Rekonstrukcija stadiona u BiH

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DembaBa21 » 16 feb 2019, 06:52

JavierBosnia je napisao/la:2019 godina, prave se arene, milioni. Mi se zadovoljavamo sredjivanjem seoskih stadiona

Jedino vrijedno pomena bit ce radovi na dizanju sjevera i juga u Zenici i juzna tribina na Grbavici. Hocemo li i kad uopste to docekati, ostaje pitanje
Kako ste glupi sa tim seoski stadion gdje se nalazi Allianz Arena u Centru Minhena ili van grada gdje je Atl. Madrid napravio novi stadion dzaba u Sarajevu i Zenici dizat tribine kad od smoga ne mozes gledati utakmicu 2 najzagađenija grada u EU vrijedi u Mostaru klima ko citavo Sarajevo

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2019, 08:53

JavierBosnia je napisao/la:2019 godina, prave se arene, milioni. Mi se zadovoljavamo sredjivanjem seoskih stadiona

Jedino vrijedno pomena bit ce radovi na dizanju sjevera i juga u Zenici i juzna tribina na Grbavici. Hocemo li i kad uopste to docekati, ostaje pitanje
I ti nekad možeš srat....

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 16 feb 2019, 09:10

ne znam da li je pod 'seoski' bas mislio konkretno na vrapcice, ako jeste, onda je ispao papak jer mora se postivati to sto se dole radi zbog historije i svega ostalog.

e sad, druga je stvar sto su nama svi stadioni 'seoski' pa cak i moje bilino polje, te grbavica.
sama cinjenica da svi kolektivno pratimo radove u vrapcicima i citamo evo dvije godine kako se rade 'wc-ovi po uefa standardima' , te kako se natkriva tribina od koliko, hiljadu mjesta?, govori nam u kakvoj smo kolektivnoj banani.
Da belaj bude veci, to je trenutno najveci projekat u drzavi kad su stadioni u pitanju.

svadjamo se koji je stadion bolji, bilino ili grbavica...ja prvi mastam evo 20 godina o dizanju sjevera/juga na bilinom svaki dan kada prodjem kraj stadiona....a opet i da se to desi, a ocito nece, kakav ce to stadion opet biti u evropskim okvirima? Kakva ce biti grbavica sa novim jugom? itd....hocemo li moci kandidovati se da ugostimo finale evropske lige?

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 feb 2019, 11:13

Ama kakve veze ima seoski stadion sa mjestom u kojem se nalazi? :lol:
Moje je misljenje da imamo u drzavi 3 stadiona, 2 u Sa i 1 u Ze
Sve ostalo su za mene seoski stadioncici kao sto i jesu, ne zbog mjesta, nego zbog samog objekta. Ustvari nisu to ni stadioni, vec mjesta sa travnatom povrsinom za odigravanje fudbalskih utakmica

Kad se prestanemo zadovoljavati farbanjem zidova, sredjivanjem wca, a kad nam standard budu dobri tereni sa dobrim drenazama, i natkrivene tribine i reflektori, i sve prostorije za klub, sudije, igrace i novinare, onda ce nam biti bolje

Ovo mozda jeste korak po korak, ali nam je i ovai korak se otegao, eto i samo postavljanje krova, imam osjecaj da to rade pola godine vec kako su poceli rusiti zidove i priprenati sve. Bas me zanima za koliko ce se i kako uraditi krov na Grbavici sad
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15704
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 16 feb 2019, 12:56

NAJPERSPEKTIVNIJI STADION U REGIONU JE STADION GRBAVICA
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 16 feb 2019, 17:04

Pa ulozi ti Javiere pare ili ako imaš neki plan, financijski konstrukciju, brate predloži pa da svi uživamo na super stadionima.
Klubovi jedva krpe kraj s krajem i ovo malo što se ulaže treba biti zahvalan. Svi mi volimo gledati makete nekih super stadiona ali realnost je sasvim drugo.

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 16 feb 2019, 17:58

Sa Italijom na Bilinom polju 15.novembra

Sa Italijom na Bilinom polju 15.novembra – Razlozi zbog kojih se susret sa Italijom igra u Zenici na stadionu Bilino Polje: Potrebno ispuniti dodatne uslove za predstavnike medija, press dvoranu i lože do odigravanja meča!


https://www.zenica.blog.com/sa-italijom ... -novembra/
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 feb 2019, 20:36

Wolffire je napisao/la:Pa ulozi ti Javiere pare ili ako imaš neki plan, financijski konstrukciju, brate predloži pa da svi uživamo na super stadionima.
Klubovi jedva krpe kraj s krajem i ovo malo što se ulaže treba biti zahvalan. Svi mi volimo gledati makete nekih super stadiona ali realnost je sasvim drugo.
E je.bo ih ja, pa kazem onako realno kako jeste. Znam ja da vecina pa i ovih vecih klubova nema za plate igracima, a ne sta drugo.

Krivim ja ovdje drzavu najvise, ne klubove. Bez pomoci drzave, kantona, opcine nema nista, a onda uskoce i klub i savez i navijaci i sponzori pa to sve dodje na svoje. To je jedino rjesenje
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la LlullSergio » 16 feb 2019, 22:52

Pa jasta su nego seoski stadioni.

Ni ova 3 nisu daleko od toga.


Avatar
JaskoBiH
Postovi: 296
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 18 feb 2019, 15:31

pravnik1981 je napisao/la:slika

Dosta je ovaj klub propatio zadnjih 20ak godina i vrijeme je da dodju bolji dani za Velez. Bravo rodjeni . :thumbup: :bih:

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 18 feb 2019, 15:58

pravnik1981 je napisao/la:slika
Nema šta. Kapa do poda za ovo sto se u Veležu događa. Ovo je jedna fantastična priča. Bilo bi fantastično kada bi po završetku ove tribine mogla se za sljedeću sezonu pokriti i ona druga ali sam svjestan da ona zahtjeva mnogo veća sredstva. Samim time da ćemo Velež naredne sezone kako stvari stoje ako Bogda gledati u premijer ligi odmah ce samo takmičenje iziskivati veća stedstva nego sto je to do sada bilo ali u svakom slučaju Veležu i Rođenim žalim svaku sreću i povratak u vrh našeg fudbala.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 18 feb 2019, 16:59

Meni je ova tribina fantastična :) Fin krov, zanimljiva konstrukcija, ovaj grb na sredini, stari semafor također :thumbup: Jedino bih volio da umjesto ovih bezveznih panela na dnu i neatraktivnih reklama, to bude bolje uređeno. Željo je to fantastično uradio.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 feb 2019, 19:50

pravnik1981 je napisao/la:slika
Svaka čast braći Mostarcima, Hercegovcima! :bih:
Znam da to sve ide dosta sporo, ali barem ide!
Ova tribina me podsjeća na one manje španjolske stadione! Ovo će biti jedan jako simpatičan i lijep stadion! :angel:
Mostar u srcu, Velež do groba! :salut:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

konstantinos
Postovi: 131
Pridružen/a: 23 jun 2018, 03:52
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la konstantinos » 18 feb 2019, 23:57

Da li se planira da se zatvori onaj gornji prostor izmedju krova i zida?

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 19 feb 2019, 00:16

konstantinos je napisao/la:Da li se planira da se zatvori onaj gornji prostor izmedju krova i zida?
Ovako je to zamišljeno otprilike, uglavnom vidjet ćemo u narednim danima kako će to
izgledati...
slika

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2313
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 19 feb 2019, 01:16

Znači protiv Grčke i Italije u Zenici, protiv Armenije na Grbavici, ostaju tekme protiv Finske i Lihtenštajna. Vjerovatno će Lihtenštajn na Grbavicu, ma da se ne bi iznenadio da obje stave da se odigraju u Sarajevu.
A što se tiče @JavierBosnia i njegovog komentara - svaki mogući dio tog komentara je realan. Mi smo pod broj 1. - država koja nema modernog europskog stadiona i sa tim smo jedna od rijetkih država u Europi. Druga stvar- mi imamo tri stadiona koja su za našu ligu svemirski brod, ali u poređenju sa upravo tim modernim europskim stadionima samo solidni stadioni koji zadoljavaju uvjete, to su naravno Grbavica, BP i Koševo. Naravno, svi smo svjesni u kakvoj su finanskoj situaciji većina BH klubova, ali to ne mora značiti da se moramo lagati pa govoriti da to nisu "seoski" stadioni kada jesu. Seoski naravno nema veze sa tim gdje se taj stadion nalazi, može biti u centru Sarajeva, ako ne ispunjava minimalne uvjete i ako je to obična livada sa 1000 stolica, naravno da je seoski stadion. Ali svakako da želim sretne radove svim klubovima koji rade na uređivanju i gradnji stadiona.
1921

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 feb 2019, 14:38

kontrasviju je napisao/la:Znači protiv Grčke i Italije u Zenici, protiv Armenije na Grbavici, ostaju tekme protiv Finske i Lihtenštajna. Vjerovatno će Lihtenštajn na Grbavicu, ma da se ne bi iznenadio da obje stave da se odigraju u Sarajevu.
A što se tiče @JavierBosnia i njegovog komentara - svaki mogući dio tog komentara je realan. Mi smo pod broj 1. - država koja nema modernog europskog stadiona i sa tim smo jedna od rijetkih država u Europi. Druga stvar- mi imamo tri stadiona koja su za našu ligu svemirski brod, ali u poređenju sa upravo tim modernim europskim stadionima samo solidni stadioni koji zadoljavaju uvjete, to su naravno Grbavica, BP i Koševo. Naravno, svi smo svjesni u kakvoj su finanskoj situaciji većina BH klubova, ali to ne mora značiti da se moramo lagati pa govoriti da to nisu "seoski" stadioni kada jesu. Seoski naravno nema veze sa tim gdje se taj stadion nalazi, može biti u centru Sarajeva, ako ne ispunjava minimalne uvjete i ako je to obična livada sa 1000 stolica, naravno da je seoski stadion. Ali svakako da želim sretne radove svim klubovima koji rade na uređivanju i gradnji stadiona.
:tokralju: :tokralju:
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 19 feb 2019, 14:45

kontrasviju je napisao/la:Znači protiv Grčke i Italije u Zenici, protiv Armenije na Grbavici, ostaju tekme protiv Finske i Lihtenštajna. Vjerovatno će Lihtenštajn na Grbavicu, ma da se ne bi iznenadio da obje stave da se odigraju u Sarajevu.
A što se tiče @JavierBosnia i njegovog komentara - svaki mogući dio tog komentara je realan. Mi smo pod broj 1. - država koja nema modernog europskog stadiona i sa tim smo jedna od rijetkih država u Europi. Druga stvar- mi imamo tri stadiona koja su za našu ligu svemirski brod, ali u poređenju sa upravo tim modernim europskim stadionima samo solidni stadioni koji zadoljavaju uvjete, to su naravno Grbavica, BP i Koševo. Naravno, svi smo svjesni u kakvoj su finanskoj situaciji većina BH klubova, ali to ne mora značiti da se moramo lagati pa govoriti da to nisu "seoski" stadioni kada jesu. Seoski naravno nema veze sa tim gdje se taj stadion nalazi, može biti u centru Sarajeva, ako ne ispunjava minimalne uvjete i ako je to obična livada sa 1000 stolica, naravno da je seoski stadion. Ali svakako da želim sretne radove svim klubovima koji rade na uređivanju i gradnji stadiona.
A šta Pecara sa cat3?
It's better when it's live

Fudbal
Postovi: 863
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Fudbal » 19 feb 2019, 15:30

Planirana je i izgradnja infrastrukture na Gradskom stadionu u vrijednosti od 500.000 KM, odnosno montiranje i opremanje četiri reflektora na Gradskom stadionu u Bijeljini.
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.