Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13478
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la QUARTERBACK » 17 avg 2018, 21:51

JaskoBiH je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:i za zelju i za repku je 20k kapacitet prevelik i nepotreban, treba gledati da se napravi sto uslovniji i funkcionalniji stadion, broj stolica nikad ne treba biti prioritet

jug je realan projekat, a zapad je vec daleka buducnost, ko ce to docekati...
Dobro kapacitet nije toliko ni bitan ja sam to onako rekao gledajuci kapacitet sjevera i istoka pa predpostavljam da ce zapad i jug imati slican kapacitet pa bi to bilo negdje oko 20ak hiljada.A sto kazez da je puno,puno je i 10000 al ajd nek bar jedan bude funkcionalan i upotrebljiv haha
tako je, 10k je za nase uslove mjera, i sigurno da bi dosta raje pocelo ici na utakmice kad bi se stadion dodatno sredio dakle i kvalitet fudbala koji se igra ali i izgled stadiona dosta znace za broj navijaca na utakmicama..

sto neko prije rece, stvarno je uzitak pratiti kako zeljo napreduje i gradi stadion, kad bi jos samo jednom uspjeli napraviti nesto vise u evropi za grupnu fazu evropa lige dobiti pare i dici klub na jos veci nivo, treba dinamo da im bude role model kluba kojem treba da teze..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 18 avg 2018, 00:57

Treba biti realan pa reći da je zapad prevelik zalogaj za klub i da se neće u skorije vrijeme krenuti u realizaciju tog projekta zbog toga što će koštati 10-12 miliona KM. Realno i ostvarivo je da se do stogodišnjice kluba 2021. godine završi u potpunosti sve na stadionu osim zapada.Sad do oktobra ide krov na istoku, brojači karata, nove klupe za rezervne igrače i hibrid travnjaka. Poslije toga ostane da se preuredi i renovira vanjski izgled sjevera, plato ispred istoka i naravno za kraj južna tribina.Stadion nakon izgradnje južne tribine bi imao kapacitet od 15.333 natkrivena sjedeća mjesta (5377- Sjever, 5000- Jug, 4266- Istok, 690- Zapad).
1921

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 18 avg 2018, 01:04

AnelZ je napisao/la:Play-off Lige Prvaka kao i grupne faze oba takmicenja pa sve do polufinala se igra iskljucivo na kategoriji cetiri tj. u nasoj drzavi na Bilinom Polju. Play-off Lige Evrope se moze igrati i na kategoriji tri sto pored BP bi znacilo da se moze igrati (ako UEFA progleda malo kroz prste u vezi nekih zahtjeva za neke stadione) na Grbavici, Kosevu, Pecari i mozda Gradskom u Banjoj Luci.

@hantraga - mislim da MUP saopstava organizatoru koliko smatra da treba biti velika tampon zona kako bi se u skladu sa resursima obezbjedila adekvatna sigurnost. Sigurno bi organizator mogao ispregovarati manju tampon zonu no MUP bi trazio vecu naknadu za to zbog veceg obima posla kako bi osigurali sigurnost, logistike i organizacije.
Ispravi me ako griješim, nema ni BP "Full CAT4" već se tu malo progleda kroz prste.Na internetu piše da je CAT3 ali eto ponovo kažem možda griješim.
1921

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Brcanskamalta » 18 avg 2018, 01:10

Da li klubovi u evropi i svijetu placaju policiji (koja je vec placena za svoj posao od drzave)da osigurava utakmicu kao sto je slucaj kod nas...
Stvarno ne znam kakva je praksa ,ali mi zvuci nevjerovatno da klubovi kod nas dobiju racun od MUP-a ...Pa nije privatna firma nego drzavna kojoj je vec placen porez.I duznost im je da obezbijede javni skup (utakmicu).
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 avg 2018, 01:12

@babino - naravno da bi usminkao i dalje jug zasto bi bilo potrebno jos nekih 4-5 miliona KM ako ne i vise (prilaz sa tranzita, kupiti onu kucu i srusiti, bolji prelaz prema zapadu i istoku, obnovio donji dio tribine, napravio bolje toalete, stanice za okrijep gledatelja i sl. te stavio i krov) no ostavio bi mu trenutni izgled i obris. Zasto? Pa zato sto ne gledam iskljucivo na stadion da bude okrugla konstrukcija gdje je svaka tribina samo replika one druge vec da svaka ima svoju pricu. Jug je ipak trenutno najstarija tribina na stadionu i oslikava taj old-school sportske infrastrukture koji je bio aktuelan ne samo u Jugoslaviji vec i diljem evrope gdje se samo betoniralo brdo i cesto gradilo polukruzno. Znaci povecao bi komfor i uslovnost tribine, uredio njenu sredinu i sl. kako bi licila na nesto (umjesto da izgleda kao oronuli beton) ali bi je ostavio u trenutnim obrisima.

Velika je steta sto je izgubljena stara drvena zapadna tribina, ta tribina je jos tokom Jugoslavije bila pod republickom zastitom, prava ljepotica.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 avg 2018, 01:23

Brcanskamalta je napisao/la:Da li klubovi u evropi i svijetu placaju policiji (koja je vec placena za svoj posao od drzave)da osigurava utakmicu kao sto je slucaj kod nas...
Stvarno ne znam kakva je praksa ,ali mi zvuci nevjerovatno da klubovi kod nas dobiju racun od MUP-a ...Pa nije privatna firma nego drzavna kojoj je vec placen porez.I duznost im je da obezbijede javni skup (utakmicu).
Zavisi, no vecina placa za prisustvo i djelovanje policije na privatnoj (klupskoj) svojini tj. na samom stadionu i njegovoj neposrednoj okolini koja je u vlasnistvu kluba. Znam da je ovo velika debata u Londonu gdje godisnje gradsku policiju osiguranje utakmica londonskih klubova kosta 7 milliona funti dok od klubova tek naplate nekih 5% iznosa tj. zasto da poreski obveznici da sufinansiraju klubove koji zaradjuju stotine miliona funti.

https://www.google.ba/amp/s/www.indepen ... html%3famp

Pa kada se organizuje seoski teferic odnosno korida i tu organizator placa prisutnost policije, a bez njene prisutnosti ne bi dobili dozvolu za organizaciju.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Brcanskamalta » 18 avg 2018, 01:34

AnelZ je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la:Da li klubovi u evropi i svijetu placaju policiji (koja je vec placena za svoj posao od drzave)da osigurava utakmicu kao sto je slucaj kod nas...
Stvarno ne znam kakva je praksa ,ali mi zvuci nevjerovatno da klubovi kod nas dobiju racun od MUP-a ...Pa nije privatna firma nego drzavna kojoj je vec placen porez.I duznost im je da obezbijede javni skup (utakmicu).
Zavisi, no vecina placa za prisustvo i djelovanje policije na privatnoj (klupskoj) svojini tj. na samom stadionu i njegovoj neposrednoj okolini koja je u vlasnistvu kluba. Znam da je ovo velika debata u Londonu gdje godisnje gradsku policiju osiguranje utakmica londonskih klubova kosta 7 milliona funti dok od klubova tek naplate nekih 5% iznosa tj. zasto da poreski obveznici da sufinansiraju klubove koji zaradjuju stotine miliona funti.

https://www.google.ba/amp/s/www.indepen ... html%3famp

Pa kada se organizuje seoski teferic odnosno korida i tu organizator placa prisutnost policije, a bez njene prisutnosti ne bi dobili dozvolu za organizaciju.
Da,ali je 90 posto klubova u Engleskoj i svi klubovi Londona u privatnom vlasnistvu tako da donekle to razumijem,ali kod nas to nije slucaj tako da je to izuzetno delikatna situacija.Znam da pokusavas mozda docarati zasto bi trebalo da se placa ali kod nas klubovi nisu privatna svojina. ..
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15822
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 18 avg 2018, 07:48

NAJPERSPEKTIVNIJI STADION U BOSNI I HERCEGOVINI JE STADION GRBAVICA

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15822
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 18 avg 2018, 07:50

10 000 NATKRIVENIH MJESTA CE IMATI STADION GRBAVICA

zamorano
Postovi: 1348
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 18 avg 2018, 13:03

svrakino1921 je napisao/la:10 000 NATKRIVENIH MJESTA CE IMATI STADION GRBAVICA
Pa Bilino polje vec 20 godina ima 9000 natkrivenih mjesta :D Koliko još uvijek zaostajete :D
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15822
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 18 avg 2018, 13:22

zamorano je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:10 000 NATKRIVENIH MJESTA CE IMATI STADION GRBAVICA
Pa Bilino polje vec 20 godina ima 9000 natkrivenih mjesta :D Koliko još uvijek zaostajete :D
Nemoj trolat na temi ovoj
Ovdje samo strucne i egzaktne stvari se iznose
Imas prepucavanja pa tamo trolaj
Hvala

esprit24
Postovi: 5378
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la esprit24 » 18 avg 2018, 22:34

@brcanska malta procitaj malo zakon o javnom okupljanu i tu ti sve pise. Ima rok u kojem organizator javnog okupljanja podnosi u nadleznu PS zahtjev za odobrenjen istog i to ti je simbolicna cijena msm da je oko 20KM. Eh sad po tom zakonu je organizator duzan obezbijediti redare i sve tu, i tu policija nema sta traziti bez poziva organizatora. Eh sad ako organizator smatra da ne moze to obezbijediti sam onda trazi od nadlezne PS odredjen broj policajaca i tu je tacno definisano kolko kosta jedan sat policijskog sluzbenika
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

061657451
Postovi: 507
Pridružen/a: 03 jul 2018, 23:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 061657451 » 18 avg 2018, 23:07

Izgleda da će jug na Grbavici imati oko 5 000 stolica što je previše,pretjereno i nepotrebno,to neće nikad biti puno,isto kao što nikad nije pun sjever na Koševu.Do 3 200 stolica na jugu i ništa više.Ljepše je vidjeti punu tribinu od 3 200 nego polupraznu od 5 200.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54229
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2018, 23:14

061657451 je napisao/la:Izgleda da će jug na Grbavici imati oko 5 000 stolica što je previše,pretjereno i nepotrebno,to neće nikad biti puno,isto kao što nikad nije pun sjever na Koševu.Do 3 200 stolica na jugu i ništa više.Ljepše je vidjeti punu tribinu od 3 200 nego polupraznu od 5 200.
Slažem se. Trenutno sjever Koševa ima 5.300 stolica i još mjesta ispod jer je bilo dodatnih 300-400 kada je neko brojao kada se radila koreografija prije par godina, to mi je ostalo u sjećanju. 3 hiljade treba biti maximalno na navijačkoj tribini.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 19 avg 2018, 00:18

MortemHz je napisao/la:
061657451 je napisao/la:Izgleda da će jug na Grbavici imati oko 5 000 stolica što je previše,pretjereno i nepotrebno,to neće nikad biti puno,isto kao što nikad nije pun sjever na Koševu.Do 3 200 stolica na jugu i ništa više.Ljepše je vidjeti punu tribinu od 3 200 nego polupraznu od 5 200.
Slažem se. Trenutno sjever Koševa ima 5.300 stolica i još mjesta ispod jer je bilo dodatnih 300-400 kada je neko brojao kada se radila koreografija prije par godina, to mi je ostalo u sjećanju. 3 hiljade treba biti maximalno na navijačkoj tribini.
Pa sadašnji jug ima 3.116 stolica.Normalno da će povećati na pet hiljada kad se bude pravio.Nema logike da ga ostave na 3.Barem moje mišljenje.
A i tu će igrati repka, tako da je po meni dobro što se povećava kapacitet.
1921

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 avg 2018, 00:57

Sjever na grbavici ima oko 5.300 stolica
Znaci da je minimum na jugu isto toliko, ne znam kako zamisljate manju ti tribinu.
Ono sto su oni zamisljali i napravili plan juga mi je malo pretjerano, citav stadion bi mogao smjestiti se na tu tribinu
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 19 avg 2018, 01:32

JavierBosnia je napisao/la:Sjever na grbavici ima oko 5.300 stolica
Znaci da je minimum na jugu isto toliko, ne znam kako zamisljate manju ti tribinu.
Ono sto su oni zamisljali i napravili plan juga mi je malo pretjerano, citav stadion bi mogao smjestiti se na tu tribinu
Bit će preklopne stolice na novom jugu, koje zauzimaju malo više mjesta nego obične.
1921

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 avg 2018, 10:53

kontrasviju je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Sjever na grbavici ima oko 5.300 stolica
Znaci da je minimum na jugu isto toliko, ne znam kako zamisljate manju ti tribinu.
Ono sto su oni zamisljali i napravili plan juga mi je malo pretjerano, citav stadion bi mogao smjestiti se na tu tribinu
Bit će preklopne stolice na novom jugu, koje zauzimaju malo više mjesta nego obične.
To mi je jos gluplje. Preklopne stolice na navijackoj tribini? Mislim mozda nekom ima logike, meni ne bas.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 19 avg 2018, 11:16

Pa i nema. Preklopne su trebale ići možda na istoku ili zapadu. Jugu su najmanje potrebne.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 19 avg 2018, 11:27

Cuj nema logike preklopne stolice na navijackoj tribini :?
Jel znate vi da se na toj tribini najvise stoji i da su upravo zbog toga potrebne?Jel znate uopste kako to izgleda?

Na Grbavici ce biti tzv. "safe standing seats"

ovako to izgleda

slika
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.