Rekonstrukcija stadiona u BiH

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 08 avg 2019, 15:16

Ajd ne piši gluposti... Čelik nema još stadion od 20k,ali ovo ovakvo Bilino zeničani mogu napuniti ako klub bude isao u pravom smjeru... I kad se skrati liga na 10 klubova imat ćeš više derbija,više utakmica koja privlači publiku a ne da se igra sa selundrama i mjesnim zajednicama... Najveći problem ove države i jeste u tome što se ovdje sve predstavlja nemogućim a niko ništa nit radi nit pokušava,piju se kafe i gledaju zvezde granda i mlati o svjetskim zavjerama... Koliko god nekom bilo krivo iz bilo kojeg grada,Zenica je po infrastrukturi level iznad,od dvorane,stadiona,atletskog stadiona... U SARAJEVU obična trafika košta pola miliona... Pa je onda o stadionu Koševu suvišno i raspravljat,milijarda eura treba po ljudima koji vedre i oblače tim tamo kantonom... A koliko imam godina,dovoljno da sam bio na utakmicama i Denizlispora i Genta na Bilinom i utakmice kojima po atmosferi jedino moze parirati ona Zeljo - Newcastle... Sarajevo je najveći grad ima 4 ili 5 puta vise stanovnika od Zenice,ali isto tako ima i 5x manju zainteresovanost i za ZELJU I SARAJEVO... I u Zenici su za razliku ostalih gradova,karte najpovoljnije...[/quote]
Zamisli skrate ligu na 10 a u ligi Mladost,Gosk,Orasje,klub x(iz Tuzle)Olimpic,i td....
Skracenje lige nece donijeti nista...nego rezultati,infrastruktura,uspjesi u evropi,i bolje finansije....
Pare rodjo.....[/quote]
Pa znas koliko je klubova tipa Goska,Mladosti,Olimpika proslo kroz ligu i gdje su sad? Nigdje... Ti klubovi traju toliko koliko treba vremena da se opere lova,Žepče,Posušje,Brotnjo itd... Ovdje nemas privatnik koji ce bacati milione narednih 20g i pravit klub... Tako ce Azmirov City da se ugasi,isto čeka Mladost Kakanj i Široki,jer male sredine nikad nece moci biti interesantne na duze staze... I cim imas manju ligu vise ce biti kvaliteta i vise love jer onda i sponzori budu okrenuti "vecim gradovima",a ovima iz Federalne i Rs lige ostaje da se snalaze kako znaju i umiju... Hrvatska je zivi dokaz koliko su napredovali i po pitanju infrastrukture i kvalitetu klubova,skracenjem lige na 10...[/quote]


De mi samo 1 primjer po cemu je to Čelik bolji od Tuzla City, GOŠK, Olimpik???
Duzni ste i Bogu i narodu, ni stadion nije vas.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lawer_88 » 08 avg 2019, 15:25

MANUTDTe je napisao/la:Ajd ne piši gluposti... Čelik nema još stadion od 20k,ali ovo ovakvo Bilino zeničani mogu napuniti ako klub bude isao u pravom smjeru... I kad se skrati liga na 10 klubova imat ćeš više derbija,više utakmica koja privlači publiku a ne da se igra sa selundrama i mjesnim zajednicama... Najveći problem ove države i jeste u tome što se ovdje sve predstavlja nemogućim a niko ništa nit radi nit pokušava,piju se kafe i gledaju zvezde granda i mlati o svjetskim zavjerama... Koliko god nekom bilo krivo iz bilo kojeg grada,Zenica je po infrastrukturi level iznad,od dvorane,stadiona,atletskog stadiona... U SARAJEVU obična trafika košta pola miliona... Pa je onda o stadionu Koševu suvišno i raspravljat,milijarda eura treba po ljudima koji vedre i oblače tim tamo kantonom... A koliko imam godina,dovoljno da sam bio na utakmicama i Denizlispora i Genta na Bilinom i utakmice kojima po atmosferi jedino moze parirati ona Zeljo - Newcastle... Sarajevo je najveći grad ima 4 ili 5 puta vise stanovnika od Zenice,ali isto tako ima i 5x manju zainteresovanost i za ZELJU I SARAJEVO... I u Zenici su za razliku ostalih gradova,karte najpovoljnije...
Zamisli skrate ligu na 10 a u ligi Mladost,Gosk,Orasje,klub x(iz Tuzle)Olimpic,i td....
Skracenje lige nece donijeti nista...nego rezultati,infrastruktura,uspjesi u evropi,i bolje finansije....
Pare rodjo.....[/quote]
Pa znas koliko je klubova tipa Goska,Mladosti,Olimpika proslo kroz ligu i gdje su sad? Nigdje... Ti klubovi traju toliko koliko treba vremena da se opere lova,Žepče,Posušje,Brotnjo itd... Ovdje nemas privatnik koji ce bacati milione narednih 20g i pravit klub... Tako ce Azmirov City da se ugasi,isto čeka Mladost Kakanj i Široki,jer male sredine nikad nece moci biti interesantne na duze staze... I cim imas manju ligu vise ce biti kvaliteta i vise love jer onda i sponzori budu okrenuti "vecim gradovima",a ovima iz Federalne i Rs lige ostaje da se snalaze kako znaju i umiju... Hrvatska je zivi dokaz koliko su napredovali i po pitanju infrastrukture i kvalitetu klubova,skracenjem lige na 10...[/quote]


De mi samo 1 primjer po cemu je to Čelik bolji od Tuzla City, GOŠK, Olimpik???
Duzni ste i Bogu i narodu, ni stadion nije vas.[/quote]
Vlasnik je Mančester il je možda tvoj.
#samoČelik

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 08 avg 2019, 16:16

Lawer_88 je napisao/la:
MANUTDTe je napisao/la:Ajd ne piši gluposti... Čelik nema još stadion od 20k,ali ovo ovakvo Bilino zeničani mogu napuniti ako klub bude isao u pravom smjeru... I kad se skrati liga na 10 klubova imat ćeš više derbija,više utakmica koja privlači publiku a ne da se igra sa selundrama i mjesnim zajednicama... Najveći problem ove države i jeste u tome što se ovdje sve predstavlja nemogućim a niko ništa nit radi nit pokušava,piju se kafe i gledaju zvezde granda i mlati o svjetskim zavjerama... Koliko god nekom bilo krivo iz bilo kojeg grada,Zenica je po infrastrukturi level iznad,od dvorane,stadiona,atletskog stadiona... U SARAJEVU obična trafika košta pola miliona... Pa je onda o stadionu Koševu suvišno i raspravljat,milijarda eura treba po ljudima koji vedre i oblače tim tamo kantonom... A koliko imam godina,dovoljno da sam bio na utakmicama i Denizlispora i Genta na Bilinom i utakmice kojima po atmosferi jedino moze parirati ona Zeljo - Newcastle... Sarajevo je najveći grad ima 4 ili 5 puta vise stanovnika od Zenice,ali isto tako ima i 5x manju zainteresovanost i za ZELJU I SARAJEVO... I u Zenici su za razliku ostalih gradova,karte najpovoljnije...
Zamisli skrate ligu na 10 a u ligi Mladost,Gosk,Orasje,klub x(iz Tuzle)Olimpic,i td....
Skracenje lige nece donijeti nista...nego rezultati,infrastruktura,uspjesi u evropi,i bolje finansije....
Pare rodjo.....
Pa znas koliko je klubova tipa Goska,Mladosti,Olimpika proslo kroz ligu i gdje su sad? Nigdje... Ti klubovi traju toliko koliko treba vremena da se opere lova,Žepče,Posušje,Brotnjo itd... Ovdje nemas privatnik koji ce bacati milione narednih 20g i pravit klub... Tako ce Azmirov City da se ugasi,isto čeka Mladost Kakanj i Široki,jer male sredine nikad nece moci biti interesantne na duze staze... I cim imas manju ligu vise ce biti kvaliteta i vise love jer onda i sponzori budu okrenuti "vecim gradovima",a ovima iz Federalne i Rs lige ostaje da se snalaze kako znaju i umiju... Hrvatska je zivi dokaz koliko su napredovali i po pitanju infrastrukture i kvalitetu klubova,skracenjem lige na 10...[/quote]


De mi samo 1 primjer po cemu je to Čelik bolji od Tuzla City, GOŠK, Olimpik???
Duzni ste i Bogu i narodu, ni stadion nije vas.[/quote]
Vlasnik je Mančester il je možda tvoj.[/quote]
Stadion Bilino polje – Wikipedija
Bilino polje je višenamjenski stadion u Zenici, u Bosni i Hercegovini. Koriste ga NK Čelik i bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija.
Vlasnik: Grad Zenica
Kapacitet: 15.292
Dimenzije: 105x68 m
Teren: trava

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 08 avg 2019, 16:16

Predstavljen plan proširenja kapaciteta južne, sjeverne i istočne tribine Stadiona Bilino polje za još 5.000 mjesta!

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović sastao se sa delegacijom Nogometnog saveza BiH u kojoj su bili generalni sekretar Jasmin Baković, ekspert za infrastrukturu Nihad Hodžić i direktor Trening centra Alija Porča, a razgovarali su o planovima u vezi sa korištenjem stadiona Bilino polje i Trening centra NS BiH, jer N/FSBiH očigledno poslije sudskog spora CAS sa FK Željezničar više ne računa na stadion Grbavica!

Seniorsku reprezentaciju BiH u septembru i oktobru 2018. godine očekuju utakmice protiv Sjeverne Irske i Austrije u okviru "Lige nacija", dok u proljeće naredne godine počinju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Stadion Bilino polje ispunjava osnovne uslove strogih kriterija UEFA-e i delegacija NS BiH dobila je uvjeravanja gradonačelnika Kasumovića da će stručni tim UEFA-e imati priliku vidjeti prezentaciju projekta rekonstruisanog Bilinog polja.
Prema ranijim sugestijama UEFA-e i NS BiH, stadion Bilino polje trebao bi povećati svoje kapacitete za minimalno 5.000 sjedećih mjesta. Taj bi se plan ostvario rekonstrukcijom južne i sjeverne tribine, kao i nadogradnjom istočne tribine.

Grad Zenica spreman je Nogometnom savezu BiH predložiti da Bilino polje bude nacionalni stadion, kako bi se iskoristili svi fondovi međunarodnih asocijacija i stadion doveo u optimalno stanje.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 08 avg 2019, 16:46

Ne skrecite sa teme,ima te stranicu za prepucavanja dobro poznatu.

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 08 avg 2019, 17:00

Sve dok neki od nasih klubova ne uradi stadion tipa Olimpije i Maribora ostajemo kukuruz liga.
Veležu svaka čast na trudu, ali ono je extra da se radio 80 tih. Onakvi stadioni u Europi ne postoje. Velež hoce da bude Europska ekipa i zato navodim kao primjer.
I ono bas me zanima koliko nasi klubovi inace pristupaju nekim Europskim fondovima preko projekata???

Avatar
phillies
Postovi: 2617
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la phillies » 08 avg 2019, 17:10

Sta je sa onim projektom u vezi reflektora? Dokle je to doslo i jel slijedeca sezona uslov za Premijer Ligu reflektori na stadionu?

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 08 avg 2019, 17:22

phillies je napisao/la:Sta je sa onim projektom u vezi reflektora? Dokle je to doslo i jel slijedeca sezona uslov za Premijer Ligu reflektori na stadionu?
U nas ti sve ide na ono “trebalo bi” i “bit ce”. Ne smije savez to ni uvesti naglo, jer odmah ti je kuknjava (moramo igrati nocu, skupa struja, a da ne pricam da niko nema para za to). Mogu svatiti manje klubove da kubure i grade za svoje potrebe, a ne potrebe Europski meceva.Ovi sto igraju Europske meceve svako malo,ama bas nikako.
Mi u Europi djelujemo isto ko’ kad na mali fudbal dodju likovi u farmerkama, majke mi

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lawer_88 » 08 avg 2019, 18:20

@MANUTD Grad Zenica je formalno pravno vlasnik stadiona i to je činjenica naravno. Međutim, isti je izgrađen za potrebe NK Čelik i samo NK Čelik kao zenički klub ga i koristi. NK Čelik nikada nije plaćao naknadu Gradu za korištenje stadiona i to je razlika npr.između Čelika i FK Sarajevo odnosno BP i Koševa.
Znači bez obzira što je Grad vlasnik, to je "Čelikov stadion". Da bi se riješila i ta "pravna začkoljica" Grad i Klub imaju ugovor o davanju na besplatno korištenje stadiona na 10 godina trenutno.
I po meni zaista trenutno nema potrebe za proširivanje kapaciteta. Za potrebe repke da, mada je i to upitno, jer nije ni interes za repku kao što je nekada bio.
#samoČelik

Avatar
phillies
Postovi: 2617
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la phillies » 08 avg 2019, 18:52

Ne znam koja bi "prva glava" Zenica skupila muda i javno rekla, nema Celiku igrati na Bilinom Polju, jer je to gradski stadion.
Isto tako, zar nije prije desetak godina, ako se ne varam, GV Zenice donijelo odluku da se Bilino Polje daje Celiku na koristenje na period od 80 godina? Tada je trazeno da se Bilino Polje dadne u vlasnistvo Celiku, ali naravno zbog dugovanja kluba, od toga se odustalo, jer vjerovatno danas i ne bi imali stadion nikako (kakvi su lesinari tada bili u klubu).
Sto se Celika tice, nema potrebe povecavati kapacitet. Onda kada svaka utakmica Celika bude rasprodana i bude se trazila karta vise, onda razmisljati o prosirivanju. Reprezentacija je druga stvar.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Fareus1921 » 08 avg 2019, 21:51

Lawer_88 je napisao/la:
MANUTDTe je napisao/la:Ajd ne piši gluposti... Čelik nema još stadion od 20k,ali ovo ovakvo Bilino zeničani mogu napuniti ako klub bude isao u pravom smjeru... I kad se skrati liga na 10 klubova imat ćeš više derbija,više utakmica koja privlači publiku a ne da se igra sa selundrama i mjesnim zajednicama... Najveći problem ove države i jeste u tome što se ovdje sve predstavlja nemogućim a niko ništa nit radi nit pokušava,piju se kafe i gledaju zvezde granda i mlati o svjetskim zavjerama... Koliko god nekom bilo krivo iz bilo kojeg grada,Zenica je po infrastrukturi level iznad,od dvorane,stadiona,atletskog stadiona... U SARAJEVU obična trafika košta pola miliona... Pa je onda o stadionu Koševu suvišno i raspravljat,milijarda eura treba po ljudima koji vedre i oblače tim tamo kantonom... A koliko imam godina,dovoljno da sam bio na utakmicama i Denizlispora i Genta na Bilinom i utakmice kojima po atmosferi jedino moze parirati ona Zeljo - Newcastle... Sarajevo je najveći grad ima 4 ili 5 puta vise stanovnika od Zenice,ali isto tako ima i 5x manju zainteresovanost i za ZELJU I SARAJEVO... I u Zenici su za razliku ostalih gradova,karte najpovoljnije...
Zamisli skrate ligu na 10 a u ligi Mladost,Gosk,Orasje,klub x(iz Tuzle)Olimpic,i td....
Skracenje lige nece donijeti nista...nego rezultati,infrastruktura,uspjesi u evropi,i bolje finansije....
Pare rodjo.....
Pa znas koliko je klubova tipa Goska,Mladosti,Olimpika proslo kroz ligu i gdje su sad? Nigdje... Ti klubovi traju toliko koliko treba vremena da se opere lova,Žepče,Posušje,Brotnjo itd... Ovdje nemas privatnik koji ce bacati milione narednih 20g i pravit klub... Tako ce Azmirov City da se ugasi,isto čeka Mladost Kakanj i Široki,jer male sredine nikad nece moci biti interesantne na duze staze... I cim imas manju ligu vise ce biti kvaliteta i vise love jer onda i sponzori budu okrenuti "vecim gradovima",a ovima iz Federalne i Rs lige ostaje da se snalaze kako znaju i umiju... Hrvatska je zivi dokaz koliko su napredovali i po pitanju infrastrukture i kvalitetu klubova,skracenjem lige na 10...[/quote]

Pa majstore znaš li ti da nema tih privatnih investitora ko Husić,Mušija,Stanišić... ne bih se infrastuktura poboljšala siguran sam.Evo ti čist dokaz:Stadion Mladosti za vrijeme Prve Lige FBiH na sjeveru se pilići uzgajali tribina bila Bože saćuvaj.Svlačionice bile u staroj kući..Kako je Mensa došo napravili 3 terena prvi teren među top 5 sigurno onda plastika za 10 i još ekstra pomoćni pa novi sjever i onda imaš pristojan stadion.Da je Bogdo više ljudi kao što su Azmir Husić Mensur Mušija Štanišić..Eno i dok je Azmir u Slobodi bio Sloboda bila 2. a prije njeg igrali Prvu Ligu.Stanišić isto od onog rugla u Ugljeviku napravi ponovo pristojan stadion tako da su privatnici dobri u BiH po pitanju infrastrukture.
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 avg 2019, 22:01

Fareus1921 je napisao/la:
Pa majstore znaš li ti da nema tih privatnih investitora ko Husić,Mušija,Stanišić... ne bih se infrastuktura poboljšala siguran sam.Evo ti čist dokaz:Stadion Mladosti za vrijeme Prve Lige FBiH na sjeveru se pilići uzgajali tribina bila Bože saćuvaj.Svlačionice bile u staroj kući..Kako je Mensa došo napravili 3 terena prvi teren među top 5 sigurno onda plastika za 10 i još ekstra pomoćni pa novi sjever i onda imaš pristojan stadion.Da je Bogdo više ljudi kao što su Azmir Husić Mensur Mušija Štanišić..Eno i dok je Azmir u Slobodi bio Sloboda bila 2. a prije njeg igrali Prvu Ligu.Stanišić isto od onog rugla u Ugljeviku napravi ponovo pristojan stadion tako da su privatnici dobri u BiH po pitanju infrastrukture.
Fazon je u tome što kad ode Mušija,kad ode Stanišić,Azmir,ti klubovi nemaju model po kojem mogu funkcionisat i onda propadaju,a s njima zajedno i ta infrastruktura,zato i kazem da je to kratkog daha,jer nemas dovoljno jak grad koji bi stao iza tih klubova... Imaš primjer Žepča,dok je bio Zovko bilo love,dok je bio Limorad bilo love,oni digli ruke,Žepče se ugasilo skroz,tako će se i ovim desiti.. Pa samo se sjeti Modriče,dok je bio živ Milan Jelić funkcionisali su,sad ih nigdje,politika i grad su ti 2 faktora koja drze klub,a kroz politiku ti dodju i sponzori... Čelik bi se ugasio bez ispaljenog metka da nije bilo pritiska na grad,na načelnika,da politika nije odigrala svoje... e tome se radi...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Fareus1921 » 08 avg 2019, 22:06

rishovski je napisao/la:
Fareus1921 je napisao/la:
Pa majstore znaš li ti da nema tih privatnih investitora ko Husić,Mušija,Stanišić... ne bih se infrastuktura poboljšala siguran sam.Evo ti čist dokaz:Stadion Mladosti za vrijeme Prve Lige FBiH na sjeveru se pilići uzgajali tribina bila Bože saćuvaj.Svlačionice bile u staroj kući..Kako je Mensa došo napravili 3 terena prvi teren među top 5 sigurno onda plastika za 10 i još ekstra pomoćni pa novi sjever i onda imaš pristojan stadion.Da je Bogdo više ljudi kao što su Azmir Husić Mensur Mušija Štanišić..Eno i dok je Azmir u Slobodi bio Sloboda bila 2. a prije njeg igrali Prvu Ligu.Stanišić isto od onog rugla u Ugljeviku napravi ponovo pristojan stadion tako da su privatnici dobri u BiH po pitanju infrastrukture.
Fazon je u tome što kad ode Mušija,kad ode Stanišić,Azmir,ti klubovi nemaju model po kojem mogu funkcionisat i onda propadaju,a s njima zajedno i ta infrastruktura,zato i kazem da je to kratkog daha,jer nemas dovoljno jak grad koji bi stao iza tih klubova... Imaš primjer Žepča,dok je bio Zovko bilo love,dok je bio Limorad bilo love,oni digli ruke,Žepče se ugasilo skroz,tako će se i ovim desiti.. Pa samo se sjeti Modriče,dok je bio živ Milan Jelić funkcionisali su,sad ih nigdje,politika i grad su ti 2 faktora koja drze klub,a kroz politiku ti dodju i sponzori... Čelik bi se ugasio bez ispaljenog metka da nije bilo pritiska na grad,na načelnika,da politika nije odigrala svoje... e tome se radi...
Opet Žepče ima fin teren i stadion bio sam neki dan na utakmici Žepče Mladost a to si u pravu za kratko vrijeme ali mislim da Kakanj može gurat Mlaodst i Rudar bez Mense jer smo privredno jak grad
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 avg 2019, 22:16

Fareus1921 je napisao/la: Opet Žepče ima fin teren i stadion bio sam neki dan na utakmici Žepče Mladost a to si u pravu za kratko vrijeme ali mislim da Kakanj može gurat Mlaodst i Rudar bez Mense jer smo privredno jak grad
Ma nije im loš stadion,dobili su sad lovu i za pomoćni sa umjetnom travom,pa se i to pravi...
A vidi privredno je jako i Visoko i Žepče i Tešanj... ali ne postoje ljudi koji će toliko ulagat u klubove,jer realno to je u nasoj ligi i drzavi samo bacanje para i to su ljudi skontali na vrijeme... Mušija nekako kao i Azmir mislim da je napravio u inat klub Rudaru,jer je probao nesto ranije u Rudaru,pa su ga otkantali,tako sam barem čuo... Azmir je zbog one sapunice sa Slobodom uzeo Tuzlu i sad im se sveti tako što im otima igrače svake sezone... A realno za Kakanj bi bolje bilo da su dali Mušiji da vodi Rudar,mislim da bi imali i bolju podrsku i po pitanju navijača i samog grada...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la icetea01 » 08 avg 2019, 22:23

Nisam uspio da uslikam, ali evo radi reda da napisem. U Cazinu se radi nov teren na gradskom stadionu, tacnije postavice se umjetna trava na mjesto dosadasnjeg terena (koji je bio u katastrofalsnom stanju). Vrijednost radova 460.000 KM, 260.000 snosi savez (sto je dobio od UEFE) a ostalo opcina.

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 avg 2019, 22:28

MANUTDTe je napisao/la: De mi samo 1 primjer po cemu je to Čelik bolji od Tuzla City, GOŠK, Olimpik???
Duzni ste i Bogu i narodu, ni stadion nije vas.
Jedan primjer,vrlo jednostavno,NAVIJAČI! Jedan klub i čine upravo navijači,a to ovi gore navedeni nemaju niti će kad imati... I nije uopšte u pitanju ko je koliko dužan... Tuzla moze imati milione al će i dalje imati besplatan ulaz na utakmice jer ih niko ne zeli gledat,isto tako ti vazi i za Olimpik... Saberi sve posjete na domaćim utakmicama prošle godine što su ovi klubovi odigrali pa ćeš vidjet da Čelik na vjerovatno 1 utakmici ili maksimalno 2 ima veću posjetu... e u tome je razlika...
Al da ti još malo bolje pokusam objasnit o čemu pričam... Kad je Glasgow Rangers izbacen u 3 ligu Škotske,utakmica protiv Berwicka,posjeta u toj utakmici 50.048.. e vidis u tome je razlika,nevazno koja liga ili prva ili 3,oni imaju navijače...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 08 avg 2019, 22:33

slika

Koliko ce Grbavica dobit na izgledu s krovom! Pogotovo u tv-prijenosu. :salut:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Fareus1921 » 08 avg 2019, 22:35

rishovski je napisao/la:
Fareus1921 je napisao/la: Opet Žepče ima fin teren i stadion bio sam neki dan na utakmici Žepče Mladost a to si u pravu za kratko vrijeme ali mislim da Kakanj može gurat Mlaodst i Rudar bez Mense jer smo privredno jak grad
Ma nije im loš stadion,dobili su sad lovu i za pomoćni sa umjetnom travom,pa se i to pravi...
A vidi privredno je jako i Visoko i Žepče i Tešanj... ali ne postoje ljudi koji će toliko ulagat u klubove,jer realno to je u nasoj ligi i drzavi samo bacanje para i to su ljudi skontali na vrijeme... Mušija nekako kao i Azmir mislim da je napravio u inat klub Rudaru,jer je probao nesto ranije u Rudaru,pa su ga otkantali,tako sam barem čuo... Azmir je zbog one sapunice sa Slobodom uzeo Tuzlu i sad im se sveti tako što im otima igrače svake sezone... A realno za Kakanj bi bolje bilo da su dali Mušiji da vodi Rudar,mislim da bi imali i bolju podrsku i po pitanju navijača i samog grada...
Upravu si.Bolje možda da je vodio Rudar a i Rudar ima fin stadion samo da se kotarasit one tribine istok i bilo bi ekstra
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 08 avg 2019, 22:47

Lawer_88 je napisao/la:@MANUTD Grad Zenica je formalno pravno vlasnik stadiona i to je činjenica naravno. Međutim, isti je izgrađen za potrebe NK Čelik i samo NK Čelik kao zenički klub ga i koristi. NK Čelik nikada nije plaćao naknadu Gradu za korištenje stadiona i to je razlika npr.između Čelika i FK Sarajevo odnosno BP i Koševa.
Znači bez obzira što je Grad vlasnik, to je "Čelikov stadion". Da bi se riješila i ta "pravna začkoljica" Grad i Klub imaju ugovor o davanju na besplatno korištenje stadiona na 10 godina trenutno.
I po meni zaista trenutno nema potrebe za proširivanje kapaciteta. Za potrebe repke da, mada je i to upitno, jer nije ni interes za repku kao što je nekada bio.
Stadion je od grada i Čeliku će biti zabranjeno igrati na njemu čim se privatizuje, a doce vrijeme i za to. Na zalost ili na srecu? Na zalost sto ce morati placati rentu a na srecu da ga neko uzme, jer ovako je tu gdje jest i sta ce mu grad naplacivati kad nema od cega. Cim nanjuse pare ovi iz vlasti vjeruj mi crno na bijelo fakturise se sve.
Da nije Čelikov jasno su rekli ljudi koji su se zanimali za Čelik zbog stadiona. I sta bi nije Čelikov vec od grada a kome treba Čelik bez stadiona???

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 avg 2019, 22:59

MANUTDTe je napisao/la:
Lawer_88 je napisao/la:@MANUTD Grad Zenica je formalno pravno vlasnik stadiona i to je činjenica naravno. Međutim, isti je izgrađen za potrebe NK Čelik i samo NK Čelik kao zenički klub ga i koristi. NK Čelik nikada nije plaćao naknadu Gradu za korištenje stadiona i to je razlika npr.između Čelika i FK Sarajevo odnosno BP i Koševa.
Znači bez obzira što je Grad vlasnik, to je "Čelikov stadion". Da bi se riješila i ta "pravna začkoljica" Grad i Klub imaju ugovor o davanju na besplatno korištenje stadiona na 10 godina trenutno.
I po meni zaista trenutno nema potrebe za proširivanje kapaciteta. Za potrebe repke da, mada je i to upitno, jer nije ni interes za repku kao što je nekada bio.
Stadion je od grada i Čeliku će biti zabranjeno igrati na njemu čim se privatizuje, a doce vrijeme i za to. Na zalost ili na srecu? Na zalost sto ce morati placati rentu a na srecu da ga neko uzme, jer ovako je tu gdje jest i sta ce mu grad naplacivati kad nema od cega. Cim nanjuse pare ovi iz vlasti vjeruj mi crno na bijelo fakturise se sve.
Da nije Čelikov jasno su rekli ljudi koji su se zanimali za Čelik zbog stadiona. I sta bi nije Čelikov vec od grada a kome treba Čelik bez stadiona???
Pa Bilino Polje je prebačeno u vlasništvo grada upravo zbog dugova i da ga neko ne bi mogao kupit za marku... Koliko god je stadion potreban Čeliku,toliko je i Čelik potreban gradu.. Bilino bez Čelika bi značilo propadanje,a općina će u svakom momentu biti za opciju Čelik na Bilinom,pa makar i za 0 KM... Iz prostog razloga što je Čelik jedini sportski kolektiv koji predstavlja Zenicu i koji je simbol grada... To se ne moze desiti iz prostog razloga što čaršija voli Čelik,nastao bi haos da se Čelik jednog dana pokuša protjerati s Bilinog... Da se mislilo tako Čelik bi sad bio u kantonalnoj ligi i igrao na Kamberovića polju na atletskom stadionu...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.