Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
benko21
Postovi: 2540
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la benko21 » 25 dec 2018, 12:29

slika
u Ilijašu pocelo rusenje starih svlacionica i pratecih objekata
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 25 dec 2018, 12:50

Hantraga je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la:Sarajevo je privatni klub,zasto bi njima davali novac iz budzeta.....
A dzaba i 10 mil kada bi to stoka razgrabila....
Apsolutno netačno. I Sarajevo i Željezničar imaju jednak status.
Pa zato što Sarajevo nije privatni klub.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Brcanskamalta » 25 dec 2018, 12:51

Hantraga je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la:Sarajevo je privatni klub,zasto bi njima davali novac iz budzeta.....
A dzaba i 10 mil kada bi to stoka razgrabila....
Apsolutno netačno. I Sarajevo i Željezničar imaju jednak status.
Kako ce imati jednak status,pa Sarajevo je u vlasnistvu Tana...ili nije...
Kako god,nisam protiv davanja para,ali ne klubovima,daj im 5 mil,ali direktno tamo gdje treba,recimo porezni dug,ili dugovi uopste,novac direktno poreznoj upravi u ime Zeljeznicara,nema klubu nista,pa da bagra radi sa novcem.

Morteme,sretan Bozic :)
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 25 dec 2018, 13:18

I Željezničar i Sarajevo su udruženja građana. Sarajevo je uspjelo pronaći zakonsku mogućnost, rupu, kako god, da navuče investitora. Ali, u osnovi, i Sarajevo i Željezničar su UG i po tom osnovu oba kluba mogu aplicirati za budžetska sredstva.

Podrška sportu u KS je očajna svakako. Najgore od svega je što se pokušava naći neki model da se svima da nešto, a ustvari je to premalo. Apsolutno bi Kanton i Grad kombinovano morali za najveće sportske kolektive izdvajati milionske cifre. Smiješno je da Sarajevo i Željezničar uzimaju po par desetina hiljada KM. Recimo, za početak, bilo bi prikladno da dobiju po milion KM. Ulaganje u infrastrukturu baška. Isto tako, mislim da se ni općine ne bi trebale ovim previše zamarati. Željezničar najviše dobije od općine Novo Sarajevo, a općina bi se prije trebala baviti Pofalićkim i sličnim udruženjima, a Željezničar ostaviti većim nivoima.

S druge strane, ovo isto je trebalo raditi i sa RK i KK Bosna, jer je tu još lakše bilo timove dovesti na evropski nivo. Ovdje se nema sluha za to.

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 328
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TETRAPAK » 25 dec 2018, 13:45

Sto covjek rece Sarajevo je jos uvijek udruzenje gradjana. Ja bi iskreno volio da nam ne daju ni ovu sicu u vidu 20-30 000 sto dobijemo svake godine, sto dalje politicki sljam od nas. "Klasa radnicka" nek radi sta hoce, njihova stvar.

Avatar
avenija
Postovi: 13586
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 25 dec 2018, 14:14

Kosevo je drzavni stadion u vlasnistvu drzave tj opstine CENTAR, Bilino polje je stadion u vlasnistvu drzave tj Grada Zenice.
Grbavica je stadion u privatnom vlasnistvu u koji drzava ulaze novac svih gradjana sto je apsurd. Ako se gdje trebaju ulagati drzavni novci od gradjana to je onda Kosevo u KS kao stadion koji je u vlasnistvu tih gradjana a ne u privatni stadion odredjenog Udruzenja gradjana.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 25 dec 2018, 15:10

avenija je napisao/la:Kosevo je drzavni stadion u vlasnistvu drzave tj opstine CENTAR, Bilino polje je stadion u vlasnistvu drzave tj Grada Zenice.
Grbavica je stadion u privatnom vlasnistvu u koji drzava ulaze novac svih gradjana sto je apsurd. Ako se gdje trebaju ulagati drzavni novci od gradjana to je onda Kosevo u KS kao stadion koji je u vlasnistvu tih gradjana a ne u privatni stadion odredjenog Udruzenja gradjana.
Ovo je Bosna
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 25 dec 2018, 15:17

Ni to nije tačno. UG može aplicirati za budžetska sredstva i sasvim je normalno da se pare daju i za Grbavicu.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 26 dec 2018, 14:10

Evo malo historije.

Stara zapadna tribina na grbavici.

slika

Rekonstrukcija koseva pred olimpijadu.

slika

Grbavica bez sjeverne i nove istocne tribine al puna ljudi :P

slika

Evo i jedna slika na kojoj se vidi tek izgradjeno kosevo bez stolica. Kad smo kod toga ima li neko informaciju zasto su se na kosevu postavile bas zelene stolice ?

slika

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Makanaky » 26 dec 2018, 14:35

JaskoBiH je napisao/la:Evo i jedna slika na kojoj se vidi tek izgradjeno kosevo bez stolica. Kad smo kod toga ima li neko informaciju zasto su se na kosevu postavile bas zelene stolice?
Mislim da je ideja bila da se kao uklopi u zelenilo oko stadiona (ustvari da se stadion stopi s ambijentom), mada u biti nije bio bas posve okruzen zelenilom. Ali i tako opet najmanje bode oci sa zelenom bojom.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 26 dec 2018, 21:34

Makanaky je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:Evo i jedna slika na kojoj se vidi tek izgradjeno kosevo bez stolica. Kad smo kod toga ima li neko informaciju zasto su se na kosevu postavile bas zelene stolice?
Mislim da je ideja bila da se kao uklopi u zelenilo oko stadiona (ustvari da se stadion stopi s ambijentom), mada u biti nije bio bas posve okruzen zelenilom. Ali i tako opet najmanje bode oci sa zelenom bojom.
Taj dio pada pod zelenu transverzalu (ne onu politicku) i po njoj je i ZeTra dobila ime, pa je logicno da stadion u tom pojasu, a i dvorana uz stadion imaju zelene stolice.

Ja bih volio vidjeti Kosevo u bojama FKS, neka kombinacija bijela-bordo-narancasta, al nije to prvi, a ni posljednji stadion na kojem boja stolica nema veze s bojama kluba koji tu igra. Al tko zna, Partizan je docekao crno-bijeli stadion, mozda ce i FKS nekad :mrgreen:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 26 dec 2018, 21:48

Signore je napisao/la:
Makanaky je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:Evo i jedna slika na kojoj se vidi tek izgradjeno kosevo bez stolica. Kad smo kod toga ima li neko informaciju zasto su se na kosevu postavile bas zelene stolice?
Mislim da je ideja bila da se kao uklopi u zelenilo oko stadiona (ustvari da se stadion stopi s ambijentom), mada u biti nije bio bas posve okruzen zelenilom. Ali i tako opet najmanje bode oci sa zelenom bojom.
Taj dio pada pod zelenu transverzalu (ne onu politicku) i po njoj je i ZeTra dobila ime, pa je logicno da stadion u tom pojasu, a i dvorana uz stadion imaju zelene stolice.

Ja bih volio vidjeti Kosevo u bojama FKS, neka kombinacija bijela-bordo-narancasta, al nije to prvi, a ni posljednji stadion na kojem boja stolica nema veze s bojama kluba koji tu igra. Al tko zna, Partizan je docekao crno-bijeli stadion, mozda ce i FKS nekad :mrgreen:
Ima li neki stadion koji koristi tačno te navedene boje stolica? Pretpostavljam da postoji neki.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 27 dec 2018, 15:05

MortemHz je napisao/la: Ima li neki stadion koji koristi tačno te navedene boje stolica? Pretpostavljam da postoji neki.
slika
Meni samo galata pada na pamet
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 27 dec 2018, 15:33

JavierBosnia je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Ima li neki stadion koji koristi tačno te navedene boje stolica? Pretpostavljam da postoji neki.
slika
Meni samo galata pada na pamet
Znam i ja za ovaj, mislio sam na nešto drugo ali hvala ti puno u svakom slučaju.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 27 dec 2018, 21:21

Da mi je doživjeti rekonstrukciju Koševa odmah da umrem od sreće. Gledam ove fotografije, radilo se barem nešto.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 28 dec 2018, 10:33

MortemHz je napisao/la: Ima li neki stadion koji koristi tačno te navedene boje stolica? Pretpostavljam da postoji neki.
Bit ce :mrgreen:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 29 dec 2018, 12:04

JaskoBiH je napisao/la:Evo malo historije.

Stara zapadna tribina na grbavici.

slika
:plac: :plac:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16492
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 29 dec 2018, 17:01

kako je to bilo legendarno kad penzija zagrmi sa zapada .....


Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.