Ženska Premijer Liga BiH

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 24 sep 2014, 12:24

Parovi 1. kola Kupa
slika
Čak 16 klubova, lijepo je vidjeti ekspanziju. :thumbup:
Hayley <3

Avatar
Al pashino
Postovi: 73
Pridružen/a: 10 okt 2008, 17:25
Lokacija: Rajvosa
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Al pashino » 24 mar 2015, 14:07

ovo svi prestali pratiti ,a zene igraju u 16
www.facebook.com/pirotehniksarajevo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 31 mar 2015, 06:04

Al pashino je napisao/la:ovo svi prestali pratiti ,a zene igraju u 16
A nije da ih je puno ljudi pratilo intenzivno, mozda 4-5 osoba na ovom forumu...

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 18 apr 2015, 22:53

Čini se da je osnovan i ŽNK u Livnu, ŽNK Troglav. Svaka čast :tokralju: :tokralju: onom tko je pokrenuo stvar, nadam se da će biti zainteresiranih cura za najvažniju sporednu stvar na svijetu. https://www.facebook.com/pages/%C5%BDNK ... 6591225507" onclick="window.open(this.href);return false;
Hayley <3

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la JoeCelt » 20 maj 2015, 19:02

Finale KUP BiH ŽENE SFK2000 14-0 ŽN/FK Mostar :facepalm:
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 maj 2015, 02:07

U revanšu u Mostaru su pobjedili 0-12 tako da su u finalu pobjedili ukupnim rezultatom 26-0. Čestitke SFK na dvanaestom osvojenom kupu :)

Također, SFK je trinaesti put zaredom uzeo titulu prvakinja BiH. Čestitam i nadam se da će nas časno predstaviti u Ligi Prvaka.
http://sport.033.com/foto-sfk-2000-se-z ... g-perioda/

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la bambus » 26 maj 2015, 00:07

Ove ko da su gusku postavili na gol jbt pa sta je ovo,kakve su ovo intervencije..Smijesno :lol: :lol:
!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 04 jul 2015, 15:13

SFK 2000 sluzbeno postao dio FK Sarajevo. Za mene i ne bas najbolji potez, ali znam da ce sada imati mnogo vecu podrsku kada je rijec organizacija, infrastruktura i finansije.

Inace, evo grupe za kvalifikacije za Ligu Prvaka:

Grupa A

Konak Belediyespor (Tur)
SFK 2000 (BiH) - domacin
FC Minsk (Blr)
Vllaznia (Alb)

Vec smo jednom igrali protiv Konaka prije dvije godine kada su nas ostavile bez plasmana u glavni zrijeb Lige Prvaka gdje su nas pobjedile 2-1. Nakon toga su stigle do 1/8 finale tako sto su prosli Poljakinje u round of 32 dok su npr. nas Poljakinje prosle sezone izbacili u kvalifikacijama tako sto su nas pobjedile 3-0 te su one ispale odmah u round of 32 protiv Glasgow City rezultatom 3-2; Glasgow City je onda u narednom kolu izbacio Zurich ukupnim rezultatom 5-4 (koji je izbacio Konak i FC Minsk te iste sezone) te su ispali tek u cetvrt-finalu protiv finaliste Paris ukupnim rezultatom 7-0.

Grupa uopste nije bezazlena i djevojke moraju dobro zapeti ukoliko zele da prodju dalje. Albanski predstavnik ce biti tu za popravljanje razlike samo sto se u zensom fudbalu stvari mogu promjeniti preko jedne sezone kao sto je bio slucaj sa Turkinjama gdje su i one do prije 3-4 sezone bile vecinom kanta za nabijanje i pozeljan protivnik dok sada je bolje ih izbjeci.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Odg: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la hilmo » 04 jul 2015, 16:29

@anelZ
Zašto misliš da nije dobar potez?

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 04 jul 2015, 19:31

Zato sto smatram da su trebali ostati sarajevski klub te traziti podrsku od sva tri sarajevska kluba, a ne da se prikljanjaju bilo kojem od njih. Da budu projekat grada, a ne jednog FK u istom. Prije nekoliko godina sam se nadao da bi mogli postati dio FK Željezničara, ali sam shvatio da to nije najbolji potez za SFK. Ovako gube poprilican potencijal kada je rijec podrska i postaju neinteresantni za pola grada pogotovo kada pocnu novoizmisljeni nadimci za djevojke kao sto ce biti "bordo djevojke" i sl. gdje ce samo dodatno izrevoltirati drugu polovinu grada. Do sada su bile jednostavno sarajevske djevojke... Ja sam tu iznimka jer cu ih i dalje pratiti iako navijam za Željezničar jer zelim da vidim razvoj zenskog fudbala u BiH i pridonositi istom.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la Pappy » 04 jul 2015, 20:58

Tako nešto sam i ja mislio. I još samo da dodam. Ne bih volio da sada krene prepucavanje preko leđa ovih djevojaka. Ove djevojke su same, uz mizernu pomoć ostalih pravile značajne rezultate, i ne bih sada volio da ih neki koriste u ličnu promociju.

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 325
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la TETRAPAK » 05 jul 2015, 19:28

Da su imale kakvu podrsku grada ili klubova iz grada do sada ja bi i razumio. Ali nisu, niti bi je ikad i dobile. Ovo je jedini nacin da klub dignu na novi nivo. Ako se ovo odradi kako treba kroz nase SD moglo bi kroz neko vrijeme i vise ljudi da ih prati.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 06 jul 2015, 13:22

TETRAPAK je napisao/la:Da su imale kakvu podrsku grada ili klubova iz grada do sada ja bi i razumio. Ali nisu, niti bi je ikad i dobile. Ovo je jedini nacin da klub dignu na novi nivo. Ako se ovo odradi kako treba kroz nase SD moglo bi kroz neko vrijeme i vise ljudi da ih prati.
Djevojke su vec imali zapazene rezultate za nase prilike i opet posjete nije bilo. Ako ce ljudi poceti pratiti djevojke samo zato sto su sada dio te porodice, ne vidim svrhu? Pa ti ljudi onda ne dolaze zbog fudbala ili djevojaka vec samo da se hvale kako SD Sarajevo ima klub i u zenskoj ligi prvaka. Barem neko moje misljenje. Ali slazem se da ce imati bolje uslove, no isto tako smatram da su se same trebale boriti za iste jer je bilo mogucnosti. Drago mi je da ce ovo sa sobom povuci vece medijsko pokrivanje djevojaka. Nadam se da ce BHT (ili bilo koja druga BiH TV kuca) jednom shvatiti da se igra i zenski fudbal pa prenositi koju utakmicu, pogotovo jer se kvalifikacije veoma cesto igraju u Sarajevu, a djevojke su vec prolazile u Round of 32 tako da je sasvim ocekivano da mogu opet ostvariti taj uspjeh.

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 325
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la TETRAPAK » 07 jul 2015, 10:56

Pa logicno je da cemo pratiti ako je nas klub. Mene licno ne interesuju ni malo neke RK ni KK Bosne, samo Sarajevo. I repku nam gledam samo na TV. Shvatam ja tebe sta pricas, ali muski klubovi sa navijacima koji su propraceni puno vise od njih ne mogu do para. One jos teze bez neceg ovakvog.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 08 jul 2015, 04:02

TETRAPAK je napisao/la:Pa logicno je da cemo pratiti ako je nas klub. Mene licno ne interesuju ni malo neke RK ni KK Bosne, samo Sarajevo. I repku nam gledam samo na TV. Shvatam ja tebe sta pricas, ali muski klubovi sa navijacima koji su propraceni puno vise od njih ne mogu do para. One jos teze bez neceg ovakvog.
Pa vidis, razlikujemo se u ideologiji. Ja pratim fudbal (ruku na srce, za sada prvenstveno samo u Evropi kada je rijec o ostalim klubovima iz Sarajeva iako znam nekad i ligaske utakmice otici pogledati), pa ko god igrao. Ali navijam samo za Željezničar. Nije mi potrebno da neko bude dio kluba za koji navijam da odem isti pratiti. Ako sam vec u mogucnosti da placam te karte (a vjerujem da ima takvih osoba na ovom forumu) onda sam duzan da pomazem opcenito sportu u Sarajevu, a ne samo jednom klubu. Bolje mi bude na tim utakmicama nego u 'Štrosi'. Ponekad idem gledati i klupski rukomet i kosarsku. Razlog zasto ne pratim seniorske reprezentacije jeste trenutno zbog pretjerane potraznje kada je rijec o svim sportovima gdje vidim da ce vec sve karte biti kupljene tako da je svejedno da li sam ja u pitanju ili neko drugi (ne zelim da se borim za ulaznice). Jedan sam od rijetkih koji odlazi na sve utakmice U17, U19 i U21 fudbalske reprezentacije BiH (muske i zenske) kada igraju u Sarajevu, ponekad i druge sportove za ove mladje uzraste cisto da pruzim podrsku jer smatram da je to moja obaveza kao gradjanina ovog grada. Znalo nas je na U17 utakmici zenske reprezentacije da bude bukvalno 30-40 na istoku Koševa. Sve osobe koje sada odjednom pocnu pratiti SFK 2000 cu licno smatrati licemjerima iako znam da moje misljenje tu nije relevantno iako sam uz te djevojke jos od 2011.

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la JoeCelt » 11 jul 2015, 21:01

Volim SFK - dokumentarni film (19.6.2015) :thumbup:
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 10 avg 2015, 23:01

Press konferencija SFK 2000 pred kvalifikacije za Ligu Prvaka. Cak i moj Zeljo se moze ugledati na njih i dobro se postiditi, a imaju visestruko veci budzet. Druga je stvar sto nasi novinari ih nisu dovoljno ispratili i to ide na njihov obraz.

slika

slika

slika

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la hilmo » 10 avg 2015, 23:07

@anelZ
Pošto vidim da mnogo pratiš ženski nogomet, ja te pozivam da na temi koja je predviđena za SFK 2000 na podforumu FK Sarajevo napišeš svoje mišljenje o svemu, i ako si navijač Željezničara. Pretpostavljam da kod nekih neće naići an odobravanje ali kod većine hoće.
I aBd, i ako do sad nisam i ja ću u nedjelju biti na Otoki, na toj zadnjoj utakmici, na ove ranije ne mogu radi obaveza. Djevojke treba podržati.

A što se tiče ove press konferencije, ovo su sitnice preko kojih u svijet šalješ sliku o klubu, lijepo je ovo vidjeti i nadati se da će se svi naši sportski klubovi i po ovom pitanju malo profesionalnije ponašati.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la AnelZ » 11 avg 2015, 03:35

Moram biti iskren i reci da u posljednje dvije godine (sezone 2013-14 i 2014-15) sam ih mnogo manje pratio (kao i reprezentacije BiH u zenskom fudbalu) nego dvije sezone prije toga kada sam poceo da intenzivnije pratim i druge sfere fudbala osim seniorskog muskog. Razlog je AIESEC kojem sam se pravo puno posvetio. Posljednja dva ljeta sam im samo ispratio nastup u Ligi Prvaka pa nisam dovoljno adekvatan da dajem svoj sud o samoj ekipi no organizacija im je uvijek bila na visokom nivou (kada znas u kakvom ambijentu i uslovima rade) i to moram pohvaliti jer sam to upratio posto volim taj aspek fudbala (event management). Nisam ni znao da imate temu za djevojke na vasem podforumu pa mozda i nekada navratim. Ove sezone definitivno ponovo planiram da ih mnogo bolje ispratim i u Premijer ligi :)

Zao mi je sto ovo ljeto ne mogu biti na njihovim utakmicama kvalifikacija lige prvaka posto sam trenutno u Belgiji, a zaista bi volio. Posto vidim da ides na posljednju utakmicu kada igramo protiv Turkinja, to ce biti ubjedljivo najjaca utakmica nase kvalifikacione grupe i zaista se nadam da ce djevojke biti u mogucnosti da se izbore sa njima jer prije dvije godine nas je gol u 84' koji smo primili protiv njih izbacio iz daljnje borbe za kvalifikaciju u Round of 32. Turkinje su od ekipe iz cetvrtog (najslabijeg) sesira u 2013-14 sezoni (kada smo ih mi izvukli dok je SFK bio u prvom jakosnom sesiru i ispostavilo se da su Turci te sezone odlucili uloziti veliki novac u zenski fudbal zbog cega su nase djevojke izgubile protiv njih) presli u prvi sesir u sezoni 2015-16 kada je rijec o kvalifikacijama. U sezoni 2014-15 im je malo falilo da budu takodjer u prvom jakosnom sesiru (znaci malo falilo da iz posljednjeg jakosnog sesira predju u najjaci u samo jednoj sezoni kada su rijec o kvalifikacijama) no zavrsili su kao druga ekipa u drugom jakosnom sesiru. Oni su zapravo razlog zasto je SFK 2000 ispao iz prvog jakosnog sesira u drugi jakosni sesir u kvalifikacijama za ovu sezonu. Prije te 2013-14 sezone su Turkinje bile relativno pozeljan protivnik u kvalifikacijama jer su igrale stvarno lose no sa ulaganjima se u jednoj sezoni moze puno promjeniti u zenskom fudbalu. Konak trenutno ima 10 reprezentativki Turske u svojoj ekipi od cega ih je 7 veoma cesto u prvoj postavi dok Atasehir (ekipa sa kojom se vec tri sezone Konak bori za prvaka Turske) ima 7 reprezentativki (od cega 3 cesto u prvoj postavi) od ukupno 21 djevojaka sto znaci da njihove igracice cine okosnicu zenske fudbalske reprezentacije Turske. No najveca prijetnja dolazi od strane Rumunke Cosmina Dușa koja je prosle sezone u Prvoj zenskoj ligi Turske zabijala skoro po dva gola po utakmici (kao i dvije sezone prije toga). SFK ima 7-8 reprezentativki (od 20-21 pozvanih djevojaka) od cega 4-5 cesto u prvoj postavi reprezentacije.

Valjda budu neki izvjestaji ili sl. pa da mogu pohvatati sta se desavalo na utakmici/ama :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska Premijer Liga BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 19 avg 2015, 23:56

Prva liga FBiH za žene, 2015./2016.

skupina Jug
ŽHNK Čapljina
ŽNK Iskra Bugojno*
ŽNK Rosa Brandis Travnik
ŽNK Sloga Bosanska Otoka*
ŽNK Sloga Ljubuški*
ŽNK Široki Brijeg*
ŽNK Tomislav Tomislavgrad*
ŽNK Željezničar 2011 Bosanska Krupa*

skupina Sjever
ŽNK Borac Jelah
ŽNK Čelik Zenica
ŽNK Fortuna Živinice
ŽNK Libero Goražde*
ŽNK Ozren Semizovac
ŽNK Salt City Tuzla
ŽNK Zvijezda Gradačac

Sedam novih klubova (*), nema Orahovice, Mostar je lani bio prvak i ušao u Premijer ligu, a iz iste je ispao Čelik. Veliki rast broja ženskih klubova, ima ih još, ali prije će s krenuti s omladinskim kategorijama (vjerujem i moj Troglav).
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.