Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko po vama osvaja Svjetsko prvenstvo

Anketa je završila: 16 jan 2019, 01:13.

Francuska
19
33%
Španija
3
5%
Hrvatska
5
9%
Njemačka
12
21%
Danska
11
19%
Švedska
2
3%
Norveška
4
7%
Mađarska
0
Nema glasova.
Srbija
2
3%
Rusija
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 58

Avatar
Forster
Postovi: 3296
Pridružen/a: 12 jan 2013, 22:43
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Forster » 22 jan 2019, 03:25

TheChief je napisao/la:
Chandrian je napisao/la:Svi ljude ovde prave jednu ozbiljnu grešku koja se tiče suđenja. Govore da je samo na kraju bio mali poguranac ono probijanje i to što su pustili njemcima loptu do kraju i pasivno svirali kad je isteklo vrijeme. I još kao dali Hrvatima slobodni udarac tj šut ali pred njihovim golom.
To jesu drastične greške i uticale su na rezultat. No nije to po meni najveći problem suđenja. A vidim to niko ovdje nije primjetio do sada.
Problem je kriterijum. Da večeras su sudije imale isti kriterijum za obje ekipe. Do samog kraja takoreći. Ali. Veliko ali. Pustili su igru koja apsolutno odgovara Njemačkoj. Na mali broj golova tuča, miks ragbija i kečera. Uvijek je kriterijum suđenja ko fol isti, ali onaj koji njima leži. Jer ovo je jedna prilično limitirana ekipa koja bez tuče teško da može više od 7 ili 8 pozicije. Kad sudije ne bi dozvolile tu igru teško bi oni dobijali bolje od sebe. I tako se to radi. Ono svi kao e pa dobro nije domaćinskon suđenje a ono ne može biti domaćinskije. Samo treba malo pažljivo pratiti.
A da su postavili kriterij koji odgovara Hrvatskoj onda kriterij ne bi bio problem ? :lol: :lol:

Problem rukometa je taj što je knjiga pravila rukometa prazna.

Kad je probijanje kad nije ?
Kad je 2 minuta kad nije ?
Kad je 7m kad je 9m ?
Kad je pasivan napad kad nije ?
Je li igrač gazio golmanski prostor ili nije ?
U rijetkim slučajevima se vrijeme zaustavlja a utakmica traje striktno 60 min.
Kad su koraci kad nisu ?

Odgovor na sva ova pitanja daje sudac po "slobodnom sudijskom uvjerenju" što je najgora opcija.
Pa ja koji nisam rukometni sudac znam pravila za sve ovo što si nabrojao, osim eto za vrijeme. Ti od rukometa napravi sudijsku igračku :tokralju:
R.I.P Grande campione - Michele Scarponi

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la TheChief » 22 jan 2019, 03:33

Forster je napisao/la:
TheChief je napisao/la:
Chandrian je napisao/la:Svi ljude ovde prave jednu ozbiljnu grešku koja se tiče suđenja. Govore da je samo na kraju bio mali poguranac ono probijanje i to što su pustili njemcima loptu do kraju i pasivno svirali kad je isteklo vrijeme. I još kao dali Hrvatima slobodni udarac tj šut ali pred njihovim golom.
To jesu drastične greške i uticale su na rezultat. No nije to po meni najveći problem suđenja. A vidim to niko ovdje nije primjetio do sada.
Problem je kriterijum. Da večeras su sudije imale isti kriterijum za obje ekipe. Do samog kraja takoreći. Ali. Veliko ali. Pustili su igru koja apsolutno odgovara Njemačkoj. Na mali broj golova tuča, miks ragbija i kečera. Uvijek je kriterijum suđenja ko fol isti, ali onaj koji njima leži. Jer ovo je jedna prilično limitirana ekipa koja bez tuče teško da može više od 7 ili 8 pozicije. Kad sudije ne bi dozvolile tu igru teško bi oni dobijali bolje od sebe. I tako se to radi. Ono svi kao e pa dobro nije domaćinskon suđenje a ono ne može biti domaćinskije. Samo treba malo pažljivo pratiti.
A da su postavili kriterij koji odgovara Hrvatskoj onda kriterij ne bi bio problem ? :lol: :lol:

Problem rukometa je taj što je knjiga pravila rukometa prazna.

Kad je probijanje kad nije ?
Kad je 2 minuta kad nije ?
Kad je 7m kad je 9m ?
Kad je pasivan napad kad nije ?
Je li igrač gazio golmanski prostor ili nije ?
U rijetkim slučajevima se vrijeme zaustavlja a utakmica traje striktno 60 min.
Kad su koraci kad nisu ?

Odgovor na sva ova pitanja daje sudac po "slobodnom sudijskom uvjerenju" što je najgora opcija.
Pa ja koji nisam rukometni sudac znam pravila za sve ovo što si nabrojao, osim eto za vrijeme. Ti od rukometa napravi sudijsku igračku :tokralju:
Pa i jeste sudijska igračka. Ne kažem da se nikad ovo gore ne zna, ali ima previše 50-50 situacija, gdje dolazi do sudijske procjene.
Kako objašnjavaš činjenicu da svaki domaćin nekog takmičenje dođe skoro do samog kraja ?

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la hlive » 22 jan 2019, 08:39

Pa u svakom sportu je sudacka procjena. Pa nema goreg od kosarke. Moze sta hoce sudac a slicno je u vecini sportova. Sudacka procjena. Ja sam polozio sudacku za rukomet davno. Sudio malo na ovim nasim prostorima divljim i odustao kad sam vidio kakvi divljaci vode ekipe i opcenito u kojim uvjetima suci u bh pogotovo domacim natjecanjima rade. Znaci da zakljucim suci su grijesili jucer drasticnou kljucnim trenutcima ali realno nisu izraziti krivci za poraz. Iako sam tocno znao sta ce biti kad je Hr stigla i preokrenula.
It's better when it's live

zirokopter
Postovi: 83
Pridružen/a: 03 nov 2017, 11:02
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la zirokopter » 22 jan 2019, 09:29

Kosarka je za rukomet izmislila pravila. Rukomet je prica za sebe. 99% odbrane bude iz prostora a sudija pokaze 7m kad on hoce, nekad za drzanje pokaze 2min nekad 9m, probijanje isto tako... Jedini gluplji sport sto se tice pravila je vaterpolo. Ondje se bas ne zna ni ko pije ni ko placa, svi se marisu i sudija ih samo iskljucuje i niko se ne buni vec samo otpliva u onaj box.
DB aka Ledeni

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Divos » 22 jan 2019, 10:16

$, у & ? спорту " ' " на $ на терену/&. Ту је & важно $ ? " $ " (" " ту ' """ & ", " $ ? ? ? не ", / "), ? су " $ $.
& је $ ? спорт $ $ " ' ". Ту су та ?, " " она ", $ се $ оно % """.

? ' & " у ? ", " $ су ? ? у " " $ су евро-" у ", $ " " $ +&, па $ " у " -15 ? -18. Јесте " $ се ? " $ у ? ', $ се " у $ " у ", ту " јесте $ спорта, " у & се то " $ % $.
& " у ", за ? $ &, $ & ", ? $ " $ ?, - " оне " ' & врха, а " $ & $ ? / - " $ % " $, заправо, $ је % у ", $ %, & " &, " не " своје ", % је " $ '.

У & је " " " ?/?, ", " $ (" ту у " " 24 $ па се " ?, у & је & " теже " & $ " ?, не ' $ ? " се ту ? % $), $ ? не, " ? не, " ту $ " ' $ ' на & страну.
" / " $ је $ $ пуно / суђење у & него ", & $ су ? " у ".

", " ¥ (https://sportsport.ba/rukomet/cervar-ov ... vor/303860 ), је " на $, јесте ? у ' " пар " $ & су се ? $ " $, но ? " $ је ? " у ' & " ?, & ? " " """.
", $ ' " ', " $ 90% % ' $ " пар " $ " ? поразу, $ ? ", са " се ?. А " ¥ % не цене. " " знање, ? " јесте, но $ $ ' се " $ тога / ? & ? ", " & то " ", " & - за ?.

& $, у ? - ? ? & су (по ") ? " на ' СП.

Avatar
Chandrian
Postovi: 164
Pridružen/a: 21 jan 2018, 16:23
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Chandrian » 22 jan 2019, 11:19

TheChief je napisao/la:
Chandrian je napisao/la:Svi ljude ovde prave jednu ozbiljnu grešku koja se tiče suđenja. Govore da je samo na kraju bio mali poguranac ono probijanje i to što su pustili njemcima loptu do kraju i pasivno svirali kad je isteklo vrijeme. I još kao dali Hrvatima slobodni udarac tj šut ali pred njihovim golom.
To jesu drastične greške i uticale su na rezultat. No nije to po meni najveći problem suđenja. A vidim to niko ovdje nije primjetio do sada.
Problem je kriterijum. Da večeras su sudije imale isti kriterijum za obje ekipe. Do samog kraja takoreći. Ali. Veliko ali. Pustili su igru koja apsolutno odgovara Njemačkoj. Na mali broj golova tuča, miks ragbija i kečera. Uvijek je kriterijum suđenja ko fol isti, ali onaj koji njima leži. Jer ovo je jedna prilično limitirana ekipa koja bez tuče teško da može više od 7 ili 8 pozicije. Kad sudije ne bi dozvolile tu igru teško bi oni dobijali bolje od sebe. I tako se to radi. Ono svi kao e pa dobro nije domaćinskon suđenje a ono ne može biti domaćinskije. Samo treba malo pažljivo pratiti.
A da su postavili kriterij koji odgovara Hrvatskoj onda kriterij ne bi bio problem ? :lol: :lol:

Problem rukometa je taj što je knjiga pravila rukometa prazna.

Kad je probijanje kad nije ?
Kad je 2 minuta kad nije ?
Kad je 7m kad je 9m ?
Kad je pasivan napad kad nije ?
Je li igrač gazio golmanski prostor ili nije ?
U rijetkim slučajevima se vrijeme zaustavlja a utakmica traje striktno 60 min.
Kad su koraci kad nisu ?

Odgovor na sva ova pitanja daje sudac po "slobodnom sudijskom uvjerenju" što je najgora opcija.
Nebitna je utakmica protiv Hrvatske. Uhvatio si se za pogrešnu stvar. Govorim da je na čitavom turniru kriterijum koji njima odgovara. Jedini koji njima odgovara. Da se igra brže i na veći broj golova njih ne bilo niđe.
Što se tiče pitanja koja si mi postavio. Tačno se zna šta je šta. A od sudija zavisi kako će to oni suditi.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la kovacic » 22 jan 2019, 11:41

zirokopter je napisao/la:Kosarka je za rukomet izmislila pravila. Rukomet je prica za sebe. 99% odbrane bude iz prostora a sudija pokaze 7m kad on hoce, nekad za drzanje pokaze 2min nekad 9m, probijanje isto tako... Jedini gluplji sport sto se tice pravila je vaterpolo. Ondje se bas ne zna ni ko pije ni ko placa, svi se marisu i sudija ih samo iskljucuje i niko se ne buni vec samo otpliva u onaj box.
Upravo tako, košarka zaista ima jasno definirana pravila, bilo je nekih problema oko nesportskih i ovog novog brojanja vremena, ali se se to vrlo striktno, do u detalj definiralo i nema više šokantnih odluka.
Ne možete nikako reći da Njemačka bazira igru na fizičkom rukometu i teškim prekršajima, šta onda Brazil radi, Nijemci bar zaustavljaju "po europski", držanjem igrača 3s, Brazilci prave džudo poteze, kad god im ne sude sudije iz Europe to je cirkus.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Drape » 22 jan 2019, 12:17

.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 23 jan 2019, 13:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la invincible1921 » 22 jan 2019, 13:40

hlive je napisao/la:Pa u svakom sportu je sudacka procjena. Pa nema goreg od kosarke. Moze sta hoce sudac a slicno je u vecini sportova. Sudacka procjena. Ja sam polozio sudacku za rukomet davno. Sudio malo na ovim nasim prostorima divljim i odustao kad sam vidio kakvi divljaci vode ekipe i opcenito u kojim uvjetima suci u bh pogotovo domacim natjecanjima rade. Znaci da zakljucim suci su grijesili jucer drasticnou kljucnim trenutcima ali realno nisu izraziti krivci za poraz. Iako sam tocno znao sta ce biti kad je Hr stigla i preokrenula.
Cuj kosaraka :lol: :lol: mozda i najsavrseniji sport od ovih popularnih sto se tice pravila :lol:

Kontakt je faul
5 faulova bonus
Ful na sutu slobodno
S dvije noge na zemlji u odbrani ako stojis faul u napadu
Stojis u polukrugu nema faula u napadu
Koraci i duplo vodjenje defenisani u detalj
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la hlive » 22 jan 2019, 13:49

invincible1921 je napisao/la:
hlive je napisao/la:Pa u svakom sportu je sudacka procjena. Pa nema goreg od kosarke. Moze sta hoce sudac a slicno je u vecini sportova. Sudacka procjena. Ja sam polozio sudacku za rukomet davno. Sudio malo na ovim nasim prostorima divljim i odustao kad sam vidio kakvi divljaci vode ekipe i opcenito u kojim uvjetima suci u bh pogotovo domacim natjecanjima rade. Znaci da zakljucim suci su grijesili jucer drasticnou kljucnim trenutcima ali realno nisu izraziti krivci za poraz. Iako sam tocno znao sta ce biti kad je Hr stigla i preokrenula.
Cuj kosaraka :lol: :lol: mozda i najsavrseniji sport od ovih popularnih sto se tice pravila :lol:

Kontakt je faul
5 faulova bonus
Ful na sutu slobodno
S dvije noge na zemlji u odbrani ako stojis faul u napadu
Stojis u polukrugu nema faula u napadu
Koraci i duplo vodjenje defenisani u detalj
Pričam o sudačkoj procjeni. Može jednoj ekipi dozvoliti agresivniju obranu, a drugoj svaki kontakt svirati. Može ti za faul u napadu svirati nešto što i nije bio faul u napadu, a na drugoj strani očitije ne svirati itd Znači procjena suca kao i kod rukometa.
It's better when it's live

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la invincible1921 » 22 jan 2019, 13:52

Svedno ni blizu ko u rukometu...pogurace nekoga par koseva ili slicno recimo primjer toga si mogo vidjet na Zvezdi prije dvije godine kad je onom Lazicu sudija pusto sve, ali bukvalno sve. Od sjekire do cupanja,,,al opet nije im to previse pomoglo.

Vamo u rukometu svih 60 minuta te moze krast. Bukvalno ako hoce sudija da ti dobijes protivnik moze bit duplo bolji ti ces dobit.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la hlive » 22 jan 2019, 14:33

invincible1921 je napisao/la:Svedno ni blizu ko u rukometu...pogurace nekoga par koseva ili slicno recimo primjer toga si mogo vidjet na Zvezdi prije dvije godine kad je onom Lazicu sudija pusto sve, ali bukvalno sve. Od sjekire do cupanja,,,al opet nije im to previse pomoglo.

Vamo u rukometu svih 60 minuta te moze krast. Bukvalno ako hoce sudija da ti dobijes protivnik moze bit duplo bolji ti ces dobit.
Ma razumijem sto hoces rec. Malo sam ja izletio da nema goreg od kosarke jer me tu stvarno zivcira kad igras obranu korektno i onda ti svirne nesto nigdje veze a na drugoj strani te zaustavlja na sve nacine i nista. Ono sto sam htio rec je da je u svakom sportu skoro sudacka procjena. I nogomet i kosarka i rukomet itd sve uz određena pravila opet kontrolira sudacka procjena
It's better when it's live

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la JohnCleese » 22 jan 2019, 16:51

Kratka analiza i teoretske sanse:

Grupa E
Pitanje prolaska u polufinale je rijeseno i prije posljednjeg kola, to su Njemacka i Francuska. Ostaje jos da vidimo ko ce biti prvi, a ko drugi. Njemacka je trenutno prva zbog gol razlike +19 dok Francuzi imaju +14 ( s obzirom na identican broj bodova ali i medjusobni susret koji je zavrsio nerijeseno, gleda se ukupna gol-razlika i gledat ce se ako poslije posljednjeg kola ponovo budu bodovno izjednaceni)

Medjutim u toj grupi je i dalje zanimljivo zbog borbe za konacni plasman. Treba napomenuti da selekcije od 2. do 7. mjesta, obezbjedjuju kvalifikacije za OI, dok samo pobjedik SP-a odlazi direktno. Upravo zbog te cinjenice bitno je ko ce zavrsiti 3. u grupama ( jer ce razigravati za peto mjesto, u svakom slucaju sigurne kvalifikacije za OI bez obzira na ishod tog meca ), a pogotovo bit ce zanimljivo ko ce zavrsiti 4. u obje grupe s obzirom da ce oni razigravati za to posljednje 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za OI. Taj duel ce biti svojevrsno malo finale.

Necu mnogo kalkulirati, ali cu samo reci da su Hrvati nekako najblizi trecem mjestu, a Spanci cetvrtom.
Navest cu samo jednu kalkulaciju/ zanimljivost koja bi bila pogubna za susjede, tj. poslije koje bi zavrsili na 5 mjestu ( dakle bez dohvata kvalifikacija za OI), a glasi ovako: Ukoliko u posljednjem kolu Francuska dobije Hrvate, Brazil dobije Island, a Spanci pobijede ili barem remiziraju protiv Njemacke tada ce Hrvati pasti na peto mjesto.

Grupa F
Jos se nista ne zna iako se naslucuje prolaz Danske kao prvoplasirane i Norveske kao drugoplasirane u polufinale. Zanimljivo je da Norvezani mogu do polufinala i sa porazom u posljednjem kolu protiv Madjarske, ako i Svedska izgubi protiv Danske, ali isto tako mogu ispasti cak i ako pobijede posljednje kolo. Kako?
Naime ako Norvezani dobiju Madjare, Svedjani dobiju Dance zatvara se krug od tri reprezentacije sa istim bodovnim saldom. Tada se gleda njihova gol razlika iz medjusobnih meceva. Norvezani imaju gol razliku -1, Danci trenutno +4 dok Švedjani trenutno -3. Dakle, Svedjane u polufinale vodi svaka pobjeda od 3 gola razlike i vise ( mozda u nekom slucaju i 2 gola razlike, nisam siguran kakva ce biti ukupna gol razlika, tj ko ce imati vise datih golova u toj mini tabeli od tri ekipe, Svedi ili Norvezani). Dance vodi dalje i poraz do 4 gola razlike ( mozda cak i do pet golova nisam siguran, zbog prethodno datog razloga). Norvezane, ako pobijede u posljednjem kolu vodi i pobjeda Svedske nad Danskom od 1 gol razlike ( mozda cak i 2 gola razlike, opet zbog istog razloga ).
Nadam se da sam bio jasan :lol:

Borba za to 4. mjesto takodjer ce biti zanimljiva i u ovoj grupi. Madjari su daleko najblizi ovoj poziciji. Medjutim, ako izgube u zadnjem kolu ( sto je izgledno jer igraju protiv letecih Norvezana), a Egipcani dobiju Tunis ( sto je izgledno), tada ce Madjarska i Egipat imati isto bodova, medjusobno su igrali nerijeseno i tada ce odlucivati ukupna gol razlika izmedju te dvije ekipe. Trenutno, prije zadnjih meceva Madjarska ima gol razliku -1, dok Egipat -13. Naprimjer, Norvezani dobiju Madjare 6 razlike, Egipat dobije Tunis sa istom tom razlikom i eto egala :mrgreen:

Kako god, sutra ce biti zanimljivo
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Kenonan » 22 jan 2019, 22:37

Rukomet je uz vaterpolo sport sa najvise prostora za kradju sudija, i to se masovno koristi.

Nije slucajno Gips Kostelic, kao nekad uvazeni rukometni trener, za svoju djecu rekao "ako sa nekim treba da se bore, neka se bore sa vremenom" i dao ih na skijanje.

Danski suci su priznali da probijanja nije bilo, vrlo im je zao em neprijatno, ali zivot ide dalje. Kazu "pogrijesili smo".

I tako to u rokmetu ide. Vaterpolo je jos gori, tamo se pod vodom mogu nozevima zbosti, dok voda ne postane crvena sudija ne mora nista svirati. Zato su oba sporta osudjena na margine svjetskog interesovanja.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Kenonan » 22 jan 2019, 22:41

JohnCleese je napisao/la:
Medjutim u toj grupi je i dalje zanimljivo zbog borbe za konacni plasman. Treba napomenuti da selekcije od 2. do 7. mjesta, obezbjedjuju kvalifikacije za OI, dok samo pobjedik SP-a odlazi direktno. Upravo zbog te cinjenice bitno je ko ce zavrsiti 3. u grupama ( jer ce razigravati za peto mjesto, u svakom slucaju sigurne kvalifikacije za OI bez obzira na ishod tog meca ), a pogotovo bit ce zanimljivo ko ce zavrsiti 4. u obje grupe s obzirom da ce oni razigravati za to posljednje 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za OI. Taj duel ce biti svojevrsno malo finale.

Necu mnogo kalkulirati, ali cu samo reci da su Hrvati nekako najblizi trecem mjestu, a Spanci cetvrtom.
Navest cu samo jednu kalkulaciju/ zanimljivost koja bi bila pogubna za susjede, tj. poslije koje bi zavrsili na 5 mjestu ( dakle bez dohvata kvalifikacija za OI), a glasi ovako: Ukoliko u posljednjem kolu Francuska dobije Hrvate, Brazil dobije Island, a Spanci pobijede ili barem remiziraju protiv Njemacke tada ce Hrvati pasti na peto mjesto.
To su samo novinarska naklapanja, naravno netacna.

Na OI kvalifikacije idu i prvak Europe, i prvak Juzne Amerike, kako znamo da ce prvak Europe naredne zime 99,9% biti neko od ekipa koje su vec medju prvih 5 ili 6 na SP, a vjerovatno ce i Brazil biti prvak Juzne Amerike, znaci da ce i 8 pa mozda i 9 plasirani sa SP ici u kvalifikacije za OI.

Plus, sa EP jos dvije ekipe idu u kvalifikacije, od onih koje se nisu plasirale na SP. Tako da Spanjolska, Hrvatska, Island i Madjarska recimo, ne trebaju brinuti oko tog sedmog mjesta.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la JohnCleese » 23 jan 2019, 00:47

Kenonan je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:
Medjutim u toj grupi je i dalje zanimljivo zbog borbe za konacni plasman. Treba napomenuti da selekcije od 2. do 7. mjesta, obezbjedjuju kvalifikacije za OI, dok samo pobjedik SP-a odlazi direktno. Upravo zbog te cinjenice bitno je ko ce zavrsiti 3. u grupama ( jer ce razigravati za peto mjesto, u svakom slucaju sigurne kvalifikacije za OI bez obzira na ishod tog meca ), a pogotovo bit ce zanimljivo ko ce zavrsiti 4. u obje grupe s obzirom da ce oni razigravati za to posljednje 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za OI. Taj duel ce biti svojevrsno malo finale.

Necu mnogo kalkulirati, ali cu samo reci da su Hrvati nekako najblizi trecem mjestu, a Spanci cetvrtom.
Navest cu samo jednu kalkulaciju/ zanimljivost koja bi bila pogubna za susjede, tj. poslije koje bi zavrsili na 5 mjestu ( dakle bez dohvata kvalifikacija za OI), a glasi ovako: Ukoliko u posljednjem kolu Francuska dobije Hrvate, Brazil dobije Island, a Spanci pobijede ili barem remiziraju protiv Njemacke tada ce Hrvati pasti na peto mjesto.
To su samo novinarska naklapanja, naravno netacna.

Na OI kvalifikacije idu i prvak Europe, i prvak Juzne Amerike, kako znamo da ce prvak Europe naredne zime 99,9% biti neko od ekipa koje su vec medju prvih 5 ili 6 na SP, a vjerovatno ce i Brazil biti prvak Juzne Amerike, znaci da ce i 8 pa mozda i 9 plasirani sa SP ici u kvalifikacije za OI.

Plus, sa EP jos dvije ekipe idu u kvalifikacije, od onih koje se nisu plasirale na SP. Tako da Spanjolska, Hrvatska, Island i Madjarska recimo, ne trebaju brinuti oko tog sedmog mjesta.
Da, u konacni to bude tako.

Na Olimpijadi ce od ukupno 12 selekcija nastupiti maksimalno 8 europskih reprezentacija ( 1 pobjednik SP-a, 1 pobjednik EP-a, kroz kvalifikacije za OI svih 6 ucesnika koji prodju skoro pa sigurno bit ce iz Europe), Japan- kao domacin, prvak Azije, prvak Afrike, prvak Amerike
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Divos » 23 jan 2019, 12:44

? & ? % наступа & ? $ је ? " (http://sport.novi.ba/clanak/236815/lege ... a-hrvatsku), & осврт " на ¥ '-ауте;
Jer ono što mi čujemo od njega na minutama odmora može reći bilo koji prolaznik na ulici. ''Budite mirni, zabijte gol i igrajte dobru obranu'', otprilike tako zvuče njegove upute. Ljudi moji, pa to može bilo tko reći, s mnogo više žara i entuzijazma,
? % ' ' "?" по занату, ? то је Вуја, & $ на ".
& је $ % % ";
Rukometaši su Hrvatskoj dali puno, a čini mi se da u posljednje vrijeme gube pobjednički mentalitet. Na zadnjih nekoliko velikih natjecanja, kad je god došlo ''stani pani'', bilo bi ''pani''.
? пре ' $, " је, " на $ $ " (2014-19), " & $ $, & на ЕП 2016. Ту су, & ' ", са ' $ са " ", но & & " у $ " ? $, ту је " пораз " " ? у ' за & на $ СП (пре овог наравно) $ су ? +8.
% " - $ " ? $ са " ? ? " & " &.

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la 44Bertans » 23 jan 2019, 15:30

Sudije su pogurale i Hrvate u prvom da ostanu u utakmici. Kod 10:8 za domaće ne sviraju čist faul, daju loptu Hrvatima, a potom isključuju 2 njemačka igrača i Hrvati serijom 3:0 okreću tok...
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la lucky13 » 23 jan 2019, 16:16

najveca pljacka koju sam ja vidio u rukometu je sa polufinala SPa 2001. kada je jugoslavija vodila par golova par 2-3 minuta pred kraj protiv svedske i kada su ih makedonske sudije masakrirale. vranjes bi uzimao loptu i jurnuo i zabijao se u odbranu (samo bi udarao u naletu u postavljenu mislim 6-0 odbranu i ugurao ih u 6m) i dobijao sedmerac milsim bar 3 puta uzastopno. ovima oduzimana lopta cim bi prosli centar tako da nisu ni dobili sansu da upute sut. (francuzi dobili 3 razlike egipat a juga ih dobila 10 razlike u utakmici za bronzu).

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Kenonan » 23 jan 2019, 17:48

Kaze Vujovic koji je prije godinu dana prijetio napustanjem prvenstva, a na SP se nije ni kvalificirao.

Manje srati, Vujovicu.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.