebati više.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 21 feb 2018, 18:29

Imao sam priliku da budem na nekim od vecih stadiona od arene corinthians, alianz arene, marakne (brazilska) i kad pogledas ove nase betonare dodje mi da placem. Pa i Olimpijski stadion u Minhenu izgleda si-fi a izgradjen je 7o-tih.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 21 feb 2018, 19:18

Samo uredno placat porez drzavi i imat cemo svi stadione

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 21 feb 2018, 19:39

Zeljo duzan milione za porez,dodaju im jos dva miliona posle visemjesecne istrage,i ovaj trola u urednm placanju :urnebes:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 21 feb 2018, 20:45

solinas je napisao/la:Zeljo duzan milione za porez,dodaju im jos dva miliona posle visemjesecne istrage,i ovaj trola u urednm placanju :urnebes:
:urnebes: :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 21 feb 2018, 20:48

solinas je napisao/la:Zeljo duzan milione za porez,dodaju im jos dva miliona posle visemjesecne istrage,i ovaj trola u urednm placanju :urnebes:
Znas ja ostajem u Bosni volim Bosnu a cuo sam od ovih iz dijaspore al iz Njemacke da je Njemacka extra drzava samo zbog placanja tog poreza
Kazu da je tamo lijepo al zbog placanja poreza

Kod Zelje je najbitnije priznanje i objavljivanje javno svog duga
Zeljo ima predsjednika koji je ustrojio Zelju da posluje po zakonima Drzave BiH
Zeljo je sam potpisao reprogram duga sa poreznom
Zeljo ima svoje poslovne prostore i pomocni stadion koju imaju svoju vrijednost i moze kompezacijom ili rentom pregovarat sa poreznom o otpisu duga-2 miliona sto si rekao ako nema para
U zadnje dvije godine Zeljo je preko 2 miliona poreza uplatio

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 21 feb 2018, 20:57

Predstavnici NS/FS BiH su u prethodnih nekoliko dana posjetili načelnike sarajevskih općina „Novi Grad“ i „Centar“, te gradonačelnika Zenice, kako bi razgovarali o planovima NS/FS BiH kad je u pitanju stadionska infrastruktura, te najavili dolazak stručnog tima UEFA-e, koji će 16. i 17. aprila ove godine obići stadione u BiH, piše nfsbih.ba. Tako bi stadioni Asim Ferhatović Hase, Grbavica i Bilino polje mogli zasjati u novom ruhu.

Na sastancima je dogovoreno da predstavnici lokalnih zajednica pripreme relevantnu dokumentaciju, te video prezentacije projekata rekonstrukcije ili unapređenja infrastrukture stadiona koji su u njihovoj nadležnosti. Od izuzetne je važnosti uključivanje lokalne zajednice u ovaj projekat, te njihove spremnosti za finansiranje istog.

Kao što je prethodno najavljeno zvaničnim dopisom UEFA-e, njihov stručni tim će u saradnji sa odgovarajućim timom NS/FS BiH na bazi urađenih prezentacija i dostavljenih planova pristupiti izradi projekta pomoći na unapređenju infrastrukture stadiona i/ili lokacija za koje se utvrdi da posjeduju potencijal i perspektivu za unapređenje stadionske infrastrukture. Uz sve ovo još jednom naglašavamo neophodnost i spremnost lokalnih zajednica i drugih nivoa vlasti u Bosni i Hercegovini da participiranju u finansiranju i realizaciji, kako ovog projekta, tako i nekih budućih projekata kako bi se stvorili bolji uslova za unapređenje i razvoj fudbala.

Kako je predviđeno planom aktivnosti Administracije NS/FS BiH, krajem ovog mjeseca trebalo bi da se održi sastanak sa predstavnicima FK „Željezničar“ Sarajevo u cilju nastavka realizacije infrastrukturnih projekata na stadionu „Grbavica.“
Zna se ko ima vec sve spremno. :kafa:
- Zeljeznicar -

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 22 feb 2018, 02:14

avenija je napisao/la:Boli ih jbg
Hajd nema veze, proci ce.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 22 feb 2018, 11:51

Wolffire je napisao/la:Imao sam priliku da budem na nekim od vecih stadiona od arene corinthians, alianz arene, marakne (brazilska) i kad pogledas ove nase betonare dodje mi da placem. Pa i Olimpijski stadion u Minhenu izgleda si-fi a izgradjen je 7o-tih.
jeb.iga, i space shuttle izgleda bolje od aviona koje je imala bh airlines, to znam jer sam se i vozio sa bh airlines i vidio space shuttle na televiziji, a i space shuttle je izgrađen ranih osamdesetih (enterprise čak u sedamdesetim)

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 22 feb 2018, 17:43

jestamaji je napisao/la:
Wolffire je napisao/la:Imao sam priliku da budem na nekim od vecih stadiona od arene corinthians, alianz arene, marakne (brazilska) i kad pogledas ove nase betonare dodje mi da placem. Pa i Olimpijski stadion u Minhenu izgleda si-fi a izgradjen je 7o-tih.
jeb.iga, i space shuttle izgleda bolje od aviona koje je imala bh airlines, to znam jer sam se i vozio sa bh airlines i vidio space shuttle na televiziji, a i space shuttle je izgrađen ranih osamdesetih (enterprise čak u sedamdesetim)
To samo govori koja smo banana od drzave.
Al eto valjda ce biti nesto od ovih prica o renoviranju Bilinog, Koseva i zavrsavanja Grbavice. Pa da bar imamo tri stadiona kakva takva.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13486
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la QUARTERBACK » 22 feb 2018, 18:01

zar nije bolje u jedan od ta tri dobre pare uloziti i da se vise s tim stadionom namirimo yebo ih stadion i savez i drzavu lopovsku
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 22 feb 2018, 18:21

QUARTERBACK je napisao/la:zar nije bolje u jedan od ta tri dobre pare uloziti i da se vise s tim stadionom namirimo yebo ih stadion i savez i drzavu lopovsku
za premijer ligu nije
Zarathustra

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 22 feb 2018, 23:35

Na facebook jedan portal objavio ovaj clanak da dolazi UEFA delegacija da pogleda stadione i da se vidi sta je raditi, i sada raja u komentarima pise svasta, ima dobrih stvari, ali i lupetanja i zale se neki sto su samo Kosevo, Grbavica, Zenica u pitanju. A pogledajmo realno ova tri stadiona imaju neku podlogu za dalje radove, za razliku od ostalih gdje se treba od temelja krenuti.

I neki "strucnjaci" pisu kako treba da se pravi stadion u nisam siguran da li Brcko ili Bihac za potrebe reprezentacije, i dodaju da se kao blizi neki rođendan Jedinstva. Nekoliko njih ocigledno iz tih krajeva pisu ako i jedan klub u BiH zasluzuje veliki moderan stadion onda je to Jedinstvo ali i da reprezentacija igra na njemu. :crazy: Nisam siguran da li misle na Jedinstvo iz Brckog ili Bihaca. I koje su to zasluge sve im ****.

Jeste eto doci ce avionom nasi igraci u Sarajevo na okupljanje, pripreme u Zenici trening centar, a onda busom do Brckog/Bihac ako prezive ove nase puteve do tamo dobro je. Isto tako kada nam dođu gosti nrp. Belgija, avion sleti u Sarajevu, tu im je i hotel, a onda u bus i pravac Brcko/Bihac na terning i utakmicu.

Razumijem ja da repka treba da ide svuda po drzavi, ali ljudi dragi Njemacka reprezentacija ne radi to a ne mi da radimo. U drzavi gdje dva aerodroma imaju, infrastruktura i auto putevi nikakvi.
- Zeljeznicar -

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la prisonbreak » 22 feb 2018, 23:59

Zenzo je napisao/la:Na facebook jedan portal objavio ovaj clanak da dolazi UEFA delegacija da pogleda stadione i da se vidi sta je raditi, i sada raja u komentarima pise svasta, ima dobrih stvari, ali i lupetanja i zale se neki sto su samo Kosevo, Grbavica, Zenica u pitanju. A pogledajmo realno ova tri stadiona imaju neku podlogu za dalje radove, za razliku od ostalih gdje se treba od temelja krenuti.

I neki "strucnjaci" pisu kako treba da se pravi stadion u nisam siguran da li Brcko ili Bihac za potrebe reprezentacije, i dodaju da se kao blizi neki rođendan Jedinstva. Nekoliko njih ocigledno iz tih krajeva pisu ako i jedan klub u BiH zasluzuje veliki moderan stadion onda je to Jedinstvo ali i da reprezentacija igra na njemu. :crazy: Nisam siguran da li misle na Jedinstvo iz Brckog ili Bihaca. I koje su to zasluge sve im ****.

Jeste eto doci ce avionom nasi igraci u Sarajevo na okupljanje, pripreme u Zenici trening centar, a onda busom do Brckog/Bihac ako prezive ove nase puteve do tamo dobro je. Isto tako kada nam dođu gosti nrp. Belgija, avion sleti u Sarajevu, tu im je i hotel, a onda u bus i pravac Brcko/Bihac na terning i utakmicu.

Razumijem ja da repka treba da ide svuda po drzavi, ali ljudi dragi Njemacka reprezentacija ne radi to a ne mi da radimo. U drzavi gdje dva aerodroma imaju, infrastruktura i auto putevi nikakvi.
Ma bilo je uvijek cudnih komentara, i ne treba se nervirati na takve gĺuposti. Po meni bilo dobri komentara da se sve ulozi na jedan stadion, i da repka ima normalan jedan teren, pogozovo sada ako Zeljo i Sarajevo urade terene bilo bi to odlicno uraditi. Ako se ulozi na sve tri stadiona, sve cr biti nesgo malo, a nijedan nece biti top.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la noke21 » 23 feb 2018, 08:39

Evo jedno rjesenje za Bilino i od mene :D
Sjever i jug digniti na nivo zapada, a na istoku samo dograditi sprat za VIP, press itd.

Impuls Arena Augsburg
https://goo.gl/images/bK4yXm


Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2018, 11:24

Moggi je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:zar nije bolje u jedan od ta tri dobre pare uloziti i da se vise s tim stadionom namirimo yebo ih stadion i savez i drzavu lopovsku
za premijer ligu nije
da je u pitanju cjelokupno ulaganje koje vrše sami savez i država onda bi to bilo smisleno, ali to je sa jedne strane nerealno a sa druge strane sve i da jeste oni sigurno nebi ulagali u "nečiji" stadion nego u neki "svoj"

elem pošto su kod nas sva ta ulaganja miks sa raznoraznih strana onda je suvišno pričati bajke. ostavimo to političarima koji prije svakih izbora obnavljaju koševo

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.