Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la dzelllo » 08 avg 2016, 23:52

Evander je napisao/la:Kao prvo, protiv sam ove lige i do nje sigurno nece doci.
Kao drugo, kakva ba tabela? :D
Ako se ova liga ikad bude pravila, a nece se praviti, ne bi se sigurno pravila da u njoj igraju Cukaricki, Novi Pazar, Siroki, Sloboda, Inter iz Zapresica i slicne ekipe.
Ko bi to gledao?
Posjeta na stadionima bi bila ista.
Ako Zrinjski ne moze u LP skupiti 10 hiljada navijaca na utakmici, ne moze ih skupiti ni u ovoj ligi.
Zna se da su samo dva kluba iz BiH intresantna i da imaju navijacku bazu potrebnu za takvu ligu.
Vratio se kralj :salut:
A gdje smo.mi u cijeloj prici? :D
lezVe do bagro

Avatar
Evander
Postovi: 14448
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 09 avg 2016, 00:38

Nisam ja nigdje otisao, samo sam prepustio temu FK Sarajeva drugima. Da vidimo hoce li to donijeti boljitak za klub :D
Vratit cu se tamo kad raja pocne pisati protiv Tana, sto sam najavio da ce se uskoro desiti. Nemam vise zivaca hebavati se sa Dininim placenicima, kojih je nemal broj.

A sto se vas tice, **** ga, sam si svijestan gdje ste.
Izgubili ste nakon rata ogromnu bazu navijaca. Ovaj danas Velez nije niti sjena onog prije rata, ni po cemu.
Hebi ga, ali tako je na zalost.

U ostalom, za sve nas je bolje da nikad ne dodje do te lige, bili bi kanta za napucvanje. Sport u ovoj zemlji je mrtav, samo mi to necemo da priznamo.

Neko stvarno misli da je navijacima Zvezde, Dinama, napeto da igraju proti Zelje ili Sarajeva?

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la alan_kardec » 09 avg 2016, 23:49

Kawhi je napisao/la:U Ligi Prvaka nikad nije bilo više bezveznih i nepopularnih klubova. Ide se na širenje popularnosti i LP i daje se šansa i slabijim da se plasiraju. Kad vidim onih 10 ekipa što su kao prvaci svojih država ostali u playoffu shvatam da nema poente gledati LP prije proljeća. Teorije o tome su neosnovane. Naravno, da ima onih koji bi to više voljeli, a to su vlasnici i predsjednici bogatih klubova koji bi se još više tako obogatili, ali u UEFI neće naći za to podršku, a UEFA nije neozbiljna organizacija poput FIBE da im dozvoli da sami prave neka takmičenja.
Sve izvesnija transformacija Lige šampiona: Benefit za supersile, duplo teže kvalifikacije za male

Čak 50 klubova trkalo bi se za pet mesta! Za srpske predstavnike Superliga bi verovatno postala nemoguća misija
Šuška se već godinama, a s odlaskom Mišela Platinija sa mesta predsednika Uefe čini se da je otklonjena i poslednja prepreka velikanima da Ligu šampiona skroje prema sopstvenim potrebama. Ulgedna Gazeta delo Sport u današnjem izdanju piše o transformaciji elitnog evropskog takmičenja u nešto što bi moglo da se zove “Superšampioni“, a što bi značajno suzilo prostor manjim klubovima da se odmere sa najvećima.

Jer iako bi sistem bio “zaključan“ na 32 učesnika i osam grupa, kroz kvalifikacije bi se čak 50 timova borilo za svega pet mesta u “glavnom žrebu“. Ostalih 27 bilo bi rezervisano za najveće.

Gazeta navodi po sledećem principu: po četiri mesta za Španiju, Englesku, Nemačku i Italiju s tim da bi tri kluba imala direktnu prođu, a jedan od predloga je da se to poslednje bira ne po učinku u domaćem prvenstvu, već po istorijskim rezultatima. Namera je da se time pomogne posrnulim velikanima kakvih ih ima na sve strane. Od Liverpula, preko Hamburga, pa do Milana i Intera.

Po dva mesta dobili bi, po trenutnom stanju stvari, Francuzi, Portugalci i Rusi. Narednih četiri ili pet zemalja imale bi po jednog predstavnika (trenutno su to Ukrajina, Belgija, Holandja, Turska i Švajcarska), a preostalih pet ili šest bi davale kvalifikacije u kojima bi učestvovalo čak 50 timova. Dakle, duplo teži put nego do sad.

Veliki su, inače, tražili ligaški sistem sa 24 tima i plej-ofom posle regularnog dela takmičenja, ali zbog manjak mesta u kalendaru napravljen je kompromis sa Uefom.

Sada se čekaju izbori za predsednika Uefa, zakazani su za 14. septembar, a favorit je Slovenac Aleksander Čeferin. Ideja je da se sve završi do zime kako bi klubovi i Uefa krenuli u poteru za sponzorima i prodaju TV prava. Barem 20 odsto veći prihodi su prvi cilj.

Drugačija Liga šampiona bi krenula već od sezone 2018/2019.
mozzart objavio danas



Kawhi je napisao/la:I bilo bi glupo da Željo i Sarajevo na osnovu imena igraju ispred Zrinjskog, koji je prvak. I Slobode i Širokog koji su 2. i 3. Nek se bore za svoje mjesto.
Slažem se. Ništa protiv sarajevskih klubova, ako pozicijom na tabeli zasluže, neka igraju, ne samo oni nego bilo ko.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Evander
Postovi: 14448
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 10 avg 2016, 15:33

Kome u HR ili SRB je zanimljivo gledati nekakav Zrinjski i nekakvu Slobodu?

Igrala se ili ne igrala ta liga, vi tamo nikad necete igrati, to trebate biti svijesni.
Zna se koja su dva najveca BiH kluba.

Cilj regionalne lige nije da se igra pred 2000 navijaca.
A to je ralan broj simpatizera Zrinjsko, Sirokog i slicnih ekipa.

Ni Sloboda nije puno bolja.


Ako se ikad bude igrala ova liga, a nece i nadam se da nece, Sarajevo i Zeljeznicar bi imali zagarantovana mjesta, svidjalo se to vama ili ne.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 10 avg 2016, 16:15

Ja koliko citam, u HRV i SRB se ne gledaju ni nekakav Zeljeznicar i Sarajevo. Zanimljivi su samo sami sebi medjusobno, tj. velika cetvorka, ali ne zele ligu zbog mrznje jednih prema drugim.

Lige nece biti, a ako ju bude zagarantovano mjesto ce imati onaj tko ce bolje plasiran na kraju prvenstva pa makar to bio Vratnik. Ligu zatvorenog tipa moze organizirati samo neka privatna osoba bez suglasnosti nacionalnih saveza, tj. da dodje neki sponzor, napravi ligu, posalje pozivnice pojedinim klubovima i organizuje ligu ili turnir, kako god.

Za N/FSBiH jednako vrijedi svaki klub i ako N/FSBiH bude imao prste u toj ligi on ce morati jednako zagovarati svaki klub, kako Zeljeznicar tako i Siroki. U tom slijedu izbor ce pasti na bolje rangirani klub, kako u BiH tako i u ostalim drzavama. Ako N/FSBiH svojom voljom u tu ligu posalje odredjene klubove, a ne one koji su bolje rangirani i ako ti klubovi dobiju svoj dio kolaca, zar mislite da ce ostali sjediti skrstenih ruku i cekati Bozju milost? Nece, dici ce se i traziti svoje pravo na ucesce u toj ligi.

Rekoh vec, mozda prve sezone to bude odabrano drustvo, ali kasnije sigurno ne bi bilo. Eto primjer rukometne lige. BiH je dobila tri ucesnika koja nicim nije zasluzila, ali eto, da ispune nacionalnu kvotu. Druga sezona i tri BiH predstavnika zavrse na tri posljdenja mjesta i BiH ostaje na jednom ucesniku. Tako ce biti i u nogometu ako ikad bude bilo.

Koliko su ozbiljna ova novinarska piskarala jasno mi je kad vidim da pisu da ce BiH imati predstavnika vise od Slovenije.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la hz1987 » 11 avg 2016, 09:17

regionalna liga je realna stvar, samo treba presjeci sa pricama i krenuti u proces stvaranja lige.
ovdje se pominje neka nesigurnost, bojkoti i problemi sa navijacima.
koji crni problemi sa navijacima?
nema navijaca na gostujucim utakmicama i problem rijesen.


kazu bojkot lige...ahaaaaaa....
kad ti dodje sponzor i kaze mi bi da ulozimo, a uslov je da igras regionalnu ligu, vidjecemo jel to nekom interesantno ili ne?
para vrti gdje burgija ne moze...uvijek bilo...

ti kad oformis ligu, podizu se i novcani limiti, interesi i tv prava. tad isplivavaju i do izrazaja dolaze klubovi koji imaju velike skupine navijaca iza sebe, jake sponzore i medijsku posvecenost i brending. svaka cast sirokom, mladosti, celiku i sl. klubovima, al kad ti u zrinjski, zelju i sarajevo dodje sponzor i ulozi 5-6 miliona i dovede iz regiona 10-tak igraca koji su realno na visem nivou od cijele lige, ma koliko se neki klub sa manjim budzetom upirao i trudio bice razbijen kao sto nas redovno razbijaju neki poljski, izraelski, ceski i svicarski klubovi. to je realnost. koncentracija svog kvaliteta sa balkana ce ici u 10-15 klubova i tu se prica zavrsava. regionalnom ligom, automatski ekipe koje budu prisutne skacu za 1-2 stepenice iznad svog trenutnog limita i kvalitete lige.

ok, nece zvijezda da igra. ne mora.
imace budzet za ligu srbije 2-3miliona i neatraktivne klubove. nakon sezone-dvije partizan ce ih razbijati po 2-3 razlike bez vecih problema jer ce imati budzet od 5-6 miliona, igrace koji odbijaju zvijezdu i idu u partizan za nizu platu zbog kvalitete i popularnosti takmicenja. pa kad im iz guzice u glavu dodje, bice im cast da se ukljuce - molice.

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 11 avg 2016, 10:39

hz1987 je napisao/la:regionalna liga je realna stvar, samo treba presjeci sa pricama i krenuti u proces stvaranja lige.
ovdje se pominje neka nesigurnost, bojkoti i problemi sa navijacima.
koji crni problemi sa navijacima?
nema navijaca na gostujucim utakmicama i problem rijesen.


kazu bojkot lige...ahaaaaaa....
kad ti dodje sponzor i kaze mi bi da ulozimo, a uslov je da igras regionalnu ligu, vidjecemo jel to nekom interesantno ili ne?
para vrti gdje burgija ne moze...uvijek bilo...

ti kad oformis ligu, podizu se i novcani limiti, interesi i tv prava. tad isplivavaju i do izrazaja dolaze klubovi koji imaju velike skupine navijaca iza sebe, jake sponzore i medijsku posvecenost i brending. svaka cast sirokom, mladosti, celiku i sl. klubovima, al kad ti u zrinjski, zelju i sarajevo dodje sponzor i ulozi 5-6 miliona i dovede iz regiona 10-tak igraca koji su realno na visem nivou od cijele lige, ma koliko se neki klub sa manjim budzetom upirao i trudio bice razbijen kao sto nas redovno razbijaju neki poljski, izraelski, ceski i svicarski klubovi. to je realnost. koncentracija svog kvaliteta sa balkana ce ici u 10-15 klubova i tu se prica zavrsava. regionalnom ligom, automatski ekipe koje budu prisutne skacu za 1-2 stepenice iznad svog trenutnog limita i kvalitete lige.

ok, nece zvijezda da igra. ne mora.
imace budzet za ligu srbije 2-3miliona i neatraktivne klubove. nakon sezone-dvije partizan ce ih razbijati po 2-3 razlike bez vecih problema jer ce imati budzet od 5-6 miliona, igrace koji odbijaju zvijezdu i idu u partizan za nizu platu zbog kvalitete i popularnosti takmicenja. pa kad im iz guzice u glavu dodje, bice im cast da se ukljuce - molice.

ima li sve to onda smisla uopce ako ce ovako biti :eh: klubovi su onda sami sebi postaju svrha
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la marconato » 11 avg 2016, 12:18

hz1987 je napisao/la: ok, nece zvijezda da igra. ne mora.
imace budzet za ligu srbije 2-3miliona i neatraktivne klubove. nakon sezone-dvije partizan ce ih razbijati po 2-3 razlike bez vecih problema jer ce imati budzet od 5-6 miliona, igrace koji odbijaju zvijezdu i idu u partizan za nizu platu zbog kvalitete i popularnosti takmicenja. pa kad im iz guzice u glavu dodje, bice im cast da se ukljuce - molice.
Zvezda sada ima budzet oko 10-ak mil. evra... ;)

Problem je malo dublje prirode nego sto se misli...Svi mi vidimo da su ovi nasi klubovi nekonkurentni u evropi, ali to nije zato sto "nemamo para", "jakih utakmica" itd...sto se cesto plasira od strane "sportskih radnika" koji vode te klubove!
Problem je sto su ovo sve redom neuredjene drzave i (ne)sistemi...Takve kakve jesu "instaliraju" politicke uprave u klubove i preko transfera izvlace pare iz istih..Klubovi su svaciji i niciji, a to jednostavno ne ide...
Partizan je za proteklih 10 god. samo od prodaje igraca prihodovao oko 100 mil. a klub trenutno posluje u minusu! :crazy: Sasvim realna racunica... :kafa:

Ako ti (vi) mislite da ce regionalna liga urediti drzave, ocistiti tu bagru i olos iz sporta (fudbala), samo naprijed.. ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Virtu4l » 12 avg 2016, 14:36

Slijepci stadardno zauzmu jedan stav i drž' se njega k'o pijan plota, a istina je kao i uvijek negdje u sredini.

Ukoliko sam dobro shvatio, ovo je samo neka ideja koja je navodno dobila podršku od UEFA. Dakle, to je sve što znamo, što apsolutno ni jednoj strani ne daje za pravo da je izričito za ili protiv ove lige. Onaj ko to predlaže i ko se zauzima za tu ligu će vjerovatno naći najbolji mogući model da se taj projekat realizuje. Postavlja se mnogo pitanja, šta sa domaćim prvenstvima, učešćem u UEFA takmičenjima, šta sa navijačima, i ukoliko se ta pitanja adekvatno riješe, onda bi to možda i moglo zaživjeti.

U ovom trenutku mi sve ovo djeluje previše komplikovano jer ne shvatam šta je cilj te lige. Za šta bi se borili ti klubovi, trenutno me ne zanima koji su. Je li to nešto kao što su skandinavci imali Royal ligu, koja je bila potpuni fijasko, ili je to nešto drugo? Da li bi klubovi igrali domaća prvenstva? Ako ne bi, koliko bi ih išlo u ligu prvaka jer trenutno imamo šest mjesta u kvalifikacijama za LP.

Ako će se ta liga ugurati u ovaj trenutni raspored, onda je to neizvodivo. To bi bilo previše utakmica u jednoj sezoni i suvišno je o tome i diskutovati.

Ukoliko bi to bila posebna liga, i ako bi se ti klubovi odvojili od domaćih takmičenja, onda bi se ove trenutne lige ugasile i ne bi imale smisao... tako da ne vjerujem da ima neki sistem koji bi bio pravi, ali eto, vidjećemo...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Saurman » 12 avg 2016, 15:46

johnnyyK je napisao/la:Oni stvarno misle napraviti takmičenje samo sa ovim klubovima koji su prije rata bili nešto poznatiji ? :eh: :lol:

Koja smijurija, ovo je kao stvoreno za nerede i nove netrepeljivosti, valjda bi se trebao gledati neki koeficijent ili nešto... :think: :silent:
Ne pozvaće Zrinjski i Široki jer navijači Zvezde,Partizana,Dinama i Hajduka jedva čekaju duele sa ovim timovima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la FliX » 12 avg 2016, 17:25

Evander je napisao/la:Kome u HR ili SRB je zanimljivo gledati nekakav Zrinjski i nekakvu Slobodu?

Igrala se ili ne igrala ta liga, vi tamo nikad necete igrati, to trebate biti svijesni.
Zna se koja su dva najveca BiH kluba.

Cilj regionalne lige nije da se igra pred 2000 navijaca.
A to je ralan broj simpatizera Zrinjsko, Sirokog i slicnih ekipa.

Ni Sloboda nije puno bolja.


Ako se ikad bude igrala ova liga, a nece i nadam se da nece, Sarajevo i Zeljeznicar bi imali zagarantovana mjesta, svidjalo se to vama ili ne.
Sto se mene tice nek Sarajevo i Zeljo naprave svoju novu internu ligu u kojoj ce samo ta dva kluba igrati dodatni sampionat. Nek se prikljucuju nekoj izmisljenoj regionalnoj ligi u kojoj ce samo oni iz Bosne ucestvovati na osnovu napuhavanja imena. Nesto slicno kao sto se sarajevski gradski derbi pokusava napuhat na nivo drzave.

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Saurman » 12 avg 2016, 18:19

Sarajevski derbi je najveći derbi u državi bio i ostao sad ne znam zašto je to trn u oku drugim gradovima. :eh:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la johnnyyK » 12 avg 2016, 18:42

Saurman je napisao/la:
johnnyyK je napisao/la:Oni stvarno misle napraviti takmičenje samo sa ovim klubovima koji su prije rata bili nešto poznatiji ? :eh: :lol:

Koja smijurija, ovo je kao stvoreno za nerede i nove netrepeljivosti, valjda bi se trebao gledati neki koeficijent ili nešto... :think: :silent:
Ne pozvaće Zrinjski i Široki jer navijači Zvezde,Partizana,Dinama i Hajduka jedva čekaju duele sa ovim timovima.
Kakve veze navijači imaju kada nitko od njih, ili bar većina, ne bi da se uopće igra ta liga.Kada bi se već formirala ta liga valjda bi najbolje bilo da igra tko zasluži, ili?

Već sam napisao ovdje, u nas je 70% ljudi ostalo u
ratu i opet hoće da gledaju te derbije...Po tvojoj logici i mišljenju, i Velež bi trebao imati prednost ispred Zrinjskog, što je apsurdno...

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Saurman » 12 avg 2016, 18:50

johnnyyK je napisao/la: Kakve veze navijači imaju kada nitko od njih, ili bar većina, ne bi da se uopće igra ta liga.Kada bi se već formirala ta liga valjda bi najbolje bilo da igra tko zasluži, ili?

Već sam napisao ovdje, u nas je 70% ljudi ostalo u
ratu i opet hoće da gledaju te derbije...Po tvojoj logici i mišljenju, i Velež bi trebao imati prednost ispred Zrinjskog, što je apsurdno...
Profit je taj koji će nakraju dovesti regionalnu ligu na ove prostore jer domaća prvenstva tapakaju u mjestu bez ikakvog napredka.Poziv za tu ligu bi dobili najatraktivniji timovi sa ex Yu a kasnije bi se to riješilo kroz domaće prvenstvo o pravu učešća drugih timova.

Velež ne može imati prednost jer je drugoligaš al' Željo i Sarajevo po svim parametrima da.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la FliX » 12 avg 2016, 20:52

Saurman je napisao/la:Velež ne može imati prednost jer je drugoligaš al' Željo i Sarajevo po svim parametrima da.
:facepalm:
Pa valjda prednost imaju prvo ovi jaci klubovi sto su europu izborili :problem:
Ovako mi djeluje, treba Zeljo i Sarajevo, taman da su ne znam ni ja koji na listi..

Avatar
Evander
Postovi: 14448
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 12 avg 2016, 23:48

FliX je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Velež ne može imati prednost jer je drugoligaš al' Željo i Sarajevo po svim parametrima da.
:facepalm:
Pa valjda prednost imaju prvo ovi jaci klubovi sto su europu izborili :problem:
Ovako mi djeluje, treba Zeljo i Sarajevo, taman da su ne znam ni ja koji na listi..
Ti jaci sto su izborili Europu, neka igraju Europu kkju su izborili.
Sarajevo i Zeljeznicar su istorijom izborili da su najvece ekipe iz ove drzave i ma koliko to tebi bio trn u oku, te dvije ekipe su neizostavne kad se prica o bilo kakvom sistemu fantomske regionalne lige, koja se nece desiti, bar se nadam.

Fakat ce vas ubiti kompleksi!

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: RE: Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la FliX » 13 avg 2016, 21:19

Evander je napisao/la:
FliX je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Velež ne može imati prednost jer je drugoligaš al' Željo i Sarajevo po svim parametrima da.
:facepalm:
Pa valjda prednost imaju prvo ovi jaci klubovi sto su europu izborili :problem:
Ovako mi djeluje, treba Zeljo i Sarajevo, taman da su ne znam ni ja koji na listi..
Ti jaci sto su izborili Europu, neka igraju Europu kkju su izborili.
Sarajevo i Zeljeznicar su istorijom izborili da su najvece ekipe iz ove drzave i ma koliko to tebi bio trn u oku, te dvije ekipe su neizostavne kad se prica o bilo kakvom sistemu fantomske regionalne lige, koja se nece desiti, bar se nadam.

Fakat ce vas ubiti kompleksi!
:urnebes:

Nema meni sta bit trn u oku, oni su u historiji bili neko i nesto, i na racun te slave su tad i igrali "regionalnu" tj. ex Yu ligu. Uglavnom ta regionalna ligi bi bila i sprdnja ako bi igrali klubovi sa pozivnicama. Cuj prvak lige ne igra a petoplasirani igra :clap:
Pokusavate se napuhavat na sve moguce nacine.. a izgleda i vama jasno da ste suplji ko svicarski sir. :kafa:

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la madridist » 14 avg 2016, 10:37

Gledanost mora biti mjerilo.
Klubovi sa najvecom navijackom bazom moraju igrati tu ligu .
Regionalna liga bez Zeljeznicara i Sarajeva se odmah u startu moze nabiti na qrac.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Evander
Postovi: 14448
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 14 avg 2016, 11:00

FliX je napisao/la:
Evander je napisao/la:
FliX je napisao/la: :facepalm:
Pa valjda prednost imaju prvo ovi jaci klubovi sto su europu izborili :problem:
Ovako mi djeluje, treba Zeljo i Sarajevo, taman da su ne znam ni ja koji na listi..
Ti jaci sto su izborili Europu, neka igraju Europu kkju su izborili.
Sarajevo i Zeljeznicar su istorijom izborili da su najvece ekipe iz ove drzave i ma koliko to tebi bio trn u oku, te dvije ekipe su neizostavne kad se prica o bilo kakvom sistemu fantomske regionalne lige, koja se nece desiti, bar se nadam.

Fakat ce vas ubiti kompleksi!
:urnebes:

Nema meni sta bit trn u oku, oni su u historiji bili neko i nesto, i na racun te slave su tad i igrali "regionalnu" tj. ex Yu ligu. Uglavnom ta regionalna ligi bi bila i sprdnja ako bi igrali klubovi sa pozivnicama. Cuj prvak lige ne igra a petoplasirani igra :clap:
Pokusavate se napuhavat na sve moguce nacine.. a izgleda i vama jasno da ste suplji ko svicarski sir. :kafa:
O cemu ba pricas?
Nisu Sarajevo i Zeljo propali klubovi kao Celik npr, nisu Velez koji je u drugoj ligi.
Na osnovu jedne lose sezone ti sudis da iz nase lige ima boljih ekipa?
Ko je bio sampion sezonu prije?
Koliko titula ima Zeljo unazad 5,6 godina?
Koja ekipa je igrala play off europa lige, izbacivala Levski, Orebro, Helsinborg, Genk, Atromitos?

Da nije Celik slucajno?

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la FliX » 14 avg 2016, 17:05

Evander je napisao/la:
FliX je napisao/la: :urnebes:

Nema meni sta bit trn u oku, oni su u historiji bili neko i nesto, i na racun te slave su tad i igrali "regionalnu" tj. ex Yu ligu. Uglavnom ta regionalna ligi bi bila i sprdnja ako bi igrali klubovi sa pozivnicama. Cuj prvak lige ne igra a petoplasirani igra :clap:
Pokusavate se napuhavat na sve moguce nacine.. a izgleda i vama jasno da ste suplji ko svicarski sir. :kafa:
O cemu ba pricas?
Nisu Sarajevo i Zeljo propali klubovi kao Celik npr, nisu Velez koji je u drugoj ligi.
Na osnovu jedne lose sezone ti sudis da iz nase lige ima boljih ekipa?
Ko je bio sampion sezonu prije?
Koliko titula ima Zeljo unazad 5,6 godina?
Koja ekipa je igrala play off europa lige, izbacivala Levski, Orebro, Helsinborg, Genk, Atromitos?

Da nije Celik slucajno?
Ko ti bolan spominje Celik i Velez? Ja ti samo hocu ukazat na stvar da nije realno da se regionalna liga pravi na racun stare slave. Ako je u Hrvatskoj Rijeka ispred Hajduka, daj u ligu Rijeku.. Hajduk OUT! Tako i u Srbiji, Vojvodina na tabeli zavrsi ispred Partizana, daj Vojvodinu. Ista stvar i kod nas, Sloboda ispred Zelje, nek igra Sloboda. Inace nemam nista protiv Zelje i Sarajeva nek igraju regionalnu ligu ako zasluze, a ne na privilegovan nacin "stare slave". Ko najvise muda oznoji taj nek je i igra.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.