Rekonstrukcija stadiona u BiH

xxh2o
Postovi: 736
Pridružen/a: 16 mar 2013, 16:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la xxh2o » 10 nov 2016, 19:31

Lik je napisao/la:
xxh2o je napisao/la:
Lik je napisao/la:Ne treba da ljude puca euforija radi istoka, a razloga je više.
Sjetite se da je u aprilu trebalo da se počne graditi pa nije. Sjetite se sjevera u Tuzli koliko se gradio i radio i na kraju nije završen. Također treba se sjetiti i istoka Tušnja koji je trebao prošle godine da se gradi u decembru, pa ništa nije započeto. Ono što hoću da kažem dok ne bude skroz izgrađeno ne treba vjerovati. Nije ovdje u pitanju samo Grbavica već i ostali radovi na stadionima ( i mimo njih ) u gradu i državi.
Vrijeme je pred nama pa ćemo vidjeti.
Al zato punom parom napreduju radovi na Koševu od strane B. Minchena :wave: :wave:
Ti da malo misliš tom glavom, kao što ne misliš, primjetio bi da sam ja samo pozvao na opreznost jer su mnogi obećavali mnoge stadione širom države pa ništa od toga. Meni je prvom u interesu da napravite istok i rasteretite sjever odnosno "zdenku", Onakvi uslovi se mogu vidjeti još u nekim nerazvijenim afričkim državama gdje svake sekunde prijeti opasnost da neko bude pregažen. :salut:

Pajdo ja sam samo "simpatizer" Želje, dakle ne stoji ti ovo "da napravite" dakle neutralan sam bukvalno, drugo što se tiče ko koliko misli glavom i kojom pogledaj još koji put interviju sa ovim gos. Misimovićem pa ako ti ni tad ne bude jasno ti opet pogledaj, a ako ti ni tad ne bude jasno da ce čovjek napraviti tu trebinu ja cu ti nacrtati da lakše shvatiš ;) al dobro zelen si ti još pa ne možeš razlikovati obećanje od ozbiljnog, dokazanog poslovnog čovjeka od kvazi-političara koji obećavaju kule i gradove
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 10 nov 2016, 23:15

@xxh2o
Ja ti rekoh kad je naprave niko sretniji od mene. Taj isti čovjek je najavljivao početak radova u aprilu, a evo sad novembar ;). Ti ili si balav ili živiš van BiH pa obečanja prihvataš zdravo za gotovo, ipak mislim da si još mali. Kad bude 100 % gotovo čestitaću im i njima i svakome ko unaprijedi stadion.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 11 nov 2016, 00:32

Sve je objasnjeno na konferenciji. Radovi jednostavno nisu mogli poceti ranije jer je bilo opstrukcija od trece strane koje su bile nepredvidjene (SD). Pa umjesto u aprilu kada je planirana, urbanisticka dozvola je tek postala pravosnazna sada 8. novembra. Uprava je imala najbolju namjeru da tribinu izgrade do jeseni te je ovo dobra lekcija za Upravu da izgradnja nikada ne ide bez problema i brzo kao sto se planira jer ce uvijek neko naci interes i nacin da opstruira.

Izgradnja stadiona je projekat koji od zacetka tj. kreiranja projekta do konacne realizacije najcesce traje 4-5 godina ako se krene ozbiljno te sa finansijama. Kada bi mi izgradili stadion do septembra 2021. to bi bilo ravno cudu po mom misljenju. Plan uprave jeste da Grbavica bude upotpunosti izgradjena i obnovljena do stote godisnjice kluba ali to je ogroman posao koji ce biti tesko ispostovati :)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 11 nov 2016, 13:44

AnelZ je napisao/la:Sve je objasnjeno na konferenciji. Radovi jednostavno nisu mogli poceti ranije jer je bilo opstrukcija od trece strane koje su bile nepredvidjene (SD). Pa umjesto u aprilu kada je planirana, urbanisticka dozvola je tek postala pravosnazna sada 8. novembra. Uprava je imala najbolju namjeru da tribinu izgrade do jeseni te je ovo dobra lekcija za Upravu da izgradnja nikada ne ide bez problema i brzo kao sto se planira jer ce uvijek neko naci interes i nacin da opstruira.

Izgradnja stadiona je projekat koji od zacetka tj. kreiranja projekta do konacne realizacije najcesce traje 4-5 godina ako se krene ozbiljno te sa finansijama. Kada bi mi izgradili stadion do septembra 2021. to bi bilo ravno cudu po mom misljenju. Plan uprave jeste da Grbavica bude upotpunosti izgradjena i obnovljena do stote godisnjice kluba ali to je ogroman posao koji ce biti tesko ispostovati :)
ta ideja sa 2021 je fina, ali zvuči sa današnje tačke gledišta kao andersenova bajka

vidjećemo prvo šta će biti sa istokom, sama ideja gradnje u sarajevu preko zime je suluda. OK, u pitanju je skroz jednostavna tribina a ne nuklearna centrala, ali kad upekne sarajevski minus i zapada snijeg nema nikakve gradnje, to je tako od vijeka vjekova i to ne može niko promijeniti pa ni željo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 nov 2016, 23:04

jestamaji je napisao/la:vidjećemo prvo šta će biti sa istokom, sama ideja gradnje u sarajevu preko zime je suluda. OK, u pitanju je skroz jednostavna tribina a ne nuklearna centrala, ali kad upekne sarajevski minus i zapada snijeg nema nikakve gradnje, to je tako od vijeka vjekova i to ne može niko promijeniti pa ni željo
Ma jednostavan je to posao što se tiče grubih radova i rok je poprilično realan. Jbg, trebalo se ranije početi, ali su nas ovi iz SD baš zakočili. Sada je cilj da se to što prije napravi, jer će liga 6 vratiti dosta novca kroz istočnu tribinu koja će biti hit među našim navijačima.

Mene nogo više brine ono što slijedi kasnije, tj. upotrebna dozvola, tu nas neko ponovo može usporiti, a ta tribina može donositi bar 6-8 hiljada KM po utakmici, što nije zanemarivo i svaka utakmica je bitna.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 nov 2016, 23:09

I još nešto, izgleda da će naša uprava u ovoj pauzi zamijeniti travnjak koji je katastrofalan, nije potvrđeno, ali je to naredni potez. Možda to ostave za ljetnu pauzu, nisam siguran.

I to je isto tako komplikovan i skup projekat.
Evribadi sej Željo
Željoooo

xxh2o
Postovi: 736
Pridružen/a: 16 mar 2013, 16:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la xxh2o » 11 nov 2016, 23:52

Lik je napisao/la:@xxh2o
Ja ti rekoh kad je naprave niko sretniji od mene. Taj isti čovjek je najavljivao početak radova u aprilu, a evo sad novembar ;). Ti ili si balav ili živiš van BiH pa obečanja prihvataš zdravo za gotovo, ipak mislim da si još mali. Kad bude 100 % gotovo čestitaću im i njima i svakome ko unaprijedi stadion.

Decko ti gore objasnio sve zasto nije krenulo ranije, a to što si ti ograničen i ne kužiš neke stvari je viša sila jbg

budi pozdravljen :salut: :salut:
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 12 nov 2016, 00:21

xxh2o je napisao/la:
Lik je napisao/la:@xxh2o
Ja ti rekoh kad je naprave niko sretniji od mene. Taj isti čovjek je najavljivao početak radova u aprilu, a evo sad novembar ;). Ti ili si balav ili živiš van BiH pa obečanja prihvataš zdravo za gotovo, ipak mislim da si još mali. Kad bude 100 % gotovo čestitaću im i njima i svakome ko unaprijedi stadion.

Decko ti gore objasnio sve zasto nije krenulo ranije, a to što si ti ograničen i ne kužiš neke stvari je viša sila jbg

budi pozdravljen :salut: :salut:
Pametnice malena, nije bitno ko je kočio, bitno je da je kočio i da radovi nisu počeli. Ko ti garantuje da neko ili nešto neće opet zakočit sve to. Ja jedno ti drugo. Kao što rekoh, vrijeme je pred nama pa ćemo vidjeti.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 nov 2016, 00:42

Virtu4l je napisao/la:I još nešto, izgleda da će naša uprava u ovoj pauzi zamijeniti travnjak koji je katastrofalan, nije potvrđeno, ali je to naredni potez. Možda to ostave za ljetnu pauzu, nisam siguran.

I to je isto tako komplikovan i skup projekat.
Spominjali su travnjak koji nam je zaista u veoma losem stanju, ali mislim da ce on tek na ljeto doci na red (ako uopste dodje). Mene brine cijena i obim radova. Ako ce se samo mjenjati povrsinski sloj to se moze uraditi za nekih 200.000-300.000 KM (pretpostavka, ne cinjenica) ali tako je uradjeno na Maksimiru 2009. godine i ispostavilo se kao velika greska jer je drenaza bila veoma losa pa se onda vec 2011. pristupilo kompletnoj rekonstrukciji terena koju je finansirao Dinamo za neutvrdjenu cifru novca te se od tada na godisnjoj bazi izdvaja oko 2 milion KM iz gradskog budzeta za odrzavanje travnjaka.

Prava rekonstrukcija travnjaka koja ce ukljucivati i drenazu te grijanje bi kostala oko 1,5-2 miliona KM i to je ono sto je Grbavici zaista potrebno. Ali to je veliki novac. A da se ne prica kako bi odrzavanje terena na godisnjoj bazi postalo poprilican teret za budzet kluba gdje bi sigurno se moralo izdvajati oko milion KM kako investicija ne bi propala.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 12 nov 2016, 10:25

AnelZ je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:I još nešto, izgleda da će naša uprava u ovoj pauzi zamijeniti travnjak koji je katastrofalan, nije potvrđeno, ali je to naredni potez. Možda to ostave za ljetnu pauzu, nisam siguran.

I to je isto tako komplikovan i skup projekat.
Spominjali su travnjak koji nam je zaista u veoma losem stanju, ali mislim da ce on tek na ljeto doci na red (ako uopste dodje). Mene brine cijena i obim radova. Ako ce se samo mjenjati povrsinski sloj to se moze uraditi za nekih 200.000-300.000 KM (pretpostavka, ne cinjenica) ali tako je uradjeno na Maksimiru 2009. godine i ispostavilo se kao velika greska jer je drenaza bila veoma losa pa se onda vec 2011. pristupilo kompletnoj rekonstrukciji terena koju je finansirao Dinamo za neutvrdjenu cifru novca te se od tada na godisnjoj bazi izdvaja oko 2 milion KM iz gradskog budzeta za odrzavanje travnjaka.

Prava rekonstrukcija travnjaka koja ce ukljucivati i drenazu te grijanje bi kostala oko 1,5-2 miliona KM i to je ono sto je Grbavici zaista potrebno. Ali to je veliki novac. A da se ne prica kako bi odrzavanje terena na godisnjoj bazi postalo poprilican teret za budzet kluba gdje bi sigurno se moralo izdvajati oko milion KM kako investicija ne bi propala.
Cijena onog na bilinom polju je bila manja od 1.5mil KM koliko znam, moze se tu za 1mil- 1,5 mil uraditi kvalitetan posao
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 12 nov 2016, 13:59

160 000 KM je kosta godisnje odrzavanje travnjaka na BP.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Eborg » 12 nov 2016, 14:17

Koja je preprenapuhana zbog ALBA-e. Moze to mnogo nize.

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la propuh » 12 nov 2016, 14:24

avenija je napisao/la:160 000 KM je kosta godisnje odrzavanje travnjaka na BP.
Vala ga i odrzavaju, za godinu dvije ce biti kao i prije rekonstrukcije.
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 12 nov 2016, 14:59

propuh je napisao/la:
avenija je napisao/la:160 000 KM je kosta godisnje odrzavanje travnjaka na BP.
Vala ga i odrzavaju, za godinu dvije ce biti kao i prije rekonstrukcije.
Po propisima gornji sloj tj busjen se mjenja svake dvije godine , kod nas je ovaj vec 4 tako da je odlican za sada.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 12 nov 2016, 16:51

čuo sam prije nekoliko mjeseci na radiju, moderni travnjak sa grijanjem trave bi na grbavici koštao oko 1,2 miliona maraka sa maksimalno 150.000 troškova održavanja godišnje

meni iskreno rečeno to zvuči jeftino kada to uporedim sa cijenama koje sam našao na internetu, ali ako je istina to bi bio ne veliki nego ogroman korak naprijed. napraviti u tri koraka: prvo istok (što će se bez krova očito desiti), pa jug (bez krova), pa travu!! sve ostalo otom potom. to bi napravilo stadion evropskim i poslalo zenicu u istorijske čitanke :wave:

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rob do bagro » 12 nov 2016, 17:25

jestamaji je napisao/la:čuo sam prije nekoliko mjeseci na radiju, moderni travnjak sa grijanjem trave bi na grbavici koštao oko 1,2 miliona maraka sa maksimalno 150.000 troškova održavanja godišnje

meni iskreno rečeno to zvuči jeftino kada to uporedim sa cijenama koje sam našao na internetu, ali ako je istina to bi bio ne veliki nego ogroman korak naprijed. napraviti u tri koraka: prvo istok (što će se bez krova očito desiti), pa jug (bez krova), pa travu!! sve ostalo otom potom. to bi napravilo stadion evropskim i poslalo zenicu u istorijske čitanke :wave:
Prije cete koji bager kupit nego sto cete dobiti travnjak. :kafa:
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 nov 2016, 17:41

Odrzavanje od 150.000 KM godisnje mi zvuci suvise malo. Da se kupi sva stalna sredstva (oprema) za vrhunsko odrzavanje travnjaka, obrtna sredstva koja moras kupovati svake godine ili cak semestra/kvartala i zaposle ljudi za to smatram da je godisnje potrebno pola miliona KM kao minimum (ukljucujuci ratu za kredit koji je utrosen za kupovinu opreme). Moguce je odrzavati travnjak za 150.000 KM, ali ne u onom obimu kojem se nadam. Za Grad Sarajevo gdje zime veoma cesto budu itekako ostre potrebne su dodatne mjere za odrzavanje visokog kvaliteta travnjaka kako u tih nekoliko mjeseci isti nebi propao.

Ja iskreno nisam trenutno zadovoljan sa odrzavanjem travnjaka na Bilinom Polju (moram naglasiti da je travnjak najbolji u drzavi, ali ja pricam o odrzavanju) posto mi posao koji uradi Alba izgleda poprilicno traljavo jer pripremi se on do nekog visokog nivoa za utakmice reprezentacije ali ja zelim da travnjak bude vrhunskog kvaliteta u svakom trenutku.

Za cijenu radova se vec slazem da je moguce sve odraditi za nekih 1,5 miliona KM (drenaza, grijanje, travnjak).

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 15 nov 2016, 01:35

jestamaji je napisao/la:čuo sam prije nekoliko mjeseci na radiju, moderni travnjak sa grijanjem trave bi na grbavici koštao oko 1,2 miliona maraka sa maksimalno 150.000 troškova održavanja godišnje

meni iskreno rečeno to zvuči jeftino kada to uporedim sa cijenama koje sam našao na internetu, ali ako je istina to bi bio ne veliki nego ogroman korak naprijed. napraviti u tri koraka: prvo istok (što će se bez krova očito desiti), pa jug (bez krova), pa travu!! sve ostalo otom potom. to bi napravilo stadion evropskim i poslalo zenicu u istorijske čitanke :wave:
:facepalm: Ne znam kako da ti se obratim kljusino jedna. Umjesto da ti je drago da svi u Bosni imamo dobre stadione, ti likujes da se nas reprezentativni stadion baca u historiju. Tokmak jedan, pogledaj repku Finske, ove kvalfe su igrali dvije tekme kuci.. jednu u Turkuu, a drugu u Tampereu, ocekujem da i Helsinki ima dobar stadion. Ja zivim u gradu "historijske citanke", ali sam iso repku gledat i na Kosevo (Litvanija, Norveska, Amerika, Francuska, Turska, sto se sjecam dok ovo pisem), ali i na Grbavicu (Kuvajt ili Katar, ne mogu se sjetit ko je bio)..
Ma ne znam ni sto ti pisem, kad neces shvatit poentu da nam drzava ima vise dobri stadiona :?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 15 nov 2016, 09:41

FliX je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:čuo sam prije nekoliko mjeseci na radiju, moderni travnjak sa grijanjem trave bi na grbavici koštao oko 1,2 miliona maraka sa maksimalno 150.000 troškova održavanja godišnje

meni iskreno rečeno to zvuči jeftino kada to uporedim sa cijenama koje sam našao na internetu, ali ako je istina to bi bio ne veliki nego ogroman korak naprijed. napraviti u tri koraka: prvo istok (što će se bez krova očito desiti), pa jug (bez krova), pa travu!! sve ostalo otom potom. to bi napravilo stadion evropskim i poslalo zenicu u istorijske čitanke :wave:
:facepalm: Ne znam kako da ti se obratim kljusino jedna. Umjesto da ti je drago da svi u Bosni imamo dobre stadione, ti likujes da se nas reprezentativni stadion baca u historiju. Tokmak jedan, pogledaj repku Finske, ove kvalfe su igrali dvije tekme kuci.. jednu u Turkuu, a drugu u Tampereu, ocekujem da i Helsinki ima dobar stadion. Ja zivim u gradu "historijske citanke", ali sam iso repku gledat i na Kosevo (Litvanija, Norveska, Amerika, Francuska, Turska, sto se sjecam dok ovo pisem), ali i na Grbavicu (Kuvajt ili Katar, ne mogu se sjetit ko je bio)..
Ma ne znam ni sto ti pisem, kad neces shvatit poentu da nam drzava ima vise dobri stadiona :?
dedera lakapo .... nisam ništa loše time mislio, prije svega nisam mislio nekoga vrijeđati, za razliku od tebe.

bilo bi genijalno da svi stadioni u bosni imaju grijanje trave, natkrivene tribine i WC za gledaoce, nije u tome stvar. ja sam samo rekao da bi bilo cool da se konačno u glavnom gradu napravi stadion sa dvadesetak hiljada gledalaca (planirano je eto tih 19210 na grbavici) na kome bi onda reprezentacija igrala najvažnije utakmice, kao što je to u velikoj većini država na svijetu iz logičnih razloga. mislim da ne treba da ti objašnjavam prednosti sarajeva nad zenicom, gomila je tu aspekata koji govore za sarajevo, osim elem tog stadiona koji je trenutno jedini razlog zašto se igra na bilinom polju, a niceze bi se onda svi sa sjetom sjećali po sistemu "kad smo mi onomad razbili grke i otišli u brazil ....", elem iz istorijske čitanke. naravno to ne znači da reprezentacija ne bi tu i tamo imogla igrati u zenici ili negdje drugo ako se postignu uslovi :wave:

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 15 nov 2016, 12:58

Bilino polje je vec u historijskim citankama kao mjesto gdje je napisan najvazniji i prvi pisani dokument i dokaz postajanja Bosne i njezinog pisma Bosancice , igrom slucaja ili sudbinom nakon 10 vijekova nasa nacionalna selekcija bas na tom mjestu ostavaruje najvece uspjehe u svojoj historiji.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.