Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 20 nov 2021, 08:05

Iceplayer je napisao/la:
20 nov 2021, 01:55
MortemHz je napisao/la:
13 nov 2021, 14:21
PatriceKwedi je napisao/la:
13 nov 2021, 14:01
Ja sam se ukljucio zbog ove ideje o nacionalnom stadionu. To ne prolazi nigdje, mozda u Engleskoj ili nekoj slicnoj (bogatoj) drzavi, kod nas ne. Stadion na kojem ce reprezentacija igrati pet puta godisnje ne moze biti rentabilan. Dugovi ce se samo nagomilavati i imali bi velike probleme.
Hrvatska je za rukometno prvenstvo 2009. napravila 5-6 novih dvorana koje se koriste + budu raznorazne manifestacije (koncerti) u njima pa se dugovi samo slazu.
Ti kad imaš normalnu vlast onda to nije i ne može biti problem. Koševo će se rekonstruisati u skorijoj budućnosti i ne vidim probem da tu reprezentacija igra svoje utakmice. Sve to jako sporo ide ali priprema se detaljan plan pa ćemo vidjeti.
Koševo se rekonstruiše ima 20 godina, a nikad da se već dovrši ta rekonstrukcija. Isto Rijeka ima marketu novog stadiona, a nigdje stadiona. Bez pogrešnog shvatanja svi imaju barem po jednu maketu, a tereni ogradjene livade.
Bitno je da se u savezu okreću pare, ugodne stolice, tu su par godina niko nije prije njih radio što bi oni, a nama 4 godine pa opet 4 su 8 pa jos 4 su 12 godina i kad treba uskočiti nova generacija ploda kojeg si oblikovao ideš po skandinaviji i tražiš igrača, a region svake godine izveze 30 igrača u ligu petice, a mi se čudimo kako igraju svjetsko.
Znam sve
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11018
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 nov 2021, 21:08

slika
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la noke21 » 25 nov 2021, 14:08

avenija je napisao/la:
16 nov 2021, 14:04


Prioritet svih prioriteta su travnjaci na PL stadionima.

Zamislite kvalitet utakmice TC- Zrinjski na ovom tepihu i onda se vratis u realnost gdje će morati igrati u blatu gdje ne mogu dupli pas odigrati i gdje su duge lopte jedina opcija.

Prioritet travnjaci da igrači mogu pokazati kvalitet. Utakmice bi bile 3x bolje i kvalitetnije a mladi igraci bi se pravilnije razvijali.
Prioritet svih prioriteta su igralista po skolama i parkovima. Mi nemamo novih generacija, nit se ulaze da bi ih imali.
Jedan ovakav stadion bi dosao nekih 20-30 hiljada. Zgrada saveza je kostala 10 miliona km. To je 500 ovakvih terena po cijeloj BiH.
Uz sufinansiranje i suradnju sa nizim nivoima vlasti, moglo bi se mozda napraviti i 700-800 ovakvih terena za te pare.

slika

Patrice77
Postovi: 13
Pridružen/a: 03 okt 2021, 15:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Patrice77 » 29 nov 2021, 16:39

Narode jel zna neko sta se desilo sa onom donacijom od oko 1000 preklopnih stolica od strane svicarskog drugoligaša Vaduza za Fk Podrinje Janja?
https://sportsport.ba/fudbal/srce-ruke- ... nja/279238

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1130
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la theKuPuS » 30 nov 2021, 18:13

OnlyLeft22 je napisao/la:
24 nov 2021, 21:08
slika
Kakva će ovo biti bombonica. Da sam neki bogati biznismen, s merakom bih dao svoje pare za njega.

Ako Bog da, jednog dana.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la delko » 30 nov 2021, 18:56

theKuPuS je napisao/la:
30 nov 2021, 18:13
OnlyLeft22 je napisao/la:
24 nov 2021, 21:08
slika
Kakva će ovo biti bombonica. Da sam neki bogati biznismen, s merakom bih dao svoje pare za njega.

Ako Bog da, jednog dana.
Zato i nisi biznismen :D Bez sale, svi ljudi s parama gledaju da okrenu jos neki novac i znaju da bi im se eventualna investicija u bilo koji klub samo obila o glavu odnosno da bi samo izgubili novac, zato nasu ligu svi zaobilaze u sirokom luku :) Jedino se Azmir uhvatio u kostac i konstantno investira novac u tu Tuzlu ali mislim da je to njemu ispalo ko hobi i vjerujem da ne ocekuje da mu se to ista vrati :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11018
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 02 dec 2021, 16:48

svrakino1921 je napisao/la:
08 apr 2020, 08:01
killafrommanilla je napisao/la:
07 apr 2020, 19:49
svrakino1921 je napisao/la:
04 apr 2020, 16:20


:thumbup:
Hvala za info
Hvala Rođeni
Najbolji stadion ce bit u BiH
Svaka cast
:bih: :bih: :bih: :bih:
Cim se zavrsi Red Army tribina odmah mladu reprezentaciju da igra na stadionu Rođeni
A kad se zavrsi ova cetvrta tribina onda i A repku da odigra koju utakmicu
:bih: :bih: :bih: :bih:
Sad jos zadnju tribinu i ljepotica gotova :ljepota:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
guillermo
Postovi: 2291
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la guillermo » 05 dec 2021, 16:38

Djaba novi tereni,ako nece adekvatno odrzavati......Sta je ono na Grbavici jbt :crazy:

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mujkic » 05 dec 2021, 19:52

guillermo je napisao/la:
05 dec 2021, 16:38
Djaba novi tereni,ako nece adekvatno odrzavati......Sta je ono na Grbavici jbt :crazy:
Kisa i snijeg su natopili teren, bitno je da nije bilo toliko blata. Trenutno nesto i nemamo para za odrzavanje terena.
I dalje ipak imamo najbolji teren u drzavi!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 11 dec 2021, 17:23

Gledaj terena u Hrvatskoj. I ne čudi što su kilometrima ispred nas.

Tu sam trinaest godina, trinaest godina pišem ja, kao i većina da je teren osnova. Kakve tribine, kapacitet, teren je osnova svega. I nakon trinaest godina tereni i dalje smeće čim kiša duže od sat vremena pada. Oranice, spremne za sadnju krompire.

Bez terena nema napretka, drugi imaju teren zato su nas i prestigli. Sada ćete me ubjediti da su Slovenci u fudbalu veći potencijal od nas? Nisu, nema šanse.

Avatar
FliX
Postovi: 4687
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 12 dec 2021, 00:46

Mujkic je napisao/la:
05 dec 2021, 19:52
guillermo je napisao/la:
05 dec 2021, 16:38
Djaba novi tereni,ako nece adekvatno odrzavati......Sta je ono na Grbavici jbt :crazy:
Kisa i snijeg su natopili teren, bitno je da nije bilo toliko blata. Trenutno nesto i nemamo para za odrzavanje terena.
I dalje ipak imamo najbolji teren u drzavi!
Mozda mislis u Premijer ligi? U drzavi ima jedan teren bolji, na njemu igra klub u drugoj Federalnoj ligi - skupina centar. Doduse i repka igra. :bih:

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 12 dec 2021, 05:52

Neutral je napisao/la:
11 dec 2021, 17:23
Gledaj terena u Hrvatskoj. I ne čudi što su kilometrima ispred nas.

Tu sam trinaest godina, trinaest godina pišem ja, kao i većina da je teren osnova. Kakve tribine, kapacitet, teren je osnova svega. I nakon trinaest godina tereni i dalje smeće čim kiša duže od sat vremena pada. Oranice, spremne za sadnju krompire.

Bez terena nema napretka, drugi imaju teren zato su nas i prestigli. Sada ćete me ubjediti da su Slovenci u fudbalu veći potencijal od nas? Nisu, nema šanse.
Na osnovu cega mislis da smo mi po pitanju talenta superiorniji od Slovenaca????
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 12 dec 2021, 16:06

Cepi1981 je napisao/la:
12 dec 2021, 05:52
Neutral je napisao/la:
11 dec 2021, 17:23
Gledaj terena u Hrvatskoj. I ne čudi što su kilometrima ispred nas.

Tu sam trinaest godina, trinaest godina pišem ja, kao i većina da je teren osnova. Kakve tribine, kapacitet, teren je osnova svega. I nakon trinaest godina tereni i dalje smeće čim kiša duže od sat vremena pada. Oranice, spremne za sadnju krompire.

Bez terena nema napretka, drugi imaju teren zato su nas i prestigli. Sada ćete me ubjediti da su Slovenci u fudbalu veći potencijal od nas? Nisu, nema šanse.
Na osnovu cega mislis da smo mi po pitanju talenta superiorniji od Slovenaca????
Ne mislim već znam. Barem što se fudbala tiče, potencijalom smo mnogo iznad njih.

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 13 dec 2021, 01:24

Neutral je napisao/la:
12 dec 2021, 16:06
Cepi1981 je napisao/la:
12 dec 2021, 05:52
Neutral je napisao/la:
11 dec 2021, 17:23
Gledaj terena u Hrvatskoj. I ne čudi što su kilometrima ispred nas.

Tu sam trinaest godina, trinaest godina pišem ja, kao i većina da je teren osnova. Kakve tribine, kapacitet, teren je osnova svega. I nakon trinaest godina tereni i dalje smeće čim kiša duže od sat vremena pada. Oranice, spremne za sadnju krompire.

Bez terena nema napretka, drugi imaju teren zato su nas i prestigli. Sada ćete me ubjediti da su Slovenci u fudbalu veći potencijal od nas? Nisu, nema šanse.
Na osnovu cega mislis da smo mi po pitanju talenta superiorniji od Slovenaca????
Ne mislim već znam. Barem što se fudbala tiče, potencijalom smo mnogo iznad njih.
Ocito je to da nije samo potencjal bitan, dapace on jedan od manje bitnih faktora. Zbog toga su oni igrali 2 svjetska i jedno evropsko….
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 13 dec 2021, 01:29

Pa i nije, potrebna je infrastruktura a ljudi je imaju. Mi koristimo livade i menadzerske igrace zato smo i sa generacijom koja je bila vrhunska ispali u grupnoj fazi sp na kojeg smo se plasirali na jedvite jade a igrace koje smo imali su bili fantasticni. Jednostavno nikad nismo imali niti cemo imati u isto vrijeme dobru infrastrukturu, odlican tim i odlicnog trenera. Uvijek ce nam jedno od toga faliti a inace smo poznati po tome da na najodgovornije funkcije stavljamo telad, tako da vjerujem da ce nas Kosovari u roku tri sezone prestici.

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 13 dec 2021, 03:14

Neutral je napisao/la:
13 dec 2021, 01:29
Pa i nije, potrebna je infrastruktura a ljudi je imaju. Mi koristimo livade i menadzerske igrace zato smo i sa generacijom koja je bila vrhunska ispali u grupnoj fazi sp na kojeg smo se plasirali na jedvite jade a igrace koje smo imali su bili fantasticni. Jednostavno nikad nismo imali niti cemo imati u isto vrijeme dobru infrastrukturu, odlican tim i odlicnog trenera. Uvijek ce nam jedno od toga faliti a inace smo poznati po tome da na najodgovornije funkcije stavljamo telad, tako da vjerujem da ce nas Kosovari u roku tri sezone prestici.
Da upravo tako, dakle infrastruktura nam je na posljeratnom nivou ( mislim na II svjetski rat). Uz preporodjenu infrastrukturu potreban nam je plan programa, strucno osoblje, psiholozi, nutricionisti, disciplina, rad, rad i rad. Pa nesto kad razmislim dodjem do zakljucka da je potencijal jedini segment kojeg donekle i imamo jer sve ostalo ustvari i nemamo.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Mujkic » 15 dec 2021, 09:48

Posusje dobija reflektore!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11018
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 dec 2021, 16:21

slika
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11018
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 05 jan 2022, 19:28

slika
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GG3 » 07 jan 2022, 16:47

noke21 je napisao/la:
25 nov 2021, 14:08
avenija je napisao/la:
16 nov 2021, 14:04


Prioritet svih prioriteta su travnjaci na PL stadionima.

Zamislite kvalitet utakmice TC- Zrinjski na ovom tepihu i onda se vratis u realnost gdje će morati igrati u blatu gdje ne mogu dupli pas odigrati i gdje su duge lopte jedina opcija.

Prioritet travnjaci da igrači mogu pokazati kvalitet. Utakmice bi bile 3x bolje i kvalitetnije a mladi igraci bi se pravilnije razvijali.
Prioritet svih prioriteta su igralista po skolama i parkovima. Mi nemamo novih generacija, nit se ulaze da bi ih imali.
Jedan ovakav stadion bi dosao nekih 20-30 hiljada. Zgrada saveza je kostala 10 miliona km. To je 500 ovakvih terena po cijeloj BiH.
Uz sufinansiranje i suradnju sa nizim nivoima vlasti, moglo bi se mozda napraviti i 700-800 ovakvih terena za te pare.

slika
Ma mi smo **** covjece.
Evo jedan svjez primjer , u Krajini u jednom „Selu“ Udruzenje gradjana i MN Klub zele da osvjeze i Rekonstrujisu Malonogometno igraliste u sklopu Škole i pazi sad Direktor Skole se protivi i Ministarstvo neda odobrenje :tokralju:
Znaci sve ostaje u sklopu Skole, napravili bi i tribine i sredili al ne daju jer ne mogu oni ukrast koju hiljadu.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.