Ženska Premijer Liga BiH

Odgovori
Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 04:58

Odlucio sam, nakon sto nisam bio u mogucnosti da nadjem na forumima SportSport.ba, da otvorim ovu temu. Znam da ženski fudbal i nije toliko rasprostranjen niti popularan u BiH, ali se mora negdje poceti. Ni sam ga ne pratim previse, nesto malo povrsinski, ono rezultate i procitam koji clanak na portalima ako nadjem.

Inace, ne postoji jedinstvena ženska liga u BiH. Igra se posebno u FBiH i RS. Kako jedna, tako i druga imaju svega po sest klubova. Do ove godine, liga u RS se igrala po turnirskom takmicenju (tipa kup BiH), a od ove se igra prema ligaskom sistemu. Nakon zavrsene i jedne i druge sezone, prelazi se na play-off koji se igra na jednom stadionu koji ranije odabere NFSBiH (zadnje sezone je to bilo Kamberovic polje) na kojem ucestvuju dvije najbolje plasirane ekipe iz FBiH i jedna iz RS. Igra se u grupi, to znaci svako protiv svakog, a ko zavrsi prvi dobiva pravo da ucestvuje u Ligi Prvaka za žene u predstojecoj sezoni (naravno krece se iz kvalifikacija). Posljednji prvak je bio SFK 2000 Sarajevo, kojem je to bila jubilarna 10 titula i to cak zaredom, nakon sto su u play-off koji se igrao od 1. do 3. juna 2012. na Kamberovic polju u Zenici bili dominantni i pobjedili Mladost Nević Polje sa 4-0, a ŽFK Banja Luka sa cak 12-0.

Evo linkovi za ovu sezonu Ženske nogometne lige FBiH i Ženske fudbalske lige RS:
http://www.nsfbih.ba/stranica/enska-nogometna-liga" onclick="window.open(this.href);return false; - Ženska nogometna liga Federacije Bosne i Hercegovine
http://www.fsrs.org/index.php/zenski-fudbal" onclick="window.open(this.href);return false; - Ženska fudbalska liga Republike Srpske
http://www.****/zenica/sport/ ... a-120.html" onclick="window.open(this.href);return false; - Zadnji play-off (sezona 2011/12) umjesto zvjezdica ukucajte zenica-blog.com (bez crtice)


Također se igra i Ženski Kup BiH. Tacan format mi nije poznat, zato sto su podaci za ovo takmicenje stvarno rijetki za sada, nadam se da ce se popraviti, ali koliko sam shvatio, pocinje od cetvrtine finala, znaci 8 ekipa. Kako ce ici ove sezone, ne znam, ono sto bi meni zvucalo sasvim normalno je da budu svih 12 ekipa (FBiH + RS). Islo bi tako da po najbolje dvije ekipe iz obije lige iz prosle sezone prodju odmah u cetvrfinale, a da ovih 8 ostalih odigraju nesto tipa kvalifikacija, tako da se eliminisu cetiri ekipe, ali vidjecemo. Nisam upoznat kada je prvi put odigran zajednicki kup, ali mislim da je to bilo ili 2002. ili 2004. Inace, zadnji kup je isto bio osvojen od strane SFK 2000 Sarajevo, sto im je bio 8 kup, 7 kup zaredom. U finalu koje je igrano na Otoci 12. juna, SFK 2000 Sarajevo je pobjedilo 6-0 ŽFK Banja Luku.

Evo link za to finale:
http://www.****.org/novosti.php?vise=3455" onclick="window.open(this.href);return false; umjesto zvjezdica ukucajte rs.sport (umjesto tacke stavite crticu)


Kao sto sam i rekao, pobjednik lige ide u predstojecu sezonu Lige Prvaka za žene. Ove godine je to ŽNK SFK 2000 Sarajevo predvođene Samirom Hurem (selektorica i naše seniorske ženske reprezentacije) koje su uspjesno prevazisle kvalifikacije za to takmicenje sa 7 bodova protiv Peamount United, ASA Tel Aviv University i Cardiff Met. Ladies, a grupa se igrala u Sarajevu (na Koševu i SRC Slavija) izmedju 11. i 16. augusta gdje samo pobjednik grupe ide dalje + 2 najbolje drugoplasirane ekipe iz 8 grupa i tako su se djevojke plasirale medju 32. najbolje ekipe starog kontinenta.

Naravno da su u sesnaestini finala bile nenosioci prilikom cega su izvukle Sparta Prague. U prvoj utakmici koja je igrana jucer, 27. Septembra, u 16:00 na Koševu izgubile su 0:3, a prvi gol je pao tek u 58. minuti. Rezultat je i dobar ako se uzme u obzir da je statistika bila ubjedljivo na strani Čehinja - http://www.uefa.com/womenschampionsleag ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Sudkinje su bile iz Francuske. Revanš se igra 11. oktobra u Pragu od 15:00 na stadionu FK Viktoria Žižkov.
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 11 avg 2013, 13:38, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la dubrava » 28 sep 2012, 14:21

Lijepo si to napisao.
Postoji li neko regionalno žensko nogometno natjecanje?! Jel, koliko vidim, Sarajke dominiraju ligom i nemaju nekog poštenog konkurenta.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 17:58

dubrava je napisao/la:Lijepo si to napisao.
Postoji li neko regionalno žensko nogometno natjecanje?! Jel, koliko vidim, Sarajke dominiraju ligom i nemaju nekog poštenog konkurenta.
Koliko sam upoznat, nema... Ja mislim da je prvenstveno razlog zbog toga sto UEFA djeli pozicije u Ligi Prvaka za žene pobjednicima svoje nacionalne lige, tj. samo prvak ide dalje (samo najboljih 8 nacionalnih liga po UEFA koeficijentu imaju dva predstavnika) pa bi sa tom regionalnom ligom nastao problem upravo zbog toga, jer ako bi samo prvak te lige isao u Ligu Prvaka, mnogi nebi htjeli ucestvovati, jer bi liga bila dominirana od strane SFK 2000 (dominantni u svojoj ligi) i Mašinac Niš, sa Spartak Subotica koji je još konkurentan kod Srba, sa Krkom (Pomurje je jos konkurentan kod Slovenaca) i Osijekom (dominantni u svojoj ligi) koje bi zasigurno mogle konkurirati ovim dvijema ekipama, ali samo jedna od njih bi isla dalje, a do sada bi svi isli.

Iako u kvalifikacijama tri od ova cetiri predstavnika (BiH, Slovenija, Hrvatska i Srbija) uvijek zavrsi barem na drugoj poziciji (uvijek je barem jedan od njih prosao u sesnaestinu finala), a jedan najmanje k'o po pravilo zakaže, cim nam klubovi dodju u tu sesnaestinu finala dožive debakl. Tako npr. u 2009/10 SFK 2000 je izgubilo ukupnim rezultatom od 8-0 protiv Zvezda 2005 Perm (Rusija), a Mašinac 6-0 od Lyon. 2010/11 u sesnaestini, Mašinac gubi ukupnim rezultatom od 12-1 protiv Arsenala, a Krka 12-0 protiv Linköping (Švedska). U sezoni 2011/12, Osijek je izgubio ukupnim rezultatom od 11-0 protiv Göteborg (Švedska), dok ove sezone, 2012/13, u sesnaestini finala igraju SFK 2000 i Spartak Subotica. SFK 2000 je na domacem terenu izgubio 0-3 protiv Sparta Prague, Spartak Subotica je izgubio 0-1 protiv Göteborg.

Kada pogledam ove rezultate u sesnaestini finala Lige Prvaka za žene uocim da bi upravo ta regionalna liga bila nesto pozitivno, jer bi konkurentnost bila na vecem nivou, samim time bi se klubovi morali vise angazovati da postignu dobar rezultat i mozda nebi ispadali odmah u sesnaestini finala. Ali na drugu ruku, nebi volio da samo jedna ekipa ide u Ligu Prvaka iz te lige, cak ni dvije ne smatram dovoljnim, ali UEFA nebi dozvolila vise. Na drugu stranu, tu bi bili i finansijski problemi, jer je mnogo lakse putovati samo po sjevernoj i centralnoj Bosni, nego da sada moras ici u Niš, Osijek, Novo Mesto itd., a svi znamo kako je medijski/ljudski popracena Ženska liga, a samim time nema ni nekih sponzora. Situacija u Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji je najvjerovatnije malo bolja sto se tice finansija, ali sumnjam da je puno bolja.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 28 sep 2012, 22:49

Bravo za temu.

Nizozemska i Belgija od ove sezone imaju zajedničku ligu - BeNe liga, a najbolje momčadi iz tih država po plasmanu idu u LP, recimo najbolja nizozemska momčad završi na trećem mjestu, sa dvije belgijske ispred - ide u LP, oni i najbolja belgijska, tako da nema prepreka za regionalnu ligu u ženskom nogometu, bar što se tiče plasmana u europski kup.

klik OVDJE za više o BeNe ligi.
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 23:43

badblueboylivno je napisao/la:Bravo za temu.

Nizozemska i Belgija od ove sezone imaju zajedničku ligu - BeNe liga, a najbolje momčadi iz tih država po plasmanu idu u LP, recimo najbolja nizozemska momčad završi na trećem mjestu, sa dvije belgijske ispred - ide u LP, oni i najbolja belgijska, tako da nema prepreka za regionalnu ligu u ženskom nogometu, bar što se tiče plasmana u europski kup.

klik OVDJE za više o BeNe ligi.
A da, kako sam zaboravio na BeNe... Samo nisam bio upoznat sa formatom lige. Svidja mi se ovo da se prvo igra nacionalna liga i onda najbolje cetiri plasirane ekipe iz obije lige idu u zajednicku A ligu, a cetiri najgore plasirane idu u B ligu. Pa eto, kada bi se uopste razmisljalo o organizovanju te nase regionalne lige, trebalo bi ici na ovakav slican format kao kod BeNe, sa 12 ekipa, a moglo bi isto sa 8.

Primjer sa 12 klubova: po najbolje 3 ekipe bi dolazile iz dvije lige koje imaju najbolji koeficijent, tj. iz BiH i Srbije, po najbolje dvije ekipe iz trece i cetvrte lige po koeficijentu, tj. iz Hrvatske i Slovenije, a po jedna iz pete i seste lige po koeficijentu, tj. Crne Gore i eto jos jedne drzave tipa Makedonija ili sl ili dati Crnoj Gori dva mjesta. Kada bi bilo 8 ekipa, mogli bi po dvije iz BiH, Srbije i Slovenije, a po jedna iz Hrvatske i Crne Gore, ali kada bi isle samo po jedna ili dvije ekipe iz jedne drzave u tu regionalnu ligu, na neku ruku se gubi na takmicarskom duhu, jer ako si ti jedini iz svoje drzave u toj ligi, ti si vec onda osigurao kvalifikacije za ligu prvaka.

Ali kako god, ovo su samo pusta mastanja, mi u BiH se ne mozemo dogovoriti da organizujemo zajednicku Žensku ligu BiH, a kamoli nesto vise. Sto se tice regionalne, kvalitet bi zasigurno se povecao, a za nadati se da bi se i finansijski aspekt popravio tom ligom.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 07 okt 2012, 07:05

Prosli vikend, 29. i 30. septembar, je trebalo biti odigrano kompletno prvo kolo Prve Ženske fudbalske lige RS, no od tri utakmice odigrana je samo jedna i to ona izmedju Radnika (Bijeljina) i Proleter (Teslić). Zavrsila je pobjedom domacina od 4-0. Ostale dvije utakmice izmedju Banja Luka - Mladost (Novi Grad) i Leotar - Sloga (Petrovo) su odgođene (za ovaj drugi susret me i ne cudi uzimajuci udaljenost ova dva grada i finansije klubova). U prvom kolu FBiH koje se igralo 1. i 2. septembra isto tako je odgođen susret izmedju Salt City (Tuzla) i Čelik Zenica.

Radnik (Bijeljina) 4-0 Proleter (Teslić) (S. Tešnjak 33. i 69., J. Mlađenović 40. i V. Mičanović 67.)
Banja Luka - Mladost (Novi) ODGOĐENA
Leotar (Trebinje) - Sloga (Petrovo) ODGOĐENA

Sljedece kolo kako i Prve Ženske nogometne lige FBiH, tako i Prve Ženske fudbalske lige RS se igra 13. i 14. oktobra. Sastaju se:

3. kolo Prve Ženske nogometne lige FBiH; 13. i 14. oktobar
Mladost (Nević Polje) - Gradina (Srebrenik)
Salt City (Tuzla) - SFK 2000 (Sarajevo)
Čelik Zenica - Orahovica 74

Kod: Označi sve

SFK 2000  6 bodova +13
Mladost   3 boda   +16
Gradina   3 boda    -7
Salt City 3 boda    +5 (utakmica manje)
Čelik     0 bodova  -1 (utakmica manje)
Orahovica 0 bodova -26
2. kolo Prve Ženske fudbalske lige RS; 13. i 14. oktobar
Sloga (Petrovo) - Banja Luka
Radnik (Bijeljina) - Leotar (Trebinje)
Proleter (Teslić) - Mladost (Novi)

Kod: Označi sve

Radnik     3 boda    +4
Proleter   0 bodova  -4
Banja Luka - bez utakmica
Mladost    - bez utakmica
Leotar     - bez utakmica
Sloga      - bez utakmica

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la Devil » 08 okt 2012, 23:47

AnelZ je napisao/la:
dubrava je napisao/la:Lijepo si to napisao.
Postoji li neko regionalno žensko nogometno natjecanje?! Jel, koliko vidim, Sarajke dominiraju ligom i nemaju nekog poštenog konkurenta.
Koliko sam upoznat, nema... Ja mislim da je prvenstveno razlog zbog toga sto UEFA djeli pozicije u Ligi Prvaka za žene pobjednicima svoje nacionalne lige, tj. samo prvak ide dalje (samo najboljih 8 nacionalnih liga po UEFA koeficijentu imaju dva predstavnika) pa bi sa tom regionalnom ligom nastao problem upravo zbog toga, jer ako bi samo prvak te lige isao u Ligu Prvaka, mnogi nebi htjeli ucestvovati, jer bi liga bila dominirana od strane SFK 2000 (dominantni u svojoj ligi) i Mašinac Niš, sa Spartak Subotica koji je još konkurentan kod Srba, sa Krkom (Pomurje je jos konkurentan kod Slovenaca) i Osijekom (dominantni u svojoj ligi) koje bi zasigurno mogle konkurirati ovim dvijema ekipama, ali samo jedna od njih bi isla dalje, a do sada bi svi isli.

Iako u kvalifikacijama tri od ova cetiri predstavnika (BiH, Slovenija, Hrvatska i Srbija) uvijek zavrsi barem na drugoj poziciji (uvijek je barem jedan od njih prosao u sesnaestinu finala), a jedan najmanje k'o po pravilo zakaže, cim nam klubovi dodju u tu sesnaestinu finala dožive debakl. Tako npr. u 2009/10 SFK 2000 je izgubilo ukupnim rezultatom od 8-0 protiv Zvezda 2005 Perm (Rusija), a Mašinac 6-0 od Lyon. 2010/11 u sesnaestini, Mašinac gubi ukupnim rezultatom od 12-1 protiv Arsenala, a Krka 12-0 protiv Linköping (Švedska). U sezoni 2011/12, Osijek je izgubio ukupnim rezultatom od 11-0 protiv Göteborg (Švedska), dok ove sezone, 2012/13, u sesnaestini finala igraju SFK 2000 i Spartak Subotica. SFK 2000 je na domacem terenu izgubio 0-3 protiv Sparta Prague, Spartak Subotica je izgubio 0-1 protiv Göteborg.

Kada pogledam ove rezultate u sesnaestini finala Lige Prvaka za žene uocim da bi upravo ta regionalna liga bila nesto pozitivno, jer bi konkurentnost bila na vecem nivou, samim time bi se klubovi morali vise angazovati da postignu dobar rezultat i mozda nebi ispadali odmah u sesnaestini finala. Ali na drugu ruku, nebi volio da samo jedna ekipa ide u Ligu Prvaka iz te lige, cak ni dvije ne smatram dovoljnim, ali UEFA nebi dozvolila vise. Na drugu stranu, tu bi bili i finansijski problemi, jer je mnogo lakse putovati samo po sjevernoj i centralnoj Bosni, nego da sada moras ici u Niš, Osijek, Novo Mesto itd., a svi znamo kako je medijski/ljudski popracena Ženska liga, a samim time nema ni nekih sponzora. Situacija u Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji je najvjerovatnije malo bolja sto se tice finansija, ali sumnjam da je puno bolja.
Sve si to lepo napisao,samo da te ispravim u vezi Masinca.Trenutno su goli *urac od ekipe.Mi ih juce u sred Nisa dobili sa 5:0 u derbiju kola.Zvezda je od prosle sezone veoma jaka,vec u prvoj sezoni smo bili bara-bara sa Spartakom videcemo kako ce ove sezone biti.U svakom slucaju mnogo jaci od Masinca. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 09 okt 2012, 05:05

Pa dobro, vise sam pisao statisticki, posto samo povrsinski pratim lige, ali smatram da trebaju imati neku prisutnost u medijima i kod javnosti. Mislim, Mašinac od 1991 pa do danas osvoji 17 od 21 titulu, pa sam pretpostavio u tom trenutku da su poprilicno dominantni u ligi jos uvijek, ali se ponekad omakne, ali eto, fino je znati da se tradicija razbija, posto vidim da je Spartak dvije sezone zaredom osvojio ligu :). Ali reci da su goli *urac, a cetvrti na tabeli, nekako mi ne ide, iako vidim da prve tri ekipe (Spartak, CZ i Napredak) imaju mnogo bolju gol razliku (Spartak +50 u sedam utakmica i samo jedan primljen gol, respekt), pa pretpostavljam da fkt jesu mnogo oslabili.

Sretno vama, vise bi volio da CZ igra Žensku ligu šampiona nego Spartak :)

Avatar
maxuz baxuz
Postovi: 1100
Pridružen/a: 11 avg 2011, 19:51
Lokacija: Ispred kompjutera
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la maxuz baxuz » 09 okt 2012, 08:19

Naravno da bi bilo mnogo lakse osnovati regionalnu ligu za zene nego za muskarce bas zbog slabijeg pracenja od strane gledalaca, ali ja mislim da bi prvo trebalo osnovati jedinstvenu ligu u BiH prije nego se pocne razmisljati o regionalnoj ligi. Kao sto kazes samo jedan tim ide u evropsko takmicenje. Moje pitanju tu je: po kom pravilu se bira tim koji ce se takmiciti u evropi ako postoje dvije lige u jednoj drzavi? :roll: Prioritet mora biti jedinstvena liga!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 10 okt 2012, 05:44

maxuz baxuz je napisao/la:Naravno da bi bilo mnogo lakse osnovati regionalnu ligu za zene nego za muskarce bas zbog slabijeg pracenja od strane gledalaca, ali ja mislim da bi prvo trebalo osnovati jedinstvenu ligu u BiH prije nego se pocne razmisljati o regionalnoj ligi. Kao sto kazes samo jedan tim ide u evropsko takmicenje. Moje pitanju tu je: po kom pravilu se bira tim koji ce se takmiciti u evropi ako postoje dvije lige u jednoj drzavi? :roll: Prioritet mora biti jedinstvena liga!
Trebao si procitati prvi post u cijelosti. Naveo sam da se igra play-off, tj. dvije najbolje plasirane ekipe iz FBiH i najbolje plasirana ekipa iz RS se takmice. Ko bude prvi u toj grupi od tri ekipe (igra se na jednom stadionu) ide u kvalifikacije za Žensku ligu prvaka.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la Devil » 10 okt 2012, 15:03

AnelZ je napisao/la:Pa dobro, vise sam pisao statisticki, posto samo povrsinski pratim lige, ali smatram da trebaju imati neku prisutnost u medijima i kod javnosti. Mislim, Mašinac od 1991 pa do danas osvoji 17 od 21 titulu, pa sam pretpostavio u tom trenutku da su poprilicno dominantni u ligi jos uvijek, ali se ponekad omakne, ali eto, fino je znati da se tradicija razbija, posto vidim da je Spartak dvije sezone zaredom osvojio ligu :). Ali reci da su goli *urac, a cetvrti na tabeli, nekako mi ne ide, iako vidim da prve tri ekipe (Spartak, CZ i Napredak) imaju mnogo bolju gol razliku (Spartak +50 u sedam utakmica i samo jedan primljen gol, respekt), pa pretpostavljam da fkt jesu mnogo oslabili.

Sretno vama, vise bi volio da CZ igra Žensku ligu šampiona nego Spartak :)
Biti cetvrti u zenskom fudbalu u Srbiji nije nikako vredno respekta,jer zenska liga u Srbiji nije jaka nesta preterano pa da kazes da je uspeh.Da imamo 6-7 ekipa kvalitete Spartaka ili Zvezde to bi onda bilo nesta,ali biti cetvrti i pri tome ispusiti sa 5:0 od Zvezde u sred Nisa je sramno. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 10 okt 2012, 21:21

Vidim da drugi put ponavljas da ste ih neki dan u sred Niša pobjedili 5-0, a na stranici FSS-a pise da je Crvena Zvezda bila domacin, kome vjerovati :D :P

http://fss.rs/sr/takmicenja/prvazenskaLiga.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la Devil » 11 okt 2012, 23:26

AnelZ je napisao/la:Vidim da drugi put ponavljas da ste ih neki dan u sred Niša pobjedili 5-0, a na stranici FSS-a pise da je Crvena Zvezda bila domacin, kome vjerovati :D :P

http://fss.rs/sr/takmicenja/prvazenskaLiga.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Meni Jovana rece da su igrale u Nisu,verovatno sam je ja onda lose skapirao,a nisam ni pratio nesta narocito posto sam bio u Sarajevu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 13 okt 2012, 06:19

Ne mogu da vjerujem da skoro niko nije objavio da je jucer, ustvari prekjucer, 11.10. igrana uzvratna utakmica 1/16 finala Lige Prvaka za žene. Iako je SFK 2000 vec u prvoj utakmici na Koševu igranoj 27 Septembra izgubio 0-3 od Sparte Prag, smatram da to nije razlog da se ne prati dalje sta se desava u ovom takmicenju, pogotovo kada se zna da imamo ekipu koja se takmici, odnosno takmicila :roll:

Inace, cure su igrale u cetvrtak uzvratni susret 1/16 finala Lige Prvaka u Pragu na stadionu FK Viktorie. Ovo je inace drugi put u njihovoj dvanaestogodisnjoj historiji da su izborile 1/16 finala i to oba puta u zadnjih cetiri godina (prvi put 2009/10, dok su prosle godine bile veoma blizu, samo ih jedan gol djelio od toga). I ovu utakmicu su izgubile 3-0, sto znaci da su ispale ukupnim rezultatom od 6-0 od veoma respektabilnog protivnika. Primjetno je da je ženski fudbal tek u afirmaciji u nasoj drzavi i da definitivno treba pokusati ujediniti ligu tako da bude samo jedna na drzavnom nivou. No sigurno ni to nece biti dovoljno da se pobjede mnogo jaci protivnica kao sto je to Sparta Praga, ali barem bi se pokusavalo nesto da se uradi. Jedino je jos Spartak Subotica (Srbija) iz regije igrao 1/16 finala i to protiv Göteborg i izgubili su jos prije sedmicu sa ukupnim rezultatom 4-0.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 okt 2012, 11:32

Ženska nogometna liga FBiH - 3. kolo (13/14 oktobar)

Još uvijek se nije odigrala zaostala utakmica prvog kola, dok u trecem kolu se odigrala svega jedna utakmica od tri u kojem je postignut sljedeci rezultat:

Mladost 6-2 Gradina
Salt City - SFK Sarajevo (vjerovatno odgođena)
Čelik - Orahovica 74 (vjerovatno odgođena)

Tabela

Kod: Označi sve

1. SFK 2000  6 (gol razlika +13; 2 utakmice)
2. Mladost   3 (gol razlika +18; 2 utakmice)
3. Salt City 3 (gol razlika  +4; 2 utakmice)
4. Čelik     3 (gol razlika   0; 2 utakmice)
5. Gradina   3 (gol razlika  -7; 2 utakmice)
6. Orahovica 0 (gol razlika +26; 2 utakmice)
Ženska fudbalska liga RS - 2. kolo(13/14 oktobar)

Dvije zaostale utakmice prvog kola jos uvijek nisu odigrane, dok su sve tri utakmice drugog kola odigrane (jedna utakmica sluzbenik rezultatom), a postignuti su sljedeći rezultati:

Sloga 0-16 Banja Luka
Radnik 3-0 Leotar (službeni rezultat)
Proleter 0-5 Mladost

Tabela:

Kod: Označi sve

1. Radnik     6 (gol razlika  +7; 2 utakmice)
2. Banja Luka 3 (gol razlika +16; 1 utakmica)
3. Mladost    3 (gol razlika  +5; 1 utakmica)
4. Leotar     0 (gol razlika  -3; 1 utakmica)
5. Proleter   0 (gol razlika  -9; 2 utakmice)
6. Sloga      0 (gol razlika -16; 1 utakmica)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 29 nov 2012, 13:53

Posto je trebala biti gotova jesenja polusezona, donosim vam rezultate i stanje na tabeli. Kazem trebala, posto na stranici saveza Federacije nije upisano 5. posljednje kolo, pa nisam bas upucne jeli uopste odigrano + ima jedna zaostala utakmica iz treceg kola. Isto tako, u RS-u ima jedna zaostala utakmica iz cetvrtog kola.

Ženska nogometna liga FBiH

Kao sto je bilo ocekivano, SFK 2000 poprilicno dominira, iako trenutno nisu prvi na tablici (zbog utakmice manje), ali djevojke jos nisu primile ni gola. Peto kolo se navodno trebalo odigrati 03/04.11.2012. ali rezultati nisu upisani na stranici saveza FBiH, pa ako neko zna, neka napise. Isto tako, fali i zaostala utakmica treceg kola izmedju Salt City - SFK 2000

4. kolo (27/28.10.2012.)

Gradina 8-1 Orahovica 74
SFK 2000 7-0 Čelik
Mladost 5-0 Salt City

slika

Ženska fudbalska liga RS

Kao i ocekivano, ŽFK Banja Luka dominira, bez izgubljene utakmice i sa gol razlikom 39-2. Ovdje samo fali jedna utakmica koja je bila odgodjena i to ona izmedju Proleter Teslić - Sloga Petrovo.

5. kolo (04.11.2012.)

Mladost 2-1 Leotar
Sloga 0-12 Radnik
Banja Luka 3-0 Proleter (sluzbeni rezultat)

slika

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 29 nov 2012, 14:59

AnelZ je napisao/la:Peto kolo se navodno trebalo odigrati 03/04.11.2012. ali rezultati nisu upisani na stranici saveza FBiH, pa ako neko zna, neka napise. Isto tako, fali i zaostala utakmica treceg kola izmedju Salt City - SFK 2000
Našao sam ti ovo:

5. kolo

Gradina - Salt City 6-1
Čelik - Mladost 0-2
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 03 dec 2012, 21:19

badblueboylivno je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Peto kolo se navodno trebalo odigrati 03/04.11.2012. ali rezultati nisu upisani na stranici saveza FBiH, pa ako neko zna, neka napise. Isto tako, fali i zaostala utakmica treceg kola izmedju Salt City - SFK 2000
Našao sam ti ovo:

5. kolo

Gradina - Salt City 6-1
Čelik - Mladost 0-2
Hvala, nakon sto sam ih apelirao isti dan kada si ovo postavio (poslao mail), popunili su nedostajuce podatke na stranici NSFBiH.

http://www.nsfbih.ba/stranica/enska-nogometna-liga" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
arhimed89
Postovi: 1146
Pridružen/a: 03 dec 2012, 16:35
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la arhimed89 » 10 dec 2012, 13:58

Da malo predstavimo jednog od takmicara
https://www.facebook.com/pages/%C5%BDNK ... 90?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Orahovica 74
Klub igra na stadionu Barice u Donjoj Orahovici(mjesna zajednica od 6000 stanovnika otprilike na opstini Gracanica)
Za sad je sve na veoma amaterskom nivou ali svakako da su ljudi iz Orahovice ponosni na ovaj klub jer je to jedan od 6 u cijeloj Federaciji ako se ne varam.Formiran je prije nekoliko mjeseci i na pocetku ih je vodio Damir Ostrakovic,inace lokalni sudija koji sudi u nizerangiranim takmicenjima.Nakon par mjeseci sada ih je preuzeo da trenira Nermin Karic,inace bivsi igrac Radnickog iz Lukavca.

Klub trenutno nema zapazene rezultate i u blizoj proslosti sam pogledao utakmicu ZNK Orahovica kad je gostovala Ekipa iz Sarajeva.Mlade dame iz sarajeva ne samo sto su nadigrale nego su totalno demolirale nase djevojke i razlika u kvaliteti je i vise nego ocigledna..Nase su izgledale smijesno :mrgreen: Iz nekih prica sa kontrolorom tog susreta uspjeo sam saznati da je budzet SFK 2000 sarajevo oko 200 000 eura tog ovaj mali klub iz orahovice i nema budzeta fakticki i mislim da to sve finansira sam trener Nermin Karic,jer drugog vida finaniranja sigurno nema s obzirom da je Mjesni budzet smijesan.

Takodje osim ovog kluba na podrucju Donje orahovice egzistira i FK Orahovica 74..to je muski tim sa ne bas zapazenim rezultatima,,u narednom periodu cu ubacivati slike i javljati novosti u vezi ovog kluba :mrgreen:
Edin Dzeko..Amel Tuka..Mirza Teletovic..Asmir Begovic..Vedad Ibisevic..Emir Spahic..Muhamed Besic..Sabahudin Delalić..

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna/fudbalska liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 10 dec 2012, 19:35

arhimed89 je napisao/la:Klub trenutno nema zapazene rezultate i u blizoj proslosti sam pogledao utakmicu ZNK Orahovica kad je gostovala Ekipa iz Sarajeva.Mlade dame iz sarajeva ne samo sto su nadigrale nego su totalno demolirale nase djevojke i razlika u kvaliteti je i vise nego ocigledna..Nase su izgledale smijesno :mrgreen: Iz nekih prica sa kontrolorom tog susreta uspjeo sam saznati da je budzet SFK 2000 sarajevo oko 200 000 eura tog ovaj mali klub iz orahovice i nema budzeta fakticki i mislim da to sve finansira sam trener Nermin Karic,jer drugog vida finaniranja sigurno nema s obzirom da je Mjesni budzet smijesan.
Pa dobro, sasvim ocekivano. Djevojke iz SFK 2000 Sarajevo zadnje tri godine igraju veoma dobro, cak dva puta su bile medju 32 ekipe koje su izborile Prvi krug ženske lige šampiona, tj. "sesnaestina"-finale. Za budzet nisam upoznat, ali vrlo je moguce i siguran sam da bi popularizacijom ovog sporta barem u Sarajevu klub mnogo profitirao jer imaju neke rezultate sa kojima bi mogli privuci sponzore. No vidjecemo iduce godine kakvo ce biti stanje, kako u ligi, tako i u tom klubu. Spajanje lige FBiH i RS bi bio prvi korak ka barem nekom pokusaju popularizacije ženskog nogometa u nasoj drzavi.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.