Rekonstrukcija stadiona u BiH

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 18 jul 2018, 16:06

Konzerva je napisao/la::pray: :pray:
slika
slika
slika
Vrhunski izgleda, nema šta. Jedva čekam prijenos utakmice da vidim kako se lopta kotrlja. :mrgreen:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 18 jul 2018, 16:19

Odlično izgleda :thumbup:

A inače, kako meni bezveze djeluju ove reklame na našim stadionima :D Čitao sam vašu raspravu o jednobojnim reklamama, dizajnu, marketingu i nevezano za to, kako bi valjalo da su ove reklame duže (nešto mi bezveze reklama duga 3-4m) i da ima brate neka jednostavnost prilagođena stadionu, prilici. Recimo, koliko je bolja ova reklama "Admiral" od reklama za Novu vitu i TehnoMag pored :D Recimo, kako bi samo fantastično bilo da na ovim reklamama iza gola (nižim) idu samo naizmjenično "Škoda" i "Umbro". Primjer navodim. Djelovalo bi puno ljepše :)

I Grbavica će pogotovo izgledati moćnije kada kamera bude pozicionirana na visočijoj poziciji. :D


Avatar
JaskoBiH
Postovi: 296
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 18 jul 2018, 16:43

Izgleda odlicno ma da ja mislim da ce izgledati jos bolje kad se pokosi jos jedno 2,3 puta za sada je super jos samo da se vidi kako ce prezimiti i tjt odma na jug krenuti .

xxh2o
Postovi: 736
Pridružen/a: 16 mar 2013, 16:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la xxh2o » 18 jul 2018, 16:52

A gdje su sad oni miševi što su govorili da je teren sfušeren i da je lova pokradena
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.

konstantinos
Postovi: 131
Pridružen/a: 23 jun 2018, 03:52
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la konstantinos » 18 jul 2018, 17:05

Slazem se sto se tice izgleda reklama,a zasto nema ispod istoka led reklame?

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15704
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 18 jul 2018, 17:46

konstantinos je napisao/la:Slazem se sto se tice izgleda reklama,a zasto nema ispod istoka led reklame?
Zato sto ih nikad i nije bilo

konstantinos
Postovi: 131
Pridružen/a: 23 jun 2018, 03:52
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la konstantinos » 18 jul 2018, 19:05

Hteo sam da kazem da bi bilo lepo da ih bude po prvi put

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 18 jul 2018, 19:07

konstantinos je napisao/la:Hteo sam da kazem da bi bilo lepo da ih bude po prvi put
A skuplje su, treba to nabaviti i opcenito vise posla oko pripreme + vuče struju
To bude kada repka igra zbog sponzora ili kod nekih vecih evropskih utakmica jednostavno iznajme te reklame.

Al volio bih znati koliki je to trosak da se nabavi i otprilike po mecu koliko trose, ako neko zna nek pise
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 18 jul 2018, 19:27

JavierBosnia je napisao/la:
konstantinos je napisao/la:Hteo sam da kazem da bi bilo lepo da ih bude po prvi put
A skuplje su, treba to nabaviti i opcenito vise posla oko pripreme + vuče struju
To bude kada repka igra zbog sponzora ili kod nekih vecih evropskih utakmica jednostavno iznajme te reklame.

Al volio bih znati koliki je to trosak da se nabavi i otprilike po mecu koliko trose, ako neko zna nek pise
Za nase lige se to ne iplati. Uglavnom te led reklame se iznajmljuju,kao sto repka to cini.

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 18 jul 2018, 19:44

Ne mogu da se otmem dojmu da je cosak na sjeveroistoku ili nezavrsen ili loše uradjen. Plava podloga je nabacana na vrat na nos, dosta je neravno.

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 18 jul 2018, 20:43

JavierBosnia je napisao/la:
konstantinos je napisao/la:Hteo sam da kazem da bi bilo lepo da ih bude po prvi put
A skuplje su, treba to nabaviti i opcenito vise posla oko pripreme + vuče struju
To bude kada repka igra zbog sponzora ili kod nekih vecih evropskih utakmica jednostavno iznajme te reklame.

Al volio bih znati koliki je to trosak da se nabavi i otprilike po mecu koliko trose, ako neko zna nek pise
Ako sam dobro upratio Zeljo ce uskoro postaviti i led reklame oko terena
It's better when it's live

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 18 jul 2018, 20:52

hlive je napisao/la:Ako sam dobro upratio Zeljo ce uskoro postaviti i led reklame oko terena
Izvor?

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 18 jul 2018, 21:02

gigglessmoke je napisao/la:
hlive je napisao/la:Ako sam dobro upratio Zeljo ce uskoro postaviti i led reklame oko terena
Izvor?
Insajderska :zviz:
It's better when it's live

Avatar
rishovski
Postovi: 2697
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 18 jul 2018, 21:02

xxh2o je napisao/la:A gdje su sad oni miševi što su govorili da je teren sfušeren i da je lova pokradena
Čekaju se Kiše jesenje od Tife,da dobro teren upije... Ne ocjenjuje se teren kad je +30 i suncano vrijeme,tad je teren loš samo na mjestima gdje niko ne zalije po 20 dana :mrgreen:
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 jul 2018, 22:33

Ovako na prvu kada ukucam na netu za te led reklame dodje mi cijena od otprilike 600-800 € po m2. Hajmo reci treba ti citavom duzinom istoka + koji metar duze tj. nekih 120 metara i po 70 metara ispred juga i sjevera. To dodje na nekih 260 m2 te licno smatram da moras kupiti koji visak u slucaju kvara jer nekada neces moci cekati popravku. Hajmo tako reci da bi 300 m2 (1m x 1m dimenzija jednog panela) bilo dosta. To bi znacilo neka cijena od 180 do 250 hiljada € bez troskova carine (10%), pdv (17%), transporta i montiranja. Na to treba dodati godisnje odrzavanje, a vijek trajanja tih panela je max 10 godina. Potrosnja je oko 500 w po panelu (1x1) odnosno 125 kwh za 250 m2 (reflektori na Grbavici za usporebu imaju potrosnju od 325-360 kwh tj. 172 rasvjetnih tijela puta potrosnja od 1,9-2,1 kwh).

Ponavljam da su ovo brojke prikupljene samo nakon brzinskog guglanja tako da su cak i velika odstupanja moguca.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 18 jul 2018, 22:59

Nije to neka strasna lova, sigurno da se razmislja i o tom
Ali trenutno dosta precih stvari ima. Dobro bi bilo osposobiti prostore na istoku pa poceti to izdavati.

Koliko se para tu moze ubrati na mjesecnoj osnovi?
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 19 jul 2018, 00:18

Elektronske reklame postavljati samo na utakmice reprezentacije, evropske utakmice, derbi utakmice sa Sarajevom i to je to. U slučaju utakmice protiv GOŠK-a, Tuzla City-ja i ostalih velikana bosanskog, a bome i hercegovačkog fudbala to je smiješno i zamišljati, maksimalno nepotrebno!
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Shadows » 19 jul 2018, 00:21

Je li moguce da se ne moze sredit Bijeli brijeg i da u funkciji bude i druga tribina?

Ovako djeluje kao da igraju u parku... :hmmmmm:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 19 jul 2018, 09:48

Shadows je napisao/la:Je li moguce da se ne moze sredit Bijeli brijeg i da u funkciji bude i druga tribina?

Ovako djeluje kao da igraju u parku... :hmmmmm:
Pa tamo i kad ima navijaca opet djeluje kao da je park, jer je tribina preniska. Da bi ta tribina dobila dozvolu ona prvo treba stolice koje se na nju ne mogu montirati na beton, jer su redovi preniski. Trebali bi neke nosace koji ce stolice dognuti od betona, tipa istok u Osijeku. A i upitno je koliko to njima treba. Sinoc nisu bile pune tribine, tj. jedna tribina, a u PL im je bolje da imaju stajanje.

Evo kako izgleda ta tribina u Mostaru

slika

Oni planiraju tu napravit novu tribinu koja bi bila centralna, 'zapad' sto bi se kod nas reklo.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.