Rekonstrukcija stadiona u BiH

RodjeniiBrato
Postovi: 1344
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la RodjeniiBrato » 21 maj 2020, 13:40

avenija je napisao/la:
21 maj 2020, 13:14
Citam sada da je plan spojiti zdenkama tribine, ne radite to unistit ce te stadion, da su sve tribine iste ok, ali spajati razlicitite tribine nema smisla.
Drugo po poziciji reflektora se vidi da bi oni prosli direkt kroz zdenku a vjerujte itekako su mjesta ispod reflektora neuoptrebljiva i nesigurna, kisa pada sve kapa direktno sa reflektora na tribinu, ptice bi tu malu zdenku kroz ciju sredinu ide reflektor sasrale za mjesec dana.
Tribina RA kad se zavrsi bit ce u visini centralne tako da ce se moc spojit bez problema(postavljao sam sliku na ovoj temi kako e to bit kad se zavrsi) dok centralnu spajat sa vipom koji nije u istoj visini ne znam jel izvodivo ikako...
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3525
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mozak » 21 maj 2020, 13:45

Tako je, moze jedino zasrati krov, jer je i on u planu nakon spajanja.
Moje misljenje je da ce to biti pun pogodak.
Kada spojis tribine, postavis krov, reflektore ogradis ispod krova u obliku slova V, bit ce ko bombona.
Dobijas na akustici, kapcitetu..a ublazavas udare vjetra koji znaju dosta ometati
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...


Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cole-ch » 21 maj 2020, 22:30

ekstra izgleda mashAllah. pravi navijacki kop.
po trenutnoj slici i skicama, ova ce strana primati dosta vise gledalaca od njoj suprotne strane?

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 21 maj 2020, 22:41

S obzirom da se stolice neće postavljati na navijačku moći će sigurno primiti oko 2000 možda čak i 2500 ljudi.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 21 maj 2020, 22:48

Asimetric je napisao/la:
21 maj 2020, 22:41
S obzirom da se stolice neće postavljati na navijačku moći će sigurno primiti oko 2000 možda čak i 2500 ljudi.
Ako se konta nekada igrati evropa na stadionu Rodjeni, onda ce morati staviti stolice, moguce da grijesim ali UEFA ne priznaje te navijacke tribine za stajanje. Ili grijesim, jbg nisam siguran.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3525
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mozak » 21 maj 2020, 22:53

Imamo rjesenje i za evropske utakmice, tj uvezane stolice koje se skidaju i stavljaju po potrebi.
Treba prvo doc do evrope, polako.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 21 maj 2020, 22:58

Pitam zbog prakticnosti i koristenja tribine.
Sumnjam da se ulaze toliko napora u stadion da bi se dopustio takav gaf. U nasoj ligi i ne trebaju stolice tu svakako.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Machak
Postovi: 3483
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 21 maj 2020, 23:03

Budite barem vi realni po pitanju stadiona i igranju europe na istome, ta tribina i novi teren su kap u moru sta sve od uslova jos morate da ispunite. Parking, razno razne prostorije...

A samo pogledaj snimke drona, kakvo je okruzenje stadiona i prilaz istome na osnovu tokga nikad vam Uefa nece dozvoliti euro nastupe a da ne fantazirate da reprezentacija igra na vasem stadionu. Sigurnosni aspekt posebna prica. Da ne pricamo o blizni aerodroma, putu do istoga i stadiona, sto je jedan od Uefa vaznih kriterija.

Nije ovo hejt nego realno stanje, bice to super stadion za PL BiH ali mislim da zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi da nece proci kod Uefa pravila.
Mjau !

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DembaBa21 » 21 maj 2020, 23:22

Machak je napisao/la:
21 maj 2020, 23:03
Budite barem vi realni po pitanju stadiona i igranju europe na istome, ta tribina i novi teren su kap u moru sta sve od uslova jos morate da ispunite. Parking, razno razne prostorije...

A samo pogledaj snimke drona, kakvo je okruzenje stadiona i prilaz istome na osnovu tokga nikad vam Uefa nece dozvoliti euro nastupe a da ne fantazirate da reprezentacija igra na vasem stadionu. Sigurnosni aspekt posebna prica. Da ne pricamo o blizni aerodroma, putu do istoga i stadiona, sto je jedan od Uefa vaznih kriterija.

Nije ovo hejt nego realno stanje, bice to super stadion za PL BiH ali mislim da zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi da nece proci kod Uefa pravila.
Zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi nece proci kod uefe? Nista te ne kontam na sta mislis?

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 21 maj 2020, 23:27

Machak je napisao/la:
21 maj 2020, 23:03
Budite barem vi realni po pitanju stadiona i igranju europe na istome, ta tribina i novi teren su kap u moru sta sve od uslova jos morate da ispunite. Parking, razno razne prostorije...

A samo pogledaj snimke drona, kakvo je okruzenje stadiona i prilaz istome na osnovu tokga nikad vam Uefa nece dozvoliti euro nastupe a da ne fantazirate da reprezentacija igra na vasem stadionu. Sigurnosni aspekt posebna prica. Da ne pricamo o blizni aerodroma, putu do istoga i stadiona, sto je jedan od Uefa vaznih kriterija.

Nije ovo hejt nego realno stanje, bice to super stadion za PL BiH ali mislim da zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi da nece proci kod Uefa pravila.
Mojne se ti sekirati kako ćemo mi i šta ćemo te da li ima prostora ili nema, samo opušteno

Avatar
Machak
Postovi: 3483
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 21 maj 2020, 23:28

Ne sekiram se samo kazem realno stanje, meni je drago da imate sad svoje i sto puta bolje od ustasa a i mnogih drugih sto se tice nase lige.
Mjau !

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16613
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ronaldo99 » 22 maj 2020, 00:00

Machak je napisao/la:
21 maj 2020, 23:28
Ne sekiram se samo kazem realno stanje, meni je drago da imate sad svoje i sto puta bolje od ustasa a i mnogih drugih sto se tice nase lige.
Imaju oni i vise nego dovoljno prostora,kad se bude radila ova centralana da je tako nazovem tribina,tu samo napraviti prostoeije za press i sve ostalo,stadion ce biti sig cat4 ,parking su oni vec rijesili preko puta koliko znam

SaMoVelez
Postovi: 304
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SaMoVelez » 22 maj 2020, 00:05

Machak je napisao/la:
21 maj 2020, 23:03
Budite barem vi realni po pitanju stadiona i igranju europe na istome, ta tribina i novi teren su kap u moru sta sve od uslova jos morate da ispunite. Parking, razno razne prostorije...

A samo pogledaj snimke drona, kakvo je okruzenje stadiona i prilaz istome na osnovu tokga nikad vam Uefa nece dozvoliti euro nastupe a da ne fantazirate da reprezentacija igra na vasem stadionu. Sigurnosni aspekt posebna prica. Da ne pricamo o blizni aerodroma, putu do istoga i stadiona, sto je jedan od Uefa vaznih kriterija.

Nije ovo hejt nego realno stanje, bice to super stadion za PL BiH ali mislim da zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi da nece proci kod Uefa pravila.

Baš sve i jednu rečenicu si fulio, al baš svaku.
Kompletan pristu stadionu je u zadnjih godinu i malo više urbaniziran, asfaltiran, osvijetljen, saobraćajno označen sa dodatnom izlazno ulaznom trakom. U neposrednoj blizini stadiona otprilike 100 metara je udaljen parking za hiljadu parking mjesta. Aerodrom mostarski je od stadiona udaljen petnaestak kilometara. Svi potrebni sadržaji će biti izgrađeni u južnoj tribini koja će biti VIP tribina. projekat te tribine je vidjelo vrlo malo ljudi,i jedan riječ ga opisuje, savršeno.
Nisi upoznat ko vodi današnji Velež, kakav je karakter čovjeka koji vodi sve ove procese. raspitaj se ko je i šta je Šemsudin Hasić. Nema dileme da će naš stadion, čak i nakon ove korone koja prži sve oko sebe, biti u potpunosti izgrađen uz sve uslove koje zahtijeva UEFA za igranje međunarodnih utakmica. Davno, kad je projekat tek planiranje dogovoreno sa savezom da će na Vežovom stadionu u Mostaru igrati sve reprezentativne selekcije BIH, naravno večinom mlade, ali sigurno i A reprezentacija makar neke utakmice.
2022 za stogodišnjicu FK Velež, stadion Rođeni će biti u potpunosti završen i biće to prva fudbalska arena u državi sa svih 10 000 natkrivenih mjesta.
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 22 maj 2020, 00:12

Machak je napisao/la:
21 maj 2020, 23:03
Budite barem vi realni po pitanju stadiona i igranju europe na istome, ta tribina i novi teren su kap u moru sta sve od uslova jos morate da ispunite. Parking, razno razne prostorije...

A samo pogledaj snimke drona, kakvo je okruzenje stadiona i prilaz istome na osnovu tokga nikad vam Uefa nece dozvoliti euro nastupe a da ne fantazirate da reprezentacija igra na vasem stadionu. Sigurnosni aspekt posebna prica. Da ne pricamo o blizni aerodroma, putu do istoga i stadiona, sto je jedan od Uefa vaznih kriterija.

Nije ovo hejt nego realno stanje, bice to super stadion za PL BiH ali mislim da zbog pozicije stadiona i mjesta gdje se nalazi da nece proci kod Uefa pravila.
Veliki parking se nalazi preko puta stadiona, kada dodje pravo vrijeme i on ce se asvaltirati, trenutno nije prioritet jbga ali moze stati bruka auta u svakom slucaju.

Sto se tice aerodroma, od aerodroma do stadiona je nekih 10 minuta maksimalno magistralom i put ne moze biti bolji i jednostavniji.

Sto se stolica na RA tribini tice, ima rjesenje i za to ali se nece postavljati odmah jer realno nema ni potrebe za njima.

Dalje, neko je spomenuo zdenku i spajanje centralne sa VIP i RA tribinama. I ja imam isto misljenje, definitivno sam protiv spajanja, onako bi imali 4 proporcionalne tribine, svaka natkrivena, izmedju reflektori, bio bi stadion ko bombona. Nadam se da uprava zna sta radi, nema potrebe da im ne pruzimo potpuno povjerenje jer su do sada pokazali da to apsolutno zasluzuju :thumbup:
Forzza Velez

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 maj 2020, 00:56

Nema spajanja tribina. Kako ce reflektor prolazit kroz zdenku koja bi po pravilu bila natkrivena. Pa zamisli koje bi to ruglo bilo :mrgreen: da su reflektori izvuceni moglo bi se to izvesti naknadno. Neko se igrao sa fotosopom i nalozio raju
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 22 maj 2020, 01:04

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
22 maj 2020, 00:56
Nema spajanja tribina. Kako ce reflektor prolazit kroz zdenku koja bi po pravilu bila natkrivena. Pa zamisli koje bi to ruglo bilo :mrgreen: da su reflektori izvuceni moglo bi se to izvesti naknadno. Neko se igrao sa fotosopom i nalozio raju
Ma nije to provalio niko od raje nego je Sose rekao nedavno, ima snimak na yt meni se cini gdje govori da ide spajanje tribina pa onda krov. Ja se iskreno nadam da to nece uraditi. Bolje bi bilo imati 4 iste tribine, izmedju reflektore, sve natkriveno i zdravo
Forzza Velez

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 maj 2020, 01:07

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
22 maj 2020, 01:04
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
22 maj 2020, 00:56
Nema spajanja tribina. Kako ce reflektor prolazit kroz zdenku koja bi po pravilu bila natkrivena. Pa zamisli koje bi to ruglo bilo :mrgreen: da su reflektori izvuceni moglo bi se to izvesti naknadno. Neko se igrao sa fotosopom i nalozio raju
Ma nije to provalio niko od raje nego je Sose rekao nedavno, ima snimak na yt meni se cini gdje govori da ide spajanje tribina pa onda krov. Ja se iskreno nadam da to nece uraditi. Bolje bi bilo imati 4 iste tribine, izmedju reflektore, sve natkriveno i zdravo
Ima ona slika sto je neko fotosopirao. Ako to stvarno urade onda nece biti smjesnijeg stadiona. Sa ove tri natkrivene tribine bi bilo ekstra. Jos kada cetrvrta upadne da uokviri pravu malu englesku arenu
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 22 maj 2020, 01:10

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
22 maj 2020, 01:07
ManciniLevatKlasican je napisao/la:
22 maj 2020, 01:04
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
22 maj 2020, 00:56
Nema spajanja tribina. Kako ce reflektor prolazit kroz zdenku koja bi po pravilu bila natkrivena. Pa zamisli koje bi to ruglo bilo :mrgreen: da su reflektori izvuceni moglo bi se to izvesti naknadno. Neko se igrao sa fotosopom i nalozio raju
Ma nije to provalio niko od raje nego je Sose rekao nedavno, ima snimak na yt meni se cini gdje govori da ide spajanje tribina pa onda krov. Ja se iskreno nadam da to nece uraditi. Bolje bi bilo imati 4 iste tribine, izmedju reflektore, sve natkriveno i zdravo
Ima ona slika sto je neko fotosopirao. Ako to stvarno urade onda nece biti smjesnijeg stadiona. Sa ove tri natkrivene tribine bi bilo ekstra. Jos kada cetrvrta upadne da uokviri pravu malu englesku arenu
Poslao sam ti video taman u pp gdje Sose prica o radovima na stadionu i kojim redoslijedom ce sta raditi. Moguce da hoc zdenke zbog bure koja bude u zimskom periodu, manji ce biti udari vjetra definitivno ali bi stadion izgubio na ljepoti jbga
Forzza Velez

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 22 maj 2020, 01:18

Ja kao neutralac mogubsamo reci da bibzdenka bila promasaj samontakav, krov bi bio TOP, a ljudi imaju mozda osim koseva i najveci parking

slika

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.