Rekonstrukcija stadiona u BiH

irfo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 10 sep 2019, 11:43

Pa treba Celik ocistit, nece valjda savez cistit
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

ReX
Kontakt:

Post Postao/la ReX » 10 sep 2019, 11:47

Cuj savez ce se ponuditi da cisti stolice i radi "manje" stvari na stadionu. Haha kakvo razmisljanje jbt. Yebu Zelju dan danas za krov i ako su pare jos UEFAine. Kriminalci teski, yebem im sve.

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 10 sep 2019, 11:59

irfo je napisao/la:Pa treba Celik ocistit, nece valjda savez cistit

Nema Čelik para za te stvari jer su prevareni od saveza, prije je Čelik dobijao nesto para za iznajmljivanje stadiona sada ne dobija ni marku jer je savez iskoristio smrt gradonacelnika smajlovica i u tom periodu dok nije izabran novi potpisao sumnjiv ugovor sa sekretarom ili v.d. da im se ustupa STADION NA 10 GODINA BEZ NAKNADE !

Ponavljam da savez nije marke ucestovao u izgradnji travnjaka od 1,5 mil KM, ponavljam da dobiju stadion besplatno, odrzavanje travnjaka besplatno, imaju kada god hoce stadion besplatno i treba im Celik cistiti i dotjerivati stadion na VECI LEVEL koji je potreban njima za EVROPSKE UTAKMICE. Čeliku to ne treba.

Begic i ta kompanija trebaju sjesti sa gradskom upravom i finansirati sminku i ciscenje, mene ne zanima to sto Zelji poklanjaju milione za travnjak, krov i sta vec. Tako i treba, ne samo Zelji nego i ostalima i jos vise..Ali ovdje se radi o ugledu kada ti jedni finci i italijani dodju na stadion. Ogledalo drzave !
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

bhfanatic14
Kontakt:

Post Postao/la bhfanatic14 » 10 sep 2019, 12:29

avenija je napisao/la:
irfo je napisao/la:Pa treba Celik ocistit, nece valjda savez cistit

Nema Čelik para za te stvari jer su prevareni od saveza, prije je Čelik dobijao nesto para za iznajmljivanje stadiona sada ne dobija ni marku jer je savez iskoristio smrt gradonacelnika smajlovica i u tom periodu dok nije izabran novi potpisao sumnjiv ugovor sa sekretarom ili v.d. da im se ustupa STADION NA 10 GODINA BEZ NAKNADE !

Ponavljam da savez nije marke ucestovao u izgradnji travnjaka od 1,5 mil KM, ponavljam da dobiju stadion besplatno, odrzavanje travnjaka besplatno, imaju kada god hoce stadion besplatno i treba im Celik cistiti i dotjerivati stadion na VECI LEVEL koji je potreban njima za EVROPSKE UTAKMICE. Čeliku to ne treba.

Begic i ta kompanija trebaju sjesti sa gradskom upravom i finansirati sminku i ciscenje, mene ne zanima to sto Zelji poklanjaju milione za travnjak, krov i sta vec. Tako i treba, ne samo Zelji nego i ostalima i jos vise..Ali ovdje se radi o ugledu kada ti jedni finci i italijani dodju na stadion. Ogledalo drzave !

Bravo avenija :thumbup: kakva je ono sramota dolazi Liechtenstein ili italija a sjedista prljava, stadion prljav, halo to ljudi sve vide to se prica Po svijetu.. dodju navijaci gostujuci sta je vama sve to vide i prica se Po evropi kako smo prljavi kako nemamo nista, kako nista ne odrzajemo...savez kriv normalno sve si tacno napiso. Misle svugdje koristit stadione i da lijepo se ugoste, sjede, gledaju , uzivaju a da nista ne rade...drugi da im ciste, pripreme :rol: kakva stoka kakva sramota. I kosovo nas vec prestiglo imaju ljepse i sredjenije stadione nego mi.
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 10 sep 2019, 17:25

Eh svakakvih sam se gluposti nacito na forumu ali ova da savez a ne celik treba cistit stolice prednjaci

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

armin dju
Kontakt:

Post Postao/la armin dju » 10 sep 2019, 23:12

irfo je napisao/la:Eh svakakvih sam se gluposti nacito na forumu ali ova da savez a ne celik treba cistit stolice prednjaci

Pa ko je organizator ljudino, je li mozda celik igra kvalifakcije za ep? Bas sto rece iznad,,ogledalo drzave, evropski banglades, tako je u sve i jednom sektoru i sferi u BiH,Nema manje drzave sa vise nenadleznih organa, i do koga je, pa do nas logicno! Al neka, sabura....

cole-ch
Kontakt:

Post Postao/la cole-ch » 11 sep 2019, 03:30

hahaha... kakve vele lazi.
ni s u obliku slova, od oovih stadiona nema da bude.

Hans
Kontakt:

Post Postao/la Hans » 11 sep 2019, 18:52

Sta vi mislite, da svaki savez ima zaposleno 15 cistacica zaduzenih za ciscenje stadiona pred utakmicu? :rol:
Uostalom, očito je da ni Čelik nema nikog tko mu to radi, dok su prljave.
Savez samo plaća korištenje stadiona, pa neće vozit kosilicu iz Sarajeva da pripremi travnjak :lol:

BTW, financira li Savez uređenje ijednog stadiona u BiH osim Grbavice?? Ja još ne mogu prežalit novac uložen u novu zgradu (i onaj oprani preko nje).

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 11 sep 2019, 19:07

Hans je napisao/la:Sta vi mislite, da svaki savez ima zaposleno 15 cistacica zaduzenih za ciscenje stadiona pred utakmicu? :rol:
Uostalom, očito je da ni Čelik nema nikog tko mu to radi, dok su prljave.
Savez samo plaća korištenje stadiona, pa neće vozit kosilicu iz Sarajeva da pripremi travnjak :lol:

BTW, financira li Savez uređenje ijednog stadiona u BiH osim Grbavice?? Ja još ne mogu prežalit novac uložen u novu zgradu (i onaj oprani preko nje).

Ali kako fudbalski savez hladno iskešira za zgradu, porez i uređenje prostorija. :D
''Podsjetimo, kompletan projekt koštao je 10 miliona maraka, od toga je NSBiH platio 6,5 miliona za zgradu. Konkretno, kupljena je na sudskoj aukciji za 6,1 milion, a potom je NSBiH platio 400.000 maraka poreza. U rekonstrukciju, adaptaciju i opremanje zgrade uložena su 3,5 miliona maraka.''
Nemoj me pogrešno shvatiti, ja i želim i hoću da naš savez ima najbolju zgradu u Sarajevu ako treba, najbolje uslove, da se može selektoru ponuditi plata od milion ali daj nam neke uspjehe onda? Pa za nas je neki san/uspjeh da se plasiramo na neko prvenstvo a ni to ne možemo, ne računajući Brazil prije 5 godina a od te nagrade smo i kupili ovu zgradu i uredili i neka smo što se mene tiče, treba imati nešto novo, nešto svoje, ali daj uradite nešto na tom sportskom uspjehu pa da sutra možemo i 3 zgrade kupiti, da možemo pomoći bh. klubovima za travnjake, reflektore, krovove, omladinske škole/akademije, veće nagrade za prvaka države i osvajača državnog kupa i tako dalje.
slika
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Hans
Kontakt:

Post Postao/la Hans » 11 sep 2019, 20:08

MortemHz je napisao/la:Ali kako fudbalski savez hladno iskešira za zgradu, porez i uređenje prostorija. :D
''Podsjetimo, kompletan projekt koštao je 10 miliona maraka, od toga je NSBiH platio 6,5 miliona za zgradu. Konkretno, kupljena je na sudskoj aukciji za 6,1 milion, a potom je NSBiH platio 400.000 maraka poreza. U rekonstrukciju, adaptaciju i opremanje zgrade uložena su 3,5 miliona maraka.''
Nemoj me pogrešno shvatiti, ja i želim i hoću da naš savez ima najbolju zgradu u Sarajevu ako treba, najbolje uslove, da se može selektoru ponuditi plata od milion ali daj nam neke uspjehe onda? Pa za nas je neki san/uspjeh da se plasiramo na neko prvenstvo a ni to ne možemo, ne računajući Brazil prije 5 godina a od te nagrade smo i kupili ovu zgradu i uredili i neka smo što se mene tiče, treba imati nešto novo, nešto svoje, ali daj uradite nešto na tom sportskom uspjehu pa da sutra možemo i 3 zgrade kupiti, da možemo pomoći bh. klubovima za travnjake, reflektore, krovove, omladinske škole/akademije, veće nagrade za prvaka države i osvajača državnog kupa i tako dalje.
slika

Gdje je uopće bilo sjedište prije ove zgrade?

HNS je prošlog ljeta sufinancirao 75% troškova postavljanja novih grijanih hibridnih travnjaka na 6 stadiona (nudili su za još 3). Ukupno su platili 7,5 milijuna KM. Eto jedan odličan način kako dobro uložiti novac u infrastrukturu.
Što ti kažeš, neka imaju zgradu, i treba imati, ali dok nemamo na svakom stadionu natkriveno 5000 mjesta, kvalitetne travnjake i bar 3 cat4 stadiona, ne smije se bacat lova u ovakce gluposti.

O reflektorima me je strah početi pisati :mrgreen:

Hantraga
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 12 sep 2019, 19:44

Sjedište bilo u Ferhadiji, u prolazu pored bezistana, prema hotel Evropi.

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 12 sep 2019, 20:08

Ovi ne mogu Bilino Polje sa 13 900 stolica ocistiti i usminkat da se ne sramote a da plate 8 miliona klubovima za travnjake svim klubovima
Daleko smo mi od Hrvata.

I zna li neko koliko su cijene ulaznica za utakmice Srbije i Hrvatske, nas zapad je 40 KM a istok 30KM ? Jesmo li skuplji ili jeftiniji
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Hans
Kontakt:

Post Postao/la Hans » 12 sep 2019, 21:48

Samo kažem u šta se moglo uložiti tih 10 milijuna ulupanih u novu zgradu :D

Što se ulaznica tiče, recimo na Poljudu za Hrvatska - Madjarska su 50KM zapad, 37KM istok i 25KM sjever. Nešto slično je bilo i protiv Walesa u Osijeku, a protiv Azerbejdžana na Maksimiru su cijene bile jako niske, možda bi se i BiH trebala ugledati na takvu praksu, a ne da plaćaš za Lihtenštajn 40KM.
A treba uzeti u obzir i platežnu moć navijača u BiH i Hrvatskoj.

JaskoBiH
Kontakt:

Post Postao/la JaskoBiH » 13 sep 2019, 13:38

Hans je napisao/la:Samo kažem u šta se moglo uložiti tih 10 milijuna ulupanih u novu zgradu :D

Što se ulaznica tiče, recimo na Poljudu za Hrvatska - Madjarska su 50KM zapad, 37KM istok i 25KM sjever. Nešto slično je bilo i protiv Walesa u Osijeku, a protiv Azerbejdžana na Maksimiru su cijene bile jako niske, možda bi se i BiH trebala ugledati na takvu praksu, a ne da plaćaš za Lihtenštajn 40KM.
A treba uzeti u obzir i platežnu moć navijača u BiH i Hrvatskoj.

Sto se tice ove zgrade savez je aplicirao na projekt uefe kojim su mu odobrena namjenska sredstva za kupovinu zgrade F/N saveza BiH.Koliko znam prijasnje prostorije saveza nisu bile u njegovom vlasnistvu nego je savez rentao prostorije i placao kiriju.
Kada su sredstva odobrena od strane uefe naravno da se javilo dosta ljudi koji razmisljaju ovako kao i mi, pa su predlagali razne stvari da se urade od tog novca poput terena,tribina,reflektora i sl. Posle toga je generalni sekretar saveza mislim Jasmin Bakovic na jednoj od televizija rekao da su sredstva od uefe uplacena iskljucivo za kupovinu/izgradnju zgrade saveza kao sto su dali novac za izgradnju trening centra i da oni ne smiju preusmjeravat novac na nesto drugo.(Sami procijenite jel to suplja ili ne). A u svakom slucaju savez bi ponovo preko UEFE trebao da izvuce neke pare za nove terene bar za jos 5 stadiona. UEFA ima program za finansiranje infrastrukturnih projekata koji ce unaprijediti kvalitet fudbala,pa su tako hrvati uspjeli da dobiju nove terene a koliko vidim i FS srbije radi slicno.Uefa sigurno nece finansirati izgradnju tribina pogotovo stadiona koji nisu u vlasnistvu saveza cak se pitam kako su uspjeli dobiti sredstva i za ovaj navodni krov na grbavici.

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 14 sep 2019, 12:29

https://sportsport.ba/fudbal/zavrseni-radovi-teren-stadiona-pecara-izgleda-fantasticno/333275

Pecara je uvijek jedan od boljih terena u ligi bio
Kad bih morao klasificirati kvalitet terena ovako bi islo:
1.Grbavica
2.Bilino
3.Pecara
4.Kosevo
5.Vrapcici
6.Bijeli brijeg
7.Banja Luka
8.Mgm arena
9.Tusanj
10.Bijeljina
11.Ugljevik

rishovski
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 14 sep 2019, 12:40

irfo je napisao/la:https://sportsport.ba/fudbal/zavrseni-radovi-teren-stadiona-pecara-izgleda-fantasticno/333275

1.Grbavica
2.Bilino
3.Pecara
4.Kosevo
5.Vrapcici
6.Bijeli brijeg
7.Banja Luka
8.Mgm arena
9.Tusanj
10.Bijeljina
11.Ugljevik

Travnjak na Bilinom je najbolji,to je definitvno,lako je davat ocjene kad je suho vrijeme,kad dođe hladno vrijeme i kiša,Bilino je broj 1 pa Grbavica... Ostali stadioni su kaljuže pa i Pecara,čim kiša pada,nema tu travnjaka...
F.Y.R. of Macedonia

LEO10
Kontakt:

Post Postao/la LEO10 » 14 sep 2019, 12:51

avenija je napisao/la:Ovi ne mogu Bilino Polje sa 13 900 stolica ocistiti i usminkat da se ne sramote a da plate 8 miliona klubovima za travnjake svim klubovima
Daleko smo mi od Hrvata.

I zna li neko koliko su cijene ulaznica za utakmice Srbije i Hrvatske, nas zapad je 40 KM a istok 30KM ? Jesmo li skuplji ili jeftiniji

To je apsolutno preskupo jos Lihtenstsjn, ne znam za hrvate, ali bio sam u Stozicama na Slovenija-Poljska i za Zapad skoro na sred terena dao 20eura za kartu...ocito BiH ima vecu plateznu moc

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 14 sep 2019, 13:02

rishovski je napisao/la:
irfo je napisao/la:https://sportsport.ba/fudbal/zavrseni-radovi-teren-stadiona-pecara-izgleda-fantasticno/333275

1.Grbavica
2.Bilino
3.Pecara
4.Kosevo
5.Vrapcici
6.Bijeli brijeg
7.Banja Luka
8.Mgm arena
9.Tusanj
10.Bijeljina
11.Ugljevik

Travnjak na Bilinom je najbolji,to je definitvno,lako je davat ocjene kad je suho vrijeme,kad dođe hladno vrijeme i kiša,Bilino je broj 1 pa Grbavica... Ostali stadioni su kaljuže pa i Pecara,čim kiša pada,nema tu travnjaka...

Kralju moj, cuj BIlino bolje od Grbavice :crazy: Grbavica je jedini hibridni teren u drzavi, pojma nemas o cemu pricas

rishovski
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 14 sep 2019, 13:22

irfo je napisao/la:
rishovski je napisao/la:

1.Grbavica
2.Bilino
3.Pecara
4.Kosevo
5.Vrapcici
6.Bijeli brijeg
7.Banja Luka
8.Mgm arena
9.Tusanj
10.Bijeljina
11.Ugljevik

Kralju moj, cuj BIlino bolje od Grbavice :crazy: Grbavica je jedini hibridni teren u drzavi, pojma nemas o cemu pricas

Vidjet ces ti kralju hibrida kad snijeg udari i kiša :kafa:
F.Y.R. of Macedonia

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 14 sep 2019, 13:27

rishovski je napisao/la: Vidjet ces ti kralju hibrida kad snijeg udari i kiša :kafa:

Uskoro trafostanica i moci ce se koristiti grijaci koji na Bilinom nikad nisu upaljeni bili
nece gore od ovoga biti sigurno
slika

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.