Vahid Vaha Halilhodžić

Odgovori
MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 18 jun 2014, 21:03

I ako nije dio BH reprezentacije, očito Vaha je jedan od najjačih BH trenera i definitivno je želja velikog broja BH navijača da jednoga dana sjedne na klupu zmajeva. Pa bi red bilo da i on ima svoju temu ovdje.

Evo jednog članka o njemu. Doduše na engleskom je, ali Vaha u svom stilu špijunirao Belgijance u pripremi Alžira. S obzirom kako mu je blizu bilo da ih iznenadi, očito s razlogom je to radio.

Naprijed Vaha!!!

http://www.foxnews.com/sports/2014/06/1 ... heap-cars/
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 18 jun 2014, 21:45

VAHINA TRENERSKA KARIJERA I REZIME:

Raja Casablanca (1997-1998)
Poceo trenirati Raja Casablanca u na pocetku sezone 1997 i za 2 godine postao i Prvak Maroka i pobjedio CAF Champions League (Africku Ligu Sampiona) 1997.

Lille OSC (1998-2002)
Pred kraj 1998 Vaha je postao trener Lille OSC u Francuskoj koji se borio za opstanak u FR 2 ligi - te sezone ih je spasio ispadanja.
Sljedece sezone, 1999–2000, Lille OSC postaje prvi u FR 2 Ligi i izbija u Prvu Francusku LIgu.
Sljedece sezone u Prvoj Francuskoj Ligi, Lille OSC postaje 3ci i kvalificira se u ECL.
Nakon sto je 2001–2002 sezone zavrsio 5., Vaha napusta Lille jer "nisu imali velikih ambicija".

Stade Rennais (2002)
Novembar 2002, dolazi u Stade Rennais.

Paris Saint Germain (2003-2004)
Prva sezona u PSGu, Vaha dobiva Francuski Kup i zauzima 2. mjesto u Francuskoj Ligi.
Sljedecu sezonu zavrsava 7. i nakon toga dobiva otkaz iz PSGa.

Trabzonspor(2005-2006)
U 2005 preuzima Trabzonspor i zavrsava na 4. mjestu, kvalificirajuci se za UEFA Cup. Tada napusta klub.

Repka Obale Slonovace (2008-2010)
2 Godine nije izgubio niti jednu utakmicu. Dosao u finale Africa Cup of Nations 2010 i kvalifikovao se na SP 2010. Ali nakon sto je izgubio u finalu ACNa 2010 (i to u produzetcima) - dobiva nogu par mjeseci prije svjetskog prvenstva.

Dinamo Zagreb (2010-2011)
O ovome se puno pricalo. Bio je dobar i u Dinamu - ali kad imas posla s Mamicem, glava ce te zabolit. Tako je i bilo.

Repka Alzira (2011-2014)
Kvalifikovao se na SP 2014 sa Alzirom.
Vahina statistika u Alziru govori dovoljno za sebe:

Do Juna 17, 2014.
Team --------G-----W-----D-----L----- % Pobjeda ----- % Poraza
Alzir -------- 27 ---17-----4-----6--------62.96 ----------- 22.22
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la badblueboylivno » 18 jun 2014, 22:00

Ovaj gospodin je moj prvi pick za izbornika. :salut:

Ne mogu prežaliti što je onako otjeran iz Dinama i što ga nisam i nikad neću uživo vidjeti na djelu na Maksimiru.
Hayley <3

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 18 jun 2014, 22:33

badblueboylivno je napisao/la:Ovaj gospodin je moj prvi pick za izbornika. :salut:

Ne mogu prežaliti što je onako otjeran iz Dinama i što ga nisam i nikad neću uživo vidjeti na djelu na Maksimiru.
Ma onaj Mamic je budala najveca. Mogao je igrati LP sa najjacima da je imao mozga i zadrzao Vahu. I sam je kasnije svatio gresku kad je izjavio da ce napustiti Dinamo ako se Vaha htjedne vratiti na klupu - ali ovaj nije lud. Otisao i to je to. Gdje ce on Vahi mater psovat, i jos se nadat da se ovaj vrati. :roll:

To je ujedno i najveca greska koju je Mamic napravio na Maksimiru.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Lillard » 18 jun 2014, 22:45

Vaha je car, kazem ja :kralj: .
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la arelinho » 18 jun 2014, 23:00

ako Bog da majstor nas vodi u kvalifikacijama za EURO 2016 u Francuskoj :cool: :cool:

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 21 jun 2014, 21:32

arelinho je napisao/la:ako Bog da majstor nas vodi u kvalifikacijama za EURO 2016 u Francuskoj :cool: :cool:
Zavisi. Ako se Pape pokaze na SPu, suludo bi bilo razgovarati o njegovom smjenjivanju. Ipak je tu dugo i vec zna sve sto treba da zna. Ovo je sada Papetov najveci test i mnogo ce nam reci o njemu i njegovim sposobnostima.

Ali sigurno je da ce jednog dana kad Pape ode Vaha biti favorit kandidat za trenera repke.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la JoseMourinho » 23 jun 2014, 01:43

[youtube][/youtube]

Avatar
Kaunas
Postovi: 13141
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Kaunas » 23 jun 2014, 01:55

Vaha uzmi nas :tokralju:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la FaraonTM » 23 jun 2014, 02:00

Ako dođe i preuzme nas, oni iz saveza a mi bilo bi poželjno trebamo ga u šu*pak poljubiti. Bilo bi odlično kad bi došao ali šanse su mizerno male. Mada ne znam je li postojao gori selektor od Papeta, je li to moguće? Nek' se goni u Tursku ili u Pariz i neka nas zaobiđe kao što nas je i zaobilazio do 2009-e.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 23 jun 2014, 05:14

Vahin Alzir je jucer savladao J. Koreju 4:1 i postao prvi (i jedini) Africki tim koji je na SPu uvalio 4 gola.

Alzirci su ga prozvali "Diktator" - mislim da to sve govori o njemu.
A nasim zvijezdama upravo jedan takav i treba.

Da trazi zvijezde s neba, ja bi mu ih dao - samo da vodi BiH na EP i sljedece SP.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la sonik24 » 23 jun 2014, 06:16

Vaha :salut: :bih:

Avatar
rodjak
Postovi: 2238
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la rodjak » 23 jun 2014, 06:37

Susic je 4 sa dna po godisnjoj zaradi od 200 000 funti(ispod njega su treneri Nigerije Hrvatske I Mexica.Nas Vaha je 6 sa dna po zaradi od 600 000 funti godisnje.Vjerujem da bih Vaha pristo za puno manje para da bude selektor BiH

Sjecam se da su ga jednom u TV interviju pitali kad ce biti selektor BiH, da je rekao da ima u planu do kraja zivota odraditi 1-2 ciklusa za BiH i to bez para dakle DZABE kao njegov doprinos BiH i radi toga sto se osjeca patriotom ali kaze samo pod uslovima da mi daju odrijesene ruke da moze dovesti za pomocnika koga zeli(a ne da mu neko namece nekoga prema broju krvnih zenaca)i da mu se niko ne mjesa u poso,jedino tako kaze ce doci ;) Vaha je iznimno posten i pravedan covjek i veliki je borac protiv nepravde i on jednostavno ne moze da podnese da mu neki laici,a koji su tu dosli politikom ili necim drugim,odredjuju sta da radi i kako da radi i zato kaze da ce insistirati da ima odrijesene ruke(u cemu ga razumijem u potpunosti)Valjda ce i to vrijeme doci ali mislim da na to moramo jos malo sacekati.
Sad ima Vaha namjeru da napravi dobar rezultat sa Alzirom sto ce mu dati dobre referense da potpise sa nekim klubom ko se takmici u Ligi sampiona(to mu je sljedeci cilj),a kad to odradi onda vjerujem da ce se moci pricati i o poreuzimanju BH repke ;)

VAAAAHHHIIIIDDDEEEEEEEEEEEEEEEE :tokralju: :tokralju:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 23 jun 2014, 20:13

Vaha haj Veleza ti tvog dodji i preuzmi repku.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 24 jun 2014, 04:29

Skinuto sa: Tacno . net

Elvedin Nezirovic -
VAHIDE SPASI NAS


Na Veležove utakmice počeo sam odlaziti vrlo rano, još dok broj mojih godina nije bio veći od broja prstiju na mojim rukama. Išao sam uglavnom s očuhom, ponekad s nekim komšijom ili rođakom, a jednom, čak i s majkom. Bio je to poseban osjećaj, neusporediv s bilo čim u mom kasnijem životu. Da biste to razumjeli, morate znati da fudbal u Mostaru nikada nije bio samo sport, niti je Velež bio samo običan fudbalski klub. Crveni dres, s grbom na kojem su oslikani zvijezda petokraka i Stari most, bio je neka vrsta lokalne simbioze jugoslavenske zastave i Titove slike, recimo, odnosno simbol svega onoga u šta smo tih godina vjerovali i za šta smo živjeli.

Generacija igrača koja je obilježila moje odrastanje i koju danas doživljavam kao dio vlastitog identiteta bila je među najboljima u bivšoj državi: Petranović, Hadžiabdić, Šišić, Prskalo, Matijević, Barbarić, Kajtaz, Skočajić, P. Jurić, Karabeg, Tuce. Moje sjećanje, nažalost, ne seže dovoljno daleko da bih mogao reći kako pamtim vrijeme kada je protivničke mreže cijepao tandem Baka Slišković – Vaha Halilhodžić. Ono čega se sjećam jeste strahopoštovanje s kojim su stariji navijači izgovarali njihova imena.

Ti, stariji, koji su fudbalsko vrijeme dijelili na ono što je bilo prije i poslije pojave trojca Bajević-Marić-Vladić, neumorno su prepričavali Vahine golove. Kada Velež ne bi išlo, a pogotovo kada bi neko od napadača propustio kakvu izgledu priliku za gol, uvijek bi se na tribinama našao neko ko bi uzvuiknuo „E đesi sad moj Vaha!“. U kolektivnom sjećanju svih Veležovih, ali i jugoslavenskih navijača, još živi Vahin het-trik Grcima, u Skloplju, 1978. godine.

Priča o Vahi Halilhodžiću, priča je o dječaku iz siromašne porodice, koji je iz jablaničke Turbine, gdje je naučio prve fudbalske korake, dogurao do najboljeg fudbalera bivše države (1978.), a dva puta zaigrao je i za najbolji tim Evrope. Ako je vjerovati staitistikama, za Velež je odigrao 400 utakmica i postigao 250 golova.

Veležova legenda sinoć je sjedila na klupi Alžira. Bio je nevjerovatan osjećaj gledati kako njegov tim razbija polufinalistu Svjetskog prvenstva od prije dvanaest godina. Svi oni koji se u fudbal iole razumiju, znaju da je ono sinoć bila Vahina pobjeda. Jer da nije tako, ne bi Alžircima trebale 32 godine da nekog pobijede na Svjetskom prvenstvu, a imali su, otad, i takva fudbalska imena kakvo je bio veliki Rabat Madjer.

Tugu i gorčinu, koja se u meni nakupila nakon poraza naše reprezentacije od Nigerije, djelimično je sprala Vahina pobjeda. Kao Veležov navijač, kao Mostarac, kao Bosanac i Hercegovac, bio sam sinoć presretan. Nisam, neku večer, plakao zbog poraza naše repke, imao sam, na prvi mah, posve druge osjećaje, ljutnju, bijes, frustraciju… Nisam plakao ni sinoć, siguran sam u to, previše sam toga proživio za takvu vrstu sentimenta, ali su mi, u jednom momentu, suze same potekle. Bilo je to onda kada je glas iz moje prošlosti povikao: “E đesi sad moj Vaha”.

http://tacno.net/novosti/elvedin-neziro ... spasi-nas/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

nele-BHF
Postovi: 1267
Pridružen/a: 03 jun 2009, 17:33
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la nele-BHF » 24 jun 2014, 16:05

VAHA spasi nas kumimo te! :pray:

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la BadrHari » 24 jun 2014, 16:10

:pray: :pray: :pray:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
sigurnoable
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 okt 2012, 16:42
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la sigurnoable » 24 jun 2014, 16:20

Dobro bi bilo kad bi Vaha ovo rikto unutar repke ali ja mislim da Vaha nece tamo gdje nema para, mozda bi radi reda nas uzeo jednu godinu kao sto ce biti i sa kosarkaskom reprezentacijom u vezi Duska Ivanovica da se kvalificiramo za Europsko prvenstvo a nakon toga ce otici

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 24 jun 2014, 18:43

sigurnoable je napisao/la:Dobro bi bilo kad bi Vaha ovo rikto unutar repke ali ja mislim da Vaha nece tamo gdje nema para, mozda bi radi reda nas uzeo jednu godinu kao sto ce biti i sa kosarkaskom reprezentacijom u vezi Duska Ivanovica da se kvalificiramo za Europsko prvenstvo a nakon toga ce otici
Jednom je u intervjuu izjavio da planira voditi BH reprezentaciju 1-2 puta ali zeli da to uradi tako da se on sam pita u vezi svega i da to uradi djaba - bez plate.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la rodjenisa » 26 jun 2014, 00:18

:bow: :bow: Vahide jos kao djete se sjecam da su mase pri navijackom spominjanju tvog imena klanjale :bow: :bow: Taj obicaj ocigledno nije nestao,ljudi cjene tvoje rezultate.Isto tako znam da si veliki patriota i ludi zaljubljenik u svoju domovinu,sad joj daj ono sto najbolje znas.Najbolje znas trenerski posao i zato dodji i preuzmi kormilo nase reprezentacije,dodji da napravimo cudo.Sa tobom bi samo nebo bilo iznad nas :bow: :bow: :bow: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.