Rekonstrukcija stadiona u BiH

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 21 avg 2018, 19:50

A po kom parametru je ono izuzetno zanimljivo za takvu vrstu investicije? Koliko mi je priča da je Grbavica strašan lokalitet za šoping centar i hotel izgledala utopijski, ovo za Koševo mi djeluje još više tako. Ko bi gore išao u nekakav šoping centar? Može, da naprave nešto strašno novo, ali evo sad preslikaj SCC (hotel, šoping centar, poslovna zona) gore i nema šanse da će se ikome isplatiti. Još Sarajevo nije taj level.

Uostalom, evo da ja pravim to (imam milijarde na računu), ne bih ga gore pravio (racionalno razmišljajući). Ima u Sarajevu puno jačih lokacija koje treba poklopiti. Ili, evo i ovako: liku koji je vlasnik Malak Regency je ponuđeno da pravi hotel kod džamije na Otoci, gdje sad niču zgrade. Lik je hladno odbio jer ne vidi da je to to :D Lokacija vala nije puno gora od Koševa.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 21 avg 2018, 19:58

Hantraga je napisao/la:A po kom parametru je ono izuzetno zanimljivo za takvu vrstu investicije? Koliko mi je priča da je Grbavica strašan lokalitet za šoping centar i hotel izgledala utopijski, ovo za Koševo mi djeluje još više tako. Ko bi gore išao u nekakav šoping centar? Može, da naprave nešto strašno novo, ali evo sad preslikaj SCC (hotel, šoping centar, poslovna zona) gore i nema šanse da će se ikome isplatiti. Još Sarajevo nije taj level.

Uostalom, evo da ja pravim to (imam milijarde na računu), ne bih ga gore pravio (racionalno razmišljajući). Ima u Sarajevu puno jačih lokacija koje treba poklopiti. Ili, evo i ovako: liku koji je vlasnik Malak Regency je ponuđeno da pravi hotel kod džamije na Otoci, gdje sad niču zgrade. Lik je hladno odbio jer ne vidi da je to to :D Lokacija vala nije puno gora od Koševa.
Ja bi svaki dan išao ako ti šta znači, samo da urade :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 21 avg 2018, 21:30

Pa dok ne bude upotpunosti gotova prva transverzala bice pomalo mimo puta za veliki broj gradjana Sarajeva no opet veoma dobra lokacija zbog blizine centra grada. Izgradnjom prve transverzale lokacija postaje izvrsna. Jos uz to vrate trolejbus za Vogoscu kako bi komunikacija bila jos vise olaksana. Rotana dolazi u Bosmal koji je na losijoj lokaciji nego Kosevo, sigurno su dobili garanciju od Opcine Novi Grad da ce uskoro nastaviti juznu longitudinalu do barem pete transverzale jer mislim da bi u suprotnom jos jednom razmislili o ulasku na nase trziste.

Sto se tice lokacije Alipasinog Mosta gdje se grade nove zgrade i meni licno ono nije lokacija za hotel visoke kategorije/visokog kapaciteta jer je taj dio grada suvise rezidencijalan i tek se zapravo gradi (suvise je tu hala i i starih industrijskih postrojenja) dok je Kosevo mnooooogo vise atraktivnije u svakom pogledu i vecinom vec izgradjeno te posjeduje adekvatne sadrzaje u blizini. Na Alipasinom Mostu bi se mogao izgraditi neki poveci hostel koji bi mogao biti uspjesan no sto se tice hotela tu je maksmimum neki manjeg kapaciteta koji bi iskljucivo cjenovno bio konkurentan centru grada ili Ilidzi. Gdje se sada gradi Veneto je prema starom regulacionom planu bio planiran hotel sto je promasaj lokacija. Ako su vec zeljeli hotel na tom lokalitetu trebao je da bude barem preko puta ulica gdje se gradi Meander (koji je promasaj od objekta) iako je i ta lokacija upitna sto se tice atraktivnosti u trenutnim okolnostima.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 21 avg 2018, 22:22

Ajnadžić je gori od smrada koji vodi Zagreb. A to je yebeno teško postići. Svaka ti dala, majstore! :tokralju:
Hayley <3

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 23 avg 2018, 16:56

Kamo srece da mi imamo u svakom velikom gradu stadion takav, ali jedno je price, a drugo stvarnost. I nama su obecavali Mercedesove arene, najsavremnije hotele, bazene, soping centre... Ali na kraju dodjose ljudi koji malo po malo izgradise nesto neshvatljivo u ovakvom okruzenju.

slika

Treba reci ovome sto kosi travu, da se ne zayebava previse :D :ljepota:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15694
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 23 avg 2018, 18:30

sajo10 je napisao/la:Kamo srece da mi imamo u svakom velikom gradu stadion takav, ali jedno je price, a drugo stvarnost. I nama su obecavali Mercedesove arene, najsavremnije hotele, bazene, soping centre... Ali na kraju dodjose ljudi koji malo po malo izgradise nesto neshvatljivo u ovakvom okruzenju.

slika

Treba reci ovome sto kosi travu, da se ne zayebava previse :D :ljepota:
Drama
Mislim da ovo radi ova Zenicka firma Alba
Mislim da samo oni znaju pokosit ovako

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 23 avg 2018, 18:36

svrakino1921 je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Kamo srece da mi imamo u svakom velikom gradu stadion takav, ali jedno je price, a drugo stvarnost. I nama su obecavali Mercedesove arene, najsavremnije hotele, bazene, soping centre... Ali na kraju dodjose ljudi koji malo po malo izgradise nesto neshvatljivo u ovakvom okruzenju.

slika

Treba reci ovome sto kosi travu, da se ne zayebava previse :D :ljepota:
Drama
Mislim da ovo radi ova Zenicka firma Alba
Mislim da samo oni znaju pokosit ovako
Ima i Široki istu kosilicu i isto kosi teren ovako. Mi smo ja mislim jedini klub koji i posjeduje ovakvu kosilicu.
Samo nam je trenutno teren u k..cu
It's better when it's live

nagibBeg
Postovi: 351
Pridružen/a: 10 maj 2018, 20:05
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nagibBeg » 23 avg 2018, 18:39

Šta kosilica sama kosi u kocke?

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 23 avg 2018, 18:44

nagibBeg je napisao/la:Šta kosilica sama kosi u kocke?
Mislim da se valja sa bude ovako
slika
It's better when it's live

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2313
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 23 avg 2018, 19:42

U BiH postoji 5 dobrih-respektabilnih stadiona: Grbavica, Bilino Polje, Koševo, Pecara i Gradski stadion BL.
Po meni stadion koji je najbliži da postane "respektabilan" je Tušanj.
Tušnju da bi to postao ne treba nova tribina, već da se sa nekih dva-tri miliona uredi ono što imaju.Stadion im je zapušten, od reflektora, zapadne tribine pa sve do korova oko terena.Sa tri miliona bi mogli urediti sve na stadionu, napraviti u potpunosti novi teren, natkriti zapad, urediti prostorije u tribinama i urediti prostor oko stadiona i tribina i tako dobiti CAT2 bez problema.Ali problem su naravno zasad ta nerealna dva-tri miliona KM.
1921

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15694
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 23 avg 2018, 19:48

kontrasviju je napisao/la:U BiH postoji 5 dobrih-respektabilnih stadiona: Grbavica, Bilino Polje, Koševo, Pecara i Gradski stadion BL.
Po meni stadion koji je najbliži da postane "respektabilan" je Tušanj.
Tušnju da bi to postao ne treba nova tribina, već da se sa nekih dva-tri miliona uredi ono što imaju.Stadion im je zapušten, od reflektora, zapadne tribine pa sve do korova oko terena.Sa tri miliona bi mogli urediti sve na stadionu, napraviti u potpunosti novi teren, natkriti zapad, urediti prostorije u tribinama i urediti prostor oko stadiona i tribina i tako dobiti CAT2 bez problema.Ali problem su naravno zasad ta nerealna dva-tri miliona KM.
:thumbup: tako je

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 23 avg 2018, 21:15

@hlive

Radi li vasa uprava nesto na tome da se teren poprav i sta je najveci razlog ovakvog stanja, vrucina? Jer od evropske utakmice mescini nista nije bolji, mozda malo. Ispravi me ako grijesim. Cudno je da je kod vas takav teren jer inace izuzev Bilinog i sada Grbavice, uvijek ste imali najbolji travnjak. Ili barem medju boljima.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 24 avg 2018, 01:13

Kad već spomenu čovjek Tušanj (za koji inače ne mislim da je i blizu respektabilnog ovakav kakav jeste, što zbog nesklada, što zbog nekakve oronulosti čak i nove tribine i nekakvog sivila oko cijelog stadiona), meni je sasvim pristojno ono što su iz Tuzla Citya prekrili panelima kontra stranu i praktično pokrili "gradilište". Kako god, odmah mi je ugodnije za oči i mnogo ljepše od ofucanih i ružnih reklama (koliko je na Grbavici samo stvari popravio ovaj plavi pojas preko betona na tribinama sa grbovima, webom i sl). I živo me zanima hoće li iz Slobode ono skidati za svoju tekmu :D

Ali, sav onaj dekor oko Tušnja mi je otužan. Hajde, na toj strani se čeka tribina. I čeka :D Tamo gdje su svlačionice, nekakvi objekti, totalno neuređeno, razbacane reklame, drveće. Uglavnom, totalno bez reda, a treba haman samo dobra volja da se to sredi. Nova tribina i dalje djeluje nedovršeno. Hajde da se ne ulazi u to koliko je tribina daleko, ali i tu nekakve reklame na dnu, i to svako 15 metara. :D Sva nekakva tamna. Onda onaj prijelaz prema centralnoj tribini, svinjac praktično :) Eh da, tu su i reflektori koji su baš zahrđali. Mada, kad vidim ove cifre na Grbavici da se ofarba jedan reflektor, shvatam što to ne rade. I onda ta glavna tribina. Oronulo, i beton i stolice. Ona kao loža ni na šta nalik. Ograda nula. Jednostavno, samo da malo srede neke stvari, haman bez velikih ulaganja, bilo bi bolje.
I na kraju taj travnjak, koji je u Tuzli nivo stadiona u nekim zabitima.

I čisto da se zna: Grad Tuzla je tokom 2017. godine ostvario ukupne prihode veće za 6 miliona KM od planiranih budžetom, a ukupne rashode manje za preko 5 miliona KM. Dakle, ostvarili su suficit veći od 11 miliona KM. I nije da je to došlo slučajno. Recimo, već nakon prvih 6 mjeseci su imali izvještaj iz kog se jasno vidjelo da je na rashodima izvršena ušteda od preko 8 miliona KM (da ne spominjemo prihode, jer eto to nisu mogli ni znati šta će biti do kraja godine). Dakle, godinama znaju da imaju višak sredstava i ne planiraju izdvajanje za to. Onda u pola godine imaju višak (eto i da kažemo da nisu smjeli rizikovati unaprijed), i opet ne rebalansiraju budžet na način da makar 500.000 KM izdvoje za to.
Kad ovome još dodamo i da TK nakon otplate svih kredita i čuda ostvaruje suficit od 10-ak miliona KM, baš se čovjek zapita imaju li minimum pameti oni koji raspoređuju ta sredstva.
Dakle, grad Tuzla i TK su samo u 2017. godini ostvarili višak od 21 miliona KM i da su kako treba planirali, mogli su napraviti arenu, a ne spičkat novi travnjak ili tribinu :D

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AshburtonG » 24 avg 2018, 01:40

Sve bi to bilo super da je u nasoj drzavi sportska infrastruktura makar u prvih 20 problema iste.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BosnianKingdom » 24 avg 2018, 08:13

Prioritet bi bio da savez pomogne rekonstrukciju terena na Tusnju kao sto je na Grbavici, jer tu igraju dvije ekipe i imali bi najvise koristi od njega. Zatim Kosevo i BB. Svake godine po jedan bio bi veliki znacaj za nasu drzavu.
Sabrine mi moje!

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 24 avg 2018, 08:30

sajo10 je napisao/la:@hlive

Radi li vasa uprava nesto na tome da se teren poprav i sta je najveci razlog ovakvog stanja, vrucina? Jer od evropske utakmice mescini nista nije bolji, mozda malo. Ispravi me ako grijesim. Cudno je da je kod vas takav teren jer inace izuzev Bilinog i sada Grbavice, uvijek ste imali najbolji travnjak. Ili barem medju boljima.
Prioritet je sanirati ovo a razmislja se o rekonstrukciji kompletnoj, podizanju terena blize tribinama (0,5-1m). Kao i ostalim uvjetima zadrzavanja cat3.
Sto se tice sadasnjeg stanja koliko sam citao po netu najvjerojatnije je zbog stalnih izmjena kisa/sunce. Znaci kod nas cijelo ljeto pljusne kisa i za 20min ugrije. To pogoduje razvoju nekakve gljivice tj bakterije (ima na netu tocan naziv) zbog koje trava krene zutjeti. Prvo manji krugovi pa se siri dalje. Tako je u nas. Sad je to otislo u k..ac sve totalno i bojim se da ce rekostrukcija kompletna biti neizbjezna.
It's better when it's live

Avatar
Konzerva
Postovi: 2223
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 24 avg 2018, 08:40

sta uprava uradi od onakog rugla od stadiona :clap:
slika
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Konzerva
Postovi: 2223
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 24 avg 2018, 18:19

slika
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15694
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 24 avg 2018, 19:50

Konzerva je napisao/la:slika
:kafa:

zamorano
Postovi: 1334
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 24 avg 2018, 22:47

svrakino1921 je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Kamo srece da mi imamo u svakom velikom gradu stadion takav, ali jedno je price, a drugo stvarnost. I nama su obecavali Mercedesove arene, najsavremnije hotele, bazene, soping centre... Ali na kraju dodjose ljudi koji malo po malo izgradise nesto neshvatljivo u ovakvom okruzenju.

slika

Treba reci ovome sto kosi travu, da se ne zayebava previse :D :ljepota:
Drama
Mislim da ovo radi ova Zenicka firma Alba
Mislim da samo oni znaju pokosit ovako
:urnebes: :urnebes: :urnebes: Gdje se moze pokositi u kocke :urnebes: Jaooooo :urnebes: Teren se valja redovno,i valjanjem teren se ravna,a ujedno i pravi izgled terena koji se želi..da li su to samo pruge,kocke ili krugovi,ili konbinovano to je do ovog valjatora :D
::::SAMO ČELIK::::

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.