EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 22 jan 2018, 19:53

Odbrana Srbije je presmiješna za ovaj nivo rukometa.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la HPCompaq » 22 jan 2018, 19:57

Srbi bezidejni, bezvoljni.Kao da im se ne igra.Francuska 2 postava dobro iskoristila minute.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Hantraga » 22 jan 2018, 20:01

Srbi su fantastičan uspjeh postigli prolaskom u drugi krug. Jednostavno, oni su uz CG najslabija ekipa ovdje i kako su dobili Islanda, Bog dragi zna. Recimo, Mađari bi ih s lahkoćom okrenuli.

Doduše, mogu Srbi sklopiti jaču repku od ove, svakako. Ali, ova repka, selektor, stanje na turniru, ovo je očaj. Pa oni svaku utakmicu gube glatko što je nezapamćeno na velikom takmičenju. S Bjelorusima će biti zanimljvo, jer igrali su i u kvalama, a jača je sad Bjelorusija sigurno.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 22 jan 2018, 20:15


NA VEČERAŠNJOJ utakmici u Areni Zagreb između Francuske i Srbije Francuzi su ostali bez prvog golmana Vincenta Gerarda.

Srpsko krilo Darko Đukić prilikom jednog šuta pogodio je Gerarda u palac, a iskusni Francuz nije mogao izdržati bolove i otišao je na klupu.

Francuski liječnici odmah su mu pružili pomoć, a upitno mu je igranje na ostatku prvenstva. Konačna odluka znat će se nakon što se oglase liječnici francuske reprezentacije.
:mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la KingJamesMVP » 22 jan 2018, 20:16

Ma nije im loš ni ovaj rezervni golman
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la alan_kardec » 22 jan 2018, 20:34

ne bih reko da je Srbija baš svaku izgubila glatko. Bilo je tu dobrih segmenata u igri. Ko je pogledao sve utakmice, mogao je to da vidi.
Za Cvetkovića se oduvijek zna da njegovi timovi igraju na gol više, odbrana mu je sporedna. Vidjelo se i prije turnira da će sa odbranom biti žešćih problema. Praktično sve pripremne utakmice su izgubljene i sve sa 30+ golova u mreži što je nedopustivo i za mnogo slabije reprezentacije. Hrvati su rutinski posao odradili, ali već protiv Šveda je bilo bolje. Skoro čitavo drugo pol je bilo vrlo dobro, izuzev onih nekoliko idiotskih zadnjih napada. Pobjeda protiv Islanda, vrlo dobro prvo pol protiv Norveške. vidjećemo šta će bit sa Bjelorusima. Ako bude pobjeda tu, ne može se bit nezadovoljno kad se sve uzme u obzir. Nema Milića koji je trebao bit prvi golman, nema Abutovića koji jedan od najboljih evropskih defanzivaca, nema Stojkovića koji bi bio nekakav faktor na obje strane terena, nema Rnića koji bi bio opcija više na beku, povrijedio se Vujin... pa ona svađa/tuča sa Škrbićem u hotelu, pa najava Nenadića da neće više igrati... Sve to kad se uzme u obzir, ovo je dobar rezultat, mada ja se, ko i mnogi, prolasku grupe nisam nadao.
Odbrana je, ko što rekosmo, jedna od mana ovog tima (mada je nekad bila vrlina), psihološka nestabilnost ekipe takođe... jedan od pluseva je brža igra u odnosu na neka prethodna takmičenja, bolje se koriste krila, više ima kontri... plus mladi Jovanović :salut: . Znači mnogo toga i lošeg i dobrog. Perspektiva nije siva, ima tu finog materijala za rad, ali Cvetko nije čovjek za taj posao. U rss je nepopularan, ima mnogo repova iz prošlosti, mnogi jedva čekaju da mu podmetnu nogu.. . Ako je pametan, nakon evropskog će podnijeti ostavku, a ako su pametni ovi iz rss, dovešće mladog trenera, može i stranca. Ako.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
MenaB5
Postovi: 25
Pridružen/a: 17 jan 2018, 13:36
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la MenaB5 » 22 jan 2018, 20:50

delinjo je napisao/la:
MenaB5 je napisao/la:Da da,u tom segmentu (igra) ovo prvenstvo je realno podbacilo,ne znam zasto,mozda je razlog i povrede,jer mnogo igraca je otpalo zbog povreda pogledaj Francuze(par se i oprostilo od repke),Slovence..Na umor se ne treba vaditi...da se desilo prije godinu dana i nekako,ali sada je svaka ekipa imala bar po mjesec ili vise odmora tokom ljeta.Igra se spor rukomet,sa dosta gresaka primjer sinocnja utakmica Makedonija vs Spanska.Norvezani igraju odlicno taj moderni rukomet,Svedjani su takodjer tu..Francuzi igraju neku mjesavinu modernog i fizickog rukometa (puno koriste snagu),Hrvati mogu igrati moderni rukomet sa Duletom bi mogli jos brze igrati,ali sta je tu je.Islandjani su po meni razocarali,ispadanje u prvoj grupi,Ceska pozitivno iznenadjenje,iako utakmica sa Spanijom je drugacije govorila.Uglavnom,sada sve vise ekipa zna da igra rukomet i sve vise se igra rukomet sto je i najvaznije..
apsolutno,vidi se da poznajes materiju :thumbup:


zato sam i rekao kada sam ono na prvu procitao najbolje prvenstvo,jer je meni igrom fkt jedno od najgorih koje sam gledao do sada,ne znam eto mozda par utakmica onako atraktivno,sa puno kontri brze igre tranzicije....npr muka mi je gledati svabe na ovom prvenstvu ...pre pre pre sporo ....na postavljenu odbranu nemocno ....Hrvati nikad manje nisu trcali kontru kao ovo prvenstvo...pa oni su tate mate za te stvari bili ...i to me zacudilo....Norvezani kao sto si i napisao po meni jedini primjer sad tog modernog rukometa na ovom prvenstvu....i Svedi su tu blizu njih koliko toliko...a za Makedoniju znam reci da je jedina repka koja ima "dobre" rezultate a igra rukomet iz 80-tih kao i mi i ne znam kako ih uspijeva...tj znam (Lazarov) ...sta se desi bez njega primjer je sinoc gdje je problem doci do suta a ne nesto vise ....ne znam jedva cekam da zavrsi iskreno smorilo me ovo sve ....i nekako fali i tog naboja tenzija...ona tekma Slo-Njem jedino imala taj neki naboj ,tenziju ostalo sve nekako miroljubljivo :D :D

Mene su Njemci iznenadili...jer oni su mijenjali rukomet iz korjena prije par godina..omladince uce da igraju taj moderni rukomet (kojeg su skandinavci stvorili,moze se tako reci),i seniorski rukomet su okrenuli prema tome,trebalo i sada biti zanimljivije pogotovo u srijedu..Makedonci,koliko sam gledao igraju tako da nabijaju na pivote i da pivot,pa tako ili pivot se okrene i zabije ili izbori sedmerac,ili nesto za Lazarova...Taleski nista nije uradio,puno se zabija,forsira sebe i tjt...Mislio sam da cu uzivati u Prvenstvu,ali nije bilo toga,egal neki u par utakmica i tjt..Nadam se da ce polufinale,finale i utakmica za 3. mjesto ponuditi puno modernog rukometa,sa puno uzbudjenja,da ce biti sve u egalu i tjt...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 22 jan 2018, 21:30

Lillard je napisao/la:

NA VEČERAŠNJOJ utakmici u Areni Zagreb između Francuske i Srbije Francuzi su ostali bez prvog golmana Vincenta Gerarda.

Srpsko krilo Darko Đukić prilikom jednog šuta pogodio je Gerarda u palac, a iskusni Francuz nije mogao izdržati bolove i otišao je na klupu.

Francuski liječnici odmah su mu pružili pomoć, a upitno mu je igranje na ostatku prvenstva. Konačna odluka znat će se nakon što se oglase liječnici francuske reprezentacije.
:mrgreen:
Sad ste 1-1, ni vi nemate golmana :mrgreen: :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

zigzag
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 jan 2015, 13:42
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la zigzag » 22 jan 2018, 22:30

Raonffa je napisao/la:
Lillard je napisao/la:

NA VEČERAŠNJOJ utakmici u Areni Zagreb između Francuske i Srbije Francuzi su ostali bez prvog golmana Vincenta Gerarda.

Srpsko krilo Darko Đukić prilikom jednog šuta pogodio je Gerarda u palac, a iskusni Francuz nije mogao izdržati bolove i otišao je na klupu.

Francuski liječnici odmah su mu pružili pomoć, a upitno mu je igranje na ostatku prvenstva. Konačna odluka znat će se nakon što se oglase liječnici francuske reprezentacije.
:mrgreen:
Sad ste 1-1, ni vi nemate golmana :mrgreen: :mrgreen:
A ne, nas se prikljucio reprezentaciji neki dan na utakmici protiv Norveske. Nadam se da ga ovaj poduzi odmor nece zbunit i da nece zaboravit da igramo u srijedu :D

Avatar
L-Train
Postovi: 18275
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la L-Train » 22 jan 2018, 23:27

Jesu Francuzi sa ovom pobjedom veceras osigurali polufinale?
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la badblueboylivno » 22 jan 2018, 23:53

L-Train je napisao/la:Jesu Francuzi sa ovom pobjedom veceras osigurali polufinale?
Pretpostavimo da izgube od Hrvatske, a Švedska dobije Norvešku. Tada imamo tri ekipe s po osam bodova i gleda se krug. U tom krugu svi bi imali po pobjedu i poraz. Švedska gol-razliku -3, a prije međusobne utakmice Hrvatska ima 0, Francuska +6. Švedska se razlika neće mijenjati tako da bi Francuzi morali izgubiti deset razlike da ispadnu (devet uz maksimalno postignutih 28 golova). :mrgreen: Tako da možemo reći da su sigurni.

Poprilično sam siguran da Hrvatska pobjeđuje Francuze s potrebnih pet razlike inače polufinalu i finalu, odnosno EHF-u, prijeti fijasko što se tiče posjete Areni. :mrgreen:
Hayley <3

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la KingJamesMVP » 23 jan 2018, 00:07

Hrvatskoj treba 3 za siguran prolazak
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la invincible1921 » 23 jan 2018, 00:11

Ako svedska dobije mogu li hrvati ispasti i u slucaju pobjede ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 23 jan 2018, 00:16

invincible1921 je napisao/la:Ako svedska dobije mogu li hrvati ispasti i u slucaju pobjede ?
U tom slučaju Hrvatska treba pobjedu od 3 razlike ili 2 razlike ako zabiju više od 22 gola čini mi se.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la SF6 » 23 jan 2018, 00:23

Ima li neka teorija da norveska prodje?Ako pobjede svedjane a hrvati izgube?

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la KingJamesMVP » 23 jan 2018, 00:31

SF6 je napisao/la:Ima li neka teorija da norveska prodje?Ako pobjede svedjane a hrvati izgube?
Oni dobiju minimalno +5 te pobjeda Francuske
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 23 jan 2018, 01:44

Mislim da će Hrvatima biti dovoljna bilo kakva pobjeda nad Francuzima, vjerujem da će Norveška dobiti Švedsku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Lillard » 23 jan 2018, 02:00

Raonffa je napisao/la:Mislim da će Hrvatima biti dovoljna bilo kakva pobjeda nad Francuzima, vjerujem da će Norveška dobiti Švedsku.
Ako Norveška dobije točno 4 razlike, onda možemo i izgubit :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la Raonffa » 23 jan 2018, 02:12

Lillard je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Mislim da će Hrvatima biti dovoljna bilo kakva pobjeda nad Francuzima, vjerujem da će Norveška dobiti Švedsku.
Ako Norveška dobije točno 4 razlike, onda možemo i izgubit :mrgreen:
Ma nema, ne vidim način kako da ne uđete u polufinale :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muškarce - Hrvatska 2018

Post Postao/la HPCompaq » 23 jan 2018, 11:12

Danas na meniju:
Slovenija-Španija
Makedonija-Češka
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.