Rekonstrukcija stadiona u BiH


Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 20 feb 2018, 21:08

UEFA ne finansira pravljenje tribina, dizanje spratova, krovova a tek nas savez nema novca za to. Mnogo veci savezi i reprezentacje, projekti ne dobijaju finasijsku pomoc UEFA.

Za Grbavicu su trazena sredstva od UEFA pred Belgiju kada su se samo reflektori sređivali da bude jace osvjetljenje i kada su se teren i jos neki detalji sanirali - pa je odbijeno. Savez je tada paltio sanaciju reflektora a Zeljo sve ostalo - imaju dokumenti.

Zeljo je preko Saveza za potrebe reprezentacije trazio određena sredstva za rekonstrukciju terena pa nisu dobili odgovor, pa je klub sam krenuo u realizaciju ovog projekta (radovi najavljeni na kraju ove sezone PL BiH).

A mi ovdje za Bilino Polje pricamo o dvije tribine, krovovi, neki novi parking, VIP loza, a gdje je jos mnogo drugih troskova koji idu uz to sve.

Kako neko moze reci da nisu velika sredstva dizati dvije tribine jug i sjever u visinu zapada - ako je to plan (jos ako krov ide na obje), kao i dizanje istoka koji vec ima krov na jos vecu visinu. Skidati trenutni krov sa trenutnog istoka je ogorman trosak, kao pred uslov da se tribina jos vise podigne a ne nesto drugo.

Ljudi dragi Zeljo je renovirnje zapada, prosotorija, one konstrukcije za trenutne stolice, sanaciju krova...itd. ako se sjecate 2015/16 platio skoro 500.000 KM imaju dokumenti mozete naci na Zeljinoj stranici, novi istok kostao preko 2. miliona KM sa svim troskovima radi komplikacija i jos nije zavrsen.

Nas savez i ljudi nemaju mjeru niti pogled na relanost, odmah daj sve, jos bi da nadograđuju trening centar. Pa grad Zenica nema novac za takve projekte, isto kao sto nacečnik opcine Centar najavi rekonstrukciju Koseva 300. milina,...cega klikera.
- Zeljeznicar -

Avatar
avenija
Postovi: 13601
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 20 feb 2018, 21:15

UEFA DOLAZI NA OBILAZAK BP I PREZENTACIJU PROJEKTA U APRILU GDJE CE BITI SASTANAK I DETALJI KOLIKO ZENICA MOZE UCESTOVATI KOLIKO SAVEZ koji trazi zemlju za prosirenje trening centra, mozda dobije zemlju dzaba a da i oni ucestvuju 1 mil..
Kada se sve sabere onda ce Uefa odluciti MOZE ILI NE i hocemo li dobiti pomoc. Ovo niko nije pokrenuo iz Zenice nego Uefa tokom proslog obilaska stadiona.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zglavkar » 20 feb 2018, 21:17

svrakino1921 je napisao/la:Pravit nacionalni stadion samo gdje se uredno placa porez DRZAVI BOSNI I HERCEGOVINI
Znači niđe?

Pa dobro, ja se slažem da je "nacionalni stadion" glupost...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BelminM23 » 20 feb 2018, 21:20

Ja bih da Grbavicu srušimo i zapalimo.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15845
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 20 feb 2018, 21:22

Placanjem poreza drzava jaca u svakom smislu rijeci

PLATI POREZ PA SE TRTI

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 20 feb 2018, 21:23

Zenzo je napisao/la:UEFA ne finansira pravljenje tribina, dizanje spratova, krovova a tek nas savez nema novca za to. Mnogo veci savezi i reprezentacje, projekti ne dobijaju finasijsku pomoc UEFA.

Za Grbavicu su trazena sredstva od UEFA pred Belgiju kada su se samo reflektori sređivali da bude jace osvjetljenje i kada su se teren i jos neki detalji sanirali - pa je odbijeno. Savez je tada paltio sanaciju reflektora a Zeljo sve ostalo - imaju dokumenti.

Zeljo je preko Saveza za potrebe reprezentacije trazio određena sredstva za rekonstrukciju terena pa nisu dobili odgovor, pa je klub sam krenuo u realizaciju ovog projekta (radovi najavljeni na kraju ove sezone PL BiH).

A mi ovdje za Bilino Polje pricamo o dvije tribine, krovovi, neki novi parking, VIP loza, a gdje je jos mnogo drugih troskova koji idu uz to sve.

Kako neko moze reci da nisu velika sredstva dizati dvije tribine jug i sjever u visinu zapada - ako je to plan (jos ako krov ide na obje), kao i dizanje istoka koji vec ima krov na jos vecu visinu. Skidati trenutni krov sa trenutnog istoka je ogorman trosak, kao pred uslov da se tribina jos vise podigne a ne nesto drugo.

Ljudi dragi Zeljo je renovirnje zapada, prosotorija, one konstrukcije za trenutne stolice, sanaciju krova...itd. ako se sjecate 2015/16 platio skoro 500.000 KM imaju dokumenti mozete naci na Zeljinoj stranici, novi istok kostao preko 2. miliona KM sa svim troskovima radi komplikacija i jos nije zavrsen.

Nas savez i ljudi nemaju mjeru niti pogled na relanost, odmah daj sve, jos bi da nadograđuju trening centar. Pa grad Zenica nema novac za takve projekte, isto kao sto nacečnik opcine Centar najavi rekonstrukciju Koseva 300. milina,...cega klikera.
Uefa ima svoj program i fond za pomoc i sufinansiranje projekata za unaprijedjenje kvalitete fudbala itd itd kako su vec to nazvali, posebno za manje zemlje poput nas.

Ocekivati da ti uefa da pola sredstava, a da ti izganjas jos pola je nerealno. Ali uz pomoc uefe, grada zenice, saveza, pa cak i sponzora i drzave bi se to dalo rjesiti.

Ne ocekuje niko nikakve arene, vec neke nove redove sto nije nemoguce. Ipak se tu ostvaruje dugorocni prihod na prodaju ulaznica, racunaj koliko dodje 5.000 vise po 30KM to je 150 milja
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15845
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 20 feb 2018, 21:24

BelminM23 je napisao/la:Ja bih da Grbavicu srušimo i zapalimo.
:facepalm:

Avatar
Linija
Postovi: 274
Pridružen/a: 30 jan 2018, 15:09
Lokacija: Radovici
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Linija » 20 feb 2018, 21:29

BelminM23 je napisao/la:Ja bih da Grbavicu srušimo i zapalimo.
blago tvojim roditeljima.
"Benjamin Isović, sin slavnog pjevača narodne glazbe Safeta i autor navijačke himne Sarajeva, utakmicu između Željezničara i Videotona nazvao je najznačajnijom za svakog navijača Sarajeva."

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 20 feb 2018, 21:46

Ne dajte mu povoda da dalje pise.
- Zeljeznicar -

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 20 feb 2018, 22:34

svrakino1921 je napisao/la:Pravit nacionalni stadion samo gdje se uredno placa porez DRZAVI BOSNI I HERCEGOVINI
Odakle vam onda milioni duga tukmune ako placate :rol:
Cuj redovno placa,a milioni poreznog duga :urnebes:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 20 feb 2018, 22:53

avenija je napisao/la: slika
Po ovoj slici bilino bi bilo la bombonera 2. :lol:

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la prisonbreak » 20 feb 2018, 23:29

Ne da UEFA za Grbavicu za reflektore to znaci da ne da nikom nista... :plac:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 21 feb 2018, 01:04

Ja sam optimista za Jug i Sjever. Istok ce ipak pocekati.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 21 feb 2018, 04:55

Pa nece UEFA izdvojiti novac za stadion, mozda pruzi neke konsultanske usluge bez naplate i sl. UEFA jedino novac izdvaja ukoliko se tice neekonomskih stvari i elemenata fudbala koje su bitne za cijelokupan razvoj sporta no u vecini slucajeva nece generirati izravan profit.

zamorano
Postovi: 1352
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 21 feb 2018, 08:28

jestamaji je napisao/la:
zamorano je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:Pravit nacionalni stadion samo gdje se uredno placa porez DRZAVI BOSNI I HERCEGOVINI
Nacionalni stadion neka bude GRBAVICA! Nema niko ništa protiv toga,ali nogometni savez hoce još zemljišta da proširuje TRENING CENTAR za jedno nogometno igraliste i da proširi smještajne kapacitete...Vjerovatno ce i dobiti to zemljište ali NE DZABE! ili ce NS da plati punu cijenu tog zemljišta,ili ce da za to zemljište ulozi u Bilino polje...E sad razmislite koju ce opciju da izabere NS :D Savezu sve diraj samo lovu ne traži :D ;)

grbavica je željina, grbavica je naša!

ako savez hoće da igra na grbavici bujrum, dobrodošli. ali grbavica nije nikakav nacionalni stadion, grbavica je grbavica, to je bila oduvijek i to treba i ostati!
Pa sta se onda gurate da repka igra na Grbavici,ako je Željin stadion koga to briga...Neka igra samo Željo na njemu i to je to..Jest mi opet bitno da Grbavica bude samo Grbavica :urnebes: Gradite sebi i ne mjesajte se u gradnje drugih!!!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
jestamaji
Postovi: 16509
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 21 feb 2018, 10:50

niko se niti gura niti mješa, samo je kod vas poimanje naše svakodnevne realnosti malo pomjereno i osjećate bez razloga tu neku ugroženost kad god se spomene igranje negdje drugdje. ja sam presretan vidjeti svaki napredak na našim stadionima, pa makar se radilo i samo o jednom dodatnom WCu.

ako savez hoće da igra kod nas bujrum, dobrodošli, kao što rekoh! ako ne kod vas je isto dobrodošao, nema razloga za napetost.

ja od saveza ne očekujem ništa, osim da plate korištenje stadiona kad hoće da igraju kod nas i vuk sit i ovce na broju! poneku sitnicu ako treba možemo zajedno riješiti, ali za ozbiljnu izgradnje nije realno očekivati ništa. ako uopšte treba neko da pomogne to su grad i opština a ne savez, pa onda eventualno sponzori i sopstvene financije. sve ostalo je nerealno i zamajavanje bez ikakve svrhe i smisla!

naravno ima tu još nešto što svima vama van sarajeva nije jasno. činjenica je da nijedan gostujući tim ne voli sletiti na aerodrom pa se onda voziti sat vremena autoputom do konačne destinacije, u podsvjesti svima je onda igranje u provinciji bez obzira bila to zenica ili ne. generalno gledano (pozicija prema UEFA-i i FIFA-i) to ne ide na ruku fudbalskom savezu BiH i oni moraju na duge staze tražiti rješenje u glavnom gradu. ako je to rješenje neko buduće renovirano koševo okej. ako je potrebno graditi nacionalni stadion isto bujrum, ima prostora u i oko sarajeva dovoljno, umjesto nekog slijedećeg tržnog centra ili džamije more komforno i stadion! ali grbavicu nek ne diraju, ona je samo naša! uvijek je bila naša i uvijek će ostati naša!

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 21 feb 2018, 11:07

jestamaji je napisao/la:niko se niti gura niti mješa, samo je kod vas poimanje naše svakodnevne realnosti malo pomjereno i osjećate bez razloga tu neku ugroženost kad god se spomene igranje negdje drugdje. ja sam presretan vidjeti svaki napredak na našim stadionima, pa makar se radilo i samo o jednom dodatnom WCu.

ako savez hoće da igra kod nas bujrum, dobrodošli, kao što rekoh! ako ne kod vas je isto dobrodošao, nema razloga za napetost.

ja od saveza ne očekujem ništa, osim da plate korištenje stadiona kad hoće da igraju kod nas i vuk sit i ovce na broju! poneku sitnicu ako treba možemo zajedno riješiti, ali za ozbiljnu izgradnje nije realno očekivati ništa. ako uopšte treba neko da pomogne to su grad i opština a ne savez, pa onda eventualno sponzori i sopstvene financije. sve ostalo je nerealno i zamajavanje bez ikakve svrhe i smisla!

naravno ima tu još nešto što svima vama van sarajeva nije jasno. činjenica je da nijedan gostujući tim ne voli sletiti na aerodrom pa se onda voziti sat vremena autoputom do konačne destinacije, u podsvjesti svima je onda igranje u provinciji bez obzira bila to zenica ili ne. generalno gledano (pozicija prema UEFA-i i FIFA-i) to ne ide na ruku fudbalskom savezu BiH i oni moraju na duge staze tražiti rješenje u glavnom gradu. ako je to rješenje neko buduće renovirano koševo okej. ako je potrebno graditi nacionalni stadion isto bujrum, ima prostora u i oko sarajeva dovoljno, umjesto nekog slijedećeg tržnog centra ili džamije more komforno i stadion! ali grbavicu nek ne diraju, ona je samo naša! uvijek je bila naša i uvijek će ostati naša!
Drug sto se mene tice repka nemora vise nikad zaigrat u Zenici,a to da ne gurate da repka igra na grbavici je suplja.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16509
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 21 feb 2018, 11:16

nije šuplja, very welcome su, to su fine pare! to je i jedan od glavnih razloga zašto se teren pravi za koji mjesec! belgija i vremenski uslovi .... hvala vam :mrgreen:

ali od grbavice neće niko praviti nacionalni stadion! grbavica je samo naša!!!

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15845
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 21 feb 2018, 14:55

PLACANJEM POREZA JACAMO DRZAVU

:bih: :bih: :bih: :bih:

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jup i 3 gosta.