Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15699
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 10 jun 2018, 08:15

MortemHz je napisao/la:Na Koševu imaš 1000 kafića, na svakom ćošku sve imaš. 1 metar od stadiona imaš 2 a kada prošetaš par minuta imaš milion kafića, fast food pogotovo..
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Zaboravio si ima na Fakultetu za sport dobra menza
Ima i samousluzna autopraona a mozes pjeske i do pijace Ciglane tamo ima svega
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 10 jun 2018, 08:38

ima i groblje zlu netrebalo

Avatar
HAKENPUC
Postovi: 69
Pridružen/a: 29 jan 2016, 14:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HAKENPUC » 10 jun 2018, 14:05

MortemHz je napisao/la:Na Koševu imaš 1000 kafića, na svakom ćošku sve imaš. 1 metar od stadiona imaš 2 a kada prošetaš par minuta imaš milion kafića, fast food pogotovo..
Ne znam stvarno, vjerovatno sam ja onda Koševo zamijenio sa nekim drugim stadionom :D , al na kraju krajeva to je najmanji problem. Ja sam više mislio da naselje oko stadiona nije izgrađeno i da će trebati dosta vremena da se izgradi i tako još više ''približi gradu''.

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 10 jun 2018, 14:10

Rasprava kao u djece iz osnovne škole :think:
It's better when it's live

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 10 jun 2018, 14:32

hlive je napisao/la:Rasprava kao u djece iz osnovne škole :think:
Gledam i ne vjerujem ocima :urnebes: :urnebes: :urnebes: Neke osobe stvarno imaju previse slobodnog vremena.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 10 jun 2018, 14:51

@Hrasno, nemoj bolan da se pališ, nego fakat me ova diskusija zanima. Super je da si postavio slike konačnog izgleda juga, koje pokazuju kako se neki prilazi rješavaju. Ali, ozbiljno me zanima kakos e misli obezbjhediti tekma i gostujući navijači. Ovo unutar stadiona je manje bitno, to mi je jasno ako govorimo o sjeveroistoku. Tu treba napraviti trokut ko što Švabe rade i ćao, zna se šta pripada gostima. Više me zanima prilaz stadionu. Krajnost je, ali me zanima šta bi bilo u slučaju tekme BiH-Srbija recimo. Gdje će gostujući navijači biti smješteni i kuda će doći na stadion? Zvornička ulica se zatvara čim je neka takva utakmica? Vidiš, to je već nedostatak. Domaći navijači dolaze sa zapada Zvorničkom ulicom ako žele na zapadnu tribinu. Ok. Domaći navijači koji idu na sjever trebaju doći iz ulice Topal Osman-paše. Ok. Domaći navijači koji idu na istočnu tribinu dolaze Zvorničkom ulicom sa istoka i pored dvorane ulicom Ante Fijamenga dolaze na trg i stadion. Ok. Ovi na jugu već imaju problem, ali hajde, doći će i oni jal ko ovi sa zapada, jal ko ovi sa istoka. Kako će doći gostujući navijači? Kuda ih sprovesti, dovesti? Je li realno držati 500 gostujućih navijača ispred sjeveroistoka, bukvalno okružene domaćim sa svih strana. Budimo realni, tu bi sekunda Božja falila da padaju mrtve glave samo ako počne belaj.

Volio bih da se neko pozabavi ovim. Svaki problem ima rješenje, pa tako i ovaj sigurno, ali ovo što se sad nudi kao "jednostavno i lahko" nije takvo uopšte.

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 15:05

Hrasno kad se upali ili sam sebe sprži ili drugog sagori :lol:

Objasnjeno ti je sve u predhodnim postovima a ti i dalje pitas, ili nisi u stanju da shvatis napisano iz ovih i onih razloga ili jednostavno trolaš, tako da čitaj dok ne shvatis ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 10 jun 2018, 15:09

Vidjeti ćemo na prvoj takvoj utakmici. Uostalom, i derbi je dovoljan, samo što će tad već izmisliti neko ulaženje na istok preko zapada i sl.

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 10 jun 2018, 15:13

HAKENPUC je napisao/la: al naravno trenutno je miljama ispred svih stadiona u BiH po ostalim parametrima(mislim na sadržaj unutar stadiona, jer ne znam kakva je okolina stadiona).

slika

slika

slika

Evo nadam se da sada bolje znas, vidis i parking iza zapada i iza istoka
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 10 jun 2018, 15:35

Hantraga je napisao/la:@Hrasno, nemoj bolan da se pališ, nego fakat me ova diskusija zanima. Super je da si postavio slike konačnog izgleda juga, koje pokazuju kako se neki prilazi rješavaju. Ali, ozbiljno me zanima kakos e misli obezbjhediti tekma i gostujući navijači. Ovo unutar stadiona je manje bitno, to mi je jasno ako govorimo o sjeveroistoku. Tu treba napraviti trokut ko što Švabe rade i ćao, zna se šta pripada gostima. Više me zanima prilaz stadionu. Krajnost je, ali me zanima šta bi bilo u slučaju tekme BiH-Srbija recimo. Gdje će gostujući navijači biti smješteni i kuda će doći na stadion? Zvornička ulica se zatvara čim je neka takva utakmica? Vidiš, to je već nedostatak. Domaći navijači dolaze sa zapada Zvorničkom ulicom ako žele na zapadnu tribinu. Ok. Domaći navijači koji idu na sjever trebaju doći iz ulice Topal Osman-paše. Ok. Domaći navijači koji idu na istočnu tribinu dolaze Zvorničkom ulicom sa istoka i pored dvorane ulicom Ante Fijamenga dolaze na trg i stadion. Ok. Ovi na jugu već imaju problem, ali hajde, doći će i oni jal ko ovi sa zapada, jal ko ovi sa istoka. Kako će doći gostujući navijači? Kuda ih sprovesti, dovesti? Je li realno držati 500 gostujućih navijača ispred sjeveroistoka, bukvalno okružene domaćim sa svih strana. Budimo realni, tu bi sekunda Božja falila da padaju mrtve glave samo ako počne belaj.

Volio bih da se neko pozabavi ovim. Svaki problem ima rješenje, pa tako i ovaj sigurno, ali ovo što se sad nudi kao "jednostavno i lahko" nije takvo uopšte.
U tom slucaju se gostujuci navijaci uvode ili ranije ili kasnije na tribinu prije glavnih ili poslije glavnih guzvi. Povecane mjere policije i problem rjesen.
Do dovodjenja ili pratnje gostiju do stadiona se drze i kontrolisu na nekoj udaljenosti gdje se vec okupljaju.

Ulice oko stadiona se blokiraju i kod vecih stadiona i stadiona koji imaju prostor okolo da mozes koridu organizovati, iz razloga jer tu dolazi 20.000 i vise ljudi i nema smisla drzati saobracaj u nekoj blizoj okolini. Sve bi se to dalo rjesiti vjeruj mi
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 10 jun 2018, 18:19

Pa dalo bi se riješiti sve, samo nije to baš tako jednostavno i nije baš da nema problema. Za sada je teško o ovim stvarima i diskutovati. Ja se nadam da će nakon travnjaka neko da skonta da ne treba puno para da se sjever i istok s vana urade da valja, te da će se ići i na sređivanje prostora iza istoka, makar osnovno. Bilo bi super da to regulišu čim prije.

I kad smo govorili o perspektivnosti, spomenuh Vrapčiće. Mislim da bi se i tu savez i država trebali uključiti da se dobije zadovoljavajući stadion, makar za mladu reprezentaciju. Mostaru fali sporta, nasušno, reprezentacije, a lokacija je za ovu svrhu vala taman. Tu bi se morala zaganjati priča da im recimo kanton/općina isfinansira travnjak, savez reflektore, a da oni sami imaju obavezu postojeće dvije tribine dovesti u izvanredno i natkriveno stanje.

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 10 jun 2018, 18:26

Gledam ovu malu tribinicu Novog Travnika, mnogo kvalitetno urađeno, ko je bio izvođač radova? Iako malena djeluje dosta kvalitetno napravljena.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 10 jun 2018, 18:39

slika

Jel se ostalo pri ovome, ovo prestavjeno krajem prosle godine.
Farbanje u plavo da bude jednobrazno, postavljanje reklama, rasvjete i tu ide prihod od reklamiranja.

Ne cini se kao pretjerano zahtjevan projekat, mogao bi poceti vec poslije postavljanja terena

EDIT: Sa drugog foruma

"Do kraja godine idu teren, krov na istoku (Septembar) i ulazi. Rečeno na posljednjem presu, i tako će valjda biti.

Prije toga je rečeno, jug i zapad kreću 2019. godine."
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SamoTravnik » 10 jun 2018, 18:42

gigglessmoke je napisao/la:Gledam ovu malu tribinicu Novog Travnika, mnogo kvalitetno urađeno, ko je bio izvođač radova? Iako malena djeluje dosta kvalitetno napravljena.
Merkez, lokalna gradjevinska firma. Cijena je bila ok ali ih je krenuo kupati prilikom gradnje, lafo voda ispod, pa saniranje, pa ovo, ono..

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 10 jun 2018, 19:06

Je li ovim radovima Grbavica na cat3 ili ide na cat4? Inace, mislim da trenutno nema u Bosni stadion sa cat4.. a hajd ko vodi statistiku moze li onako popisat spisak stadiona cat3 i cat2 (ako ih nema mnogo) ?

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 19:31

FliX je napisao/la:Je li ovim radovima Grbavica na cat3 ili ide na cat4? Inace, mislim da trenutno nema u Bosni stadion sa cat4.. a hajd ko vodi statistiku moze li onako popisat spisak stadiona cat3 i cat2 (ako ih nema mnogo) ?
Radi se za kategoriju 3., trenutno stadion zadovoljava kategoriju 2. (od 2016.g), jedini stadion u BIH koji trenutno zadovoljava trecu kategoriju jeste Bilino Polje (malo jača kategorija 3.)

U toku ove godine uz teren, zavrsit ce se i natkrivanje istocne tribine i uvodjenje brojača na svim ulazima (sredstva UEFA-e i NFSBIH), a klub ce urediti vanjski dio sjeverne tribine te ugraditi LED ploče za reklame, uistinu za jednu godinu jako mnogo posla ...

Kategorizicaija stadiona ...

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_stadium_categories
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 10 jun 2018, 19:36

Malo mi to, ja sam bio ubjedjen da i Pecara ima cat3..
Hajd dobro, eto imat cemo dva stadiona sa cat3, nadam se da ce se to vremenom popravljat. A cat2 pretpostavljam da je uvjet za premier ligu?

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 10 jun 2018, 19:42

Zar Koševo i Pecara nisu stadioni 3. kategorije? Bili su i ne vidim po kom osnovu bi to izgubili. Koševu je bila upitna rasvjeta, ali je to sređeno evo nedavno. Doduše, možda i brojači sad fale.

Mislim da su 2. kategorija stadioni u Mostaru i BL. Onom u BL također fali zamjena reflektora da bude 3. kategorije. Mostar je bliže gubitku 2., nego dobijanju 3.

I nije Cat2 uslov za PLBiH. Nije ni Cat1 uslov za PLBiH.

brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 10 jun 2018, 20:24

Bilino polje - Cat3 (trenutno najbliži stadion za cat4)
Pecara - Cat3
Koševo Cat3
Grbavica Cat2 (nakon radova vjerovatno Cat3)
Bijeli Brijeg Cat2

Nova pravila UEFE za stadione od iduće sezone (https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf)

uglavnom jedno od novih pravila da stadioni za cat3 moraju imati grijanje i brojače,to će morati uraditi pecara i koševo ako misle ostati na cat3 a grbavica to trenutno radi a bilino polje već ima i grijače i brojače,pecara ima brojače samo na sjevernoj tribini...

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 10 jun 2018, 20:40

brigsiroki je napisao/la:Bilino polje - Cat3 (trenutno najbliži stadion za cat4)
Pecara - Cat3
Koševo Cat3
Grbavica Cat2 (nakon radova vjerovatno Cat3)
Bijeli Brijeg Cat2

Nova pravila UEFE za stadione od iduće sezone (https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf)

uglavnom jedno od novih pravila da stadioni za cat3 moraju imati grijanje i brojače,to će morati uraditi pecara i koševo ako misle ostati na cat3 a grbavica to trenutno radi a bilino polje već ima i grijače i brojače,pecara ima brojače samo na sjevernoj tribini...
Grbavica nece dobiti cat3 ako rade teren i brojace. Fali im sređivanje zapadne tribine i uvjeta za novinare i TV. Al nisu daleko od cat3.

Pecara i BP su cat3, bilo je i Koševo ne znam zs prije. Mislim da je i stadion u BL cat3
It's better when it's live

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.