Naš fudbal na Twitteru

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 29 mar 2013, 08:59

Ovih dana sam se baš nešto zainteresovao za Twitter i njegovu ulogu u fudbalu nakon što sam malo surfao po nekim profilima. Vani je to sjajan način komunikacije klubova i saveza sa navijačima i simpatizerima te dobar način dostavljanja najnovijih informacija dok se kod nas sve svodi uglavnom na neoficijelne Facebook profile. Činjenica je da je kod nas Twitter manje popularan od epidemije Facebooka, no koji to oficijelni profili postoje u BiH, neovisno o nivou takmičenja?

Savezi

Nogometni/fudbalski savez Bosne i Hercegovine
Nogometni savez Zeničko-dobojskog kantona

Klubovi

Premijer liga

FK Borac Banja Luka
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
FK Željezničar Sarajevo
HŠK Zrinjski Mostar
NK Čelik Zenica

Prva liga FBiH

FK Sloboda Tuzla
NK Troglav Livno

Druga liga FBiH

FK Borac Jelah
NK Mramor

Područna liga Banja Luka

FK Rekreativo Banja Luka
Zadnja izmjena: Eborg, dana/u 23 apr 2014, 14:07, ukupno mijenjano 8 puta.

Avatar
KOLASINAC
Postovi: 270
Pridružen/a: 21 mar 2013, 09:52
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la KOLASINAC » 29 mar 2013, 09:14

Ovi momci imaju najbolji tviter https://twitter.com/BigSoccerBosnia" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la badblueboylivno » 29 mar 2013, 13:10

Možda je tema trebala dobiti naziv "Naš fudbal/nogomet/kako god na društvenim mrežama" jer kod nas jako malo ljudi koristi twitter. Da, ako se odrediš da samo pratiš te klubove, odlična je, ali isto se može i na fejsu, napraviš fake profil i pratiš ili na svom pravom fejsu blokiraš one koji dodaju statuse svaki tren i gledaš samo ono što te zanima.


Evo profila mog kluba, koji ja, poput websitea, vodim, i bio sam inicijator istog. Službeni je.

http://www.facebook.com/nktroglav.ba" onclick="window.open(this.href);return false; :D

Mislio sam otvoriti i twitter, ali nemam kome pa ništa od toga.
Hayley <3

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 29 mar 2013, 13:32

Ma Facebook je neozbiljan, plus imaš desetine stranica za jednu te istu stvar. Meni se Twitter sviđa jer je konkretan, aktuelan i nema gluposti.

Ako već vodiš i stranicu najpametnije bi ti bilo otvoriti i Twitter profil pa sve to uvezati. Dakle, kada objaviš vijest na stranici, automatski bi se objavilo i na Facebooku i Twitteru. Samo to naši klubovi očito ne kontaju, iskoristi one silne Livnjake diljem svijeta i obavijesti ih o njihovom klubu. :mrgreen:

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 6106
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la NYKnicks Fan » 29 mar 2013, 13:53

Kod Slobode je uvezan Facebook profil sa profilom na Twitteru, tako da sta god objave na FB, direkt ide na Twitter. Lijepo rade, znam momke koji to odrzavaju. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la badblueboylivno » 29 mar 2013, 15:10

Eborg je napisao/la:Ma Facebook je neozbiljan, plus imaš desetine stranica za jednu te istu stvar. Meni se Twitter sviđa jer je konkretan, aktuelan i nema gluposti.

Ako već vodiš i stranicu najpametnije bi ti bilo otvoriti i Twitter profil pa sve to uvezati. Dakle, kada objaviš vijest na stranici, automatski bi se objavilo i na Facebooku i Twitteru. Samo to naši klubovi očito ne kontaju, iskoristi one silne Livnjake diljem svijeta i obavijesti ih o njihovom klubu. :mrgreen:
Ma fejsbuk je smeće, naporan je, od nekih 150 prijatelja preko 100 mi se ne pojavljuje u feedovima i to :D , jako rijetko se pojavljujem na istom u zadnje vrijeme, ono, samo prokomentirati kakvu utakmicu i slično... ali yebiga, na njemu su skoro svi (od 7 do 77), najlakše je preko njega plasirati informaciju u javnost. A od 1100 (malen broj, rekao bih, pokušavao sam s lokalnim stranicama to povećati, ali ne ide) fanova imam ih negdje, slobodna procjena, 200-300 koji su vani, ali to je to, niti išta pitaju niti se zanimaju, desetak ih je standardnih koji lajkaju, ponekad komentiraju i to je to.

Mogu ja i otvoriti twitter, linkedin, instagram, što sve ne, ali nema baš neke svrhe dok se to ne raširi.
Hayley <3

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Devil » 29 mar 2013, 17:07

Slazem se da bi bolje bilo da se stavi "Nas fudbal na drustvenim mrezama" jer i ja licno ne koristim twiter, fejs mi je sasvim dovoljan da komuniciram sa svima koji mi trebaju... ;)

Evo npr.ovo je Slavija info, oni imaju i svoj portal. To je fakticki za celo nazovimo SD. ;)
http://www.facebook.com/slavijainfo?ref=ts&fref=ts

Mislim da i ovo treba imati svaki ljubitelj sporta a narocito fudbala u svojoj "kolekciji"
http://www.facebook.com/rs.sport.7

Navijaci ostalih klubova nek stavljaju svoje jer nisam upucen koja je oficijalna a koja ne,imam malih milion profila i stranica od BiH klubova koje su aktivne. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 6106
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la NYKnicks Fan » 29 mar 2013, 17:16

Zadnja izmjena: NYKnicks Fan, dana/u 24 mar 2014, 20:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 30 mar 2013, 11:40

Naglasak je na Twitteru, za Facebook se može otvoriti posebna tema jer je tamo veći broj klubova pa će se zaspamati tema brzo raspravama je li nešto oficijelni profil ili ne. Oficijelni profil, i u jednom i drugom kontekstu, je onaj koji vodi sam klub.

Ako neko zna još neke Twitter profile neka ih navede pa ću ih staviti u prvi post.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 03 apr 2013, 14:06

Pa zar fakat nema više saveza i klubova na Twitteru? Mislio sam da ih ima, nije valjda sve na Facebooku?

Avatar
Alleenn
Postovi: 339
Pridružen/a: 20 nov 2008, 18:30
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Alleenn » 03 apr 2013, 20:09

https://twitter.com/fkzeljeznicar" onclick="window.open(this.href);return false; - Twitter

https://www.facebook.com/fudbalski.klub ... r.sarajevo" onclick="window.open(this.href);return false; - FaceBook

http://www.youtube.com/user/fkzeljeznicartv/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://instagram.com/fkzeljeznicar" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 17 apr 2013, 21:11

Interesantan članak - Kako fudbalski klubovi Premijer lige BiH koriste internet i društvene mreže. Tu sam saznao i da Borac ima svoj oficijelni Twitter profil pa sam ga dodao u prvi post.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la badblueboylivno » 17 apr 2013, 21:23

Mogla je malo pogledati i niže lige, barem Prvu ligu u oba entiteta. :D

Ali dobro, dobio se neki uvid na što to liči i tko sve ima i kakvu, a tko uopće nema komunikaciju s lokalnom zajednicom i navijačima.

Gradina je bila krenula opako, web, face, ali to stade nakon 3-4 kola ove sezone. :?
Hayley <3

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 19 apr 2013, 12:50

Ne znam kakva je situacija u nižim ligama što se tiče Facebooka, ima na desetine tih stranica ali je jako malo onih zvaničnih. Što se Twittera tiče tu su samo Sloboda i Rekreativo, rekao bih možda da je Rekreativo čak jedan od najboljih u BiH na toj društvenoj mreži jer su tamo pravo aktivni.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 29 maj 2013, 09:55

Izgleda da je ponovo aktivan oficijelni Čelikov Twitter account - NK Čelik Zenica.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 07 jun 2013, 20:20

Tu je i FK Borac Jelah. ;)

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 05 avg 2013, 03:03

Stavio sam i FK Velež Mostar, možda nam se klubovi malo i potrude. ;)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la badblueboylivno » 02 sep 2013, 15:28

Evo i moj klub

http://www.twitter.com/nktroglav" onclick="window.open(this.href);return false; 8-)
Hayley <3

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 02 sep 2013, 16:44

Dodao sam u prvi post, sretno! ;)

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Naš fudbal na Twitteru

Post Postao/la Eborg » 24 mar 2014, 14:23

Nista od NFSBiH i dalje uprkos redizajnu stranice. Sramotno.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.