Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 01 feb 2018, 04:01

Pa za pocetak povrsinu koju treba na istoku Grbavice pokriti iznosi oko 3000-3200 m2 dok na stadionu Vrapčići oko 1300-1400 m2. Druga stvar su i klimatski uslovi te shodno tome krov za Grbavicu mora biti projektovan da moze podnijeti i veliki teret snijega koji je uobicajen za Sarajevo, a ne toliko za Mostar.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 01 feb 2018, 08:42

FrancescoTotti je napisao/la:Koliko je siroki kostalo pokrivanje njihove tribine?
Oko 400.000KM

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 02 feb 2018, 00:57

Samo da kazem da je povrsina za pokrivanje na Pecari bila oko 1300m2 i postoje stubovi na tribini pri kraju iste te mi djeluje da prvi redovi nisu zasticeni od padavina? Nemojte protumaciti ovo kao neku kritiku za taj posao, pohvalio sam ga i smatram da je adekvatno za Široki Brijeg no iskreno ocekujem vise za Grbavicu kada se uzme u obzir sto se zeli postici od stadiona :)

brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 02 feb 2018, 16:19

AnelZ je napisao/la:Samo da kazem da je povrsina za pokrivanje na Pecari bila oko 1300m2 i postoje stubovi na tribini pri kraju iste te mi djeluje da prvi redovi nisu zasticeni od padavina? Nemojte protumaciti ovo kao neku kritiku za taj posao, pohvalio sam ga i smatram da je adekvatno za Široki Brijeg no iskreno ocekujem vise za Grbavicu kada se uzme u obzir sto se zeli postici od stadiona :)
slika

tu je to negdje ja mislim da ide do prvog reda samo kad pada kiša "ukrivo" tad dva-tri reda nisu za sjedenje,isto tako kao što reče signore krov je koštao oko 400.000KM,možda je mogao bez stubova na tribini ali bi koštao puno skuplje i nema baš prostora iza sjeverne tribine pa se nebi isplatilo,sad zasad imamo tu treću kategoriju i u ovom trenutku nama netreba veći ni bolji stadion samo ovoga uzdržavati pogotovo travnjak,možda bi još trebao novi semafor i to je to,a kad bi u budućnosti klub napredovao na neke više razine tada bi trebao i novi stadion a zasad sigurno nema potrebe :D
slika

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 02 feb 2018, 22:31

400.000 za krov u Sirokog kod Veleza duplo manje para izdvojeno, a tribine su slicne, ostaje da vidimo,

brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 02 feb 2018, 22:47

Nakon usvajanja dnevnoga reda članovima klupske skupštine izvješće o radu podnio je sportski direktor Ivan Ića Banović, dok je o financijskom poslovanju i radu kluba govorio predsjednik Uprave Ilija Bagarić Lila koji je predstavio i idejni projekt uređenja kompleksa stadionika HNK “Tomislav”. Naglasio je kako je ovo projekt za duže vremensko razdoblje, na kakvome nam mogu pozavidjeti i puno veće sredine te kako klub organizacijski i financijski nikada bolje nije stajao a zasluge pripadaju vodstvu kluba koji ga uspješno vodi zadnjih godina. Naglasimo kako su sva izvješća usvojena jednoglasno.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 03 feb 2018, 02:19

Ja se isto plašim da u Vrapčićima neće biti limeni krov.Pecara 400 000 KM,Vrapčići 230 000 KM,a tribine slične veličine.Limeni krov bi baš pokvario opći dojam stadiona.

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 03 feb 2018, 14:04

nellic07 je napisao/la:Ja se isto plašim da u Vrapčićima neće biti limeni krov.Pecara 400 000 KM,Vrapčići 230 000 KM,a tribine slične veličine.Limeni krov bi baš pokvario opći dojam stadiona.
Pa u Širokog je limeni krov koliko vidim.

caffetin
Postovi: 358
Pridružen/a: 01 jun 2016, 01:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la caffetin » 03 feb 2018, 14:11

nellic07 je napisao/la:Ja se isto plašim da u Vrapčićima neće biti limeni krov.Pecara 400 000 KM,Vrapčići 230 000 KM,a tribine slične veličine.Limeni krov bi baš pokvario opći dojam stadiona.
tibi mescini stavijo crijep
menstrual

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 04 feb 2018, 01:22

brigsiroki je napisao/la:Nakon usvajanja dnevnoga reda članovima klupske skupštine izvješće o radu podnio je sportski direktor Ivan Ića Banović, dok je o financijskom poslovanju i radu kluba govorio predsjednik Uprave Ilija Bagarić Lila koji je predstavio i idejni projekt uređenja kompleksa stadionika HNK “Tomislav”. Naglasio je kako je ovo projekt za duže vremensko razdoblje, na kakvome nam mogu pozavidjeti i puno veće sredine te kako klub organizacijski i financijski nikada bolje nije stajao a zasluge pripadaju vodstvu kluba koji ga uspješno vodi zadnjih godina. Naglasimo kako su sva izvješća usvojena jednoglasno.
Svaka im čast na dosad urađenom, ali... riječ je o najneambicioznijem klubu u državi, ne znam šta će im više od ovog što sad imaju. A imaju lijep stadion, kojem samo fali pokrivanje ove glavne, velike tribine, kako se i planiralo. Ali dobro, ako ih veseli imati Wembley i igrati s Cimom i Kamešnicom, super.

Ova tribina nasuprot glavne izgleda manijakalno - ova postojeća od pet redova je redovito prazna, a ova bi bila duplo veća - s krovom za gornja dva reda. :rol: :tokralju: Za koga ovo, zbog čega? Svi odoše iz tog dijela države, a planiraju se megastadioni. :tokralju:

Moj dojam je da se netko naučio koristiti sketchupom pa se zayebaje.
Hayley <3

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 04 feb 2018, 23:32

Više će biti sjedalica na stadionu u Tomislavgradu nego li što cijeli grad ima stanovnika.Al' za svaku pohvalu,neka stadiona,a taj je baš lijep i bit će još ljepši.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 feb 2018, 01:26

kakav limeni krov ljudi, u vrapcicima puse uzasan vjetar, dosta jaci nego u gradu negdje, odnio bi ga preko noci. Radi se projekat jos uvijek jer su ispitivanjem uvidjeli da su stubovi postojeci slabi, pa ce ih kao pojacat. Limeni bi se mogao postavit na obicne nosace, sto znaci da nece takav biti. A sti je manje para, vise je faktora, iako ja mislim da je na pecari veca tribina

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 feb 2018, 09:29

shaman7 je napisao/la:iako ja mislim da je na pecari veca tribina
Nisam 100% siguran, mrsko mi provjeravati, al mislim da Pecara ima 16 redova dok je u Vrapcicima 14. Ispravite me ako grijesim. I tesko da je tribina na Pecari duza od one u Vrapcicima tako da je to tu negdje.

Kod te cijene uzmite u obzir da na Pecari nije predvidjen krov sto je same radove cinilo skupljim. U Vrapcicima se planirao krov, tribina je sigurno cvrsca, a imaju vec u gotove stubove, mada kazete da nisu bas pogodni, ali u svakom slucaju spustaju cijenu.

Sto se lima tice. Ne znam zasto bi bio problem, osim sto je mozda jako tezak materijal koji moze izgledati lijepo kad se uradi kako treba. Ne znam koja bi cijena bila onog materijala u Vozdovcu, al ne znam ni koliko je dobar s obzirom da su ga jako brzo skinuli. A on je prilicno lagan.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 05 feb 2018, 11:34

brigsiroki je napisao/la:Nakon usvajanja dnevnoga reda članovima klupske skupštine izvješće o radu podnio je sportski direktor Ivan Ića Banović, dok je o financijskom poslovanju i radu kluba govorio predsjednik Uprave Ilija Bagarić Lila koji je predstavio i idejni projekt uređenja kompleksa stadionika HNK “Tomislav”. Naglasio je kako je ovo projekt za duže vremensko razdoblje, na kakvome nam mogu pozavidjeti i puno veće sredine te kako klub organizacijski i financijski nikada bolje nije stajao a zasluge pripadaju vodstvu kluba koji ga uspješno vodi zadnjih godina. Naglasimo kako su sva izvješća usvojena jednoglasno.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ne izgleda uopšte loše, ali koliko je to potrebno gradu od cirka 4,500 stanovnika... :O
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 05 feb 2018, 11:56

Najjaci smo po projektovanju i crtanju bgm, a procenat realizovanih tih projekata je 0.83%
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 05 feb 2018, 14:50

još jedna zanimljivost od hnk tomislav da su im prihodi čak 340.898KM,a rashodi 339.166KM

a evo i financiskog izvještaja kluba: http://www.tomislavcity.com/images/2017 ... fihnkt.pdf

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 feb 2018, 16:22

brigsiroki je napisao/la:još jedna zanimljivost od hnk tomislav da su im prihodi čak 340.898KM,a rashodi 339.166KM

a evo i financiskog izvještaja kluba: http://www.tomislavcity.com/images/2017 ... fihnkt.pdf
Zanimljivo. Vece im place seniora nego sto neki klubovi u tom rangu budzet imaju. I fini prihodi iz fan shopa.

PS. Platili su vodu :lol: :lol:


brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 05 feb 2018, 17:00

Signore je napisao/la:
brigsiroki je napisao/la:još jedna zanimljivost od hnk tomislav da su im prihodi čak 340.898KM,a rashodi 339.166KM

a evo i financiskog izvještaja kluba: http://www.tomislavcity.com/images/2017 ... fihnkt.pdf
Zanimljivo. Vece im place seniora nego sto neki klubovi u tom rangu budzet imaju. I fini prihodi iz fan shopa.

PS. Platili su vodu :lol: :lol:
58000KM za plaće,znači nek imaju 20-tak seniora i svima mjesečno čak oko 200 maraka :rol: :rol:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 feb 2018, 17:53

brigsiroki je napisao/la:
58000KM za plaće,znači nek imaju 20-tak seniora i svima mjesečno čak oko 200 maraka :rol: :rol:
Tesko da dobiju placu na mjesecnoj bazi tokom cijele kalendarske godine. Vecina klubova daje igracima nesto sitno za dolaske na treninge i premije za pobjede i remije. Nemaju nista da je sigurica. Ima u nekim klubovima i njima svaka cast kad to mogu, ali su rijetki. Neki klubovi daju i po sto maraka za pobjede dok neki daju po trideset. Ima klubova koji imaju tek 2-3 glavna igraca na redovnoj placi, a cisto sumnjam da u Tomislavu svaki igrac ima sigurnih 200KM svaki mjesec.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.