Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15897
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 05 apr 2018, 20:49

Brcanskamalta je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:Smijesno je sto poredis ZDK i KS, smijesno je sto ocekujes od drzave da milionskog gubitasa podrzi u necemu. Zeljo bolan placa sve obaveze redovno, poreze, doprinose, prireze, i naravno da im drzava treba pomoci. Celik je s druge strane koliko ono, oko 7 miliona duzan drzavi, za te se pare mogao stadion napravit vec. Dok imamo Kantonalnu bolnicu koja je 10 miliona u minusu sa 50 portira i cistacica viska a doktora nam fali, dok nam pojedine skole u kantonu nemaju grijanje itd., nisam za bacanje para u milionske gubitase
Bravo atomac 123
Zivjela Bosna i Hercegovina
:bih: :bih: :bih: :bih:
Zato i imate potpisan reprogram sa drzavom jer placate redovno.....i visemilionski dug.......de suti matere ti mile :facepalm:
Nisam ja to rekao Beclija
Nego atomac 123
A ja se samo zahvaljujem covjeku

brnjaciportal
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 mar 2018, 09:12
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brnjaciportal » 05 apr 2018, 22:41

slika
slika
slika
slika
slika
slika

NK Brnjaci - 2. kantonalna liga SBK/KSB
Šta kažete na ovo?

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 06 apr 2018, 00:21

lijepa kuca sa jos ljepsom zelenom okucnicom:-)

brnjaciportal
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 mar 2018, 09:12
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brnjaciportal » 06 apr 2018, 07:48

babino je napisao/la:lijepa kuca sa jos ljepsom zelenom okucnicom:-)
hahaha ovakvu okućnicu nema svatko :)

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 06 apr 2018, 08:14

brnjaciportal je napisao/la:slika
slika
slika
slika
slika
slika

NK Brnjaci - 2. kantonalna liga SBK/KSB
Šta kažete na ovo?
Za ovaj rang tesko da moze bolje, extra.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 06 apr 2018, 23:51

brnjaciportal je napisao/la:slika
slika
slika
slika
slika
slika

NK Brnjaci - 2. kantonalna liga SBK/KSB
Šta kažete na ovo?
Svaka čast.
Neki premijerligaški klubovi ili federalni prvoligaši nemaju ovakve uslove... Konkretno u prvoj ligi RS-a nema pošteno kluba sa ovakvim uslovima.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 apr 2018, 00:38

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Svaka čast.
Neki premijerligaški klubovi ili federalni prvoligaši nemaju ovakve uslove... Konkretno u prvoj ligi RS-a nema pošteno kluba sa ovakvim uslovima.
Pretjera ga ti. Poredis ovo i premijerligaske stadione. Sta ovi imaju, realno? Lijepo pokosen teren i klupsku kucu. Imaju svlacionicu vrijednu tog ranga koji igraju. Ne kazem da su im uslovi losi, realno su OK za taj rang takmicenja, ali nista specijalno. Pa nemaju ni tribine.

Cuj nema kluba iz Prve lige RS s takvim uslovima. Pa ovi u Brnjacima sutra ne bi dobili licencu za tu ligu da ju trebaju igrati. Stadion u Prijedoru je premijerligaski stadion. Zvijezda 09 je kupila stadion koji je nekad imao i UEFA licencu, a nedavno je renoviran i izgleda odlicno. Drina Zvornik i Slavija IS isto do jucer igrali PL na svojim stadionima. U Foci tribina mozda ne izglda sjajno, ali imaju odlicne uslove sto se svlacionica tice, osobno sam bio na tom stadionu.

Bez uvrede prema Brnjacima, ali porediti ovo s premijerligaskim stadionima i reci da nitko u Prvoj ligi RS nema ovakve uslove je u najmanju ruku smijesno. Bilo bi mi jako zanimljivo cuti koji su to 'neki premijerligasi koji nemaju ovakve uslove'.

brnjaciportal
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 mar 2018, 09:12
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brnjaciportal » 07 apr 2018, 08:25

Signore je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Svaka čast.
Neki premijerligaški klubovi ili federalni prvoligaši nemaju ovakve uslove... Konkretno u prvoj ligi RS-a nema pošteno kluba sa ovakvim uslovima.
Pretjera ga ti. Poredis ovo i premijerligaske stadione. Sta ovi imaju, realno? Lijepo pokosen teren i klupsku kucu. Imaju svlacionicu vrijednu tog ranga koji igraju. Ne kazem da su im uslovi losi, realno su OK za taj rang takmicenja, ali nista specijalno. Pa nemaju ni tribine.

Cuj nema kluba iz Prve lige RS s takvim uslovima. Pa ovi u Brnjacima sutra ne bi dobili licencu za tu ligu da ju trebaju igrati. Stadion u Prijedoru je premijerligaski stadion. Zvijezda 09 je kupila stadion koji je nekad imao i UEFA licencu, a nedavno je renoviran i izgleda odlicno. Drina Zvornik i Slavija IS isto do jucer igrali PL na svojim stadionima. U Foci tribina mozda ne izglda sjajno, ali imaju odlicne uslove sto se svlacionica tice, osobno sam bio na tom stadionu.

Bez uvrede prema Brnjacima, ali porediti ovo s premijerligaskim stadionima i reci da nitko u Prvoj ligi RS nema ovakve uslove je u najmanju ruku smijesno. Bilo bi mi jako zanimljivo cuti koji su to 'neki premijerligasi koji nemaju ovakve uslove'.
Slažem se s tobom. Nije realno porediti ovu ligu i više rangove. Ali se ovi trude i stalno nešto rade, odrađuju, dograđuju. A u naredne dvije godine u planu su manje tribine pored ovog objekta i pomoćni teren sa umjetnom travom

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 08 apr 2018, 00:15

Signore je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Svaka čast.
Neki premijerligaški klubovi ili federalni prvoligaši nemaju ovakve uslove... Konkretno u prvoj ligi RS-a nema pošteno kluba sa ovakvim uslovima.
Pretjera ga ti. Poredis ovo i premijerligaske stadione. Sta ovi imaju, realno? Lijepo pokosen teren i klupsku kucu. Imaju svlacionicu vrijednu tog ranga koji igraju. Ne kazem da su im uslovi losi, realno su OK za taj rang takmicenja, ali nista specijalno. Pa nemaju ni tribine.

Cuj nema kluba iz Prve lige RS s takvim uslovima. Pa ovi u Brnjacima sutra ne bi dobili licencu za tu ligu da ju trebaju igrati. Stadion u Prijedoru je premijerligaski stadion. Zvijezda 09 je kupila stadion koji je nekad imao i UEFA licencu, a nedavno je renoviran i izgleda odlicno. Drina Zvornik i Slavija IS isto do jucer igrali PL na svojim stadionima. U Foci tribina mozda ne izglda sjajno, ali imaju odlicne uslove sto se svlacionica tice, osobno sam bio na tom stadionu.

Bez uvrede prema Brnjacima, ali porediti ovo s premijerligaskim stadionima i reci da nitko u Prvoj ligi RS nema ovakve uslove je u najmanju ruku smijesno. Bilo bi mi jako zanimljivo cuti koji su to 'neki premijerligasi koji nemaju ovakve uslove'.
U globalu uslovi i za premijerligaško takmičenje se nikakvi, samom činjenicom da je stadion Slavije zadovoljavao uslove za Premijer ligu BiH.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 12 apr 2018, 21:59

Fudbalski klub Sarajevo uspješno je realizovao projekat na poboljšanju infrastrukture, te je izgrađen visoko kvalitetni montažni objekat u Trening centru kluba.

slika

U proteklim sedmicama dom tima sa Koševa je bio mjesto brojnih radova, uključujući pripremne aktivnosti, te samu izgradnju i montažu objekta. U novom objektu nalaze se nove svlačionice, prostorije za trenere i službeno osoblje utakmica, te fitness sala.

slika

Poštujući transparentnost poslovanja, Fudbalski klub Sarajevo želi predstaviti finansijsku konstrukciju ovog projekta, te budućih planiranih radova, zahvaljujući kojima je sadržaj u Trening centru dodatno obogaćen.

slika

Izgradnja i montaža novog montažnog objekta koštat će 150.000 KM, a uspostavljanje stalnog dotoka električne energije, vodosnabdjevanje novog objekta, te implementacija sistema grijanja uz dodatne radove uređivanja iznosit će 50.000 KM. U toku mjeseca aprila planirani su i radovi na asfaltiranju putne komunikacije u Trening centru, a realizacija pomenute aktivnosti koštat će 100.000 KM.

Ukupni troškovi na završetku svih pomenutih aktivnosti u sklopu realizacije 2. faze izgranje Trening centra kluba iznosit će 300.000 KM. Iz kluba su istaknuli da su finansijska sredstva za realizaciju pomenutih aktivnosti obezbijeđena sopstvenim angažmanom uz podršku sponzora, partnera i prijatelja kluba.

U narednom periodu Sarajevo će započeti i nove projekte na unaprijeđenju dodatnog sadržaja u svom domu, kako bi zadovoljili sve potrebe kriterije da se međunarodne utakmice omladinskih kategorija, te UEFA Lige za žene mogu održati u Trening centru.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SemirSema » 12 apr 2018, 22:02

Visokokvalitetni kontejneri

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 12 apr 2018, 22:13

SemirSema je napisao/la:Visokokvalitetni kontejneri
Tek sad kad sam provjerio tvoj profil shvatio sam da si ti jedan provokator, život ti se sveo na provokaciju, jer nisi sretan i zadovoljan sa svojom malenkosti. Budi patriota i čovjek i pozdravi bilo kakav napredak u infrastrukturi, nebitno da li je to u Sarajevu, Bijeljini ili Mostaru. :wave:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 13 apr 2018, 20:43

c/p s foruma skyscrapercity, forumas nemi5
Bio danas u Ugljeviku na Stadionu „Zvijezda Brgule“ inace u vlasnistvu Gospodina Stanisica (Etno Selo Stanisic)


Kad sam naisao danas na Stadion bio je i gospodin Stanisic sa nekima iz Opstine da rese valjda oko zemljista.

Teren ima automatsko zalijevanje trave sa ukupno 12 pumpi koji cijelu povrsinu terena zalijevaju. Teren nema grejace.

Pogledajte sami.


slika

slika

slika

slika

slika

Kaze mi direktor Stadiona da je ova zgrada zamisljena u fazonu Stadiona Bajer Leverkuzena samo za „siromasne“ sto znaci tu ce biti VIP loze kao i medija Centar kao i sve ostalo sto ide uz stadion kao eto medicinske sobe, svlacionice, kafic itd itd...

Svako dobro.
Steta sto ovo nije negdje drugo, kako bi to npr. Siroki dotjerao :mrgreen: Al mozda i Zvijezda postane klub koji ce pratiti solidna cifra ljudi i da stadion ne zjapi prazan. U svakom slucaju ako udju u PL necemo gledati njive i rusevine u pozadini. Ova zgrada nije nesto lijepa, ali nije ni da mi kvari prizor, zavrsit ce se i bit ce savrseno.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 13 apr 2018, 23:21

Signore je napisao/la:c/p s foruma skyscrapercity, forumas nemi5
Bio danas u Ugljeviku na Stadionu „Zvijezda Brgule“ inace u vlasnistvu Gospodina Stanisica (Etno Selo Stanisic)


Kad sam naisao danas na Stadion bio je i gospodin Stanisic sa nekima iz Opstine da rese valjda oko zemljista.

Teren ima automatsko zalijevanje trave sa ukupno 12 pumpi koji cijelu povrsinu terena zalijevaju. Teren nema grejace.

Pogledajte sami.


slika

slika

slika

slika

slika

Kaze mi direktor Stadiona da je ova zgrada zamisljena u fazonu Stadiona Bajer Leverkuzena samo za „siromasne“ sto znaci tu ce biti VIP loze kao i medija Centar kao i sve ostalo sto ide uz stadion kao eto medicinske sobe, svlacionice, kafic itd itd...

Svako dobro.
Steta sto ovo nije negdje drugo, kako bi to npr. Siroki dotjerao :mrgreen: Al mozda i Zvijezda postane klub koji ce pratiti solidna cifra ljudi i da stadion ne zjapi prazan. U svakom slucaju ako udju u PL necemo gledati njive i rusevine u pozadini. Ova zgrada nije nesto lijepa, ali nije ni da mi kvari prizor, zavrsit ce se i bit ce savrseno.
Travnjak mi je nekako neravan, ali stadion izgleda lijepo. Ne volim kad se pretjeruje sa kapacitetom, oni to očito neće raditi i na tome im skidam kapu. :bow:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 14 apr 2018, 09:15

Travnjak nije pokosen pa ostavlja dojam da je bas puno grbav. Nije on nesto losiji, ali ni bolji od ostalih u PL. Koliko su ostali tereni (ne)ravni najlakse je vidjeti kad imas prijenos u HD-u i pred pocetak utakmice ti pokaze centralnu liniju s nekom niskom kamerom.

A mislim da su oni najavili ulaganja u teren, ali nisam siguran.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 14 apr 2018, 11:32

ko nije upucen na prvi pogled bi pomislio kako su klupe ove vip loze na tribini
Zarathustra

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 14 apr 2018, 12:49

To se ovdje najbolje vidi

slika

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 apr 2018, 12:56

Pa koliki im je prosjek gledatelja ove sezone u prvoj ligi RS?

Ne vjerujem da oni imaju išta veću bazu navijača nego Krupa npr, plus još igraju u Ugljeviku koji je udaljen od Stanišića možda nekih pola sata vožnje autom, cirka.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Belodedic
Postovi: 57
Pridružen/a: 15 apr 2017, 19:22
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Belodedic » 14 apr 2018, 15:07

Raonffa je napisao/la:Pa koliki im je prosjek gledatelja ove sezone u prvoj ligi RS?

Ne vjerujem da oni imaju išta veću bazu navijača nego Krupa npr, plus još igraju u Ugljeviku koji je udaljen od Stanišića možda nekih pola sata vožnje autom, cirka.
Ne znam zasto pominjes Krupu kao negativan primjer?
Goru posjetu od Krupe ima nekoliko premijerligasa.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 14 apr 2018, 15:25

Raonffa je napisao/la:Pa koliki im je prosjek gledatelja ove sezone u prvoj ligi RS?

Ne vjerujem da oni imaju išta veću bazu navijača nego Krupa npr, plus još igraju u Ugljeviku koji je udaljen od Stanišića možda nekih pola sata vožnje autom, cirka.
Imaju u prosjeku 120 gledatelja po utakmici. U 10 utakmica ih je gledalo 1.200 ljudi, najvise protiv Janje (250) i najmanje protiv Slavije (50).

Njihova posjeta u PL bi bila vjerojatno gora od one posjete Metalleghea kad su igrali svugdje osim u Jajcu. Ja sam onako bezveze napisao da ce mozda nekad imati solidnu posjetu pa da stadion ne zjapi prazan, al to je jako tesko ocekivati. Ljudi iz Ugljevika nece gledati tudji klub, vjerujem da ce mnogi osjecati animozitet, jer su dosli sa strane, uzeli njihov stadion i pokopali njihov klub na taj nacin. Stanisic ako zeli posjetu u Ugljeviku onda taj klub mora pribliziti ljudima iz Ugljevika. Prvo bi trebao promjeniti ime kluba, boje, grb, sve. Ne mogu se sjetiti da je i Rudar imao neku dobru posjetu, al sigurno su bili daleko iznad onog sto ceka Zvijezdu.

Nije ovo NBA da mozes tek tako preseliti klub i imati pune tribine, jer ljudi dolaze gledati show na kojem ce s vremenom zavoljeti domace, a gosti svakako dolaze s grupom zvijezda i sigurno ces pogledati dobru utakmicu. Zasto bi neki prosjecan stanovnik Ugljevika isao na stadion u Ugljeviku gledati Zvijezdu protiv GOSK-a recimo? Nije da ima sta za vidjeti, a i nije da mu je netko od njih drag pa da ide gledati. Ima toliko ljudi u Sarajevu koji nisu nikad gledali Zelju ili Sarajevo kao najvece klubove u drzavi, ima sigurno i onih koji prate nogomet, al radije gledaju neki mec na TV-u, a sutra da im Premiership dodje u Sarajevo isli bi svaku utakmicu gledat, jer tu imas puno vise za vidjeti. Zvijezda ne nudi nista, moze samo ponuditi budjenje emocija kod dijela publike ako promjeni ime i boje, a u to nesto sumnjam.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.