Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15653
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 26 okt 2021, 07:47



SJAJ
SJAJ LJEPOTICE

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11018
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 26 okt 2021, 08:30

svrakino1921 je napisao/la:
26 okt 2021, 07:47


SJAJ
SJAJ LJEPOTICE
To majstore nisi odavno
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

MANUTDTe
Postovi: 372
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 26 okt 2021, 19:39

svrakino1921 je napisao/la:
26 okt 2021, 07:47


SJAJ
SJAJ LJEPOTICE
Ti haman drkas na slike Grbavice?

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 26 okt 2021, 20:26

MANUTDTe je napisao/la:
26 okt 2021, 19:39
svrakino1921 je napisao/la:
26 okt 2021, 07:47


SJAJ
SJAJ LJEPOTICE
Ti haman drkas na slike Grbavice?
Nemoj da mi svrakino napadas, kad covjek na drka na citav stadion, nego samo na dvije tribine.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mokes » 28 okt 2021, 01:21



Svaka čast. Dokaz da se može, samo treba dobre volje.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 28 okt 2021, 03:05

Nije volja u pitanju već dubok džep. Volio bih da znam koliko je do sada Azmir uložio u svoje ekipe u kojima je imao glavnu riječ. Šta je dobio od ulaganja? Do sada jedno veliko ništa. Vjerujem da ima toliku volju da krene i u izgradnju nekog stadiona, ali to sigurno neće biti Tuzla City koja nema ni 100 navijača. Mislim da je mogao mnogo više sa Slobodom uraditi da ga "politika" nije spriječila. Nadam se da će krenuti u ozbiljniji projekat, jer ovo sa City-em je neodrživo kao svojevremeno projekat u Sarajevu koji nosi ime Olimpik.

Neki i kad ulažu novac, naprave ruglo od tribine. Većina nam se bazira na sadaka izgradnji stadiona.

Hipotetički, da se i nađe investitor da uloži neki novac u stadion, ko bi ulagao veću količini novca znajući da je posjeta na našim stadionama katastrofalna. Evo Čelik (prije ispadanja), Željo, Široki (za naše uslove dobar stadion), Borac itd, kolika im je prosječna posjeta na utakmicama?

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 28 okt 2021, 11:54

Neutral je napisao/la:
28 okt 2021, 03:05
Nije volja u pitanju već dubok džep. Volio bih da znam koliko je do sada Azmir uložio u svoje ekipe u kojima je imao glavnu riječ. Šta je dobio od ulaganja? Do sada jedno veliko ništa. Vjerujem da ima toliku volju da krene i u izgradnju nekog stadiona, ali to sigurno neće biti Tuzla City koja nema ni 100 navijača. Mislim da je mogao mnogo više sa Slobodom uraditi da ga "politika" nije spriječila. Nadam se da će krenuti u ozbiljniji projekat, jer ovo sa City-em je neodrživo kao svojevremeno projekat u Sarajevu koji nosi ime Olimpik.

Neki i kad ulažu novac, naprave ruglo od tribine. Većina nam se bazira na sadaka izgradnji stadiona.

Hipotetički, da se i nađe investitor da uloži neki novac u stadion, ko bi ulagao veću količini novca znajući da je posjeta na našim stadionama katastrofalna. Evo Čelik (prije ispadanja), Željo, Široki (za naše uslove dobar stadion), Borac itd, kolika im je prosječna posjeta na utakmicama?
Čelik nije ispao nego je izbačen iz lige za stolom a nesto prije toga su mu jos i oduzeta tri boda pa je izbacen zbog prekida prvenstva iako je ostvario veci broj bodova na zelenom terenu od Mladost DK.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Karambeu
Postovi: 391
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Karambeu » 29 okt 2021, 11:27

Prije nekoliko dana ovdje sam kao primjer stavio stadion AEK Larnace sa Kipra koji vidim zadovoljava UEFA kategoriju 4, ima oko 8500 mjesta i koštao je oko 15 miliona KM te sam napisap kako je ovakav stadion idealan npr za Bihać pa su mnogi osuli paljbu zašto Bihać itd...Iako sam to uzeo za primjer samo.

Šta sam zapravo htio reći. Hajmo biti realni, godinama se priča o tom nekom nacionalnom stadionu od 20-30 miliona eura koji bi se koristio 3-4 puta godišnje za utakmice reprezentacije ili kad bi neki naš klub eventualno stigao do nivoa takmičenja u Evropi koji zahtjeva stadion kategorije IV, jel iko postavio pitanje koliko je to isplativa investicija? Ja se u svemu tome sjetih Fadilove izjave sa suđenja za respiratore iz one prepiske kad je nekome napisao: Ja bih 100 miliona podjelio po kantonima i svi mirni. Onda se Vlada KS (šestorka) raspade zbog toga hoće li kupiti helikopter od 40 miliona KM ili neće, znači 40 miliona iz budžeta samo za jednu godinu. Onda gledam ove poticaje za zapošljavanje (sjajna stvar) gdje se jedne godine kantonima podjelilo po 20-30 miliona pa USK morao vratiti čini mi se devet miliona jer ih nisu iskoristili...Ko kaže da nema para, laže. Zatim kad se sjetim da je 2017. godine Rusija ka BiH uplatila 125 miliona klirinškog duga i taj novac su tada kako su rekli namjenski odlučili trošiti za režijske troškove parlamenta i troškove reprezentacije, kako bi te stvari recimo plaćali da nije uplaćeno tih 125 miliona dolara.

Zamisli da je neko rekao, ej ovaj novac ćemo evo iskoristiti u obnovu svih stadiona u BiH, prvo što bi to potaklo gradnju i povuklo sa sobom stotine drugih djelatnosti vezanih za građevinski sektor, a ta vlada bi kad je se pita mogla reći evo konkretno smo uradili to i to.

Evo 8. oktobra na Fadilovoj fb stranici piše ovo: Iz Budžeta Federacije BiH za 2021. godinu danas je izvršena uplata u iznosu od 70,8 miliona KM prema nižim nivoima vlasti za Zeničko-dobojski i Tuzlanski kanton.
Ova sredstva namijenjena su za pomoć budžetima kantona, i to za provođenje strukturalnih reformi,


Mislim sve ok, vjerovatno su to neki planirani troškovi, ali vas pitam, evo ako od hiljadu ljudi na forumu barem 20 zna za ovu informaciju, ja neću više nikad niti jedan post ovdje napisati. Ogroman novac, solidna podrška, ali recimo već vidim kako bi Vučić u Srbiji sazvao press konferenciju koju bi najavljivao danima i objavio veliku i važnu vijest za građane, u ovom slučaju ZE-DO i TK.

Eh sad pošto odo od teme, zamisli da Vlada FBiH kaže evo imamo 100 miliona, idemo zajednički sa nižim nivoima vlasti uložiti u obnovu stadiona, predstavite nam projekat, koliko vi planirate uložiti, mi ćemo višestruko pomoći.

Primjeri:

- Evo Grad Tuzla sa Kantonom priprema 6 miliona KM za izgradnju istočne tribine stadiona Tušanj i uređenje ostatka stadiona, zar ne bi bilo logično da Vlada od tih 100 miliona kaže, uredu evo vam od nas 8 miliona KM, završite kompletan stadion za 4. kategoriju.

- Evo nek Vlada KS osigura pet miliona KM za južnu tribinu Grbavice, mi ćemo dati još 10 miliona za zapadnu tribinu i uređenje fasade i vanjskog izgleda stadiona, općina Novo Sarajevo neka učestvuje u izgradnji parkinga i iznad parkinga novog pomoćnog stadiona.

- Velež je uložio sam dosta novca, evo vam od nas 10 miliona završite kompletan stadion sa zapadnom tribinom i svime što ste planirali.

- Bilino Polje, evo vam 10 miliona za uređenje tribina jug-sjever i pokrivanje tribina istok-sjever-jug.

U raspodjeli novca iz Federacije moraju učestvovati i Hrvatski klubovi, pa na recimo 5 miliona Vlade HNK, Vlada FBiH da daje 10 miliona za izgradnju istočne tribine Bijelog Brijega i pokrivanje te obnovu zapada. Pomozi Širokom sa 5 miliona za dodatno šminkanje Pecare, daj 5 miliona Posušju.

- Odobri Bihaću 12 miliona KM, neka njihov kanton i grad učestvuju sa barem 5, dobit ćeš još jedan solidan stadion.

Odobri po 3 miliona KM manjim gradovima koji na javni poziv predaju realne projekte sa zainteresovanošću lokalne zajednice i kantona da učestvuju u projektu: Pa npr: Goražde, Gračanica, Banovići, Srebrenik, Kakanj, Konjic, Gradačac...To je 21 milion KM.

Eh namjerno sam ostavio Koševo za kraj, realni budimo, BiH pored svega treba jedan veliki stadion i za fudbal, atletiku, velike događaje i slično. Ostatak od 20 miliona npr. da se usmjeri u Koševo, ako isto već pripada Općini Centar neka ista izdvoji barem 5 miliona. Ako Tz i Tk mogu za Tušanj izdvojiti 6 miliona, onda i Vlada KS za budžetom od milijardu maraka može barem 10., u ovako jednom velikom zajedničkom projektu. Potaći i NS BiH da reaguje kod UEFA-e, ako su mogli iskamčiti 10 miliona za zgradu saveza, mogli bi za jedan ovakav projekat i kod UEFA-e izmoliti 10 miliona KM. To je već cca. 45 miliona KM, dovoljno da modernizuješ kompletan stadion i da zapravo to bude neki nacionalni stadion.

I dok se zamaramo jednim nacionalnim stadionom, BiH bi na ovaj način mogla dobiti 5-6 novih stadiona 4. kategorije na kojima bi mogla igrati reprezentacija. Hoću samo da kažem da ovo treba biti zajednički projekat, odnosno javni poziv iza kojeg će stati Vlada FBiH, prije objave javnog poziva organizovati panele, javne rasprave sa predstavnicima lokalnih zajednica, kantona, saveza i objasniti im: "Evo mi ćemo pomoći, ali idemo zajedno, sumnjam da bi npr. Bihać propustio priliku da na svojih pet, dobije još 12 miliona za jedan projekat koji ti ostaje narednih 50 godina.

Još jedna bitna stvar, ovaj projekat ne bi ostali imuni ni iz RS-a, pa bi bilo fino da na isti način podrže stadione Borca, Radnika, Leotara, Rudara iz Prijedora (ostalo je realno buranija)...Eto nek oni daju po 5 miliona Bijeljini, Trebinju i Prijedoru i nek odvoje kao Vlada RS-a 10 miliona za Gradski stadion Banja Luka, nek traže od Grada Banja Luke još 5, već si na 15, pa neka se zajedno onda dogovore sa državnog budžeta po 10 miliona za Koševo, Banja Luku i Bijeli Brijeg, kad se ostale stvari znaju dogovarati mogli bi i ovu za koju niko ne bi imao ništa protiv. To znači za Koševo već 55 miliona, za stadion Borca koji je i sad sasvim solidan dodatnih 25 miliona, za Bijeli Brijeg ukupno 25 miliona da ga zaokružiš kompletnog tribinama. Bit je samo uključiti što više subjekata u ovaj projekat i krenuti, a na kraju te ne košta mnogo i cijela država dobije nove stadione.

Listajući po internetu, našao sam neke stadona kako bi približno mogli izgledati ti naši novi stadioni, a iskoristio sam i neke već postojeće makete:

Tušanj (s tim da je na jugu planirana izgradnja dvospratnice duž cijelog juga sa svlačionicama, prostorima za delegate, sudije, doping kontrolu, var sobu, ambulanutu, dok je prema projektu na drugom spratu zamišljeno da budu prostorije Javne ustanove, fudbalskog i atletskog kluba:

slika

Bilino Polje (stadion u Finskoj, naravno zapad ne treba imati ove dvije etaže, ali evo stadion baš sličan Bilinom Polju i lično smatram da je za Zenicu ovaj kapacitet sadašnji sasvim dovoljan, a u 3-4 utakmice reprezentacije u zadnjih nekoliko godina se desilo da je baš pun stadion).

slika

Stadion Rođeni

slika

slika

Stadion pod Bijelim Brijegom

slika

slika

Gradski stadion Bihać

slika

Grbavica

slika

slika

Kakanj

slika

slika

Koševo

slika

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 29 okt 2021, 14:42

Prvi stadion Veleza koji je postao gradski pa dat je na koristenju Zrinjskom je nemoguc za prosirenje tribine stajanje. Jedino gdje moze stati tribina je iza gola. Pa i ovako se jedva auta mimoilaze ispod tribine. Neka ukinu atletsku stazu, sta ce im. Realno, katastrofa stadion, vidio se da ga je vrijeme prevazislo.

Kosevo nece nikad biti pokriveno. Isti slucaj kao sa Bijelim brijegom, vrijeme ga je prevazislo.

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 31 okt 2021, 03:52

Karambeu je napisao/la:
29 okt 2021, 11:27
Prije nekoliko dana ovdje sam kao primjer stavio stadion AEK Larnace sa Kipra koji vidim zadovoljava UEFA kategoriju 4, ima oko 8500 mjesta i koštao je oko 15 miliona KM
Nadam se da si uzeo u obzir faktor kriminalnog mentaliteta, jer naime ukoliko je taj navedeni stadion na Kipru kostao 15 miliona onda to pomnozi barem sa 2 u BiH.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2828
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la vlakanje » 09 nov 2021, 13:18

Mostarski gradonačelnik Mario Kordić upriličio je u ponedjeljak u Gradskoj vijećnici sastanak s predstavnicima Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine kojem su prisustvovali Ivan Beus, prvi potpredsjednik FSBiH i Nihad Hodžić, direktor sektora za administraciju.

Razgovaralo se o novim infrastrukturnim projektima FSBiH koji bi se realizirali uz pomoć UEFA-e.

Kako je saopćeno iz Grada Mostara, projekt je zamišljen kao potpuna rekonstrukcija glavnih fudbalskih terena stadiona Premijer lige BiH s ugradnjom odgovarajućih sistema, a realizirao bi se u razdoblju od 2022. do 2026.

Kada je u pitanju Grad Mostar, FSBiH je planirao vršiti rekonstrukciju dva stadiona, i to Gradskog stadiona i stadiona na lokalitetu Vrapčići, stoji u saopćenju.
Cuj, "na lokalitetu vrapcici"...

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mujkic » 09 nov 2021, 23:39

Mi trenutno smo jedni od najgorih u Evropi sto se tice infrastrukture. Ne znam do kada ce ovako biti. U Bijeljini igraci igrali "vaterpolo".

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 09 nov 2021, 23:49

vlakanje je napisao/la:
09 nov 2021, 13:18
Mostarski gradonačelnik Mario Kordić upriličio je u ponedjeljak u Gradskoj vijećnici sastanak s predstavnicima Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine kojem su prisustvovali Ivan Beus, prvi potpredsjednik FSBiH i Nihad Hodžić, direktor sektora za administraciju.

Razgovaralo se o novim infrastrukturnim projektima FSBiH koji bi se realizirali uz pomoć UEFA-e.

Kako je saopćeno iz Grada Mostara, projekt je zamišljen kao potpuna rekonstrukcija glavnih fudbalskih terena stadiona Premijer lige BiH s ugradnjom odgovarajućih sistema, a realizirao bi se u razdoblju od 2022. do 2026.

Kada je u pitanju Grad Mostar, FSBiH je planirao vršiti rekonstrukciju dva stadiona, i to Gradskog stadiona i stadiona na lokalitetu Vrapčići, stoji u saopćenju.
Cuj, "na lokalitetu vrapcici"...
Šta je trebalo pisati? U prigradskom naselju?

Greška je što se nije pokazao inat i počeo praviti stadion u Sjevernom, ali tako je to sa beskicmjenjacima koji su na vlasti.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2828
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la vlakanje » 10 nov 2021, 09:54

Pa valjda stadion u vrapcicima ima ime ili ime kluba ciji je.
Ovako se stekne utisak da je tu livada na kojoj treba da se pocne sa gradnjom.

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mujkic » 10 nov 2021, 10:48

vlakanje je napisao/la:
10 nov 2021, 09:54
Pa valjda stadion u vrapcicima ima ime ili ime kluba ciji je.
Ovako se stekne utisak da je tu livada na kojoj treba da se pocne sa gradnjom.
Pa svi znamo da je HDZ umijesan u sport, ne koliko SNSD ali je umijesana.

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 12 nov 2021, 23:23

Čitam na proljece krece rekonstrukcija stadiona u Podgorici za Crnu goru. Hrvatska Ce dobiti novi stadion u Osijeku. Kosovo krece takodjer za gradnjom, Albanija napravila vec. Mislim da je konacno doslo vrijeme da grad Zenica, kanton, savez i Federacija naprave najvecu rekonstrukciju Bilinog Polja od kako je napravljen. Inace ćemo lagano u godinama unaprijed polahko postajati crna rupa i jedini bez stadiona visoke klase..


slika

Pitanje za forumaše, sta bi sve uradili sa BP da dobijemo super moderan stadion?

Ja lično imam svoju viziju ali volio bi čuti i nekoga sa strane.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Balorda
Postovi: 3419
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Balorda » 13 nov 2021, 10:42

Izgradnja takvog stadiona u gradu kakav je Zenica bi bila sramotna i besmislena. Držati se glavnog grada i gotovo.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

tareizo
Postovi: 1665
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tareizo » 13 nov 2021, 11:22

pa na bp treba samo dignuti sjever i jug na nivo zapada i natkrit ih ,i isto tako istok samo cijeu tribinu u postojecem stanju natkrit i gotovo ,imali bi stadion od 20000 sto je dovoljno
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
Machak
Postovi: 3479
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 13 nov 2021, 11:37

tareizo je napisao/la:
13 nov 2021, 11:22
pa na bp treba samo dignuti sjever i jug na nivo zapada i natkrit ih ,i isto tako istok samo cijeu tribinu u postojecem stanju natkrit i gotovo ,imali bi stadion od 20000 sto je dovoljno
Tako i treba da bude, kao i sa Grbavicom, novi zapad - jug, natkriti i imamo dva predobra stadiona za reprezentaciju.
Mjau !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 13 nov 2021, 11:58

tareizo je napisao/la:
13 nov 2021, 11:22
pa na bp treba samo dignuti sjever i jug na nivo zapada i natkrit ih ,i isto tako istok samo cijeu tribinu u postojecem stanju natkrit i gotovo ,imali bi stadion od 20000 sto je dovoljno
“samo“ :mrgreen:

jedina mogućnost je da savez i država isfinansiraju neki nacionalni stadion, potpuno svejedno da li za 15, 20 ili više hiljada gledalaca, mjesto već manje više imaju. naravno to je u trenutnoj političkoj situaciji nemoguće ali niko ne zna šta će biti za koju godinu. ako se plasiramo na EP u njemačku svašta se može iz toga izroditi…

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.