Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 19 nov 2022, 16:00

Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 19 nov 2022, 18:34

Arnelv52 je napisao/la:
19 nov 2022, 16:00
Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.
Ne brini, Zenica sa fudom je i Tuzlu zayebala. Mi smo sad najgori grad sto se sporta tice.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 19 nov 2022, 20:02

Arnelv52 je napisao/la:
19 nov 2022, 16:00
Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.
Naravno da ima, ali tu je steta sto se Tuzla do danas nije pozicionirala kao iskljucivi centar TK pa da druga mjesta ovise o istome i da redovno dolaze u taj grad. Iako je primjetno u posljednje vrijeme da dobija na vaznosti. Ja na to gledam kao da tipa KS odluci da izgradi moderan stadion od 30000 mjesta i onda dodje Ilijas i Ilidza te opstruiraju gradnju. Do toga ne bi doslo, jer stanovnici Ilijasa na svakodnevnoj bazi dolaze u Sarajevo i smatra se predgradjem dok je Ilidza postala sastavni dio Grada. Nazalost, u TK nije doslo do objedinjavanja Tuzle, Lukavca i Zivinica pa danas imamo rivalitet izmedju tih mjesta umjesto koherentnu sredinu gdje bi Tuzla bio centar, a Lukavac i Zivinice drugi centar (nesto tipa Ilidza u Sarajevu). To je kako ja gledam na trenutnu situaciju.

Slicno misljenje imam za Sarajevo-Zenica. Treba teziti da to postane jedna cjelina koje ce se posmatrati kao jedno metropolitansko podrucje, a ne kao danas da postoji ogroman animozitet izmedju ta dva mjesta. Prvi korak za to treba da bude modernizacija zeljeznice (dupli kolosijek, vece brzine tipa barem 150 km/h) izmedju Sarajeva i Zenice gdje bi voz kretao svakih 15-20 minuta izmedju ta dva grada i put trajao oko 30-40 minuta izmedju glavne zeljeznicke stanice u Sarajevu i stanice u Zenici.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 20 nov 2022, 00:01

AnelZ je napisao/la:
19 nov 2022, 20:02
Arnelv52 je napisao/la:
19 nov 2022, 16:00
Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.
Naravno da ima, ali tu je steta sto se Tuzla do danas nije pozicionirala kao iskljucivi centar TK pa da druga mjesta ovise o istome i da redovno dolaze u taj grad. Iako je primjetno u posljednje vrijeme da dobija na vaznosti. Ja na to gledam kao da tipa KS odluci da izgradi moderan stadion od 30000 mjesta i onda dodje Ilijas i Ilidza te opstruiraju gradnju. Do toga ne bi doslo, jer stanovnici Ilijasa na svakodnevnoj bazi dolaze u Sarajevo i smatra se predgradjem dok je Ilidza postala sastavni dio Grada. Nazalost, u TK nije doslo do objedinjavanja Tuzle, Lukavca i Zivinica pa danas imamo rivalitet izmedju tih mjesta umjesto koherentnu sredinu gdje bi Tuzla bio centar, a Lukavac i Zivinice drugi centar (nesto tipa Ilidza u Sarajevu). To je kako ja gledam na trenutnu situaciju.

Slicno misljenje imam za Sarajevo-Zenica. Treba teziti da to postane jedna cjelina koje ce se posmatrati kao jedno metropolitansko podrucje, a ne kao danas da postoji ogroman animozitet izmedju ta dva mjesta. Prvi korak za to treba da bude modernizacija zeljeznice (dupli kolosijek, vece brzine tipa barem 150 km/h) izmedju Sarajeva i Zenice gdje bi voz kretao svakih 15-20 minuta izmedju ta dva grada i put trajao oko 30-40 minuta izmedju glavne zeljeznicke stanice u Sarajevu i stanice u Zenici.
Pa gradjani Živinica ili Lukavca bi se u tom slučaju recimo mogli s pravom pitat zašto se u Tuzli pravi stadion kad gradovi Živinice ili Lukavac nemaju ni kina?

Budžet grada Tuzle je od 2015 do 2022 narastao za 12 miliona maraka. Mogli su malo smanjiti gabarite projekta i napraviti i Tušanj i Mejdan da su htjeli, ne trebaju im za to druge opštine.

I u Sarajevu ako bi se pravio stadion od 30.000 mjesta mogao bi se napraviti samo kao privatna investicija ili da to radi neka od opština preko kredita ili javno-privatnog partnerstva ili da se taj stadion proglasi od državnog interesa pa da ga država ili entitet prave a ne bi se uzimalo Ilijašu i Ilidži da se da Novom Sarajevu ili Centru.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 20 nov 2022, 00:10

redbull93 je napisao/la:
19 nov 2022, 18:34
Arnelv52 je napisao/la:
19 nov 2022, 16:00
Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.
Ne brini, Zenica sa fudom je i Tuzlu zayebala. Mi smo sad najgori grad sto se sporta tice.
Ja se kroz maglu sjećam ali možda je bila neka atletika ili nešto u Zenici i bio prenos na TVu kad je komentator rekao da je "ove godine završen stadion u Zenici Kamberovića Polje".

Vama rezultati fale, fali vam način finansiranja a ne fali vam osnovna infrastruktura kao u Tuzli.

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 20 nov 2022, 00:57

redbull93 je napisao/la:
19 nov 2022, 18:34
Arnelv52 je napisao/la:
19 nov 2022, 16:00
Pa svaka sredina ima pravo na razvoj. Što kaže @zaostrog to je isključivo krivica grada Tuzle koji je najgori u cijeloj državi po pitanju odnosa spram sporta.
Ne brini, Zenica sa fudom je i Tuzlu zayebala. Mi smo sad najgori grad sto se sporta tice.
Ma Zenica je priču oko razvoja sportske infrastrukture dovela na solidan nivo za naše uslove. Nemam poma šta Fudo radi, van sam toga, ali ne bi mu ni trebala sportska infrastruktura biti prioritet. Zenica ima Bilino, ima Kamberovića polje, ne samo stadion glavni, nego one terene okolo, tenis, čuda, ima arenu, ima trening centar, ima dvoranu Bilmišće koja može biti ok za masu događaja, ima streljanu u gradu, ima pa čak ako se ne varam i bazen na kojem se mogu neka takmičenja održavati, makar ljeti (mislim na dimenzije). Fali svakako zatvoreni olimpijski bazen, ili ono kako su govorili u kampusu, ali sve u svemu, Zenica je broj 1 po ovome u BiH. Hajd, Sarajevo je jače, ali Sarajevo je puno veći grad. Kad ovome dodaš i infrastrukturu i urednost svega oko ovih sportskih objekata, onda treba o svemu diskutovati, samo ne o Zenici :D

@AnelZ, ma meni malo ta priča udara na alibije. Hajd, tačno je da gore svi hoće nešto, a para nema, ali se mogu napraviti kompromisi. Ne mora se u Gradačcu praviti novi stadion, niti u Živinicama nova dvorana. Ali, ne može to biti izgovor da se nigdje ne ulaže. Pa eto Živinice imaju dno dna stadion, a nisu neka selendra. U Banovićima stadion imao perspektivu, uništen bukvalno. U Gradačcu mogli zaokružiti sliku, počeli ga uništavati. Srebrenik i Gračanica isto onako. Ostalo i generalno te manje sredine i ne spominjati. Isto je ko za puteve. Mogao je cijeli kanton naći kompromis da se sredi petlja na Šićkom, da se pravi brza cesta ka Lukavcu, da se ide ga Srebreniku, ali se zauzvrat ne radi ništa.

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 20 nov 2022, 10:43

Mislio sam na sport generalno, ne samo na infrastrukturu. Sto se tice infrastrukture na solidnom je nivou, u odnosu na ostale gradove cak i na dobrom nivou,. Doduse fali tu jos par terena, jer ima puno klubova i fali atletski bazen koji je zatvoren. Ono sto sam htio reci je da i pored takve infrastrukture zenica nema prvoligasa, sto je nevidjena sramota. O NK Čeliku vecina zna pricu i to je sramota, o KK ili po novom OKK Čeliku sta su uradili sjesti i plakat, zali Boze djece koja tu treniraju. RK Čelik trenutno svoje utakmice u Kaknju igra, pa vi vidite na sta je to spalo. Zenica je nekada bila grad sporta i to broj 1 u drzavi, sad su unistili sve sto se moglo unistiti. Apsolutno je taj segmet zanemaren, a pare za tu namjenu preusmjerene u tamo neke potpuno drustveno nebitne stvari, da sada ne pisem o tome.

I tako spali smo od grada koji je bio u sportu broj 1, do toga da nemamo premijerligasa (mozda ragbi klub se drzi jos samo u regionalnoj ligi, to ne znam)
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

zaostrog
Postovi: 783
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 01 dec 2022, 13:30

Odlična stvar što u Zrinjskom planiraju privući teren ka zapadnoj tribini. Generalno, imaju pismen plan, da natkriju zapad, pa onda da se gradi istok. Na istoku će ostati pole za dobru organizaciju prostora fakat, i za tribinu, pa čak i iza tribine. Nadam se da će u cijelom procesu približiti i semafor terenu i naći način da iskoriste i taj prostor iza gola za nešto drugo (recimo dobit će se prostor da se širi pomoćni teren ili prave neki objekti za njega), a puno će lepše izgledati kada iza gola ne bude cijelo polje :D

Helem, plan djeluje realno, a ako realizuju sve, s dvije tribine, i kapacitetom od 8.000, mogu biti čak 4. kategorija i biće fantastičan stadion za naše prilike.

Avatar
Sky9
Postovi: 10016
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sky9 » 04 dec 2022, 11:04

One and only, šanjTu :ljepota: :bih:

slika
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 04 dec 2022, 13:31



@igrajlopte 🐦

Avatar
mahic
Postovi: 818
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mahic » 05 dec 2022, 15:07

slika

slika

slika

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1242
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AvantiBL » 05 dec 2022, 22:49

Meni ovo baš dobro izgleda sa atletskom stazom... Svaka čast kako su je, usljed radova, uspjeli očuvati, na gradskom u BL su morali mijenjati..
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 05 dec 2022, 23:01

AvantiBL je napisao/la:
05 dec 2022, 22:49
Meni ovo baš dobro izgleda sa atletskom stazom... Svaka čast kako su je, usljed radova, uspjeli očuvati, na gradskom u BL su morali mijenjati..
Zato sto je vec bila dotrajala. I na Kosevu ce se mijenjati uskoro
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Mrcina1921
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 okt 2022, 13:07
Lokacija: Grbavica

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mrcina1921 » 07 dec 2022, 16:46

JavierBosnia je napisao/la:
07 dec 2022, 16:36
Kako god i za tu namjenu ti treba oko 1.2 mil KM, tako da je i to poprilicno skupa investicija.
Moja zelja je tepih, najeftinije i najbolje se uklapa u okeizenje, ali vjerovatno ce se ici na to da bude funkcionalna atletska staza kao nekada
radi se komplet staza na proljeće, već je predviđeno i obezbjeđena su finansijska sredstva za 2023 kroz budžet kantona i opštine, mislim da će i vlada fbih učestvovati identično kao što su radili pomoćni na grbavici nedavno

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 07 dec 2022, 16:53

Mrcina1921 je napisao/la:
07 dec 2022, 16:46
JavierBosnia je napisao/la:
07 dec 2022, 16:36
Kako god i za tu namjenu ti treba oko 1.2 mil KM, tako da je i to poprilicno skupa investicija.
Moja zelja je tepih, najeftinije i najbolje se uklapa u okeizenje, ali vjerovatno ce se ici na to da bude funkcionalna atletska staza kao nekada
radi se komplet staza na proljeće, već je predviđeno i obezbjeđena su finansijska sredstva za 2023 kroz budžet kantona i opštine, mislim da će i vlada fbih učestvovati identično kao što su radili pomoćni na grbavici nedavno
Hvala na informaciji, super vijest i ocekivao sam na proljece da se to radi :thumbup:
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1134
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la theKuPuS » 07 dec 2022, 18:54

Mrcina1921 je napisao/la:
07 dec 2022, 16:46
JavierBosnia je napisao/la:
07 dec 2022, 16:36
Kako god i za tu namjenu ti treba oko 1.2 mil KM, tako da je i to poprilicno skupa investicija.
Moja zelja je tepih, najeftinije i najbolje se uklapa u okeizenje, ali vjerovatno ce se ici na to da bude funkcionalna atletska staza kao nekada
radi se komplet staza na proljeće, već je predviđeno i obezbjeđena su finansijska sredstva za 2023 kroz budžet kantona i opštine, mislim da će i vlada fbih učestvovati identično kao što su radili pomoćni na grbavici nedavno
uf, zamislite vraćanje velikih atletskih takmičenja na Koševo, naježim se kad pomislim kako bi to dobro bilo

Avatar
BiHSportman
Postovi: 527
Pridružen/a: 27 jan 2022, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BiHSportman » 07 dec 2022, 23:51

Ima li ikakve veze ovaj snijeg sada što će pasti u Ponedeljak i Utorak sa gradnjom terena na Koševu, tjst. da li će se prekidati? Nadam se da ne. Dokle je došlo?
1921!

Avatar
Mrcina1921
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 okt 2022, 13:07
Lokacija: Grbavica

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mrcina1921 » 09 dec 2022, 11:27

izvršni direktor sektora za administraciju i realizaciju infrastrukturnih projekata nfsbih nihad hodžić danas obilazi stadion koševo

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 09 dec 2022, 15:17

BiHSportman je napisao/la:
07 dec 2022, 23:51
Ima li ikakve veze ovaj snijeg sada što će pasti u Ponedeljak i Utorak sa gradnjom terena na Koševu, tjst. da li će se prekidati? Nadam se da ne. Dokle je došlo?
Taj "snijeg" nece praviti problem i ako ga bude prekrit ce povrsinski, obijeliti i nestati kroz par sati. Temperature su dosta visoke za decembar one dnevne oko 15 stepen. Veci problem bi mogle biti bas obilne padavine i to sada za vikend. Svakako se zalijeva trava kada se tek postavi, eh koliko ce to otezati vidjet cemo. Vise ce mislim otezati u smislu da nece postavljati travu pod tim uslovima.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Robust » 10 dec 2022, 10:45



ja sta kesh i ljudi rade napravise podzemnu jamu ispod Santiago Bernabeu stadiona za cuvanje travnjaka :bow: :bow:

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.