Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 24 feb 2018, 14:03

koja bi to perverzija bila, a dajte neke cifre za podizanje juga i sjevera eto samo, nemoguce da je skuplje od ovog istoka na grbavici npr
Zarathustra

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 24 feb 2018, 14:25

Zenzo je napisao/la:Do tada ce Zeljo teren, krov na istoku i eventualno jug da uradi. :lol:
Pa to ce bageri s Grbavice da sele na BP. Sve pomno isplanirano :mrgreen:

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 24 feb 2018, 14:37

Moggi je napisao/la:koja bi to perverzija bila, a dajte neke cifre za podizanje juga i sjevera eto samo, nemoguce da je skuplje od ovog istoka na grbavici npr
Ako bi se radile tribine u visini zapada i s vanjske strane da izgleda kao zapad mislim da treba jedno 3-4 miliona km po tribini...jer tribina bi imala 32 reda bila bi duga oko 90 metara...A to da se uradi mislim da je utopija sad za sad :D
::::SAMO ČELIK::::

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 24 feb 2018, 14:52

Pa ne moraju biti iste kao zapad niti je to moguće haman. Za sjever i jug treba naći ekonomski najpovoljniju opciju koja će tribinu dovesti na taj nivo. Laički, meni djeluje da je najbolje postojeći tribinu proširiti jednostavnim "dozidavanjem", gdje će se od postojećih ulaza napraviti stvarni, eventualno ostaviti ta neka platforma od metar-dva iznad postojeće i može taj nastavak tribine biti dostra strmiji (kako bi se, između ostalog, uštedilo i na prostoru iza. Dakle, građevinski, isplanirati to, iskopati temelje iza postojećih tribina, izbetonirati konstrukciju do nivoa postojeće tribine, te dići odgovarajući broj redova. Mislim da cjelokupan proces uopšte nije skup. U krajnjoj liniji, komplikovan je kao Željin istog, a možda i manje. Nakon toga bi trebalo rješavati krov i to je možda skuplje. Na ovaj način, vjerujem da bi se kapacitet stadiona povećao za 3.500, do 4.000 maksimalno.

Na istoku je svako rušenje komplikovano, jer se ispod nalaze neke već kvalitetne prostorije. Kad bi se tjerao mak o konac, istok može ostati upravo ovakav kakav jeste. Recimo, stadion u Trnavi je prije par godina modernizovan, izgleda fantastično, ali je centralna tribina baš nešto nalik na ovu istočnu.
slika

Meni je bolja opcija prostorije koje su dužinom istoka proširiti na još jedan sprat, gdje bi mogao biti strašan VIP restoran, novinarski uslovi fantastični, TV studio itd. Na kraju krajeva, laički, meni djeluje da bi se dizanjem još jednog sprata mogla postaviti dobra osnova za krov i tu.

Generalno, meni troškovi za ovo djeluju kao: dizanje juga i sjevera, grubo: 3 miliona KM max, krov na ove dvije tribine: 3 miliona KM, dizanje sprata na istoku 1 milion KM, krov na istoku 3 miliona KM.

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 24 feb 2018, 17:54

Hantraga je napisao/la:Meni je ovo bezveze jer nema ulaza i sl. :D S ulazima, pa onda krovom, mnogo bi ljepše izgledala, a i realnije.
Pa dobro ovo je otprilike kako bi izgledalo. Ulaze i te zajebanicije mi se nije dalo dodavat. :D

Avatar
FliX
Postovi: 4708
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 25 feb 2018, 02:11

zamorano je napisao/la:
Moggi je napisao/la:koja bi to perverzija bila, a dajte neke cifre za podizanje juga i sjevera eto samo, nemoguce da je skuplje od ovog istoka na grbavici npr
Ako bi se radile tribine u visini zapada i s vanjske strane da izgleda kao zapad mislim da treba jedno 3-4 miliona km po tribini...jer tribina bi imala 32 reda bila bi duga oko 90 metara...A to da se uradi mislim da je utopija sad za sad :D
Ocekivo sam da ce manja cifra biti po tribini, al hajd. Sve zavisi opet koliki interesi budu da se to odradi. Eto Fudi izazova, nek izburgija pare, "za to je iso u skolu" :lol:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 25 feb 2018, 10:06

JavierBosnia je napisao/la:slika

Kad vec mastamo.. hahah
najviše mi se đasvi ovaj natpis čelik u ogledalu :mrgreen:


Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 27 feb 2018, 20:22

Nadam se da će Bilino polje postati nacionalni stadion, da se barem zna gdje idu svi novci i da imamo jedan kako treba stadion, a s vremenom i na ostalim stadiona će se uslovi popravljati. Zenica se nalazi tačno u centru BiH, svima je povoljno dolaziti u Zenicu i pratiti nacionalnu selekciju, nisu daleko ni od glavnog grada, tako da ništa loše ne vidim u ovome!
Baš me interesuje da li bi u slučaju da BP postane nacionalni stadion finale KUP-a Bosne i Hercegovine bili odigrano na tom stadionu?
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 27 feb 2018, 20:25

Naciolani stadion van glavnon grada. Hajd u Bosni je sve ionako naopako pa moze i to :D
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 27 feb 2018, 20:30

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Nadam se da će Bilino polje postati nacionalni stadion, da se barem zna gdje idu svi novci i da imamo jedan kako treba stadion, a s vremenom i na ostalim stadiona će se uslovi popravljati. Zenica se nalazi tačno u centru BiH, svima je povoljno dolaziti u Zenicu i pratiti nacionalnu selekciju, nisu daleko ni od glavnog grada, tako da ništa loše ne vidim u ovome!
Baš me interesuje da li bi u slučaju da BP postane nacionalni stadion finale KUP-a Bosne i Hercegovine bili odigrano na tom stadionu?
Kakav nacionalni stadion u Zenici šega živa

Zamisli situaciju koja je bila prije par sezona Olimpik - Lištica i igraju u Zenici na stadionu. Ko bi došao to gledati? Pet Vukova, devet Škripara i 100 ljubitelja fudbala iz Zenice. :D

Avatar
Lik
Postovi: 5295
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 27 feb 2018, 20:47

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Nadam se da će Bilino polje postati nacionalni stadion, da se barem zna gdje idu svi novci i da imamo jedan kako treba stadion, a s vremenom i na ostalim stadiona će se uslovi popravljati. Zenica se nalazi tačno u centru BiH, svima je povoljno dolaziti u Zenicu i pratiti nacionalnu selekciju, nisu daleko ni od glavnog grada, tako da ništa loše ne vidim u ovome!
Baš me interesuje da li bi u slučaju da BP postane nacionalni stadion finale KUP-a Bosne i Hercegovine bili odigrano na tom stadionu?
Finale kupa se igraju dvije tekme, tako da od toga nema nista.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tareizo » 27 feb 2018, 20:48

sarajevo46 je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Nadam se da će Bilino polje postati nacionalni stadion, da se barem zna gdje idu svi novci i da imamo jedan kako treba stadion, a s vremenom i na ostalim stadiona će se uslovi popravljati. Zenica se nalazi tačno u centru BiH, svima je povoljno dolaziti u Zenicu i pratiti nacionalnu selekciju, nisu daleko ni od glavnog grada, tako da ništa loše ne vidim u ovome!
Baš me interesuje da li bi u slučaju da BP postane nacionalni stadion finale KUP-a Bosne i Hercegovine bili odigrano na tom stadionu?
Kakav nacionalni stadion u Zenici šega živa

Zamisli situaciju koja je bila prije par sezona Olimpik - Lištica i igraju u Zenici na stadionu. Ko bi došao to gledati? Pet Vukova, devet Škripara i 100 ljubitelja fudbala iz Zenice. :D
ok al zamisli situaciju da igraju celik-zeljo il sarajevo il sloboda mislim da bi stadion bio punnnnn
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 27 feb 2018, 20:54

tareizo je napisao/la: ok al zamisli situaciju da igraju celik-zeljo il sarajevo il sloboda mislim da bi stadion bio punnnnn
Pa da igra Čelik sasvim logično da bi bio pun. Kažem da igraju dva tima koja nisu iz Zenice. Pa pogledaj kako su slabe posjete na finalima Kupa kad igraju na domaćim stadionima, mogu mislit koliko bi raje krenulo na put u neki drugi grad. Protiv vas 2014 u finalu i protiv Lištice prošle godine nije bila nešto specijalna posjeta na Koševu. Iskreno i ja bi' volio da se igra jedna tekma u finalu Kupa, ali..

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 27 feb 2018, 21:00

Glavni grad > blizina aerodroma > smjestajni kapaciteti = dobitna kombinacija.
- Zeljeznicar -

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DeeWa » 27 feb 2018, 21:03

Lik je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Nadam se da će Bilino polje postati nacionalni stadion, da se barem zna gdje idu svi novci i da imamo jedan kako treba stadion, a s vremenom i na ostalim stadiona će se uslovi popravljati. Zenica se nalazi tačno u centru BiH, svima je povoljno dolaziti u Zenicu i pratiti nacionalnu selekciju, nisu daleko ni od glavnog grada, tako da ništa loše ne vidim u ovome!
Baš me interesuje da li bi u slučaju da BP postane nacionalni stadion finale KUP-a Bosne i Hercegovine bili odigrano na tom stadionu?
Finale kupa se igraju dvije tekme, tako da od toga nema nista.

Struktura citave lige i pravila se mijanjaju pa sto ne bi se promijenilo i pravilo finala kupa? Sumnjam da bi se iko ikada bunio da se igra jedna umjesto 2 utakmice da se ima tako neki neutralan i kvalitetan stadion.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 27 feb 2018, 21:27

slika
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

narodniheroj
Postovi: 1393
Pridružen/a: 19 okt 2015, 22:39
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la narodniheroj » 27 feb 2018, 21:31

Zaboravljate koliko smo mi specifična država, sve je komplikovano do maksimima jer tako odgovara onima koji ne vole našu BIH. Ustav države im to omogučava i oni to obilato koriste. Igranje jedne utakmice u finalu Kup-a BIH nije moguće.
Zenica. tj njen gradonačelnik je iskoristio momentum ( izborna godina + UEFA-in obilazak stadiona) te pokrenuo ideju o Bilinom polju kao nacionalnom stadionu, vrlo mudro rekao bih. Sjetite se vremena kad je načelnik općine Ilidza odbio da učestvuje u izgradnji reprezantivnog kampa na Ilidzi, gdje je trebao obezbjediti zemljište i potrebnu infrastrukturu ( struja, voda, plin i dozvole). Zeničani su tada uskočili i danas imaju u svom gradu odlično sportsko zdanje. Što se mene tiče neka ljudi i dalje tragaju i lobiraju za sve projekte koje će sufinansirati UEFA. U Sarajevu to zaista teško ide jer svijest korumpiranih političara ne poznaje pojam opće dobro, njima je bitno da se ugrade gdje god stignu.
Evo Željo izlazi sa raznim projektima oko stadionske infrastrukture ali podršku vlasti dobijamo na kašikicu. Inače u Sarajevu od kraja rata nema kvalitetne ideje za sportske objekte, tu je Zenica ubjedljivo najjača i svaka im čast na tome. Zenica osim najboljeg fudbalskog stadiona ima i najbolju arenu i stadion za atletiku, to im daje za pravo da izguraju i ovaj projekat nacionalni stadion. Što se mene tiče, samo naprijed. :bih:

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 27 feb 2018, 21:34

avenija je napisao/la:slika
vjerujes li da ce nekada ovako izgledati hehe

meni je zlo od onog juga i sjevera kad prolazim pored stadiona.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 27 feb 2018, 21:51

avenija je napisao/la:slika
je li ovo ispunjava uslove za takmicenje u prvoj ligi federacije
Zarathustra

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.