Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 03 sep 2018, 15:26

Nove klupe za rezervne igrače sa plavim sjedištima sa klupskim grbom stigle su danas na Grbavicu, a u toku sedmice će biti montirane.

Jedan je to od ukupno 24 zahtjeva, koje je UEFA postavila pred administraciju FK Željezničar, a koji moraju biti ispunjeni prije utakmice BiH – Sjeverna Irska 15.10.2018.godine.

Osim postavljanja novih klupa, neki od najvažnijih uslova su:

Platforma za kameru na istočnoj tribini
asfaltiranje prolaza za hitna i vatrogasna vozila
mix zona, dodatni toalet za osobe sa invaliditetom
“panik” rasvjeta na sjevernoj i južnoj tribini
rekonstrukcija postojeće trafostanice
unaprijeđenje sistema razglasa u krugu i van stadiona

Kao i do sada, FK Željezničar se obavezuje da će sve zahtjeve realizirati na vrijeme i da će reprezentacije BiH i Sjeverne Irske imati odlične uslove na Stadionu Grbavica.

Nove klupe sa sjedištima za rezervne igrače će biti montirane ove sedmice i spremne za susret sa Radnikom koji se igra 16. septembra, a na kojem naš Klub slavi 97. rođendan.

slika
slika
slika
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 03 sep 2018, 17:05

Uh sto ce Fejzicu i kompaniji biti ugodno sjediti na klupi. :D Extra su! :salut:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15880
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 04 sep 2018, 22:05

Ja sam mislio da nece Zeljo moc napravit Europsku Grbavicu
Ali svaka cast
Ovo je nevjerojatno
Jos klub osvaja trofeje


Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hans » 10 sep 2018, 18:36

JavierBosnia je napisao/la: Osim postavljanja novih klupa, neki od najvažnijih uslova su:

Platforma za kameru na istočnoj tribini
Jel to znaci da cemo ubuduce prijenose gledati sa istocne tribine? :(

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 10 sep 2018, 18:46

Hans je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la: Osim postavljanja novih klupa, neki od najvažnijih uslova su:

Platforma za kameru na istočnoj tribini
Jel to znaci da cemo ubuduce prijenose gledati sa istocne tribine? :(
Ne, ali omogucava jednostavno neke kadrove koji se ne mogu hvatati iz nekih drugih uglova.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 10 sep 2018, 18:48

Hans je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la: Osim postavljanja novih klupa, neki od najvažnijih uslova su:

Platforma za kameru na istočnoj tribini
Jel to znaci da cemo ubuduce prijenose gledati sa istocne tribine? :(
Ne bi trebalo. Kamere moraju biti na istoj strani kao i komentatori. A zasto traze platforme na istoku je bas cudno. Tko zna, mozda neke pomocne kamere ili tako nesto.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 10 sep 2018, 19:10

Signore je napisao/la:
Hans je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la: Osim postavljanja novih klupa, neki od najvažnijih uslova su:

Platforma za kameru na istočnoj tribini
Jel to znaci da cemo ubuduce prijenose gledati sa istocne tribine? :(
Ne bi trebalo. Kamere moraju biti na istoj strani kao i komentatori. A zasto traze platforme na istoku je bas cudno. Tko zna, mozda neke pomocne kamere ili tako nesto.
Zbog prirodne svjetlosti kamere moraju biti postavljene na zapadnoj strani stadiona da ne bi udarala svjetlost direktno u kamere.Obratite paznju da su na svakom stadionu kamere postavljene na zapadnoj tribini.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 10 sep 2018, 19:24

JaskoBiH je napisao/la:
Zbog prirodne svjetlosti kamere moraju biti postavljene na zapadnoj strani stadiona da ne bi udarala svjetlost direktno u kamere.Obratite paznju da su na svakom stadionu kamere postavljene na zapadnoj tribini.
To nije nuzno, mada znam to vezano za svjetlost. Evo mi dok smo igrali PL kamere su bile na istoku, jer nam je istok centralna tribina. U Sirokom su kamere na jugu, stadion je tako rotiran da im je nemoguce postaviti kamere na istok. Zrinjski ce vjerojatno imati na istoku novu centralnu tribinu i kamere ce biti tamo. Mrsko mi je traziti, ali sigurno ima jos stadiona kojima je istok centralna tribina i kamere se nalaze tamo s obzirom da su tu loze, komentatori i sve ostalo.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hans » 10 sep 2018, 20:17

Istina, u Krupi je jedno vrijeme bila kamera na istoku, pa je jako smetao odsjaj sunca od plastiku

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 10 sep 2018, 20:29

Ma ostaju glavne kamere za prenos na zapadnoj tribini, šta vam je. Kamere se postavljaju i na istok jer je logično za igranje utakmica visokog nivoa kao što je repka, moraju biti kamere na svakoj tribini. Samo mi nije jasno kako i gdje će ih postaviti na istoku.
Takođe danas završeno farbanje i posljednjeg reflektora na jugozapadu. Za klupe ne znam da li su postavljene, ali bit će do vikenda sigurno.
1921

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bavarian_bk » 11 sep 2018, 14:36

Da li na Bilinom razmišljaju o ukopavanju klupi za rezervne igrače? Za sad prvih par redova zapada može komotno sebi na telefonu upaliti utakmicu.

Dobra stvar je što na Grbavici neće biti problema sa tim.

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 11 sep 2018, 14:38

Na stadionu Grbavica u toku su radovi na 24 zahtjeva koje je UEFA postavila pred administraciju FK Željezničar, a koji moraju biti ispunjeni prije utakmice između reprezentacija BiH i Sjeverne Irske 15. oktobra.

Trenutno su u toku radovi na montiranju novih klupa za rezervne igrače, asfaltiranju platoa ispod južne tribine, postavke platforme za kamere na istočnoj tribini, dok su okončani radovi na postavljanju “panik” rasvjete, asfaltirani su prolazi za vozila hitne pomoći i vatrogasce.

FK Željezničar se obavezuje da će sve zahtjeve realizirati na vrijeme i da će reprezentacije BiH i Sjeverne Irske imati odlične uslove na stadionu Grbavica, saopćeno je iz kluba.

Na pomoćnom terenu vrši se postavljenje novih golova, a prebačene su klupe za rezervne igrače kako bi juniori ovog kluba mogli igrati domaće utakmice Premijer lige na pomoćnom terenu Grbavice.
slika

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 11 sep 2018, 15:12

Signore je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:
Zbog prirodne svjetlosti kamere moraju biti postavljene na zapadnoj strani stadiona da ne bi udarala svjetlost direktno u kamere.Obratite paznju da su na svakom stadionu kamere postavljene na zapadnoj tribini.
To nije nuzno, mada znam to vezano za svjetlost. Evo mi dok smo igrali PL kamere su bile na istoku, jer nam je istok centralna tribina. U Sirokom su kamere na jugu, stadion je tako rotiran da im je nemoguce postaviti kamere na istok. Zrinjski ce vjerojatno imati na istoku novu centralnu tribinu i kamere ce biti tamo. Mrsko mi je traziti, ali sigurno ima jos stadiona kojima je istok centralna tribina i kamere se nalaze tamo s obzirom da su tu loze, komentatori i sve ostalo.
Na bp su loza, komentatori, novinari i sve ostalo na istoku a kamere su na zapadu.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 11 sep 2018, 18:06

JaskoBiH je napisao/la: Na bp su loza, komentatori, novinari i sve ostalo na istoku a kamere su na zapadu.
Svasta. Mada, kad se zamislim tako je, al nisam nikad o tome mislio pa mi sad cudno. Vjerojatno unikat :mrgreen: A sta je ono gore na vrhu na sredini zapada? Meni djeluje kao da su i to neka komentatorska mjesta.

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 11 sep 2018, 23:27

Signore je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la: Na bp su loza, komentatori, novinari i sve ostalo na istoku a kamere su na zapadu.
Svasta. Mada, kad se zamislim tako je, al nisam nikad o tome mislio pa mi sad cudno. Vjerojatno unikat :mrgreen: A sta je ono gore na vrhu na sredini zapada? Meni djeluje kao da su i to neka komentatorska mjesta.
Na zapadu su kamere i komentatorska mjesta,stipu ovog...

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Memara » 12 sep 2018, 13:58

Signore je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la: Na bp su loza, komentatori, novinari i sve ostalo na istoku a kamere su na zapadu.
Svasta. Mada, kad se zamislim tako je, al nisam nikad o tome mislio pa mi sad cudno. Vjerojatno unikat :mrgreen: A sta je ono gore na vrhu na sredini zapada? Meni djeluje kao da su i to neka komentatorska mjesta.
slika

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 sep 2018, 14:15

Kako su loze na istoku, ja i povjerovao da su i komentatori tamo, mada su me bunile malo te kucice gore na vrhu zapada :lol: Napravi covjek od mene budalu bez imalo muke :mrgreen:

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hans » 12 sep 2018, 15:31

Kad smo vec kod loza, ima li igdje glupljeg mjesta za loze od onog na Pecari? :D

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 12 sep 2018, 19:13

slika

Zadnji reflektor je pred kraju farbanja.. Tu je i logotip :ljepota: :ljepota: Bravo Zeljovci!! :clap: :clap:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.