Copa América Centenario

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja repka po vama osvaja Copu:

Anketa je završila: 03 jul 2016, 23:35.

Argentina
48
48%
Brazil
4
4%
Kolumbija
13
13%
Čile
22
22%
Urugvaj
5
5%
Meksiko
3
3%
SAD
3
3%
neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 99

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la SlevinKelevra » 27 jun 2016, 11:11

Argentina nikada nista nije osvojila od kada ja pratim fudbal, a to je tacno 20 godina... Nevjerovatno! :shock:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Epidaurus » 27 jun 2016, 11:16

ASD je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Sta li bi nasi dragi Culesi n.a.s.r.a.l.i po Ronaldu da je promasio penal onako ... :kafa:
Jedno je kada se ne vidis na terenu pa promasis penal,, a sasvim druga stvar kada si jedini igrac koji postoji na terenu pa promasis penal. Da je 5 promasio niko mu nista nebi smio progovoriti.
Ne kazem uopce da Ronaldo igra ikakvo dobro prvensto (iako je i takav donio Portugalu prolazak grupe sam samcat) al je cinjenica da bi isti n.a.s.r.a.l.i Boga oca po CRu da je ovako zapucao penal. On vise nije jednako mocan ko prije da uzme sam loptu i rijesi al je i dalje igrac kojem milimetar treba da rijesi utakmicu. Dodaj jos na to da u Portugalu igra poziciju koju ne znam da je ikad igrao u Realu i sve se samo kaze. Njemu je u reprezentaciji najbolji suigrac Nani i ovaj Sanches od 18 godina, Messi u reprezentaciji ima ekstra klasu do ekstra klase sve.

I da, zbog cega nakon odlaska iz Reala niko ne stavlja Di Mariu u vezni red na onu poziciju sto mu je Carlo izmislio i koja je prelomila tu Realovu sezonu ? Ubjedljivo najbolje partije u karijeri je pruzio na toj poziciji, na krilu nije ni blizu toliko opasan.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la muamerc » 27 jun 2016, 11:17

Nekako ti mora biti zao Messija, iako ga mozda ne gotivimo, zbog ovoga sta mu se desava/desilo u reprezentaciji. Dao je sve, pokusao je sve, zelio je vise nego ikad da osvoji (cak ni u Barsi nije pokazao ovakve emecije i zelju kao sinoc) i opet fula. Neko mora sjesti i analizirati sta se fula, je li sistem, filozofija, prevelila ovisnost o samom Messiju i krenuti dalje, planirati bolje, osmisliti bolje, u projekat da se uzme neko takmicenje u narednih 5-6 godina.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la jasmin10 » 27 jun 2016, 11:18

ASD je napisao/la:Igrao je Dybala spica u Palermu, igrao ga je i Messi u Barceloni, igrao je i krilo, znao je mislim i Dybala ici na krilo, lako ih je uklopiti.
Nisam ni rekao da je sada trenutno klasa Aguera, ali vrlo brzo bi mogao biti, mada kako Aguero igra u Argentinskoj repci, vjerujem da ovaj nece biti nista gori.
Dybala će biti strašan fudbaler ali po meni je velika šteta ako se Aguero oprosti. Trenutno ne vidim Dybalu u prvih 11, mada sumnjam da bi u napadu bio lošiji od panja Higuaina.
I kako je moguće da fudbalska nacija kakva je Argentina nema poštenog kreativca na sredini terena.

A pazi ovog, Messi u reprezentaciji imaš sve klase od suigrača :damn:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Epidaurus » 27 jun 2016, 11:22

jasmin10 je napisao/la:
A pazi ovog, Messi u reprezentaciji imaš sve klase od suigrača :damn:
U odnosu na ono sto CR npr ima u Portugalu, Leo definitivno ima klase od suigraca. Pa evo ovaj Gaitan il Lamela bi bili u Portugalu ubjedljivo najbolji 2. igraci.

I Ima Argentina kreativca u sredini, samo sto glupi Martino ne stavlja Di Mariu na poziciju na kojoj je sebi nabio onoliku cijenu.

Avatar
xaves
Postovi: 2276
Pridružen/a: 07 jan 2014, 14:50
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la xaves » 27 jun 2016, 11:24

Cr je nebitan u ovoj prici, postao je cisti golgeter, svi to vide

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Sissoko » 27 jun 2016, 11:24

Epidaurus je napisao/la:Messi u reprezentaciji ima ekstra klasu do ekstra klase sve.
:urnebes:

Sunce ti ...da ima sve klasu do klase ne bi se samo od njega cekalo da rjesi i kad se ne rjesi samo njemu sralo sto su izgubili...nego bi lijepo sve te silne klase rjesile koje finale ili polufinale da i Messi malo odahne u repci.
Jbem ti takve klase
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

let3
Postovi: 29057
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la let3 » 27 jun 2016, 11:24

Aha, ima extra klasu a sinoc im Chile POJEO vezni red u drugom poluvremenu ;) (izuzimam Banegu koji nešto pokušavao, li sam ne može)...možda imaju extra klasu u napadu i to je to.
Kako ne kontate da je Chile jednostavno bolji kao ekipa, svi dišu ko jedan, svi trce, svi presinguju, markiraju...

Messi zabio 5 golova, imao 5 asistencija, odigrao strašno ovu Copu i na kraju chokirao do jaja sa onim penalom :facepalm: šta reci :? Trece izgubljeno finale u nizu i to na koji nacin opet :facepalm:
Možda mu je fakat vrijeme da sve to sa Argentinom batali i pošalje u neku stvar. Ogromne su to frustracije i udarci.
On, kao najveca zvijezda, ce morati podnijeti za sve ostale sav teret gov.ana koji ce argentinski mediji sruciti na njega...tako je to u svim sportovima, ne samo u fudbalu.

Messi je skroz puko nakon penala, potonuo kao titanik. Aguero ga nešto tješio, ali slaba korist od toga.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la jasmin10 » 27 jun 2016, 11:26

Koje su to klase ? Nemoj samo napad gledati , ne mogu igrati sa 6 napadača.
Pepe, Moutinho, Andre Gomes, Renato Sanchez ... Ako misliš da su Otamendi, Biglia, Banega, Higuain neke klase u odnosu na pomenute igrače onda očito nemamo isto razumijevanje pojma klasa.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la messilla » 27 jun 2016, 11:31

Sve to fino izgleda na papiru. U stvarnosti Higuain ne može da zabije mrtvi zicer, Aguero ne izgleda ništa bolje od amatera... :facepalm:


He he.
Zadnja izmjena: messilla, dana/u 27 jun 2016, 11:33, ukupno mijenjano 2 puta.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la ASD » 27 jun 2016, 11:32

Epidaurus je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Sta li bi nasi dragi Culesi n.a.s.r.a.l.i po Ronaldu da je promasio penal onako ... :kafa:
Jedno je kada se ne vidis na terenu pa promasis penal,, a sasvim druga stvar kada si jedini igrac koji postoji na terenu pa promasis penal. Da je 5 promasio niko mu nista nebi smio progovoriti.
Ne kazem uopce da Ronaldo igra ikakvo dobro prvensto (iako je i takav donio Portugalu prolazak grupe sam samcat) al je cinjenica da bi isti n.a.s.r.a.l.i Boga oca po CRu da je ovako zapucao penal. On vise nije jednako mocan ko prije da uzme sam loptu i rijesi al je i dalje igrac kojem milimetar treba da rijesi utakmicu. Dodaj jos na to da u Portugalu igra poziciju koju ne znam da je ikad igrao u Realu i sve se samo kaze. Njemu je u reprezentaciji najbolji suigrac Nani i ovaj Sanches od 18 godina, Messi u reprezentaciji ima ekstra klasu do ekstra klase sve.

I da, zbog cega nakon odlaska iz Reala niko ne stavlja Di Mariu u vezni red na onu poziciju sto mu je Carlo izmislio i koja je prelomila tu Realovu sezonu ? Ubjedljivo najbolje partije u karijeri je pruzio na toj poziciji, na krilu nije ni blizu toliko opasan.
Ne sporim da je Ronaldo vrhunski fudbaler, ali vjerovao ti ili ne, na papiru su mozda Mesijevi suigraci bolji od Ronaldovih, ali oni to nisu ni blizu.
Da bi Mesi koji suigrac sa mudima, kao sto ga ima Ronaldo u Quaresmi, lik je usao sa klupe i fenomenalnom milimetarskom asistencijom proigrao Ronalda za izjednacenje.

Od Mesijevih suigraca se ocekuje najvise da gadjaju zicere, a ni to ne mogu.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Epidaurus » 27 jun 2016, 11:35

Higuain kakva god da je flpina u bitnim utakmicama (a kao navijacu Reala izvadio mi je zivaca i zivaca) je Allah licno za bilo sta sto Portugal ima u napadu, osim Ronalda naravno.

Pepe je bolji od Otamendija definitivno al vrlo brzo se zaboravlja da je ta odbrana Argentinu i odvela u finale Svjetskog prije 2 godine. Normalna postava koju je ovaj Martinu trebao igrati (s Di Mariom, Macheranom i Bigliom u sredini, Messijem na strani gdje se uvlaci u sredinu i razigraava Kuna i Pipitu naprijed) je svemirski brod za ovo sto Portugal ima. Overall su poprilicno jaci od Portugala, ko to ne vidim ja ne znam kako mu mogu pomoci.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la ASD » 27 jun 2016, 11:37

Epidaurus je napisao/la:Higuain kakva god da je flpina u bitnim utakmicama (a kao navijacu Reala izvadio mi je zivaca i zivaca) je Allah licno za bilo sta sto Portugal ima u napadu, osim Ronalda naravno.

Pepe je bolji od Otamendija definitivno al vrlo brzo se zaboravlja da je ta odbrana Argentinu i odvela u finale Svjetskog prije 2 godine. Normalna postava koju je ovaj Martinu trebao igrati (s Di Mariom, Macheranom i Bigliom u sredini, Messijem na strani gdje se uvlaci u sredinu i razigraava Kuna i Pipitu naprijed) je svemirski brod za ovo sto Portugal ima. Overall su poprilicno jaci od Portugala, ko to ne vidim ja ne znam kako mu mogu pomoci.
Na papiru ili na terenu?

To je veoma bitno naglasiti.
Ako ti na terenu vidis klase u Argentine, ja ne znam sta si ti gledao?

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la ASD » 27 jun 2016, 11:40

I taj Banega kojeg se ovdje spominje je poprilicno nedokazan igrac, barem u ovom sistemu.
Niko mu ne moze sporiti vjestinu i to da je kompletan na sredini terena, ali on je ipak igrac koji igra u defanzivnom sistemu, a ovdje bi trebao razbijati svojom vjestinom i kreacijom ove polubunkere.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Epidaurus » 27 jun 2016, 11:45

ASD je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Higuain kakva god da je flpina u bitnim utakmicama (a kao navijacu Reala izvadio mi je zivaca i zivaca) je Allah licno za bilo sta sto Portugal ima u napadu, osim Ronalda naravno.

Pepe je bolji od Otamendija definitivno al vrlo brzo se zaboravlja da je ta odbrana Argentinu i odvela u finale Svjetskog prije 2 godine. Normalna postava koju je ovaj Martinu trebao igrati (s Di Mariom, Macheranom i Bigliom u sredini, Messijem na strani gdje se uvlaci u sredinu i razigraava Kuna i Pipitu naprijed) je svemirski brod za ovo sto Portugal ima. Overall su poprilicno jaci od Portugala, ko to ne vidim ja ne znam kako mu mogu pomoci.
Na papiru ili na terenu?

To je veoma bitno naglasiti.
Ako ti na terenu vidis klase u Argentine, ja ne znam sta si ti gledao?
Pa cekaj jesul to svaku utakmicu Higuain i ostali flopali ? Bgm Argentinci su poprilicno trpali u vecini utakmica osim finala gdje je Higuainov floperski mentalitet dosao do izrazaja. Ljudi odigrali lose finale i fulali bruku toga i odma su svi klocevi i flopine.

I jos mi je jedna stvar posebno interesantna, zasto se stalno proziva Higuain za finale 2014. protiv Svaba gdje on jeste promasio zicer al isto tako je Messi u drugom poluvremenu promasio nista losiju priliku, a i sveukupno je to finale i KO fazu odigrao lose. Ta nagrada za najboljeg igraca SP 2014. sto je on dobio je jedna od smjesnijih nagrade definitivno.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la anonymousHD » 27 jun 2016, 11:50

Pa Messi kad bi vidio roster Portugala odmah bi se oprostio od repke.
Portugal u napadu ima Edera, Argentina Higuaina i Aguera, haha.
Ako Portugal ima dobro repku, onda su ljudi stvarno glupi. 9
Očajna repka.
Messi je luzer. Najveći luzer u ovoj igri.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la ASD » 27 jun 2016, 11:54

Nisam znao da je Eder nadimak za Ronalda jer im on igra u napadu.

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Sissoko » 27 jun 2016, 11:55

anonymousHD je napisao/la:Pa Messi kad bi vidio roster Portugala odmah bi se oprostio od repke.
Portugal u napadu ima Edera, Argentina Higuaina i Aguera, haha.
Ako Portugal ima dobro repku, onda su ljudi stvarno glupi. 9
Očajna repka.
Messi je luzer. Najveći luzer u ovoj igri.
Kako dozvolite da vam "najveci luzer u ovoj igri" postigne najvise golova u svojoj karijeri jednom klubu? :D
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la ASD » 27 jun 2016, 11:57

Epidaurus je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Higuain kakva god da je flpina u bitnim utakmicama (a kao navijacu Reala izvadio mi je zivaca i zivaca) je Allah licno za bilo sta sto Portugal ima u napadu, osim Ronalda naravno.

Pepe je bolji od Otamendija definitivno al vrlo brzo se zaboravlja da je ta odbrana Argentinu i odvela u finale Svjetskog prije 2 godine. Normalna postava koju je ovaj Martinu trebao igrati (s Di Mariom, Macheranom i Bigliom u sredini, Messijem na strani gdje se uvlaci u sredinu i razigraava Kuna i Pipitu naprijed) je svemirski brod za ovo sto Portugal ima. Overall su poprilicno jaci od Portugala, ko to ne vidim ja ne znam kako mu mogu pomoci.
Na papiru ili na terenu?

To je veoma bitno naglasiti.
Ako ti na terenu vidis klase u Argentine, ja ne znam sta si ti gledao?
Pa cekaj jesul to svaku utakmicu Higuain i ostali flopali ? Bgm Argentinci su poprilicno trpali u vecini utakmica osim finala gdje je Higuainov floperski mentalitet dosao do izrazaja. Ljudi odigrali lose finale i fulali bruku toga i odma su svi klocevi i flopine.

I jos mi je jedna stvar posebno interesantna, zasto se stalno proziva Higuain za finale 2014. protiv Svaba gdje on jeste promasio zicer al isto tako je Messi u drugom poluvremenu promasio nista losiju priliku, a i sveukupno je to finale i KO fazu odigrao lose. Ta nagrada za najboljeg igraca SP 2014. sto je on dobio je jedna od smjesnijih nagrade definitivno.
Precesto se razbjeze u velikim tekmama, pogotovo u finalima. To je postala cinjenica i sve sto rade je da traze Mesija.
Na SP jedini koji je mozda bio bolji od Mesija je Neuer.
Koliko me sjecanje sluzi, Mesi je i na svjetskom sam vukao Argentinu, igrao je preko kurca i vecinu tekmi ga nigdje nije bilo ali opet je bio daleko najopasniji po gol protivnika, cak je i protiv nas rijesio tekmu.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4708
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Kajzer10 » 27 jun 2016, 11:58

Argentina ima jaci napad, vezni red i odbranu, i na papiru i u praksi. Ovima u napadu igraju igraci iz turske lige a u veznom redu Mascheranova desna noga vrijedi vise od citavog veznog reda a gdje jos Di Maria. Da nisam gledao Portugal ovo prvenstvo mozda bih rekao da imaju jacu odbranu ali nemaju ni to.
I generalni zakljucak je da je Argentina tri puta bolja reprezentacija od Portugala ali ne znam kakve to ima veze sa temom. :hmmmmm:

Messiju se bas ne da. Ne znam sta da kazem, zasluzio je taj jedan trofej. Jako losa stvar bi bilo povlacenje iz repke ali sam siguran da ce igrati na svjetkom. Ovo je iz ocaja, kad se sabere pokajat ce se.

I dalje je GOAT. :salut:

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 37 gostiju.