Enis Nadarević

Odgovori
kaurma
Postovi: 29
Pridružen/a: 16 nov 2011, 23:29
Kontakt:

Enis Nadarević

Post Postao/la kaurma » 18 jan 2013, 11:06

Naime, nogometaš koji je ovaj prelazni rok iz Varesea prešao u Genovu, radi se o igraču koji igra na lijevom krilu, dugo godina, igrao u talijanskim nižim rangovima, ima 25 godina. Eh sad, tema je napravljena, čisto da se malo bolje upoznamo sa ovim potencijalnim reprezentativcem, da li ga je netko možda upratio, o kakvom se igraču radi, da li će imati neki povoljan status u Genovi s obzirom da mu je konkurencija na lijevom krilu u Genovi Vargas (i Antonelli ponekad odigra na krilu), po meni definitivno bi mogao da bude drugi izbor na toj poziciji i naravno najbitnije za nas, da li će ovaj igrač uspjeti da se izbori u reprezentaciji za svoju poziciju, s obzirom da je lijeva strana rezervisana sa Salihovića i Lulića ??? Eto, vaše cijenjeno mišljenje :) ;) ?

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la grgr » 18 jan 2013, 11:43

Svaki igrac koji i trenira sa ekipom u Italijanskoj prvog ligi mora imati mjesta u reprezentacija a pri tome ne mislim na prvih 11 nego da mora biti na klupi jednostavno je tako bez obzira kolko opcija na klupi imali za te pozicije ne moze bit kvaliteniji igrac iz turske ili PL od takvog igraca niti mu treba uzimat mjesto. Nadam se da nece bit nikakvih problema sa papirima ako eventualno trebaju ako ovaj momak dobije poziv. Svakako klupa bi dobila na sirini i kvalitetu....

ciza
Postovi: 1603
Pridružen/a: 19 okt 2012, 18:23
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la ciza » 18 jan 2013, 11:51

treba nam svaki igrac,jer jedna povreda promjeni sve,a jos kad bi se nametnuo i dobijao koliko toliko prostora bilo bi odlicno,al za njega nakad nisam cuo do neki dan,al dobro je da se pojavi

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la ASD » 18 jan 2013, 11:58

grgr je napisao/la:Svaki igrac koji i trenira sa ekipom u Italijanskoj prvog ligi mora imati mjesta u reprezentacija a pri tome ne mislim na prvih 11 nego da mora biti na klupi jednostavno je tako bez obzira kolko opcija na klupi imali za te pozicije ne moze bit kvaliteniji igrac iz turske ili PL od takvog igraca niti mu treba uzimat mjesto. Nadam se da nece bit nikakvih problema sa papirima ako eventualno trebaju ako ovaj momak dobije poziv. Svakako klupa bi dobila na sirini i kvalitetu....
Ne slazem se.
Italijanska liga jeste kvalitetnija od Turske Lige ali smatram da igraci koji igraju u Turskoj Ligi trebaju imati prednost u odnosu na one koji ne igraju u Italijanskoj Ligi.
Zasto to mislim?
Iz jednostavnog razloga, ukoliko igrac ne igra u tom klubu to znaci da on nije doboljno kvalitetan za tog kluba pa smatram da treba prvo promijeniti sredinu pa naci klub svojih kvaliteta i ukoliko je taj klub prihvatljiv selektoru neka ga zove u tim da ga proba na nekoj prijateljskoj utakmici pa ukoliko se i tu pokaze onda ga zvati i na takmicarske utakmice.

MrAmani96
Postovi: 652
Pridružen/a: 12 avg 2011, 16:11
Lokacija: Rødovre
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la MrAmani96 » 18 jan 2013, 11:59

slika
Na slici: Enis Nadarevic

Osobni podaci:

Puno ime: Enis Nadarević
Datum rođenja: 19. srpanj 1987 (25 godina)
Mjesto rođenja: Bihać, Jugoslavija
Visina: 1,84 m
Pozicija: Napadač

Klupske informacije:

Trenutni klub: Genoa

Seniorska karijera:

Godina: 2008-2013 Klub: Varese Nastupi: 66 Golovi: (3)
Godina: 2008-2010 Klub: A.S.D. Sanvitese (pozajmica) Nastupi: 56 Golovi: (30)
Godina: 2013- Klub: Genoa Nastupi: 0 Golovi: (0)


Enis Nadarević (rođen 19. srpanj 1987) je bosanski fudbaler koji igra profesionalni fudbal za Genoa kao napadač ili krilo.

Rođen je u Bihaću u Jugoslaviji. Nadarević je kao mlad otišao u Italiji u 2005. godini. Potpisao je profesionalni ugovor sa A.S. Varese 1910 ali nije bio u mogućnosti da igra zbog ograničenja na ne-europski igrača u Seriji B. Bio je na pozajmicu od 2009. do 2010. godine u Seriji D kod A.S.D. Sanvitese. Kasnije je talijanski sud dao dozvol da igra u Seriji B. Nadarević je imao debi u utakmici protiv Siena na 18. decembar 2010.

MrAmani96
Postovi: 652
Pridružen/a: 12 avg 2011, 16:11
Lokacija: Rødovre
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la MrAmani96 » 18 jan 2013, 12:12

Gol Enisa Nadarevića za Varese protiv Piacenza:


[youtube][/youtube]

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la bhsport » 18 jan 2013, 13:23

Treba ga pozvati odmah protiv Slovenije, bolji od ajdukovca Vrsketa i Ibrice od splita, a na krilima smo svakako tanki.
Taman novi krajisnik mjesto Ibrice.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
valterboy
Postovi: 443
Pridružen/a: 05 avg 2012, 23:38
Lokacija: Canada
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la valterboy » 18 jan 2013, 14:57

[youtube][/youtube]

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la Goalgetter » 18 jan 2013, 15:04

Mogao je on i u Bundesligi zavrsiti, neki klubovi su bili zainteresovani za njega ;) . Genoa je dobar izbor, iako dosada igraju jako lose, 18ti su na tabeli.

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la Adi_Zepce » 18 jan 2013, 15:11

Iskreno se nadam ce uskoro dobiti poziv u repku.Nemamo mnogo igraca u ligama 5-ice i svako k'o u njima igra zasluzuje poziv Susica ;)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
zgembo89
Postovi: 4927
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la zgembo89 » 18 jan 2013, 15:21

Zasluzuje poziv,jer cim igr u seriji A siguran sam da nije losiji od Svrake,Sesara ili Avdije Vrsajevica,ili mozda Ibricica..

Avatar
Rockefeller
Postovi: 1949
Pridružen/a: 20 dec 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la Rockefeller » 18 jan 2013, 16:09

Svaka mu cast. Ovaj momak je prioritet za repku. Odlicno, sada imamo tri (jako dobra) krilna igraca. Znate zasto zagrada.. do juce samo jednog. :D

Avatar
_karabaja_
Postovi: 971
Pridružen/a: 10 jul 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la _karabaja_ » 18 jan 2013, 16:38

Sigurno ima mjesto medju 20-ak igraca koliko Susic poziva, a definitivno ima bolji centarsut od Lulica i relativno je mlad.
Kad bi kako zamijenili Ibricica, Svraku i Sesara sa ovakvim igracima dobili bi ono sto fali ovoj reprezentaciji, sirinu.
'66 WAS A GREAT YEAR FOR ENGLISH FOOTBALL. ERIC WAS BORN.

Avatar
htcxone
Postovi: 618
Pridružen/a: 16 jan 2013, 14:26
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la htcxone » 18 jan 2013, 17:09

enis je moj klupski kolega bio :)
ssvo znanje je pokupio u F.K. KORANA Tržac, kod trenera Izeta Račića, u generaciji koja je dva puta se prošetala ligom... (omladinskom)... bile je to super ekipa puno talenata dvojica su uspjela napraviti karijere.
nakon toga prelazi u Krajinu Cazin i ostalo znate,
ljevak je strašno brz i jak u duelu, odlično se gradi i ima extra centaršut... zasto je dosao sa 25 i seriju A?
dolazi iz jedne obične Krajiške porodice a u Krajini pored "babinih" sinova nije bas lahko dobiti priliku, on je dobio, ali bez menadžera i ostalih zavrzlama nije se moglo drugačije nego preko švice :)
sva sreca njegovo znanje i talenat su uspjeli da dođđu na vidjelo

sjećam se kad smo igrali protiv jedinstva, ja bio bolestan pa stajao sa strane govori trener jedinstva nakon sto je gradio loptu a dvojica mu na leđima (imao tad 17 god) BIT ĆE OVO STRAŠNA IGRAČINA!
I ETO :)
31 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

kupajte se u smradu titula koje niste osvojili!

31 31 31 31 31 31 31

Avatar
floyd
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 feb 2011, 13:44
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la floyd » 18 jan 2013, 17:46

Sto se mene tice, moze odmah u prvih 11 umjesto Lulica. Lulic je katastrofa jos od rumuna.

BH430
Postovi: 336
Pridružen/a: 19 feb 2012, 22:38
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la BH430 » 18 jan 2013, 17:59

floyd je napisao/la:Sto se mene tice, moze odmah u prvih 11 umjesto Lulica. Lulic je katastrofa jos od rumuna.
Lulic jest u slaboj formi trenutno ali ovaj Nadarevic nije ni do koljena Lulicu

Edol
Postovi: 874
Pridružen/a: 05 feb 2012, 13:13
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la Edol » 18 jan 2013, 18:27

Čuo sam još poodavno nekih jako dobrih stvari o Nadareviću od ljudi koji su ga gledali, i ranije su se interesovali neki prvoligaši ali Varese je držao visoku cijenu. Mislim da se o njemu moralo razmisliti i ranije. Valjda je to i ta uloga menadžera, Zahirović se progurao iz ruske 2. do prvog tima a ovaj bio zapažen u drugoj talijanskoj pa ništa.

A kod nas izgleda jednostavno ne postoji neko da prati igrače. Isključivo se oslanjamo na transfere odnosno klubove u kojima neko igra i to nam je isključivi pokazatelj kvaliteta. O Nadareviću se dosad nije pisalo više od jednog članka godišnje, napravi transfer i odmah se traži njegov poziv. Pa **** ga, nije on ništa bio prije dvije sedmice slabiji igrač, gdje su bili ljudi iz Saveza da ga ranije primijete?! Jok, isključivo se gledaju transferi i to je to. Još je sve donekle shvatljivo kad se radi o drugoj ligi, pretpostavljam da je nešto teže doći i do prijenosa ako je već nemoguće otići i pogledati. Ali recimo jedan Denni Avdić igra u Zwolleu koji se može pogledati i na Sport Klubu, a da ne pričam o streamovima, isto važi i za Dumića u Brondbyju, dakle igrači koje se mogu pratiti iz fotelje da se ne mrdne guzicom.
Da sutra Avdić ili Dumić pređu u neku ekipu iz liga petice, odmah eto ga u reprezentaciji a da ga selektor nije vidio u životu ni preko ekrana. Da ne pričam o našoj ligi, imamo preko stotinu naših igrača u ligi, pa možda od stotinu se jedan nađe da popuni klupu, i dobro je. Al' dobro...

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la zizu1991 » 18 jan 2013, 18:35

Upravo tako, mi čekamo transfer kao ovjeru kvalitete nekoga igrača.
Nešto žestoko treba da se mijenja u principu rada našega Saveza.
Na ovog momka je @gringo upućivao ima više od pola godine, kada je postavljao linkove za praćenje njegovoga nastupa i hvalio ga.

Ja sam također pratio neke utakmice, i pokazao se veoma dobrim, no u nas, nažalost, ako ne igraš u kvalitetnoj ekipi, vrhunskoj, bez obzira u kakvoj si formi, ne možeš da dopužeš do nekih kombinacija za " A " vrstu.
Evo ovoga momka, Halilovića, niko ga nije zvao, niti pozivao od naših dok se nije probio, dok nije " izvikan " od svjetskih medija kao veliki talent, i tako je bezbroj slučajeva, nažalost.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la viKK » 18 jan 2013, 18:51

zizu1991 je napisao/la:Upravo tako, mi čekamo transfer kao ovjeru kvalitete nekoga igrača.
Nešto žestoko treba da se mijenja u principu rada našega Saveza.
Na ovog momka je @gringo upućivao ima više od pola godine, kada je postavljao linkove za praćenje njegovoga nastupa i hvalio ga.

Ja sam također pratio neke utakmice, i pokazao se veoma dobrim, no u nas, nažalost, ako ne igraš u kvalitetnoj ekipi, vrhunskoj, bez obzira u kakvoj si formi, ne možeš da dopužeš do nekih kombinacija za " A " vrstu.
Evo ovoga momka, Halilovića, niko ga nije zvao, niti pozivao od naših dok se nije probio, dok nije " izvikan " od svjetskih medija kao veliki talent, i tako je bezbroj slučajeva, nažalost.
Najgore je što naši ljudi određuju koliko je igrač dobar po tome koliko je dobar tim u kojem on igra.. Recimo , nekome misli da je bolje da neki igrač igra u kvalitetnom klubu u slaboj ligi , primjera Dinamo Zagreb , a ne u solidnom klubu u dobroj ligi , tipa Gent ili Standard u Belgijskoj ligi ... Džaba tebi što ti igraš u jednom Dinamu koji učestvuje u ligi prvaka , kada ti u domaćoj ligi igraš protiv klubova koji su odron i igrača koji su odron , a onda kad naletiš na nekog tenka od igrača u Ligi Prvaka spustiš se na zemlju..
Seria B je sigurno kvalitetnija od naše lige , a i klub Varese je jači od skoro svih ako ne i svih kod nas .. Bolje je da tamo gradiš karijeru , nego , u recimo , nekom klubu iz BHPL..

AÐ_Official
Postovi: 721
Pridružen/a: 08 jul 2011, 00:35
Kontakt:

Re: Enis Nadarević

Post Postao/la AÐ_Official » 18 jan 2013, 19:02

Edol je napisao/la:Čuo sam još poodavno nekih jako dobrih stvari o Nadareviću od ljudi koji su ga gledali, i ranije su se interesovali neki prvoligaši ali Varese je držao visoku cijenu. Mislim da se o njemu moralo razmisliti i ranije. Valjda je to i ta uloga menadžera, Zahirović se progurao iz ruske 2. do prvog tima a ovaj bio zapažen u drugoj talijanskoj pa ništa.

A kod nas izgleda jednostavno ne postoji neko da prati igrače. Isključivo se oslanjamo na transfere odnosno klubove u kojima neko igra i to nam je isključivi pokazatelj kvaliteta. O Nadareviću se dosad nije pisalo više od jednog članka godišnje, napravi transfer i odmah se traži njegov poziv. Pa **** ga, nije on ništa bio prije dvije sedmice slabiji igrač, gdje su bili ljudi iz Saveza da ga ranije primijete?! Jok, isključivo se gledaju transferi i to je to. Još je sve donekle shvatljivo kad se radi o drugoj ligi, pretpostavljam da je nešto teže doći i do prijenosa ako je već nemoguće otići i pogledati. Ali recimo jedan Denni Avdić igra u Zwolleu koji se može pogledati i na Sport Klubu, a da ne pričam o streamovima, isto važi i za Dumića u Brondbyju, dakle igrači koje se mogu pratiti iz fotelje da se ne mrdne guzicom.
Da sutra Avdić ili Dumić pređu u neku ekipu iz liga petice, odmah eto ga u reprezentaciji a da ga selektor nije vidio u životu ni preko ekrana. Da ne pričam o našoj ligi, imamo preko stotinu naših igrača u ligi, pa možda od stotinu se jedan nađe da popuni klupu, i dobro je. Al' dobro...

Grijesis. Odi par stranica unazad i pronaci ces dokaz. @Goalgetter(cini mi se) je rekao kako vec od davno Pape prati Nadarevica i da to on, @goalgetter, zna iz pouzdanih izvora(uz to obojica su iz Bihaca, tako da mu koliko-toliko vjerujem). Znaci ta prica o transferima ne pije vodu. Opet ponavljam, mnogi koriste medije kao mjerilo o tome koliko Pape i savez se trude a vec imam bezbroj dokaza da ljudi sve to tajno rade(primjer #1 Izet Hajrovic).

Isto tako, zelim reci da se Adnan Zahirovic prebacio u A repku preko mlade reprezentacije jer je pruzao dobre partije i tako sebe progurao do najbolje selekcije, a zbog toga je i napravio transfer u Rusku premier ligu, to sto je sada Spartak u drugoj ligi, eh to je druga stvar. Isto tako, Adnan je izborio mjesto u prvom sastavu jer je klasicni def vezni i kada se Rahima povrijedio onda je bilo logicno da ce Adnan preuzeti ulogu.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.