Vahid Vaha Halilhodžić

Avatar
EdinDzekomo
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 jun 2014, 22:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la EdinDzekomo » 27 jun 2014, 16:07

jedini bh trener koji ima klasu
cestitke vaha, i da doguras sto dalje

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 27 jun 2014, 18:12

EdinDzekomo je napisao/la:jedini bh trener koji ima klasu
cestitke vaha, i da doguras sto dalje
Da je Vaha klasa jeste, ali nije jedini. I Dusko je klasa. I Mesa je klasa. Svaki od njih bio bio puno bolji trener od Safeta Susica. I svaki od njih bi zaveo red u i oko svlacionice.

Ne daj Boze samo da Safet ostane - tek onda smo nayebali.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la jasmin10 » 27 jun 2014, 23:50

odavno se se svi forumasi nisu slozili oko necega, kao oko toga na Vaha treba da bude buduci selektor :bih: :bih:

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Željooooo » 28 jun 2014, 01:00

https://www.youtube.com/watch?v=SJnlB_5TWwY

jesam se ismijao ko lud Vahinom plesu hahah :urnebes:
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 30 jun 2014, 22:48

Vaha je izvukao 0:0 na poluvremenu.

Da vidim misljenja drugih sada koji su gledali - nemoj cekat do kraja tekme.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Otelo » 30 jun 2014, 22:55

[youtube][/youtube]
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Makanaky
Postovi: 872
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Makanaky » 30 jun 2014, 23:06

MostaracVelezovac je napisao/la:Vaha je izvukao 0:0 na poluvremenu.

Da vidim misljenja drugih sada koji su gledali - nemoj cekat do kraja tekme.
Očito da im je Vaha rekao nemojte se bojat', samo hrabro. U par navrata su zaprijetili, meni se dojmio onaj dribling s desne strane kad je lik šutao preko gola (da je dodao ulijevo boga pitaj šta bi bilo) te ona akcija po lijevoj strani kad je Alžirac šutao pored lijeve stative (ako se ne varam strašna dijagonala prije toga). A bogme je i ona odbijenica mogla uletit Neueru. Znači bez prevelikog respekta (u grču se valjda ne može ni igrat već opušteno) ali oprezno, vrlo brzo se svi vraćaju iza lopte i potpomažu se. Nisam ni sekundu u sumnji da je ovo ponajviše Vahina zasluga, čovjek je s ispodprosječnim timom uspio zabiti barem po jedan gol u svakoj tekmi (nadam se uključujući i ovu) a to nije bio slučaj u Južnoj Africi, tada nisu zabili niti jedan ako se ne varam. I neka se ugledaju pojedinci na Alžirce, a za Papeta isto neka se ugleda na Vahu kada i ako ga primi neki klub. Mada je njemu džaba sve...
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la sonik24 » 01 jul 2014, 06:04

svaka čast našem Vahi koji je izvukao maksimum iz ove ekipe Alžira, ljudi se časno oprostili :salut:

Avatar
adal
Postovi: 1283
Pridružen/a: 09 nov 2011, 16:56
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la adal » 01 jul 2014, 07:32

Vaha svaka cast... bili smo uz tebe pokazo si karakter,znanje ponosni smo na tebe!!!
Prvo sam reko Zeljo pa tek onda Mati !!!!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 01 jul 2014, 19:35

Ali nazalost, ipak mislim da ce nasi genijalci u savezu produzit ugovor Pepetu - dok nas ne bude kostao i EPa. Mislim da oni nece cak ni pokusat dovest Vahu. Zasto bi ga doveli kad covjek zna trenirat - Zmajevima treba neko ko Pape, da se uci. :mrgreen:
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la moustapha » 01 jul 2014, 21:03

Gledam, Alzirci pokrenuli peticiju za Vahin ostanak na klupi Alzira. Bilo bi dobro da i mi pokrenemo peticiju za prelazak na nasu klupu. Give it a shot. :)
#divovi

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la MostaracVelezovac » 01 jul 2014, 21:05

moustapha je napisao/la:Gledam, Alzirci pokrenuli peticiju za Vahin ostanak na klupi Alzira. Bilo bi dobro da i mi pokrenemo peticiju za prelazak na nasu klupu. Give it a shot. :)
Ja bi to iskreno jako volio iz jednog jedinog razloga - jer covjek zna.
Ali imam cudan osjecaj da ovi u FSBiH mute da produze Papetu ugovor.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Janez
Postovi: 4929
Pridružen/a: 19 okt 2009, 01:08
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Janez » 01 jul 2014, 21:16

Nakon razočarenja u Dinamu rekao sam da nikada više neću raditi na našim prostorima. Međutim, imam moralnu obavezu prema BiH, pa možda se, ipak, jednog dana vratim i dam svoj doprinos u dodatnom razvoju fudbala u mojoj domovini“, kazao je Halilhodžić.
Ovo mi daje nadu da će nekad zasjeti na našu klupu ako Bog da. :pray: :)

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Neutral » 02 jul 2014, 04:51

Vaha navodno ima ponudu od Trabzonspora, 2.5 miliona eura godišnje.

Moguće da je žutilo, no opet je tražen trener posebno nakon historijskog uspjeha sa Alžirom.

Avatar
Janez
Postovi: 4929
Pridružen/a: 19 okt 2009, 01:08
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Janez » 03 jul 2014, 00:47

Gledam doček igrača i Vahe u Alžiru ko da su osvojili SP, pa razmislim šta bi tek kod nas bilo da nas je ovaj čovjek vodio. :think: :plac:

Vaha sretno u Turskoj ako je to skoro završeno i dogovoreno da i njih obraduješ i usrećiš ko što si uradio narodu Alžira zajedno sa igračima.

A valjda bude suđeno da i jednom sjedneš na klupu Bosne i Hercegovine i napraviš uspjeh sa nama.

A nama valja izgleda sa Paperom i dalje deverati. :plac: :thumbdown:

Avatar
Grdan
Postovi: 2010
Pridružen/a: 15 jul 2011, 20:45
Lokacija: Čitluk,Hercegovina
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Grdan » 06 jul 2014, 21:16

Halilhodžić objasnio suze i poručio: U Hrvatsku i Bosnu se ne vraćam

VAHID HALILHODŽIĆ postigao je najveći uspjeh svoje trenerske karijere izborivši osminu finala Svjetskog prvenstva s Alžirom. Afrička momčad ispala je tek u produžecima protiv nadmoćne Njemačke. Osim što je tada Nijemce držao u panici do kraja produžetaka, Vaha je u skupini izbacio i velikog Capella, a povijesni uspjeh Vahine ekipe na ulicama alžirskih gradova slavile su stotine tisuća ljudi.

''Čestitke mi stižu sa svih strana'', javio se Vaha sa zasluženog odmora na hrvatskoj obali.

"Nikad u životu nisam toliko poruka primio kao ovaj put, iz cijelog svijeta, Hrvatske, Srbije, drugih zemalja gdje sam radio, Amerike, od naših ljudi po Europi, to je nevjerojatno. Mislim da sam jedan dan imao preko 500 poruka i mailova..."

"Mourinho iz Jablanice" dočekan je u Alžiru kao narodni heroj.

"Stotine tisuća ljudi kad vidim, mlado, staro, žensko, muško, bake od 80-90 godina, kako oni mašu, kakav je to izraz lica...To su događaji koji se ne zaboravljaju i zbog toga sam toliko ponosan što se bavim nogometom."

Vaha plakao s igračima: "Bili smo razočarani, ali ponosni"

A nastup u Brazilu, Vaha je doživio s velikim emocijama. Nakon ispadanja od Njemačke u osmini finala je i zaplakao, te u suzama tješio svoje igrače.

"To su emocije zbog jedna ovakve manifestacije kao Svjetsko prvenstvo. Potpuno ste u tom procesu rada, življenja, veselja tako da se vjerojatno poslije tih utakmica te emocije i pokazuju; ili plač ili veselje, ali to je kod mene bila mješavina svega toga. U zadnje vrijeme sam puno radio, bilo je puno pritisaka, raznih odgovornosti..."

A malo je nedostajalo da i Nijemci padnu.

"Pri kraju drugog dijela sam ubacio čak četiri napadača da pokušamo ući u produžetke. Nažalost, nismo uspjeli iako smo bili blizu povijesnog i nevjerojatnog uspjeha. Toliko je malo falilo... Poslije utakmice s jedne strane smo osjećali razočarenje, s druge ponos. To je u svakom slučaju jedno veliko priznanje, ali malo je falilo..."

Unatoč velikom uspjehu, po isteku ugovora odlučio je napustiti klupu Alžira i potražiti novi posao. Ponuda ne manjka, a najčeše se spominje Trabzonspor, kojega je već vodio.

"Dogovarao sam se sa Turcima jer tamo je moj jedan prijatelj koji svim silama želi da dođem. U zadnje vrijeme se dosta toga promijenilo, vidjet ću, moram malo razmisliti. Došao sam malo odmoriti jer sam puno radio, puno toga se dogodilo u dva mjeseca i trebam malo odmora..."

"Kovač je fina osoba, ali Modrić i Rakitić trebali su igrati naprijed"

Pratio je Vaha i nastup Hrvatske pa i sve ono što se događalo nakon povratka iz Brazila, odnosno salve kritika na račun izbornika Nike Kovača zbog ispadanja u skupini s dva poraza.

"Današnje je društvo toliko frustrirano i nezadovoljno. I nogomet i to Svjetsko prvenstvo dobro dođe da neki isprazne svoje komplekse, frustracije u ovom društvu. Tu nema nikakve granice, danas se ljudi brzo ocrne i prelaze u neke stvari, koje sa etičke i moralne strane nemaju nikakve vrijednosti", rekao je Vaha i stao u Kovačevu obranu:

"Ja sam bio s njim na ždrijebu i vidio sam jednu finu osobu, karakternu, odgojenu. Ne može imati iskustva kao ostali treneri, to je prvi veliki posao. Velika je bila odgovornost..."

Ipak, Vaha priznaje kako bi na Kovačevom mjestu neke stvari napravio drugačije.

"Modrića i Rakitića malo bih podigao, 10-20 metara prema golu, a iza bih stavio nekog malo defanzivnijeg. Šteta je jer su znalci, pa bih obojicu više približio protivničkom golu. To je moje razmišljanje, a ne kritika. Modrić i Rakitić imaju izvanredne organizatorske sposobnosti, oni su više pakeri."

Nikada više u Bosnu i Hrvatsku

Pratio je i Bosnu i Hercegovinu, koju na žalost brojnih navijača "Zmajeva" ipak ne misli preuzeti.

"Kad si izbornik, moraš gledati hoće li igrati Srbin ili Hrvat, i zato ja nikada ne mogu trenirati tu selekciju. Ako izbaciš nekoga, odmah će reći: čuo sam da neke igrače nije uzeo... Sramotno je i skandalozno kad momci počnu pričati takve fašističke ideje, to me toliko pogađa."

"Ja sam tu bio za vrijeme rata, doživio sam mnoge neugodnosti. Mogu pomoći na neke druge načine, a moja razmišljanja su malo drugačija i ne bih se vraćao ponovo na ta razmišljanja i te događaje koji su mi nanijeli puno moralnog, a ne samo materijalnog razočaranja", kaže Halilhodžić.

U Hrvatsku se također ne misli ne više vraćati kao trener kluba, pa ni reprezentacije.

"Ne, jednom sam bio tu i to je to. Mislim da je završena moja putešestvija na ovim prostorima. Mogu pomoći ovako, jer ja i sad pomažem mnogima ovdje, ljudi me traže savjete, traže igrače, dobre, a jeftine..."

Izostanak Neymara i Silve šansa je Njemačkoj da postane prvak

Osvrnuo se na kraju i na završnicu SP-a u kojoj su se našli Brazil, Argentina, Njemačka i Nizozemska.

"Ja sam mislio da će Belgija ići do kraja. Iznenadila je. Vidite koliko su Nizozemci imali problema iako su oni imali velike šanse. Nijemci su favoriti jer je to jedna mašinerija koja ima samopouzdanje, volju, snagu, znanje. Možda idu do kraja. Nedostatak Silve i Neymara koji su bili nositelji defanzivnih i ofenzivnih akcija, bit će Brazilcima veliki hendikep. To je šansa Njemačke da bude prvak."
http://www.youtube.com/watch?v=0arv0zVWz7s

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la Pauk » 06 jul 2014, 21:21

Po nasim standardima vrhunski trener...ali Vaha je se davno pozdravio sa Bosnom i Hercegovinom i on nema nikakvu zelju da trenira niti reprezentaciju BiH niti bilo koji klub u BiH.

Sam je Vaha indirektno rekao prije par godina da je posle 1993 zamjenio BiH sa Francuskom i da nju smatra kao domovinom i da njegova djeca su na neki nacin Francuzi.

Ja licno mu nemam sta zamjeriti kad se sve okolnosti uzmu u obzir i sve sta je bilo...nek mu je sa srecom.
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la samo_lijevo » 06 jul 2014, 21:35

Sasvim logicna odluka.Zar mu treba da ga neko proziva i govori sta treba da radi,koga da zove u reprezentaciju itd.
Vaha majstore nemoj dozvoliti da te prave budalom.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la tyler durden » 06 jul 2014, 21:42

Vaha care ! :thumbup:

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Vahid Vaha Halilhodžić

Post Postao/la legenda reala » 06 jul 2014, 22:00

Vahide sereš i to puno
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.